FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do kogo powinniśmy się modlić?
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-18, 19:42   Do kogo powinniśmy się modlić?

Wielu ludzi uważa, że to wszystko jedno, do kogo się zwracamy, bo nasze modlitwy i tak trafią do właściwej Osoby. Taki pogląd wyznają zwłaszcza ci, którzy opowiadają się za współpracą międzywyznaniową i tolerancją dla wszystkich, nawet bardzo odmiennych religii. Ale czy mają rację? Czy Biblia to potwierdza?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-01-19, 13:45   

Jezus Pan w modlitwie którą uczył swoich uczni, wyraźnie dał wskazówki do kogo i po co ma być zasyłana modlitwa przez nas.
Nie ma tam nic, o żadnych świętych, nie ma tam nic o Maryi, jest to modlitwa do Boga Jehowy JHWH i tylko z szacunkiem do Niego.

W innym miejscu mamy powiedziane,że wszystkie modlitwy jakie zanosimy do Boga JHWH powinniśmy zanosić przez Jezusa Chrystusa.
Rzym1:8
(8) Najprzód tedy dziękuję Bogu mojemu przez Jezusa Chrystusa za was wszystkich, iż wiara wasza słynie po wszystkim świecie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-16, 17:49   

Jak wynika z Biblii, mnóstwo osób kieruje swoje modlitwy nie tam, gdzie by należało. W czasach biblijnych często modlono się do rzeźbionych wizerunków. Bóg jednak wielokrotnie przestrzegał przed taką praktyką. Na przykład w Psalmie 115:4-6 napisano o bożkach: „Mają uszy, lecz nie słyszą”. Wniosek jest oczywisty. Po cóż miałbyś modlić się do boga, który nigdy cię nie usłyszy?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 402/5755
 7%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-16, 20:13   

Wiem ze trynitarni w ogole w modlitwie mieszaja raz mowiac Panie, drugi raz Ojcze, Boze, Jezu - i to wszystko jednym tchem jakoby do jednej osoby. Ja tez tak robilam i mi nie przeszkadzalo do momentu az sie zaczelam zastanawiac nad osobowoscia Boga i Syna i tedy zaczelo mi przeszkadzac, ze sie mowi "Chwala Ci Ojce, zes Panie Jezu taki dobry" - a przeciez sami nauczaja, ze Ojciec i Syn to dwie rozne osoby. Jednak takie modlitwy w zborach trynitarnych na pozadku dziennym....
 
     
KropelkaRosy 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 17
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 7/8
 87%
Wysłany: 2013-07-30, 17:30   

Ja czytalam ze mozna tez sie modlic do swojego Aniola Stroza. Co Wy na to?

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-07-30, 17:32   

KropelkaRosy, Gdzie to wyczytałaś w Biblii?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-07-30, 18:21   

W Biblii czegoś takiego zapewne nie znalazła ale w skarbczyku prędzej.
Cytat:
Wiara w anioła stróża jest czymś więcej niż tylko dziecinnym wyobrażeniem rozkosznego aniołka, który mi wszędzie towarzyszy. Jeśli będziemy w niego wierzyć również jako ludzie dorośli, nie tylko pokonamy nasze lęki przed codziennymi niebezpieczeństwami na drodze i w pracy oraz przed groźnymi chorobami. Anioł stróż przekazuje nam także poczucie, iż z naszych osobistych kryzysów wychodzimy wzmocnieni. A ten, kto — być może w trakcie terapii — zajmuje się historią swych urazów i czasem, nie mając pojęcia, jak się wydostać z labiryntu własnego dzieciństwa, staje się bezradny, będzie ciągle doświadczać uzdrawiającego działania anioła stróża. Intelektualne zrozumienie naszych urazów nie uzdrowi nas jeszcze. Niektórzy zaczynają nawet wątpić w siebie i w obarczający ich życiorys. Wiara w anioła stróża pozwala ufać, ze pośrodku tego terapeutycznego procesu stanie się coś na kształt cudu, że na dnie duszy pojawi się uzdrawiająca moc, że zjawi się nam we śnie anioł, który przekaże nam dogłębny wgląd w nas samych, lub że nagle, nie wiadomo dlaczego, zniknie strach lub samobójcze myśli. Wiara w anioła stróża uwalnia nas od niezdrowej koncentracji na chorobotwórczych czynnikach historii naszego życia. Pozwala nam też odkryć istniejące w nas uzdrawiające energie. Anioł stróż towarzyszył nam i chronił nas już w dzieciństwie. Jest także teraz z nami i działa w głębi naszego wnętrza, chroniąc nas i uzdrawiając.

fragment książki Anselma Grüna "Każdy ma swego anioła" wydanej przez wydawnictwo "ZNAK".

Wiele słów niczym nie popartych. Anioł Stróż jako środek na depresje.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-08, 15:17   

Do kogo powinniśmy się modlić?
Oto jest pytanie.
Wielu tzw chrześcijan nie chce przyjąć do wiadomości że Jezus żyje i jest naszym pośrednikiem, udają oni że Jezus jest tylko figurantem i w sprawach modlitwy nie ma nic do powiedzenia. Jaki jest zatem sens mówienia że Jezus jest pośrednikiem gdy nie zwracamy się do tego pośrednika by wstawiał się za nami u Ojca?. Samo powiedzenie że modlimy się do Ojca przez Jezusa Chrystusa a Jezus nic o tym nie wie jest zwykłym kłamstwem mówionym do Boga.
Pośrednik wtedy ma sens gdy do niego kierujemy nasze prośby a on je przekazuje Ojcu.
Zatem, modlimy się do Jezusa bo tak postanowił Bóg. Do Ojca też możemy się modlić i dziękować. Nasze modlitwy w zależności o jakiej treści powinny być kierowane do Ojca lub Syna jako pośrednika.
Jan. 14:14-18
14. Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.
15. Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie.
16. Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki
17. Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
18. Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
(BW)
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-08, 15:56   

Modlitwa "Ojcze nasz" jest wzorcowa, i tam Jezus wyraźnie jak i do kogo mamy się modlić.
Jehowa jest jedynym Bogiem innego nie ma. Jeżeli modlisz się do Boga to modlisz się do Boga. Jezus jest jego synem, Jezus nie jest Bogiem. Jehowa wymaga wyłącznego oddania i to się nigdy nie zmieni. Jezus jak się modlił do Jehowy - modlił się bezpośrednio. Swoich uczniów uczył się modlić, wstawiał się za nich, prosił za nich tylko dlatego, że jest głową zboru. Modlitwy Jezusa są związane z jego pobytem na ziemi. Jezus jest naszym wzorem do nasladowania, mamy kroczyć jego sladami. Jednakże modlić się mamy do Jehowy poprzez Jezusa, gdyż tylko przez niego modlitwa do Ojca.
Cytat:











Modlitwa

Definicja: Pobożne zwracanie się na głos lub milcząco, w myślach, do prawdziwego Boga albo do bogów fałszywych.

Wiele ludzi zastanawia się, czy ich modlitwy są wysłuchiwane

Czyje modlitwy Bóg wysłuchuje?

Ps. 65:2; Dzieje 10:34, 35: „Ty, który wysłuchujesz modlitwę — do ciebie przyjdzie wszelkie ciało ludzkie”. „Bóg nie jest stronniczy, lecz w każdym narodzie godny jego upodobania jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe”. (Narodowość, kolor skóry ani stan majątkowy nie mają tu znaczenia. Liczą się pobudki serca i postępowanie).

Łuk. 11:2: „Kiedy się modlicie, mówcie: ‚Ojcze, niech będzie uświęcone twoje imię’”. (Czy kierujesz modlitwy do Ojca, o którym Biblia mówi, że ma na imię Jehowa, czy raczej modlisz się do „świętych”?)

Jana 14:6, 14: „Jezus mu rzekł: ‚Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie. Jeżeli poprosicie o coś w imię moje, ja to uczynię’”. (Czy modlisz się w imieniu Jezusa Chrystusa, przyznając, że jako grzeszny człowiek potrzebujesz jego wstawiennictwa?)

1 Jana 5:14: „To jest ufność, którą żywimy do niego, że o cokolwiek prosimy zgodnie z jego wolą, on nas wysłuchuje”. (Aby pokładać taką ufność, musisz najpierw poznać wolę Bożą, a potem zważać na to, by twoje prośby były z nią zgodne).

1 Piotra 3:12: „Oczy Jehowy są zwrócone ku ludziom prawym, a jego uszy ku ich błaganiu, ale oblicze Jehowy jest przeciwko tym, którzy czynią zło”. (Czy znajdujesz czas na dowiadywanie się ze Słowa Jehowy, co według Niego jest prawe, a co złe?)

1 Jana 3:22: „O cokolwiek prosimy, otrzymujemy od niego, gdyż przestrzegamy jego przykazań i czynimy to, co znajduje upodobanie w jego oczach”. (Czy naprawdę pragniesz podobać się Bogu i szczerze starasz się być posłuszny tym Jego przykazaniom, które już znasz?)

Izaj. 55:6, 7: „Szukajcie Jehowy, dopóki można go znaleźć. Wzywajcie go, dopóki jest blisko. Niech niegodziwiec porzuci swą drogę, a krzywdziciel — swe myśli; i niech się nawróci do Jehowy, który się nad nim zmiłuje, oraz do naszego Boga, gdyż hojnie przebaczy”. (Jehowa miłosiernie zaprasza nawet tych, których postępowanie było złe, żeby zwrócili się do Niego w modlitwie. Chcąc jednak zaskarbić sobie uznanie Boże, muszą szczerze żałować złych czynów i złych myśli oraz zmienić swe postępowanie).

Kiedy modlitwy nie zasługują na wysłuchanie przez Boga?

Mat. 6:5: „Gdy się modlicie, nie macie być jak obłudnicy; oni bowiem lubią się modlić, stojąc w synagogach i na rogach szerokich ulic, aby ich ludzie widzieli. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę” (również Łuk. 18:9-14).

Mat. 6:7: „Modląc się, nie powtarzajcie wciąż tego samego jak ludzie z narodów, gdyż oni mniemają, że zostaną wysłuchani dzięki używaniu wielu słów”.

Prz. 28:9: „Kto odwraca swe ucho od słuchania prawa [Bożego] — nawet jego modlitwa jest obrzydliwością”.

Mich. 3:4: „Wówczas będą wołać o pomoc do Jehowy, lecz on im nie odpowie. I w owym czasie zakryje przed nimi swe oblicze stosownie do tego, jak dopuszczali się zła w swoich poczynaniach”.

Jak. 4:3: „Prosicie, a jednak nie otrzymujecie, ponieważ prosicie w niewłaściwym celu, aby tego użyć dla swych żądz rozkoszy zmysłowej”.

Izaj. 42:8 (Wujek 1962); Mat. 4:10 (BT): „Ja Pan [„Jahwe”, BT; „Jehowa”, NŚ], to jest imię moje, chwały mojej nie dam drugiemu, a sławy mojej bałwanom”. „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon [„Jehowę, twego Boga, masz czcić”, NŚ] i Jemu samemu służyć będziesz” (również Ps. 115:4-8). (Modlitwa jest formą oddawania czci. Czy podoba się Bogu modlitwa odmawiana przed posągami lub obrazami?)

Izaj. 8:19: „Gdyby wam powiedzieli: ‚Zwróćcie się do mediów spirytystycznych albo do mających ducha przepowiadania, którzy kwilą i mówią półgłosem’ — czyż każdy lud nie powinien się zwracać do swego Boga? Czy należy się zwracać do umarłych w sprawie żyjących?”

Jak. 1:6, 7: „Niech prosi z wiarą, nic nie wątpiąc, bo kto wątpi, jest podobny do fali morskiej pędzonej przez wiatr oraz miotanej tu i tam. Doprawdy, niech taki człowiek nie sądzi, iż cokolwiek otrzyma od Jehowy”.

O co można się modlić?

Mat. 6:9-13: „Macie więc modlić się w ten sposób: ‚[1] Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. [2] Niech przyjdzie twoje królestwo. [3] Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi. [4] Daj nam dzisiaj naszego chleba na ten dzień; i [5] przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas. I [6] nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca’”. (Warto zaznaczyć, że pierwszeństwo należy się imieniu i zamierzeniu Bożemu).

Ps. 25:4, 5: „Daj mi poznać twe drogi, Jehowo; naucz mnie ścieżek twoich. Spraw, bym chodził w twojej prawdzie, i ucz mnie, bo ty jesteś Bogiem mego wybawienia”.

Łuk. 11:13: „Jeżeli więc wy, chociaż jesteście niegodziwi, umiecie dawać swym dzieciom dobre dary, o ileż bardziej Ojciec w niebie da ducha świętego tym, którzy go proszą!”

1 Tes. 5:17, 18: „Nieustannie się módlcie. W związku ze wszystkim składajcie podziękowania”.

Mat. 14:19, 20: „[Jezus] wziął te pięć chlebów oraz dwie ryby i patrząc w niebo, wypowiedział błogosławieństwo, a połamawszy chleby, rozdawał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Wszyscy więc jedli i się nasycili”.

Jak. 5:16: „Módlcie się jedni za drugich”.

Mat. 26:41: „Czuwajcie i wciąż się módlcie, żebyście nie wpadli w pokusę”.

Filip. 4:6: „O nic się nie zamartwiajcie, ale we wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną przedstawione Bogu w modlitwie i błaganiu wraz z dziękczynieniem”.

 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-08, 19:33   

konik polny napisał/a:
Modlitwa "Ojcze nasz" jest wzorcowa, i tam Jezus wyraźnie jak i do kogo mamy się modlić.
Jehowa jest jedynym Bogiem innego nie ma. Jeżeli modlisz się do Boga to modlisz się do Boga. Jezus jest jego synem, Jezus nie jest Bogiem.
Hebr. 1:7-8
7. O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, A sługi swoje płomieniami ognia;
8. Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
(BW)
Jak możesz mówić że Jezus nie jest Bogiem jak sam Ojciec do syna zwraca się takimi słowami:"Tron twój, o Boże, na wieki wieków"
Jezus jest teraz naszym Bogiem, naszym władcą który siedzi na tronie Ojca i zanoszone są do niego modlitwy świętych.
Obj. 5:8-14
8. A gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych.
9. I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,
10. I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.
11. A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy;
12. I mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.
13. I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.
14. A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon. O
(BW)

Dlaczego nie uznajesz tych słów Bożych gdzie Ojciec mówi do syna słowami Boże?. Dlaczego nie oddajesz pokłonu Barankowi i modlitw nie kierujesz do niego jak wszyscy święci to robią?
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2013-08-08, 19:43   

Bo nie jestem tobą.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-09-09, 20:30   

Ciekawie na temat modlitw wypowiedziała sie Gabriela Zapolska

"Jeden jęk rodzącej niewiasty jest milszy Bogu niż posty i bezmyślne modlitwy"
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-09, 20:33   

Do Boga powinno się modlić
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-09-09, 20:48   

Iwona napisał/a:
Do Boga powinno się modlić


Oczywiście Iwono.
Modlitwa jest kluczem rano i zasuwą wieczór. :)
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-09-09, 21:33   

narwik napisał/a:
Iwona napisał/a:
Do Boga powinno się modlić


Oczywiście Iwono.
Modlitwa jest kluczem rano i zasuwą wieczór. :)

No więc skąd pytanie w nazwie wątku skoro wszyscy wiedzą do kogo się modlić?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14