FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci..:-P
Autor Wiadomość
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 21:18   

ata333 napisał/a:
ze S.T niestety nie..jest zbyt wrazkliwe,,
i tak na szczescie jest z wieloma ludzmi..nawet tu wsrod nas bo jednak nikt rethelu nie popiera Twoich krwawych zapedow..;)


Ależ Ato, kiedy ty w końcu zrobisz rozdział Rethela od Biblii...?
Gdybyśmy rozmawiali o Odysei - to tez przypisywała byś mi to co tam Homer napisał?

Cytat:
nikt tutaj nie popiera inkwizycji ani krwawych wojen z heretykami..toczonymi w imie PRAWD Bozych..ale jednak popieraja Boga S.T..wiec cos tu mi nie gra.. :->


Ja tylko piszę, że nie są one sprzeczne z Biblią,
albo, że pewne działania nie są grzechem.
Tak trudno to zauważyć...?
Ateiści to widzą, a ty nie?

Cytat:
albo Bog nie ten..albo wiekszosc to hipokryci nie majacy odwagi przyznac,,ze ich serce nie wspolgra z okrucienstwami w S.T..a w to raczej nie chce wierzyc .....;)


Jeżeli powołujesz się na tekst B,
to albo musisz być z nim zgodna
albo tak naprawdę wierzysz w
jakiś inny tekst. Kombinowanie
że wierzę w tekst B., (ale Bóg
jakiś nie teges) jest głupotą, a
twierdzenie że wierzę w ten
tekst, ale to co tam jest napisane
to jest napisane co innego, jest
jak słusznie zauważasz - hipokryzją.

Cytat:
kiedys na ten temat wypowiadala sie Anna Dymna..ze jej serce nigdy nie pojmie okrucienstw Boga starotestamentowego..:)


Ale tam nie ma żadnych okrucieństw.
Bóg nie podlega pod ludzkie prawa.
Takie ocenianie Boga jest absurdem.

Cytat:
i mysle,,ze kazde wrazliwe serce..ktore jest zbudowane na duchu N.T i nauk Jezusa,,jego pokojowego i i milosiernego stosunku do czlowieka..nie pojmie i nie pogodzi sie z taka wizja Boga[/color].. :->


Istnienie NT jest uzależnione od ST.
Jeżeli odrzucasz ST to odrzucasz NT.
NT, w przeciwieństwie do reszty ksiąg
(poza kilkoma wyjątkami) zbudowany
jest na cytatach ze ST. Możesz wywalać
inne księgi ze ST, i ST nic się nie stanie,
ale akurat NT istnieje dzięki i dla ST.

Cytat:
ciekawe ilu z nas..wierzac,,ze Armgedon to krwawa jatka..napedzana przez Jezusa ( ja tak na szczescie nie uwazam..ale uwazaja tak m.inn..S.J i nasz rethel..( :-P ) bralo by w nim czynny udzial z polecenia Jezusa..????????


A gdyby tobie Bóg albo Jezus osobiście powiedział, że masz wybić pół miasta, to co?
Sprzeciwiłabyś się? Pamiętasz co się stało z Saulem za nie wybicie zwierząt i Agaga?
Jeżeli ktoś z góry zakłada, że nie - to jest hipokrytą do sześcianu, jeżeli utrzymuje,
że wierzy w Biblię i jej przesłanie. Bo gdzie jak gdzie, ale akurat w Biblii wiara wielu
bogobojnych mężów była właśnie od takiego działania uzależniona. Jeżeli powołujesz
się na Abrahama, Mojżesza, Jozuego, Dawida - jako na bohaterów i wzory wiary, no
to odpowiedź jest oczywista: Bogu się nie odmawia - jak ktoś twierdzi inaczej to jest
(jak słusznie zauważasz) hipokrytą i - tak naprawdę - niewierzącym... :roll:

Cytat:
wogile interesuje mnie pytanie:
[b]na ile religia,,religijnosc jest w stanie wyzuc czlowieka z czlowieczenstwa..
a pamietajmy,,iz jej kwintesencja jest Chrystus.. ;-)


Bóg nie jest człowiekiem więc ani on, ani jego rozkazy, nie podlegają pod tę kategorię ocenną.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 21:22, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 21:25   

Rethel Nibelung napisał/a:
Ateiści to widzą, a ty nie?


ateisci sa pozbawieni rozeznania w duchu sw.....a jako tacy widza bez-duszna Litere .. :-D

Rethel Nibelung napisał/a:

A gdyby tobie Bóg albo Jezus osobiście powiedział, że masz wybić pół miasta, to co?
Sprzeciwiłabyś się? Pamiętasz co się stało z Saulem za nie wybicie zwierząt i Agaga?


ale to nie chodzi o sprzeciw,,po prostu bym nie byla tego wstanie zrobic..a sam mysl,,ze Jezus moglby ode mnie czy od kogos innego tego ZADA,,napawa mnie duchowym obrzydzeniem..bo to gwalt na sumieniu czlowieka..

sumieniu ktore przeciez jest konsekwencja Bozego stworzenia..


nawet nieiwerzacy..beda na podstawie tego sumienia sadzeni..;)

a czytales co napisal papiez Franciszek na temat nawracania i atesistow..? :-P

zupelnie w moim duchu..;)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-30, 21:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 21:32   

Rethel Nibelung napisał/a:
Bóg nie jest człowiekiem więc ani on, ani jego rozkazy, nie podlegają pod tę kategorię ocenną.


ale pytam o czlowieka..nie Boga..

a konkretnie o religijnosc..ktora moim zdaniem jest zaprzeczeniem..wielbienia w duchu i prawdzie..;)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-30, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6079/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-10-30, 21:37   

ata333 napisał/a:
ze S.T niestety nie..jest zbyt wrazkliwe,,


Ato wiem, że do Rethela te pytania zadajesz, ale pozwól to wyjaśnić.
ST nie jest wrażliwy, dlatego, że ówczesne narody nie miały takiej wrażliwości jak my współcześnie. Zobacz co robili Majowie, którzy nic wspólnego z Biblią nie mieli.
Wyrywali jeńcom na żywca serce i składali je na ołtarzu bogowi słońca. Wiele tych praktyk
dokonywali okoliczne narody mieszkające obok Izraela. Więc co dziwnego, że Bóg ich nakazywał tępić. Wiem, że zaraz Rethel napisze, że po co Krystian Boga broni, skoro On sam bez ludzkiej pisaniny da sobie radę :)

ata333 napisał/a:
nikt tutaj nie popiera inkwizycji ani krwawych wojen z heretykami..toczonymi wimie PRAWD Bozych..ale jednak popieraja Boga S.T..wiec cos tu mi nie gra..


Ato wszystko gra. W ST Bóg zawarł przymierzę ze swoim narodem i oczekiwał, że jako swojemu Stwórcy, który ich wywiódł z niewoli egipskiej będą okazywać chociaż wdzięczność o miłości już nie wspominając. Natomiast z nami Bóg zawarł nowe przymierze, oczekując od nas miłości do Siebie i bliźniego nie w imię litery prawa mojżeszowego, tylko w imię miłości do Jego prawa, które włożył w nasze serca.
Inkwizycja katolicka, wojny w imieniu Boga , palenie heretyków to zboczenia nie mające nic wspólnego z chrześcijaństwem. Osoby, które to usprawiedliwiają są tak samo zboczone jak sędziowie, którzy takie wyroki wydawali na dzieci boże od momentu jak do zborów pierwszych chrześcijan wkradło się odstępstwo.
Ato dobrze wiesz, że miłość jest najważniejsza, ale oprócz tego atrybutu Bóg jest również mocny i sprawiedliwy
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 21:47   

ata333 napisał/a:
ale to nie chodzi o sprzeciw,,po prostu bym nie byla tego wstanie zrobic..a sam mysl,,ze Jezus moglby ode mnie czy od kogos innego tego ZADA,,napawa mnie duchowym obrzydzeniem..bo to gwalt na sumieniu czlowieka..


A np. Saulowi Kiszewicowi kazał.
Saul się nie wywiązał i stracił królestwo na wieki.

Cytat:
a czytales co napisal papiez Franciszek na temat nawracania i atesistow..? :-P
zupelnie w moim duchu..;)


Nie, gdzie, chętnie przeczytam.
Ostatnia encyklika Lumen fidei była ciekawa (oprócz bałwochwalczych miejsc).
To, że w twoim duchu papież mówi to widzę.
Jak tak dalej pójdzie to rozwali Kościół tą miłością dokumentnie.
Co nie zdziałała nienawiść nazistów i masonów, zdziała miłość Franciszka.
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 21:48   

ata333 napisał/a:
ale pytam o czlowieka..nie Boga..


Ale jak Bóg wydaje człowiekowi rozkaz, to
nie podlega on ocenie ludzkimi kategoriami.

Cytat:
a konkretnie o religijnosc..ktora moim zdaniem jest zaprzeczeniem..wielbienia w duchu i prawdzie..;)


Oczywiście, że tak.
Prawdą jest Słowo Boże - Biblia - tak uczył Jezus mówiąc o Starym Testamencie.
Duchem jest wielbienie bez materialnych obiektów kultu wraz z Duchem Świętym,
którego trzeba otrzymać i który jest zgodny z duchem Biblii - treścią litery...
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 21:54   

Krystian napisał/a:
Natomiast z nami Bóg zawarł nowe przymierze, oczekując od nas miłości do Siebie i bliźniego nie w imię litery prawa mojżeszowego, tylko w imię miłości do Jego prawa, które włożył w nasze serca.


A jakie prawo Bóg wypisze na sercu - jakieś inne? :roll:
Co napisano o tym w Biblii? Ile standardów ma Bóg?

Cytat:
Inkwizycja katolicka, wojny w imieniu Boga , palenie heretyków to zboczenia nie mające nic wspólnego z chrześcijaństwem. Osoby, które to usprawiedliwiają są tak samo zboczone jak sędziowie, którzy takie wyroki wydawali na dzieci boże od momentu jak do zborów pierwszych chrześcijan wkradło się odstępstwo.


A tyś jedynym sędzią sprawiedliwym...
Nawet nie wiesz, jakie były efekty działania Inkwizycji...
Jedyne co wiesz to to... że była i była zła...
Ot żeś powiedział co wiedział...

Cytat:
Ato dobrze wiesz, że miłość jest najważniejsza, ale oprócz tego atrybutu Bóg jest również mocny i sprawiedliwy


Ata zadała ci pytanie: czy wziąłbyś udział w Armagedonie ala Lucek?
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:02   

Krystian napisał/a:
ata333 napisał/a:
ze S.T niestety nie..jest zbyt wrazkliwe,,


Ato wiem, że do Rethela te pytania zadajesz, ale pozwól to wyjaśnić.
ST nie jest wrażliwy, dlatego, że ówczesne narody nie miały takiej wrażliwości jak my współcześnie. Zobacz co robili Majowie, którzy nic wspólnego z Biblią nie mieli.
Wyrywali jeńcom na żywca serce i składali je na ołtarzu bogowi słońca. Wiele tych praktyk
dokonywali okoliczne narody mieszkające obok Izraela. Więc co dziwnego, że Bóg ich nakazywał tępić. Wiem, że zaraz Rethel napisze, że po co Krystian Boga broni, skoro On sam bez ludzkiej pisaniny da sobie radę :)

ata333 napisał/a:
nikt tutaj nie popiera inkwizycji ani krwawych wojen z heretykami..toczonymi wimie PRAWD Bozych..ale jednak popieraja Boga S.T..wiec cos tu mi nie gra..


Ato wszystko gra. W ST Bóg zawarł przymierzę ze swoim narodem i oczekiwał, że jako swojemu Stwórcy, który ich wywiódł z niewoli egipskiej będą okazywać chociaż wdzięczność o miłości już nie wspominając. Natomiast z nami Bóg zawarł nowe przymierze, oczekując od nas miłości do Siebie i bliźniego nie w imię litery prawa mojżeszowego, tylko w imię miłości do Jego prawa, które włożył w nasze serca.
Inkwizycja katolicka, wojny w imieniu Boga , palenie heretyków to zboczenia nie mające nic wspólnego z chrześcijaństwem. Osoby, które to usprawiedliwiają są tak samo zboczone jak sędziowie, którzy takie wyroki wydawali na dzieci boże od momentu jak do zborów pierwszych chrześcijan wkradło się odstępstwo.
Ato dobrze wiesz, że miłość jest najważniejsza, ale oprócz tego atrybutu Bóg jest również mocny i sprawiedliwy


dokladnie to wspolgra z tym co Bog wlozyl mi w serce.. ;-)

dzieki Krystianie.... :-D

ale co z Armagedonem..jak go sobie wyobrazasz..?
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-30, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:09   

Rethel Nibelung napisał/a:

A np. Saulowi Kiszewicowi kazał.
Saul się nie wywiązał i stracił królestwo na wieki.


na szczescie kobietom nie kazal...ale nawet faceci sa ludzmi...

dzis takich co nie byliby w stanie zabic mam nadzieje,,ze byloby troche..

Chyba ze przy Bogu wszyscy zatracimy swoje sumienie..?

ale w imie czego..?

zycia wiecznego..?

czyli damy sie kupic... :-P

ciekawe jestem jak to wtedy dziala..?

co w czlowieku musi sie stac,,ze gotowy jest w imie Boga zabic..?

jakie mechanzmy wtedy sie uruchamiaja..???
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-30, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:18   

ata333 napisał/a:
na szczescie kobietom nie kazal...ale nawet faceci sa ludzmi...


A Jael, żona Chebera, chwyciła palik namiotowy i wzięła do ręki młotek. Potem podeszła
do niego ukradkiem i przebiła palikiem jego skronie, aż utkwił w ziemi, podczas gdy on
mocno spał, znużony. Tak poniósł śmierć.


I podeszła do słupa nad łożem przy głowie Holofernesa, zdjęła jego miecz ze słupa, a
zbliżywszy się do łoża ujęła go za włosy i rzekła: «Daj mi siłę w tym dniu, Panie, Boże
Izraela!» I uderzyła go dwukrotnie z całej siły w kark, i odcięła głowę. Potem zsunęła
jego ciało z posłania, zdjęła kotarę ze słupów [namiotu] i w chwilę później wyszła,
podając niewolnicy swojej głowę Holofernesa.


Cytat:
dzis takich co nie byliby w stanie zabic mam nadzieje,,ze byloby troche..
Chyba ze przy Bogu wszyscy zatracimy swoje sumienie..?
ale w imie czego..? zycia wiecznego..? czyli damy sie kupic...


Czy mam rozumieć, że nie posłuchałabyś się Jehowy? :shock:
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 22:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:19   

Rethel Nibelung napisał/a:
A jakie prawo Bóg wypisze na sercu - jakieś inne?
Co napisano o tym w Biblii? Ile standardów ma Bóg?


ja powtorze dla jasnosci wg..mnie Jezus nie przyszedl do izraela,,i do swiata..aby czynic literalny pokoj..i wojne w obronie izraela..ale duchowy pokoj jednosci z Bogiem..pokoj,,ktory duchowo pzrerasatan po tysiackroc ten literalny..te marnosc nad marnosciami..;)
Jezus przyszedl zbawic najpierw Izrael a potem swiat..:)

dlatego mowienie i gdybanie w sensie fizycznym,,cielesnym na temat,,co by Jezus zrobil gdyby Zydzi go nie zamordowali...( rethel..napisal odpowiedni scenariusz w poprzednich postach)..jest dla mnie zupelnie niedorzeczne..i gubiace ducha przeslania Jezusa..:)

mamnadzieje,,ze wiekszosc tez tak uwaza,,bo inaczej chrzescijanstwo byloby pzrerazajace..i niczym nie roznilo sie proczokupu od ducha islamu...i przeslania cielesnego Mahometa.. ;-)
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:22   

Rethel Nibelung napisał/a:

A Jael, żona Chebera, chwyciła palik namiotowy i wzięła do ręki młotek. Potem podeszła
do niego ukradkiem i przebiła palikiem jego skronie, aż utkwił w ziemi, podczas gdy on
mocno spał, znużony. Tak poniósł śmierć.

I podeszła do słupa nad łożem przy głowie Holofernesa, zdjęła jego miecz ze słupa, a
zbliżywszy się do łoża ujęła go za włosy i rzekła: «Daj mi siłę w tym dniu, Panie, Boże
Izraela!» I uderzyła go dwukrotnie z całej siły w kark, i odcięła głowę. Potem zsunęła
jego ciało z posłania, zdjęła kotarę ze słupów [namiotu] i w chwilę później wyszła,
podając niewolnicy swojej głowę Holofernesa.


brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..

straszny swiat i straszni ludzie.. :-(
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:24   

ata333 napisał/a:
ja powtorze dla jasnosci wg..mnie Jezus nie przyszedl do izraela,,i do swiata..aby czynic literalny pokoj..i wojne w obronie izraela..ale duchowy pokoj jednosci z Bogiem..pokoj,,ktory duchowo pzrerasatan po tysiackroc ten literalny..te marnosc nad marnosciami..;) Jezus przyszedl zbawic najpierw Izrael a potem swiat..:)


Czyli co? Mamy pokoju nie czynić?
Czyżbyś stosowała się do słów Jezusa:
Nie myślcie, że przyszedłem przynieść
na ziemię pokój; nie przyszedłem przynieść
pokoju, tylko miecz
? :shock: :-D
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:27   

Rethel Nibelung napisał/a:
Czy mam rozumieć, że nie posłuchałabyś się Jehowy?


no raczej nie..;)

po prostu nie potrafilabym zabic.. :-(

jesli Bog by mnie zmuszal..to wolalabym stracic chyba zycie..niz pozbawic go innego czlowieka.. :->

a bycie z Bogiem przez cala wiecznosc..ktory gwalci czyjes sumienie..to chyba jednak nie najlepszy pomysl.. :->

zacznijmy od tego..ze jakos nie moge uwierzyc,,ze Bog w ogole moglby teraz po objawieniu pelni swojej milosci..wlozeniu w nasze serca Jego pelnych milosci PRAW..takich rzeczy zadac od czlowieka... ;-)

moim zdaniem to zupelnie pzreczy duchowi chrzescijanstwa.
. :->

takie rzeczy godne sa antychrysta....:(
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-30, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:33   

ata333 napisał/a:
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..
straszny swiat i straszni ludzie.. :-(


No i bych zapomniał o Hadassie Esterze! :)

Wtedy król Aswerus rzekł do królowej Estery i do Żyda Mardocheusza: „Oto dom Hamana dałem Esterze, a jego powieszono na palu za to, że wyciągnął rękę przeciwko Żydom. Wy zaś w imieniu króla napiszcie na rzecz Żydów zgodnie z tym, co jest dobre w waszych oczach
(...)
aby się zgromadzili i stanęli w obronie swych dusz, i unicestwili, i zabili, i zgładzili całą siłę zbrojną ludu i prowincji, która im okazywała wrogość, maleństwa i kobiety, i aby zdarli z nich łupy
(...)
I Żydzi rozgromili wszystkich swych nieprzyjaciół, wytracając ich mieczem oraz zabijając ich i niszcząc, i postępowali według swego upodobania z tymi, którzy ich nienawidzili. Żydzi zabijali też na zamku w Suzie i zgładzono pięciuset mężów. Również Parszandatę i Dalfona, i Aspatę, i Poratę, i Adalię, i Aridatę, i Parmasztę, i Arisaja, i Aridaja, i Wajzatę, dziesięciu synów Hamana, syna Hammedaty, który był wrogi Żydom, pozabijali; lecz po łupy nie wyciągnęli swej ręki.

I powiedział król do królowej Estery: „Żydzi zabijali na zamku w Suzie i zgładzonych zostało pięciuset mężów i dziesięciu synów Hamana. Cóż uczynili w pozostałych prowincjach królewskich? I jaka jest twa prośba? Niech i to będzie ci dane. I jakie jest twoje dalsze życzenie? Niech się spełni”. Na to Estera rzekła: „Jeżeli król uzna to za dobre, niech również jutro będzie dane Żydom, którzy są w Suzie, postąpić zgodnie z prawem na dzień dzisiejszy; i niech dziesięciu synów Hamana zostanie powieszonych na palu”. I król kazał tak zrobić. Wówczas wydano w Suzie prawo, a dziesięciu synów Hamana powieszono. A Żydzi, którzy byli w Suzie, zgromadzili się także czternastego dnia miesiąca Adar i zabili w Suzie trzystu mężów; lecz po łupy nie wyciągnęli ręki. Pozostali zaś Żydzi, którzy byli w prowincjach królewskich, zgromadzili się i powstano w obronie własnych dusz, i mszczono się na nieprzyjaciołach, i zabito siedemdziesiąt pięć tysięcy spośród tych, którzy ich nienawidzili;
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 22:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13