FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pinechas... okrutnik ,,sadysta ..czyli znowu o Milosci..:-P
Autor Wiadomość
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:36   

ata333 napisał/a:
takie rzeczy godne sa antychrysta....:(


O człowiecze, kimże właściwie jesteś, że hardo odpowiadasz Bogu?
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:38   

ata333 napisał/a:
zacznijmy od tego..ze jakos nie moge uwierzyc,,ze Bog w ogole moglby teraz po objawieniu pelni swojej milosci..wlozeniu w nasze serca Jego pelnych milosci PRAW..takich rzeczy zadac od czlowieka... ;-)


A kiedyś mógł żądać?
Nie widzę tu żadnego problemu.
Jednak póki co, nic nie wiemy, aby miał taki zamiar.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:42   

Cytat:
Czyli co? Mamy pokoju nie czynić?
Czyżbyś stosowała się do słów Jezusa:
Nie myślcie, że przyszedłem przynieść
na ziemię pokój; nie przyszedłem przynieść
pokoju, tylko miecz?


rethelu..najpierw mamy szukac duchowego krol . Bozego...pokoju naszych serc ,,i pokoju z Bogiem...

jak osiagniemy to..reszta przyjdzie sama..

bo jak my zaczniemy od pokoju z Bogiem,,sami bedac pokojowo nastawieni do calego swiata..i blizniego swego...(ktorego nota bene mamy sami sobie czynic..a nie czekac az on znajdzie nas))..to ten pokoj rowniez zacznie byc udzialem calej ludzkosci..:)

i na tym polega duch Chrystusowy..duch Krol.niebieskiego..ktore jest nie z tego swiata..i ma poczatek ti i teraz wnaszych sercach..

tak jak wiara Chrystusa i Jego jednosc z Ojcem..pozwalala mu karmic nawet literalnym chlebem glodnych..tak wlasnie DOBRO zrodzone pod wplywem Ducha Sw..w naszych sercach..potarii stworzyc DOBROBYT literalny swiatu..
ale wszystko musi sie zaczac w naszych sercach..(Ratzinger).. :-P

bo Chrystus z takim przeslaniem przyszedl..z przeslaniem duchowym..a wiec miecz zamiast pokoju tez mial wymiar duchowy..


chodzilo o nienawisc do swiata..i Jego uczynkow jak i madrosci..;)

sprawy Duchowe..duchem trzeba rozwazac..nie LITERA.. ;-)

tak samo moim i nie tylko moim zdaniem jest z Armagedonem..;)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-30, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:47   

Rethel Nibelung napisał/a:

A kiedyś mógł żądać?
Nie widzę tu żadnego problemu.
Jednak póki co, nic nie wiemy, aby miał taki zamiar.


no wlasnie to rozwazamy.. ;-)

widocznie mial powody..albo obraz Boga..czlowiek sobie uczlowieczyl.. ;-)

ja uwazam..,,ze nigdy tego nie zazada..gdyz taka mysl mu nawet przez glowe nie mogla by przejsc..;)

nie po tym,,,czego sam nas uczyl..zreszta jak napisalam wyzej Chrystus przyszedl z duchowym przeslaniem POKOJU w sercach.. przyszedl zbawiac..w Duchu..a nie cielesnie..bo narazie umieramy..wiec zbawieni fizycznie jak widac nie jestesmy poki co.. :-D
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:49   

ata333 napisał/a:
ja uwazam..,,ze nigdy tego nie zazada..gdyz taka mysl mu nawet przez glowe nie mogla by przejsc..;)


Jak na razie, masz dziesiątki zapisów że nie tylko
myśl taka przeszła ale i słowa były wypowiedziane,
a na dokładkę zostały skrupulatnie wykonane... ;-)
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:49   

Rethel Nibelung napisał/a:
O człowiecze, kimże właściwie jesteś, że hardo odpowiadasz Bogu?


a gdziez tam hardo..znowu ducha nie rozpoznajesz Rethelu.. ;-)

po prostu mowie,,ze sumienie..ani serce nie pozwoliloby mi zabic drugiego czlowieka.. :->

to jest harda wg,,Ciebie odpowiedz..?

jakas paranoja.. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-30, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:51   

Rethel Nibelung napisał/a:
ak na razie, masz dziesiątki zapisów że nie tylko
myśl taka przeszła ale i słowa były wypowiedziane,
a na dokładkę zostały skrupulatnie wykonane...


ale wszystko w Starym pzrymierzu..a nie pzrymierzu DUCHA..!!!!

przymierze Ducha..to duchowy wymiar a wiec DUCHOWA WALKA..

Rethelu zrozum to wreszcie..!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 22:52   

O naszych czasach Jehowa mówi tak:

Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń. I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi. A wam, bojącym się mego imienia, zaświeci słońce prawości z uzdrowieniem w swoich skrzydłach, wy zaś wyruszycie, tupocząc jak tuczne cielęta”.  „I podepczecie niegodziwych, ponieważ staną się jak pył pod spodami waszych stóp w dniu, w którym będę działał” — rzekł Jehowa Zastępów.
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 22:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 23:06   

Rethel Nibelung napisał/a:
O naszych czasach Jehowa mówi tak:

Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń. I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi. A wam, bojącym się mego imienia, zaświeci słońce prawości z uzdrowieniem w swoich skrzydłach, wy zaś wyruszycie, tupocząc jak tuczne cielęta”.  „I podepczecie niegodziwych, ponieważ staną się jak pył pod spodami waszych stóp w dniu, w którym będę działał” — rzekł Jehowa Zastępów.


tak myslac nad tym wszystkim..to mysle ze takie teksty sa wlasnie wspanialym testem milosci ..dla chrzescijan..

ten kto odczyta je literalnie po tym wszystkim co wlozyl nam w serca Jezus..chyba nie bardzo czerpie z nauk N.T.. ;-)

i nie zdziwilabym sie wlasnie..ze ocena dzis Chrzescijan bedzie zupelnie odwrotnie wartosciowana do tej ze S.T..

gdyz duch jest zupelna odwrotnoscia ciala..ktorym byl S.T i narod wybrany.. ;-)
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-30, 23:30   

ata333 napisał/a:
ten kto odczyta je literalnie po tym wszystkim co wlozyl nam w serca Jezus..chyba nie bardzo czerpie z nauk N.T.. ;-)


Daruję sobie opisy z Apokalipsy, bo je znasz.
A z listu do Tesaloniczan czytałaś to:
Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą, by tym, którzy was uciskają, odpłacić uciskiem, wam zaś, uciskanym — ulgą wespół z nami podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami w ogniu płomienistym, gdy będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. To właśnie oni poniosą karę sądową wiecznej zagłady sprzed oblicza Pana i chwały jego siły, gdy przyjdzie, by się okryć chwałą w związku ze swymi świętymi i by w owym dniu odnoszono się do niego z podziwem w związku ze wszystkimi, którzy uwierzyli, ponieważ świadectwo nasze zostało wśród was przyjęte z wiarą.

A propos roku 70-tego to przypomniało mi się jeszcze to:

 I zaczął do nich mówić w przykładach: „Pewien człowiek zasadził winnicę i postawił wokół niej ogrodzenie, i wykopał kadź do winnej tłoczni, i wzniósł wieżę, i wydzierżawił ją hodowcom, i wyjechał za granicę. A w stosownej porze posłał niewolnika do hodowców, żeby otrzymać od tych hodowców trochę z owoców winnicy. Ale oni chwycili go, pobili i odprawili z niczym. I znowu posłał do nich drugiego niewolnika; a tego uderzyli w głowę i znieważyli. I posłał innego, a tego zabili; i wielu innych — niektórych z nich pobili, a niektórych zabili. Jednego jeszcze miał, umiłowanego syna. Posłał go do nich ostatniego, mówiąc: ‚Do syna mego odniosą się z respektem’. Ale owi hodowcy rzekli do siebie: ‚To jest dziedzic. Chodźmy, zabijmy go, a dziedzictwo będzie nasze’. Chwycili go więc, zabili i wyrzucili poza winnicę. Co uczyni właściciel winnicy? Przyjdzie i zgładzi hodowców, a winnicę da innym. Czy nigdy nie czytaliście tego fragmentu Pisma: ‚Kamień, który odrzucili budowniczowie, ten stał się głównym kamieniem narożnym. Pojawił się on za sprawą Jehowy i jest cudowny w naszych oczach’?”
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-30, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-31, 11:05   

Rethel Nibelung napisał/a:

Daruję sobie opisy z Apokalipsy, bo je znasz.
A z listu do Tesaloniczan czytałaś to:
Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą, by tym, którzy was uciskają, odpłacić uciskiem, wam zaś, uciskanym — ulgą wespół z nami podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami w ogniu płomienistym, gdy będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. To właśnie oni poniosą karę sądową wiecznej zagłady sprzed oblicza Pana i chwały jego siły, gdy przyjdzie, by się okryć chwałą w związku ze swymi świętymi i by w owym dniu odnoszono się do niego z podziwem w związku ze
wszystkimi, którzy uwierzyli, ponieważ świadectwo nasze zostało wśród was przyjęte z wiarą.


ale przeciez ja nie neguje nigdzie wyroku smierci na sadzie..

tyle ,,ze jak wciaz pisze na forum Ani..jest on naturalna konsekswencja..naszej grzesznej fizjologii..;)
fizjologii,,,,ktora odziedziczylismy w Adamie.. ;-)
pisalam otym sporo w watku. czy S.T to symbol...:)

tutaj odwaze sie moze na troche wiecej... :-P

Rethel Nibelung napisał/a:
A propos roku 70-tego to przypomniało mi się jeszcze to:

 I zaczął do nich mówić w przykładach: „Pewien człowiek zasadził winnicę i postawił wokół niej ogrodzenie, i wykopał kadź do winnej tłoczni, i wzniósł wieżę, i wydzierżawił ją hodowcom, i wyjechał za granicę. A w stosownej porze posłał niewolnika do hodowców, żeby otrzymać od tych hodowców trochę z owoców winnicy. Ale oni chwycili go, pobili i odprawili z niczym. I znowu posłał do nich drugiego niewolnika; a tego uderzyli w głowę i znieważyli. I posłał innego, a tego zabili; i wielu innych — niektórych z nich pobili, a niektórych zabili. Jednego jeszcze miał, umiłowanego syna. Posłał go do nich ostatniego, mówiąc: ‚Do syna mego odniosą się z respektem’. Ale owi hodowcy rzekli do siebie: ‚To jest dziedzic. Chodźmy, zabijmy go, a dziedzictwo będzie nasze’. Chwycili go więc, zabili i wyrzucili poza winnicę. Co uczyni właściciel winnicy? Przyjdzie i zgładzi hodowców, a winnicę da innym. Czy nigdy nie czytaliście tego fragmentu Pisma: ‚Kamień, który odrzucili budowniczowie, ten stał się głównym kamieniem narożnym. Pojawił się on za sprawą Jehowy i jest cudowny w naszych oczach’?”



tutaj dotykajac spraw determinizmu..dotykamy bardzo istotnej..ale i delikatnej kwestii..;)

moze zaczne os Slow Pawla..,,ktore zapewne wszyscy znaja..a ktore budza wiele kontrowesji... :-P

Przekład Dosłowny (2002)

Rom 9:1-25 bpd

Ja sam życzyłem sobie bowiem być wyklęty od Chrystusa ze względu na moich braci, moich krewnych według ciała, (4) którymi są Izraelici (i) których jest usynowienie i chwała, i przymierza, i ustanowienie Prawa, i służba Bogu, i obietnice; (5) których są ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała — który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. (6) Nie jest jednak tak, że jakoby odpadło Słowo Boże. Bo nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem, (7) ani wszyscy dziećmi, dlatego że z nasienia Abrahama, ale [w Izaaku będzie nazwane twoje nasienie]. (8) To jest: nie ci, którzy są dziećmi ciała, są dziećmi Boga, lecz dzieci obietnicy liczą się jako nasienie. (9) Gdyż to jest słowo obietnicy: [Przyjdę według tego czasu, a Sarze będzie syn]. (10) Nie tylko to, ale i Rebeka miała (dzieci) z łoża z jednym, naszym ojcem Izaakiem. (11) A gdy ich jeszcze nie urodzono ani nie zrobiły nic dobrego lub złego — aby mógł trwać nadal Boży plan oparty na wybraniu, (12) nie z uczynków, lecz z (woli) tego, który powołuje — powiedziano jej, że większy będzie służył mniejszemu, (13) jak napisano: [Jakuba ukochałem, a Ezawa znienawidziłem]. (14) Co zatem powiemy? Czy (mamy) niesprawiedliwość u Boga? W żadnym razie. (15) Bo do Mojżesza mówi: [Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, i zlituję się, nad kim się zlituję]. (16) A zatem zależy to nie od tego, który chce, albo od tego, który zabiega, lecz od Boga, który okazuje miłosierdzie. (17) Mówi bowiem Pismo do faraona: [Po to właśnie cię wzbudziłem, abym mógł na tobie okazać moją moc i aby na całej ziemi rozsławiono moje imię]. (18) A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, i kogo chce, czyni nieustępliwym. (19) Powiesz mi więc: Dlaczego więc jeszcze oskarża? Kto bowiem (kiedykolwiek) przeciwstawił się Jego woli? (20) O człowieku! Przeciwnie, to raczej ty kim jesteś, że się spierasz z Bogiem? Czy uformowana rzecz powie temu, który ją ukształtował: Dlaczego mnie taką uczyniłeś? (21) Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, aby z tego samego zaczynu zrobić zarówno naczynie do celów szczytnych, jak i do pospolitych? (22) A jeśli Bóg, chcąc ukazać gniew i dać poznać swoją moc, zniósł z wielką cierpliwością naczynia gniewu przygotowane już na zniszczenie, (23) oraz aby dać poznać bogactwo swojej chwały nad naczyniami zmiłowania, które już z góry przygotował do chwały? (24) Jako takie też powołał nas nie tylko z Żydów, ale i z pogan, (25) jak też u Ozeasza mówi: [Nie mój lud nazwę moim ludem i nie kochaną — umiłowaną];"

fragment niezwykle trudny...

tylko nie mow Rethelu,,ze nie.. ;-)

zanim wyrazisz opinie ,,moze najpierw obejrzyj sobie ten film..:

http://www.youtube.com/watch?v=fttiIbQzXDU

i w tych najnowszych odkryciach dzialania ludzkiego mozgu jak i praw fizyki moim skromnym zdaniem...( ja jestem racjonalna chrzescijanka..absolutnie nie odrzucajaca wsposob fanatyczny nauki )..

odnajdujemy glebsze zrozumienie istoty ciala i ducha..;)

samo cialo,,materia podlegaja wylacznie prawom fiziki... w tym i determinizmowi...

tylko duch ,,moze nas z tego wyrwac..;)


przelozmy to sobie teraz na cialo S.T i ducha N.T..

i moze to nam rozjasni..dlaczego wtedy dzialy sie takie rzeczy jakie sie wlasnie dzialy.. :-P

dlaczego zobrazowane jest to za pomoca tak okrutnej ...historii Izraela..:)

i dlaczego dzis w Chrystusie ..(czyli w duchu) mozemy od tej cielesnosci w tym fyzycznosci) uzyskac wolnosc..

no i zaczyna ozywac pytanie co do grzechu pierworodnego..


ja mysle,,ze to wszystko sa naprawde duchowe,,,symbole.. :-P
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-31, 11:22   

ata333 napisał/a:
ale przeciez ja nie neguje nigdzie wyroku smierci na sadzie..


Przeczytaj raz jeszcze tamten fragment.

Cytat:
i dlaczego dzis w Chrystusie ..(czyli w duchu) mozemy od tej cielesnosci w tym fyzycznosci) uzyskac wolnosc..


No to teraz się już mieszasz.
Czy Jezus uczył o cielesnej wolności czy o duchowej?

No bo jak tylko duchowej - to nadal można kamienować w strefie cielesnej.
A jeśli w cielesnej - to czemu chrześcijanie nie wyzwalali np. niewolników?
Ano dlatego, że była to wolność duchowa - niewolnicy byli wyzwoleńcami
Chrystusa oraz mieli nadzieję być wyzwoleni z niewoli grzechu - natomiast
co do ciała nadal mieli pozostać niewolnikami, a co do grzechu nadal byli
podlegli jego niszczycielskiej mocy - a zatem, nadal trzeba cieleśnie karać.

No i tym samym obaliłaś własną teologię... :-P
(A jeśli się zaprzesz, to jam to tu uczynił :-P )
Dzięki wielkie. Szkoda, że wcześniej w swych
wywodach nie zwróciłaś mi na to uwagi.
Wszelkie twe apele np. przeciwko karze
śmierci będa uważane jako nieistotne...
Dziękuję, pozamiatane.

A miłujesz tego Breivika czy nie? :-D
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-31, 11:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
ata333
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-31, 11:40   

Rethel Nibelung napisał/a:
Przeczytaj raz jeszcze tamten fragment.


Rethelu na sadzie ostaecznym..literalnie rozumujac co preferujesz...po zmartwychwstaniu Ci ,,ktorzy nie sa wybrancami Boga (wg..listu do rzymian zreszta)..zostana przywroceni do smierci..

czyli do naturalnej kolei losu ..ktora ma poczatek w grzechu Adama.. ;-)

tu Ci wkleje fragmenty postu do AEliota :


Cytat:

tyle ze smierc na sadzie ostatecznym nie bedzie..w zasadzie kara,,a po prostu przywroceniem normalnej zapisanej w genach konsekwencji grzechu..

skoro nie pzryjmujemy Jezusa jako wyzwoliciela od grzechy Adama..no to konsekwencja jest smierc..
pzreciez nikt jeszcze od niej nie uciekl..
chyba ze znasz kogos tkiego..? :-D

nie przyjmujac odkupienia od grzechu powodujacego nasza smierc..niestety podlegamy jej prawu..

tak wiec jak juz nie raz pisalam..sad Bozy to nie karanie grzesznikow..a wynagradzanie zyciem...wiernych Bogu.. :-D

Bog po prostu jest dla "wybrancow" DOBRY..

kara juz jest smierc wpisana w geny ludzkosci..naturalna konsekwencja "ucielesnienia" czlowieka..

tak wiec latwo zobaczyc,,ze kare juz odbywamy..umierajac ;-)

znowu powolam sie na niezwykle madry werset:

"dlaczegoz patrzysz zlym okiem,,ze ja JESTEM DOBRY.."

tak wiec moim zdaniem,,,nie tyle bedzie skazywal..bo skazani juz jestesmy..co bedzie dopuszczal prawomocnie jej zasadnosc..

czyli wyrzuceni poza zrodlo zycia..ktorym jest Bog..sami bedziemy umierac..
.
to naturalna konsekwencja zycia..(uznajac Boga ..zrodlem zycia wlasnie..;) )

ale to nie ma nic wspolnego z rzezia odczytywana literalnie w Objawieniu.. ;-)



Breivika kocham..i co niemal wszyscy na tamtym forum maja mi za zle...
ciesze ,,sie ,,ze nie zostal eksterminowany..a dano mu jednak szanse na zrozumienie swojego grzechu..gdyby nawet mialo to nastapic za 20, 30 lat czy nawet usamego schylku Jego zycia..;)

c.d.n.
Ostatnio zmieniony przez ata333 2013-10-31, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-31, 11:52   

ata333 napisał/a:
Breivika kocham..i co niemal wszyscy na tamtym forum maja mi za zle...


To witaj w klubie... ;-)
 
     
Y
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-10-31, 11:56   

ata333 napisał/a:
Bog po prostu jest dla "wybrancow" DOBRY..


Dla złych był on jak bicz boży,
a dla dobrych - dobry,
A potomne pokolenia
nazwały go: Chrobry... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Y 2013-10-31, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13