FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Galatów 6:17
Autor Wiadomość
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-01, 10:14   

nike napisał/a:
Madziu poczytaj moje posty w tym temacie, są tam nawet teksty mówiące o chorych oczach Pawła.
Pamiętasz chyba historię Izraela na pustyni, jak to Mojżesz schodził z góry, a twarz jego tak jaśniała,że ludzie odwracali oczy, bo był tak silny blask,ze mogli by oślepnąć, i Mojżesz musiał twarz zasłonić a to tylko była twarz Mojżesza nie Jezusa.


No i mimo to Mojżesz miał dobry wzrok. Moze Paweł miał słaby wzrok z innego powodu. Ja mam bardzo słaby wzrok od dzieciństwo a nie miałam wizjii. Z reszta już pisałam ,że nie jest nam powiedziane co to był za kolec i nie musimy tego wiedzieć, Nam wystarczy ,ze to miało służyć temu zeby Paweł był pokorny i nie miał sposobu wbijać sie w jakąś pychę. Z tej nauki mamy korzystać a co to było to nie nasza sprawa, no a moze miał hemoroidy i nie chciał o tym pisać ,skąd wiesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-02-05, 20:06   

Magda,
Acha Mojżesz rozmawiał z Bogiem i słyszał głos oczywiście był to Anioł myślę,że logos reprezentant Boga JHWH, nie pisze czy go jasność oślepiła prawda?
On oślepiał ludzi bo od Mojżesza biła jasność wielka, na skutek,że rozmawiał z Bogiem.
natomiast Pawła oślepiła jasność. Jest różnica jak myślisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-10, 14:38   

Jest różnica bo o Mojżeszu to możemy się tylko domyślać na podstawie różnych innych wersetów

Ps 44:4 bp "Bo nie mieczem to swym podbili ziemię, to nie ich własne ramię przyniosło im zwycięstwo, lecz Twoja prawica, Twoje ramię i jasność Twego oblicza - umiłowałeś ich bowiem sobie."

Ha 3:4 bp "Bije od Niego blask jak jasność słońca, otaczają Go promienie, w których się kryje jego moc."

Hi 37:22 bw "z północy zjawia się złocisty blask, Boga otacza przerażająca jasność."

Wj 33:11 bg "I mawiał Pan do Mojżesza[b] twarzą w twarz[/b], jako mawia człowiek do przyjaciela swego; potem wracał się do obozu, a sługa jego Jozue, syn Nunów, młodzieniec, nie odchodził z pośrodku namiotu."

Pwt 34:10 bt "Nie powstał więcej w Izraelu prorok podobny do Mojżesza, który by poznał Pana twarzą w twarz,"


Tu się możemy domyślić ze Mojżesz też patrzył na wielki blask bijący od Boga . O Pawle jest wyraźnie opisane ,że go oślepiło. Ale z tego był uzdrowiony i o uzdrowieniu też pisze wyraźnie

Dz 9:9 bw "I przez trzy dni nie widział i nie jadł, i nie pił."


Dz 9:18 bw "I natychmiast opadły z oczu jego jakby łuski i przejrzał, wstał i został ochrzczony."

Dz 9:12 bw "I ujrzał w widzeniu męża, imieniem Ananiasz, jak wszedł, i ręce na niego włożył, aby przejrzał."

Dz 9:17 bw "I poszedł Ananiasz, i wszedł do domu, włożył na niego ręce i rzekł: Bracie Saulu, Pan Jezus, który ci się ukazał w drodze, jaką szedłeś, posłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym."

W tym ostatnim to można róznie wprawdzie rozumieć np zrozumienie i uwierzenie jako przejrzenie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-08-09, 23:32   

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13