FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Od preegzystencji do trynitaryzmu i dalszych wypaczeń
Autor Wiadomość
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-26, 20:28   

Przeczytaj sobie w rubryce Biblia artykuł pt. Prawda o Septuagincie ( LXX), bo nie będę się drugi raz powtarzał. Bez urazy, ale twoja wiedza w tym zakresie jest żadna !

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=652
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-26, 20:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-26, 20:31   

konik polny

Cytat:
Jak można uważać, iż Jezus jako pierworodny wszystkiego stworzenia, nie istniał wcześniej niż pojawił się tu na ziemi.
Skąd Beniaminie u ciebie taki tok myslenia.


przeczytaj sobie dokładnie kontekst i nie wyrywaj wersetów z kontekstu !
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-26, 21:44   

nike

Napisałem najkrócej jak można i chyba jasno, ale jeśli to za trudne dla Ciebie to powtórzę jeszcze raz :

Fragment Jana 8 : 25 - 59 opisuje dyskusję, która dotyczy nie tego, że Jezus ( hebr. Jehoszua ) jest, lecz czy jest Mesjaszem. Inaczej mówiąc nie ma tam dyskusji o jego istnieniu, lecz jest dyskusja o tym czy jest Mesjaszem.

Katolicy czepili się jak rzep psiego ogona określenia JA JESTEM, które w Jana 8 : 58 w tekście greckim nie odpowiada wcale określeniu z 2 Moj. 3 : 14.
W tekście Jana 8 : 58 użyto określenia ἐγὼ εἰμί w którym Jezus potwierdza swoją tożsamość, że jest oczekiwanym Mesjaszem.
Natomiast określenie Eγώ εἰμι ΄Ο Ων w 2 Moj. 3 : 14 w tłumaczeniu greckim dosł. Jestem Będący ( Istniejący ) wskazuje na sam fakt istnienia, które jest niepowtarzalne. Jest to zgodne z resztą Pisma Świętego, gdyż tylko JEHOWAH jest Absolutem.
Mamy więc dwa różne określenia. Określenie ἐγὼ εἰμί używa w odniesieniu do siebie uzdrowiony przez Chrystusa ślepiec ( Jana 9 : 9 ), a chyba nie ma co do tego wątpliwości, że nie jest on Absolutem.

Ciekawe, że greckie ἐγὼ εἰμί w języku hebrajskim musiało brzmieć אֲנִי הוּא ( ani hu ) dosł. " jam " Nie ma więc tu nawet słowa jestem w wypowiedzi Chrystusa.

Z kolei wszystkie ugrupowania, które przyjęły ariańską interpretację przyjmują, że Jezus nawiązując do Abrahama, chciał podkreślić, iż realnie istniał przed nim jako mniejszy bóg czy anioł. Miałoby na to wskazywać określenie greckie πρὶν Ἀβραὰμ γενέσθαι.

Warto tu zwrócić uwagę na dosyć często spotykany błąd zwolenników preegzystencji, którzy w swojej argumentacji, by poprzeć swoje poglądy biorą za podstawę wypowiedzi odstępczych Żydów o Jezusie, którzy byli jego wrogami i go oczerniali. Tacy wrodzy Jezusowi komentatorzy nie są jednak dobrymi przewodnikami, by rozumieć właściwie Słowo Boże. Nie mieli oni duchowego zrozumienia i wszystko interpretowali według litery. Tak samo wszystkie wypowiedzi Jezusa rozumieli dosłownie. Natomiast Chrystus mówił językiem duchowym, którego oni zupełnie nie rozumieli. Nie odpowiadał im według ich spaczonego sposobu myślenia.

Ponadto elementarnym faktem lingwistycznym jest, że znaczenie greckiego aorystu w bezokoliczniku zależy od kontekstu w jakim występuje. Może ono się odnosić do wydarzeń przeszłych, ale może też odnosić się do wydarzeń przyszłych. Np. Mateusz pisze o przyszłym wydarzeniu : " zanim kur zapieje " ( Mt. 26 : 34 - występuje tu spójnik czasu " zanim " + aoryst w bezokoliczniku ). Jednak wcześniej w tej samej Ewangelii mamy tę samą formę odnoszącą się do przeszłości: „ zanim się zeszli ” ( Mt. 1 : 18; spójnik czasu + aoryst w bezokoliczniku).
W Ewangelii Jana znajdujemy ją znowu w odniesieniu do przyszłości: „ Panie, wstąp, zanim umrze dziecię moje ” ( Jana 4:49; spójnik + aoryst w bezokoliczniku ); „ powiedziałem wam, zanim się to stanie ” ( Jana 14:29; spójnik + aoryst w bezokoliczniku ).

W związku z tym powstaje pytanie, jak powinniśmy właściwie oddać Jana 8 : 58 ? Czy Jezus powiedział: „ Zanim Abraham stał się, [tzn. narodził], ja jestem [nim] ” czy : „ Zanim Abraham stanie się [ tzn. powróci do życia w czasie zmartwychwstania ], ja jestem ” ?
Gdyby aoryst odnieść do przyszłości, to znaczyłoby, że Jezus odparł niewiernym Żydom, iż poprzedzi Abrahama w zmartwychwstaniu.
Takie użycie aorystu - od formy γινομαι dotyczące zmartwychwstania można znaleźć w Septuagincie w księdze Hioba 14 : 14 - " Będę oczekiwał, aż stanę się ponownie. " ( gr. ὑπομενῶ ἕως ἂν πάλιν γένωμαι ).

Podsumowując, żadna z wersji tłumaczenia Jana 8 : 58 nie jest dowodem realnej preegzystencji Jezusa. Żadna też wersja nie jest dowodem, że Jezus jest Absolutem. Jeżeli tekst ten czytany jest tak, jak powszechnie się go tłumaczy, Jezus twierdzi w nim, że jest Mesjaszem wyznaczonym do tego od dawien dawna. Wyraźnie wskazuje na to kontekst. Ale jest też możliwe, że Jezus także stwierdza swoją wyższość nad Abrahamem w innym sensie. Abraham przewidział triumf Mesjasza. Jezus rzeczywiście mógł cieszyć się życiem wiecznym jako zmartwychwstały Zbawiciel na długo przed tym nim Abraham z powrotem miał pojawić się w przyszłym zmartwychwstaniu.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-26, 22:19, w całości zmieniany 17 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-11-26, 22:25   

Benjamin.Szot napisał/a:
Podsumowując, żadna z wersji tłumaczenia Jana 8 : 58 nie jest dowodem preegzystencji Jezusa

Ty nie odpowiadasz mi na pytanie, w poprzednim poście ja zapytałam ciebie o odpowiedź na tekst Jana 8:58 a ty mi kazałeś cały kontekst odczytać po co???
Podobnie teraz ten post, nie obchodzi mnie jak katolicy to czy to rozumieją ja proszę o konkretną odpowiedź na moje pytanie.
Nie mówię o preegzystencji ja mówię o zmianie natur.
Benjamin.Szot napisał/a:
Jeżeli tekst ten czytany jest tak, jak powszechnie się go tłumaczy, Jezus twierdzi w nim, że jest Mesjaszem wyznaczonym do tego od dawien dawna.

Jan. 8:58
58. Rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Pierwej niż Abraham był, jam jest. --[dokładnie to powinno byc ja byłem.] (BG)

W którym miejscu twierdzi,ze jest Mesjaszem?
A co z tymi tekstami:
Obj. 3:14
14. A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:(BW)

Kto jest początkiem stworzenia?

Kol. 1:15-18
15. On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16. Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
17. On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18. On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,(BW)


Jan. 1:3
3. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
(BW)

O kim tutaj jest mowa?

Jan. 17:5
5. A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.(BW)

A tutaj? O kogo Jezus prosi Boga?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-26, 22:40   

Benjamin.Szot napisał/a:
Napisałem najkrócej jak można i chyba jasno, ale jeśli to za trudne dla Ciebie to powtórzę jeszcze raz :

Wiem, że to do nike, ale nie gniewaj się, że się troszkę wtrące :)

Benjaminie tu nie chodzi o to, aby Ciebie, każdy zrozumiał.
Jezus się zwracał do ludu prostym językiem.

Benjamin.Szot napisał/a:
Fragment Jana 8 : 25 - 59 opisuje dyskusję, która dotyczy nie tego, że Jezus ( hebr. Jehoszua ) jest, lecz czy jest Mesjaszem. Inaczej mówiąc nie ma tam dyskusji o jego istnieniu, lecz jest dyskusja o tym czy jest Mesjaszem.


ten fragment wyraźnie wskazuje, że nasz Pan Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia co potwierdzili apostołowie

Benjamin.Szot napisał/a:
Katolicy czepili się jak rzep psiego ogona określenia JA JESTEM,


co to za argument, że katolicy się czepili
Jezus powiedział wyraźnie, że był wcześniej zanim świat powstał

Benjamin.Szot napisał/a:
Jest to zgodne z resztą Pisma Świętego, gdyż tylko JEHOWAH jest Absolutem.


Ja wiem o tym, że Bóg Jehowa to Bóg Prawdziwy

Benjamin.Szot napisał/a:
Z kolei wszystkie ugrupowania, które przyjęły ariańską interpretację przyjmują, że Jezus nawiązując do Abrahama, chciał podkreślić, że realnie istniał przed nim jako mniejszy bóg czy anioł.


To czy Jezus, wcześniej był archaniołem tego nie wiem.
Zawsze podkreślał, że był Synem Boga Prawdziwego

Benjamin.Szot napisał/a:
Warto tu zwrócić uwagę na dosyć często spotykany błąd zwolenników preegzystencji, którzy w swojej argumentacji, by poprzeć swoje poglądy biorą za podstawę wypowiedzi odstępczych Żydów o Jezusie, którzy byli jego wrogami i go oczerniali.


Ja biorę pod uwagę same wypowiedzi Jezusa. Na profesorów , rabinów i innych uczonych w piśmie to Ty się ciągle powołujesz

Benjamin.Szot napisał/a:
Podsumowując, żadna z wersji tłumaczenia Jana 8 : 58 nie jest dowodem preegzystencji Jezusa.


według przedstawionej przez Ciebie filozofii tak
według słów Jezusa nie
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-11-26, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-27, 07:49   

nike

Cytat:
Ty nie odpowiadasz mi na pytanie, w poprzednim poście ja zapytałam ciebie o odpowiedź na tekst Jana 8:58 a ty mi kazałeś cały kontekst odczytać po co???
Podobnie teraz ten post, nie obchodzi mnie jak katolicy to czy to rozumieją ja proszę o konkretną odpowiedź na moje pytanie.

Ależ droga Nike odpowiedziałem Ci, tylo do Ciebie kompletnie nie dociera co piszę.

Cytat:
Nie mówię o preegzystencji ja mówię o zmianie natur.


No to znajdź mi choć jeden werset, który mówi, że Jezus ( hebr. Jehoszua ) zmienił naturę

Cytat:
Jan. 8:58
58. Rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Pierwej niż Abraham był, jam jest. --[dokładnie to powinno byc ja byłem.] (BG)
W którym miejscu twierdzi,ze jest Mesjaszem?


Ten werset trzeba odczytać w kontekście, a nie wyrywać z kontekstu

Cytat:
A co z tymi tekstami:
Obj. 3:14
14. A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:(BW)
Kto jest początkiem stworzenia?


Jakiego stworzenia ? Krytykujesz katolików,a czytasz Biblię tak samo jak oni. Słowa, które mówił Mesjasz mają duchowy , a nie literalny sens ( Jana 6 : 63 )

Cytat:
Kol. 1:15-18
15. On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16. Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
17. On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,
18. On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy,(BW)


Znowu widzisz Mesjasza jako obraz Boga fizycznie i literalnie tak jak katolicy. Tu nie ma ŻADNEJ metafizyki i rozważań o bycie i jego strukturze. Nad tym debatowali filozofowie greccy i ci t.zw. ojcowie kościoła, którzy zarazili się ich myśleniem, choć początkowo chcieli tylko bronić Pisma świętego przed atakami pogan. I do czego doszli ? ( Kol. 2 : 8 )

Cytat:
3. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
(BW)
O kim tutaj jest mowa?


Przez Słowo czy przez Jezusa ? Gdzie masz napisane, że to Jezus ( hebr. Jehoszua ) ?

Cytat:
Jan. 17:5
5. A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.(BW)
A tutaj? O kogo Jezus prosi Boga?


W takim razie mi odpowiedz czy mieć chwałę oznacza to samo co istnieć przy Ojcu ? Czy uczniowie Mesjasza nie mają też chwały ? ( Jana 17 : 22; 16 : 27 )
A co z nagrodą ? czy można mieć nagrodę w niebie nie będąc realnie w nim ? - ( Mt. 5 : 12 )


Gwoli ścisłości. Nie zamierzam prowadzić sporu o słowa. Jeśli chcesz pozostać przy swoim zdaniu to ja na to nic nie poradzę. Ale jeśli w tym temacie chcesz nadal prowadzić ze mną dyskusję to musisz najpierw odpowiedzieć konkretnie na moje pytania.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-27, 08:38   

Krystian

Cytat:
Benjaminie tu nie chodzi o to, aby Ciebie, każdy zrozumiał.
Jezus się zwracał do ludu prostym językiem.


A ja wcale nie mam na zamiaru każdego przekonywać i spierać się, że nie ma racji. Chrystus tak nie postępował. A do ludu zwracał się faktycznie prostym językiem, ale mającym duchowy sens, a nie fizyczny, literalny. Apostołowie w tym też naśladowali Chrystusa.

cyt. Fragment Jana 8 : 25 - 59 opisuje dyskusję, która dotyczy nie tego, że Jezus ( hebr. Jehoszua ) jest, lecz czy jest Mesjaszem. Inaczej mówiąc nie ma tam dyskusji o jego istnieniu, lecz jest dyskusja o tym czy jest Mesjaszem.
Cytat:
ten fragment wyraźnie wskazuje, że nasz Pan Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia co potwierdzili apostołowie


Czyżby ? w którym miejscu ?

cyt. Katolicy czepili się jak rzep psiego ogona określenia JA JESTEM,
Cytat:
co to za argument, że katolicy się czepili


Dokładnie tak jest jak mówię. Poczytaj sobie ich tłumaczenia Biblii i ich teologię, której najwyraźniej nie znasz.

Cytat:
Jezus powiedział wyraźnie, że był wcześniej zanim świat powstał


Gdzie ? Poproszę o konkretny werset

Cytat:
Ja wiem o tym, że Bóg Jehowa to Bóg Prawdziwy


JEHOWAH Bóg Wszechmocny to Absolut. Słowo " Bóg " nie zawsze oznacza w Biblii Absolut.

Cytat:
To czy Jezus, wcześniej był archaniołem tego nie wiem.


No to sprawdź czy był czy też nie był. To twój obowiązek ( 1 Tes. 5 : 21; 2 Tym.3 : 16 ).

Cytat:
Zawsze podkreślał, że był Synem Boga Prawdziwego


Nie ulega najmniejszej wątpliwości. Tylko od kiedy ? Od jakiego momentu jest nazwany Synem Bożym ? ( Łuk. 1 : 35 )

Cytat:
Ja biorę pod uwagę same wypowiedzi Jezusa. Na profesorów , rabinów i innych uczonych w piśmie to Ty się ciągle powołujesz


Nieprawda ! Przede wszystkim cytuję Pismo Święte i to często w oryginalnych językach, a nie z tłumaczeń w których są przekręty.
Czasami, żeby ktoś nie myślał, że to jest mój wymysł podaję gdzie i u kogo również takie tłumaczenie można znaleźć.


cyt. Podsumowując, żadna z wersji tłumaczenia Jana 8 : 58 nie jest dowodem preegzystencji Jezusa.
Cytat:
według przedstawionej przez Ciebie filozofii tak
według słów Jezusa nie


Filozofię to widać u tych, którzy podkładają pod treść wersetów Pisma Świętego pojęcia których tam NIE MA.
Nigdzie w Piśmie nie widać poglądu, że wierzono w preegzystencję Mesjasza
. A jak uważasz,że jest inaczej to udowodnij.
Argumenty, które podałeś ( cytowane też przez katolików ) są ŻADNE !

Gwoli ścisłości. Nie zamierzam z tobą prowadzić sporu o słowa. Jeśli chcesz pozostać przy swoim zdaniu to ja na to nic nie poradzę. Ale jeśli w tym temacie chcesz nadal prowadzić ze mną dyskusję to musisz najpierw odpowiedzieć konkretnie na moje pytania.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-27, 08:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2013-11-27, 17:40   

Benjamin.Szot napisał/a:
Przeczytaj sobie w rubryce Biblia artykuł pt. Prawda o Septuagincie ( LXX), bo nie będę się drugi raz powtarzał. Bez urazy, ale twoja wiedza w tym zakresie jest żadna !

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=652


Przeczytałem uważnie ten tekst i czego on dowodzi ?
że Septuaginta nie powstała przed narodzinami Jezusa ?
a może artykuł kwestionuje to że
Cytat:
Najprawdopodobniej gdy Paweł podawał cytaty z Pism to cytował Septuagintę
??

Jezus i apostołowie i sam Paweł niewątpliwie czytał Tanach , ale
Paweł jako apostoł pogan był posłany do nie-Żydów więc co cytował nie-Żydom , tak zwanym "grekom" jak to sam pisze o nich ?
Hebrajski Tanach ? Co ci prości ludzie w większości nie umiejący pisać i czytać by z tego zrozumieli ?
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-11-27, 19:32   

Benjamin.Szot napisał/a:
No to znajdź mi choć jeden werset, który mówi, że Jezus ( hebr. Jehoszua ) zmienił naturę

A w jaki sposób się Jezus [hebr. Jeszua] urodził?
To prawda,ze Jezus jako Jezus ten ziemski nie istniał w niebie, ale Logos pierwsze stworzenie Boga Jehowy zmienił naturę duchową na naturę ziemską i stał się Jeszua.
I w tym czasie nie bylo w niebie Logosa, bo był na ziemi Jeszua.
Po z martwych wzbudzeniu Jezus otrzymał s powrotem duchową naturę, wyższą jaką posiadał, zanim stał się człowiekiem. tak ja to rozumiem.
Benjamin.Szot napisał/a:
Ten werset trzeba odczytać w kontekście, a nie wyrywać z kontekstu

A dlaczego to? co jest w kontekście takiego innego?
To co tobie pasuje czytamy z tekstów, a co tobie nie pasuje czytamy z kontekstów, czy tak?
Benjamin.Szot napisał/a:
Jakiego stworzenia ? Krytykujesz katolików,a czytasz Biblię tak samo jak oni. Słowa, które mówił Mesjasz mają duchowy , a nie literalny sens ( Jana 6 : 63 )

Wiec jaki?
Benjamin.Szot napisał/a:
Przez Słowo czy przez Jezusa ? Gdzie masz napisane, że to Jezus ( hebr. Jehoszua ) ?

Dobrze wiesz,że nie mowię o Jezusie tym ziemskim. Slowo to po grecku logos prawda i ja wierzę,że przez logosa [slowo] wszystko zostalo stworzone, a to slowo [logos] było pierwszym stworzeniem boga ojca tego slowa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-27, 20:46   

nike

sorry, ale tego co piszesz nigdzie w Biblii NIE MA. Podkladasz pod pewne pojęcia i wersety treści których tam NIE MA.

Ale w taki sposób nie będziemy dyskutowali dalej. Albo prowadzimy uporządkowaną, logiczną rozmowę i odpowiadasz na pytania, które Ci postawiłem, albo kończymy tą rozmowę.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-27, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-11-27, 22:32   

Benjamin.Szot napisał/a:
nike

sorry, ale tego co piszesz nigdzie w Biblii NIE MA. Podkladasz pod pewne pojęcia i wersety treści których tam NIE MA.
Ale w taki sposób nie będziemy dyskutowali dalej. Albo prowadzimy uporządkowaną, logiczną rozmowę i odpowiadasz na pytania, które Ci postawiłem, albo kończymy tą rozmowę.


Czego z tego co napisałam nie ma w Biblii? Odpowiedziałam tobie na wszystkie pytania, a ze tobie one nie odpowiadają, to ja juz na to nic nie poradzę.
Udowodnij mi,ze to ja nie mam racji oczywiście Biblijnie. Zapytałam ciebie skąd się wziął Jezus na ziemi nie otrzymalam odpowiedzi,
Zapytałam co sądzisz o modlitwie Jezusa, gdzie prosi swojego Ojca o wyniesienie go do stanowiska jakie miał w niebie, przed zmianą natury na ziemską, nie odpowiedziałeś mi i jeszcze jest kilka na które nie uzyskałam odpowiedzi, w zamian za to długaśnie wklejki, nie twojego pochodzenia. więc o co tobie chodzi???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-28, 08:02   

nike

U mnie w dyskusji to są konkrety. Więc jeszcze raz po kolei :


Cytat:
Logos pierwsze stworzenie Boga Jehowy zmienił naturę duchową na naturę ziemską


GDZIE TO JEST KONKRETNIE NAPISANE ??? gdzie jest choć jeden taki werset używający takich sformułowań ???

Cytat:
Po z martwych wzbudzeniu Jezus otrzymał s powrotem duchową naturę, wyższą jaką posiadał, zanim stał się człowiekiem. tak ja to rozumiem.


GDZIE JEST NAPISANE, że Jezus ( poprawnie Jehoszua ) otrzymał z POWROTEM wyższą naturę ZANIM stał się człowiekiem ???
Proszę o konkretne wersety [ celowo wyakcentowałem słowa na które zwracam szczególną uwagę ]

cyt.Ten werset trzeba odczytać w kontekście, a nie wyrywać z kontekstu
Cytat:
A dlaczego to? co jest w kontekście takiego innego?
To co tobie pasuje czytamy z tekstów, a co tobie nie pasuje czytamy z kontekstów, czy tak?


Jeśli nie wiesz tak elementarnych rzeczy, że werset wyrwany z kontekstu zmienia swoje znaczenie to nie wiem czy z tobą jest możliwa jakakolwiek dyskusja. Katolicy robią dokładnie to samo.

cyt.Jakiego stworzenia ? Krytykujesz katolików,a czytasz Biblię tak samo jak oni. Słowa, które mówił Mesjasz mają duchowy , a nie literalny sens ( Jana 6 : 63 )
Cytat:
Wiec jaki?


Ja nie jestem Tym, ktory otwiera oczy na sprawy duchowe, To nie do mnie się z tym zwracaj.

cyt.Przez Słowo czy przez Jezusa ? Gdzie masz napisane, że to Jezus ( hebr. Jehoszua )
Cytat:
Dobrze wiesz,że nie mowię o Jezusie tym ziemskim. Slowo to po grecku logos prawda i ja wierzę,że przez logosa [slowo] wszystko zostalo stworzone, a to slowo [logos] było pierwszym stworzeniem boga ojca tego slowa.


Mówisz o Jezusie, ale nie tym biblijnym. GDZIE JEST NAPISANE, że LOGOS to było pierwsze stworzenie Boga Ojca ???

Cytat:
Czego z tego co napisałam nie ma w Biblii?


Napisałem wyżej !

Cytat:
Odpowiedziałam tobie na wszystkie pytania, a ze tobie one nie odpowiadają, to ja juz na to nic nie poradzę.


Nie odpowiedziałaś na ŻADNE moje pytanie, bo po prostu takiej odpowiedzi nie możesz udzielić, gdyż takich sformułowań NIGDZIE NIE MA W BIBLII !!!

Cytat:
Udowodnij mi,ze to ja nie mam racji oczywiście Biblijnie.


Niczego Ci udowadniać nie będę, skoro nie chcesz odpowiedzieć na moje pytania i nie chcesz podjąć RACJONALNEJ dyskusji.

Cytat:
Zapytałam ciebie skąd się wziął Jezus na ziemi nie otrzymalam odpowiedzi,


Wielokrotnie na to odpowiadałem - wystarczy przeczytać Łuk.1 : 35 i nie podkładać pod werset treści, których tam NIE MA ! Ponadto rodowód ( gr. genesis ) Jezusa, który zaczyna się na ziemi a nie w niebie !

Cytat:
Zapytałam co sądzisz o modlitwie Jezusa, gdzie prosi swojego Ojca o wyniesienie go do stanowiska jakie miał w niebie, przed zmianą natury na ziemską, nie odpowiedziałeś mi


GDZIE JEST COŚ TAKIEGO NAPISANE, że Jezus prosi swojego Ojca o wyniesienie go do STANOWISKA jakie miał w niebie PRZED ZMIANĄ NATURY NA ZIEMSKĄ ???
Proszę o konkretny werset [ słowa na które należy zwrócić szczególną uwagę wyakcentowałem dużą literą ]

Cytat:
i jeszcze jest kilka na które nie uzyskałam odpowiedzi, w zamian za to długaśnie wklejki, nie twojego pochodzenia. więc o co tobie chodzi???


Po pierwsze - to nie są żadne wklejki tylko moje uzasadnienie przedstawianego poglądu, aby ktoś nie zarzucał, że pogląd pochodzi nie wiadomo skąd. Po drugie nie musiałem odpowiadać na bezsensowne pytania. Po trzecie natomiast o ile mi wiadomo jest to biblijne forum dyskusyjne, więc jeśli ktoś przedstawia poglądy niezgodne z Biblią to chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie na ten temat.

REASUMUJĄC : ponownie chcę powiedzieć, że nie zamierzam prowadzić sporu o słowa. Jeśli chcesz pozostać przy swoim zdaniu to ja na to nic nie poradzę. Ale jeśli w tym temacie chcesz nadal prowadzić ze mną dyskusję to musisz najpierw odpowiedzieć konkretnie na moje pytania.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-28, 08:12, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-11-28, 10:29   

Ponieważ nie odpowiedziałeś mi na moje pytania i na moje odpowiedzi dziękuje za dyskusję.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-28, 16:34   

Wręcz odwrotnie ! Odpowiedziałem, ale Ty NIE ODPOWIEDZIAŁAŚ NA ŻADNE MOJE PYTANIE - stąd wnioskuję, że nie chcesz odpowiadać, gdyż to uderza w twoją argumentację.

Faktycznie przy takim podejściu rozmowa skończona, tylko uczciwie napisz prawdziwy powód !
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2013-11-28, 16:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-11-29, 20:40   

Benjamin.Szot,

Cytat:
Nie widać, aby pisał w podobnym duchu


Wystarczy w czytać się w werset który podałem tam masz jasno napisane

Cytat:

A ja nie pisałem o malej literze ze względu na język grecki tylko polski. To co pisał Orygenes dobrze znam, ale również znam różne inne bzdury, które wypisywał chociażby jego filozofię apokatastasis.



Gdybyś dobrze znał Orygenesa to w temacie rodzajnika przyjął byś go jako ostateczny wiążący autorytet .

Podobnie przedstawia się sprawa z Augustynem co do kwestii użycia rodzajnika jest on zgodny z Orygenesem , zresztą każda gramatyka poświęcona grece Koine o tym wspomina .

Cytat:
Z chęcią się skontaktuję z profesorem E.Tovem, by spytać, czy propaguje takie głupoty, ale jeśli się okaże, że sprawy inaczej wyglądają to masz problem. Nie sądzę by twierdził, że tekst masorecki jest podróbą. Ale z całą pewnością wiem, kto takie poglądy rozpowszechnia i komu na tym zależy, by zdyskredytować teksty hebrajskie.


Masz do tego pełne prawo . Czy zaprzeczasz temu jakoby nie ma zmanipulowanych wersetów przez Masoretów ? Nie ma na myśli wersetów wskazujących na Jezusa jako Mesjasza
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13