FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zabijanie w imię Boga
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-23, 23:26   zabijanie w imię Boga

Jezus powiedział tak:

Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą. (3) A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie. (4) Lecz to wam powiedziałem, abyście, gdy przyjdzie ich godzina, wspomnieli na to, że Ja wam powiedziałem, a tego wam na początku nie mówiłem, bo byłem z wami.

Zobaczcie sami jak te słowa naszego Zbawiciela się sprawdziły.
Taką pierwszą osobą był Szaweł, który przez swoją gorliwość do swojej religii zabijał wyznawców Jezusa. Opamiętał się dopiero jak Jezus mu się objawił.
Potem wielu rzekomych chrześcijan zabijało w imię Boga np. Zakon Najświętszej Maryji Panny
( krzyżacy ). Dalej Święte Oficjum paliło na stosach zaś w imię Boga, potem hitlerowskie wojska miały na pasie " Bóg z nami"przykładów z historii można podawać wiele

Ja natomiast mam pytanie do was, czy mamy być gorliwi do jakiejś religii tak jak Szaweł
czy raczej słuchać naszego Pana Jezusa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 00:07   Re: zabijanie w imię Boga

Krystian napisał/a:
Jezus powiedział tak:

Wyłączać was będą z synagog, więcej, nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia służbę Bożą. (3) A to będą czynić dlatego, że nie poznali Ojca ani mnie. (4) Lecz to wam powiedziałem, abyście, gdy przyjdzie ich godzina, wspomnieli na to, że Ja wam powiedziałem, a tego wam na początku nie mówiłem, bo byłem z wami.

Zobaczcie sami jak te słowa naszego Zbawiciela się sprawdziły.
Taką pierwszą osobą był Szaweł, który przez swoją gorliwość do swojej religii zabijał wyznawców Jezusa. Opamiętał się dopiero jak Jezus mu się objawił.
Potem wielu rzekomych chrześcijan zabijało w imię Boga np. Zakon Najświętszej Maryji Panny
( krzyżacy ). Dalej Święte Oficjum paliło na stosach zaś w imię Boga, potem hitlerowskie wojska miały na pasie " Bóg z nami"przykładów z historii można podawać wiele

Ja natomiast mam pytanie do was, czy mamy być gorliwi do jakiejś religii tak jak Szaweł
czy raczej słuchać naszego Pana Jezusa

Nas poganie też zabijali i mniemali, że dobrze czynią
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-11-24, 00:21   

Cytat:
Nas poganie też zabijali i mniemali, że dobrze czynią


czyli co? poganie dobrze czynili
chrześcijanie mogą zabijać w imieniu Boga ?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-11-24, 01:44   

[quote]Krystian napisał/
Cytat:
Ja natomiast mam pytanie do was, czy mamy być gorliwi do jakiejś religii tak jak Szaweł
czy raczej słuchać naszego Pana Jezusa

Jezus za nas umarł, a nie nasza, taka czy inna religia.
Cytat:
Iwona napisała/
Nas poganie też zabijali i mniemali, że dobrze czynią

Wydaje mi się,że Krystian ma chrześcijan na myśli, a nie pogan.
A jeżeli juz o poganach to całą południową Amerykę za Kolumba papiestwo na siłę do religii rzymskiej zachęcało ogniem i mieczem, kto tu kogo mordował?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 08:23   

Krystian napisał/a:
Cytat:
Nas poganie też zabijali i mniemali, że dobrze czynią


czyli co? poganie dobrze czynili
chrześcijanie mogą zabijać w imieniu Boga ?

Nie.
Nie można tak. W imię Boże to tylko dobre czyny
 
     
Berian 
Student Biblii


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 52
Skąd: Polska
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 1/14
 7%
Wysłany: 2013-11-24, 14:48   

Iwona napisał/a:
Nie.
Nie można tak. W imię Boże to tylko dobre czyny

http://www.katolik.pl/kaz...,cz.html?idr=74
Cytat:
Drugim fałszywym zrozumieniem przykazania jest to, które twierdzi, że zakazuje ono w ogóle zabijać człowieka...


To można czy nie można.
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Czy ty miłujesz nieprzyjaciół?
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 15:14   

nie można. Nie rozumiesz tego co w tym linku napisane....
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2013-11-24, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 15:27   

Eugenio Pacelli - Pius XII list z 1939 r. do Szanownego Pana Adolfa Hitlera, Fuhrera i Kanclerza Rzeszy Niemieckiej " Rozpoczynając nasz pontyfikat pragniemy zapewnić Pana, iż dalej z oddaniem będziemy służyć duchowemu dobru narodu niemieckiego, którego przywództwo Panu powierzono.
W ciągu naszego długoletniego pobytu w Niemczech staraliśmy się z całych sił ustanowić harmonijne stosunki pomiędzy kościołem a państwem.
Teraz gdy nasze duszpasterskie obowiązki zwiększyły nasze możliwości o ileż żarliwiej modlić się będziemy w tej intencji. Niechaj pomyślność narodu niemieckiego i jego postęp we wszystkich dziedzinach ziści się z Bożą pomocą. "

26 marca 1933 r. biskupi katoliccy ogłosili własną deklarację lojalności wobec Trzeciej Rzeszy. Wraz z tym oświadczeniem biskupi wydali zgodę, by katolicy wstępowali do NSDAP, a członkom partii nazistowskiej zezwolili na przystępowanie do sakramentów - zarówno w grupie jak i w pełnym umundurowaniu.

Biskupi austriaccy w liście pasterskim z 22 grudnia 1933 r wzywali do popierania rządu. Kard. Innitzer powiadomił Hitlera, że gdy przybędzie do Wiednia, będą dzwonić wszystkie dzwony kościelne na powitanie.

W 1941 r. dniu 13 lipca papież odbył kilkugodzinne spotkanie z Paveliciem. Pobłogosławił chorwackiego premiera i pozostałych członków ustaszowskiej delegacji, wśród których byli członkowie Bractwa Wielkich Krzyżowców mających zadanie nawracania na katolicyzm prawosławnych Serbów.
W ciągu kliku miesięcy obozy koncentracyjne : Djakovo, Stara Gradiśka, Kraje, Gradina, Bródce i Velika Kosutarica - zapełniły się aresztowanymi ludźmi. Od grudnia 1941 r. do lutego 1942 r. w obozie Jasenovac zamordowano 40 tys. Serbów. Latem tego roku obóz zwiększył jeszcze tą ilość, gdyż między czerwcem a sierpniem 1942 r. uśmiercono tam 66 tys. Serbów, w tym 2 tys. dzieci. Krematoria w Jasenovacu były czynne dniem i nocą, gdyż ustasze w morderczym szale wrzucali Serbów do pieca żywcem. Ustasze utworzyli specjalne obozy śmierci dla dzieci m.in. Loborgrad, Jablanac, Mlaka, Brocice, Ijstici, Stara Gradiśka, Sisak, Jastrebarsko, Ciornja Rijeka.
Wśród komendantów i członków kadry oficerskiej obozów było wielu duchownych. Franciszkanin mirosław Filipović-Majstrović zwany przez źniow " bratem szatana " był komendantem obozu Jasenovac.Trzech innych zakonników franciszkańskich : Zvonko Brekalo, Zvonko Lipovac i Joseh Culina - oficerów armii chorwackiej, pomagało mu w organizowaniu i prowadzeniu masowych egzekucji.

Papież nie tylko wiedział o ludobójstwie w Chorwacji , ale udzielał jej sprawcom swojego błogosławieństwa. Pius XII był na bieżąco informowany o wydarzeniach w Chorwacji przez swojego przedstawiciela w tym kraju monsignore Ramiro Marcone. Ten właśnie Marcone uczestniczył w większości oficjalnych i półoficjalnych uroczystości podczas których publicznie błogosławił ustaszy, pozdrawiał ich faszystowskim gestem i zachęcał by przeciwstawiali się kościołowi prawosławnemu i Serbom. Regularne raporty przesyłał do Watykanu arcybiskup Stepinac.
Pius XII korzystał także z innych źródeł informacji. Wśród nich ważne miejsce zajmowały audycje radia BBC, których regularnie słuchał. 8 lutego 1942 r. Prvislav Grizogono były minister Królestwa Jugosławii wysłał do Piusa XII oficjalny list, w którym przedstawił zbrodnie ustaszy, w których brali udział księża katoliccy, zakonnicy i członkowie organizacji młodzieży katolickiej.
Ale papież milczał. Czy ze strachu ? Nic na to nie wskazuje skoro po zakończeniu wojny Watykan przerzucał zbrodniarzy hitlerowskich do Ameryki Południowej pozwalając uciec przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione ludobójstwo. W ten sposób uciekło z pomocą Caritasu ok. 30 000 hitlerowców.
Gdy po wojnie aresztowano arcybiskupa Stepinaca i oskarżono go o udział w zbrodniach wojennych, a przed sądem w Zagrzebiu wielu świadków zeznało jak katoliccy duchowni uzbrojeni w karabiny maszynowe przymusowo nawracali i mordowali Serbów - Pius XII wydał okrzyk oburzenia i ekskomunikował wszystkich, którzy mieli cokolwiek wspólnego z oskarżeniami.

To jedynie trochę faktów z historii dla odświeżenia pamięci.

Istnieje sporo informacji i na kartach historii i w Piśmie Świętym w Nowym Testamencie, że prawdziwi chrześcijanie nie służyli w armii, ani dla armii i nie popierali władzy świeckiej -
Mt. 26 : 51 - 52, Mt. 5 : 43 - 44, 2 Kor. 10 : 3 - 4, Ef. 6 : 12, Ap. 13 : 10.

Edward Gibbon w książce Zmierzch Cesarstwa Rzymskiego t.2, W-wa 1995, str 33 napisał o chrześcijanach :

" Ale wpajając sobie zasady biernego posłuszeństwa, odmawiali wzięcia jakiegokolwiek czynnego udział¨w administracji państwowej cesarstwa i w jego obronie zbrojnej. Dopuszczali może pewną pobłażliwość w stosunku do osób, które parały się takimi gwałtownymi i krwawymi zajęciami przed swoim nawróceniem, ale niemożliwością było, aby chrześcijanin mógł zostać żołnierzem, dostojnikiem państwowym bądź władcą, nie wyrzekając się tym samym obowiązku bardziej uświęconego. Ten mający pozory opieszałości czy nawet występny brak względów na dobro publiczne narażał ich na wzgardę i wyrzuty pogan, którzy bardzo często zapytywali : ' Jakiż by musiał być los cesarstwa zewsząd napadanego przez barbarzyńców, gdyby wszyscy przyjęli małoduszne poglądy tej nowej sekty ? ' . "
Oczywiście w Piśmie Świętym istnieje i na to odpowiedź, którą można przeczytać w liście do Hebrajczyków 11 : 14 - 16.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 15:30   

Jak zawsze Benjaminie.... Ty się chyba nigdy nie zmienisz...
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-11-24, 17:15   

http://www.spirituallysmart.com/croatia2.html

http://www.spirituallysmart.com/nazi.html
 
     
SQ6 
SQ6


Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 74
Skąd: opolskie
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 9/16
 56%
Wysłany: 2014-06-16, 20:59   

Zabijanie w imię Boga, który " jest miłością "? Chyba to się wzajemnie wyklucza...- ale co ja tam wiem...
_________________
Ps 71:21
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-16, 22:55   

SQ6 napisał/a:
Zabijanie w imię Boga, który " jest miłością "? Chyba to się wzajemnie wyklucza...- ale co ja tam wiem...


Eeeeeeee tam.

Miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy przykazań.
Jak przykazanie mówi: rżnąć kananeja - to go się rżnie i tyle.
 
     
SQ6 
SQ6


Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 74
Skąd: opolskie
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 9/16
 56%
Wysłany: 2014-06-16, 22:58   

Ło matko i córko...
_________________
Ps 71:21
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-16, 23:12   

Kolega bardzo dosłownie patrzy na pewne sprawy.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-16, 23:17   

Judyta napisał/a:
Kolega bardzo dosłownie patrzy na pewne sprawy.


Biedny Jezus, był taki... dosłowny! :roll:

Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: „A czemu wy naruszacie przykazanie Boże ze względu na waszą tradycję? Na przykład Bóg powiedział: ‚Szanuj swego ojca i swą matkę’ oraz: ‚Kto obrzuca obelgami ojca lub matkę, niech poniesie śmierć’. Ale wy mówicie: ‚Kto by powiedział do ojca lub matki: „Cokolwiek mam, dzięki czemu mógłbyś mieć ze mnie pożytek, jest darem poświęconym Bogu”, ten wcale nie musi szanować swego ojca’. I tak przez waszą tradycję unieważniliście słowo Boga. Obłudnicy, Izajasz trafnie prorokował o was, mówiąc: ‚Lud ten okazuje mi szacunek swoimi wargami, ale ich serce jest ode mnie bardzo oddalone. Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich’”
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13