FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Załóżmy że ...
Autor Wiadomość
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
  Wysłany: 2015-07-01, 18:38   Załóżmy że ...

Załóżmy nawet że gdyby się okazało że ŚJ to nie jest "niewolnik wierny o roztropny":

http://zwiastowanie.blogs...900-latach.html
http://zwiastowanie.blogs...wym-czasie.html

i co by nie powiedziano o działalności ŚJ, to jednak ŚJ sami w sobie są jakimś znakiem z proroctw - taki ewenement współczesnych burzliwych czasów, nikt na taką skalę nie głosi, i nie chodzi tu o liczbę wyznawców lecz o ogólną działalność, jest to ewenement, który Bóg również dopuścił, ciekawe czemu, prawda?

A może dlatego aby sprawdzić jak poszczególni ludzie reagują i jakie mają realne podejście do tych spraw związanych z biblią? :roll:

I tak okazuje się że są ludzie którzy:

- zainteresowali się szczerze sprawami Bożymi;

- są też tacy, których to absolutnie nie interesuje (nie osądzam nikogo, być może jeszcze nie pora dla wielu ludzi by pojąć pewne sprawy, może wkrótce pojmą, być może Bóg im da to pojąć "w dniu sądu")

- oraz takich, którzy jawnie się sprzeciwiają i szukają wymówek oraz własnych dróg aby tylko nie wziąć na siebie jarzma, o którym Jezus głosił, wolą słuchać nauk łechcących uszy, nauk łatwych i przyjemnych, bo któż nie chciałby zostać zbawiony ot tak po prostu za nic; mówić: "Jezus za mnie umarł, ja nic nie muszę więcej czynić". :evil2:


Ofiara okupu - najwspanialszy Boży dar:
http://www.jw.org/pl/publ...alszy-dar-boży/


Nawet gdyby się okazało w dniu sądu że ŚJ nie są wybrańcami to przecież poszczególne jednostki, wyznawcy, którzy przyznali rację naukom ŚJ a także ci co się ochrzcili w wierze ŚJ niczego nie stracili (a wręcz wiele zyskali) oddając całe swe życie w pełni Bogu i czynili wszystko zgodnie z biblią, prawda? :)

Przecież tak postąpił np. Mojżesz, miał wybór, mógł zostać bogatym i uznanym człowiekiem obok tronu faraona, a jednak porzucił to wszystko a wybrał tułaczkę w zamian za Boże uznanie. Tak samo pierwsi chrześcijanie, porzucili wszystko na rzecz oddania się w pełni Bogu oraz Jezusowi. Tak samo czynią ŚJ. Chyba że wolimy mówić że porzucenie spraw tego świata (bogactwo, prestiż, sława, itp.) i zainteresowanie się sprawami duchowymi oraz wypełnianie tego co uczy pismo jest złem i marnotrawieniem swego życia i pochodzi od Szatana, tak jak to głoszą niektórzy ludzie wmawiając że "ŚJ to samo zło i sekta, która rujnuje swych wyznawców"?

O pierwszych chrześcijanach również mówiono jak o sekcie:

Cytat:
„Chcielibyśmy (...) z twoich własnych ust usłyszeć, jakie są twoje przekonania, gdyż o sekcie, do której należysz, wiadomo, że spotyka się z powszechnym sprzeciwem” (Dzieje Apostolskie 28:22, Romaniuk).






Masz wolną wolę, dar od Boga, możesz dobrowolnie wybierać, życie o długości zaledwie (max) 120 lat, byle jakie, bez zasad, możesz robić co chcesz, nawet krzywdzić innych, albo wybierzesz dobre rady Boga Twojego Stwórcy i będziesz mógł przyjaźnie żyć z innymi ludźmi już teraz a potem nawet i wiecznie! :-)

Bo przecież posłuszeństwo Bogu oznacza po prostu stosowanie się do głównego przykazania, czyli miłowania tego czego życzy sobie Bóg czyli miłowania bliźnich, a więc życia z nimi w pokojowych stosunkach a jak zacząć to czynić jeśli nie zacząć od siebie samego?, czego uczy się na salach zgromadzeń u ŚJ? czy właśnie nie tychże zasad z biblii? :-o

Niektórzy zarzucają ŚJ że czynią jak faryzeusze, że stosują się do szczegółowych "zmyślonych praw", a przecież wszystko na czym opierają się ŚJ jest w biblii, często nie jest to zbiór wymagań i praw lecz dobrych rad Boga, które mają nas uchronić przed błędnymi krokami w życiu.

Jest wiele wersetów biblijnych, które nie są przepisami prawa, albo stwierdzeniami:

"Nie wolno ci!" "Musisz czynić to i tamto!"

Są to raczej zwykłe stwierdzenia jakby Jehowa mówił do nas:

Oto fakty. Jak na nie zareagujesz? Co jest w twoim sercu?

Niestety, dzisiejszym światem rządzi duch niezależności, są również zgodnie z przepowiedniami także fałszywi czciciele Jezusa (którzy go czczą słowem lecz nie czynem)
do takich właśnie Jezus powie "Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie" (Mateusza 7:22, 23)

Czy rozumiemy to określenie? "czynicie bezprawie" - czyli "nie stosujecie się do tego czego wymaga Bóg" "zapieracie się nauk Chrystusa". Jezus się wyprze takich odstępców, którzy jawnie się sprzeciwiają Bogu choć sami twierdzą że go znają. :roll:


Ja uważam że ŚJ wykonują słuszną robotę uświadamiając innym ludziom co jest wolą Boga, nie wykonują tego dla Szatana, gdyż sam Szatan ich nienawidzi i wszyscy ludzie ich nienawidzą również sami chrześcijanie bardzo nieładnie o nich się wypowiadają a nawet prześladują i mordują :!:

Warto poczytać o nietkórych aktach agresji oraz zbrodni nawet w Polsce:
http://zwiastowanie.blogs...napadow-na.html

Wszystko zgodnie z proroctwami:

„Nadchodzi godzina, gdy każdy, kto was zabije, będzie mniemał, że spełnia świętą służbę dla Boga. Ale postąpią tak, gdyż nie poznali ani Ojca, ani mnie” (Jana 16:2, 3).

I tak się działo, proszę poczytać o zabójstwach (powyższy link, od fragmentu: "Polska")



Mówi się że prawdziwi naśladowcy Chrystusa będą prześladowani przez wszystkich i tak się dzieje, wielu utożsamia prześladowania z tym co się dzieje w krajach gdzie panuje ISIS, ale jakie tam naprawdę rzeczy się dzieją to możemy się dowiedzieć np. z tego wątku (nie jest to prześladowanie, jest to konflikt religijny, w który umoczone są obydwie strony a konflikt ten rozrastał się od tysięcy lat):
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#367345



Kolejna sprawa to taka że na świecie wielu ludzi jest nadal nieświadomych że nie wypełniają woli Bożej, tacy chrześcijanie:

"Mają gorliwość dla Boga, ale nie według dokładnego poznania" (Rzym. 10:2).

Choć mamy na świecie chrześcijaństwo to jednak nadal są wojny i wojenki (jak wyżej) ale dlaczego?

Okazuje się że wzajemnie się mordują bracia w wierze (1 i 2 wojna światowa to istna rzeź braci z braćmi), wstrzymają konflikty, przywódcy duchowi nawołują wierzących do konfliktów z innymi narodowościami, namawiają do czynienia zła a nie do pokoju. :cry:

Wszyscy nienawidzą się wzajemnie (konflikty międzyludzkie, międzysąsiedzkie, nawet w rodzinach, których można było uniknąć).

Niestety nikt nie poucza tych ludzi o drodze prawdy gdyż przywódcy chrześcijaństwa nie wypełniają tej roli jak należy :-x

Występują w roli złej opiekunki jak w tej przypowieści:

http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#366805


Ci biedni ludzie należą do kościołów i wyznań które patrzą przez palce na wybryki poszczególnych wierzących.

Zaś u ŚJ sytuacja jest całkowicie odmienna. ŚJ nigdy nie podnieśli ręki na nikogo, byli zmuszani do tego a jednak się przeciwstawili nawet Hitlerowi i ZSRR:

http://www.youtube.com/wa...3WWN3coU9t08a6a

http://www.youtube.com/wa...3WWN3coU9t08a6a

Zaś w zborach wszystkie przewinienia razu się rozwiązuje począwszy od łagodnych rad poprzez ostrzeżenia aż kończąc na wykluczeniach ze zboru (które nie są tzw. ekskomuniką, sądem nad kimś ale poważnym ostrzeżeniem aby się opamiętać i wrócić). :)


"Zważajmy jedni na drugich, żeby się pobudzać do miłości i do szlachetnych uczynków" (HEBR. 10:24)

"Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień" (Hebrajczyków 10:25, BT).

Z powyższego wersetu wyraźnie wynika, że prawdziwi chrześcijanie mają się spotykać w miejscu wielbienia, by "zważać jedni na drugich oraz pobudzać się do miłości i do szlachetnych uczynków."

:)
Ostatnio zmieniony przez Zwiastun 2015-07-05, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-01, 20:39   

Co do organizacji głosicielskiej i ogólnej mobilizacji Świadkowie Jehowy
mogą stanowić wzór do naśladowania;
Co do formy ( od domu do domu ) - juz troszke mniej Bo to nie te czasy
wiekszość juz zna Boga , słyszało o nim , nawet wiele osob poznalo jego imie
i nawracanie jak komputer tych co znają Boga , jest troche dziwne :lol:
Wtedy wygląda to na przekabacanie do sekty , a nie głoszenie Dobrej Nowiny :P
Wiec jak starasz sie głosić dobrą nowinę, temu kto ja zna wtedy moze to wygladać
jak podstep , to też nalezy mieć na uwadze, ale nie bardzo to interesuje CK :)
Wolą uznać ze to ludzie ze świata nie chcą przyjąć Dobrej Nowiny , mimo ze wcześniej ją znali :P Ale co tam - do wora z nimi i przypiąc łatke ''ludzi ze swiata'' :evil2:

Ale najgorsze sa niestety wnioski, ktore mają o sobie Świadkowie dzięki tej a nie innej formie
ewangelizacyjnej np ze są arką, ze są jedynym ludem Bożym
Tutaj już niestety całkowicie wzorem nie są.

To wygląda jakby nie głosilil dla Jehowy , tylko zeby siebie ( swoją grupę) wyróżnić
I w tym własnie pies pogrzebany.
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-01, 21:27   

zion599 napisał/a:
Co do organizacji głosicielskiej i ogólnej mobilizacji Świadkowie Jehowy
mogą stanowić wzór do naśladowania;


Najlepszy wzorem do naśladowania byli pierwsi chrześcijanie :)

zion599 napisał/a:
Co do formy ( od domu do domu ) - juz troszke mniej Bo to nie te czasy
wiekszość juz zna Boga , słyszało o nim , nawet wiele osob poznalo jego imie


Czy aby na pewno?
Zobaczmy na pewien akt agresji w Papui Nowej Gwinei gdzie do głosiciela ŚJ duchowny powiedział:

„‚Nie masz prawa głosić w mojej parafii’, ‚ci ludzie już są chrześcijanami!’"

No więc o co chodzi? Chodzi o to że:

"Mają gorliwość dla Boga, ale nie według dokładnego poznania" (Rzym. 10:2)

Może i są chrześcijanami ale czy wiedzą jaka jest Boża wola? jeśliby ją znali to czy napadali by na ŚJ czy kogokolwiek innego? (2 Tym. 2:24) :roll:

Co do imienia Bożego również bym się zastanawiał.


Cytat:
Berndt Andersson wspomina, jak pastor luterański mniej więcej z 70 mieszkańcami pewnej górskiej wioski zamierzał przepędzić Świadków i zniszczyć ich Salę Królestwa znajdującą się w innej wiosce. Berndt zupełnie zbił ich z tropu, gdy wyszedł im na spotkanie za wioskę. Podszedł do pastora i zapytał, dlaczego misja luterańska (podobnie jak kilka innych chrześcijańskich misji) nazywa Boga miejscowym imieniem Anutu. Pastor odpowiedział, że występuje ono w Biblii, więc Berndt zapytał, gdzie. Wtedy pastor otworzył swoją Biblię, ale ponieważ nie mógł znaleźć takiego wersetu, Berndt poprosił, żeby przeczytał Psalm 83:18. Po odszukaniu Księgi Psalmów, co nie obyło się bez pomocy Berndta, pastor zaczął czytać na głos. Kiedy doszedł do imienia Jehowa, zamknął Biblię i krzyknął: „To kłamstwo!”. Poniewczasie zorientował się, że potępił własną Biblię. Po tym incydencie wielu jego zwolenników zmieniło nastawienie do Świadków.
źródło: http://zwiastowanie.blogs...napadow-na.html
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-01, 22:21   

fakt taka napaść jest czyms złym
jednak mozna to wyjaśnić tak, ze duchowny sromotnie obawiał sie , ze moze tamten rodzaj głoszenia podzieliłby jakoś jego parafian
Pamietasz słowa Pawła do Koryntian na przeciw podziałom?
Moze działał troche na wyrost i tak nie powinien mowić do Chrześcijan ''apage''..

Jak ta sytuacja z Twojego przykładu powinna moim zdaniem sie rozwiązać:

Duchowny powinien ugadać się z głosicielem Świadków i sprobować wymienić się wiadomościami Biblijnymi - jeden od drugieo czegoś nauczyć,
natomiast świadek , również powinien respektować hierarchię i to , że Bóg postawił tego duchownego jako pasterza dla tej parafii
a nie samemu wpraszać sie niejako na kontr-pasterza ;
Respektując ,a podpowiadając mu , tak zbudowałby jego samego i tą parafię

Tak by było ok i po chrześcijańsku :)
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-05, 21:53   

Po owocach poznacie ...
http://biblos.feen.pl/vie...ighlight=#54533

:-D
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 11:32   

Postanowiłem skopiować niektóre ciekawe wpisy ze shoutboxa tego forum (który ulega nadpisywaniu i kasowaniu poprzednich postów) by nie zniknęły w niepamięć i były widoczne również dla niezalogowanych na forum. Tak na przyszłość. :)


Kolor niebieski: moje posty
Kolor pomarańczowy: admini Nike i Bartek
Kolor zielony: konik polny
Kolor czarny: pozostali
;-)


Cytat:

[Wczoraj 10:37] Zwiastun: Dzieńdoberek, jestem :->

[Wczoraj 10:38] Zwiastun: ooo jak zwykle nic ciekawego :roll:


[Wczoraj 12:03] nike: Zwiastun: zrób więc coś,zeby bylo przyjemnie i wesolo, nie potrafisz? Potrafisz tylko nabijać się?-wstaw nowy temat i duskutujmy, ja juz tyle tematow napiusalasm,ze juz nie mam pom prostu pomyslu jak na razie. Pokaz co ty oprocz nabijania sie potrafisz zrozbic

[Wczoraj 12:05] nike: lubie ciebie zwiastun jak tylko cos niue po twojej mysli jest to potrafisz gnebic, hehehehe a gdzie miłój blixniego twego??? toć ja blixnim twoim jestem.


[Wczoraj 12:43] Zwiastun: Z kim dyskutować i o czym? :-D

[Wczoraj 12:44] Zwiastun: Ja już wystarczająco się nagadałem a i tak wszyscy mają to gdzieś :-P

[Wczoraj 12:45] Zwiastun: Z około 100 tysięcy głosicieli w Polsce, tylko Bobo, Wnikliwy i jakiś tam Zwiastun gadają na tych forach :mrgreen: :lol:

[Wczoraj 12:48] Zwiastun: Napisałbym jeszcze wiele ale przecież nie możecie tego już znieść. :)


[Wczoraj 13:29] nike: Zwiastun a jak zachowywał się Jezus? Czy też mowił JUŻ NAGADAŁEM SIĘ??? czy glosił do skutku

[Wczoraj 13:39] bartek212701: 'nie możecie tego znieść' bardzo grzeszne jest klasyfikowanie całego forum jako grzeszników, lustro, spojrzyj w nie i zobacz, że SJ potrafią być bardziej dwulicowi i fałszywi od 'tego świata' :)

[Wczoraj 14:10] bartek212701: Wasiczku, trzeba zrozumieć każdego. NIKT nie powinien człowiekowi odbierac prawa do wiary w to co wierzy, bo wiara czesto daje nam nadzieje, spokój, cel życia. Kiedy kogoś przekonamy [jak ŚJ], że katolicyzm to zło i ten ktoś bedzie studiował, a później dojdzie do wniosku, ze to jednak nie to...to zostanie z niczym, bo ŚJ się od niego odwróca. ŚJ nie robią dobrej roboty, krzywdzą znacznie czesciej i pozostawiają na rozdrożu. Niestety tego nie powiedzą, bo nie chca tego widzieć.

[Wczoraj 14:14] bartek212701: Jeśli czyjaś religia głosi końce świata na poszczególne daty, a potem tego zaprzestaje [gdy się przepowiednie nie sprawdzają] i mówi jedynie 'Koniec nadejdzie w XX wieku' to daje czas do 1999 roku i się znów okazuje, ze żyjemy...teraz już się mówi tylko 'wkrótce'. Ludzie jednak chcą wierzyć, niech więc wierzą. Najgorsze jest to, ze wytykają błędy innym, a w swoim ugrupowaniu/wierze nie widzi się EWIDENTNYCH WAD I BŁĘDÓW.

[Wczoraj 14:50] bartek212701: Nie ma luzi bardziej obojętnych wobec nieszczęścia człowieka jak ŚJ. Ludzie Ci są dobrzy dla nas tylko wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani 'prawdą'. Niestety wynika to z psychologicznego uwarunkowania kary, wmówiono członkom organizacji, ze mogą odpaść od wiary i każdy kontakt z niewłaściwą osobą jest niemile widziany. Taka tam sobie manipulacja

[Wczoraj 14:50] bartek212701: Masakra...bo pomimo wiary, nadziei i pełni spełniena ludzie Ci nie decydują o sobie, robi to za nich kilku starszych panów i tyle.


[Wczoraj 15:22] Olus: Zwiastunem sie nie przejmujcie.

[Wczoraj 15:24] Zwiastun: Nike Mateusza 15:14

[Wczoraj 15:26] Zwiastun: ps. tak na koniec Nike i reszta nie stawajcie się ta sama zajadła jak reszta "chrześcijaństwa", bierzcie przynajmniej przykład z usera "Pokoja" :->

[Wczoraj 15:26] Zwiastun: Żegnam. :)


[Wczoraj 15:34] Olus: nie marudz..jak masz iść to idź :-D

[Wczoraj 15:35] bartek212701: Zauwaz, ze to Ty pierwszy porównałes nas WSZYSTKICHA DO GRZESZNIKÓW, ŻE NIE MOŻEMY 'ZNIEŚĆ' PRAWDY

[Wczoraj 15:35] bartek212701: Było to nie na miejscu, bardzo niekulturalne i bez obycia.

[Wczoraj 15:36] bartek212701: pokazałeś tylko, ze się co do Ciebie pomyliłem, bo miałem Cie za człowieka rozwaznego i wyrozumiałego, no cóż.


[Wczoraj 17:21] Zwiastun: Tak oczywiście wyrozumiały i wasz przyjaciel to byłbym wtedy jakbym porzucił swoją wiarę ale że nie udało się mnie przekabacić i że już znikam z forów to teraz się złościcie na mnie. :)

[Wczoraj 17:23] Zwiastun: Ale wy sobie róbcie co chcecie, gadajcie głupoty o ŚJ gadajcie głupoty też o mnie, nauczajcie innych tych głupot. Ja już nic na to nie poradzę. :)

[Wczoraj 17:26] Zwiastun: Pa. :)


[Wczoraj 17:28] Olus: bla bla bla adios

[Wczoraj 17:34] bartek212701: Nigdy w życiu nie chcielisbyśmy abyś zmieniał wiarę, bo ona daje Ci nadzieję i trwaj w niej, bo to Ci daje nadzieje :)

[Wczoraj 17:41] Zwiastun: Bartek i jeszcze jedno, nie uważam całego tego forum jako zbiorowisko grzeszników wartych stracenia, to często takie dziwne i kłamliwe zarzuty są stawiane ŚJ ja mówię o czymś innymi o tym że pewne osoby tutaj nauczają czegoś czego same nie rozumieją i w błąd wprowadzają innych a przecież powinny raczej słuchać niż się wypowiadać w jakichś tematach. I tyle. :)

[Wczoraj 17:46] Zwiastun: Bartek szkoda że zmieniłeś zdanie co do mnie, ja również się zawiodłem gdyż tak jak inni przeciwnicy ŚJ ty także zaczynasz powtarzać głupoty "o datach", "o niewolnikach starszych z Brooklinu" itp. Ja widzę to zupełnie inaczej. ;-)
[Wczoraj 17:48] Zwiastun: No i po trzecie, nie ma sensu pisywać na forum gdzie większość użytkowników ustawiła się w roli atakujących wszystko co bym powiedział czy to userzy czy to admini. Takie głoszenie nie ma w ogóle sensu.


[Wczoraj 17:51] Wasiczek: A co, może mamy ci przyklaskiwać, kiedy głosisz ewidentne bzdury, sprzeciwiając się jednocześnie głosowi sumienia? :roll:

[Wczoraj 17:55] Olus: Powinnismy czcic organizacje i ostatniego proroka i na wszystko co glosi zwiastun sie zgadzac mimo ze to ewidentny falsz :)

[Wczoraj 19:03] Zwiastun: No oczywiście że po opuszczeniu tego forum (i innych) przez wszystkich ŚJ będzie tutaj tylko szczera prawda i tylko prawda, pokój i bezpieczeństwo. :-D Jeszcze wam kiedyś ich zabraknie, zabraknie i Zwiastuna ;-) Przypomnicie sobie wtedy jak gardziliście obszerną wiedzą nt. biblii, którą posiadają. ;-)

[Wczoraj 19:11] nike: Zwiastun widzę,że od chodzisz walkowerem???? argumentów nie starczylo ci? nie żartuj pisz z tymi coich szanujesz, nie musisz ze wszystkimi

[Wczoraj 19:31] bartek212701: Zwiastunie, ja mam ciocie ŚJ, bardzo ją cenię, kocham, lubię, ale niektórych aspektów wiary nie popieram. N aprzykład kult CK i to tyle :) a wszyscy jestesmy TYLKO ludźmi, tworzenie wsród nas enklaw, lepszych i gorszych jest wg mnie szczytem pychy. Nikt nie kocha lepiej.

[Wczoraj 19:33] bartek212701: Nigdy nie byłem i nie będę przeciwnikiem ŚJ, bo gdyby nie Oni to nigdy bym nie poznał Jezusa i Jego Ojca :) jestem im za to wdzięczny, ale to nie znaczy, ze będe wobec nich bezkrytyczny.


[Wczoraj 19:55] Zwiastun: Bartku, jeśli chodzi ci o panów z CK to wiedz że się do nich nie modlę ani żaden inny ŚJ :lol: :) ;-)

[Wczoraj 20:00] Zwiastun: ŚJ nie są lepsi od innych ludzi, bo wszyscy są grzesznikami, wszyscy popełniają jakieś błędy, ale jak sam wspomniałeś i inni zauważają robią wszystko nie po to by wypaść lepiej od innych, nie by się pysznić ale by w ten sposób wysławiać Boga duchem i prawdą i dając przykład innym ludziom jak mamy w życiu postępować :)

[Wczoraj 20:01] Zwiastun: Natomiast jeśli chodzi o jakiś rzekomy kult Ciała Kierowniczego w USA albo starszych w zborze jest to wyimaginowana rzecz przez przeciwników lub odstępców i o zgrozo coraz więcej nieświadomych ludzi daje temu wiarę! :roll:

[Wczoraj 20:17] Zwiastun: Jeśli chodzi ci o starszych zboru to tutaj świetna jest zasada z biblii: 1 Piotra 3:8 lecz niestety nie wszyscy w dzisiejszym świecie są na tyle pokorni by przyjąć jakieś rady a nawet skarcenia na podstawie biblii oczywiście :roll: Hebrajczyków 12:7-11 Wielu wybiera rzekomą "wolność w Chrystusie" ale czy może nie jest to już samowola? :-?

[Wczoraj 20:19] Zwiastun: Tak więc Bartku to nie jest jakiś kult, to jest ustalenie jakiegoś porządku dzięki któremu ŚJ tak wspaniale i jednomyślnie (bez rozdźwięków dokładnie tak jak pierwsi chrześcijanie) działają po całym świecie, nie byłoby to możliwe gdyby każdy robił sobie co chciał tak jak ma to miejsce w innych wyznaniach. :)

[Wczoraj 20:22] Zwiastun: I jeszcze jedno Bartku, uwierz mi że mimo że mówią na mnie zaślepiony sekciarz czy kociarz (taki mam też avatar kotka oczywiście) to jednak umiem rozdzielić co to znaczy ślepe posłuszeństwo człowiekowi (nikt mi ze starszych zboru nie każe mordować jak w Islamie) a co znaczy posłuszeństwo Bogu oparte na dokładnym Jego poznaniu, dzięki dogłebnemu studiowaniu biblii. Ja studiowałem przed laty biblię zanim poznałem ŚJ i już wówczas wiele moich wniosków pokrywało się z tym co głosili ŚJ, zdziwiłem się gdy zobaczyłem że ktoś również wyciąga podobne logiczne wnioski jak ja. Więc nie jest nic na ślepo ale dzięki temu co czynili również Berejczycy. (Dzieje 17:10-12) :)


[Wczoraj 20:49] konik polny: najtrudniejsze do zrozumienia jest dla większości to, że komuś trzeba się podporządkować. Najłatwiej napisać - podporządkowałem się Bogu ? Slogan to czy prawda ? Łatwo to zweryfikować. Mamy być posłuszni tym, którzy wśród nas przewodzą - to pusty werset, czy odpowiednik tego co się innym zarzuca?

[Wczoraj 20:56] konik polny: takich guru ja nie dostrzegam


[Wczoraj 21:02] Olus: Nie na podstawie stron tylko Biblii i nie nowe tylko wlasnie pierwotne(Biblijne)

[Wczoraj 21:06] konik polny: na podstawie samej Biblii to i sataniści mogą swoje racje wysnuć!!

[Wczoraj 21:47] Zwiastun: Konik polny, oj tak to prawda, dla wielu ludzi, wiara, to czytanie biblii i głoszenie sloganów "wierzę w Chrystusa", "służę Mu" i zmyślaniu czegoś na podstawie wybranych fragmentów Pisma Świętego, a jak przychodzi co do czego to wtedy weryfikujemy ich czyny czy są zgodne z tym co mówią i się okazuje że to tylko słowa. Wiara ma być oparta na realnych podstawach a nie na matrixie. ;-)

[Wczoraj 21:51] bartek212701: Podporządkowanie nie jest niczym złym, ale zawierzenie komuś swego życia jest nierozsądne.

[Wczoraj 21:52] bartek212701: A ŚJ zawierzają je CK. Wierzą w każde ich słowo, jak w słowo Jezusa. CK w chrzescijańskim zborze Świadków Jehowy jest osobą po Jezusie.

[Wczoraj 21:53] bartek212701: To takie quasi papiestwo, ostatnio nawet sygnety o rolexy zacęli nosić :) wiem, niemiła uszczypliwośc, ale jestem grzesznikiem :-( i musiałem zwrócić uwagę, ze w jednym z film ików na jw. broadcastin jeden z członków CK ma sygnet i rolexa :) Wiecie jak to się nazywa? Ignorancja

[Wczoraj 21:53] bartek212701: a może cynizm? Jednego się za to krytykuje, a samemu się to robi


[Wczoraj 21:55] Zwiastun: Natomiast u ŚJ podoba mi się to że ci ludzie mają szczery respekt do Stwórcy i nie zmyślają czegoś na podstawie wybranych fragmentów jak ludzie niedoświadczeni ale dogłębnie analizują i porównują cała biblię, dokładnie badają każdy kontekst i każde tłumaczenie tak aby nie było żadnych sprzeczności, stąd też dogłębna wiedza o tej księdze w tym wyznaniu. A przecież tylko dzięki dogłębnej wiedzy możemy poznać prawdziwego Boga (Kolosan 1:9, 10 i Jana 17:3) :)

[Wczoraj 21:57] Zwiastun: I znowu ten rolex :roll: i jak tu poważnie rozmawiać?! :-/

[Wczoraj 22:22] Zwiastun: Bartek i tak to własnie jest, że gdybyś naprawdę chciał porozmawiać, to byś to zrobił już dawno temu, zadając pytania samym ŚJ co i jak, ty zaś czynisz jak najgorsi przeciwnicy: wyrzucasz na kogoś błoto jednym tchem. :-? Czy ty naprawdę oczekujesz jakichkolwiek odpowiedzi? Bo wydaje mi się że pod płaszczykiem miłych słów jest ukryty cel dowalania ŚJ :?:

[Wczoraj 22:29] Zwiastun: Bartek, od dawna jestem w niecie i nie takie numery widziałem, na jednym z forów również była pewna koleżanka co to pięknie pisała o ŚJ i ich działaności a potem wyszło szydło z wora. Bartek określ się i nie marnujmy czasu, tak abym wiedział czy mam już teraz sobie odpuścić czy jest tu jeszcze sens komuś cokolwiek odpowiadać?! :)


[Wczoraj 22:37] bartek212701: ależ ja zadawałem przez dobre kilka lat, do tej pory czytam z ciocią ŚJ Biblię, jak się spotkamy :)

[Wczoraj 22:38] bartek212701: Zwiastunie, szansa? Na co? Na to, ze ktoś zostanie ŚJ? Nie, nie ma takiej szansy na tym forum. Na to, że ktoś uwierzy w Boga? Też nie, bo wszyscy wierzymy. Na to, ze będziemy wierzyć, jak Ty? Szansa jest, ale to zalezy w dużym stopniu od Ciebie, bo jak na razie to metkujesz nas i raczej nie chce Cię nikt słuchac, a ja się dziwiłem czemu :-D Ty trochę taki Bobo jesteś :-P haha


[Wczoraj 22:44] Zwiastun: To fajnie (o ile to co mówisz jest prawdą), tylko dlaczego karmisz się zarówno ze stołu Jehowy jak i odstępców? Czy nie wiesz o tym że: 1 Koryntian 10:21 :)

[Wczoraj 22:50] Zwiastun: Ależ jak wiem że wszyscy z tego forum wierzą w Boga także demony wierzą i drżą (Jakuba 2:19) Wierzyć to nie znaczy jeszcze wierzyć prawidłowo, czasem może być tak że: Rzymian 10:2. A jak widzę na tym forum wymysły paru osób szybko ugasiłem. Cóż z takiej wiary gdy człowiek przygląda się do lustra (zagląda do biblii) a potem odchodzi i zapomina kim jest i co robi. ( Jakuba 1:22-25) :)

[Wczoraj 22:57] Zwiastun: Bartku, widzisz jestem na tym forum, w pełni otwarty na szczerą dyskusję, (z doświadczeniem i wiedzą) jeśli miałeś wątpliwości, mogłeś po prostu zapytać o te "rolexy i inne sprawy" poprzez priv i z pewnością dostałbyś konkretne odpowiedzi, a tak wylewasz jakieś niesprawdzone brudy publicznie i jeszcze bardziej mącisz temat i co mają ludzie sobie myśleć?! :roll: ;-)


[Wczoraj 23:17] zion599: To fajnie (o ile to co mówisz jest prawdą), tylko dlaczego karmisz się zarówno ze stołu Jehowy jak i odstępców? Czy nie wiesz o tym że: 1 Koryntian 10:21 Zwiastun i tutaj Cie mam , bo nie jesteś w stanie udowodnic, ze to wy akurat jesteście stołem Jehowy :)

[Wczoraj 23:20] zion599: byc moze właśnie do siebie wygłosiłeś słowa: w Boga także demony wierzą i drżą (Jakuba 2:19) . Rozsądni katolicy o charakterze ekumenicznym i byli świadkowie nie są tak ślepo wierzący w swoją interpretacje, ale sprobuj porozmawiać z katoliko-fanatykami, albo z protestantami , to zobaczysz wtedy własne odbicie, czasem jescze w bardziej hardcorowej wersji. Prawda jest taka ze Jezus czeka az te wojenki sie skoncza i wszysccy będą chodzic w jednym duchu, zgodnie skrzykną "nie znamy spraw Bożych , prowadź nas Panie " .... wywyższanie swojej prawdy ponad inne prawdy ,tylko w tym przeszkadza, czy masz tego świadomość :) ?

[Wczoraj 23:29] Zwiastun: zion599 a ty masz świadomość że już ci to udowodniłem w odpowiednim wątku? :)

[Wczoraj 23:32] zion599: to był dowod tylko na to , ze staracie się, a nie na to ze jesteście własciwsi niż inni

[Wczoraj 23:33] zion599: poza tym mozna by polemizować, czy wasze metody są właściwe , bo wywołujecie srogie konflikty tym swoim nieposzanowaniem władzy nad danym zborem (parafią)

[Wczoraj 23:37] zion599: jeden jako ten pokorny , bada , szuka Boga, drugi je z nim śniadanie, a jescze trzeci nienawidzi tych ktorzy szukają Boga innaczej, teraz pomysl , do ktorych grup należą świadkowie, mowiac ze przy nich jest prawda a inni ludzie wierzący są poganami, mowiue Ci sproboj sobie pogadać z protestantami , zobaczysz własne odbicie Widzą tylko swoją prawdę, a cała reszta to odstepcy. Czy umiesz spojrzeć na siebiue i swoją religię z dystansu ?

[Wczoraj 23:39] Zwiastun: zion599 mam rozumieć że ty również należysz do jakiegoś zboru, który zgodnie z proroctwami i biblią działa w ten sposób: Mateusza. 24:14 czy Galatów 5:21-22 i potrafisz to udowodnić faktami historycznymi? bo jeśli nie to cienko to widzę :)

[Wczoraj 23:40] zion599: Zwiastunie , to moja propozycja: http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=54715#54715

[Wczoraj 23:41] zion599: a czemu akurat wybrałeś te cytaty ? Niech zgadne, sam wymysliles tak :P? heheh

[Wczoraj 23:42] zion599: oj oj oj chyba nie bardzo , prawda ;)?

[Wczoraj 23:44] zion599: ale jak chcesz, to proszę: A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec. Kosciol katolicki, ktory najbardziej i najskuteczniej rozgłaszał ewangelię, spowodował najwiecej nawróceń, najbardziej sie rozszerzył przez media telewizje, misje ewangelizacyjne, pomoc ubogim, wsparcie duchowe ---świadkowie Jewhoy chodząc dwójkami po domach zostali w epoce zasiegu lokalnego :)

[Wczoraj 23:45] zion599: a co do Galatów 5:21 to nie jest to mowa o żadnym zborze, tylko o ludziach każdym z osobna i z tym chyba kazdy sie zgodzi oprocz ŚJ?

[Wczoraj 23:46] Zwiastun: A wiesz w ogóle co to jest Dobra Nowina o Królestwie Bożym? :) http://zwiastowanie.blogs...krolestwie.html

[Wczoraj 23:49] zion599: wiem zwiastunie i niestety to nie jest to o czym piszesz Dobra Nowina to : Niewielkie bowiem utrapienia naszego obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku 18 dla nas, którzy się wpatrujemy nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne. To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie.

[Wczoraj 23:50] zion599: musze lecieć , powiem tylko na pożegnanie miejmy nadzieje w Bogu ze on nam kiedyś pokieruje, wszelkie chwasty powyrywa i bedziemy mogli pojsc jego drogą, dzis zwodników jest zbyt wielu i jeśli ktoś nie pokłada nadziei w Jezusie tylko w sobie, ze poznał prawde to juz mozna wspolczuć :( Dobrej nocy

[Wczoraj 23:51] Zwiastun: To jak wiesz to opowiedz nam jaka czeka przyszłość ziemię i jej mieszkańców i jakie Bóg ma plany :)

[Wczoraj 23:52] zion599: to potem pomysle nad tym , bo jescze w nocy zajrze teraz musze sie oddalić chwilowo

[Wczoraj 23:52] zion599: ale juz teraz powiem Ci , ze tego raczej nie wiemy jeszce , a interpretacji jest wielee

[Wczoraj 23:52] zion599: mozna sobie tylko gdybać, dobrej :)

[Wczoraj 23:53] Zwiastun: Przez 1900 lat ludzie nie znali prawdziwych planów Stwórcy to jest dopiero niesamowite. :)

[Wczoraj 23:54] Zwiastun: Do czego to odstępcze chrześcijaństwo (przywódcy, papieże i władcy religijni) doprowadziło :roll:

[Wczoraj 23:56] Zwiastun: Owocami ducha były wojny, inkwizycje, oddawanie czci bożkom, zaś dobrą nowiną fałszywy pokój na tym świecie, który chcieli wprowadzać własnymi rządami :)

[Wczoraj 23:58] Zwiastun: A wystarczyło zajrzeć do biblii i dogłębnie ją zbadać, i zburzyć wszelkie ludzkie tradycje i pogańskie wierzenia i zacząć służyć Stwórcy zgodnie z tym czego uczy Pismo Święte :)


[Dzisiaj 0:10] Migdałek: Tak niesamowite, że aż nierealne

[Dzisiaj 0:15] Zwiastun: Tak niesamowite co się stało po śmierci apostołów 2 Piotra 2:1-3, jak ci odstępczy przywódcy duchowi zagarnęli sobie prawo do bycia bogami i sędziami szarych ludzi, ale dziś nastały czasy ostateczne i czas rozliczeń z tego co kto robił, co robiło odstępcze chrześcijaństwo: http://zwiastowanie.blogs...z-historii.html i co robili prawdziwi chrześcijanie: http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=54534#54534

[Dzisiaj 0:15] Zwiastun: :->



....................................



[Dzisiaj 8:44] Zwiastun: O matko jedyno, to wy tu przez całą noc gadacie i gadacie, kiedy wy śpicie? a moje teksty w shoutboxie są teraz gdzieś w środku i nawet zion559 nie odniósł się do niczego a miał a jednak uciekł, co to się dzieje, Olus od kiedy ty wierzysz w Jehowę? :mrgreen: Co to się tutaj dzieje się?! :shock: :roll: :)

[Dzisiaj 8:51] Wasiczek: A ty myślisz, że tylko świadkiści wierzą w Boga Jehowę? Jakim prawem to sobie uzurpujesz?! :evil:

[Dzisiaj 9:44] Zwiastun: Ja myślałem że inni wierzą w Jahwe albo Boga Jezusa, ewentualnie Bogini Maryję :)

[Dzisiaj 9:45] Zwiastun: Zaś być świadkiem Boga Jehowy to spora odpowiedzialność :)

[Dzisiaj 9:49] Zwiastun: Tak więc Olus niech mi tu więcej tego palucha nie pokazuje ( http://2.bp.blogspot.com/...AAAAbs/eNf_u21b PjM/s1600/Johnny%2BCash.JPG) :)

[Dzisiaj 9:50] Zwiastun: :->


[Dzisiaj 10:03] bartek212701: Ja nie okreslam nikogo odstępcą, bo nie ja wydaję wyroki. Zwiastunie, Ty odstępcą nazwiesz kogoś kto myśli inaczej od Ciebie, lub był ŚJ, ale może ze względu na miłość do Boga Jehowy nie mógł być w organizacji gdzie widział zło? Nie mówię, ze Wasze wyznanie to zło, ale ktoś mógł tak je rozumiec i dlatego odszedł, dlaczego więc od razu ma być odstępcą? Nadal przecież kocha Boga. Jezus powiedział, ze kto uwierzy i się ochrzci zbawionym będzie, nie ma czegoś takiego jak 'wiara prawidłowa' bo poznanie jest..

[Dzisiaj 10:06] bartek212701: cząstkowe. SJ działają po całym świecie, ale katolicyzm również działa po całym świecie. Liczby są dla Ciebie ważne? Popatrz jak wielu jest katolików na świecie, to nie oznacza, ze sa lepsi od Was, czy ode mnie. Zauważ też prosze, ze KK głosi podczas pielgrzymek, spotkań modlitewnych, tworzy wspólnoty, pomaga ubogim i głodującym w Afryce, ten kościół robi wiele dobrego jakby nie było. Poza tym ŚJ wydają Strażnicę w 246 językach? Nie pamiętam dokładnie, a nawet jesli 400 językach dajmy na to, to jest to i tak niecałe 5% języków całego świata, więc po całej zamieszkałej Ziemi nie głoszą jeszcze. Pokora Zwiastunie, pokora.

[Dzisiaj 10:10] bartek212701: Jezeli ktoś do Ciebie mówi "zaślepiony sekciarz" czy "Kociarz" to powinien się wstydzić. Co do rolexów, to ja wiem jak to tłumaczycie, bo pytałem Cioci :) szczerze? Dla mnie jest to odwracanie kota ogonem, bo własne bogactwo jest dla Was dobre, ale cudze jest złem, bo przecież papież mógłby oddać sierotom, albo głodującym

[Dzisiaj 10:11] bartek212701: I piszesz o nie wymyślaniu nauk, według mnie bardzo wiele nauk ŚJ wymyślili nie na podstawie Biblii, a jedynie nią się posiłkując, podpierając. Tak właśnie sprawa miała się z pokoleniem roku 1914, nie chodzi tu o stare i nowe światła, bo to jest po prostu ludzka rzecz się mylić, ale mówić w imieniu Boga i na Niego się powoływac i coś 'zapewniać' w Jego świętym imieniu jest po prostu dla mnie czymś haniebnym.

[Dzisiaj 10:12] bartek212701: tak samo ma się rzecz z mówieniem kto wstanie, a kto nie wstanie z grobu. Cóż to za nauki były z sodomitami, albo z synami Koraha. przeraża mnie tylko to, że wyznawcy nie myślą krytycznie. Powiedz mi szczerze, czy jest jakaś nauka w Twojej Organizacji, z która się nie zgadzasz, czy we wszystko wierzysz? Może w coś 'po cichu' powątpiewasz?

[Dzisiaj 10:14] bartek212701: Naprawdę nie chce mi się wierzyć, ze po przeczytaniu 1500 s. identycznie zinterpretowałeś Pismo jak Niewolnik. Tu jest pies pogrzebany, ludzie myślą inaczej, ale uznali CK za rzeczywisty kanał do Jehowy Boga i po prostu uwazają, że sprzeciwienie się CK jest w pewnym sensie zanegowaniem prawd Bożych.
[Dzisiaj 10:17] bartek212701: Powiem Ci szczerze, moja Ciocia jest BARDZO gorliwym ŚJ. W chorobie, czy zdrowiu ZAWSZE jest na zebraniu od 15 lat, bo tyle lat jest ŚJ. Teraz przygotowuje się na swój trzeci kurs pionierski. Jest pionierem stałym. Fanatyczka? Złe słowo, najbardziej oddany Bogu człowiek jakiego widziałem. Nie ma 10 minut, w których nie użyłaby imienia Boga i nie zacytowała jakiegoś fragmentu Biblii z pamięci oczywiście. Znam nauki ŚJ bardzo dobrze. Te nowe i te stare, bo biblioteczkę swoją mam również. Zebrałem bardzo dużo starych publikacji typu: "Miliony", "Harfa Boża", "Życie wieczne w godności Synów Bożych" itd., posiadam też prawie wszystkie broszurki napisane przez Rutherforda. Udostępniam je...

[Dzisiaj 10:18] bartek212701: on-line jeśli ktoś chce pobrac sobie, nawet na forum pokazywałem. Uwierz więc, że o ŚJ wiem więcej niż niektórzy Twoi współwyznawcy :) ale NIGDY nie byłem ŚJ przeciwnikiem, co najwyżej NIE ZGADZAŁEM się z naukami niektórymi.
[Dzisiaj 10:20] bartek212701: Byłem bliski chrztu, ale wtedy poznałem historię ŚJ, spojrzałem krytycznie na to czego uczą ŚJ, spojrzałem na tekst oryginalny, na grekę i zrozumiałem, że to nie to. Po prostu to nie jest droga dla mnie, ale jesli jest dla Ciebie to niech Ci Jehowa błogosławi i trwaj w swej wierze, bo mieć cel to najwspanialsze co człowiek może otrzymać :) Pozdrawiam serdecznie


[Dzisiaj 11:28] Zwiastun: No dobra Bartek masz swoje zdanie, aczkolwiek szkoda że zniekształcone przez odstępców, którzy to mieli zwodzić również wybranych Mateusza 24:24, nasłuchałeś się ich argumentów opartych na kłamstwach, a ja nie uważam że ci, którzy są przeciwko ŚJ robią dobrze (gdyż dobrze ich argumenty znam i sam sprawdzałem) sprzeciwiają się czynieniu dobra a sami siebie uważają za "Bożych wybrańców", nie, to nie jest właściwa droga, wybrali sobie drogę Koraha, nie uważam również aby religie fałszywe głosiły prawdę, te religie (katolicyzm, protestantyzm) już pokazały swoje oblicze: http://zwiastowanie.blogs...z-historii.html wojny, rozpasanie, inkwizycje, morderstwa, seks itp.

[Dzisiaj 11:28] Zwiastun: Kościół nigdy nie głosił prawdziwej Dobrej Nowiny, pisałem o tym na shoutboxie wczoraj przed północą, czytałeś? Nikt nie znał Dobrej Nowiny przez 1900 lat. ludzie byli nieświadomi niczego, głodni duchowo - ale takich Bóg nie skreśla, jeszcze będą mieli okazję poznać prawdę. Bartek nasłuchałeś się głupot od odstępców i to już samo udowadnia że jesteś strasznie silnie pod ich wpływem gdyż nie dostrzegasz faktów i oczywistych kłamstw i i oczerniania gdyż nawet nie zastanowiłeś się nad zarzutami jakie stawiają odstępcy i przeciwnicy ŚJ dotyczące np. zegarka i jego autentyczności, marki i prawdziwej ceny.

[Dzisiaj 11:28] Zwiastun: Powołałeś się jedynie na forum watchtower gdzie ludzie już się ośmieszyli teorią spiskową o usunięciu materiału wideo z przemówieniem ów członka z zegarkiem a tymczasem materiał nadal widnieje na angielskiej wersji strony. Ponadto powołujesz się na film na youtube przeciwnika, który wyłączył komentarze (to już wiele wyjaśnia), zaś sam przedstawia istne głupoty i teorie spiskowe, których nie można podważyć pod jego filmem.

[Dzisiaj 11:29] Zwiastun: Taka jest prawda Bartku, twój wybór czy będziesz słuchał cioci i duchowych prawd czy posłuchasz sfałszowanych słów, oszustów, którzy z dnia na dzień coraz bardziej się pogrążają i ośmieszają (zachowaniem, słownictwem i podejściem do faktów), gdyż nie mają się do czego przyczepić w dobrej działalności ŚJ to przyczepiają się do czegokolwiek, nie długo przyczepią się do tego że ŚJ może mieć smartfona za kilkaset zł - to też pewnie będzie rozpasanie i obłuda. Czy chciałbyś iść razem z wywrotowcami na samo dno? Sam wybierz. :)

[Dzisiaj 11:29] Zwiastun: :->


[Dzisiaj 11:35] bartek212701: Nie możesz zrozumieć, że sam doszedłem do wniosku, ze wierzycie w rzeczy nieoparte na Biblii? Gdzie w Biblii masz rok 1914? jest to wymysł oparty na wyliczeniach pogańskich, data ta była uznawana nawet przez jedno z indiańskich plemion za koniec świata. Nie wiem po co wierzyć w coś co nie ma ŻADNEGO oparcia w Biblii. Sen Nabukadneccara nie jest proroctwem, to również nadużycie.

[Dzisiaj 12:23] Zwiastun: Czy ty również uważasz że rok 1914 nie był rokiem przełomowym dla ludzkości? Czemu nikt nie czyta mojego blogu, tam zamieszczam bardzo ciekawe filmy, np. ostatnio o ! wojnie światowej w kolorze: http://zwiastowanie.blogs...ny-przemoc.html obejrzyj sobie pierwszy odcinek pt. "Furia" co się wyprawiało, bezmyślna przemoc w imię czego? Rok 1914 to nie wymysł, czytałeś moje posty na biblia.webd.pl? "Co będzie znakiem Twojej obecności" http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#367103 oraz ten post: http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#367136

[Dzisiaj 12:25] Zwiastun: czytałeś mój blog: http://zwiastowanie.blogs...dni-ludzie.html albo to http://zwiastowanie.blogs...je-wkrotce.html to są fakty kolego i tymi faktami zgadzają się również historycy iż XX wiek to początek istnej drogi świata ku przepaści, tu nie chodzi o jakieś wyliczenia, daty, ty chodzi o zmasowany znak czasów!

[Dzisiaj 12:26] Zwiastun: Skąd takie założenie że rok 1914 się nie sprawdził Bartku czy ty również jesteś w stanie udowodnić że "wszystko trwa dokładnie tak samo, jak od początku stworzenia’” (2 Piotra 3:3, 4), że nic nadzwyczajnego na świecie się nie dzieje? http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#367261

[Dzisiaj 12:27] Zwiastun: Dzieje się wiele i to wiele złych rzeczy, cały mój blog jest temu poświęcony by czytelnicy sobie uświadomili w jakich czasach żyjemy! http://zwiastowanie.blogs...apokalipsy.html

[Dzisiaj 12:27] Zwiastun: Bartku nie daj się zwieść :)



:->
Ostatnio zmieniony przez Zwiastun 2015-07-09, 13:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 11:36   

to ja dodam jeszcze coś znacznie wartościowszego , co ignoruje Zwiastun,
a powinien sie tym zająć jak niczym innym , jeśli chce być prawdziwym
chrześcijaninem:

Cytat:

[Dzisiaj 11:34] bartek212701
: "x e [Dzisiaj 11:28] Zwiastun: No dobra Bartek masz swoje zdanie, aczkolwiek szkoda że zniekształcone przez odstępców," Jakich odstępców? Zwiastunie, czy Ty czytasz mnie? Jedyną osobą, która głosiła mi nauki ŚJ była i jest ciocia. Piszesz do mnie jakbym przystawał a jakimiś złymi ludźmi, a ja nie miałem okazji nawet rozmowy z takimi ludźmi


[Dzisiaj 11:35] bartek212701
: Nie możesz zrozumieć, że sam doszedłem do wniosku, ze wierzycie w rzeczy nieoparte na Biblii? Gdzie w Biblii masz rok 1914? jest to wymysł oparty na wyliczeniach pogańskich, data ta była uznawana nawet przez jedno z indiańskich plemion za koniec świata. Nie wiem po co wierzyć w coś co nie ma ŻADNEGO oparcia w Biblii. Sen Nabukadneccara nie jest proroctwem, to również nadużycie.



[Dzisiaj 11:37] bartek212701
: Po drugie, napisałes coś co mnie po prostu zaszokowało. Przez lata ŚJ mówili, że wcześniej, bo od Abla żyli ŚJ, że znali Dobrą nowinę i ją stopniowo rozgłąszali. Teraz kiedy CK wprowadziło nowe światło, tak, wiem o nim, o tym 'braku' niewolnika do powstania ŚJ, bo nawet nie Badaczy...o zgrozo, to Bóg nie działał i nie miał swojego ludu przez 1900 lat...dziwny to Bóg, który w nosie ma swoje owieczki. Miłościwy Ojciec? Chyba nie.


[Dzisiaj 11:40] bartek212701
: "Bartek nasłuchałeś się głupot od odstępców i to już samo udowadnia że jesteś strasznie silnie pod ich wpływem gdyż nie dostrzegasz faktów i oczywistych kłamstw i i oczerniania gdyż nawet nie zastanowiłeś się nad zarzutami jakie stawiają odstępcy i przeciwnicy ŚJ dotyczące np. zegarka i jego autentyczności, marki i prawdziwej ceny." Zwiastunie, piszę Ci wyraźnie, że podczas ogladania nagrania z Ciocią od razu zwróciłem uwagę na sygnet i rolexa, wartego ponad 50 tyś$ wystarczy właczyć internet i masz ten sam model...JAKICH ODSTĘPCÓW się nasłuchałem? Dla ŚJ wszystko co jest im przeciwne jest związane z odstępcami, to jest właśnie działanie CK, które wmawia Wam Zwiastunie, że odstępcy chcą..

[Dzisiaj 11:40] bartek212701: Was zniszczyć.


[Dzisiaj 11:42] bartek212701
: Ja się powołałem na watchtower? Gdzie? "twój wybór czy będziesz słuchał cioci i duchowych prawd" Duchowe prawdy nie zmieniają się jak w kalejdoskopie. U ŚJ jest tak, że dziś wierzysz wniemożnośc zmartwychwstania przez sodomitów, ale czujesz, ze to nieprawda i to głosisz to zostajesz wykluczony...ale mija 5 lat i jednak zmartwychwstaną, a Ciebie nikt nie przeprosi, choć okazuje się, ze to Ci co wykluczyli wierzyli 'źle'


[Dzisiaj 11:43] bartek212701
: Ja się przyczepiam do dwulicostwa ŚJ na każdym kroku, do tej miłości na pokaz itd., to jest ewidentne, kreujecie się na wspaniałych ludzi, a często jesteście gorsi od innych.


[Dzisiaj 11:45] bartek212701
: Jacy wywrotowcy? Zwiastunie, ŚJ to czesto wspaniali luzdzie, ale tylko dla współwyznawców...i ewentualnych zainteresowanych. Naprawde jest to przykre, bo ośmieszacie KK [też go nie lubie za bardzo jako instytucji] ale tak naprawdę wyznawców tego kościoła, a często zdarza się tak, ze w szeregach tego 'babilonu' są ludzie z większą wiarą i miłością do Boga, bo uczucie to jest oparte na duchowości, a u Was w większości jest to po prostu wiedza i sypanie wersetami by wygrac batalię...nie o człowieka, o własną wyniosłośc.

[..]







[Dzisiaj 11:56] bartek212701
: SJ czesto nie myślą o drugich ludziach, a jedynie o wypełnieniu swojej ilości godzin. Zapomnieli jednak, ze łaska NIE JEST Z UCZYNKÓW, by sie kto chlubił, tymi godzinami itd., wystarczy wiara, a nie pracowanie na swoje zbawienie, bo to jakby powiedzieć "Fajnie, Jezus przyszedł nas zbawić, ale musze na to zapracować"...brak słów, przynajmniej dla mnie.


[Dzisiaj 11:57] bartek212701
: kiedy wierzymy w Boga, nie czynimy już źle, stajemy się chrześcijanami, obmytymi z naszych grzechów, ale niektórym to nie wystarca, trzeba poakzać innym, ze to JA BARDZIEJ ZASŁUGUJE NA ZBAWIENIE niż Ty. To jest PYCHA!


[Dzisiaj 11:57] bartek212701
: Po co wiedza, która nie zbawia? Jezus zbawia, ON JEST DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM, a nie przynależność do jakiejś religii. Z religii mamy wyjśc.


[Dzisiaj 11:59] bartek212701
: Nie zapominajmy jednak o naszych wspólnych zebraniach. Bo pamietajcie, ze jesli jest dwóch, czy trzech to Jezus jest z nimi nie potrzeba kościoła do zbawienia. Liczy się Jezus, a nie struktury organizacyjne, one nie zbawią, one sa jedynie PODPÓRKĄ materialną dla ludzi nie wierzących w siłę duchowości, chca ZOBACZYĆ.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2015-07-09, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 11:45   

Ostatnio zmieniony przez Migdałek 2015-07-09, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 12:47   

Na resztę wpisów ze shoutboxa odpowiem w tym miejscu żeby było przejrzyściej.

:-D





[Dzisiaj 11:34] bartek212701: Jakich odstępców? Zwiastunie, czy Ty czytasz mnie? Jedyną osobą, która głosiła mi nauki ŚJ była i jest ciocia. Piszesz do mnie jakbym przystawał a jakimiś złymi ludźmi, a ja nie miałem okazji nawet rozmowy z takimi ludźmi :)


Wszystko to co piszesz tutaj są to zasłyszane głupoty właśnie od odstępców i różnych stron internetowych, na zasadzie, "kolega powiedział koledze zasłyszane plotki od koleżanki" a gdy ci proponuję spokojną dyskusję na priv ty nie korzystasz dalej wklejasz słowa odstępców.


[Dzisiaj 11:37] bartek212701: Po drugie, napisałes coś co mnie po prostu zaszokowało. Przez lata ŚJ mówili, że wcześniej, bo od Abla żyli ŚJ, że znali Dobrą nowinę i ją stopniowo rozgłąszali. Teraz kiedy CK wprowadziło nowe światło, tak, wiem o nim, o tym 'braku' niewolnika do powstania ŚJ, bo nawet nie Badaczy...o zgrozo, to Bóg nie działał i nie miał swojego ludu przez 1900 lat...dziwny to Bóg, który w nosie ma swoje owieczki. Miłościwy Ojciec? Chyba nie.


Mówimy o czasach po Chrystusie, a te czasy to istne odstępstwo od prawdziwego wielbienia. Czyżbyś również dopuszczał do siebie że Bóg jest zły, skoro dopuścił do takich wydarzeń na świecie? Bóg coś dopuszcza by ludzie pojęli pewne sprawy, wielu z nich pojęło reszta nadal nic nie rozumie.



[Dzisiaj 11:40] bartek212701: Zwiastunie, piszę Ci wyraźnie, że podczas ogladania nagrania z Ciocią od razu zwróciłem uwagę na sygnet i rolexa, wartego ponad 50 tyś$ :) wystarczy właczyć internet i masz ten sam model...JAKICH ODSTĘPCÓW się nasłuchałem? Dla ŚJ wszystko co jest im przeciwne jest związane z odstępcami, to jest właśnie działanie CK, które wmawia Wam Zwiastunie, że odstępcy chcą..


A skąd wiesz ile kosztuje? A skąd wiesz że to rolex? A skąd wiesz czy to nie tani odpowiednik? No właśnie same pytania, żadnych dowodów, ktoś ci po prostu nagadał głupot w internecie a ty łyknąłeś jak ten młody pelikan :lol: << Tu masz dowód na to że jednak słuchasz odstępców, dowód w twoich własnych słowach. Nawet jeśli zegarek był wart zaledwie w przeliczeniu kilkaset złotych co w tym złego? Chyba nie zazdrościsz? Co złego jest w posiadaniu jakiego małego zegarka. Całkowite oddawanie się mamonie jako bożkowi jest potępione a nie posiadanie rzeczy na które samemu się zapracowało.



[Dzisiaj 11:42] bartek212701: Ja się powołałem na watchtower? Gdzie? :) "twój wybór czy będziesz słuchał cioci i duchowych prawd" Duchowe prawdy nie zmieniają się jak w kalejdoskopie. U ŚJ jest tak, że dziś wierzysz wniemożnośc zmartwychwstania przez sodomitów, ale czujesz, ze to nieprawda i to głosisz to zostajesz wykluczony...ale mija 5 lat i jednak zmartwychwstaną, a Ciebie nikt nie przeprosi, choć okazuje się, ze to Ci co wykluczyli wierzyli 'źle'


O i kolejna sytuacja w której zamiast pomyśleć samodzielnie, powtarzasz jak papuga za odstępcami. to jak to w końcu jest ta ciocia faktycznie istnieje czy może to raczej taka podpucha?


[Dzisiaj 11:43] bartek212701: Ja się przyczepiam do dwulicostwa ŚJ na każdym kroku, do tej miłości na pokaz itd., to jest ewidentne, kreujecie się na wspaniałych ludzi, a często jesteście gorsi od innych.

No i wyszło szydło z wora.

W zasadzie to tu już mógłby postawić kropkę.

Bo jak się odnieść do człowieka, który miliony ludzi już ocenił choć nawet ich nie widział na oczy, nie poznał ich serc, życia, postępowania i pobudek serca.


:-D







[Dzisiaj 11:45] bartek212701: Jacy wywrotowcy? :-( Zwiastunie, ŚJ to czesto wspaniali luzdzie, ale tylko dla współwyznawców...i ewentualnych zainteresowanych. Naprawde jest to przykre, bo ośmieszacie KK [też go nie lubie za bardzo jako instytucji] ale tak naprawdę wyznawców tego kościoła, a często zdarza się tak, ze w szeregach tego 'babilonu' są ludzie z większą wiarą i miłością do Boga, bo uczucie to jest oparte na duchowości, a u Was w większości jest to po prostu wiedza i sypanie wersetami by wygrac batalię...nie o człowieka, o własną wyniosłośc.


Nie znasz ŚJ i to bardzo dziwne skoro mówisz o jakiejś ciotce. :roll:

Po drugie co to znaczy ośmieszać? to znaczy przedstawiać fakty o duchowieństwie na podstawie relacji historycznych:
http://zwiastowanie.blogs...z-historii.html
To znaczy mieć dostęp do biblii (i z niej wyczytać fakty), która nie była dostępna przez 1500 lat dla zwykłych ludzi a czasem jej czytanie i posiadanie było zakazywane?

http://zwiastowanie.blogs...900-latach.html

No faktycznie hierarchowie kościoła mieli się czego się obawiać, bo były w niej słowa przeciwko im samym:

„wielką metropolię mającą królestwo nad królami ziemi” - na szczęście przyszedł czas rozliczeń i ta wielka metropolia zaczyna się rozpadać a na samym końcu przyjdzie jej kres.

Babilon Wielki to nie tylko KRK, to również jej wszelkie odłamy:
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200001489

Oczywiście że w środku tych religii są szczerzy i dobrzy ludzie - o takich Bóg nie zapomina i patrzy na nich i ich wyłowi prędzej czy później. :-D

To odstępcy i przeciwnicy ŚJ mówią inaczej, mówią że ŚJ uważają poszczególnych wyznawców za "straceńców i babilończyków" że tylko ŚJ i nikt inny będzie w raju, to kłamstwo ŚJ nigdy w taki sposób o nikim nie mówili. Każdy ŚJ ma świadomość że są ludzie, którzy w każdej chwili mogą postąpić jak głosi biblia:
„Wyjdźcie z niej, mój ludu” (Objawienie 18:4)

Bartek czy nie widzisz wersetów biblijnych? Co ten powyższy mówi? Uważasz że niesitotne jak wierzymy i gdzie należymy? To czemu biblia głosi inaczej?
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1102006290

Rzym. 10:2, 3: „Zaświadczam im bowiem, że mają gorliwość dla Boga, ale nie według dokładnego poznania; bo nie znając prawości Bożej, lecz starając się ustanowić własną, nie podporządkowali się prawości Bożej”. Ludzie mogą mieć spisane Słowo Boże, ale nie wiedzą dokładnie, co ono zawiera, bo nie zostali odpowiednio pouczeni. Mogą sądzić, że gorliwie służą Bogu, a jednak nie spełniać Jego wymagań. Tak jak w tym przypadku:

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=11273

albo podczas wojen światowych. :cry:

W takiej sytuacji był też apostoł Paweł, ale na szczęście uświadomił sobie i wyszedł z religii fałszywej tak samo inni też mogą.

Jak widzisz biblia wyraźnie wskazuje jak rozpoznać religie prawdziwą:

http://www.jw.org/pl/publ...ch-chrześcijan/

http://zwiastowanie.blogs...ziwa-wiara.html




[Dzisiaj 11:46] zion599: mozna głosić ewangelię bez nienawiści i to nie jest propozycja szatana czy odstepców , tylko Boga Jehowy :) wynoszenie swojej prawdy , lub swej grupy ponad innych ,to jest czystej formy nienawiść.


No oczywiście ŚJ pełni nienawiści nakazują wszystkim nawracanie się pod groźbą ścięcia.
Zaś miłością jest pewnie dla ciebie to, prawda?:
http://zwiastowanie.blogs...usja-forum.html

Zło obrócić w dobro a dobro w zło. :-(





[Dzisiaj 11:54] bartek212701: ŚJ zrobiliby więcej dobrego nie głosząc, spytałem kiedyś podczas takiej wizyty Pana ŚJ, dlaczego głoszą, a On odpowiedział, by ludzie poznali prawdę. Zapytałem, a co się z nimi stanie jeśli o Bogu nawet nie usłyszą? Powiedział, ze najprawdopodobniej znajdą się w Tysiącleciu, beda mieć szansę na poznanie Boga, bo nie każdy ma sposobność. No to mu powiedziałem, że krzywdzą ludzi bardziej głosząc niż gdyby tego nie robili. Zdziwił się, wiecie czemu? Bo zrozumiał chyba, ze gdy głosza i ktoś nie chce być ŚJ, to się buntuje przeciw Bogu i Tysiąclecie mu przemija, ale jeśli nie wie o Bogu to bedzie w Tysiącleciu i ma szanse. Taka jest logika ŚJ :)

Zdziwił się wiesz czemu? Bo logika jest taka że ludzie ze wszystkich narodów, religii i ras wcześniej czy później i tak zapoznają się Bożymi wymaganiami jak nie tutaj podczas działalności kaznodziejskiej ŚJ to podczas "dniu sądu" (1000 lat) tak czy tak albo ludzie się Bogu podporządkują albo nie - wola wola. Nie jest wykluczone że w dniu sądu ludzie którzy zmartwychwstaną i będą widzieli Boże cuda, raj, zmartwychwstanie, życie bez chorób i pokój na ziemi nadal będą się buntowali i krzyczeli że brak im wolności bo chcieliby żyć nie według Bożych zasad ale urządzać samowolki. Taka prawda. Kto temu będzie winien? ŚJ, Bóg czy oni sami bo wierzgają przeciwko Stwórcy? :-?



[Dzisiaj 11:56] bartek212701: SJ czesto nie myślą o drugich ludziach, a jedynie o wypełnieniu swojej ilości godzin. Zapomnieli jednak, ze łaska NIE JEST Z UCZYNKÓW, by sie kto chlubił, tymi godzinami itd., wystarczy wiara, a nie pracowanie na swoje zbawienie, bo to jakby powiedzieć "Fajnie, Jezus przyszedł nas zbawić, ale musze na to zapracować"...brak słów, przynajmniej dla mnie.
[Dzisiaj 11:57] bartek212701: kiedy wierzymy w Boga, nie czynimy już źle, stajemy się chrześcijanami, obmytymi z naszych grzechów, ale niektórym to nie wystarca, trzeba poakzać innym, ze to JA BARDZIEJ ZASŁUGUJE NA ZBAWIENIE niż Ty. To jest PYCHA!


No właśnie to jest to o czym pisałem, wiara oparta na fragmentarycznych częściach biblii
w tym wątku:
http://biblos.feen.pl/vie...ighlight=#54430
"wiara w zbawienie jedynie z wiary, rzekomo zbawienie tylko dzięki śmierci Jezusa Chrystusa i .... kropka."

To nie takie proste:
http://zwiastowanie.blogs...dyskusja-o.html

Gdyby to było takie proste to można by przyznać rację i Zamosowi z forum biblia.webd.pl że biblia jest w ogóle nie potrzebna. Więc po co biblia zawiera werset:

2 do Tymoteusza 3:16: „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości”. Innymi słowy, Biblia zawiera niezwykle pomocne wskazówki, jak żyć w dzisiejszym skomplikowanym świecie. Ci, którzy się nimi kierują, mogą naprawdę zacząć prowadzić wartościowsze i szczęśliwsze życie.

Tak czynią ŚJ i taka będzie wola również w Raju czy to się komuś podoba czy nie.




[Dzisiaj 11:57] bartek212701: Po co wiedza, która nie zbawia? Jezus zbawia, ON JEST DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM, a nie przynależność do jakiejś religii. Z religii mamy wyjśc.


Jak to niepotrzebna? Znowu się nasłuchałeś "kaznodziei internetowych"? A co z biblią, czemu jej nie czytasz? :roll:

„To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa” (Jana 17:3).

Naprawdę warto zacząć studiować księgę, jaką jest Biblia, aby lepiej poznać Boga, Jego Syna oraz zawarte w niej obietnice.




[Dzisiaj 11:59] bartek212701: Nie zapominajmy jednak o naszych wspólnych zebraniach. Bo pamietajcie, ze jesli jest dwóch, czy trzech to Jezus jest z nimi :) nie potrzeba kościoła do zbawienia. Liczy się Jezus, a nie struktury organizacyjne, one nie zbawią, one sa jedynie PODPÓRKĄ materialną dla ludzi nie wierzących w siłę duchowości, chca ZOBACZYĆ.

O a jednak coś znalazłeś w biblii tylko czemu przeczysz samemu sobie? Kościół to wspólnota. Jak już wyżej zaprezentowałem wspólnota powinna być oparta na prawdzie biblijnej.

Bo jeśli nie, to w dwóch lub trzech możemy studiować biblię w domu lecz możemy odnieść z tego więcej szkód niż pożytku np. wyciągnąć dramatyczną interpretację biblii, która może nas zaprowadzić do obłędu:

http://zbawieni.com/showthread.php?tid=504

Bartku powtarzasz zupełnie jak "niezależni chrześcijanie z internetów" tylko jakoś ci niezależni chrześcijanie nadal się wykłócają, nadal głoszą każdy coś innego, gdzie jedno ciało, jeden umysł, jeno myślenie? brak u nich jednomyślności, brak zorganizowania! jakie mieli pierwsi chrześcijanie, o dziele głoszenia również nic nie słychać:

http://zwiastowanie.blogs...krolestwie.html


[Dzisiaj 11:59] bartek212701: Koniec mojej rozmowy w tym temacie. Życze wszystkim miłego dnia :) Pozdrawiam Cię ciepło Zwiastunie

No tak cały twój wywód do ciągły atak sformułowany na podstawie zasłyszanych rzeczy z internetów a teraz mnie pozdrawiasz.

Ehhh.

:roll: :) ;-)



.........................



[Dzisiaj 16:03] bartek212701: Bo jerozolima nie upadła w 607 r . p.n.e. a w 587/6 p.n.e. :) to już zaprzecza wyliczeniom i rokowi 1914. Wojen światowych były dwie, nie jedna. Poza tym Wojna w iraku pochłonęła więcej żyć 3 krotnie więcej niż II WŚ.

[Dzisiaj 17:30] Zwiastun: Bartek, tyle już odpisałem a ty dalej swoje, kłócisz się o daty a nie dostrzegasz znaków czasu, jeśli tak bardzo chcesz wgłębić się w temat o wyliczaniu dat to wiedz że różnie ludzie liczą czas, więcej w temacie możesz przeczytać tutaj, kilka ostatnich komentarzy użytkownika "rodz111": http://www.dzienniklodzki...#32763878_pokaz ale ty pewnie dobrze o tym wiesz bo poruszałeś już ten temat kiedyś np. z Bobo a także była dyskusja na forum biblia.webd gdzie user "vamos_a_bailar" co nieco napisał: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=80 jak dobrze wiesz ilu naukowców i badaczy tyle teorii i wyliczeń. :)

[Dzisiaj 17:33] Zwiastun: A wojen miało być wiele a nie tylko jedna (Mateusza 24:7) :roll:

[Dzisiaj 17:37] Zwiastun: Poza tym Bartku co ty mówisz? "Wojna w iraku pochłonęła więcej żyć niż II WŚ?" :shock:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ofiary_w_II_wojnie_%C5%9Bwiatowej

[Dzisiaj 17:46] Zwiastun: A po za tym Bartku Badacze Pisma już od roku 1876 głosili że coś się wydarzy w roku 1914, i to się sprawdziło w 100% , co prawda nie wiedzieli dokładnie co się wydarzy ale jednak się wydarzyło!!! To: http://zwiastowanie.blogs...ny-przemoc.html





.....................



Cytat:
[Dzisiaj 18:05] bartek212701: Tak, a w roku 1956 Jezus szedł sobie niebie z transparentem "jestem królem" ale wiesz...to było niewidzialne, niemniej tak było :)

[Dzisiaj 18:06] bartek212701: tak samo z tym 1914, żadna nauka nie wypaliła, to przemieniono to na 'niewidzialną' naukę i jak z czyms takim dyskutować? :-D

[Dzisiaj 18:07] bartek212701: Nikt nie dostrzega znaków, tylko ŚJ je spostrzegają, wszyscy są 'zaślepieni', a tak Ciebie to okreslenie boli, no popatrz

[Dzisiaj 18:07] bartek212701: ale jeśli kieruje się je do 'zaslepionych' innowierców to już jest prawidłowe, prawda? :-D

[Dzisiaj 18:07] Zwiastun: No właśnie jak dyskutować z człowiekiem, który nic nie czyta, co mu się serwuje? http://zwiastowanie.blogs...je-wkrotce.html jak z tobą rozmawiać? :)

[Dzisiaj 18:08] bartek212701: i gdzie ja się 'kłócę' o daty? Podaję naukowe i historyczne fakty ze znalezisk archeologicznych, które poświadczają w tysiącach przypadków słusznośc 587/6, a nie 607

[Dzisiaj 18:08] bartek212701: Zwiastunie, bo ja opieram swoją wiedze na Biblii, a nie na odstępczych stronach :-P

[Dzisiaj 18:28] Zwiastun: Czyli jednak miałem rację, strata mojego cennego czasu. Nie ma tu już komu odpisywać. Nikt poważnie nie traktuje biblijnej wiedzy. Więc to tyle ode mnie. Ale się będą cieszyli że wygrali ze Zwiastunem, ojejku :roll: :lol: "uciekł bo brakło argumentów" - i w takim przeświadczeniu będą żyli. Prawda jest taka że wszyscy ŚJ stąd odeszli z prostych powodów: 2 Tymoteusza 2:24. Po co się kłócić? A wiedz sobie człowieku "lepiej" :->



..............




Cytat:
[Dzisiaj 19:43] bartek212701: I jeszcze jedno :) gdy usłyszy Świadek w internecie, ze tetrada zaćmień wiąże się z końcem świata i niedługo nadleci planeta X to to wysmieje, ale gdyby to potwierdziło CK, to by to była prawda. Wszystko co powiedza w CK jest prawdą. To jest Zwiastunie zawierzenie nierozważne, prezentuje je wiekszość ŚJ, osądziłem? Może, żałuję, ale to są realia.

[Dzisiaj 19:48] Zwiastun: Realia, tak jak z tymi ofiarami na wojnie i rolexem? Dziękuję za takie fakty i realia. Pomyliłem co do ciebie. Ale nie myśl że cię osądziłem (bo nie do mnie to należy) możemy pójść na piwko, pożartować se, ale co do zabierania się do tematów biblijnych - nie pora jeszcze abyśmy poważnie dyskutowali na te tematy. :) ;-)

[Dzisiaj 19:48] Zwiastun: Więc i moja rola na tym forum zbyteczna. :->

[Dzisiaj 19:49] Zwiastun: Cześć. ;-)


[Dzisiaj 19:52] bartek212701: Forum nie służy do nawracania, forum służy do wymiany zdań. To forum jest WIELOWYZNANIOWE, szanujemy każdą religię i każdego jej wyznawcę. Nie tworzymy enklaw czy utopii. Przynajmniej ja bym tego chciał.

[Dzisiaj 19:53] bartek212701: A rolę jaką sobie nadałeś? Ewangelizatora? Nosieciela dobrej nowiny? Wszyscy ją znamy i według niej zyjemy.

[Dzisiaj 19:53] bartek212701: A rolex fajna sprawa, też bym sobie kupił, ale mnie nie stać :-D

[Dzisiaj 19:55] Zwiastun: A ja nawracam? Ja się podzieliłem wiedzą a niektórzy na tą wiedzę napluli, w takim układzie rozmawiajmy niepoważnie, np. o planetach x :)

[Dzisiaj 19:56] Zwiastun: A rolexa kupisz u cygana z bazaru za 20 złoty, tak samo się świeci jak przed kamerami. Dobranoc. :)


[Dzisiaj 20:00] bartek212701: CK kupuje rolexy u cyganów? Aha, to może szatan upadł, bo mu się podwinęła noga? Biedaczek :-( Zwiastunie, nie widzisz co Ty piszesz? :)

[Dzisiaj 20:01] bartek212701: No ja nie wiem, czy nawracasz czy nie, psizesz, ze miałes cel i najwyraźniej nie idzie Ci, a ja Cię zwiodłem, bo mam inne zdanie od Ciebie. :-/ naprawdę pewnych rzeczy nie potafię w ludziach zrozumieć. Ja mam masę wad, przeważają nad zaletami, ale akurat logicznie myślec umiem w miare ;-)

[Dzisiaj 20:04] Zwiastun: Idzie idzie w końcu Olus dał mnie na listę ignorowanych - cóż za zaszczyt być tak wyróżnionym. :)

[Dzisiaj 20:08] Zwiastun: Może nie tyle co ty chciałeś mnie zwieść (nic od ciebie nie mam) lecz Szatan, ale widzisz po raz kolejny mu się to nie udało. Fundament zbyt mocny a dom ze skały więc wilk dmuchał i chuchał aż odpuścił do następnego dogodnego czasu. :lol: ;-)

[Dzisiaj 20:24] Zwiastun: Cóż za piękna tęcza była przed chwilą u mnie: https://lh3.googleusercontent.com/-JOip4Lvgpwk/VZ68IWqlnSI/AAAAAAAADNs/ 1_Ra21JeJaA/w871-h573-no/tecza.jpg

:->
Ostatnio zmieniony przez Zwiastun 2015-07-09, 22:05, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-09, 17:13   

SB służy do rozmów na SB, a nie w tematach :) prosze o tym pamiętać.
Wierzcie sobie w co chcecie, nawet w Latającego Potwora Spaghetti, ale nie piszcie nikomu, że 'źle wierzy' bo wiara to dar, a Bóg złego nie daje człowiekowi.
Tyle ode mnie w tym 'temacie'.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 17:34   

Dyskusje z dnia 12 i 13 lipca 2015:

Zwiastun, kolor niebieski
zion599 kolor brązowy
konik polny, zielony
czarny, pozostali


Cytat:

[Wczoraj 1:04] zion599: no denerwujący jest świętoszka udaje ,ale ma solidne fundamenty w swoich ulubionych gazetkach ; jego zdaniem tacy jak on ) byli przesladowani za wiarę w Chrystusa. Jednak tak naprawde to nie tacy jak on, rozłamowcy i fochowicze, tylko ludzie niosący jednośc i miłość, nie zrażający sie byle pierdoła , dający sie nawet ukrzyzować za wiarę, taki wątlak co ucieka przy pierwszej lepszej niedogodności , jak ktoś mu zabierze zabawkę w postaci wywyżsania sie ponad innych , juz pakuje manatki i taki śmie sie porównywac , żałosne

[Wczoraj 1:07] zion599: wiecie co ? niech idzie sobie , osiagnal swoj cel ,korym była tutaj tylko i wyłącznie prowokacja.

[Wczoraj 1:10] zion599: bartku a Ty nie ganiaj za nim , bo do niego i tak i tak nic nie dotrze , ma chłopak swoj swiat i wolną wolę, wybrał w nim żyć postanowił okłamac sie ze to jest wiara biblijna to niech wierzy , Bog nawet grzech pozwala popełnić człowiekowi bo ma wolną wole (oczywiscie nie bez konsekwencji ale to inna bajka), wiec nic na siłe Kiedyś duchowo dorosnie , pewnie zrozumie, jak syn marnotrawny doceni to co do niego piszesz Ty i pozostal ludzie :) Parasin też był w hipnozie ale z niej wyszedł, niech zatem syn zabierze pol majątku i leci na te bezdroża wiary .... w organizacje Jehowy ;p


[Wczoraj 11:12] Zwiastun: zion niezła historyjka :->

[Wczoraj 15:28] Zwiastun: Zion napisał: " jego zdaniem tacy jak on ) byli przesladowani za wiarę w Chrystusa." Powiedz to młodzieńcze tym ŚJ, którzy ginęli w obozach za Hitlera za to że wyrzekli się stosowania przemocy a więc stosowali się dokładnie do tego czego uczył Chrystus, powiedz to tym, których zamordowali "chrześcijanie", powiedz to tym, którzy siedzieli w więzieniach za swoje przekonania. Wypowiedziałeś się o kimś kogo w ogóle nie poznałeś.

[Wczoraj 15:29] Zwiastun: Okłamywać to okłamujesz sam siebie i w dodatku innych.

[Wczoraj 15:31] Zwiastun: A Parasin tak samo został zwiedziony przez historyjki z internetu, a kamieniem potknięcia dla niego była pewnie sprawa masturbacji. Straszna tragedia.


[Wczoraj 18:24] bartek212701: Zamiast wyśmiewac może pomóż mu?

[Wczoraj 18:31] Zwiastun: W czym pomóc?

[Wczoraj 18:33] bartek212701: Zwiastunie, życze Ci samych błogosławieństw od Boga Jehowy i niech Ci się dobrze wiedzie, bo kochasz Boga, kocja też ludzi :) najlepszego

[Wczoraj 19:15] konik polny: Widzę, że tu nadal nagonka na Zwiastuna, który niestety raczkuje w tym towarzystwie. Jeszcze nie jest na tyle obyty aby te chrześcijańskie wpisy Ziona, podjudzajace Bartka, często chamskie Olusa przechodziły obok. Fora biblijne to zwykła jatka w której albo uczestniczysz, albo nie . Mnie ona uczy cały czas panowania nad sobą, szacunku do drugich, opanowania. Tylko dla tej nauki przebywam na forach, niestety w każdym innym przypadku są one tylko jedną wielką kłótnią .

[Wczoraj 19:17] konik polny: Każdy który siedzi na forach tylko po to aby z innych szydzić, wyśmiewać - wywyższać siebie szkalować Boga i jego sług nie służy Bogu, tylko komu - niech sobie sam odpowie.

[Wczoraj 19:20] konik polny: Bartek kto wyśmiewa Parasina? Czy nadal jesteś taki ( niewidomy ) aby zauważyć, że ten Pan wszedł na fora tylko po to aby innych wyśmiewać? Wiadomo, że na tym i innych forach osoba która odeszła od śJ jest z automatu ( wiarogodna ) i staje się gwiazdą ( umiejętność zareklamowania się )

[Wczoraj 19:21] konik polny: Ileż razy będę to pisał, chyba jeszcze milion razy i tak nikt nie zrozumie


[Wczoraj 19:43] Zwiastun: Konik polny pewnie masz rację, ja jeszcze raczkuję w tym temacie, nie jestem już taki młody jak większość tutaj to jestem młody pod względem duchowym i pewnie przede mną jeszcze wiele prób i panowania nad sobą. Powinienem po prostu przymykać na takie rzeczy oko, nawet widząc kłamstwa na mój temat czy na temat ŚJ, nie ma sensu reagować, niech nawet 90% ludzi uważa kogoś za złego to opinia ludzka nie powinna mieć znaczenia, bo ważne jest to co Bóg widzi. Tak samo ze ŚJ, nie ważne jest co ludzie mówią, ważne jak Bóg widzi każdego wyznawcę. Mnie gryzie jedno że przez takie kłamstwa niektórzy ludzie się gubią i są zwodzeni. Wszystko przez Szatana.

[Wczoraj 20:20] Olus: dobraly sie dwie marudy :roll: ile mozna marudzic ? :-D

[Wczoraj 20:21] Olus: http://i1.kwejk.pl/k/obra...7a0ddf5171.jpeg

[Wczoraj 21:01] zion599: Konik Polny [Każdy który siedzi na forach tylko po to aby z innych szydzić, wyśmiewać Czy zauwazyles koniku zeby mi było do śmiechu jak to piszę? Wrecz przeciwnie- wogole nie jest mi do śmiechu . Czuej sie bezsilny wobec tego w jaki sposob was zindoktrynowano, ale chcecie zyc w bajeczce, to sobie żyjcie, tylko prosze was o jedno - nie wywyższajcie własnej grupy ponad innych , bo tu bede zmuszony interweniować.

[Wczoraj 21:02] zion599: Olus nie czaje o co łazi :P Powiedzialem co mialem powiedzieć , ale mnie zawezwali do roboty :P Gdzie T y tam widzisz kapitulacje to nee wiem :>

[Wczoraj 21:04] zion599: KONIKBartek kto wyśmiewa Parasina? Czy nadal jesteś taki ( niewidomy ) aby zauważyć, że ten Pan wszedł na fora tylko po to aby innych wyśmiewać? Wiadomo, że na tym i innych forach osoba która odeszła od śJ jest z automatu ( wiarogodna ) i staje się gwiazdą ( umiejętność zareklamowania się ) Uwazasz ze zmyślił sobie tylko te opowieści z własnego życia , po to zeby sie wypromować?


[Wczoraj 21:08] Olus: no ty swoje a ona dalej swoje :-D ale ona tak ma...

[Wczoraj 21:11] Olus: bobo napisal dzisiaj Aktualni Badacze są traktowani przez SJ jako... członkowie Babilonu Wielkiego.

[Wczoraj 21:11] Olus: Najogólniej, ŚJ rozumieją, że Babilon Wielki opisany w ks. Objawienia to ogół religii fałszywych.

[Wczoraj 21:12] Olus: czyli kazdy kto nie wierzy jak SJ jest babilonczykem :-D

[Wczoraj 21:16] Zwiastun: zion599 zmyślił sobie tak jak i wielu w tym również i ty zmyślasz wiele rzeczy

[Wczoraj 21:23] zion599: kazda religia jest w czymśtam bardziej biblijna od innych i tak samo moze napisac, skoro Bobo sie tym napawa, zamist szukac Boga, sądzi inne chrześcijańskie religie od Babilonów to jest to zwykła uzurpacja i sam o sobie świadectwo wystawia, kogo tak naprawde czci.

[Wczoraj 21:25] zion599: dobro ściera sie ze złem i taki Bobo i inni beda do konca wierzyli ze są po stronie dobra, i nie zrozumieją dlaczego nie - nie z powodu wierzeń , chocby nie wiem jak byly bibljne tylko właśnie z powodu takiego rozłamowego podejścia niestety należą do tego drugiego obozu.

[Wczoraj 21:32] zion599: sa jak matka ktora zżera własne szczenięta i .. ma to w naturze własnej


[Wczoraj 21:39] Zwiastun: zion a jak to się ma do twojego postępowania z innymi na tym forum? np we wpisie "[Wczoraj 14:10] zion599: ... chora z nienawiści kobieta" czy ty też będziesz wierzył do konca że jesteś po stronie dobra ?

[Wczoraj 21:57] konik polny: Zion ty nadal piszesz jakbyś się wody świeconej napił, czasem zastanawiam się czy ty z karki napisanej przez księdza nie przepisujesz

[Wczoraj 21:59] konik polny: Zion jak ty śmiesz mówić że śJ są po stronie zła. Totalna bzdura doprowadzona do szczytów gór na forach internetowych. Takim pisaniem tylko uśmiech na twarzy możesz wywołać, ale tylko politowania. Takie brednie no kto może pisać (.......)


[Wczoraj 22:01] bartek212701: Bardzo prosze abyście nie burzyli naszego pięknego babilońskiego forum. Prosze aby ŚJ głosili swe prawdy, bezwyznaniowcy również, Badacze także, katolików również błagamy o wyznania związane z wiarą. Pragniemy aby nasza sekta rozwijała się w najlepsze i do tego potrzebny jest nam wasz udział. Więc udzielajcie się grzecznie albo oddam Was szatanowi na pożarcie :-D

[Wczoraj 22:02] konik polny: Masturbatorzy, zboczeńcy itp osoby w twoich oczach są lepsi od bogobojnych ludzi którzy całym sercem są oddani ludziom a w szczególności Bogu. Parasin juz na wstępie sie spalił, gdyż tacy jak on są niestety ( obrzydlistwem ) dla Boga. Nie mówię o osobie tylko jego czynach, które teraz na forach chce wybielić obracając to w drugą stronę

[Wczoraj 22:03] bartek212701: Koniku, obrzydlistwa pozostaw Bogu, bo jak na razie wchopdzisz w boskie kompetencje, czym grzeszysz :)

[Wczoraj 22:04] bartek212701: prosze być grzecznym, bo was zwyczajnie dam szatanowi i będziecie mieli krzywe miny ;-) niestety musze odejśc od komputera, bo grzmi mocno :) dobranoc kochani, szatan nie śpi :-P

[Wczoraj 22:04] konik polny: Przykład ma iść z góry i ma ten przykład być zawsze, a nie uzależniony od humoru lub stanu duchowego na ten dzień. Drugi admin który jest teraz na wakacjach niech nauczy się taktu a będzie dobrze.

[Wczoraj 22:04] konik polny: Poczytaj Biblię to zrozumiesz o jakich obrzydlistwach piszę, i nie ma to nic wspólnego z kompetencjami


[Wczoraj 22:05] zion599: Zwiastun : chora z nienawiści kobieta czy Ty wiesz wogóle o kim piszę, o mistyczce, ktora praktycznie wszystkich posyła do piekła i pokazuje męki piekielne, czy ona moze kochać ludzi?

[Wczoraj 22:06] zion599: Zion jak ty śmiesz mówić że śJ są po stronie zła. Nigdy czegoś takiego nie powiedziałem , mowilem ze jeśli propagują usilnie błędy w nauczaniu to stają po stronie zła, a tymi błedami jest polityka rozłamowa,, to sprawa oczywista.


[Wczoraj 22:07] konik polny: tak jak kościól katolicki robił to przez całe wieki - w latach 70-tych też tak robił. Czym on się od niej różni?

[Wczoraj 22:08] konik polny: Zion ty lepiej o rozłamach nie pisz wcale, gdyż należysz do najbardziej rozłamanego kościoła na kuli ziemskiej

[Wczoraj 22:09] konik polny: Gdybyś żył 2000 lat temu o Jezusie pisałbyś lub mówił tak jak dziś o Bobo


[Wczoraj 22:10] zion599: ale zrozum wreszcie , mnie nie obchodzi do jakiego kosciola należe ja mowie o indywidualnych osobach , jakie owoce przynoszą, kiedy wreszcie to zrozumiesz? Mozna być świadkiem i nie podniecać się arką i babilonem tylko czcić Boga.

[Wczoraj 22:10] bartek212701: pluje na KK, głaska ŚJ, cały Konik :) ale kto by tak nie robił. zion robi odwrotnie, chociaż zion jest obiektywny i widzi wady u siebie, a konik nie. Ziona z wozu koniom lżej :-D papa

[Wczoraj 22:10] konik polny: dlatego lepiej pomyśl nim napiszesz kolejne wyssane z palca nonsensy tylko po to aby obrócić prawe na lewe

[Wczoraj 22:10] zion599: niestety są tacy ktorym sie za przeproszeniem poprzewracało i sory.

[Wczoraj 22:11] zion599: ja nie pluje na SJ! Pluje na ich wiarę w wybrańczość ich arkę, ktora jest zwykłą uzurpacją, bo arek jest wiele, każda religia ktora czci Chrystusa jest arką

[Wczoraj 22:11] konik polny: Konik panie Administratorze też widzi wady u śJ ale nie pozwoli na to aby moich braci w wierze obrzucano tu błotem

[Wczoraj 22:12] zion599: juz predzej KK moglby sie nazywać jedyną arką, bo posiadają jakąśtam sukcesję, jednak po kilku wiekach doszli do tego ze takim podejściem ograniczają miłosierdzie Boze i z tej tezy zrezygnowano, a Świadkowie ?? tkwią w tym kompletnie bez żadnych podstaw ni to historycznych ni moralnych , tragedia

[Wczoraj 22:12] konik polny: Zion ty plujesz na naszą wybrańczość poprzez to, że uważasz siebie za wybrańca. Niejednokrotnie napisałeś, że to KK jest tym jedynym i prawdziwym kościołem

[Wczoraj 22:13] zion599: bo są w kilku wybranych punktach bardziej biblijni niż reszta, i juz wystarczy zeby ogłosić sie ''wiarą prawdziwą'' w odóznieniu od innych , no lol.

[Wczoraj 22:13] konik polny: i nie musiałem tego pisać sam kolejny raz sycisz na swoim wybraństwem

[Wczoraj 22:14] zion599: Kosciol ma funkcję szpitala duchowego , do ktorego przychodzą ludzie różnymi drogami , wielokrotnie pisałem ze Kosciol Katolicki nie ogranicza zbawienia do jednej organizacji

[Wczoraj 22:14] konik polny: nie rozśmieszaj mnie z tym " bardziej biblijni "

[Wczoraj 22:15] zion599: to czytaj całość koniku , a nie tylko to co ci wygodnie. Nie jestem wybrany , jestem jak narazie tylko powołany, jak Ty i ja , jak kazdy

[Wczoraj 22:16] zion599: i to nie jako kapłan , ale jako ten solitor , na koniec czasow Pan dopiero bedzie wyganiał tych pasterzy ktorzy weszli bez stroju weselnego , czyli Ducha Świętego


[Wczoraj 22:16] konik polny: To Bóg rozgranicza na kartach Biblii jest napisane co i jak masz robić. Jakim być z kogo brać przykład - a jak będą tak robić wszyscy to będzie właśnie widoczny owoc po którym zostaną poznani. Tym owocem jest miłość

[Wczoraj 22:17] zion599: bo wiara to nie tylko dogmaty, ale też relacje , miedzy ludzmi , miedzy cżłowiekiem a Bogiem

[Wczoraj 22:17] Zwiastun: konik polny no nie wiem czy pani administrator nie pozwala na obrzucanie błotem, wszyscy jadą tu równo po ŚJ i brak jakichkolwiek reakcji, nawet zwykłych czerwonych czcionek, więc problem będzie coraz większy i większy

[Wczoraj 22:17] konik polny: Brednie piszesz nawet nie wiesz z czego zaczerpnięte - komplteny miszmasz

[Wczoraj 22:18] zion599: i tu sie zgadzamy, a czy miłością jest mowienie, ze ktoś jest w religii fałszywej, ja tak o świadkach nigdy nie powiedziałem , owszem miałem pewien punkt za fałsz czyli tą wybrańczość , bo to jest punkt z nikąd, ale cała reszta nie śmie nawet osądzać

[Wczoraj 22:18] konik polny: śJ muszą być obrzucani błotem, jakby zaczęto o nas pisać dobrze źle by to o nas świadczyło.

[Wczoraj 22:18] zion599: Zwiastun lepiej popatrz po kim wy jedziecie, robicie to non stop

[Wczoraj 22:19] zion599: ja pisze dobrze o SJ poza ta częscią , ktora jest od szatana. czyli wybraństwem i na tym zakonczmy


[Wczoraj 22:19] Zwiastun: jakim wybraństwem?

[Wczoraj 22:20] zion599: nie ma na swiecie ludzi idealnych i sami to przyznacie, wlasnie wybranstwo jest programowym błedem świadków ktory w przeciwienstwie do błednie odczytanego dogmatu , czy poprawnie odczytanego MA WPŁYW na relacje z Bogiem

[Wczoraj 22:20] konik polny: Tak jak Jezus tych którzy postępowali źle nazywał po imieniu i mówił kto i za jakie czyny nie odziedziczy królestwa . Dziś od tego jest Biblia, tylko mało ktoją czyta, i większość myśli, że to śJ sobie wymyślają a to Biblia

[Wczoraj 22:21] konik polny: Ty mówisz o jednostkach a ja o ogóle. Spójrz na swój ogół a na potem na inny


[Wczoraj 22:21] zion599: oj poczytałbyś protestantow koniku polny , to byś zobaczył kiedyś jak oni ''bardziej kierują sie biblią niż inni" otworzyłbyś oczy na ich hipnoze, wtedy moze dostrzeglbys ze nie mozesz sobie tak mowić , ze ktoś nie czyta Biblii./

[Wczoraj 22:22] bartek212701: Biblia mówi o fałszywych prorokach jednoznacznie, a ŚJ nie chca tego przyjąć do wniosku...dlaczego?

[Wczoraj 22:22] zion599: zaloguj sie na protestantach i poczytaj , jak sie puszą , ze są zbawieni przez samą wiarę, i innych wyzywają ze nie znają i nieczytają biblii, dokładnie tak jak wy , tyle ze wy inne macie wierzenia ale tez mowicie ze mało kto czyta biblie, no ja wlasnie czytam i co ?

[Wczoraj 22:22] bartek212701: KK robił takie draństwa, ze poniesie za to kare, wiadomo, ale ŚJ fałszywie prorokowali i co? To jest dobre? :) Nie, to jest równie złe.

[Wczoraj 22:23] konik polny: Bóg dał wystarczająco dużo prosto brzmiących wytycznych aby wiedzieć jak mu służyć. Biblia ku temu służy aby otwierać ludziom oczy - działa jak miecz obosieczny tylko trzeba się na nią otworzyć, Na forach całkowicie się o tym zapomina - pisze się tylko o tym kto i co - zonk

[Wczoraj 22:23] zion599: konik , bo Bog mowi o jednostkach. Nie ma czegoś takiego jak "Imperium Religii Fałszywej " czy coś w ten deseń. W apokalipsie ten babilon jest miastem a nie religią.

[Wczoraj 22:23] konik polny: Bartek twoje wnioski są przedszkolne

[Wczoraj 22:23] Zwiastun: Bartek porównywanie inkwizycji i wojen religijnych do czynów ŚJ - nie mam słów. :(

[Wczoraj 22:24] zion599: konik naprawde, poczytaj protestantow, wtedy zobaczysz oni też uważają ze znają biblię i są tak samo logiczni jak Ty tyle ze bardziej zajadli.

[Wczoraj 22:24] konik polny: Porównania godne dzieci

[Wczoraj 22:24] Zwiastun: Bartek powiedz coś dobrego o ŚJ, przetestujemy wtedy prawdziwość przyjaźni internetowych i zobaczymy ilu wtedy będziesz miał prawdziwych kolegów. Przyklaskują ci tylko dlatego że walisz równo i na ślepo wraz z nimi w ŚJ

[Wczoraj 22:24] zion599: jakby ktoś znał wiarę tylko protestancką to moglby powiedzieć- no jest bardzo logiczna i biblijna, tak samo moglby powiedziec o waszej tylko popatrz, są DIAMETRALNIE inne.

[Wczoraj 22:25] bartek212701: Bóg powiedział, zę fałszywego proka ukamienować. Co zrobić ze Straznicą zapowiadająca wielokrotnie koneic świata w imieniu Jehowy Boga? Pogłaskać?

[Wczoraj 22:25] zion599: oba wierzenia opierają sie na Biblii, i oba sa przekonane o swojej wybrańczości

[Wczoraj 22:25] konik polny: Po co mam czytac protestantów, ja czytam Biblię i staram się stosować do niej - bo to jest najważniejsze . Bóg musi znależć w twoim sercu dobro i chęci

[Wczoraj 22:25] bartek212701: Przedszkolne wnioski? Bo tycza się Was i tyle w temacie. Taki jest Wasz obiektywizm. Kopiecie jedni drugich, ale sobie kopa dac nie umiecie, a zasługujecie na niego wszyscy z powodu przynależności do swoich religii, które w przeszłości błądziły

[Wczoraj 22:26] zion599: oba tez mogą konkurować w logiczności swoich wierzeń , naprawde . Szkoda tylko ze oba głosszą diametralnie co innego , mają tylko jedną ceche wspolną nienawidzą Kosciola Katolickiego i na tej plaszczyznie sie dogadają, jedyny wspolny dogmat to jest.

[Wczoraj 22:27] zion599: Po co mam czytac protestantów, ja czytam Biblię i staram się stosować do niej - bo to jest najważniejsze . Bóg musi znależć w twoim sercu dobro i chęci jakbym czytał protestanta. Tych samych ogolnikow uzywają zeby zasugerowac innym ze muszą sie na nowo narodzić i chcieć , zasugerować ze teraz żyją w fałszu, identyko


[Wczoraj 22:27] Zwiastun: zion to co robią ŚJ to jest najwłaściwsza droga i wola samego Stwórcy, Boga, Jehowy i tego czego uczył Jezus Chrystus i uważam że z tego co czynią ŚJ raduje się sam Stwórca, jak więc nie czynić tego samego co ŚJ jak nie wzorować się na nich? Tu nie chodzi o wybraństwo, tu chodzi o owoc!

[Wczoraj 22:27] bartek212701: Zwiastunie, bardzo wdzięcnzy jestem ŚJ za ukazanie mi prawdy o duszy i tym co dzieje się po śmierci, o niebytności ognistego piekła i wiecznych mąk :)

[Wczoraj 22:28] bartek212701: Zwiastunie, a jak myślisz, co Jehowa Bóg powie na wasze fałszywe proroctwa względem dat końca świata? Ale szczerze mi powiedz

[Wczoraj 22:28] bartek212701: pogłaska, czy jednak nie

[Wczoraj 22:28] zion599: tylko ich narodzenie na nowo jest całkowicie inne niż wasze, to znaczy ze ktoś kłamie , i jak mi teraz udodwodnicie ze oni , a nie wy?

[Wczoraj 22:28] konik polny: Pogłaskać. Zapowiadać koniec na samym początku poprzez sytuację jaka się działa? Co innego jakby za to zabijali jakby ktoś nie chciał wierzyć. Prawdę trzeba poznać a nie została objawiona. Każde rozumienie błędne trzeba weryfikować i tak się robi - dla was to fałsz bo nawet palcem nie ruszyliście aby ludziom choć to powiedzieć. Stać i wyśmiewać się dziś ze złych zrozumień może każdy

[Wczoraj 22:29] bartek212701: Zapomni? Czemu nie zapomniec wiec inkwizycji? Przeciez przez 1900 lat nie było niewolnika, wiec jak ludzie mieli znac Boga? :)

[Wczoraj 22:29] bartek212701: Koniku, tego się spodziewałem, wybielanie...pewne osoby też się w Biblii chciały wybielić, a co sie stało wiemy.

[Wczoraj 22:29] zion599: zion to co robią ŚJ to jest najwłaściwsza droga i wola samego Stwórcy To mi teraz udowodnij ze najwłaściwsza, a juz wiem jak udowodnisz wybierzesz sobie pare cytatow, ktorymi nauczono was i w ktorych jesteście bardziej biblijni niż reszta? Wiesz, tak każda denominacja robi, no special

[Wczoraj 22:31] zion599: prawda jest taka , ze gdybyście sie nie stawiali przed innych to nikt by was palcem nie ruszył, chyba ze mąciciel burzyciel ,ktoś ''bardziej biblijny'' niż wy, ale tak sytuacja jest odwrotna, bo tą ''najwłaściwszą drogą'' to wy mącicie.


[Wczoraj 22:32] bartek212701: ŚJ przez cały wiek głosili kłamstwa w zwiazku z końcem świata, do roku 1999 w Strażnicach padały słowa, ze wszystkoz akończy się do końca wieku XX, a po wieku XX zaczeto pisac 'wkrótce'. Kiedy spytano o daty końca, w Strażnicy wyjaśniono to, że bracia byli gorliwi i wyszli przed szereg, ale z miłości do Jehowy...Ojej, a Katolicy to z miłości do Boga zapewne zabijali innowierców wśredniowieczu :-D no oczywiście, ze tak :)

[Wczoraj 22:33] zion599: tak moze ktoś pomyslec ze jestem nihilistą w sprawach denominacyjnych - owszem jestem , bo źle rozumiany dogmat niewolnika powoduje podziały

[Wczoraj 22:38] Zwiastun: Bartek jakie kłamstwa?

[Wczoraj 22:39] bartek212701: Każda religia wybiela siebie, ale na szczescie są w nich wyzanwcy, którzy patrza racjonalnie i obiektywnie. Potrafić się przyznac do błędu to sztuka, wielu nie potrafi,a ewidentnie w nim tkwi, popełnia, lub jest jego czescią.

[Wczoraj 22:40] Zwiastun: Przecież już rozmawialiśmy że to nie kłamstwa http://biblos.feen.pl/vie...ighlight=#54751

[Wczoraj 22:40] bartek212701: Zwiastunie, błędne i neisprawdzone proroctwa o końcu świata.

[Wczoraj 22:40] bartek212701: a co? Żarty? :) to co nie jest prawdą jest czym? Pomidorem?

e [Wczoraj 22:41] Zwiastun: http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#367136 http://zwiastowanie.blogs...je-wkrotce.html

[Wczoraj 22:41] bartek212701: idę spać, bo to jest bez sensu :) dobranoc

[Wczoraj 22:42] bartek212701: Wybielanie kłamstw. Ja tego nigdy nie zrozumiem, ale własciwie rozumiem, to obrona siebie, a każdy chce zwycięstwa, życia.

[Wczoraj 22:42] bartek212701: papa :)

[Wczoraj 22:43] zion599: ja np chce zycia , ale nie koszetm innych.

[Wczoraj 22:44] Zwiastun: Błędy i błędne oczekiwania (Łuk. 19:11; Dzieje 1:6,7) to problem nawet apostołów i ciekawe czemu Biblia nie zalicza ich do fałszywych proroków. To co robią ŚJ to analizowanie biblii i wyciąganie wniosków na podstawie obserwacji wydarzeń światowych, czyli to o czym mówi Jezus (Łukasza 21:29, 30). Podstawą nie są daty. Pytałeś co by powiedział Bóg? A może to samo co Jezus apostołom? Dzieje 1:7 czemu równasz błedne oczekiwania do inkwizycji i wojen religijnych i sugerujesz tę samą karę - czy ty czytasz co piszesz?

[Wczoraj 22:44] zion599: dlatego nie ograniczam mozliwości Boga do zadnej religii (oczywiście głownie w ramach chrześcijaństwa, ale znamy tez cytat o poganach z natury ;)

[Wczoraj 22:46] Zwiastun: Bartek co jest bez sensu, że uciekasz zawsze gdy dotykamy setna spraw? Zion też ucieka. No i jak to jest z tymi ucieczkami?!

[Wczoraj 22:47] zion599: Bog działa takim idrogami , ze czasem nie da sie tego spodziewać wogole :) ie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha".

[Wczoraj 22:48] zion599: i sory, nie jest probieżem to czy należy do organizacji Świadkow, czy do KK, czy do protestantów, kto tak wierzy , ten ma po prostu innego Boga. Na tym moznaby zakonczyc wywód


[Wczoraj 22:48] Zwiastun: zion599 nie rozmawiaj o nowym narodzeniu gdyż na tych tematach się po prostu nie znasz więc nie wprowadzaj innych w błąd

[Wczoraj 22:49] zion599: Tak ? To ja powiem ze Ty sie nie znasz i udowodnij mi ze sie mylę, tylko nie dyzurnymi cytatami w celach samoobrony , bo znam je na pamięc, niczym Cie nie wyrózniają, bo każda organizacja ma takie.

[Wczoraj 22:50] Zwiastun: Ja wiem doskonale co to znaczy "narodzić się na nowo" http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2009242 http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2009245

[Wczoraj 22:52] Zwiastun: Ponowne narodzenie, jakiemu celowi służy? http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2009243


[Wczoraj 22:52] zion599: z tego co napisano u was, jest to kwestia postanowienia, jak to sie ma do słow Jezusa ,ktory mowi o wietrze ktory wieje tam gdzie chce , lecz nie wiesz skąd przychodzi i dokąd podąża?

[Wczoraj 22:53] Zwiastun: No to jak wiesz już kto będzie w niebie i nad kim będzie władał? Już wiesz jak resztę pisma: http://zwiastowanie.blogs...onej-ziemi.html pogodzić z tą częścią?

[Wczoraj 22:54] zion599: nie no musze was jakoś skonfrontować z protestantami , to by było mistrzowskie, bo ja jestem zbyt prawdziwy , zeby pokonać to :P

[Wczoraj 22:54] zion599: to musi być ten sam typ rozumowania, wtedy prawda bedzie świecić, przez zaprzeczenie absurdów, dziś ginie jako to małe coś .


[Wczoraj 22:57] Zwiastun: O 22:50 zaproponowałem ci 4 artykuły do przeczytania, o 22:54 ty już pisujesz, jest to fizycznie niemożliwe być przeczytał choć 2 artykuły. No i jak tu rozmawiać? :->

[Wczoraj 22:57] zion599: Musicie sie spotkać z takimi samymi ktorzy patrzą w jeden punkt jak wy i mają swięte przekonanie ze icvh rozumjienie jest właściwe, w sumie obojętne czy to będą protestanci, czy to będą fanatyko-katolicy, czy inni Wtedy dostrzezecie te swoje słabostki, no ze mną czy z bartkiem , to nie przejdzie... Nie nadajemy na tych samych falach

[Wczoraj 22:58] zion599: Zwiastunie ja znam wasze podejscie i naukę, trudno zebym rozmawiał na temat czyjegoś rozumienia Biblii i traktował to jako prawdziwą Biblię, tak jak z tymi dwoma nadziejami niebiańską i ziemską, trzeba orzec ze to wiedza z nikąd i juz

[Wczoraj 22:59] zion599: musze was skonfrontowac z taakimi jak wy , bo rozmowa ze mną, czy z bartkiem nie ma kompletnie juz sensu..


[Wczoraj 22:59] Zwiastun: :shock:

[Wczoraj 22:59] zion599: tylko jak to zrobić skoro i jedno i drugie sie nie pofatyguje, a was jescze przestrzegają przed odstępczą mową

[Wczoraj 23:00] zion599: a oni z kolei nie są przestrzegani ale są tak NAPEŁNIENI, ze im rozmowa z innymi kompletnie jest niepotrzebna:P

[Wczoraj 23:02] zion599: jak Efez i Laodycea :roll
:

[Wczoraj 23:02] Zwiastun: Halo halo zion, tu ziemia, skończ fanzolić i poczytaj co ci zapodałem, nie uciekaj. :-D

[Wczoraj 23:02] zion599: Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba", a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. protestanci

[Wczoraj 23:03] zion599: nam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość, i to że złych nie możesz znieść, i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są, i żeś ich znalazł kłamcami. 3 Ty masz wytrwałość: i zniosłeś cierpienie dla imienia mego - niezmordowany. 4 Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości. 5 Pamiętaj więc, skąd spadłeś, i nawróć się, i pierwsze czyny podejmij! Jeśli zaś nie - przyjdę do ciebie i ruszę świecznik twój z jego miejsca, jeśli się nie nawrócisz. 6 Ale masz tę [zaletę], że nienawidzisz czynów nikolaitów, których to czynów i Ja nienawidzę. świadkowie ?


[Wczoraj 23:04] Zwiastun: Utraciliśmy kontakt :-?

[Wczoraj 23:04] zion599: ja juz odpisałem przecież Zwiastun na to Twoje, tylko nie zauważyłeś co do podziału dwóch nadziei , nie ma czegoś takiego w biblii, wiec kazdy musi sie narodzić na nowo a nie tylko 144.000 wybranych , a na ten 1 artykuł odpowiedz a zarazem pytanie , masz: 22:52

[Wczoraj 23:05] Zwiastun: a ja ci odpowiedziałem [Dzisiaj 23:02] część druga zdania

[Wczoraj 23:06] zion599: nie wiem jakiej odpowiedzi sie spodziewasz , ale innej nie bedzie

[Wczoraj 23:07] zion599: a jest zdecydowanie na temat i proszę zebyś sie ustosunkował albo nie trolował wiecej;p


[Wczoraj 23:14] Zwiastun: No dobra to z innej beczki, a jak już się "narodzę na nowo" - według teorii pastorów amerykańskich to co wtedy? :->

[Wczoraj 23:18] zion599: kompletnie nic, tylko to ze jesteś juz zbawiony , a Twoje zbawienie jest nieutracalne, mozesz sobie bezkarnie wyzywać innych od bałwochwalców , siać rozłamy ,ale Bog Cie ustawi automatycznie tak , ze bedziesz świadczył ''prawdę'' , a nawet jak zgrzeszysz to i tak Cie z automatu rozgrzeszy. Oczywiscie mają na to poparcie w wersetach i też moga podawać takie fajne linki jak Ty, tyle ze swoich kazań :) Ale najlepiej bedzie jak sobie sam z nimi pogadasz http://forum.protestanci.info/ tutaj masz adres, zrob sobie konto i miłej zabawy :)

[Wczoraj 23:20] Zwiastun: Ty tak na poważnie czy to jakiś wkręt, wiesz stary już jestem i czasem nie rozumiem tych żarcików :->

[Wczoraj 23:21] zion599: ja musze spadać

[Wczoraj 23:21] zion599: Nie, pobądz troche z nimi , to zauważysz, całkiem poważnie piszę.

[Wczoraj 23:21] zion599: to wierzenie to blizniak Laodycei


[Wczoraj 23:22] Zwiastun: No ja też całkiem poważnie: http://zwiastowanie.blogs...dyskusja-o.html więc kto tu niepoważnie pisze? :roll: :) ;-)

[Wczoraj 23:22] zion599: ,,Nic im nie potrzeba bo już sa zbawieni'' a kazdy kto chce powiedzieć coś innego to jest z kręgu szatana i koniec dyskusji nawet hehe

[Wczoraj 23:23] zion599: to im to napisz:) Bo ja wiem :P


[Wczoraj 23:24] Zwiastun: Ale ja nie latam po forach, to forum jest moim trzecim w życiu i chyba ostatnim :->

[Wczoraj 23:24] zion599: dobra zmykam serio bo juz mialem to zrobic 15 min temu , ale mnie co podkusiło jescze zajrzec , hehe

[Wczoraj 23:24] zion599: pap :)
Ostatnio zmieniony przez Zwiastun 2015-07-14, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-09, 18:49   

Zwiastun, Nie, nie złamałeś, po prostu do takich rozmów mamy miniczat, by nie tworzyć niepotrzebnych wątków na forum. Lubimy rozmawiać ze sobą na miniczacie, bo można szybko przekazać sobie odpowiedź, a nawet podyskutowac na luzie. Czasami taka 'odfolga' się przydaje :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 18:53   

bartek212701 napisał/a:
do takich rozmów mamy miniczat


Zwiastun napisał/a:
Postanowiłem skopiować niektóre ciekawe wpisy ze shoutboxa który ulega nadpisywaniu i kasowaniu




Postscriptum:

CK nie ogłosi że nadleci planeta X, prędzej już kabaret ani mru mru


Cześć. ;-)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-09, 19:54   

Zwiastun napisał/a:
CK nie ogłosi że nadleci planeta X, prędzej już kabaret ani mru mru

Ale gdyby ogłosiło, to byś w to uwierzył :)
Zwiastun napisał/a:
Postanowiłem skopiować niektóre ciekawe wpisy ze shoutboxa który ulega nadpisywaniu i kasowaniu

Nie ulega, jest jedynie poza dostępem. Jesli ktoś sobie życzy to ja poszerzam okno czatu i można oglądac wpisu nawet sprzed roku.

Pozdrawiam również :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-07-09, 20:36   

Prócz śJ nikt nikomu nie mówi jak wierzyć. Dlatego, że nikt nie mówi. My mówimy a wychodzi na to, że afiszujemy się wiarą ( a jej nie mamy ), mówimy o miłości ( a jesteśmy obłudnikami, i wszystkich moglibyśmy pozabijać ), czy takie masz o nas wyobrażenie mając kochającą ciocię śJ. Czy odważyłbyś się tej potrójnej pionierce powiedzieć w oczy to samo na co tu sobie pozwalasz.
Jakoś śmiem wątpić. Jeżeli tak jest to kto tu jest (....) :?:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14