FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawa rodziny a chrzescijanie w XXI w
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2014-02-02, 14:59   Prawa rodziny a chrzescijanie w XXI w

Witam !
Dzis w USA czy UE itp. mamy spor czy osoby o innej orientacji seksualnej powinny miec prawo do adopcji dzieci ( nie wiem czy gdyby takie prawo weszlo w zycie byloby to dobre dla dzieci ) bo inne dzieci jak ich rodzice moga te dzieci dyskryminowac z wielu powodow tak jak teraz dyskryminacja dotyka np. dzieci biedne oraz chore na AIDS itd.....a przeciez jeszcze nie tak dawno taka dyskryminacja spoleczna dotykala dzieci niesprawne albo nieslubne lub z mniejszosci narodowych lub religijnych czasem jest tak nadal choc moze mniej jawnie .... ( a w obozach hitlerowskich czy stalinowskich byli obok wierzacych z roznych wyznan ....osoby roznych orientacji politycznych czy seksualnych ktore nie pasowaly wladzy ) czesto dzieci z tych grup nie-prawomyslnych ...jesli mialy szczescie nie isc z razem z rodzinami na zaglade.... trafialy do domow dziecka albo rodzin zastepczych uznanych przez wladze za dobre.....boje sie ze takie rzeczy moga sie teraz powtorzyc jesli ludzie nie beda myslec nad tym co sie dzieje tak jak to bylo w czasach powstawania ruchow faszystowski w XX w ... Jest dla mnie jasne co Biblia uczy na temat moralnosci np. w tematach prawidlowych zachowan seksualnych i sie z tym zgadzam ale tego maja uczyc swiat chrzescijanie gloszac ewangelie slowem i czynem a nie wladza panstwowa....poza tym czasem sie zastanawiam.. w czym jest lepsza rodzina tradycyjna gdzie czesto sie pije i bije ....jesli nawet nie jest gorzej...od tej gdzie moze tego nie ma... pomimo innych roznic ..... pozdrawiam ! Tomasz G

Ps :
Moja mama opiekuje sie mna sama ponad 40 lat czasem pomaga nam siostra i przyjaciele z kosciola ale dla wielu to my jestesmy kociarzami... choc prawda jest ze mam tez kota Sabatka -:)
_________________
tom68
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-03, 09:53   

Nie chodzi o to w czym jest lepsza rodzina tradycyjna !
Chodzi o to że jeśli jesteś chrześcijaninem to nie powinieneś godzić się na grzech , a homoseksualizm jest grzechem są na to przykłady w biblii.
Jako chrześcijanie powinniśmy negować każdy grzech i NIE pozwolić stwarzać takiego poczucia, że takie czy inne postępowanie nie jest bardzo szkodliwe to mimo iż jest grzechem możemy je zaakceptować .
Nie my ustalaliśmy reguły zbawienia człowieka tylko Bóg a my powinniśmy ich tylko przestrzegać . 8-)

PS. Faszyzm był we Włoszech i zabił z 50 osób w Niemczech był Nazizm czyli narodowy socjalizm i zabił miliony ludzi
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-02-03, 11:49   

Tomasz G napisał/a:
Ps :
Moja mama opiekuje sie mna sama ponad 40 lat czasem pomaga nam siostra i przyjaciele z kosciola ale dla wielu to my jestesmy kociarzami... choc prawda jest ze mam tez kota Sabatka -:)

Twoja mama Tomku to cudowna kobieta jest I niech jej Bóg da jeszcze zdrowie,żeby mogla to dalej czynić. Kotek sabatek ?? hehe to ty na prawdę jesteś kociarzem :-D heheheh co za głupia mentalność zdewociałych ludzi.
Nie przejmuj sie ludźmi ja już gdzieś pisałam jakie doświadczenia moja rodzina przechodziła i ja mala dziewczynka, po śmierci mojego taty. Dewoctwo to choroba jest a gorsze jak Kaplan z ambony nastawia, to już jest czasami nie do zniesienia.
błogosławieństwa Bożego tobie i twojej mamie życzę. :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2014-02-03, 18:57   Prawa .....

Dziekuje za mile slowa pozdrawiam ! Tomasz G
_________________
tom68
 
     
tesia 

Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 2
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
Wysłany: 2014-02-19, 21:14   

Homoseksualiści nie powinni mieć prawa do adopcji dzieci,bo nie wiemy jąką rolę pełniło by to dziecko w takim związku,czy nie byloby tylko do spełniania huci seksualnej.Napisałeś,że w rodzinach hetero mogą mieć gorzej niż w związkach homo,nie uważam że tak by było,związek dwojga ludzi o tej samej płci, jakie wzorce wychowawcze dałby temu dziecku?Dziecko ształtuje swój charakter, poglądy i wiarę w rodzinie gdzie jest matka kobieta i ojciec mężczyzna. :-D
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-24, 12:40   

tesia napisał/a:
Homoseksualiści nie powinni mieć prawa do adopcji dzieci,bo nie wiemy jąką rolę pełniło by to dziecko w takim związku,czy nie byloby tylko do spełniania huci seksualnej.Napisałeś,że w rodzinach hetero mogą mieć gorzej niż w związkach homo,nie uważam że tak by było,związek dwojga ludzi o tej samej płci, jakie wzorce wychowawcze dałby temu dziecku?Dziecko ształtuje swój charakter, poglądy i wiarę w rodzinie gdzie jest matka kobieta i ojciec mężczyzna. :-D

oczywiście
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-24, 16:40   

Cytat:
Homoseksualiści nie powinni mieć prawa do adopcji dzieci,bo nie wiemy jąką rolę pełniło by to dziecko w takim związku,czy nie byloby tylko do spełniania huci seksualnej
...nie jestem za takimi adopcjami, ale takie myślenie jest ciemnogrodem...słyszymy o biciu,molestowaniu i zabijaniu dzieci w rodzinach heteroseksualnych, może więc hmmm zabronić adopcji rodzinom heteroseksualnym ? :roll:
Ograniczenie jakieś myślowe przedstawiasz.
tesia napisał/a:
Dziecko ształtuje swój charakter, poglądy i wiarę w rodzinie gdzie jest matka kobieta i ojciec mężczyzna. :-D
no :) i dlatego wychowanym przez Katolików z tego Kościoła odszedłem...odpuść sobie.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
sceptyk 
ciii...

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 28
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 1/11
 9%
Wysłany: 2014-03-05, 04:04   

A ja kształtowałem w rodzinie gdzie była tylko matka kobieta i w sumie jestem poza kościołem.
Kiedyś wierzyłem, ale wyszedłem z wiary sam.
Kochana Iwona pewnie się zgodziła, że w rodzinie kształtuje się poglądy.
Jednak czasami poglądy dorosłego dziecka nijak się mają do tych w rodzinie.
_________________
Ali Baba i 40 rozbójników.
 
     
sewen 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 13
Skąd: UK
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
Wysłany: 2014-10-08, 08:01   

|Homoseksualizm to zwiedzenie demoniczne ,a jeszcze dokładniej pętanie.
Naukowo mówiąc problem psychiczny.
Wiemy ,że duchy zwodnicze oddziałują na otoczenie ,a tym bardziej na małe dzieci .
W zorce z jakimi spotka się małe dziecko wśród homoseksualistów mogą być powtarzane z pokolenia w pokolenie.
Co do złych przykładów z rodzin hetero ,zgadzam się .
Lecz potrzebują tyle samo Chrystusa w życiu co homoseksualiści .
Nie możemy zgadzać się na dewiacje w żadnej formie i akceptować je.
 
     
chasid 

Potwierdzenie wizualne: 1974
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 53
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 2/14
 14%
Wysłany: 2014-10-27, 10:47   

sewen napisał/a:

Naukowo mówiąc problem psychiczny.
.


Proszę podać dowody na to,że Psychologia twierdzi,że to problem psychiczny.
_________________
Codziennie próbować od nowa.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-08, 14:14   

Wasiczek napisał/a:
Dzięki temu na ulicach więcej jest pedałów, których Bóg każe potępiać.
Niszczą przez to obraz prawdziwej normalnej rodziny. :roll:

Powiem szczerze co na ten temat myślę :roll:
Homoseksualistów jest o wiele mniej niż heteroseksualistów.
Kiedy widze parę 'normalną' która cąłuje się na ulicy to mi się niedobrze robi...to powinno być karane, to nie jest normalne.
Jak para homoseksualna może niszczyć obraz normalnej rodziny? Co Ciebie obchodzi, jak żyje drugi człowiek?
A skąd wiesz, czy w szpitalu właśnie homoseksualny człowiek nie uratuje Ci życia? A Ty, jako dobry chrześcijanin zapragniesz go zabić.

Naucz się kochać grzeszników, bo kochał ich Jezus. Jezus nie przyszedł do zdrowych, a do chorych, by ich uleczyć. Nie Ty jesteś od decydowania kto się nadaje na wierzącego, a Bóg :)

Za szybko oceniasz ludzi, za mało w Tobie Boga Wasiczku, zbyt temperamentnym chłopakiem jesteś. Myślę, ze z wiekiem Ci minie to, jak mi minęło :)
W tym samym wieku wszedłem na webd, co Ty tu :-P
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-08, 14:25   

bartek212701 napisał/a:
Jak para homoseksualna może niszczyć obraz normalnej rodziny? Co Ciebie obchodzi, jak żyje drugi człowiek?


A kto wychodzi na ulicę i bezczelnie żąda możliwości adoptowania dzieci? W ten sposób robi się
karykaturę z rodziny. :roll:

bartek212701 napisał/a:
Naucz się kochać grzeszników, bo kochał ich Jezus.


I może jeszcze się cieszył z tego, że grzeszą? :roll:
Jak ktoś mimo ostrzeżeń się pedałuje, to podlega pod Prawo Boże.
Myślisz, że Jezus to negował? Jakby sprawa z nierządnicą była przeprowadzona
tak jak Prawo nakazywało(co najmniej dwaj świadkowie i sąd), to zostałaby ukamieniowana.
Jezus nigdzie nie przeczył ST.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-08, 14:29   

Wasiczek napisał/a:
A kto wychodzi na ulicę i bezczelnie żąda możliwości adoptowania dzieci? W ten sposób robi się
karykaturę z rodziny. :roll:

Znam osoby homoseksualne, które sa naprawdę wartościowe. Nie wychodza na ulicę, nie żądają żadnych praw do adopcji. Żyją naprawdę wartościowiej niż część spora moich znajomych, która tylko czeka, by się nawalić na tzw. zgona :)
Cytat:
I może jeszcze się cieszył z tego, że grzeszą? :roll:
Jak ktoś mimo ostrzeżeń się pedałuje, to podlega pod Prawo Boże.
Myślisz, że Jezus to negował? Jakby sprawa z nierządnicą była przeprowadzona
tak jak Prawo nakazywało(co najmniej dwaj świadkowie i sąd), to zostałaby ukamieniowana.
Jezus nigdzie nie przeczył ST.

Zapisz sobie niektóre swoje posty tego typu i przeczytaj je za 5 lat :)
Jak czytałem ostatnio na webdzie swoje pierwsze wpisy to mi było wstyd za siebie :-P
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-08, 14:47   

Cytat:
Znam osoby homoseksualne, które sa naprawdę wartościowe. Nie wychodza na ulicę, nie żądają żadnych praw do adopcji. Żyją naprawdę wartościowiej niż część spora moich znajomych, która tylko czeka, by się nawalić na tzw. zgona :)


Ale pedałowanie w oczach Boga to grzech. To czy ktoś się z tym afiszuje to sprawa drugorzędna.
Kiedyś nawet nie mogli sobie pomarzyć, by walczyć o jakiekolwiek prawa, ale każdy wiedział, że
to jest obrzydliwość.

bartek212701 napisał/a:
Zapisz sobie niektóre swoje posty tego typu i przeczytaj je za 5 lat :)
Jak czytałem ostatnio na webdzie swoje pierwsze wpisy to mi było wstyd za siebie :-P


Mi już jest wstyd z powodu głupot jakie pisałem, gdy byłem pod wpływem Kubika. ;-)
Na szczęście nie przekonałem się do niebocentryzmu i negowania Pawła, bo to byłby
dopiero wstyd. :cry:
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-08, 14:57   

Bartku, przypominam ci, że w tym roku żyjesz zgodnie z Biblią. 8-)

Cytat:
4. Stanowczo potępiać (przynajmniej słownie) takie zachowania jak: pedalizm,
aborcję, cudzołóstwo, kradzież, morderstwo, bałwochwalstwo itd itp i samemu
broń Boże tak nie czynić!


:-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14