FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół KrK a Kościół Jezusa
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-02-18, 20:16   Kościół KrK a Kościół Jezusa

Jezus tak odpowiedział Piłatowi

Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: Czy Ty jesteś Królem żydowskim? (34) Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie? (35) Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił? (36) Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.

Żydzi sądzili, że Jezus przyjdzie i jako król zniszczy okupanta rzymskiego i przywróci Królestwo Izraela. Jednak On nie chciał się mieszać w sprawy tego świata.
Dlatego swoim uczniom napisał, że nie mają być częścią tego świata.
Natomiast KrK postępuje odwrotnie. Nie dość, że kłamie na temat Boga Prawdziwego to
jeszcze miesza się do polityki.
Papież nie tylko się ogłosił jako następca Jezusa na ziemi, ale również jest głową państwa Watykan.

Czy taki KrK może być Kościołem Jezusa ?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-18, 22:47   

Krystian napisał/a:
Czy taki KrK może być Kościołem Jezusa ?

Może, o dziwo może :)
Krystian napisał/a:
Natomiast KrK postępuje odwrotnie. Nie dość, że kłamie na temat Boga Prawdziwego to
jeszcze miesza się do polityki.
Papież nie tylko się ogłosił jako następca Jezusa na ziemi, ale również jest głową państwa Watykan.


Cytat:
Apostoł Paweł powiedział:

27. Nie uchylałem się bowiem od zwiastowania wam całej woli Bożej.
28. Miejcie pieczę o samych siebie i o całą trzodę, wśród której was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli zbór Pański nabyty własną jego krwią.
29. Ja wiem, że po odejściu moim wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając trzody,
30. Nawet spomiędzy was samych powstaną mężowie, mówiący rzeczy przewrotne, aby uczniów pociągnąć za sobą.
31. Przeto czuwajcie, pamiętając, ze przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami napominać każdego z was.
32. A teraz poruczam was Panu i słowu łaski jego, które ma moc zbudować i dać wam dziedzictwo między wszystkimi uświęconymi.

_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-18, 23:31   

I znów na temat mojej religii. I co, za chwilę pewnie napiszecie, że Kościół katolicki jest zły. Już zresztą chyba próbujecie, ale powoli.

Bartek, tu nie pisze, że całe stado zbłądzi.

Mam tego dość. Proszę o chociaż odrobinę szacunku zarówno względem mnie jak i mojej religii. Czy wy myślicie, że mi łatwo na tym forum z wami?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-02-19, 00:13   

Krystian napisał/a:
Żydzi sądzili, że Jezus przyjdzie i jako król zniszczy okupanta rzymskiego i przywróci Królestwo Izraela. Jednak On nie chciał się mieszać w sprawy tego świata.

Uczniowie Jezusa tak sadzili, Judasz być może gdyby wiedział,że Jezus umrze na krzyżu, nie wydałby go.
Uczniowie do końca nie mogli zrozumieć, co się dzieje, byli pewni,ze Jezus dostanie pomoc z nieba i wyzwoli naród Izraelski z rąk okupanta, jednak tak się nie stało.
uczniowie dopiero, kiedy Jezus zmartwychwstał zrozumieli,że królestwo o którym Jezus im opowiadał, dopiero nadejdzie.
W dzień pięćdziesiątnicy uczniowie Jezusa otrzymali DŚw. i od tej pory zaczął się wybierać ten prawdziwy kościół czyli Oblubienica Chrystusowa. krK nie jest prawdziwym kościołem jest kościołem nominalnym, w prawdziwym kościele nie było brudów jakie sa obecnie objawiane w KrK, chociaż są też tam jednostki poświęcone Bogu i one wyjdą z tego nominalnego kościoła, a cały system zostanie po prostu zniszczony.

Ap 14:8 bg "A za nim szedł drugi Anioł, mówiąc: Upadł Babilon, ono miasto wielkie! bo winem gniewu wszeteczeństwa swego napoił wszystkie narody."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-19, 00:14   

Ale już zakładam co się może dziać w tym temacie.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-19, 15:42   

Krystian, Dałes Nike 'pomógł' bo podziela Twoją interpretację, ale ona na niczym się o dziwo nie opiera :-/
No to się zastanówcie [nie wierzcie w to, bo to oczywiście będzie dla Was herezja i wykręcanie 'prawdy']
  • Zdawało mi się, że Jezus przychodząc na ziemię założył religię/kościół, czy cokolwiek innego chcecie prawda ? Po Jego odejściu był TYLKO Kościół Katolicki, ale to wg. was nie ten prawda ? To powiedzcie mi jaki [nie piszcie o wolnych chrześcijanach, bo zaraz użyje zwrotu Rethela z Kościołem widmo :mrgreen: spodobało mi się to, bo jest zasadne :-> ]
    Według Was ten Kościół Jezusa zniknął, bo innej możliwości nie ma, no chyba, że zburzono go :-|
    Kościół Katolicki istniał od zawsze[nie taki, jak dziś] weszło do niego odstępstwo, a dopiero w 311 r. został zalegalizowany i od tej pory mówi się o tym, że istnieje prawnie KK.
    Protestanci mówią, że wtedy powstal, no ale jest to dziwne, bo tak nagle nie wyrósł przecież z ziemi...

  • Cytat:
    Mat. 16:17-19
    17. A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.
    18. A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.
    19. I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie.

    (BW)

    O dziwo zacząłem NIE WYKRĘCAĆ tych słów...przecież, ja tak naprawdę zawsze je wykręcalem, ktoś mówi, że Piotr nie mógł stac na czele tego Kościoła, przecież sam Jezus Go wybrał. Jak śmie ktoś podważać te słowa...ja śmiałem, teraz się tego wstydze :-/ Czemu to robiłem ? Bo chciałem dokopać Katolikom, ukazać, że czynią sobie z człowieka Boga itd. Jednak to nie ludzie, a Jezus tak ustanowili, to nie wina Jezusa, ze Papież był coraz gorszy itd itd.
    Cytat:
    Jan. 21:15-17
    15. Gdy więc spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie więcej niż ci? Rzekł mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu: Paś owieczki moje.
    16. Rzecze mu znowu po raz drugi: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Rzecze mu: Tak, Panie! Ty wiesz, że cię miłuję. Rzekł mu: Paś owieczki moje.
    17. Rzecze mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, miłujesz mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Miłujesz mnie? I odpowiedział mu: Panie! Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że cię miłuję. Rzecze mu Jezus: Paś owieczki moje.
    (BW)

    Jezus ukazał, że to Piotr ma paść owieczki Jego, kiedy On już odejdzie, Piotr się zaparł nawet Chrystusa, czy to nie jest paralela do tego co dziś dzieje się z papiestwem ?

  • Czy Jezus odwołał kiedyś swój Kościół ? Czy kiedyś powiedział, że jednak zmienia to i ustanowi za rok, czy 2000 lat inny Kościół ? NIE ! To wymyślili ludzie, np Świadkowie Jehowy, istnieja niecałe 200 lat, a pychą walą na milion kilometrów, a niby głoszą pokorę...zapominając o tym, że nazywanie innych religii Babilonem to porażka :shock: Kościół ustanowiony w tamtym czasie przez Jezusa trwa nadal, bo bramy gehenny miały go NIGDY nie przemóc, a który Kościół trwa tyle lat ? Badacki zbór jakiś, czy Świadków Jehowy, albo Luteran ?

  • Protestanci, Świadkowie itd, powyznaczali sobie własnych Niewolników, a ten, którego ustanowił Jezus uznali za nieważnego, bo mają go za antychrysta? :-/

  • Załóżmy, że żyjecie 2000 lat wstecz. W Rzymie. Nalezycie do jednego z tamtych zborów. I tak co tydzień chodzicie łamac się chlebem do tego zboru przez 2000 lat :-> gdzie dzisiaj byście chodzili łamać się chlebem ? Do Chrześcijańskiego zboru Świadków Jehowy?

  • Nike Ty znasz dobrze Apokalipse Jana prawda ? Znasz siedem zborów prawda ? Są one szlachetne, wzorcowe, to przykład dla każdego z nas prawda ? Nieprawda ;-) To złodzieje, fałszywi prorocy, bałwochwalcy !

  • Zginęli Arianie,zginęli qumrańczycy, zginęli gnostycy,zginęły wszystkie kościoły z tamtych czasów, a ostał się TYLKO JEDEN, kościół katolicki, trzeba na to spojrzeć obiektywnie

  • Jezus kazał kiedyś słuchac się faryzeuszy we wszystkim, ale nie postepować jak oni. Czyli nie mamy być bałwochwalcami, gdy słuchamy Kościoła, mamy być wierni temu co mówi Biblia i wiedzieć o tym

  • Pamiętajmy jednak, że ma się w ostatnich dniach ukazać człowiek bezprawia. Czyli Judasz, ten, który był najbliżej Jezusa, nazwany przyjacielem. Powiedzcie kto dziś jest [niby] najbliżej Boga/Jezusa ? A no Papież, który będzie zgrzytał zębami

Iwona napisał/a:
Mam tego dość. Proszę o chociaż odrobinę szacunku zarówno względem mnie jak i mojej religii. Czy wy myślicie, że mi łatwo na tym forum z wami?
Ty nie miej dośc, tylko się weź za obronę swojego Kościoła, bo tak żenujące argumenty, jak podał Krystian, czy Nike do ataku na niego są płytsze od łyżki :roll:
nike napisał/a:
uczniowie dopiero, kiedy Jezus zmartwychwstał zrozumieli,że królestwo o którym Jezus im opowiadał, dopiero nadejdzie.
Popatrz Iwonko, Nike nie wierzy Jezusowi przykładowo, bo uznaje, że na ziemi nie ma chyba Kościoła Jezusa, a dopiero nadejdzie. Pokaż brak zasadności takich cyrków i tyle.
nike napisał/a:
krK nie jest prawdziwym kościołem jest kościołem nominalnym, w prawdziwym kościele nie było brudów jakie sa obecnie objawiane w KrK
No popatrz Iwonko :shock: a ja myślałem, że Nike to Księgę Objawienia zna i to, jak wyglądało 7 zborów, niestety nie zna chyba :-x hmmm.
Oczywiście ukochane słówko świadkowo/badackie- 'nominalny', tyle, że zapominają o swoich grzechach Badacze, czy Świadkowie, zmienianie nauk, po nieudanych przepowiedniach, głoszenie końca świata-brak pokory, bo człowiek czynił się Bogiem jednocześnie prorokując o tym dniu.
nike napisał/a:
chociaż są też tam jednostki poświęcone Bogu i one wyjdą z tego nominalnego kościoła, a cały system zostanie po prostu zniszczony.
I gdzie wyjdą ? Poza owczarnię, by zjadły je wilki ? Trochę rozsądku...Jezus mówi, żeby ludzie, wyszli z Kościoła w sensie NIE UZNAWALI TYCH NAUK, Nie byli bałwochwalcami, złodziejami, pasibrzuchami, pedofilami itd. Ale nie powiedział NIGDY, by człowiek OPUŚCIŁ Kościół.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-19, 15:44   

Jeżeli komuś z Was, zależy na tym, by mieć rację, a nie na tym, by poznać to co Jezus powiedział i, jak nauczał, to sobie wierzcie w liczby, wierzcie w przepowiednie i te Wasze Babilony[które też zasadności nie mają-o dziwo :-/ ]
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
giocoso 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 17 Lut 2014
Posty: 32
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 5/11
 45%
Wysłany: 2014-02-19, 19:52   

Ale się rozpisałeś.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-19, 21:35   

Po prostu się dziwie, że tak łatwo ludziom przychodzi atak [mimo braku argumentów]
Kościół przez te 2000 lat istnienia nie naprorokował tyle, co ŚJ w przeciągu 100 lat, a krytykuje się KK. Oczywiście, że na to zasługuje, ale te 'Babilony' i inne to jest bezpodstawne. Nike, czy Krystian powiedzą 'To Babilon' i już argumentów nie potrzebują żadnych, bo po co ? Babilon to Babilon i już :)
Nie mówie tego broń Boże, by im dokuczyć, czy coś, mówie to dlatego, że wreszcie nie musze wykręcac wersetów dla podtrzymania własnych wierzeń.
Zaraz ktoś powie-Przecież Babilon leży na 7 wzgórzach ! Tak samo Rzym...no dobra, ale Watykan nie lezy na żadnym wzgórzu :-/ i to się już sypie.

Dziwi mnie, że ludzie sa uparci, że nie potrafią spojrzeć na swoje wierzenia z dystansu i ich zmienić. Ja nie robię tego dlatego, że moja wiara jest słaba, a dlatego, że mam świadomość iż pozostając przy mojej wierze, która może okazać się niezgodną z Biblią staję sie wygodny i tak naprawdę osobą, która bardziej ceni siebie niż Boga.

Wierzyłem, że KK to zło, że to światynia szatana i inne takie, a papież to antychryst, dodatkowo 'tłumaczyłem' i na siłę kombinowałem z wersetami jednoznacznymi[jak już wczesniej to wykazałem] ale po co ? Po to, by być wygodnym, nic nie zmieniać i być ponad innymi. Ja wiem lepiej, inni są w ciemnogrodzie.
Teraz dostrzegam, że to ja byłem w ciemnogrodzie, nie otworzyłem się naprawdę na Słowo Boże. Jestem obecnie duzo bardziej pokorny, przyznałem przed sobą, że się myliłem.
To tyle.

Niech nikt nie odbiera moich postów, jako atak, bo to błędne rozumienie by było
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-02-19, 21:59   

bartek212701 napisał/a:
Krystian, Dałes Nike 'pomógł' bo podziela Twoją interpretację, ale ona na niczym się o dziwo nie opiera :-/
No to się zastanówcie [nie wierzcie w to, bo to oczywiście będzie dla Was herezja i wykręcanie 'prawdy']


W poście który wyżej napisałam, nie musiałam się opierać na czymkolwiek, ponieważ było to z mojej strony zwykle gdybanie.
Podobnie Żydzi mówią,że tak mogło być.
bartek212701 napisał/a:
Zdawało mi się, że Jezus przychodząc na ziemię założył religię/kościół, czy cokolwiek innego chcecie prawda ?

Jezus i Apostołowie zakładali Zbory Chrystusowe a ogólnie nazywani byli chrześcijanami, [od chrztu]
bartek212701 napisał/a:
Po Jego odejściu był TYLKO Kościół Katolicki, ale to wg. was nie ten prawda ?

NIE, nie było żadnego kościoła katolickiego, a szczególnie rzymskiego.
Powstawały Zbory ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa
bartek212701 napisał/a:
Według Was ten Kościół Jezusa zniknął, bo innej możliwości nie ma, no chyba, że zburzono go :-|

Pewnie według ciebie Rethela i Żyda bo na pewno nie według mnie [nas]
Według mnie to zbory rozwijały się coraz bardziej powiększały i po woli zaczęły tworzyć się odstępstwa od prawdziwego nauczania Jezusowego.
I w niektórych miastach, tam gdzie bracia byli dosyć wpływowi tworzyły się właśnie odstępstwa w sensie,że jeden przed drugim chciał być mądrzejszy, był np. wpływowym i tak to się zaczęło.
bartek212701 napisał/a:
Kościół Katolicki istniał od zawsze[nie taki, jak dziś] weszło do niego odstępstwo, a dopiero w 311 r. został zalegalizowany i od tej pory mówi się o tym, że istnieje prawnie KK.

Jaki masz kościół katolicki na myśli rzymski,?
bo jezeli rzymski to sie mylisz.

Do ważnych gmin chrześcijańskich w I-II w. należały:

Jerozolima, na której czele stał Jakub Sprawiedliwy
Antiochia, drugi po Jerozolimie ważny ośrodek wczesnego chrześcijaństwa. Stanowili go poganochrześciajnie pod przywództwem świętego Pawła podkreślającego „zbawienie z wiary”[6].
Damaszek,
Aleksandria, skupiająca zhellenizowanych chrześcijan,
Filipia,
Efez,
Ikonium,
Korynt,
Tesalonika,
Laodycea,
Filadelfia (Bizancjum)
Rzym.
Zobacz gdzie w kolejności jest Rzym?

Więc nie mógł być od samego początku prawda?
bartek212701 napisał/a:
O dziwo zacząłem NIE WYKRĘCAĆ tych słów...przecież, ja tak naprawdę zawsze je wykręcalem, ktoś mówi, że Piotr nie mógł stac na czele tego Kościoła, przecież sam Jezus Go wybrał. Jak śmie ktoś podważać te słowa...ja śmiałem, teraz się tego wstydze :-/ Czemu to robiłem ? Bo chciałem dokopać Katolikom, ukazać, że czynią sobie z człowieka Boga itd. Jednak to nie ludzie, a Jezus tak ustanowili, to nie wina Jezusa, ze Papież był coraz gorszy itd itd.


Jezus wybrał Piotra,żeby stał na czele KrK?? kiedy? Nie ma żadnych nawet dowodów biblijnych,ze Piotr w ogóle był w Rzymie, chociaż ja nie twierdzę,że nie był.
bartek212701 napisał/a:
No popatrz Iwonko :shock: a ja myślałem, że Nike to Księgę Objawienia zna i to, jak wyglądało 7 zborów, niestety nie zna chyba :-x hmmm.
Oczywiście ukochane słówko świadkowo/badackie- 'nominalny', tyle, że zapominają o swoich grzechach Badacze, czy Świadkowie, zmienianie nauk, po nieudanych przepowiedniach, głoszenie końca świata-brak pokory, bo człowiek czynił się Bogiem jednocześnie prorokując o tym dniu.

Słuszna uwaga ŚJ i badacze św. Inkwizycję założyli, wojny krzyżowe rozpoczynali, itd. itd.
bartek212701 napisał/a:
I gdzie wyjdą ?

Na plażę wyjdą poopalać się.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-19, 22:12   

nike napisał/a:
Pewnie według ciebie Rethela i Żyda bo na pewno nie według mnie [nas]
dobry argument :-/
nike napisał/a:
Na plażę wyjdą poopalać się.
puenta, jak najbardziej uzasadniona Biblią :)
Taka dyskusja nie ma sensu...Mówiłaś do Iwonki, by używała Biblii w argumentowaniu, a sama Nike o Biblii zapomniałas
nike napisał/a:
Zobacz gdzie w kolejności jest Rzym?

http://pl.wikipedia.org/w...Bcija%C5%84stwo
To nie jest kolejność chronologiczna :) poczytaj sobie skąd bierzesz informacje dokładniej.
Aż zacytuję
Cytat:
Pierwsze gminy chrześcijańskie ustaliły zasadę jednoosobowego przywództwa biskupa. Dominującą rolę wśród nich odgrywała gmina chrześcijańska w Rzymie, określana mianem pierwszej pośród równych,

nike napisał/a:
I w niektórych miastach, tam gdzie bracia byli dosyć wpływowi tworzyły się właśnie odstępstwa w sensie,że jeden przed drugim chciał być mądrzejszy, był np. wpływowym i tak to się zaczęło.
Badaczy i Świadków wtedy nie było :) bo to opis tych organizacji raczej.

nike napisał/a:
Słuszna uwaga ŚJ i badacze św. Inkwizycję założyli, wojny krzyżowe rozpoczynali, itd. itd.
Przecież mówię, że ten Kościół zbłądził i od niego zacznie się sąd prawda ?
nike napisał/a:
bo jezeli rzymski to sie mylisz.
:mrgreen: Nike, proszę Cię :) uczulasz Iwonkę na takie odpowiedzi...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-19, 22:16   

Po prostu jesteście uparci i nie pozwolicie sobie na zmianę wierzeń, bo jakiś Rethel[w waszym mniemaniu nie wiadomo kto] ubzdurał sobie coś o KK i wy tego nie zaakceptujecie, bo byście musieli mu przyznac rację.
Ale zastanówcie się, co jeśli tak rzeczywiście jest ?
Biblię bada się w duchu, samemu, a nie przez pryzmat tego, jak widza je inni, czy większość.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-02-19, 22:18   

bartek212701 napisał/a:
Po prostu jesteście uparci i nie pozwolicie sobie na zmianę wierzeń, bo jakiś Rethel[w waszym mniemaniu nie wiadomo kto] ubzdurał sobie coś o KK i wy tego nie zaakceptujecie, bo byście musieli mu przyznac rację.
Ale zastanówcie się, co jeśli tak rzeczywiście jest ?
Biblię bada się w duchu, samemu, a nie przez pryzmat tego, jak widza je inni, czy większość.

Post ten pominę milczeniem Bartku.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-19, 22:19   

nie pominęłaś milczeniem :mrgreen: a skomentowałaś
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2014-02-20, 07:47   

bartek212701 napisał/a:
Kościół przez te 2000 lat istnienia nie naprorokował tyle,

Nasz Bartek już całkiem "przesiąkł" Rethelem. :lol:

Kościół powszechny z "zastępcą Jezusa" istnieje dopiero około 1600 lat.
Wtedy stał się powszechnym, a nwet obowiązującym.
A właściwie to biskup Rzymu zdobył przymat nad innymi biskupami dopiero ok. VIII wieku.
Owszem był w jakimś stopniu "szafarzem" prawd biblijnych, ale niestety wraz z poważnymi błędami.
Nie na darmo nazwany był "Babilonem"- zamieszaniem.
Prawda zmieszana z błędem. Nie sam błąd- za łatwo byłby zdemaskowany!

Nastał jednak czas, gdy został odrzucony. Jego grzechy są wyjawione i obnażone. Wejdź na Onet, WP, a poczytasz o tym.
Jeszcze wielu będzie nad nim płakać i żałować tego co minęło.
Ap 18:23 br "Nie rozbłyśnie też w tobie światło żadnej lampy; nikt nie posłyszy więcej nawoływań oblubieńca i oblubienicy. Twoi kupcy byli kiedyś możnymi tego świata, a twoi czarownicy uwodzili wszystkie narody."
Kościół prawdziwy nigdy nie był "powszechny", on był malutki, niezauważalny przez świat...
Były to zawsze nieliczne jednostki.
Przedstawiciele Tego Kościoła nie ubierali się w purpurę i nie opływali w dostatkach.
Nie decydowali kto będzie królem, a kto cesarzem...
Kto kontynuował to, co rozpoczął Jezus? :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13