FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozumieć te wersety ?
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6079/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-02-22, 00:18   

David 77 napisał/a:
Gdyby jakiś kościół był zarządzany przez szafarza jaki sens miały by powyższe słowa ?


dla Bartka szafarzem jest papież i koniec
jakie wersety byś nie podawał to nic nie da :-(
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2014-02-22, 01:07   

Szafarzami prawdy którą głosił Jezus, a Apostołowie spisali i prawd Starego Testamentu, po śmierci Jezusa byli Apostołowie.
Po śmierci apostołów w różnych okresach rozwoju Kościoła [Zboru] Chrystusowego byli wybitni członkowie z klasy Oblubienicy, która się w tym czasie wybierała.
byli to ludzie napełnieni duchem świętym, spłodzeni z Ducha Świętego do nowej natury niebiańskiej i oni mieli predyspozycje do prowadzenia pracy Pańskiej.
Ci członkowie znajdowali się we wszystkich kościołach jakie wówczas się tworzyły, również w KrK
byli to tacy ludzie jak:

Ariusz, Waldo, Wiklif, Luther, Hubmajer, Zwingli,, Stone, Miller, Hus i wiele innych oddanych sług Bożych, którzy w swoim czasie kiedy żyli byli szafarzami prawdy Jezusa Chrystusa. Byli często zakonnikami w kościołach, także w KrK ale starali się w jakiś sposób szczególnie KrK naprawiać i to im się nie udało, w reformacji ginęli często śmiercią tragiczna z rąk szczególnie KrK bo ten był w tym czasie największym kościołem.

jeżeli chodzi o ap.Piotra, gdzie Jezus mówi do niego trzy razy paść owieczki moje, to nie mówił do niego w sensie "do trzech razy sztuka" tylko dlatego,że Piotr trzy razy zaparł się Jezusa.

Tutaj warto jeszcze nadmienić jeden dosyć ważny szczegół tej rozmowy Jezusa z Piotrem, a mianowicie:

Jan. 21:15-17
15. A gdy obiad odprawili, rzekł Jezus Szymonowi Piotrowi: Szymonie Jonaszowy, miłujesz mię więcej niżeli ci? Rzekł mu: Tak jest, Panie! ty wiesz, że cię miłuję. Rzekł mu: Paśże baranki moje.
16. Rzekł mu zasię po wtóre: Szymonie Jonaszowy! miłujesz mię? Rzekł mu: Tak jest, Panie! ty wiesz, że cię miłuję. Rzekł mu: Paśże owce moje.
17. Rzekł mu po trzecie: Szymonie Jonaszowy! miłujesz mię? I zasmucił się Piotr, że mu po trzecie rzekł: Miłujesz mię? I odpowiedział mu : Panie! ty wszystko wiesz, ty znasz, że cię miłuję. Rzekł mu Jezus: Paśże owce moje.(BG)


Wiersz 15---miłujesz mnie?----jest użyte greckie słowo agapao----miłować, kochać, okazywać serdeczność,---jest to miłość bezinteresowna---kochamy kogoś bezinteresownie np. Boga i Jezusa, rodziców, dzieci itp.
Jezus pyta Piotra czy on go kocha taka właśnie miłością.
Piotr odpowiada słowem fileo----lubić serdecznie, traktować uprzejmie, kochać, całować.-----taką miłoscią powinniśmy darzyć wszystkich swoich bliźnich. [miłość obowiązkowa]

wiersz 16-ty, tak samo Jezus go pyta o milość agapeo--Piotr odpowiada fileo

wiersz 17-ty Jezus zapytał się po raz trzeci Piotrowi i użył tutaj słowa fileo---w sensie czy ty Piotrze w ogóle mnie miłujesz ta miłością co każdego bliźniego powinniśmy miłować, po tych słowach Piotr powiedział ty wszystko wiesz.

Piotr przezywał to,że zaparł się Jezusa i Jezus w bardzo delikatny sposob mu to przypomniał i nie chodzi w tych tekstach w słowach paś owce moje, ze Piotr jest przez te slowa ustanowiony zwierzchnikiem nad apostołami, tylko chodzi o przypomnienie Piotrowi, ta jego słabość w której zaparł się Jezusa. tak ja rozumiem te teksty.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-22, 01:09   

nike napisał/a:
Piotr przezywał to,że zaparł się Jezusa i Jezus w bardzo delikatny sposob mu to przypomniał i nie chodzi w tych tekstach w słowach paś owce moje, ze Piotr jest przez te slowa ustanowiony zwierzchnikiem nad apostołami, tylko chodzi o przypomnienie Piotrowi, ta jego słabość w której zaparł się Jezusa. tak ja rozumiem te teksty.
Tak Tobie je podano do wierzenia, a nie, że sama do tego doszłaś. To różnica. Wykręcacie proste rzeczy, po co ? By swoje tradycje zachować !
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2014-02-22, 01:18   

bartek212701, Tak szybko przeczytałeś? Przeczytaj jeszcze raz, co ja przekręciłam? I co ci z tego posta nie pasuje?
Bartku a czy ty np. jak chodziłeś do KrK to sam do wszystkiego w co wierzyłeś dochodziłeś, czy od księdza sie dowiedziałeś? Jesteś taki już mądry,że sam potrafisz Biblie tłumaczyć? Ja taka mądra nie jestem i nie roszczę sobie pretensji bo sie boje Boga.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-22, 01:36   

nike napisał/a:
Jesteś taki już mądry,że sam potrafisz Biblie tłumaczyć? Ja taka mądra nie jestem i nie roszczę sobie pretensji bo sie boje Boga.
Ale nie boisz się tego, że ktoś komu zaufałas mógł się mylić i Cię własnie zwiódł ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7176
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5392/7220
 74%
EXP: 121/373
 32%
Wysłany: 2014-02-22, 07:29   

bartek212701 napisał/a:
Russell oczywiście.

Jakże by było, gdybym tak nie uważał? :lol:
On też. Był jednym z wielu.

Prawdziwy kościół zawsze posiadał posłańców.
Na przykład posłaniec do kościoła „w Smyrnie”.
Nazwa tej miejscowości tłumaczy się na „mirra”- gorzkość, a także słodka woń (ofiary).
Okres najcięższych prześladowań chrześcijan. Areny, krzyże przy drogach... :-(
Albo następny posłaniec do Pergamonu.
„Pergamon” to wieża, wyniesienie- wywyższenie odstępczego kościoła do władzy. To już na pewno czasy po-Konstantyńskie, którego prekursora zwano Wielkim.

„Tiatyra”- ofiarowany. Srogie prześladowania dziewiczego Kościoła przez potężne już Papiestwo. Heretycy, odszczepieńcy- słowem wszyscy, którzy zauważali prawdziwe oblicze „człowieka grzechu”.
Prawdziwy Kościół przebywał wtedy „na puszczy”. Nie było Go w strzelistych i ozdobionych budowlach.
Ciekawa jest „Filadelfia” i posłaniec na ten okres. :roll:
Filadelfia to „bratnia miłość”. To wygląda jak nic- na okres reformacji.
Nasz, współczesny okres, to „Laodycea”. Nie mamy czym chwalić się...
„Próbowany, sądzony”. Najczęściej taki letni. Ni zimny, ni gorący...

Nic nie czytałem jednak o posłańcu (aniele) nazwanym Rethel... :mrgreen:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2014-02-22, 08:40   

bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:
Jesteś taki już mądry,że sam potrafisz Biblie tłumaczyć? Ja taka mądra nie jestem i nie roszczę sobie pretensji bo sie boje Boga.
Ale nie boisz się tego, że ktoś komu zaufałas mógł się mylić i Cię własnie zwiódł ?

Mógł, oczywiście mógł, ale Bóg dał mi jeszcze rozum, ktorego używam i np. Russell zawsze pisał,że jest omylny i po to podaje teksty biblijne w swoich wykładach,żeby sprawdzać, czy to co mówi jest zgodne z Biblią i jeżeli cos nam nie pasuje nie przyjmować. i ja tak robię.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-02-22, 10:02   

Krystian,

Cytat:

dla Bartka szafarzem jest papież i koniec
jakie wersety byś nie podawał to nic nie da


Bartek jest prawdopodobnie pod wpływem błędnej interpretacji Rathala czy jak mu tam było .

Jeżeli ktoś chce uczciwie prowadzić dyskusje odnośnie danej kwestii to musi brać pod uwagę wszystkie wersety biblijne odnoszące się do tego zagadnienia .

Zastanawiający jest tutaj jeden fakt . Załóżmy że to właśnie Piotra Jezus ustanowił Sługą nad swoim kościołem inni apostołowie są świadkami tych słów .

Po tym wydarzeniu krótko przed śmierciom Jezusa apostołowie zadają pytanie swemu Panu ,, powiedz nam który z nas jest najważniejszy ''

Z ich pytania wynika że inaczej rozumieli słowa jakie Jezus wypowiedział do Piotra gdyż nikt z nich nie uważał go za sługę szafarza jako pojedynczej osoby .

Łuk 22: 24 Powstał też spór między nimi o to, kto z nich ma uchodzić za największego. (25) On zaś rzekł do nich: Królowie narodów panują nad nimi, a władcy ich są nazywani dobroczyńcami. (26) Wy zaś nie tak, lecz kto jest największy wśród was, niech będzie jako najmniejszy, a ten, który przewodzi, niech będzie jako usługując

Cytat:
Kościół Widmo bardziej przekonujący...


Bartku który zatem Kościół jest obecnie tym kościołem którzy założyli apostołowie ? wymień nazwę tego Kościoła :-D
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-02-22, 10:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-22, 11:40   

David 77 napisał/a:
Bartek jest prawdopodobnie pod wpływem błędnej interpretacji Rathala czy jak mu tam było .
kolejny świetny argument, zmieńcie śpiewkę :)
David 77 napisał/a:
Jeżeli ktoś chce uczciwie prowadzić dyskusje odnośnie danej kwestii to musi brać pod uwagę wszystkie wersety biblijne odnoszące się do tego zagadnienia .
i dlatego podajesz szafarzy tajemnic Bożych ? Ale nad nimi jest jeden szafarz i temu zaprzeczyć nie zdołasz. Jezus powiedział, że będzie szafarz/niewolnik, który będzie sprawował piecze nad wszystkimi innymi współniewolnikami.
David 77 napisał/a:
Bartku który zatem Kościół jest obecnie tym kościołem którzy założyli apostołowie ? wymień nazwę tego Kościoła :-D
Kościół Katolicki, bo do innych, gdy weszły wilki to nie przetrwały, a KK trwa do dziś niespełna 2 tys. lat. Historii nie oszukamy, taka jest prawda [przynajmniej] historyczna.
Teraz powiedz Ty, który Kościół jest tym założonym przez Jezusa ? Mormoni ?


Krystianie Ja mam do Ciebie pytanie ;-) Gdyby nie Kościół, na który tak plujesz to....skąd byś miał Biblię ? :mrgreen:
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2014-02-22, 12:34   

bartek212701, Co się z tobą porobiło Bartek nie mogę zrozumieć i ty chcesz wziąć chrzest? po co? Masz przecież chrzest katolicki i widzę wracasz do KrK to po co ci chrzest jest? Wróć do KrK za Rethelem i Żydem i niech wam bóg błogoslawi amen.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-22, 12:53   

nike napisał/a:
bartek212701, Co się z tobą porobiło Bartek nie mogę zrozumieć i ty chcesz wziąć chrzest? po co? Masz przecież chrzest katolicki i widzę wracasz do KrK to po co ci chrzest jest? Wróć do KrK za Rethelem i Żydem i niech wam bóg błogoslawi amen.
Nie jest Ci wstyd przekręcac to co pisze i mnie obrażać ? :cry: pisze zupełnie co innego niż tu zapisałaś.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-22, 12:55   

nike napisał/a:
Masz przecież chrzest katolicki i widzę wracasz do KrK to po co ci chrzest jest
i czemu manipulujesz ? Czemu oszukujesz ? Tak dyskutowac tylko umiesz ? Krzywdząc i kłamiąc na mój temat ? Może nie czytałaś co pisałem, bo Ty Nike czesto czytasz TYLKO krótkie wiadomości, a te dłuższe zostawiasz...więc, jak jest ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-22, 12:57   

Czy Wy umiecie czytać ?
Napisałem, że KK jest tym, który powołał Jezus, wiedział, że wejdą tam wilki i weszły. Pokażcie mi inny Kościół, który do tego opisu [przynajmniej historycznie] pasuje ?
Apokalipsa mówi, by z niego wyjśc i nie miec nic wspólnego z Jego grzechami, ale nie mówi, by nie uznawać Go. To właśnie zrobiłem. Czy Wy twierdzicie, że ja chcę do KK wrócić ? Czy Wy jesteście poważni ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7176
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5392/7220
 74%
EXP: 121/373
 32%
Wysłany: 2014-02-22, 15:23   

bartek212701 napisał/a:
Czy Wy umiecie czytać ?
Napisałem, że KK jest tym, który powołał Jezus, wiedział, że wejdą tam wilki i weszły.

Jezus przyszedł na Ziemie nie po to, aby założyć kościół, lecz w celu wybrania sobie Ludu.
Wj 19:6 bt "Lecz wy będziecie Mi królestwem kapłanów i ludem świętym. Takie to słowa powiedz Izraelitom."
Naród, jako całość, jak wiemy nie spełnił oczekiwań.
Pozostało wybrać w czasie „okresu żniwa wieku żydowskiego” spomiędzy plew cenne ziarna.

Pierwsze wezwanie dotyczyło wyłącznie Żydów i prozelitów.
Nie było ich wiele, choć stanowili trzon i filary...
Apostołowie, uczniowie...
Za Jezusem chodziły tłumy, bo ich karmił, ciekawie przemawiał...
Ale nie wiele więcej ich pociągało w Synu Bożym.
Wezwanie objęło także (po pewnym, zaplanowanym czasie) także pogan.
Ci mieli wspólnie z braćmi żydowskimi stanowić królestwo kapłanów i królów.
Mieli jedynie naśladować Jezusa w swym życiu.
Co gorliwsi zgromadzali się razem, aby przemyśliwać wspólnie słowa Jezusa, aby zastanawiać się nad proroctwami. Dodawać sobie otuchy.
Taki był początek- innego nie było.
Jeden posiadał więcej wiedzy, inny uczył się od nich...

Co cwańszy dostrzegł tu sposób na lekkie i wygodne życie.
Zaczęli panować nad „trzodą”, nakładać na nią ciężary.
Po czasie nie zawahali się nawet twierdzić, że to Jezus osobiście wyznaczył ich, aby Go zastępowali na ziemi.
Powstał System, którego nie zakładał Jezus, i który nigdy nie zyskał Jego aprobaty.
O zorganizowanym systemie jako takim, możemy mówić dopiero od czasu poganina Konstantyna.

Ale to groch o ścianę... :-(
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-02-22, 15:55   

bartek212701,

Cytat:
Kościół Katolicki bo do innych, gdy weszły wilki to nie przetrwały, a KK trwa do dziś niespełna 2 tys. lat. Historii nie oszukamy, taka jest prawda [przynajmniej] historyczna.
Teraz powiedz Ty, który Kościół jest tym założonym przez Jezusa ? Mormoni ?


Bartku kiedy powstał pogano-katolicki kościół ? Historii nie oszukasz Kościół który istniał przed Soborem Nicejskim nie był Kościołem Katolickim . To co powstało po Nicei to już typowy odstępczy Kościół ze swoimi pogańskimi naukami . Muszę ci przyznać racje KK jest jednym Kościołem mającym na swoim koncie mnóstwo ofiar , Czy taki Kościół według ciebie złożył Jezus :-D

Posłuchaj sobie na Jou tube byłego księdza Romana Kotlińskiego jak i byłych księży co mówią o KK jak i historii tego pogano- kościoła..

The Catholic Encykopedia
The New Schaff Herzog Religious Encykopedia
Dictionary of Religious Knowledge

Pan Jezus powiedział:

"Ja świadczę każdemu kto słucha słów proroctwa tej księgi; jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze" Apokalipsa Jana rozdz. 22, werset 18

Podział na kler i laików datuje się od połowy II wieku


Kult relikwii rozpoczęto około roku 190


Modlitwy za umarłych zaczęły się około roku 300


Czynienie znaku krzyża - rok 300


Wprowadzenie woskowych świec - rok 320


"Klątwa kościelna" dla świętujących Wielkanoc poza niedzielą ustanowioną na Soborze w Nicei (później potwierdzona przez papieża Jana VII w 878r) - rok 325


Oddawanie czci aniołom, zmarłym świętym, wprowadzenie wizerunków, początek kultu obrazów, wypaczenie chrztu przez "pokropienie" i włączenie niemowląt - rok 375


Codzienne odprawianie mszy - rok 394


Upowszechnienie pojęcia: "Maryja - Pośredniczka Łask"; zapoczątkowanie modlitw do Marii - V wiek


Początek kultu Marii (tytuł Matka Boża po raz pierwszy został użyty w stosunku do Marii podczas posiedzenia Konsylium w Efezie) - rok 431


Księża zaczęli ubierać się odmiennie od ludzi świeckich - rok 500


Ostatnie namaszczenie - rok 526


Zakony zapoczątkowane przez Benedykta z Nursji we Włoszech - rok 528


Papiestwo jako instytucja datuje się od roku 539


Post 40-dniowy ustanowiono w roku 547


Doktryna o czyśćcu wymyślona przez Grzegorza I - w roku 593


Język łaciński używany w modlitwach i na nabożeństwach nakazany przez Grzegorza I - w roku 600


Modlitwy kierowane do Marii, świętych i aniołów - około roku 600


Przyznanie Kościołowi Rzymskokatolickiemu zwierzchnictwa nad wszystkimi Kościołami Chrześcijańskimi, poprzez uznanie papieża za "Biskupa Powszechnego" tytuł został nadany przez cesarza Focasa, papieżowi Bonifacemu III - w roku 607


Wszystkich Świętych zaczęto obchodzić około roku 610


Całowanie stopy papieża wprowadzone przez papieża Konstantyna w roku 709


Tymczasowa władza papieży darowana przez Pepina, króla Franków - rok 750


Upełnomocnienie oddawania czci krzyżowi, wizerunkom i reliktom w roku 786


Krzyżowe dni ustanowione przez Leona III w roku 801


Święcona woda zmieszana ze szczyptą soli i błogosławiona przez księdza w roku 850


Oddawanie czci świętemu Józefowi w roku 890


Ustanowienie szkoły Kardynałów w roku 927


Zaduszki czyli dzień Zaduszny wprowadził opat z Cluny - Odilo w Klasztorach kluniackich w roku 988


Kanonizacja zmarłych świętych zapoczątkowana przez papieża Jana XV w roku 995


Post w piątki w czasie wielkiego postu w roku 998


Msza (obecność obowiązkowa) wprowadzona w XI wieku


Ogłoszenie przez papieża Grzegorza VII w "Dictaus Papae" że:

- Kościół katolicki nigdy nie zbłądził i nigdy nie popełnił żadnego błędu
- Ustanowienie "ekskomuniki" (klątwy kościelnej)
- Narzucenie celibatu na I Synodzie Postnym odbytym w Rzymie
- Wszystko wprowadzone w roku 1077

Różaniec (mechaniczna modlitwa przy użyciu paciorków) wynaleziona przez Piotra Hernita w roku 1090


Udzielenie "odpustu" przez papieża Urbana II dla uczestników pierwszej wyprawy krzyżowej w roku 1095; sprzedaż odpustów zapoczątkowana na przełomie XV i XVI wieku


Kanonizacja zmarłych świętych (zapoczątkowana przez Jana XV w 995r.) zatwierdzona przez papieża Aleksandra III w roku 1170


Święta Inkwizycja ustanowiona przez Konsylium w Weronie w roku 1184


Transsubstancja (przeistoczenie) opłatka ogłoszona przez papieża Innocentego III w roku 1215


Cicha spowiedź grzechów do księdza zamiast Bogu (obowiązkowo raz w roku) ustanowiona przez papieża Innocentego III w czasie trwania Konsylium Laterańskiego w roku 1215


Adoracja opłatka (hostii) zarządzona przez papieża Honoriusza III w roku 1220


Biblia zakazana dla laików (znalazła się w spisie ksiąg zakazanych) Synod w Tuluzie 1229


Szkalperz wynaleziony przez angielskiego zakonnika Simora Stoka w roku 1251


Rok 1254 - data rozpoczęcia "stosowania tortur" w celu wymuszenia zeznań, nakaz papieża Innocentego IV


Święto Bożego Ciała wprowadzone przez papieża Urbana IV na soborze w roku 1312


"Tiara" - potrójna korona papieska symbolizująca potrójną władzę papieża jako arcykapłana, króla i proroka, wprowadził Jan XXII w roku 1325


Zakaz spożywania komunii pod dwiema postaciami (chleba i wina) przez osoby świeckie - Sobór w Konstancji w roku 1414


Dogmat Siedmiu Sakramentów zatwierdzony w roku 1439


Dogmat o czyśćcu zatwierdzony przez Konsylium we Florencji w roku 1443


Ustanowienie "godzinek" do Najświętszej Marii Panny przez papieża Sykstusa IV w roku 1476


Uzasadnienie obchodów świąt "Niepokalanie Poczętej" przez papieża Sykstusa IV w roku 1477


"Zdrowaś Mario" (druga połowa modlitwy ukończona 50 lat później i zatwierdzona przez papieża Sykstusa V pod koniec XVI wieku) wprowadzona w 1508 roku


Ponowne zatwierdzenie odpustów z dodatkową możliwością odpustu dla zmarłych przez papieża Leona X w roku 1515


Zakon Jezuitów założony przez Ignacego Loyolę w celu dokonania Kontrreformacji w krajach, w których zapanowała reformacja, czyli tam gdzie Rzym stracił swoje wpływy, zakon założony w roku 1531


"Trybunał Inkwizycyjny" oficjalnie powołany przez papieża Pawła III (bulla "Licet ab initio") 1542


Tradycja ogłoszona autorytetem równym Biblii przez Konsylium w Trencie w roku 1545


Księgi apokryficzne dodane do Biblii przez Konsylium w Trencie w roku 1545


Chrzest dzieci zalecano w roku 412, dopiero w 1314 zmieniono zanurzenie dorosłych na "polewanie", a ostatecznie chrzest dzieci z "polewaniem" zatwierdzono w roku 1547


Wyznanie wiary papieża Piusa IV narzucone jako oficjalne wyznanie wiary w roku 1560


Małżeństwo, Kapłaństwo, Bierzmowanie uczyniono sakramentami w roku 1563


Maria "Królową Polski" - uroczyste oddanie narodu pod jej zwierzchnictwo przez króla polskiego Jana Kazimierza 1657


"Pasje" (droga krzyżowa) zaczęto obchodzić od XV wieku, a zatwierdził papież Benedykt XIV w 1742 roku


Nabożeństwa Majowe wprowadzone w roku 1852


Niepokalane poczęcie Marii Panny ogłoszone przez Papieża Piusa IX w roku 1854


Stwierdzenie i ogłoszenie że jedynym zbawiającym kościołem jest Kościół Katolicki przez papieża Piusa IX w roku 1854


Sobór Watykański I pod przewodnictwem Piusa IX potępił wolność wyboru religii, prasy i odkryć naukowych, nie zatwierdzonych przez Kościół Katolicki i potwierdził tymczasową władzę papieża nad władzami świeckimi w roku 1864


Nieomylność papieża w sprawach wiary i moralności ogłoszone przez Piusa IX w roku 1870


Szkoły publiczne potępione przez Piusa XI w 1930


Wniebowzięcie Marii Panny wymyślone przez Piusa XII wprowadzono w roku 1950


Maria uznana Matką Kościoła przez papieża Pawła VI w roku 1964


Dominus Jesus - deklaracja, w której główną myślą było to, że: "Tylko w Kościele Rzymsko-Katolickim można znaleźć wszystkie środki potrzebne do zbawienia" - kardynał Joseph Ratzinger - prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki i Wiary (przemianowanej w 1965 r. ze Świętego Oficjum znanego uprzednio jako Święta Inkwizycja) - rok 2000

Henryk

Cytat:
Powstał System, którego nie zakładał Jezus, i który nigdy nie zyskał Jego aprobaty.
O zorganizowanym systemie jako takim, możemy mówić dopiero od czasu poganina Konstantyna.


Pełna zgoda :-D

nike

Jest to forum dyskusyjne więc daj się Bartkowi wypowiedzeń skoro uważa że KK jest tym kościołem który założył Jezus niechaj poda dowody które był potwierdzały jego tezę .

Według mojego zrozumienia biblii uważam że KK powstał z odstępców o których jest mowa w listach apostolskich ci też później mający poparcie Konstantyna prześladowali chrześcijan spadkobierców nauki Jezusa i apostołów .

MAM PROPOZYCJE ZAŁÓŻMY TEMAT OD KIEDY DATUJE SIĘ POWSTANIE KK :)
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-02-22, 16:11, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13