FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezus jest Panem
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-04-13, 12:03   Jezus jest Panem

Co to znaczy że Jezus jest Panem ? jakie to stwierdzenie ma znaczenie dla wierzących w Jezusa ?

Greckie słowo PAN – κύριος (KYRIOS) oznaczało osobę która jest właścicielem innych osób lub rzeczy. Uważanie kogoś za swojego Pana oznacza podporządkowanie się jego władzy. Poddany był zobligowany do wykonywania poleceń swojego Pana .

Apostoł Paweł napisał :

Kol 3:22 Słudzy, bądźcie posłuszni we wszystkim ziemskim panom, służąc nie tylko pozornie, aby się przypodobać ludziom, lecz w szczerości serca, jako ci, którzy się boją Pana. (23) Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie jako dla Pana, a nie dla ludzi, (24) wiedząc, że od Pana otrzymacie jako zapłatę dziedzictwo, gdyż Chrystusowi Panu służycie.

Zatem
Chrześcijanin to osoba która świadomie powierzyła swoje życie Jezusowi jako zbawicielowi i Panu. Uznała że Jezus zmarł za jej grzechy i uznaje zwierzchnictwo Jezusa nad swoim życiem.

W Słowie Bożym aż trzy krotonie jest zaakcentowane że ,,JEZUS JEST PANEM ""

Rzy 10:9

Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem (שֶׁיֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן Jeszua hu haadon) , i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.

1 Kor 12:3 ) Dlatego oznajmiam wam, że nikt, przemawiając w Duchu Bożym, nie powie: Niech Jezus będzie przeklęty! I nikt nie może rzec: Jezus jest Panem,( יֵשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן Jeszua hu haadon) chyba tylko w Duchu Świętym.

Fil 2:11 i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, (כִּי יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן, Ki Jeszua hu haadon ) ku chwale Boga Ojca.

Czy wobec tego Pan Jezus zawsze był Panem ? czy też przywilejem bycia Panem został obdarzony przez samego Boga ?

Apostoł Piotr stwierdza :

Dz 2: 36 Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście.

Co to oznacza dla chrześcijan ?

Jezus powiedział :

Mat 10 ;22
I będziecie w nienawiści u wszystkich dla imienia mego, ale kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony

Mat 12:18 Oto sługa mój, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na niego Ducha mego, a On obwieści narodom sąd. (19) Nie będzie się spierał i nie będzie krzyczał, i nikt na ulicach nie usłyszy głosu jego. (20) Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości. (21) A w imieniu jego narody pokładać będą nadzieję.


Rz 1: Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej, (2) którą [Bóg] przedtem zapowiedział przez swoich proroków w Pismach Świętych (3) o Synu swoim, potomku Dawida według ciała, (4) który według ducha uświęcenia został ustanowiony Synem Bożym w mocy przez zmartwychwstanie, o Jezusie Chrystusie, Panu naszym, (5) przez którego otrzymaliśmy łaskę i apostolstwo, abyśmy dla imienia jego przywiedli do posłuszeństwa wiary wszystkie narody, (6) wśród których jesteście i wy, powołani przez Jezusa Chrystusa;

Dz 1:8 ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.

Dz 4: 10 ) to niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. (11) On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia [b]pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. [/b]

Dz 5: 40,41 I usłuchali go, i przywoławszy apostołów, kazali ich wychłostać, zabronili im mówić w imieniu Jezusa i zwolnili ich. (41) A oni odchodzili sprzed oblicza Rady Najwyższej, radując się, że zostali uznani za godnych znosić zniewagę dla imienia jego.

Dz 9:14 21 ma także upoważnienie od arcykapłanów, aby tutaj uwięzić wszystkich, którzy wzywają imienia twego. 21 . Wszyscy zaś, którzy go słuchali, zdumiewali się i mówili: Czy to nie ten, co prześladował w Jerozolimie tych, którzy wzywają imienia tego, i po to tu przyszedł, aby ich w więzach odprowadzić do arcykapłanów?
Dz :10:43 ) O nim to świadczą wszyscy prorocy, iż każdy, kto w niego wierzy, dostąpi odpuszczenia grzechów przez imię jego.

Dz 15:11 Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak i oni.

Dz 15: 25,26 ) postanowiliśmy jednomyślnie posłać do was wybranych mężów wraz z umiłowanymi naszymi Barnabą i Pawłem, (26) ludźmi, którzy oddali życie swoje dla imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

Dz 19:17 I stało się to wiadome wszystkim Żydom jak i Grekom, którzy mieszkali w Efezie, i padł strach na nich wszystkich, a imię Pana Jezusa było wielbione. (teksy gr.. było wywyższane )

Dz 21:13 Wtedy Paweł odrzekł: Co czynicie, płacząc i rozdzierając serce moje? Ja przecież gotów jestem nie tylko dać się związać, lecz i umrzeć w Jerozolimie dla imienia Pana Jezusa.


Dz 22: 14-16
14 A on rzekł: Bóg ojców naszych przeznaczył cię, abyś poznał wolę jego oraz abyś oglądał Sprawiedliwego i usłyszał głos z ust jego. (15) Ponieważ będziesz mu świadkiem tego, coś widział i słyszał, wobec wszystkich ludzi. (16) A czemu teraz, zwlekasz? Wstań, daj się ochrzcić i obmyj grzechy swoje, wezwawszy imienia jego.

1 Kor 1: 2 zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, poświęconym w Chrystusie Jezusie, powołanym świętym, wraz ze wszystkimi, którzy wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa na każdym miejscu, ich i naszym:

2 Tes 1:12 aby imię Pana naszego Jezusa Chrystusa było uwielbione ( (grec) zostałoby wychwalone ) w was, a wy w nim, według łaski Boga naszego i Pana Jezusa Chrystusa.

Nikt inny jak właśnie Jezus jest naszym Panem i to jemu Bóg powierzył nasze życie

Tyt 2: 13 oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa, (14) który dał samego siebie za nas, aby nas wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na własność, gorliwy w dobrych uczynkach.

Jeżeli jest ktoś innego zdanie to zapraszam do wypowiedzenia się w tym temacie
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-04-13, 12:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-13, 14:34   

Dobre :)
Jeśli chodzi o sprawy trynitaryzmu itp.
Jesteś prze mega :)


Szkorbinij może coś na temat samych trzech "osób" boskich
bo widzę że niektórzy nie mogą się z tego falszywgo dogmatu
otrząsnać. :-/


Jeśli chodzi o Imie
To tylko JEzus.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5991/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-04-13, 22:23   

Mam w tym temacie takie samo zdanie jak Ty Davidzie :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-04-13, 23:39   

Jezus jest Panem ! Nic tego nie zmieni. Jeżeli w Bożym zamyśle było tak uprzywilejowac Jezusa, tak go wychwalić i wynieść ponad wszystko, że dziś ludzie mylą Go z Bogiem to nie mamy żadnego prawa wątpić w to, że jest NIEMAL Bogiem.

Cytat:
1 Koryntian 15:24,28: Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc (...) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich


Cytat:
1 Koryntian 8:5,6: A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie, jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów, dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.


Dopiero, gdy ostatni wróg zostanie pokonany-śmierć- ta rola się odmieni i będzie nim Bóg JHWH, który obecnie naszym Panem nie jest.

Jesteśmy zbawieni w imieniu Jezusa ! To Jezus jest tym, który jest dla nas najważniejszy ! Naprawdę na ten moment nie Bóg JHWH, a Jezus. Nie JHWH za nas umarł, zrobił to Jezus i otrzymał tą wszczepioną gałązkę na własność. Nie mamy więc żadnych kompetencji, by deprecjonować tę decyzję Boga.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 02:36   

Cytat:
dla nas najważniejszy ! Naprawdę na ten moment nie Bóg JHWH

hm...Jezus nie głosił swojej nauki tylko Ojca.


5 Dlatego są przed tronem Boga
i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy.
A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi.
16 Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć,
i nie porazi ich słońce ani żaden upał,
17 bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu,
i poprowadzi ich do źródeł wód życia:
i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu".

==
3 W owej godzinie nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi
i runęła dziesiąta część miasta,
i skutkiem trzęsienia ziemi zginęło siedem tysięcy osób.
A pozostali ulegli przerażeniu
i oddali chwałę Bogu nieba.
===
Dzięki czynimy Tobie, Panie, Boże wszechmogący,
Który jesteś i Który byłeś,
żeś objął wielką Twą władzę i zaczął królować.
18 I rozgniewały się narody,
a nadszedł Twój gniew
i pora na umarłych, aby zostali osądzeni,
i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom
i świętym,
i tym, co się boją Twojego imienia,
małym i wielkim,
===
Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,

====
Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.

mk12
"Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?" 29 Jezus odpowiedział: "Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. 30 Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31

PP6
3 Słuchaj, Izraelu, i pilnie tego przestrzegaj, aby ci się dobrze powodziło i abyś się bardzo rozmnożył, jak ci przyrzekł Pan, Bóg ojców twoich, że ci da ziemię opływającą w mleko i miód. 4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. 5 Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił. 6 Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. 7 Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu

Mówiąc: Ojcze! jeźli chcesz, przenieś ten kielich ode mnie; wszakże nie moja wola, lecz twoja niech się stanie

„Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał

hm nie ujmując ni Jezusowi bo sprostał wyzwaniu i woli Ojca.
To jednak Ojciec jest,był i będzie najważniejszy..tak na moje oko 8-)
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-04-14, 09:52   

olus,

Cytat:

hm nie ujmując ni Jezusowi bo sprostał wyzwaniu i woli Ojca.
To jednak Ojciec jest,był i będzie najważniejszy..tak na moje oko


Tak też to rozumie Bartek , jedynak nastał taki czas w historii kiedy Najwyższy Bóg stwórca nieba i ziemi całą władzę oddał w ręce swego Syna . W związku z tym Pan Jezus został dla nas PANEM a co się z tym wiąże ?

Ew Mat 28: 18 A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.

1 Kor 15:27 Wszystko bowiem (Bóg) poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, ze wszystko zostało poddane, rozumie się, ze oprócz tego, który mu wszystko poddał.


1 Piotra 3:22 który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.

2 Piotra 3 :18 Wzrastajcie raczej w łasce i w poznaniu Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Jemu niech będzie chwała teraz i po wieczne czasy.


Obj 1:5 i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją, (6) i uczynił nas rodem królewskim, kapłanami Boga i Ojca swojego, niech będzie chwała i moc na wieki wieków



Obj 5: 12 i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. (13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.


Od chwili zmartwychwstania Pan Jezus wspólnie ze swym Bogiem i Ojcem odbiera cześć i chwałę , taka bowiem była nauka pierwotnego kościoła

Odnośnie 1 Kor 15:28

władza nad stworzeniem, wszelka moc i panowanie zostało dane Zbawicielowi. On wykonuje tę władzę doprowadzając do stopniowego niszczenia grzechu i grzeszników (w okresie przedmillenijnym i millenijnym). W tym aspekcie nie jest poddany władzy Ojca,jednak gdy zniszczy wszystkich nieprzyjaciół człowieka, Ojciec ponownie przejmie władzę nad stworzeniem.

Nikt nie przeczy temu że to wszystko co posiada Pan Jezus otrzymał od swego Ojca i powinniśmy to respektować z drugiej jednak strony czasami mam wrażenie że tą władzę którą Jezus otrzymał odbiera się mu i zwraca Ojcu nie zgadzając się z decyzją jaką postanowił Bóg czyniąc swego Syna naszym PANEM
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-04-14, 10:17   

David 77 napisał/a:
Nikt nie przeczy temu że to wszystko co posiada Pan Jezus otrzymał od swego Ojca i powinniśmy to respektować z drugiej jednak strony czasami mam wrażenie że tą władzę którą Jezus otrzymał odbiera się mu i zwraca Ojcu nie zgadzając się z decyzją jaką postanowił Bóg czyniąc swego Syna naszym PANEM

Bo tak jest.

Jedni wywyższyli za bardzo na ten moment Boga JHWH, a drudzy Jezusa-czyniąc z Niego Boga. Chyba zapomniano o wyważeniu tego i złotym środku :-P
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13601
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 380/608
 62%
Wysłany: 2014-04-14, 11:27   

Jedynym architektem całego planu ludzkości jest JHWH i to On stworzył Logosa, który we wszystkim był mu posłuszny.

Ap 3:14 bg "A Aniołowi zboru Laodyceńskiego napisz: To mówi Amen, świadek on wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:"

Podobnie było jak Logos [Słowo] zmienił naturę na ludzką.

J 1:14 bg "A to Słowo ciałem się stało, i mieszkało między nami, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę jako jednorodzonego od Ojca, pełne łaski i prawdy."

Jezus na ziemi zwracał się ze wszystkim do swojego ojca JHWH nic bez woli JHWH nie uczynił.
Jezus zmarł [precyzyjnie] za Adama [równoważna cena] i dopiero w Adamie za całą ludzkość, czyli bezpośrednio za Adama a pośrednio za nas.

Jezus Pan zarządzał będzie okresem tysiąca lat tzw. Tysiąclecie, Restytucja [odnowienie wszystkiego do pierwszej doskonałości]

Dz 3:20 bg "Gdyby przyszły czasy ochłody od obliczności Pańskiej, a posłałby onego, który wam opowiedziany jest, Jezusa Chrystusa."

Będzie to okres sądu dla ludzkości.

J 16:8 bg "A on przyszedłszy, będzie karał świat z grzechu i z sprawiedliwości, i z sądu;"

Iz 1:26 bg "A przywrócę sędziów twoich, jako przedtem byli, i radców twoich, jako na początku. Potem cię nazywać będą miastem sprawiedliwości, miastem wiernem."

J 5:22 bg "Bo Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszystek sąd dał Synowi,"

2P 3:7 bg "Lecz te niebiosa, które teraz są i ziemia temże słowem odłożone są i zachowane ogniowi na dzień sądu i zatracenia niepobożnych ludzi."

Na podstawie tych tekstów ja rozumiem,ze Jezus będzie sprawował rządy na ziemi wraz z swoja oblubienicą kompletny [Chrystus] przez 1000 lat i odda naprawiona ludzkość JHWH.

niemniej jednak to JHWH nas zbawi do zycia wiecznego. Jezus za nas umarł imie Jezus Jeszua--- znaczy Jehowa zbawia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-04-14, 12:35   

nike napisał/a:
Jedynym architektem całego planu ludzkości jest JHWH i to On stworzył Logosa, który we wszystkim był mu posłuszny.

Nikt tego nie neguje :)
nike napisał/a:
niemniej jednak to JHWH nas zbawi do zycia wiecznego. Jezus za nas umarł imie Jezus Jeszua--- znaczy Jehowa zbawia.

To nielogiczne. Bóg JHWH nas zbawi do życia wiecznego, ale to Jezus za nas umarł ? :)
Ja poszedłem do szkoły, ale nauczył się mój brat tego czego ja się uczyłem...bardzo to logiczne :-D

Nike, mam wrażenie, że marginalizujesz zasługi Jezusa. Przecież Ty nie żyjesz pod prawem, by Twoim Panem w tym momencie był JHWH, a może jednak żyjesz ?
Jezus oddał za Ciebie życie, a przez to Bóg dał Jezusowi pełnię mocy i to przed nim ma zgiąć się wszelkie kolano.
Pamiętaj, że My nie robimy z Jezusa Boga, a oddajemy mu to, co dał mu Bóg. Bóg dał Jezusowi nas.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13601
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 380/608
 62%
Wysłany: 2014-04-14, 13:16   

bartek212701 napisał/a:
To nielogiczne. Bóg JHWH nas zbawi do życia wiecznego, ale to Jezus za nas umarł ? :)

Bardzo jest to logiczne Bóg jest zbawieniem naszym.
kiedy pod koniec Tysiąclecia Jezus odda swoje królestwo z ludzkością doskonalą Bogu JHWH nastąpi wtedy zbawienie dla calej ludzkości już doskonalej i bez grzechu, bo szatan i jego poplecznicy zostaną w tysiącleciu zniszczeni i wtedy nastapią wieki wieczne z ludzkościa juz uzdrowiona, zbawiona zmartwychwstałą [zbawienie to tez zmarwtychwstanie jest do życia wiecznego na ziem.

1 Kor. 15:24-28
24. A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.
25. Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.
26. A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.
27. Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.
28. A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.
(BG)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-04-14, 13:31   

nike napisał/a:
Bardzo jest to logiczne Bóg jest zbawieniem naszym.
aha, czyli Ty wierzysz, że Bóg za Ciebie umarł ? Bo Cię zbawił tak ?
nike napisał/a:
kiedy pod koniec Tysiąclecia Jezus odda swoje królestwo z ludzkością doskonalą Bogu JHWH
Tak, ale przez ten czas to naszym Panem jest Jezus, nie JHWH, bo gdybyś miała za Pana JHWH, to bys miała dwóch Panów, bo obecnie jest nim Jezus, jak mówi Paweł do Koryntian.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13601
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 380/608
 62%
Wysłany: 2014-04-14, 14:02   

bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:
Bardzo jest to logiczne Bóg jest zbawieniem naszym.
aha, czyli Ty wierzysz, że Bóg za Ciebie umarł ? Bo Cię zbawił tak ?.


NIE, za mnie umarł Boży Syn i doprowadzi mnie w tysiącleciu do zbawienia, ale zbawi mnie Ojciec Jezusa.

nike napisał/a:
kiedy pod koniec Tysiąclecia Jezus odda swoje królestwo z ludzkością doskonalą Bogu JHWH
Tak, ale przez ten czas to naszym Panem jest Jezus, nie JHWH, bo gdybyś miała za Pana JHWH, to bys miała dwóch Panów, bo obecnie jest nim Jezus, jak mówi Paweł do Koryntian.[/quote]

Tak Jezus jest naszym Panem przez całe tysiąc lat. JHWH jest Ojcem mojego Pana Jezusa i moim Bogiem. Ale w przyszłych wiekach to będzie Boga królestwo i Jezus tez będzie poddany temu królestwu. a więc Zbawi mnie JHWH jeżeli ja wytrwam przez cale tysiąc lat. ja tak myslę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-04-14, 14:42   

nike napisał/a:
Tak Jezus jest naszym Panem przez całe tysiąc lat. JHWH jest Ojcem mojego Pana Jezusa i moim Bogiem. Ale w przyszłych wiekach to będzie Boga królestwo i Jezus tez będzie poddany temu królestwu. a więc Zbawi mnie JHWH jeżeli ja wytrwam przez cale tysiąc lat. ja tak myslę.

Zbawiona to będziesz przed tym, gdy Jezus odda władzę Ojcu, nie później :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13601
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 380/608
 62%
Wysłany: 2014-04-14, 15:17   

bartek212701 napisał/a:
Zbawiona to będziesz przed tym, gdy Jezus odda władzę Ojcu, nie później :)

A skąd o tym wiesz? Ja tego nie wiem, wiem tylko,że zbawi na Bóg JHWH, a Jezus doprowadzi nas do tego zbawienia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-04-14, 16:08   

nike napisał/a:
A skąd o tym wiesz? Ja tego nie wiem, wiem tylko,że zbawi na Bóg JHWH, a Jezus doprowadzi nas do tego zbawienia.
Jezus jest Zbawicielem, ale nie zbawi Cię On, tylko Jego Ojciec ? Żartujesz ? :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13