FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwy różańcowe
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-04-14, 13:00   Modlitwy różańcowe

Założyłam taki temat w związku z dyskusja na mini czacie
prosze bardzo o teksty biblijne, czy odmawianie po 150 razy tych samych zdań jest naprawdę modlitwą biblijną. proszę o teksty biblijne.
i zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 13:05   

zatem ja odpowiem tym samym co na miniczacie, skopiuje by sie utrwaliło :)
TAJEMNICE różańcowe są biblijne, a nie modlitwa, modlitwa ma to do siebie ze ma forme dowolną, akt strzelisty, dziękczynną i tak dalej Chrystus dał nam wskazania zeby ie była zbytnio nasączona ziemskimi pragnieniami bo Bóg i tak wie czego pragenimy, nim się to stanie , dał wzorcową modlitwę nie po to zebysmy się trzymali sztywno jej formy tylko po to zeby tak jakby te egoistyczne prośby o troski naziemne zbić tylko bardziej nakreślić troski o krolestwo Boże
oczywiście także nakazał, by nie modlić sie i nie pościć na pokaz
http://www.biblegateway.c...7&version=SZ-PL
na tym przykładzie widać ze wcale Jezus nie modlił się sztywno jedną modlitwą wiec jej forma nie była NAKAZEM tylko PRZYKŁADEM

Jeszcze dodam do tego moje przemyslenia na temat modlitwy z innego forum:



(Mateusza 21:5)
Cytat:

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.


Wy zatem tak się módlcie:
9 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
niech się święci imię Twoje!
10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11 Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.




czyli Jezus jak się nakazuje modlić , jakby to dziś mozna powiedziec ''do brzeguu do brzegu '':p To jest prawdziwa modlitwa Bóg oczekuje takiej komunikacji
Nie klepać tysiące uwielbień,a tego nie czuc, nie afiszować sie przy ludziach a tak naprawde mieć daleko w poważaniu Boga, tylko chcieć uchodzić za osobę religijną.


List do Jakuba 5-13
Cytat:

Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny! 14 Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. 15 A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.
16 Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.


Są to formy modlitwy wstawienniczej , dziekczynnej, kapłańśkiej i tak dlaej:) A takze oczyszczającej z grzechów


(przykład)Jak nabierał Ducha Świętego Jezusz?

Cytat:
W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. 13 Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: 14 Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; 15 Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; 16 Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą.



Szacuek dla świętego miejsca:

Cytat:
A Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie. 13 I rzekł do nich: "Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców".
14 W świątyni podeszli do Niego niewidomi i chromi, i uzdrowił ich. 15 Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie - widząc cuda, które uczynił, i dzieci wołające w świątyni: "Hosanna Synowi Dawida" - oburzyli się 16 i rzekli do Niego: "Słyszysz, co one mówią?" A Jezus im odpowiedział: "Tak jest. Czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę?" 17 Z tym ich zostawił, wyszedł poza miasto do Betanii i tam zanocował.


Trzeba też zwrócic uwagę ze w dawnych czasach gołebie to były ofiary na 'szybkoprzebłaganie' u Pana Boga. Więc mozliwe ze jakby wściekly na złego ducha ze szpitala duchowego jakim jest Kosciół chcieli zrobić bar szybkiej obslugi czyli przyjść-przeprosić- przebłagać-zapomnieć..
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 13:08   

Cytat:
czy odmawianie po 150 razy tych samych zdań jest naprawdę modlitwą biblijną

Biblijna jest każda modlitwa, poza wielomostwem i błaganiem o ziemskie pragnienia.
Nie ma czegoś takiego jak niebiblijna modlitwa

Jeśli np błagania lub uwielbienia sa robione na pokaz by uchodzić za osobę religijną
jest to modlitwa sztuczna
Ale tego drugi (śmiertelnik) nigdy nie jest w stanie do konca określić,bo tylko Pan Bóg ma wgląd w serca nasze
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 13:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-04-14, 15:25   

zion599 napisał/a:
TAJEMNICE różańcowe są biblijne,

Możesz opowiedzieć jakie to tajemnice biblijne są?
zion599 napisał/a:
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.

Jak to sie ma do różańca, gdzie 150 razy powtarzać jedno zdanie?
zion599 napisał/a:
Biblijna jest każda modlitwa, poza wielomostwem i błaganiem o ziemskie pragnienia.
Nie ma czegoś takiego jak niebiblijna modlitwa

Tak? to prosiłam o teksty odnośnie modlitwy na różańcu i jakos nie widzę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 15:45   

nike napisał/a:
TAJEMNICE różańcowe są biblijne,

Możesz opowiedzieć jakie to tajemnice biblijne są?

Prosze bardzo pierwsze z wierzchu w Googlach
http://www.rozaniec.dominikanie.pl/007.html
Wszystkie tajemnice zawarte w różańcu wystąpiły w Biblii więc są Biblijne. (no prawie oprócz dwóch może)
więc jak mowilem treśc modlitwy jest dowolna - czasem i spontaniczna byleby nie przekraczała wytycznych Chrystusowych
W Biblii nie było FORMY modlitwy różańcowej, za to tajemnice są prosto z Biblii a nie kosmosu.

nike napisał/a:
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.

Jak to sie ma do różańca, gdzie 150 razy powtarzać jedno zdanie?


Poganie modlili sie wielomową dosłownie opisując swoje życie prośbami
Wiesz wogóle co oznacza termin wielomówstwo?
To popatrz na niektore niewiasty ktorym wielomostwo zbytnio czasem dopisuje:PP
Dokładnie taki sens ma ono
A nie powtarzanie tych samych modlitw.

nike napisał/a:
Tak? to prosiłam o teksty odnośnie modlitwy na różańcu i jakos nie widzę.


Bo nie ma takich tekstów . Teksty ustalił kto inny co nie znaczy ze tajemnice są niebiblijne , co zresztą tłumaczyłem kilka razy wcześniej.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-04-14, 17:44   

zion599,
Cytat:

Bo nie ma takich tekstów . Teksty ustalił kto inny co nie znaczy ze tajemnice są niebiblijne , co zresztą tłumaczyłem kilka razy wcześniej.


Ew Jan 8: 31 -32
Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi

Jezus wyraźnie mówi że tyle ten kto pozostanie przy nauce Jezusa będzie jego uczniem , wychodzenie poza to co został w słowie Bożym zapisane to już nie nauka Pana Jezusa

2 Jan 2: 9 ) Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.

Apostołowie ściśle trzymali się tej nauki jaką otrzymali od Pana Jezusa przestrzegali swoich współbraci aby nie wykraczać poza to co zostało napisane

1 Kor 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano, żeby nikt z was nie wynosił się nad drugiego, stając po stronie jednego nauczyciela przeciwko drugiemu.

Wszelka nauka którą nie przekazał Jezus nie jest biblijną nauką ale wymysłem człowieka .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 20:20   

Nie wiem co tu widzisz Davidzie ponad słowem Bożym , czy nauką Jezusa w tej modlitwie, (ja widze tylko 2 szczegóły ale moze to jest moje niedouczenie).
Byłeś wogóle pod linkiem:
http://www.rozaniec.dominikanie.pl/007.html
?
Tłumaczyłem , ze forma modlitwy jest dowolna , co mamy nadal obchodzić święta żydowskie, modlić się formułkami Żydowskimi zeby to było uznane za ''biblijne''?
Pare linijek wstecz podałem przykład spontanicznej modlitwy Jezusa , zeby udowodnić ze Jezus ne po to dał modlitwę wzorcową byśmy tylko nią się modlili ale forma jest dowolna. Spontaniczna lub pamięciówa, byle przestrzegać wytyczonych reguł nie mowić dużo łudząc sie ze zostanie wysłuchana jak zdradzimy wiecej szczegolow....nie prawda bo Bóg wie juz o co chodzi zanim o tym pomyślimy.
Oraz drugi wyznacznik nie modlić sie na pokaz, to są 2 wyznaczniki dobrej modlitwy.
Więc co jeszcze nie leży ? Nie mam pojecia teraz to już chyba tylko poczepiać sie dla sportu:(
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-04-14, 20:56   

zion599 napisał/a:
Cytat:
czy odmawianie po 150 razy tych samych zdań jest naprawdę modlitwą biblijną

Biblijna jest każda modlitwa, poza wielomostwem i błaganiem o ziemskie pragnienia.
Nie ma czegoś takiego jak niebiblijna modlitwa

Jeśli np błagania lub uwielbienia sa robione na pokaz by uchodzić za osobę religijną
jest to modlitwa sztuczna
Ale tego drugi (śmiertelnik) nigdy nie jest w stanie do konca określić,bo tylko Pan Bóg ma wgląd w serca nasze


zionie czy Ty się starasz o obywatelstwo bajdockie :lol:
a czym jest powtarzanie tego samego w kółko jak nie wielomóstwem
Jezus nauczył nas jak mamy sie modlić i albo z Nim się zgadzamy, albo bajdurzymy 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 20:58   

wydaje mi sie ze Jezus wyjaśnił linijkę później czym jest owo zakazane wielomówstwo , moglbys doczytać Krystianie i już byś wiedział :)
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-04-14, 20:59   

zion599,

Cytat:

Dopisz komentarz do postu Wysłany: Dzisiaj 20:20
Nie wiem co tu widzisz Davidzie ponad słowem Bożym , czy nauką Jezusa w tej modlitwie, (ja widze tylko 2 szczegóły ale moze to jest moje niedouczenie).
Byłeś wogóle pod linkiem:
http://www.rozaniec.dominikanie.pl/007.html
?
Tłumaczyłem , ze forma modlitwy jest dowolna , co mamy nadal obchodzić święta żydowskie, modlić się formułkami Żydowskimi zeby to było uznane za ''biblijne''?
Pare linijek wstecz podałem przykład spontanicznej modlitwy Jezusa , zeby udowodnić ze Jezus ne po to dał modlitwę wzorcową byśmy tylko nią się modlili ale forma jest dowolna. Spontaniczna lub pamięciówa, byle przestrzegać wytyczonych reguł nie mowić dużo łudząc sie ze zostanie wysłuchana jak zdradzimy wiecej szczegolow....nie prawda bo Bóg wie juz o co chodzi zanim o tym pomyślimy.
Oraz drugi wyznacznik nie modlić sie na pokaz, to są 2 wyznaczniki dobrej modlitwy.
Więc co jeszcze nie leży ? Nie mam pojecia teraz to już chyba tylko poczepiać sie dla sportu:(


Uważasz że Bóg nie ma nic do powiedzenie tylko sam człowiek może sobie wybierać w jaki sposób ma się modlić do Boga ? czyż nie powinno być na odwrót ? Mamy wiele przykładów modlitwy w jaki sposób zwracano się do Boga , jak ci zapewne wiadomo klepanie w kółko jednego i tego samego Jezus nazwał bezużytecznym .

Ew Mat 6:7 A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani.

Jak byś to odebrał gdybym tutaj 30 x spytał czy zdrowy jesteś ? tak to mniej więcej wygląda niestety w niebiblijnym różańcu
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 21:02   

no i znowu to samo , Davidzie Ty też nie przeczytałeś całego nakazu tylko wyrywasz z kontekstu?

Cytat:
Uważasz że Bóg nie ma nic do powiedzenie tylko sam człowiek może sobie wybierać w jaki sposób ma się modlić do Boga ?


Tak , Jezus spontanicznie modlił się, oto przykład
http://www.biblegateway.c...7&version=SZ-PL

Zapowiedział tylko jak NIE NALEŻY się modlić
Na pokaz i zbyt szczegółowo.

Nic wiecej nauki w tym nie było, to wy tworzycie jakieś sztuczne dogmaty w tej chwili , przykro mi.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 21:04   

odpowiedzcie mi wszyscy jaki sens mają dalsze słowa Pana, ktore tak skutecznie omijacie?

Cytat:
Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.


Tak o sobie powiedział Chrystus ? Czy to jednak ma sens W CAŁOŚCI
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 21:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 21:11   

Ja po prostu potrafię sobie wyobrazić taka modlitwe, siedzą i mowia przykladowo:

''O ja biedny Shoehiho z roda Synu Dawida, przeszedłem przez zycie trudna sciezka ale zawsze byłem pobożny o panie , oddawałem dobrem za dobro a moja corka biedna i chora panie pomoz panie pomoz o panie ratuj mą rodzine , panie ,
3 razy bicie w czoło
Panie Ty wiesz ze ja bylem wierny nioslem imie twoje w synagodze pomoz o panie panie pomoz ja ratunku [................... ] i tak przez godzine jeszcze''


Na tym polega wielomóstwo o jakim mowil Chrystus.
A nie na pokornej modlitwie kontemplacyjnej, ktora uprasza krolestwo, dziękuje Bogu, bądz opiewa jego Chwałę
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 21:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-14, 21:22   

Cytat:
zionie czy Ty się starasz o obywatelstwo bajdockie

Haha nie taki kraj mi nie odpowiada:P
Ale tez nie odpowiada mi kraj ,Chrystustrzymanałańcuchulubwsztywnychramach':P
Bo nie trzyma tylko my sobie ludzie dośpiewujemy jego intencje nieraz ;-)
Chrystus daje nieprawdopodobną wolność jak i Bóg :) Kto czyta ewangeie to ja zauważa
Jedynym wyjątkiem jest popadnięcie w grzechy
oraz oczywiscie nadgorliwość ale w takich przypadkach też nie brał na łańcuch, tylko chodzil i pouczał ;-) A mógł to zrobić tylko nie tak sie produkuje miłość:)

Nie dośpiewujmy sobie jakiś jego dodatkowych intencji, których nie było:)
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-14, 21:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2014-04-14, 22:08   

zion599, A to,że w różańcu mówisz jedno i to same zdanie kilkadziesiąt razy to nie jest wielomówstwo?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14