FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwy różańcowe
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-04-14, 23:45   

zion599,
Cytat:

no i znowu to samo , Davidzie Ty też nie przeczytałeś całego nakazu tylko wyrywasz z kontekstu?


Przeczytaj sobie cały kontekst a szczególnie słowa żeby nie być podobnym do pogan gdyż oni uważają że powtarzanie czegoś 20 razy przyniesie lepszy skutek wypisz wymaluj tak jak z różańcem :-D
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-04-14, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-15, 00:19   

David777
Nie, mylisz się takiego kontekstu tam niema pozwól ze zacytuję Ci CAŁOŚĆ
zwróc uwagę na pogrubiony fragment , to kontekst ktory dopełnia sensu.
Cytat:
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.




nike napisał/a:
zion599, A to,że w różańcu mówisz jedno i to same zdanie kilkadziesiąt razy to nie jest wielomówstwo?

Wielomówstwo
etymologicznie składa się ze słów wiele i mowa.
Wypowiadasz wiele słów by Pan Bóg Twoj problem zrozumiał choc rozumie go nim Ty go jesze zdazysz pomyslec o nim.
Myslisz ze reklamując i błagająć coś więcej osiągniesz,
W przypadku modlitwy rożańcowej wiele mowy nie ma ,tylko jedna krótka treść powtarzana po kilka lub kilkanaście razy
To już predzej na upartego mozna to nazwać natręctwo niż wielomostwo:PP


Prędzej już ja popełniam wielomóstwo wypowiadając wiele słów i wierząc ze zrozumiecie o co mi chodzi i jaki tego efekt jest to widać:PP
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-15, 00:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-04-15, 17:07   

zion599,

Cytat:
David777
Nie, mylisz się takiego kontekstu tam niema pozwól ze zacytuję Ci CAŁOŚĆ
zwróc uwagę na pogrubiony fragment , to kontekst ktory dopełnia sensu.


Jak najbardziej tak ,tyle że różaniec to właśnie wielomstwo powtarzanie bez zastanowienie się w kółko tego samego. Dlaczego nikt w II wieku nie odmawiał różańca :-D
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 03:47   

zion599 napisał/a:
Nie wiem co tu widzisz Davidzie ponad słowem Bożym , czy nauką Jezusa w tej modlitwie, (ja widze tylko 2 szczegóły ale moze to jest moje niedouczenie).
Byłeś wogóle pod linkiem:
http://www.rozaniec.dominikanie.pl/007.html
?
Tłumaczyłem , ze forma modlitwy jest dowolna , co mamy nadal obchodzić święta żydowskie, modlić się formułkami Żydowskimi zeby to było uznane za ''biblijne''?
Pare linijek wstecz podałem przykład spontanicznej modlitwy Jezusa , zeby udowodnić ze Jezus ne po to dał modlitwę wzorcową byśmy tylko nią się modlili ale forma jest dowolna. Spontaniczna lub pamięciówa, byle przestrzegać wytyczonych reguł nie mowić dużo łudząc sie ze zostanie wysłuchana jak zdradzimy wiecej szczegolow....nie prawda bo Bóg wie juz o co chodzi zanim o tym pomyślimy.
Oraz drugi wyznacznik nie modlić sie na pokaz, to są 2 wyznaczniki dobrej modlitwy.
Więc co jeszcze nie leży ? Nie mam pojecia teraz to już chyba tylko poczepiać sie dla sportu:(


ja właśnie wstąpiłem :)
Jakie tajemnice! :roll:

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi


Dalej nie czytam.
Kwas..kontemplacja-medytacja oh oh
Jak zwracał uwagę Jan Paweł II, czasem porównuje się doświadczenie nirwany w buddyzmie do kontemplacji chrześcijańskiej.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 04:04   

zion599 napisał/a:
David777
Nie, mylisz się takiego kontekstu tam niema pozwól ze zacytuję Ci CAŁOŚĆ
zwróc uwagę na pogrubiony fragment , to kontekst ktory dopełnia sensu.
Cytat:
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.




nike napisał/a:
zion599, A to,że w różańcu mówisz jedno i to same zdanie kilkadziesiąt razy to nie jest wielomówstwo?

Wielomówstwo
etymologicznie składa się ze słów wiele i mowa.
Wypowiadasz wiele słów by Pan Bóg Twoj problem zrozumiał choc rozumie go nim Ty go jesze zdazysz pomyslec o nim.
Myslisz ze reklamując i błagająć coś więcej osiągniesz,
W przypadku modlitwy rożańcowej wiele mowy nie ma ,tylko jedna krótka treść powtarzana po kilka lub kilkanaście razy
To już predzej na upartego mozna to nazwać natręctwo niż wielomostwo:PP


Prędzej już ja popełniam wielomóstwo wypowiadając wiele słów i wierząc ze zrozumiecie o co mi chodzi i jaki tego efekt jest to widać:PP

zy wiedziałeś skąd się wziął "katolicki różaniec"?

"Mala (skt. जप माला japa mālā, माला mālā) – tybetański lub indyjski sznur modlitewny. Licznik służący do odliczania liczby wykonanych mantr i innych powtarzalnych praktyk religijnych obecnych w szkołach skupionych wokół buddyzmu i hinduizmu. Sama nazwa mala jest terminem, który w sanskrycie oznacza "wieniec" lub "naszyjnik", natomiast japa można przetłumaczyć jako "mamrocząca modlitwa" lub "jednostajne powtarzanie tonalnych wersetów świętych pism, zaklęć lub imion bóstw.

W dużym skrócie był używany do odmawiania mantr przez azjatyckie kultury do swoich bóstw, również do Królowej Niebios- pogańskiego bóstwa parającego się magią i potępionego przez Biblię w Księdze Jeremiasza.


Więcej na temat jego historii tutaj:
http://www.krzyjahu.pl/page3736219954999dbd9d8911.html
http://rahula.pl/7-male-do-medytacji
http://ezokultus.eu/p/mala-buddyjska-mantry/280
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 12:51   

olus napisał/a:
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi


Akurat:P
Przeczytałeś całe bo te są właśnie na koncu :DD
Dla mnie one też sa średniobiblijne co napisałem powyżej jakbyś nie zauwazyl:DD
ale cała reszta sie zgadza, są to tajmenice zdecydowanie z Biblii a nie z Mantry Buddyjskiej ha ha ha

olus napisał/a:

Kwas..kontemplacja-medytacja oh oh
Jak zwracał uwagę Jan Paweł II, czasem porównuje się doświadczenie nirwany w buddyzmie do kontemplacji chrześcijańskiej.


A co złego jest w medytacji :) ?



David77 napisał/a:
Jak najbardziej tak ,tyle że różaniec to właśnie wielomstwo powtarzanie bez zastanowienie się w kółko tego samego. Dlaczego nikt w II wieku nie odmawiał różańca

Powtarzasz sie choc, to wyjasnialem juz 5 razy chyba , na złośc mi robisz czy co :-/
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-16, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 12:54   

Cytat:
wielomstwo powtarzanie bez zastanowienie się w kółko tego samego

...

Nie , tak sie nie definiuje wielomóstwo
Podawałem chyba 5 razy już wyżej na czym polega wielomóstwo.
Wielomostwo to co innego niż mantrowanie
Nawet zainscenizowałem scenkę takiej modlitwy
Jakbyś był łaskaw czytać co ktos do Ciebie pisze, w całości,byłbym wdzięczny.

Twoja definicja wielomóstwa jest urwana z kosmosu, natomiast moją definicję dopełniają dalsze słowa Chrystusa, ktore ignorujesz.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-16, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2014-04-16, 13:15   

Każdy lis swój ogon chwali. :-D podaj mi biblijnie,że masz rację, przyjmę ją.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 13:47   

nike napisał/a:
Każdy lis swój ogon chwali. :-D podaj mi biblijnie,że masz rację, przyjmę ją.


Wątpie ze przyjmiesz tutaj podaje Ci jawne argumenty, no cóz pewnie uznasz je za nie-biblijne mimo ewidentntych dowodów
Robisz mi robotę ktorą już wcześniej wykonałem ale ostatni raz i specjalnie dla Ciebie postaram się podsumować wszystko i zgromadzić , nie tylko biblijną prawdę , ale i pod względem moralnym;
Tylko już z łaski swojej jak mozesz nie baw się ze mną w ganianego i przeczytaj całość :)
:

Na początek Biblijnie:

Część pierwsza — tajemnice radosne

1.Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
Cytat:
Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa (Łk 1,38).


2.Nawiedzenie świętej Elżbiety
Cytat:
A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? (Łk 1,43).



3.Narodzenie Jezusa
Cytat:
Dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan (Łk 2,11).



4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni
Cytat:
Oto Ten przeznaczony jest... na znak, któremu sprzeciwiać się będą (Łk 2,34).


5. Odnalezienie Jezusa w świątyni
Cytat:
Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni (Łk 2,46).


Część druga — tajemnice światła

1.Chrzest Jezusa w Jordanie

Cytat:
A gdy Jezus został ochrzczony... głos z nieba mówił: "Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie (Mt 3,16-17).



2.Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej

Cytat:
Odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono... także Jezusa i Jego uczniów (J 2,1-2).



3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
Cytat:

Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk 1,14-15).




4.Przemienienie Pańskie na górze Tabor

Cytat:
Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę... Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy odmienił się, a Jego odzienie stało się lśniąco białe... Z obłoku odezwał się głos: "To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie" (Łk 9,28.35).



5. Ustanowienie Eucharystii

Cytat:
To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę! (Łk 22,19).



Część trzecia — tajemnice bolesne

1.Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
Cytat:
Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich (Mt 26,39).



2.Biczowanie Jezusa
Cytat:
Piłat wziął Jezusa i kazał Go ubiczować (J 19,1).


3. Cierniem ukoronowanie Jezusa
Cytat:
Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie (J 18,37).


4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
Cytat:
Jeśli kto chce pójść za Mną... niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje (Mk 8,34).


5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa
Cytat:
Gdy przyszli na miejsce, zwane «Czaszką», ukrzyżowali tam Jezusa (Łk 23,33).


Część czwarta — tajemnice chwalebne

1.Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
Cytat:

Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, i rzekł do Nich: "Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom" (Łk 24,45-47).


2. Wniebowstąpienie Chrystusa
Cytat:
W domu Ojca mego jest mieszkań wiele... Idę przygotować wam miejsce (J 14,2).


3.Zesłanie Ducha Świętego
Cytat:
I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym (Dz 2,4).



Są to fakty EWIDENTNIE BIBLIJNE

I na koniec zostały DWA NIEPEWNE , ktorych do konca nie rozumiem ,i oagrniam ale nie wszyscy mamy prawo rozumieć:

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Cytat:
Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem (J 17,24).


oraz:

Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Cytat:
Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie (Ap 3,21).


__________________________________________________________________________

No to biblijność sobie wyjaśnilismy, teraz mentalnie:

Po raz 8 piszę ze
Jezus napisał:

Cytat:
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.


Co trzeba rozpatrywać jako cały sens a nie na wyrywki, czyli ze zbędnym jest opisywanie szczegółowe próśb ktore chcecie wypowiedzieć

2. Forma modlitwy nie jest sztywna , gdyż TAK NIE ZOSTAŁO ZAZNACZONE W PIŚMIE ZE MAMY MODLIĆ SIĘ TYLKO JEDNĄ MODLITWĄ lub jedną formą modlitwy , więc mantrowanie nie jest zakazane , tylko wielomóstwo oraz modlitwy na pokaz.

Cytat:

Każdy lis swój ogon chwali. podaj mi biblijnie,że masz rację, przyjmę ją.


Nie chwali, stwierdzam fakty ze ignorujecie CAŁOŚĆ przekazu
Chrystusa.
Wyrywając z niego pare słowek tak zeby pasowało do waszej teorii.
No nie zaprzeczysz tego do dziś nikt mi nie odpowiedział co oznaczają słowa:

Cytat:
Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.


Jakoś skrzętnie omijacie ten temat, hmmm ciekawe czemu :lol:
A ten zakaz dopiero ma sens jak wpleciemy te słowa w całość:)
Wtedy dopiero to sie klei i nie jest zwykłym czepialstwem
...

Niestety ja śmiertelnik już wiecej nic w tej materii nie moge zrobić
Jak ktoś chce być głuchym, głuchym pozostanie.
Nam pozostaje modlić się za wasze zrozumienie oby jak najszybsze.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-16, 14:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 14:18   

Aha jest jeszce jeden aspekt i być moze tu dojdziemy do porozumienia w koncu jakoś ;
Ja sie chyba domyslam skąd u niektorych moze sie pojawić taka chroniczna niechęć i niezrozumienie słowa 'wielomówstwo' oraz do modlitw różańcowych
i tak dalej:)


Bo niektórzy faktycznie tak sie zachowują jakby od ILOŚCI zdrowasiek zależało powodzenie misji..



A taka modlitwa powinna mieć charakter uwielbienia , dziekczynny , ewetualnie modlitwy w intencji bądz prośby ,niektorzy po prostu chcą pomantrować przed ołtarzem i robią to dla Pana Boga a nie żeby z nim handlować??
Ja tu odprawie za 20 zdrowasiek a Ty Boze wysłuchaj mnie (czyt. zmien swą decyzje)
Ale tak naprawde nigdy nie wiecie co siedzi w człowieku, wiec nie mozna oceniać po pozorach!

Cytat:
Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy".
(Jana 7:24)


''
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-16, 14:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 14:27   

Cytat:
A co złego jest w medytacji :) ?

Któryś z apostołów medytował?a może Jezus :) Jak Budda :mrgreen:
Następna będzie reinkarnacja :)

Według wierzeń New Age Bóg nie jest Stwórcą, ale energią przenikającą wszechświat. To tzw. „boska świadomość”, która ewoluuje także w człowieku poprzez wszelkiego rodzaju medytacje transcendentalne, jogę, ponowne narodzenie, otwieranie czakramów w toku ćwiczeń oddechowych, hipnozę, praktyki astrologiczne, okultystyczne, channeling oraz monotonne dźwięki pobudzające wibracjami przysadkę mózgową w celu otwarcia tzw. trzeciego oka, czyli świadomego postrzegania świata duchowego. Otwieranie owego 'trzeciego oka' jest kluczem do bezpośrednich kontaktów z... upadłymi aniołami, czyli demonami.

Drzewo życia Kabały

Religia Nowej Ery stosuje także magię starożytnej żydowskiej Kabały, której zasady posiadają przemożny wpływ na ten nowy ruch religijny. Jednym z mediów umożliwiających połączenie z duchowymi opiekunami są sztucznie wytwarzane narkotyki, które poszerzają postrzeganie transcendentalne poprzez umożliwienie interakcji w świecie duchowym .


http://www.newage.info.pl...id=22&Itemid=22
http://nickycruz.ovh.org/new_age.html
http://www.okulta.pl/medytacja
http://www.newage.info.pl...id=22&Itemid=22

Thomas Merton
, O.C.S.O. (January 31, 1915 – December 10, 1968) was an American Catholic writer and mystic. A Trappist monk of the Abbey of Gethsemani, Kentucky, he was a poet, social activist, and student of comparative religion. In 1949, he was ordained to the priesthood and given the name Father Louis.[1][2][3]

Merton wrote more than 70 books, mostly on spirituality, social justice and a quiet pacifism, as well as scores of essays and reviews, including his best-selling autobiography, The Seven Storey Mountain (1948), which sent scores of World War II veterans, students, and even teenagers flocking to monasteries across the US,[4][5] and was also featured in National Review's list of the 100 best non-fiction books of the century.[6] Merton was a keen proponent of interfaith understanding. He pioneered dialogue with prominent Asian spiritual figures, including the Dalai Lama, the Japanese writer D.T. Suzuki, and the Vietnamese monk Thich Nhat Hanh. Merton has also been the subject of several biographies.

Contact with Buddhism

Merton was first exposed to and became interested in Eastern religions when he read Aldous Huxley's Ends and Means in 1937, the year before his conversion to Catholicism.[31] Throughout his life, he studied Buddhism, Taoism, Hinduism, Jainism and Sufism in addition to his academic and monastic studies.[32]

Merton was not interested in what these traditions had to offer as doctrines and institutions, but was deeply interested in what each said of the depth of human experience. This is not to say that Merton believed that these religions did not have valuable rituals or practices for him and other Christians, but that, doctrinally, Merton was so committed to Christianity and he felt that practitioners of other faiths were so committed to their own doctrines that any discussion of doctrine would be useless for all involved.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Thomas_Merton
==
s. Arico jest kapłanem archidiecezji Newark w stanie New Jersey w USA, współzałożycielem znanego w Stanach Zjenoczonych i na świecie ruchu poświęconego kontemplacji. Od 1975 r. praktykuje tę modlitwę a od 1978 r. uczy jej innych. W 1983 r. założył organizację Contemplative Outreach, która propaguje kontemplację i tzw. modlitwę głębi korzystając z doświadczenia trapistów, m.in. Thomasa Mertona.
http://info.wiara.pl/doc/...e-tylko-New-Age

Typowe new age 8-)
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-16, 14:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2014-04-16, 14:58   

zion599, ale ja nie o to ciebie pytam, bo ja wiem,że takie teksty w biblii są. Mnie chodzi o różaniec, a w różańcu o ile się orientuję to tych zdań o ktorych piszesz nie ma, więc po co o tym piszesz? sam sobie robote robisz nie potrzebną, a nie ja tobie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 15:02   

zion napisał/a:
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Cytat:
Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem (J 17,24).


oraz:

Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Cytat:
Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie (Ap 3,21).


Nie było jeszcze innych wniebowzięć..
Przynajmniej nie w Biblii..Wszyscy czekają na zmartwychwstanie..
Tak samo jak Maria która potrzebowała również ofiary Mesjasza.
Pochwycenia też nie zauważyłem ani tym bardziej zmartwychwstania..
W katolicyzmie jest tylko jedna Królowa :mrgreen:
JW
Cytat:
Ja tu odprawie za 20 zdrowasiek a Ty Boze wysłuchaj mnie (czyt. zmien swą decyzje)

Jak ksiądz zapodaje "pokutę" to też nieraz daje czadu :lol:

Anonim napisał/a:
Gdy chodzilam na rozaniec, droge krzyzowa i te wszystkie obrzedy nie czulam tam Boga, to nie było to czego oczekiwałam od wiary, pozatym ludzie - szczegolnie starsze dewockie babcie - tylko patrzyly i komentowaly kto jak sie ubral i na pokaz sie modlily a po wyjsciu z kosciola komentowaly innych. a w Zborze spotkalam zupelnei innych ludzi, tam spotkalam dopiero przyjaciol i ludzi ktorzy modlili sie dla siebie nie dla sasiadki z lawki.


==
Ekumeniczność różańca(coś strasznego)
Różaniec nie jest modlitwą antyekumeniczną, zastrzeżoną tylko dla katolików. Wręcz przeciwnie od kilkudziesięciu lat jest on przyjmowany i odmawiany przez coraz liczniejszych chrześcijan innych tradycji, przede wszystkim protestantów. Swoje "różańce" mają już m.in. luteranie i anglikanie.

Ojcowie Reformacji, w tym również niezwykle w wielu kwestiach bliski Kościołowi rzymskokatolickiemu - Marcin Luter, zdecydowanie odrzucali niezwykle już wówczas popularną modlitwę różańcową. Dostrzegali w niej bowiem tylko bezmyślne powtarzanie oklepanych formułek. Ich zdaniem niedopuszczalne było również skoncentrowanie uwagi modlącego na Maryi, a nie na Jezusie.

(jak napisał Jan Paweł II "odmawiać różaniec to nic innego jak kontemplować z Maryją oblicze Chrystusa


http://www.magazyn.ekumen...0698&mode=print
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-16, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-16, 15:12   

nike napisał/a:
zion599, ale ja nie o to ciebie pytam, bo ja wiem,że takie teksty w biblii są. Mnie chodzi o różaniec, a w różańcu o ile się orientuję to tych zdań o ktorych piszesz nie ma, więc po co o tym piszesz? sam sobie robote robisz nie potrzebną, a nie ja tobie.

odpowiedzią na Twoje pytanie jest punk 2 w mojej przydługiej wypowiedzi. ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2014-04-16, 15:28   

zion599 napisał/a:
2.Nawiedzenie świętej Elżbiety
Cytat:
A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? (Łk 1,43).

I co to ma do różańca, jest to rozmowa między dwoma kobietami oddanymi Bogu.
Czy Bóg nie wie,że taki tekst jest w Biblii, że musicie go Bogu przypominać w pogańskim różańcu? Co taka medytacja z różańcem ma pokazać Bogu odnośnie osoby która 150 razy mówi te same zdania? Czy tutaj chodzi o zapamietanie i nauczenie się na pamięć? Czy o co proszę wytlumacz mi.?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14