FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie urodził
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6031/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-04-21, 00:01   

olus napisał/a:
smutna prawda..wolałbym żeby było tak jak głosi KK


no co Ty ?
Najlepiej by było jak głoszą Badacze, możemy sobie teraz robić co chcemy. :lol:
W tysiącleciu i tak dostaniemy szansę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-21, 01:15   

Krystian napisał/a:
olus napisał/a:
smutna prawda..wolałbym żeby było tak jak głosi KK


no co Ty ?
Najlepiej by było jak głoszą Badacze, możemy sobie teraz robić co chcemy. :lol:
W tysiącleciu i tak dostaniemy szansę.

Niom chciałbym pomóc grzesznikowi który już
nie może się sam poprawić.Jakoś.
Jednak gdzie by była sprawiedliwość w tym
czy w drugim przypadku.. :roll:
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-21, 01:23   

olus napisał/a:
Jednak gdzie by była sprawiedliwość w tym

czy w drugim przypadku..



Jezus nie pozwoli krzywdzić niewinnych
Więc prawdopodobnie nie będą sobie żyli beztrosko w jedej chacie bo ten nienaprawiony np adal będzie chciał mordować. Nie tak to będzie.

Sprawiedliwość by była , gdyby ten nieprawy człowiek stanał przed sądem i musiał odrzeć z siebie
wszelkie winy (czyli tym samym dogłębnie uwierzyć w ofiarę Chrystusa- bo inaczej nie da sie tego zrobić , jak wiemy z Pisma Świętego)

powiedziałem : uwierzyć , to znaczy uwierzyć naprawde , sercem, a nie przyjąć do rozumu .
To wcale nie jest proste popatrz na tych naszych 'sprawiedliwych' inaczej jak cierpią gdy nie mają racji i im sie wykazuje brak miłosierdzia Chrystusowego:P
Co mówić w przypadku właśnie tytułowego Judasza



(Jana 3-20)
Cytat:
Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu".


Natomiast prawy juz nie musiał nic robić tylko żyć z Chrystusem
Ale do konca nigdy nie wiemy jak to wszystko się odbędzie
My mozemy sobie tylko mniemać:)
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-21, 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-21, 01:37   

Cytat:
Sprawiedliwość by była , gdyby ten nieprawy człowiek stanał przed sądem i musiał odrzeć z siebie
wszelkie winy (czyli tym samym dogłębnie uwierzyć w ofiarę Chrystusa- bo inaczej nie da sie tego zrobić , jak wiemy z Pisma Święt

Niestety to mało prawdopodobny scenariusz...
Bo z pisma wynika że takim pozostaje już tylko sąd :(
Cytat:
Co mówić w przypadku właśnie tytułowego Judasza

No właśnie.
Dlatego tez wydaje mi się że Judasz został potępiony..
Była skrucha,odrzucenia zapłaty..ale zabrakło wiary
w ofiare Jezusa.I Judasz się wychuśtał :(
Piotr też się zaparł jednak wierzył...
Cytat:
Ale do konca nigdy nie wiemy jak to wszystko się odbędzie
My mozemy sobie tylko mniemać:)

kara i nagroda :(
Dla jednych dobrze dla drugich nie.
życie lub śmierć :(
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-21, 01:37   

Cytat:
8 Albowiem ganiąc ich, zapowiada:
Oto nadchodzą dni, mówi Pan,
a zawrę z domem Izraela
i z domem Judy przymierze nowe.
9 Nie takie jednak przymierze,
jakie zawarłem z ich ojcami,
w dniu, gdym ich wziął za rękę,
by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej.
Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu,
przeto i Ja przestałem dbać o nich, mówi Pan.
10 Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela
w owych dniach, mówi Pan.
Dam prawo moje w ich myśli,
a na sercach ich wypiszę je,
i będę im Bogiem,
a oni będą Mi ludem.
11 I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
Bo wszyscy Mnie poznają,
od małego aż do wielkiego.
12 Ponieważ ulituję się nad ich nieprawością
i nie wspomnę więcej na ich grzechy.


W świetle tego cytatu mozna powiedzieć , ze Bog jeszcze nieraz nas zaskoczy:)
Kiedyś Żydzi nie mogli sobie wyobrażać ze np ten Chrystus ktorego Bóg na świat pośle zbawi świat, otworzy możliwośc zbawienia ,
Myśleli że Bóg napewno policzy za grzech pierworodny, bo przecież JEST sprawiedliwy więc jak zapowiedział wyrokiem będzie nim śmierć , tylko nikt nie spodziewał się takiego rozwiązania ze bedziemy mogli przez Chrystusa wejść;
Teraz tez zniewalają nas nasze ziemskie analizy ,
I mowy obronne tak jak np moje niedoskonałe łatwo obalić natomiast gdy przyjdzie Bóg z jego sprawiedliwością nie bedzie mozna dyskutować:)

Przyjmijmy go zatem takim jaki będzie oraz jego miłosierdzie byśmy z ofiar przypadkiem nie stali się katami, ktore jak onegdaj Żydzi powiedzą
,,Panie Boże to niesprawiedliwe"
albo nie nazwali Jezusa bluźniercą.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-21, 01:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-21, 01:42   

Cytat:
kara i nagroda :(
Dla jednych dobrze dla drugich nie.
życie lub śmierć :(


No trzeba być ostrożnym bo szatan nie spi, tłumaczyć sobie ze mozna grzeszyć i być nieprawym i tego sie trzymac bezkrytycznie
to wiekszej głupoty nie ma:p
byle tylko nie zapędzić sie w drugą stronę i przyjąć potem Boga takiego jakim jest naprawde nie odrzucić go gdy sie zjawi nie powiedzieć jak ten sługa:
"Panie tyle lat Ci służyłem"
albo jak starszy syn z przypowieści o synu marnotrawnym zawiódł się niejako ojcem eh.

Apokalipsa odkryje wszystkie ukryte zamiary nasze, więc lepiej je poznać za wczasu :)
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-21, 01:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-21, 01:46   

Tutaj jest świetna przypowieśc , działa dla fanatyków jak płachta na byka, bardzo ją lubie:P

Cytat:
1 Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. 2 Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. 3 Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, 4 i rzekł do nich: "Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam". 5 Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. 6 Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: "Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?" 7 Odpowiedzieli mu: "Bo nas nikt nie najął". Rzekł im: "Idźcie i wy do winnicy!" 8 A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: "Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!" 9 Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. 10 Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. 11 Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, 12 mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty". 13 Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? 14 Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie.
15 Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?" 16 Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi".
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-21, 01:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-21, 13:32   

Cytat:
No trzeba być ostrożnym bo szatan nie spi, tłumaczyć sobie ze mozna grzeszyć i być nieprawym i tego sie trzymac bezkrytycznie
to wiekszej głupoty nie ma:p

Apokalipsa odkryje wszystkie ukryte zamiary nasze, więc lepiej je poznać za wczasu :)

Tylko głupcy głoszą bezprawie..

(20) A pozostali ludzie, nie zabici przez te plagi, nie odwrócili się od dzieł swoich rąk, tak by nie wielbić demonów ani bożków złotych, srebrnych, spiżowych, kamiennych, drewnianych, które nie mogą ni widzieć, ni słyszeć, ni chodzić (21) Ani się nie odwrócili od swoich zabójstw, swych czarów, swego nierządu i swych kradzieży.
--
(17) I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa. (18)

(9) I ludzie zostali dotknięci wielkim upałem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie nawrócili się, by oddać Mu chwałę. (10)

(11) i Bogu nieba bluźnili za bóle swoje i wrzody, ale od czynów swoich się nie odwrócili. (12)

I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe. (6) I rzekł mi: Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia. (7) Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem. (8) A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga. (9) I

6) I rzekł mi: Te słowa wiarygodne są i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków, wysłał swojego anioła, by sługom swoim ukazać, co musi stać się niebawem. (7) A oto niebawem przyjdę. Błogosławiony, kto strzeże słów proroctwa tej księgi. (8)

(Apokalipsa (Objawienie)

===

Apokalipsa – z czym kojarzy ci się to słowo? Większość ludzi uważa, że odnosi się ono do wojny nuklearnej, zagłady świata, trzeciej wojny światowej czy tym podobnych rzeczy. Według niektórych słowników jest to „zjawisko przerażające” lub „nadciągający kataklizm kosmiczny”… jednak wszystkie te terminy mają niewiele wspólnego z prawdą.

Apokalipsa (z greckiego a·po·ka’ly·psis) znaczy właściwie „odsłonięcie” albo „odkrycie”. Taką nazwę nosi ostatnia księga biblijna, jednak nie jest to jakieś fatalistyczne orędzie o końcu świata, lecz odsłonięcie prawd Bożych, które winny budzić w naszych sercach promienną nadzieję i niewzruszoną wiarę.

To prawda, że ta księga zamykająca Biblię mówi o Armagedonie, nazywając go „wojną wielkiego dnia Boga Wszechmocnego” (Objawienie 16:14, 16). Nie będzie to jednak masakra nuklearna! Taka wojna najprawdopodobniej unicestwiłaby wszelkie życie na ziemi, tymczasem Pismo Święte zawiera uszczęśliwiające zapewnienie, iż siły kierowane przez Boga zniszczą wyłącznie Jego niegodziwych przeciwników (Psalm 37:9, 10; 145:20). Ów punkt kulminacyjny sądu Bożego, zwany Armagedonem, przeżyje wielka rzesza ludzi ze wszystkich narodów. Potem Chrystus Jezus będzie ich „pasł” i powiedzie ich ku życiu wiecznemu na rajskiej ziemi. Czy nie chciałbyś znaleźć się wśród nich? Objawienie ukazuje, że jest to możliwe! (Objawienie 7:9, 14,17).


====

list do zboru w sardes
http://messiahiscoming.pl...egi-objawienia/
http://cienieprzyszlosci....zboru-w-sardes/
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13637
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 416/608
 68%
Wysłany: 2014-04-22, 11:56   Re: Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie urodził

o napisał/a:
- Jeżeli po śmierci nic nie ma i wszystkich (dobrych, mało złych, średnio złych, i tragicznie złych) czeka ten sam los - niebyt; -


Jest---SEN. Koh 9:5 bw "Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie."

Nie czeka ich jednak NIEBYT, bo za tę właśnie śmierć Jezus umarł, gdyby Jezus nie umarł za tę śmierć, to TAK, bylibyśmy w NIEBYCIE.

Cytat:
- jeżeli w tysiącleciu zmartwychwstają wszyscy, i kaci i ofiary, i wierni chrześcijanie i niewierni - aby się dopiero uczyć na tych samych zasadach;


Każdy człowiek musi mieć szansę. Tysiąclecie będzie tez sądem dla ludzkości, właśnie tej jak mówisz [gorszej---bardziej zdegradowanej]

-
Cytat:
jeżeli w tysiącleciu zmartwychwstają jedynie ci, którzy zasłużyli, a pewne osoby nie zmartwychwstają (Adam, Ewa, Judasz itp) będąc dalej niebytem i anihilacją wieczną,


Tę sprawę ja zostawiam Bogu, nie mnie sadzić kto wstanie a kto nie wstanie. Jest jednak pewna wzmianka w nowym Testamencie,ze: Łk 12:10 bg "I każdemu, kto by mówił słowo przeciwko Synowi człowieczemu, będzie mu odpuszczone: ale temu, kto by przeciwko Duchowi Świętemu bluźnił, nie będzie odpuszczone."

Cytat:
To co za sens grożenia Judaszowi, że lepiej, gdyby w ogóle się nie narodził? :shock:


A jak sądzisz, przeciwko jakiemu duchowi Judasz zgrzeszył?

Cytat:
Czyżby - jak to się dziś mówi - mijał się z prawdą, a nawet z sensem i elementarną logiką? W takim razie są miliardy, którym lepiej byłoby się w ogóle nie narodzić, bo... będą nie istnieć, tak samo jak przed urodzeniem i żadna kara ni cielesna ni wieczna im nie grozi...? :shock:


A czy jest napisane w Piśmie Świętym,żeby miliardy nie wstały? Czy te miliardy miały ducha Świętego, żeby przeciwko niemu zgrzeszyć? Kiedy go otrzymały?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-22, 12:40   

Cytat:
Nie czeka ich jednak NIEBYT, bo za tę właśnie śmierć Jezus umarł, gdyby Jezus nie umarł za tę śmierć, to TAK, bylibyśmy w NIEBYCIE.

Za przekroczenie Prawa Mojżeszowego(Bożego) jest śmierć pierwsza.
Za odrzucenie ofiary(krwi) Jezusa jest śmierć wieczna.


Hbr 10:28-29
28. Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków.
29. Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
(BT)

Hbr 9:27-28
27. A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
28. tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
Cytat:
Każdy człowiek musi mieć szansę

każdy miał :roll: lub ma ;-)
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-22, 21:07   

Widzę, że radosna twórczość nadal się rozwija... żeby chociaż jeszcze na temat... :-/
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13637
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 416/608
 68%
Wysłany: 2014-04-22, 21:43   

Krystian napisał/a:
no co Ty ?
Najlepiej by było jak głoszą Badacze, możemy sobie teraz robić co chcemy. :lol:
W tysiącleciu i tak dostaniemy szansę.

A gdzie to tak głoszą badacze???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-22, 21:43   

o
No przecież Judasz też był po drodze :-D
byt i niebyt też :)
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-22, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13637
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 416/608
 68%
Wysłany: 2014-04-22, 21:56   

olus napisał/a:
Za przekroczenie Prawa Mojżeszowego(Bożego) jest śmierć pierwsza.
Za odrzucenie ofiary(krwi) Jezusa jest śmierć wieczna.


Owszem na śmierć za przekroczenie prawa Mojżeszowego, czasami Żydzi byli skazywani na śmierć, adamową i z tej śmierci zostali wybawieni przez śmierć Jezusa Pana i w odpowiednim czasie zostaną wzbudzeni.

Jezus Pan umarł za Adama i wszyscy którzy byli w biodrach Adama mają zagwarantowane wzbudzenie z grobu i w Tysiacleciu pracowanie na życie wieczne.

wyjatek; Spłodzeni z ducha Św. jeżeli zgrzeszyli przeciwko temu duchowi tacy nie maja z martwych wzbudzenia. Pamięć o nich zaginie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-22, 22:09   

Cytat:
Owszem na śmierć za przekroczenie prawa Mojżeszowego, czasami Żydzi byli skazywani na śmierć, adamową i z tej śmierci zostali wybawieni przez śmierć Jezusa Pana i w odpowiednim czasie zostaną wzbudzeni.
Jezus Pan umarł za Adama i wszyscy którzy byli w biodrach Adama mają zagwarantowane wzbudzenie z grobu i w Tysiacleciu pracowanie na życie wieczne.

okej ale chyba tylko ci którzy sobie powiedzmy na to zasłużyli..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14