FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy należy modlić się do Jezusa :)
Autor Wiadomość
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-02-26, 13:25   

Krystian napisał/a:
naka napisał/a:
Krystian napisał/a:
Ja się z Nim zgadzam, że Jezus nigdy jak wstąpił z powrotem do nieba


jak?


Napisz Naka o co Ci chodzi w pytaniu " jak " 8-)


;-)
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-08, 17:04   

Muszę zamieścić pewne sprostowanie. Otóż sprawdziłem dokładnie wersety i okazuje się, że nie miałem racji. W żadnym miejscu chrześcijańskich Pism greckich takie określenie jak "modllić się" - προσεύχομαι (proséfchomai) kierowane do Pana Jezusa nie występuje. Występuje wzywanie Imienia Pana Jezusa, kierowanie próśb do Jezusa Chrystusa, ale nie modlenie. Natomiast określenie "módlcie się" w odpowiedzi na pytanie Apostołów jest odniesione do Niebiańskiego Ojca. Niestety wiele przykładów wstawia uparcie słowo "modlić" w odniesieniu do Pana Jezusa tam, gdzie go w ogóle nie ma. Na forum również miało miejsce takie cytowanie. Istnieją w necie i nie tylko różne wykrętne uzasadnienia tego fałszowania. Nagina się i przekręca wersety, aby pasowały do religijnej dogmatyki. Nie szkodzi, że nie pisze o modlitwie, ale to i tak jest modlitwa bo ktoś wzywał, prosił lub się pokłonił..tymczasem sam Jezus nigdy nie użył określenia "do mnie się módlcie". Naturalnie miłość do Pana Jezusa pobudza wiernych chrześcijan nawet do kierowanych pod jego adresem modlitw, ale Biblia tego niestety nie potwierdza. :-(
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-08, 17:37   

Tak...Katolicy i protestanci jako argument
za modlitwa do Jezusa czesto podaja
werset z dziejow 7:59

(59) Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: Panie Jezu, przyjmij ducha mego! (60) A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: Panie, nie poczytaj im tego grzechu. Po tych słowach skonał.(Biblia tysiaclecia)

problem w tym ze tutaj pisarz uzyl slowa legonta czyli mowic.

και ελιθοβολουν τον στεφανον επικαλουμενον και λεγοντα κυριε ιησου δεξαι το πνευμα μου

I kamienowali Szczepana przywołującego i mówiącego Panie Jezu weź ducha mojego


===


εξηρχετο δε και δαιμονια απο πολλων κραζοντα και λεγοντα οτι συ ει ο χριστος ο υιος του θεου και επιτιμων ουκ εια αυτα λαλειν οτι ηδεισαν τον χριστον αυτον ειναι

Wychodził (Wychodziły) zaś i demony z licznych krzyczące i mówiące że Ty jesteś Pomazaniec Syn Boga i upominając nie pozwalał im mówić gdyż wiedziały (że) Pomazańcem On być
 
     
Lamed
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-08, 19:50   

Olus napisał/a:
Tak...Katolicy i protestanci jako argument
za modlitwa do Jezusa czesto podaja
werset z dziejow 7:59

(59) Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: Panie Jezu, przyjmij ducha mego! (60) A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: Panie, nie poczytaj im tego grzechu. Po tych słowach skonał.(Biblia tysiaclecia)

problem w tym ze tutaj pisarz uzyl slowa legonta czyli mowic.

και ελιθοβολουν τον στεφανον επικαλουμενον και λεγοντα κυριε ιησου δεξαι το πνευμα μου

I kamienowali Szczepana przywołującego i mówiącego Panie Jezu weź ducha mojego


===


εξηρχετο δε και δαιμονια απο πολλων κραζοντα και λεγοντα οτι συ ει ο χριστος ο υιος του θεου και επιτιμων ουκ εια αυτα λαλειν οτι ηδεισαν τον χριστον αυτον ειναι

Wychodził (Wychodziły) zaś i demony z licznych krzyczące i mówiące że Ty jesteś Pomazaniec Syn Boga i upominając nie pozwalał im mówić gdyż wiedziały (że) Pomazańcem On być
Widzę, że nie tylko ja to zauważyłem. A zatem jest nas już dwóch. Nie chodzi tu o pomniejszanie roli Zbawiciela, ale o dokładne poznanie Pism. Zauważmy, że nie należy wychodzić ponad to, co tam napisane."żebyście na naszym przykładzie nauczyli się reguły:Nie wychodźcie poza to, co jest napisane” "
(1 Kor 4:6)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-10, 14:51   

posty nie na temat przenioslem tutaj
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2016-04-11, 03:46   

Cytat:
Czy należy modlić się do Jezusa :)


Spójrzmy do królestwa niebieskiego, aby uzyskać wiedzę w tym zakresie, porównując kto czcił, pokłonił i modlił się do kogo.


Jezus modlił się [G4336] do Ojca [Stronga G3962 pater]

38) Tedy im rzekł Jezus: Smętna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcież tu, a czujcie ze mną.
(39) A postąpiwszy trochę, padł na oblicze swoje, modląc się [G4336] i mówiąc: Ojcze mój, jeźli można, niech mię ten kielich minie; a wszakże nie jako ja chcę, ale jako ty.

(52) Tedy mu rzekł Jezus: Obróć miecz swój na miejsce jego; albowiem wszyscy, którzy miecz biorą, od miecza poginą. (53) Azaż mniemasz, że bym nie mógł teraz prosić [G4336] Ojca mego, a stawiłby mi więcej niż dwanaście wojsk Aniołów?

(Ew. Mateusza 26, Biblia Gdańska)

(35) A postąpiwszy trochę, padł na ziemię i modlił się, aby, jeźli można, odeszła od niego ta godzina; (36) I rzekł: Abba Ojcze! wszystko tobie jest możno, przenieś ode mnie ten kielich; wszakże nie co ja chcę, ale co Ty. (Ew. Marka 14, Biblia Gdańska)

(41) A sam oddalił się od nich, jakoby na ciśnienie kamieniem, a klęknąwszy na kolana, modlił się, (42) Mówiąc: Ojcze! jeźli chcesz, przenieś ten kielich ode mnie; wszakże nie moja wola, lecz twoja niech się stanie. (43) I ukazał mu się Anioł z nieba, posilający go. (44) Ale będąc w boju, gorliwiej się modlił, a był pot jego jako krople krwi ściekające na ziemię. (45) A wstawszy od modlitwy, przyszedł do uczniów, i znalazł je śpiące od smutku. (Ew. Łukasza 22, Biblia Gdańska)

(1) To powiedziawszy Jezus, podniósł oczy swoje w niebo i rzekł: Ojcze! przyszła godzina, uwielbij Syna twego, aby też i Syn twój uwielbił ciebie. (2) Jakoś mu dał moc nad wszelkiem ciałem, aby tym wszystkim, któreś mu dał, dał żywot wieczny. (3) A toć jest żywot wieczny, aby cię poznali samego prawdziwego Boga, i któregoś posłał, Jezusa Chrystusa. (Ew. Jana 17, Biblia Gdańska)


Jezus modlił się [G4336] do Boga [Stronga G2316 theos]

12) I stało się w oneż dni, odszedł na górę, aby się modlił; i był tam przez noc na modlitwie Bożej. (Ew. Łukasza 6, Biblia Gdańska)


Jezus nakazuje czcić/klaniac sie [G4352 worship] Panu [Stronga G2962 kyrios]

(10) Tedy mu rzekł Jezus: Pójdź precz, szatanie! albowiem napisano: Panu Bogu twemu kłaniać się będziesz, i jemu samemu służyć będziesz. (Ew. Mateusza 4, Biblia Gdańska)

(8) A odpowiadając Jezus rzekł mu: Pójdź precz ode mnie, szatanie! albowiem napisano: Panu, Bogu twemu, kłaniać się będziesz, i jemu samemu służyć będziesz. (Ew. Łukasza 4, Biblia Gdańska)


Apostołowie modlili się [G4336] do Boga [Stronga G2316 theos]

(24) Który wziąwszy takie rozkazanie, wsadził je do najgłębszego więzienia, a nogi ich zamknął w kłodę. (25) A o północy Paweł i Sylas modląc się, chwalili Boga pieśniami, tak że je słyszeli więźniowie. (Dzieje Apost. 16, Biblia Gdańska)


Apostołowie modlili się [G4336] do Pana [Stronga G2962 kyrios]

(24) A modląc się mówili: Ty Panie! który znasz serca wszystkich, okaż z tych dwóch jednego, któregoś obrał; (25) Aby przyjął cząstkę usługiwania tego i apostolstwa, z którego wypadł Judasz, aby odszedł na miejsce swoje. (Dzieje Apost. 1:1-26, Biblia Gdańska)

Nasz Pan Jezus Chrystus jest "kyrios".


Uczniowie czcili/klaniali sie [G4352 worship] Jezusowi

(22) A wnetże przymusił Jezus uczniów swoich, aby wstąpili w łódź, i uprzedzili go na drugą stronę, ażby rozpuścił lud. (23) A rozpuściwszy lud, wstąpił na górę z osobna, aby się modlił; a gdy był wieczór, sam tam był. (24) A łódź już w pośrodku morza będąc, miotana była od wałów; albowiem był wiatr przeciwny. (25) Lecz o czwartej straży nocnej szedł do nich Jezus, chodząc po morzu. (26) A ujrzawszy go uczniowie po morzu chodzącego, zatrwożyli się, mówiąc: Obłuda to jest! i od bojaźni krzyknęli. (27) Lecz wnet rzekł do nich Jezus, mówiąc: Ufajcie! Jam ci to jest; nie bójcie się. (28) A odpowiadając mu Piotr rzekł: Panie! Jeźliżeś ty jest, każ mi przyjść do ciebie po wodzie. (29) A on rzekł: Pójdź! A Piotr, wystąpiwszy z łodzi, szedł po wodzie, aby przyszedł do Jezusa; (30) Ale widząc wiatr gwałtowny, zląkł się; a gdy począł tonąć, zakrzyknął, mówiąc: Panie, ratuj mię! (31) A Jezus zaraz wyciągnąwszy rękę, uchwycił go i rzekł mu: O małowierny! przeczżeś wątpił? (32) A gdy oni wstąpili w łódź, uciszył się wiatr. (33) A ci, którzy byli w łodzi, przystąpiwszy pokłonili mu się, mówiąc: Prawdziwie jesteś Synem Bożym. (Ew. Mateusza 14, Biblia Gdańska)

(50) I wywiódł je precz aż do Betanii, a podniósłszy ręce swoje błogosławił im. (51) I stało się, gdy im błogosławił, rozstał się z nimi, i był niesiony w górę do nieba. (52) A oni pokłoniwszy mu się, wrócili się do Jeruzalemu z radością wielką. (53) I byli zawsze w kościele, chwaląc i błogosławiąc Boga. Amen. (Ew. Łukasza 24, Biblia Gdańska)


Mędrcy czcili/klaniali sie [G4352 worship] Jezusowi

(1) A gdy się Jezus narodził w Betlehemie Judzkiem za dnia Heroda króla, oto mędrcy ze wschodu słońca przybyli do Jeruzalemu, mówiąc: (2) Gdzież jest ten, który się narodził, król żydowski? Bośmy widzieli gwiazdę jego na wschód słońca, i przyjechaliśmy, abyśmy mu się pokłonili. (11) I wszedłszy w dom, znaleźli dzieciątko z Maryją, matką jego, a upadłszy, pokłonili mu się, i otworzywszy skarby swoje, ofiarowali mu dary: złoto i kadzidło i myrrę. (Ew. Mateusza 2, Biblia Gdańska)


Ludzie czcili/klaniali sie [G4352 worship] Jezusowi

(1) A gdy zstępował z góry, szedł za nim wielki lud; (2) A oto trędowaty przyszedłszy, pokłonił mu się, mówiąc: Panie! jeźli chcesz, możesz mnie oczyścić. (3) I wyciągnąwszy Jezus rękę, dotknął się go, mówiąc: Chcę, bądź oczyszczony; i zaraz oczyszczony jest trąd jego. (Ew. Mateusza 8, Biblia Gdańska)

(18) To gdy on do nich mówił, oto niektóry przełożony bóżnicy przyszedłszy pokłonił mu się, mówiąc: Córka moja dopiero skonała; ale pójdź, a włóż na nią rękę twoję, a ożyje. (19) Tedy wstawszy Jezus, szedł za nim, i uczniowie jego. (Ew. Mateusza 9, Biblia Gdańska)

(25) Lecz ona przystąpiwszy, pokłoniła mu się, mówiąc: Panie, ratuj mię! (Ew. Mateusza 15, Biblia Gdańska)

(20) Tedy przystąpiła do niego matka synów Zebedeuszowych z synami swoimi, kłaniając mu się, i prosząc nieco od niego. (Ew. Mateusza 20, Biblia Gdańska)

(1) A gdy się kończył sabat, i już świtało na pierwszy dzień onego tygodnia, przyszła Maryja Magdalena i druga Maryja, aby grób oglądały. (2) A oto stało się wielkie trzęsienie ziemi; albowiem Anioł Pański zstąpiwszy z nieba, przystąpił i odwalił kamień ode drzwi, i usiadł na nim. (3) A było wejrzenie jego jako błyskawica, a szata jego biała jako śnieg. (4) A ci, którzy strzegli grobu, drżeli, bojąc się go, i stali się jako umarli. (5) Ale Anioł odpowiadając, rzekł do niewiast: Nie bójcie się wy; boć wiem, iż Jezusa ukrzyżowanego szukacie. (6) Nie maszci go tu; albowiem powstał, jako powiedział; chodźcie, oglądajcie miejsce, gdzie leżał Pan. (7) A prędko idąc, powiedzcie uczniom jego, że zmartwychwstał; a oto uprzedza was do Galilei, tam go ujrzycie; otom wam powiedział. (8) Tedy wyszedłszy prędko od grobu z bojaźnią i z radością wielką, bieżały, aby to opowiedziały uczniom jego. (9) A gdy szły, aby to opowiedziały uczniom jego, oto Jezus spotkał się z niemi, mówiąc: Bądźcie pozdrowione. A one przystąpiwszy, uchwyciły się nóg jego i pokłoniły mu się. (10) Tedy im rzekł Jezus: Nie bójcie się; idźcie, opowiedzcie braciom moim, aby poszli do Galilei, a tam mię ujrzą. (Ew. Mateusza 28, Biblia Gdańska)

(35) A usłyszawszy Jezus, iż go precz wygnali i znalazłszy go, rzekł mu: Wierzyszże ty w Syna Bożego? (36) A on odpowiedział i rzekł: A któż jest, Panie! abym weń wierzył? (37) I rzekł mu Jezus: I widziałeś go, i który mówi z tobą, onci jest. (38) A on rzekł: Wierzę Panie! i pokłonił mu się. (Ew. Jana 9, Biblia Gdańska)


Aniołowie musza czcic/klaniac sie [G4352 worship] Jezusowi

(6) A zasię, gdy wprowadza pierworodnego na okrąg świata, mówi: A niech się mu kłaniają wszyscy Aniołowie Boży. (List do Hebrajczyków 1, Biblia Gdańska)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-11, 04:19   

Cytat:
Jezus nakazuje czcić/klaniac sie [G4352 worship] Panu [Stronga G2962 kyrios]


Jezus jest Panem ku chwale Jego Boga i Ojca

9 Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,
10 aby na imię Jezusa
zgięło się każde kolano

istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11 I aby wszelki język wyznał,
że Jezus Chrystus jest PANEM -
ku chwale Boga Ojca.


Cytat:
(25) Lecz ona przystąpiwszy, pokłoniła mu się, mówiąc: Panie, ratuj mię! (Ew. Mateusza 15, Biblia Gdańska)

Krolom tez sie klaniano..

i jeszcze cos

3: 9 Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem. BW

Cytat:
Nasz Pan Jezus Chrystus jest "kyrios".

Bog tez i nie tylko.

Powiedział Pan Panu mojemu siądź po prawicy mojej aż (kiedy)kolwiek położyłbym wrogów twoich podnóżkiem stóp twoich

W Tanachu jest roznica..ale tutaj nie.

Kol 3:22 Słudzy, bądźcie posłuszni we wszystkim ziemskim panom, służąc nie tylko pozornie, aby się przypodobać ludziom, lecz w szczerości serca, jako ci, którzy się boją Pana. (23) Cokolwiek czynicie, z duszy czyńcie jako dla Pana, a nie dla ludzi, (24) wiedząc, że od Pana otrzymacie jako zapłatę dziedzictwo, gdyż Chrystusowi Panu służycie.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2016-04-11, 15:57   

W odniesieniu do mojego poprzedniego postu, istnieje ciekawy fakt, który chcę podkreślić:

Chociaż Jezus nakazuje nam czcić/worship [G4352] tylko naszego Pana [G2962 kyrios], Boga naszego, w Biblii, Jezus sam nigdy "nie" czci/klania sie/worship [Stronga G4352 proskyneō] Ojca [G3962 pater], Pana [G2962 kyrios] lub Boga [G2316 theos].
Ostatnio zmieniony przez Steve Sondej 2016-04-11, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2016-04-11, 16:03   

Cytat:
Krolom tez sie klaniano..


Kto? Jezus? Apostołowie? ci odrodzeni w duchu? i komu?
Możesz rozwinąć? Podaj wspierającą werset z Biblii.
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2016-04-11, 16:18   

Cytat:
Bog tez i nie tylko.

Powiedział Pan Panu mojemu siądź po prawicy mojej aż (kiedy)kolwiek położyłbym wrogów twoich podnóżkiem stóp twoich


Widzisz, różnica jest taka; kiedy ludzie czcili/worshipped [g4353] Pana [kyrios] Jezusa, On ich nigdy nie upomniał tak jak to zrobił w przypadku Szatana w Ew Mat. 4:10 i Ew Luk 4:8.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-11, 21:08   

Cytat:
Kto? Jezus? Apostołowie? ci odrodzeni w duchu? i komu?

Apostolowie i Jezus nauczali ze wladzy
tez nalezy sie szacunek/czesc/poklon
Poklonic sie wladcy to nie grzech
i nie chodzi tu czesc boska.
Jezusa tez nikt jak Boga
nie czcil ale mu sie klaniano..

Mt 22, 21: „Oddajcie tedy, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co jest bożego Bogu.

Rzy,oam 13:7
Oddawajcie więc każdemu to, co powinniście: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu bojaźń - bojaźń, komu cześć - cześć.


A tutaj masz

(23) Kiedy Abigail spostrzegła Dawida, szybko zsiadła z osła i upadłszy na twarz przed Dawidem, oddała mu pokłon aż do ziemi. (24) Rzuciwszy się do jego stóp rzekła: Panie mój! Niech na mnie spadnie wina! Pozwól jednak służebnicy twej przemówić do ciebie, wysłuchaj słów twej służebnicy! (25)

Wyzej podalem z Objawienia..

Cytat:
Widzisz, różnica jest taka; kiedy ludzie czcili/worshipped [g4353] Pana [kyrios] Jezusa, On ich nigdy nie upomniał tak jak to zrobił w przypadku Szatana w Ew Mat. 4:10 i Ew Luk 4:8.


I co z tego?Jezus byl zapowiedzianym Adoni/Panem
ktorego wywyzszyl Bog.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-11, 21:11   

Olus napisał/a:
I co z tego?Jezus byl zapowiedzianym Adoni/Panem
ktorego wywyzszyl Bog.


Jeszcze wywyższony nie był,najpierw wykonać musiał wszystko co należało wykonać (był pewny swego ;-) )
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-11, 21:15   

No ale wierzacy wiedzieli ze jest Synem Bozym itd..
Wiec mogli bic przed nik poklony..
przed krolami tez bili :-P
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2016-04-12, 04:54   

Cytat:
Apostolowie i Jezus nauczali ze wladzy
tez nalezy sie szacunek/czesc/poklon
Poklonic sie wladcy to nie grzech
i nie chodzi tu czesc boska.
Jezusa tez nikt jak Boga
nie czcil ale mu sie klaniano..


Mylisz sens czczenia Boga z przestrzeganiem zasad na ziemi i witaniem innych [salutacja]. Proponuję zapoznać się z definicją greckiego słowa proskyneō G4352. Dałem Ci tak wiele wersetów z tym słowem i jak jest ono wykorzystane :)


Weźmy na przykład ten werset, gdzie Bóg użył słowa G4352 [worship]:
(6) A zasię, gdy wprowadza pierworodnego na okrąg świata, mówi: A niech się mu kłaniają G4352 wszyscy Aniołowie Boży. (List do Hebrajczyków 1, Biblia Gdańska)

Czy naprawdę wierzysz, że z tego wersetu Aniołowie Boży powinny salutować Jezusa w sposób niczym:"Hejka!", "What's up?" "Dzien dobry" albo a może przez przechylenie kapelusza?

Nie chcę kontynuować, bo widzisz jak głupio to brzmi.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-04-12, 06:49   

Nic nie myle..prokeneo oznacza tez poklon a nie tylko czesc boska..
Po prostu na imie Jezus ma sie zginac kazde kolano.
Ja dalem ci wersety ktore mowia ze klaniano
sie nawet krolom..Oczyiwscie Jezus jest
od nich "wiekszy/"wazniejszy"...
ale Bogiem nie jest :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14