FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Samuel ? Wywołanie Samuela ?
Autor Wiadomość
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-05, 20:54   

bartek212701 napisał/a:
Jeżeli nadludzką to co to znaczy ? Przecież prorok Samuel po śmierci nie przybrał postaci NIEczłowieka.Był nadal człowiekiem, a Ona widzi kogoś nadludzkiego, używa nawet słowa: אֱלֹהִים [Elohim] Należy sobie zadać pytanie, czy Samuel był Bogiem? albo boską istotą?


Samuel był elohimem a nie człowiekiem.
Człowiek to chadza po Ziemi i ma ciało.
Zjawa nie.

Cytat:
Cytat:
Job. 7:9-Jak obłok się rozchodzi i znika, tak nie wraca ten, kto zstąpił do krainy umarłych.
10. Nigdy już nie wróci do swego domu, a miejsce jego zamieszkania nie wie już nic o nim.

Nie wraca ten kto zstąpił do tej krainy, a Samuel miałby wrócić ?


Hiob stwierdza po prostu fakt, że jak się umrze, to już kapota.
Samuel ani nie powrócił do życia na ziemi, ani nie zamieszkał w swoim domu...
Niepotrzebnie szukasz Bartku tam, gdzie nic o tym nie ma.
Refleksje Hioba nie są też wykładnią teologiczną.
To są tylko refleksje, a ponadto, nie zawsze poprawne.

Mam inne pytanie.
Czy wolno rozmawiać z szatanem?
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-05, 21:01   

o napisał/a:
Samuel był elohimem a nie człowiekiem.
Człowiek to chadza po Ziemi i ma ciało.
Zjawa nie.

Samuel nie spadł z nieba by być elohim, czy nie istniał od zawsze :) był człowiekiem i nim pozostał.
o napisał/a:
To są tylko refleksje, a ponadto, nie zawsze poprawne.
a to ciekawe :) to może niepoprawną nazwą skryby jest też Samuel ? :) szczerze ? Słaby argument.
o napisał/a:
Samuel ani nie powrócił do życia na ziemi, ani nie zamieszkał w swoim domu...
Bądźmy rzetelni, jesli tam pisze TYLKO, że nie powróci, to nie musi znaczyć, że chodzi o ŻYCIE na ziemi. Chodzi o zwykły powrót, np jak w kwestii Samuela, który wrócił na sekunde będąc żywym w krainie umarłych.
o napisał/a:
Czy wolno rozmawiać z szatanem?
z racji moich studiów gadam z nim codziennie przez teksty literackie :roll: ostatnio nawet zanosiłem mu litanię :-P Baudlaire 'Litania do Szatana'
Jesli nie można to krucho ze mną ;-) chociaz Jezus z nim rozmawiał.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-05, 21:15   

bartek212701 napisał/a:
Samuel nie spadł z nieba by być elohim, czy nie istniał od zawsze :) był człowiekiem i nim pozostał.


Nie musiał. Mojżesz też był elohim, choć z nieba nie spadł.
Sędziowie izraelscy też nie spadli z nieba. Bartku, po co
robisz coś, co dobrze wiesz, że nie ma sensu... :roll:

Cytat:
a to ciekawe :) to może niepoprawną nazwą skryby jest też Samuel ? :) szczerze ? Słaby argument.


Ja pisałem o Księdze Hioba.
Są to wywody człowieka w depresji, który użala się nad sobą.
Trzeba to wziąć pod uwagę. Poza tym, jego przyjaciele też
nie zawsze mówią do rzeczy. gdyby tak było, to nie zostali
by potępieni. Hiob tez został zganiony przez Jehowę za to
co wygadywał. Gdyby wszystko było cacy, to byliby pochwaleni.

Cytat:
Bądźmy rzetelni, jesli tam pisze TYLKO, że nie powróci, to nie musi znaczyć, że chodzi o ŻYCIE na ziemi. Chodzi o zwykły powrót, np jak w kwestii Samuela, który wrócił na sekunde będąc żywym w krainie umarłych.


Bartku, jesteś zbyt inteligentny, bym z tobą roztrząsał takie pierdoły. Dobrze
wiesz, jako polonista, co miał na myśli Hiob, i czym to się różni od Samuela.

Cytat:
Jesli nie można to krucho ze mną ;-) chociaz Jezus z nim rozmawiał.


Ano widzisz. Jehowa też z Szatanem rozmawiał.
Czy to znaczy, ze nam wolno wywoływać Szatana
by z nim ucinać sobie różnorakie pogawędki?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2014-05-05, 21:42   

Cytat:
bartek212701,
Jeżeli nadludzką to co to znaczy ? Przecież prorok Samuel po śmierci nie przybrał postaci NIEczłowieka.
Był nadal człowiekiem, a Ona widzi kogoś nadludzkiego, używa nawet słowa: אֱלֹהִים [Elohim] Należy sobie zadać pytanie, czy Samuel był Bogiem? albo boską istotą?

Słowo Elohim nie oznacza tylko Boga lub nie ziemskie istoty, oznacza różnych bogów, też boga szatana może oznaczać.

Cytat:
Zastanawiający jest też ten fragment:
Cytat:
Job. 7:9-Jak obłok się rozchodzi i znika, tak nie wraca ten, kto zstąpił do krainy umarłych.
10. Nigdy już nie wróci do swego domu, a miejsce jego zamieszkania nie wie już nic o nim.

Nie wraca ten kto zstąpił do tej krainy, a Samuel miałby wrócić ?


Tutaj sam sobie odpowiedzialeś. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-05, 21:48   

o napisał/a:


Bartku, jesteś zbyt inteligentny, bym z tobą roztrząsał takie pierdoły. Dobrze
wiesz, jako polonista, co miał na myśli Hiob, i czym to się różni od Samuela.

Co miał na mysli to wiem, ale to co napisał mówi coś innego zgoła :-P
o napisał/a:
Ano widzisz. Jehowa też z Szatanem rozmawiał.
Czy to znaczy, ze nam wolno wywoływać Szatana
by z nim ucinać sobie różnorakie pogawędki?

Siema, Bartek jestem
Siema Bartku, Szatan jestem, co tam ?
A bo wiesz, na forum o tobie piszemy
Daj link, popatrzę ;-)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2014-05-05, 21:53   

o napisał/a:
Samuel był elohimem a nie człowiekiem.
Człowiek to chadza po Ziemi i ma ciało.
Zjawa nie.


Samuel nie był elohimem tylko był człowiekiem umarłym i lezał w grobie.
Poczytaj mój post na poprzedniej stronie tam podałam wiele tekstów biblijnych, gdzie Samuel nawet za swojego życia nie rozmawiał z Saulem, bo już go za króla nie uważał, to myślisz,ze po śmierci i to jeszcze wywołany przez medium, gdzie Mojżesz miał rozkaz od Boga czarownice zabijać, o czym to człowieku mówisz???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-05, 21:54   

bartek212701 napisał/a:
o napisał/a:
Ano widzisz. Jehowa też z Szatanem rozmawiał.
Czy to znaczy, ze nam wolno wywoływać Szatana
by z nim ucinać sobie różnorakie pogawędki?

Siema, Bartek jestem
Siema Bartku, Szatan jestem, co tam ?
A bo wiesz, na forum o tobie piszemy
Daj link, popatrzę ;-)


A poważnie?
Bo ja tu nawiązuję do argumentów twoich i Olusa m.in.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-05, 21:55   

o napisał/a:
A poważnie?
poważnie ;-)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2014-05-08, 00:15   

W jednym z postów jest napisane,ze jeżeli prorok nie napisał,że to był demon, tylko Samuel to zn.,że to był Samuel.

Prawie każdy prorok który pisał w natchnieniu, nie rozumiał co pisze i dlatego napisał to tylko co miał rozkazane.

Druga rzecz, to Saul nie rozmawiał bezpośrednio z Samuelem tylko przez medium.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-08, 08:47   

nike napisał/a:
Prawie każdy prorok który pisał w natchnieniu, nie rozumiał co pisze i dlatego napisał to tylko co miał rozkazane.


Czyli Duch świety kazał pisarzowi wyraźnie napisać że to był Samuel!? :-D
No więc czego więcej chcesz? :-?
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-08, 14:07   

Szatan Ciągle się przeobraża w anioła światła. (15) Nic zatem wielkiego, jeśli również Jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości.


Prorok czy oszust?

Istnieją dwie główne teorie dotyczące historii Saula i wiedźma z En Dor. Jedna z teorii mówi, że tak naprawdę mówił Saul z Samuelem, który powstał z martwych. Kolejny mówi, że to nie był Samuel, ale zły duch, który udawał, że Samuel. Ponadto, jeśli jest to zły duch, jak duch może to zrobić prawdziwy prognozy, w tym duchu Samuel powiedział Saulowi lub "Ponadto Pan również dostarczać Izraelowi z tobą w ręce Filistynów. A jutro ty i twoi synowie ze mną. Pan również dostarczyć armii Izraela w ręce Filistynów. "(1 Samuela 28:19), a ostatecznie wszystkie te rzeczy nie nadejdzie.

W 1 Samuela 28, gdy po raz pierwszy przeczytałem to, jak wielu ludzi, pomyślałem Saul mówił do proroka Samuela, który odszedł, ale wychował się porozmawiać z Saulem. Ale wydawało się nieco dziwne, że w tym samym rozdziale mówi "Kiedy Saul zobaczył armię Filistynów, bał się, a jego serce drżało znacznie. A gdy Saul zapytał Pana, Pan mu nie odpowiada, albo przez marzenia lub Urim ani przez proroków. "(1 Samuela 28:5-6) Jeśli Pan nie rozmawiał z Saulem pośrednictwem swoich agentów, to on używać czarownicę? Wyobraź sobie, ze mną tę biblijną, tutaj jest Saul, prorocy Pana nie dają mu wiadomość, Pan nie komunikuje się z nim za pomocą wszelkich środków. Saul jest zdesperowany, więc w wersecie 7 postanawia szukać medium, jeden, który komunikuje się ze zmarłymi. To nie jest dobry sposób, aby uzyskać wskazówki od Boga. Biblia, która Saul miał w tym czasie mówi "nie dają uwadze mediów i duchów; nie szukają po nich, aby nie splugawić przez nich: Ja jestem Pan, Bóg twój. A osoba, która zwraca się do mediów i duchów, do uprawiania prostytucji się z nimi, zwrócę oblicze moje przeciwko tej osobie i wyłączę go spośród swego ludu. Mężczyzna lub kobieta, która jest medium, lub kto ma duchów, winien być ukarany śmiercią; przekazują one w kamień je kamieniami. Krew ich spadnie na nich. "(Kapłańska 19:31, 20:6, 20:27) Oto wielkie ostrzeżenie, że osoba, która ma podłoże zostaną odcięci od swoich ludzi. Szatan wiedział, to również, a Szatan wie, że Bóg nie łamie swoje obietnice. Więc przewidywania w wersecie 19 o zniszczenie Saula może być z Bogiem, lecz może to być również z innego ducha, który po prostu wie, że Bóg spełni swoją obietnicę. Ale który z nich jest?
Dobre czarownice?

Jeśli nadal w historii, średni lub czarownica przywołuje Samuel .... widocznie. Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to średnio po stronie Pana. Księga Powtórzonego Prawa 18:10-14 mówi: "Nie może znajdzie się pośród ciebie nikt, kto swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani kto praktykuje czary lub wróżbity, lub kogoś, kto interpretuje wróżby, lub czarownika lub jeden który kojarzy zaklęć lub nośnika, lub spirytystycznych, lub jeden, który nazywa się martwy. Dla wszystkich, którzy czynią te rzeczy są obrzydliwością dla Pana, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój napędza je przed tobą. Będziecie bez winy przed Panem, Bogiem waszym. Na te narody, które można pozbawić słuchał wróżbitów i wróżbitów; ale jak dla ciebie, Pan, twój Bóg nie powołał takie dla Ciebie. "Dwa ważne punkty tu media, które komunikują się ze zmarłymi są obrzydliwością dla Pana, a po drugie werset 14 mówi:" Pan, Bóg twój, nie wyznaczył takie dla Ciebie ". Tak Pan nie używa czarownice i mediów do Jego wolę. Ale może średnie lub czarownica wskrzeszać zmarłych i rozmawiać z nimi? W 1 Samuela 28:15 ten duch, który wydaje się być Samuel mówi "" Czemu mi spokoju przez doprowadzenie do mnie? "Ale średnie lub czarownica nie może podnieść żyje Jezus powiedział:" Ja jestem Tym, który żyje, a nie żyje, a oto jestem żyjący na wieki wieków. Amen. I mam klucze śmierci i piekła. "(Objawienie 01:18) Tylko Bóg może wskrzeszać umarłych, gdyby tak nie było, Szatan będzie podniesienie Adolfa Hitlera i wszystkich jego zwolenników.
Kim był ten duch, który wydaje się być Samuel? Był to Samuel lub zły duch udający Samuela?

Wiemy, że aniołowie mogą formy ludzi. Biblia mówi nawet "sam szatan przemienia się w anioła światłości." (2 Koryntian 11:14) Na szczęście Biblia daje nam odpowiedź, kto tak naprawdę był to Samuel 1 Kronik 10:13-14 w gdy mówi: "Saul umarł za jego przestępstwa, które popełnił wobec Pana, nawet wbrew słowu Pana, który nie utrzymuje, a także dla prosząc radę jednego, który miał znajomy ducha, uzyskać informację o tym; I nie zapytał Pana: dlatego, że zabił go, i okazało się, że królestwo Dawidowi syna Jessego "(1 Kronik 10:13-14 BT).

Więc ten werset mówi Saul zapytał radę jednego, który miał znajomy ducha. Znajomy duch jest zły duch (patrz tutaj po więcej info: http://www.biblegateway.c...olewordsonly=no ). To Samuel, który nie pojawił się Samuel, był znajomy lub zły duch, przyjąwszy postać Samuela. Więc gdy Saul przybył do ośrodka lub czarownica En Dor, szatana i jego demony wiedział, że to nieposłuszeństwo, niektóre z nich były tam, kiedy Samuel był żywy i powiedział, że królestwo będzie podana do innej. Wiedzieli, że Saul mieszkał w nieposłuszeństwie, i że Pan nie mówił do Saula. Wiedzieli, oparte na Księdze Kapłańskiej, że Saul zostanie odcięty to robisz. Więc Saul wszedł na terytorium szatana konsultując medium, 1 Kronik 10:13-14 mówi nam, że szatan lub jedna z jego demonów udawał proroka Samuela i dał beznadziejną wiadomość do Saula. Jezus zawsze stara się nas uratować, nawet do koniec. złodziej na krzyżu nie otrzymał wiadomość od Chrystusa beznadziejny, chociaż żył życiem nieposłuszeństwa jak Saul. jest dziełem szatana i jego agentów, aby usunąć nadzieję od tych oddzielony od Chrystusa, ale zawsze jest nadzieja na beznadziejna w Jezusa Chrystusa.

Tragiczny koniec Saula jest ostrzeżeniem dla wszystkich wyznawców Chrystusa w tym wieku. Biblia mówi, że szatan będzie działać z tymi samymi oszustwa używał na Saula. "A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary, dając posłuch uwodzi duchy, i naukom demonów. A są to duchy diabłów, czyniące cuda, które idą do królów ziemi i całego świata, aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego. "(1 Tymoteusza 4:1, Obj. 16 : 14) Wiara w słowo Boga i Jego prawdy, że "istota wiedzą, że umrą; ale żyje nic nie wiem ... nigdy więcej będą mieć udział w czymś dzieje pod słońcem. "(Kaznodziei 9:5-6) jest jedyną obroną przed ostatni dzień podstępy szatana. Z prawdą po naszej stronie, a Jezus w naszej ochrony nie musimy obawiać się oszustwa szatana. , Ponieważ "On (Chrystus), który jest w was jest większy niż ten, który jest na świecie." (1 Jana 4:04) Aby dowiedzieć się prawdy na temat tego, co się dzieje, kiedy umrzesz kliknij tutaj . Niech Pan was błogosławi nadal jak za Nim!


http://www.ucg.org/bible-...ter-his-death-0
http://translate.google.p...annel%3Dsuggest
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-08, 14:39   

olus napisał/a:
Szatan Ciągle się przeobraża w anioła światła. (15) Nic zatem wielkiego, jeśli również Jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości.


Olusie, lepiej dawaj po anglikańsku niż takim nie wiadomo po jakiemu... :-/

Olusie, czy wolno rozmawiać z Szatanem?
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-08, 17:50   

translacyjo-polsko-podobnym :-D
Raczej nie :roll:
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-08, 19:02   

olus napisał/a:
translacyjo-polsko-podobnym :-D
Raczej nie :roll:


Ano widzisz.
A Jahwe i Jezus sobie prowadzili konwersacje z tym osobnikiem.
To, że ludziom czegoś nie wolno, to wcale nie oznacza, że Bóg
jest tymi zakazami ograniczony... Bóg ani nie jest człowiekiem,
ani nie żyje w 3D, ani nie musi się bać tego, że zostanie opętany
przez jakiegoś demona... :-D Dlaczego zatem mierzysz Boga
ludzką miarą, która często w wielu wypadkach przybiera postać
zaledwie 1D, jak nie półD, skoro Bóg jest nawet poza ∞D? :roll:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-08, 19:14   

Nie chodzi o to że Bogu nie wolno ani o to że Bóg jest ograniczony.
Tylko o to że Bóg nie ma nic wspólnego z grzechem a tym bardziej
jakąś necromacją :roll: Bóg nie skontaktował się z nim przez swoich
proorków pomimo błagań.To nie robiłby tego przez jakaś wiedźme i
burzył porządek przez siebie wcześniej ustalony..a z drugiej strony
chyba nie sądzisz że wiedzma ma moc wzbudzać i wydzierać ludzkie
dusze z ręki Boga?Tak Michał też rozmawiał ale jakie to rozmowy były :roll:
Szatan ma pamieć,intelekt i był z nim wszystko jest możliwe..człowiek po śmierci
staje się prochem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14