FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pszenica i Chwasty
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-05, 20:54   

o,
Cytat:

I dokąd poszło jak wyszło, i gdzie jest to dobre, co zostało po wyjściu odstępciuchów z
Kościoła czyli ten Kościół z którego wyszli. A skoro poszli sobie w siną dal, to super nie?


Założyli własne stronnictwo :) proste nie
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-05, 20:57   

David 77 napisał/a:
o,
Cytat:

I dokąd poszło jak wyszło, i gdzie jest to dobre, co zostało po wyjściu odstępciuchów z
Kościoła czyli ten Kościół z którego wyszli. A skoro poszli sobie w siną dal, to super nie?


Założyli własne stronnictwo :) proste nie


No ok, zostawili Kościół prawdziwy, założyli swój,
więc gdzie jest ten prawdziwy z którego wyszli??
Wszak bramy hadesu miały go nie przemóc...

Gdy badacze wyszli od świadków i założyli swoje stowarzyszenia,
to świadkowie nadal są, a odstępcze stowarzyszenia są oddzielnie.

Co założyli ci którzy wyszli z Kościoła Prawdziwego, wg ciebie,
wiemy, a gdzie jest ten prawdziwy kościół z którego wyszli?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-05-05, 20:58   

bartek212701 napisał/a:
David 77 napisał/a:
O Czy ty uważasz że KrzK w którym ukrywano Pedofilię , przestępstwa , udzielanie pomocy za pieniące faszystowskim zbrodniarzom , to ten Kościół który żyje zgodnie z nauką Chrystusa ? Czy według ciebie właśnie tym Kościołem Pan Jezus się posługuje ?
mnie zastanawia jedno, że sąd ma się rozpocząć własnie od Kościoła Jezusa :) nie od złych ludzi spoza Kościoła, a od Kościoła, skoro sad to i grzechy. To jest ciekawe, ale własciwie do przemyslenia lepiej pozostawić :)
Zresztą powiedziane było, że do tego Kościoła wejdzie odstepstwo, a skoro ten kościoł istnieje 2 tyś lat, i znany jest dopiero od IV wieku, jako ten bardzo zły to czemu nie uznac własnie tego Kościola za ten właściwy ? Jest najbardziej skazony, pełen grzechu i bałwochwalstwa, ale własnie taki Kościół ma byc osądzony, a nie czysty i nieskalany :)
Przynajmniej ja to tak dziś widze.


Klasa Maluczkiego stadka była sądzona przez 2000 lat tzn. przez caly wiek ewangelii byli na probie do zycia w niebie. Tekst ten dotyczy wlasnie tej klasy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-05, 21:03   

Cytat:
No ok, zostawili Kościół prawdziwy, założyli swój,
więc gdzie jest ten prawdziwy z którego wyszli??
Wszak bramy hadesu miały go nie przemóc...


Prawdziwy Kościół znikł- kościół widmo:P
Ale napeeeewno to nie jest katolicki, bo tam są grzesznicy :mrgreen:

A czekaj czekaj., moze Żydów też nie uznajmy Bo Jezus wyszedł z Żydowskiego narodu a jak oni grzeszyli ho hooooo Jeszcze z NAZARETU :roll:
Apokalipsa



Cytat:
42 I mówili: "Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: "Z nieba zstąpiłem"". 4


Ahh jak ta historia lubi się powtarzać...

Ci ''zmysłowi'' ludzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-05, 21:26   

o,
Cytat:

No ok, zostawili Kościół prawdziwy, założyli swój,
więc gdzie jest ten prawdziwy z którego wyszli??
Wszak bramy hadesu miały go nie przemóc...


Po pierwsze Kościół to NIE BUDYNEK :-D lecz społeczność ludzi tworząca mistyczne ciało Chrystusa

Po drugie Pan Jezus powiedział :

Ew łuk 18: 7 , 8

A czyżby Bóg nie wziął w obronę swoich wybranych, którzy wołają do niego we dnie i w nocy, chociaż zwleka w ich sprawie? (8) Powiadam wam, że szybko weźmie ich w obronę. Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

uposss co z tym Kościołem ;-)

Po trzecie , co mówi Pan Jezus do ludzie którzy mienili się chrześcijanami a nie do końca byli wierni nauce Chrystusa ?

Obj . 3: 15, 16

Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! (16) A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich.

Kiedy naród wybrany wprowadził do swoich wierzeń kult pogański czy Bóg nadal im błogosławił o było mu wszystko jedno jak oni go sobie czczą ?

Czy w stosunku do KrzK Bóg robi wyjątek :-D
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-05, 22:07   

Cytat:
Kiedy naród wybrany wprowadził do swoich wierzeń kult pogański czy Bóg nadal im błogosławił o było mu wszystko jedno jak oni go sobie czczą ?

A czy Bóg wyniszczył/obiecał ze za bałwochwalstwo jednostek wyniszczy cały naród Izrealski?Oraz wszystkich ktorzy z Żydami się zadają i Żydów bronią?
Czy nazwał ich ze mają udział w jego grzechach?

Czemu uważasz ze w stosunku do KrzK Bóg postąpi innaczej :-P ?

(Przepraszam wszystkich katolików, ale rozmawiam językiem Davida)
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-06, 09:06   

zion599,

Cytat:
A czy Bóg wyniszczył/obiecał ze za bałwochwalstwo jednostek wyniszczy cały naród Izrealski?Oraz wszystkich ktorzy z Żydami się zadają i Żydów bronią?
Czy nazwał ich ze mają udział w jego grzechach?


Bóg kazał wybić tych którzy stali się bałwochwalcami , Czy w KrzK tyko jednostki są bałwochwalcami a reszta nie :mrgreen: , Czy całowanie podczas Wielkanocy Rzymskiej szubienicy nie jest bałwochwalstwem , :mrgreen:

Jak już coś piszesz to najpierw przemyśl sobie dobrze to co chcesz napisać .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-05-06, 10:02   

zion599 napisał/a:
Nike to jest proste , tylko ze kościół kiedyś był jeden a teraz ten fundament Kosciola nazywa się babilonem , zamiast odbudować w nim kościół Chrystusa
tworzy samozwańców skłóconych ze sobą.
wylanie dziecka z kąpielą

Na odbudowanie tego zepsutego Kościola to już jest za późno.
Reformatorzy tacy jak? Lutter, Zwinglji, Jan Viklif, Hus, i wiele innych próbowało to zrobić i jak wiesz doskonale sam, nic to nie dało, bo zepsuci ludzie w rzymskim kościele ich palili na stosach, mordowali itp. Dlatego ci reformatorzy wychodzili z tego zepsutego, kościoła i wyprowadzali swoich zwolenników, którzy jeszcze nie byli dokumentnie zdegradowani.
I stąd tyle protestanckich wyznań powstało.
Prawdziwi reformatorzy którzy byli oddani Bogu poumierali,a a ich " pseudo " zwolennicy zaczęli zakładać różne kościoly [zbory, wyznania] pod niby ich szyldem, które tez z czasem zostaly wypaczone, przez pychę, władzę, zachłanność i tak jest do dziś.
Teraz jedynie Jezus nasz Pan będzie umiał to wszystko naprawić, po naszym wzbudzeniu z grobów w Tysiącleciu
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-06, 12:26   

nike na poczuciu krzywdy nikt nigdy nic nie ugrał
Nic nie zmywa tak grzechu jak wzajemne przebaczenie win
Oraz naprawa tego co złe
Śmiem zaryzykować ze na tym głównie zamyka się cała nauka Chrystusa.
(oraz oczywiście kontaktu z Bogiem i święcenia jego imienia)

Popatrz na dzisiejszy kosciół Papież Franciszek działa w duchu ekumeniii(czasami żałuje ze to z KK wychodzi bo sie za bardzo plują) ale ludzie Ci co mają najwieksze wątpliwości i właśnie Ci ktorzy mogliby najwiecej KRK nauczyć chowają się po kątach , nienawidzą , izolują

To jest chore!

inaczej:
Jak wyobrażasz sobie przyszłe rządy Chrystusa
przy takich podziałach?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-05-06, 14:21   

zion599, Niestety proroctwa Biblijne i chronologia Biblijna mówia o wielkim upadku papiestwa a nie o naprawie. na naprawę jest już za późno.
Owszem obecny papież chce coś zrobić, zobaczymy jak długo pożyje, bo Jan Paweł I tez chciał wprowadzić reformę i żył tylko 33 dni prawda?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-06, 14:32   

nike napisał/a:
zion599, Niestety proroctwa Biblijne i chronologia Biblijna mówia o wielkim upadku papiestwa a nie o naprawie. na naprawę jest już za późno.
Owszem obecny papież chce coś zrobić, zobaczymy jak długo pożyje, bo Jan Paweł I tez chciał wprowadzić reformę i żył tylko 33 dni prawda?


Tak czy siak i tak lepszy jest Papież co probuje coś zrobić niż ten ktory tylko mroczy i siedzi przepowiada czarną przyszłość i już w nic nie wierzy poza tym że Bóg straci cierpliwosci i wezmie wszystkich na łancuch

A przecież proroctwa mozna zle zrozumieć prawda?:)
Serce nie pcha Cie do działania? Do jakiejś nadziei ? Tylko do załamywania się?

Pozatym jest tez druga wersja, ktora jak również moze być prawdziwa , i być szczegółem tej pierwszej
ze te zjednoczenie ujawni syna zatracenia, ktory zasiądzie w świątyni Boga i wtedy Chrystus pokona go tchnieniem ust .
(2 list do Tesaloniczan)



Jak mozliwe jest ujawnienie go jak jest rozproszony po 53000 denominacji??

Trzeba działać
Zaprośmy Pana (choc tak naprawde to on nas zaprasza przez nasze dzialanie :P)
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-04-12, 13:00   

Dusze trwające w Duchu Bożym istnieją na wieki, mają pomoc w próbach i będą miały moc odkupiającą w dniu ostatnim. Inne dusze podlegają próbie Ducha Bożego

Ez 18:4 NWT-PL "Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze."

Mat 13:24-30 BT5 "Przedłożył im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. (26) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (27) Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” (28) Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” (29) A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”."

Mat 24:38-42 BT5 "Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. (41) Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie."

Za 4:6 BT5 "W odpowiedzi przemówił do mnie: Oto słowo Pańskie do Zorobabela: Nie siła, nie moc, ale Duch mój [dokończy dzieła] - mówi Pan Zastępów."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-04-13, 08:36   

radek napisał/a:
Dusze trwające w Duchu Bożym istnieją na wieki, mają pomoc w próbach i będą miały moc odkupiającą w dniu ostatnim. Inne dusze podlegają próbie Ducha Bożego

Podaj tekst biblijny chętnie przeczytam, ja takiego tekstu nie znam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-04-13, 10:17   

nike napisał/a:
radek napisał/a:
Dusze trwające w Duchu Bożym istnieją na wieki, mają pomoc w próbach i będą miały moc odkupiającą w dniu ostatnim. Inne dusze podlegają próbie Ducha Bożego

Podaj tekst biblijny chętnie przeczytam, ja takiego tekstu nie znam.


Podałem wersy poruszające ten temat, postaram się je rozwinąć

Ez 18:4 NWT-PL "Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze."

Powyższy wers mówi, że Dusze należące do Boga są czyste, dusze pozostałe, często zwane demonami, które, jak mówią, opętują ludzi mających Dusze Boga. Te Dusze niepochodzące od Boga podlegają jak to ująłem próbie Ducha Bożego

Mat 13:24-30 BT5 "Przedłożył im inną przypowieść: Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł. (26) A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast. (27) Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: „Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?” (28) Odpowiedział im: „Nieprzyjazny człowiek to sprawił”. Rzekli mu słudzy: „Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?” (29) A on im odrzekł: „Nie, byście zbierając chwast, nie wyrwali razem z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza”."

Myślę, że powyższy wers jest zrozumiały w świetle rozszerzenia mojego wcześniejszego wyjaśnienia wersu Ez 18:4 NWT-PL

Mat 24:38-42 BT5 "Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, (39) i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. (41) Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie."

W powyższym fragmencie "dwóch będących w polu" opisuje dwie dusze zajmujące się jednym mężczyzną będącym w polu. Analogicznie z "dwiema mlącymi w żarnach".

Innym fragmentem, który można dodać do tego wątku jest temat Wielkiej Nierządnicy, mamy tu chociażby

Ap 18:1-3 BT5 "Potem ujrzałem innego anioła - zstępującego z nieba i mającego wielką władzę, a ziemia od chwały jego rozbłysła. (2) I głosem potężnym tak zawołał: Upadł, upadł Babilon, wielka stolica. I stała się siedliskiem demonów i kryjówką wszelkiego ducha nieczystego, i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i budzącego wstręt, (3) bo winem zapalczywości swojego nierządu napoiła wszystkie narody, i królowie ziemi dopuścili się z nią nierządu, a kupcy ziemi wzbogacili się ogromem jej przepychu."

Przychodzi mi też na myśl, w kwestii walki o człowieka przez wielkie królestwa, inna z Jezusowych wypowiedzi

Łk 11:15-20 BT5 "Lecz niektórzy z nich rzekli: Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy. (16) Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. (17) On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. (18) Jeśli więc i szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. (19) Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. (20) A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże."

Co do mocy odkupieńczej Dusz Bożych, to mamy

Kpł 17:11 BT5 "Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie."

J 6:39-40 BT5 "Jest wolą Tego, który Mnie posłał, abym nic nie stracił z tego wszystkiego, co Mi dał, ale żebym to wskrzesił w dniu ostatecznym. (40) To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
Ostatnio zmieniony przez radek 2022-04-13, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-04-16, 09:26   Re: Pszenica i Chwasty

bartek212701 napisał/a:
Czym/Kim jest pszenica ?
Czym/Kim jest chwast ?
Co się z nimi stanie ?
Kto rozpocznie żniwa ?
Kiedy ?

Czy jest to prawidłowe rozumienie przyszłych wydarzeń ?
Obrazek


Cytat:
Czym/Kim jest pszenica ?

Przez Syna człowieczego zostało rozsiane (4687) zboże (4621), a przez "Przeciwnika" był rozsiany rodzaj chwastu (2215). Określenie Stronga nr 4621, odnosi się do jęczmienia i pszenicy, a nie tylko do niej. Zboże jęczmienia i pszenicy może oznaczać autorytety i doktryny prawdy, głoszone przez wybranych powołanych (wybranych - żywych, którzy zasnęli w sprawowaniu swej ofiary, czyli zasmucających w sobie Ducha Świętego Boga Ojca) i przez powołanych wybranych oraz wiernych (wiernych - żywych względem paruzji Chrystusa, aktywnych w sprawowaniu swej ofiary poświęcenia). Nie oznacza ono palenia osób fizycznie. To odstępcze chwasty, czynią tak literalnie. Chodzi jednak o ogień, który pali wewnątrz, 1Pio. 4:12.

Cytat:
Czym/Kim jest chwast ?

Chwasty stanowią powołani (gaszący w sobie Ducha Świętego Boga Ojca i bijący braci swoich), czyli ci, którzy nie zostali wybrani. Są to więc synowie złego, negatywne autorytety i ich zwodnicze doktryny, dogmaty, bałwochwalstwo, itp. "Chwasty" nie zniosą "ognia kontrowersji", który pali wewnątrz, 1Pio. 4:12.

Cytat:
Co się z nimi stanie ?

Zarówno autorytety, jak i ich dzieło, czyli negatywne, zwodnicze doktryny, dogmaty, bałwochwalstwo, itp., zostaną doświadczone ogniem ("kontrowersji") i dzięki niemu, zostaną wyzwolone z obłudnych postaw i fałszu nauczania, które prezentowali innym, 1 Kor. 3:15; Lb. 31:23.

Cytat:
Kto rozpocznie żniwa ?

Żniwa miał rozpocząć Chrystus Pan w czasie swojej niewidzialnej, drugiej Paruzji. Dokonuje je przez swoich, odpowiednio do tego przygotowanych Posłańców (aniołów) Słowa i godnych postaw życiowych. Żniwo rozpoczęło się przez sąd, przez sąd opary na postawach, ukształtowanych według rozsianego (nasienia, Mat. 13:24) Słowa Bożego, które głosił Pan Jezus, J. 12:46-48.

Cytat:
Kiedy ?

Wielkie ożywienie, wynikające z poznania i dzielenia się Słowem Bożym, zostało zapoczątkowane w ostatnim ćwierćwieczu XIX wieku i rozprzestrzeniło się na cały świat.

Cytat:
Czy jest to prawidłowe rozumienie przyszłych wydarzeń ?
Obrazek

Można mieć w nim zastrzeżenia, co do daty rozpoczęcia żniwa i niejasności co do czasu zajaśnienia sprawiedliwych, który miał nastąpić raczej po spaleniu chwastów, a nie wcześniej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14