FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powody odejścia z Organizacji Świadków Jehowy
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 15:03   

zion599 napisał/a:
olus napisał/a:
zion599 napisał/a:
Krystian napisał/a:
Zionie ja naprawdę ciężki przeżyłem los od swojej katolickiej rodziny jak zabrałem się za czytanie Biblii.
Jeszcze gorzej miałem jak zacząłem głosić od drzwi do drzwi.
Dlatego przestałem wierzyć bajkom Watykanu i CK.
Zawierzyłem Bogu Prawdziwemu i Jemu synowi Jezusowi.

No to sie ciesze, tylko nie wszystko co mowia KK i CK to bajki , dużo jest rzeczy prawdziwych, część wytworzona przez ludzi na podstawie Pisma Św (np modlitwa różańcowa), a częśc całkiem od sasa od lasa, przyznaje bez bicia ze najwięcej tych bajek jest u nas :-/
I ja ich nie popieram
Co nie zmienia faktu, ze duch miłosierdzia Chrystusa i jedności
w KK (w chwili obecnej) jest najlepiej rozumiany
Wychodzi na to ze każdy tu ma swoją funkcje :lol:

Ale bajki nie są tylko w denominacjach ale i w fałszywych relacjach z internetu, artykułach ostrzezeniach orędziach pełno tego jest wszędzie ... i są baaaaaaaaaaardzo wiarygodne niestety ...
i tak samo bardzo kłamią.
Mam nadzieje ze to też filtrujesz Krystianie?

o jakiego ducha jedności ci chodzi?
o nieblblijną ekunemie ?? :-D


Biblijną, niebiblijną..
Próby były
a co w tym czasie robiła reszta
a szczegolnie ci ktorzy do tej ekumenii mogli coś wnieść, nakreślić co w nich jest niebiblijnego ....
to ja Ci powiem co, zamiast pomoc , coś wnieść odkrecili tyłek i zaczeli wyzywać proby realizowania polecenia Chrysusa jako babilon lub ręke szatana.
To chyba nie wymaga komentarza

próby były ale czzego? bo na pewno nie były to starania do dojścia w kwestiach biblijnych.
falszywa i pozorna jedność,nic więcej :(
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 21:07   

olus a ja sie pytam gdzie byli Ci , ktorzy starali sie dojśc wspolnie do czegoś w kwestiach biblijnych. Chetnie bym ich poparł.
Ale nie. Bo kazdy ciągnie pod swoj dywanik
I każdy jeden guru jest najmądrzejszy i ma racje a cała reszta sie myli.
No i po kosciele....po ekumenii...
Nie jest tak?

Czemu papież musi przewodzić takim ruchom a potem mu sie każdy błąd wytyka , innych odważnych brak
Juz ja wiem dlaczego, ano dlatego ze jakby się odważyli to by stracili swoje dobre imie w oczach....
Nie Jehowy
w oczach ŚWIATA
bo wtedy na nich mozna by takie zdjęcia pokazywać jak ty żeś wysłał
A wierni , ktorzy szukają aniołów, nieomylnych kanałów łączności z Bogiem na ziemi
mogliby zaniżyć statystyki.


Tchórzostwo i amen.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-10, 21:28   

zion599,

Z chwilą powstania nurtu protestanckiego było wiele ugrupowań które to odrzuciło nauki nie mające swego poparcia w Słowie Bożym .. Jak była rekcja KrzK ? czy Watykan poszedł za ich przykładem ? czy też może był był tym który ponosił odpowiedzialność za wymordowanie niewinnych ludzi którzy chcieli żyć według nauki Chrystusa ? Niestety prawda jest taka że KrzK nie zależało na trzymaniu się Słowa Bożego ...
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 21:36   

David co było a nie jest , mordy były wiadomo ale jak sie modlił Jezus?
"I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom"
kto odpuszcza te winy?

Druga sprawa:
Co do poznania
teraz tez KK powinno bardziej zależeć jednak Ci ktorzy mogą najwiecej nauczyć KK, podywagować dobić utworzyć fundament Chrystusa ,skałę, wolą ich odtrącić (*przeważnie z powodu mylnie interpretowanej apokalipsy) umywają rączki

Ale to pół bidy ,
Najgorsze Davidzie jest to , ze gdyby Ci ktorzy KK odtrącają dzialali w duchu jedności i pokoju , zgłebiali wspolnie Pisma, robili to dla Chrystusa a nie dla Apollosa, Pawła , Kefaza, Strażnicy, Lutra , czy prorokini Jezabel to faktycznie było by to super a KK musialby sie dopasować. ale nie. oni wolą mieć jedyniesłuszną racje i być Bogami na ziemi .
No i jak człowiek w Chrystusie
moze ich traktować poważnie?
To jest przedszkole .
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-10, 22:20   

zion599,

Jeżeli liczysz na to że KrzK się zreformuje i powróci do czystych nauk Pisma św co nie uczynił przez tyle wieków to życzę ci aby doczekał takiego czas kiedy KrzK wyzna publicznie swoje grzechy ..

Kiedyś pisałem z bardzo mądrym człowiekiem który był księdzem chodzi o Jonasza Kotlińskiego który stwierdził ,, Instytucja KrzK nigdy nie miała zamiary być otwartą na reformacje taką postawę przejawiają i dzisiaj '' Był taki szum w Watykanie odnośnie celibatu wielu księży chciało aby celibat został zniesiony , tym księża nie dano wyboru ,, albo przestrzegasz celibatu albo opuszczasz nasze szeregi ''

http://www.youtube.com/watch?v=xOf2791mzGU
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 22:34   

David 77 napisał/a:
Jeżeli liczysz na to że KrzK się zreformuje i powróci do czystych nauk Pisma św co nie uczynił przez tyle wieków to życzę ci aby doczekał takiego czas kiedy KrzK wyzna publicznie swoje grzechy ..

No z tym jest problem niestety najwiekszy , w sumie wierni też nie są bez winy bo oczekują aniołów na ziemi, ludzi nieomylnych , wiec nic dziwnego ze tamtym brak odwagi sie przyznać...
no to już o tym mówiłem
to mi przypomina rozgrywjkę patową w szachach
Trzeba znaleść sposób by ruszyć potrzeby jest człowiek charyzmatyczy ktory umie przemawiać do ludu a ma taką właśnie misję (ekumenii oraz poznania prawd Biblijnych)
Kiedyś byli apostołowie.. a teraz ... :-|


Gdyby tak Chrystus działał w sercach ludzkich to by sie winni mogli przyznać do błędów bez bólu okazać akt skruchy i nie bać sie kozłów ktore odejdą z tego powodu


Cytat:

"Miłosierdzia chcę nie ofiary"
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 23:03   

David 77 napisał/a:
Kiedyś pisałem z bardzo mądrym człowiekiem który był księdzem chodzi o Jonasza Kotlińskiego.



Jak to jest dla ciebie mądry człowiek, w dodatku bardzo, to już
rozumiem wszystko.

Cytat:
który stwierdził ,, Instytucja KrzK nigdy nie miała zamiary być otwartą na reformacje taką postawę przejawiają i dzisiaj '' Był taki szum w Watykanie odnośnie celibatu wielu księży chciało aby celibat został zniesiony , tym księża nie dano wyboru ,, albo przestrzegasz celibatu albo opuszczasz nasze szeregi ''


Nikt mu nie kazał być księdzem ani żyć w celibacie. Ktoś kto uważa celibat za
największy problem, to ani nie czytał Biblii, ani nie jest poważnym partnerem
do rozmowy. Poza tym, w Kościele Katolickim, są żonaci księża i ktoś, kto mówi
że tak nie jest, albo kłamie, albo jest totalnym dyletantem.
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-05-11, 11:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 23:42   

zion599 napisał/a:
olus a ja sie pytam gdzie byli Ci , ktorzy starali sie dojśc wspolnie do czegoś w kwestiach biblijnych. Chetnie bym ich poparł.
Ale nie. Bo kazdy ciągnie pod swoj dywanik
I każdy jeden guru jest najmądrzejszy i ma racje a cała reszta sie myli.
No i po kosciele....po ekumenii...
Nie jest tak?

Jest tak.
Jednak byli pewni luidze któzy starali się coś zrobić.

Cytat:
Czemu papież musi przewodzić takim ruchom a potem mu sie każdy błąd wytyka , innych odważnych brak
Juz ja wiem dlaczego, ano dlatego ze jakby się odważyli to by stracili swoje dobre imie w oczach....
Nie Jehowy
w oczach ŚWIATA
bo wtedy na nich mozna by takie zdjęcia pokazywać jak ty żeś wysłał
A wierni , ktorzy szukają aniołów, nieomylnych kanałów łączności z Bogiem na ziemi

Papież nic nie musi ale chce :)
Prowadzona przez watykan ekumenia jest słaba..
mogliby zaniżyć statystyki.Nie chodzi \o wytykanie tylko
o wskazanie dziwnego zachowania Głowy kościoła katolickiego
i reszty ekumenicznych dziwactw.Które raczej Biblia potępia :roll:
Niestety duża protestantów też zwariowała :crazy: :-D

Cytat:

Tchórzostwo i amen.

dobre :-D
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-11, 11:34   

ó,
Cytat:

Jak to jest dla ciebie mądry człowiek, w dodatku bardzo, to już
rozumiem wszystko.


Wszystko co pisze Kotliński w ,,Faktach i Mitach ''' jest 100 % prawdą jeszcze nie znalazł się nikt z Kleru kto by temu zaprzeczył :mrgreen:
Cytat:


Nikt mu nie kazał być księdzem ani żyć w celibacie. Ktoś kto uważa celibat za
największy problem, to ani nie czytał Biblii, ani nie jest poważnym partnerem
do rozmowy. Poza tym, w Kościele Katolickim, są żonaci księża i ktoś, kto mówi
że tak nie jest, albo kłamie, albo jest totalnym dyletantem.


Problem w tym że Celibat jest nauką niebiblijną zaś KrzK stojąc na straży Celibatu broni nauki niebiblijnej .. Ktoś kto popiera taką naukę świadczy to tylko o tym że powinien najpierw posiąść elementarną wiedzę odnośnie nauk biblijnych

Podziel się z nami jak długo byłeś ochrzczonym ŚJ ? miesiąc , dwa ? jakie były powody że opuściłeś Organizację ? Jakimi pobudkami się kierowałaś wchodząc w szeregi ŚJ ?

Ps . Ostatni raz przypominam ci że jest to forum biblijne więc jak już coś piszesz to przemyśl sobie każe słowo
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-11, 12:27   

David 77 napisał/a:
Wszystko co pisze Kotliński w ,,Faktach i Mitach ''' jest 100 % prawdą jeszcze nie znalazł się nikt z Kleru kto by temu zaprzeczył :mrgreen:


Jeżeli podniecasz się tym rzygowskiem, to tylko świadczy o tobie...

Cytat:
Problem w tym że Celibat jest nauką niebiblijną zaś KrzK stojąc na straży Celibatu broni nauki niebiblijnej .. Ktoś kto popiera taką naukę świadczy to tylko o tym że powinien najpierw posiąść elementarną wiedzę odnośnie nauk biblijnych


Aha... a już ci...

„Oto słowo, które nakazał Jehowa: Jeżeli jakiś mężczyzna składa Jehowie ślub lub składa przysięgę, by swą duszę związać ślubem wstrzemięźliwości, nie wolno mu złamać swego słowa. Ma postępować zgodnie ze wszystkim, co wyszło z jego ust.

Rzekł do nich [Jezus]: „Nie wszyscy czynią miejsce dla tej wypowiedzi, lecz tylko ci, którzy mają dar. Są bowiem eunuchowie, którzy się takimi narodzili z łona matki, i są eunuchowie, którzy zostali uczynieni eunuchami przez ludzi, i są eunuchowie, którzy się sami uczynili eunuchami ze względu na królestwo niebios. Kto może uczynić temu miejsce, niech temu miejsce uczyni”.

Ale jeśli ktoś jest ustalony w swym sercu i nie odczuwa koniecznej potrzeby, lecz ma władzę nad swoją wolą i w sercu swym powziął decyzję, że zachowa swą dziewiczość, taki uczyni dobrze.

Ale chciałbym, żeby wszyscy ludzie byli jak ja. Niemniej każdy ma własny dar od Boga, jeden tak, a drugi inaczej.


Rzeczywiście, celibat jest baaaaaaaaaaaardzo niebiblijny...
Puk, puk...
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-11, 12:37   

narzucanie celibatu napewno :)
jak ktoś chce sobie ucinac wacka ku chwale to niech cina..albo jak mu przeszkadza :-D
ale ogolnie nie ma takiego przymusu czy coś .
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-11, 13:02   

olus napisał/a:
narzucanie celibatu napewno :)


A kto komu narzuca?

Cytat:
jak ktoś chce sobie ucinac wacka ku chwale to niech cina..albo jak mu przeszkadza :-D


Tak Jezus mówił...

Cytat:
ale ogolnie nie ma takiego przymusu czy coś .


Nie ma przymusu bycia księdzem, zakonnikiem czy cóś...
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-11, 13:48   

Cytat:
A kto komu narzuca?

No niby to dobrowolne..ale realia są takie że przcież nie jeden chciałby słuzyć i mieć żone a nie może.
Dlaczego i przez kogo?
Cytat:
Tak Jezus mówił...

"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie
:-D

http://ciborowski.host247.pl/czystosc.htm#13
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2014-05-11, 14:02   

Nie zupełnie jest tak jak mówisz "Ó"
Jezus nie nakazywał celibatu, Kto sie żeni dobrze czyni, a kto się nie żeni lepiej czyni
Jeżeli ktoś chce poświęcić się Bogu i tylko głosić Ewangelię, nie chce zakładać rodziny, z wlasnej woli, a nie przymuszonej to niech tak czyni, bo wtedy więcej może taka osoba wnieść, na działanie na niwie Pańskiej.
Jeżeli dana osoba nie jest w stanie być sama, to ma się ożenić,żeby nie było rozpusty i tez może działać na niwie Pańskiej.
Jak widać na przestrzeni wieków w kościele rzymskim to abstynencja się nie udała.
Przez tysiąc lat księża się żenili, ale żeby zapobiec rozdrabniania majątków, jakiś mądry papa zabronił się księżą żenić, musiał być chyba okropnie brzydkim faciem, albo bardzo kochliwym i jedna mu nie wystarczała tak myślę.
bylo też tak podobno,że księża żonaci musieli zostawiać swoje zony [wymógł papieża to był]
Obecnie tyle co mi jest wiadomo, to księża np. z kościoła Polskiego żonaci, którzy przechodzą do rzymskiego mogą pozostać w związku małżeńskim, nie jest chyba dużo takich małżeństw, widzę,że jesteś "Ó" dobrze zorientowany to nam opowiedz jak jest na prawdę. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-11, 14:04   

olus napisał/a:
No niby to dobrowolne..ale realia są takie że przcież nie jeden chciałby słuzyć i mieć żone a nie może.


W Kościele jest ok. 14 obrządków.
Większość z nich jest żeniąca się.
Niech sobie wybierze odpowiedni.

Poza tym, nie musi być księdzem.
To, że chce o niczym nie świadczy.
Są kobiety które chciałby być księżmi
a tez nie mogą. Ponadto, w I wieku
zabraniano bycia księzmi takim, co
mieli więcej niż jedną żonę. I co?
A taki co miał dwie tez może by chciał...

Celibat nie jest dogmatem i może być zniesiony w każdej chwili.
To raz.
Poza tym, nie od tego zależy zbawienie, czy jest się księdzem.
To dwa.
A ponad to, nie ma w Biblii ani nakazu bycia księdzem, ani zakazu celibatu.
To trzy.
A tak w ogóle, nie po to Jezus dał władzę swym uczniom, aby z niej nie korzystali.
Mogą decydować o czym chcą.
Celibat nie jest sprzeczny z wolą bożą, ani nie jest grzechem.
To cztery.

Cytat:
"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane. Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie
:-D


Dałeś przykład jak można naciągnąć Biblię, tylko po to, by komuś dowalić.
Bardzo chrześcijańskie.
W takim razie, należy uznać, że Paweł był demonem, bo nawoływał do życia w celibacie... :roll:
O Jezusie nie wspominając... :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14