FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sakramenty w KrzK
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-11, 19:34   Sakramenty w KrzK

zapraszam do osłuchanie bardzo ciekawego wykładu odnośnie Sakramentów .

http://www.youtube.com/watch?v=hJfPfM-Cs-E
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6019/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-05-12, 16:37   Re: Sakramenty w KrzK

David 77 napisał/a:
zapraszam do osłuchanie bardzo ciekawego wykładu odnośnie Sakramentów .

http://www.youtube.com/watch?v=hJfPfM-Cs-E


Ciekawy wykład :)
Nasunęły mi się pytania ( szczególnie dla katolików )

1. Na jakiej podstawie biblijnej chrzest zmywa grzech pierworodny ?
2. Na jakiej podstawie biblijnej pokuta dana przez księdza ma znaczenie ?
3. Na jakiej podstawie biblijnej ksiądz ma władzę udzielać eucharystii ?
4. Czy na podstawie sakramentów otrzymamy zbawienie ?
5. Czy Jezus ustanowił jakieś sakramenty ?
6. Skąd sakrament bierzmowania ?
7. Skąd sakrament namaszczania chorych, skoro Jezus ich uzdrawiał ?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-12, 18:20   

Krystian,

Krystianie jak sam widzisz były ksiądz który jest obecnie chrześcijaninem ewangelicznym tłumaczy niedorzeczności i bzdury jakie istnieją w KrzK
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6019/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-05-12, 18:40   

David 77 napisał/a:
Krystian,

Krystianie jak sam widzisz były ksiądz który jest obecnie chrześcijaninem ewangelicznym tłumaczy niedorzeczności i bzdury jakie istnieją w KrzK


Ja to dlatego widzę, ponieważ nie widzę tego w Biblii :-D
ale spoko zaraz się pojawią obrońcy rzymskiego kościoła powszechnego :mrgreen:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-12, 21:12   

Krystian napisał/a:
1. Na jakiej podstawie biblijnej chrzest zmywa grzech pierworodny ?

Nie ma takiego dogmatu .
Krystian napisał/a:
2. Na jakiej podstawie biblijnej pokuta dana przez księdza ma znaczenie ?

jeśli pytasz o samą pokutę jako szach od księdza , ktory należy wypełnić, to nie wiem:P
Natomiast spowiedz sama w sobie ma znaczenie to na przykład:
Cytat:
Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.
(Jk5)
Cytat:
3. Na jakiej podstawie biblijnej ksiądz ma władzę udzielać eucharystii ?

Znowu sytuacja podobna, ksiądz nie ksiadz dostalismy zalecenie byśmy czynili to na jego pamiątkę

Cytat:
Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: "Weźcie go i podzielcie między siebie; 18 albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże".
Ustanowienie Eucharystii
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!" 20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.

Więc eucharystia jest Biblijna :)
Cytat:
4. Czy na podstawie sakramentów otrzymamy zbawienie ?

Nie.
Przyjanmniej nie tej formy sakramentów;p
Krystian napisał/a:
5. Czy Jezus ustanowił jakieś sakramenty ?


No na to juz odpowiedziałem w sumie ustalony został w Piśmie Św, każdy sakrament, jednak nie jest nazwany''sakramentem'' to raz , a dwa ma troche inne znaczenie niż ograniczenie się do miejsca i przyjęcia go w kaplicy;)
Zresztą ksieza nieraz tłumaczą ze zbawienie wcale nie zalezy od tego czy ktoś chodzi do kościoła, więc takie rozumienie sakramentow jako systemu jednozbawczo-kościelnego równiez nie byłoby na miejscu:)

Cytat:
6. Skąd sakrament bierzmowania ?

np stąd:
(2 tym 6)
Cytat:
Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk. 7 Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia. 8 Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga! 9 On nas wybawił i wezwał świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do własnego postanowienia i łaski, która nam dana została w Chrystusie Jezusie przed wiecznymi czasami. 10 Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię, 11 której głosicielem, apostołem i nauczycielem ja zostałem ustanowiony. 12 Z tej właśnie przyczyny znoszę i to obecne cierpienie, ale za ujmę sobie tego nie poczytuję, bo wiem, komu uwierzyłem, i pewien jestem, że mocen jest ustrzec mój depozyt aż do owego dnia.


Cytat:
7. Skąd sakrament namaszczania chorych, skoro Jezus ich uzdrawiał ?

np stąd :

Cytat:
4 Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. 15 A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.


Takze podsumowując sakramenty są biblijne
Pytanie pozostaje nadal czy ksiądz ma jedyną władzę sprawować te sakrementy, moim zdaniem nie
Jeśli ktoś tak twierdzi to chyba nie ma pojęcia co mówi, lub nie czytał biblii.
A teraz coś do główki (rozsadku) skrajnie drugiej strony obozu . To ze ksiądz nie ma aż takiej władzy nad ludem to nie znaczy ramenty udzielone przez księży są nieważne.
Bo jak wskazują cytaty - są równie ważne.

PS . Bardzo ciekawy film , choc czasem nie rozumie ten wykładowca o co chodzi , to jednak daje tematów do rozważań. Co do wykładów dot. kultu Maryjnego oraz tych trzech a właściwie 4 dogmatów zgadzam się w 100% bo mam podobne przemyslenia i do tej pory nikt mi ich nie potrafi logicznie wyjaśnić.
Pozdrawiam
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-12, 22:45   

David 77 napisał/a:
zapraszam do osłuchanie bardzo ciekawego wykładu odnośnie Sakramentów .
skoro przeszedł do Zielonoświatkowców to chyba wpadł w większe bagno :) nie ma więc czego słuchać, nie sądzisz ?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-13, 02:08   Re: Sakramenty w KrzK

Krystian napisał/a:


1. Na jakiej podstawie biblijnej chrzest zmywa grzech pierworodny ?
2. Na jakiej podstawie biblijnej pokuta dana przez księdza ma znaczenie ?
3. Na jakiej podstawie biblijnej ksiądz ma władzę udzielać eucharystii ?
4. Czy na podstawie sakramentów otrzymamy zbawienie ?
5. Czy Jezus ustanowił jakieś sakramenty ?
6. Skąd sakrament bierzmowania ?
7. Skąd sakrament namaszczania chorych, skoro Jezus ich uzdrawiał ?



Co ustanowił kościół, ustanawia to Jezus. Jest o tym fragment w biblii. Niestety nie mogę znaleźć, poszperam. Wszystkiego w biblii nie ma. Mamy album i mamy w nim zdjęcia z wycieczki z Niemiec, Francji ale nie mamy ze Stanów Zjednoczonych - chociaż tam byliśmy, no ale teraz trudno komuś uwierzyć, czy my rzeczywiście tam byliśmy. Musi być dokument. Ale to tak na uboczu tego tematu.

1. Zatem tak jak mówiłem co kościół ustanawia - ustanawia to sam Jezus, to do punktu pierwszego. Z resztą Chrystus również został ochrzczony. Chrzest u Żydów był symbolem oczyszczenia z grzechu, a Jezus się temu poddał, ale nie musiał, ponieważ On był bezgrzeszny.
2. Zacznę od samej spowiedzi. Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane Tak Jezus Chrystus ustanowił sakrament pokuty i pojednania. Jeśli chodzi o pokutę, to, to kościół wprowadził. Kapłan nadaje wiernym pokutę za grzechy które popełnili.
3. Ksiądz to tak jakby apostoł. Głosi ewangelię, naucza. Tutaj fragment z biblii: I wziąwszy chleb, i podziękowawszy, łamał i dawał im, mówiąc: To jest Ciało Moje, które się za was daje; to czyńcie na pamiątkę Moją. - sam Jezus ten sakrament ustanowił. Natomiast kapłani zmieniają chleb i winą, w Ciało i Krew Pana Jezusa. Nie można tego wyjaśnić na płaszczyźnie naturalnej, gdyż przemiana chleba w Ciało i wina w Krew Chrystusa dokonuje się w sferze nadprzyrodzonej, boskiej. Tak jak apostołowie to czynili w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, tak i czynią to księża.
4. Tak. W kościele katolickim jest najłatwiejsza droga do zbawienia moim zdaniem, z resztą nie tylko ja tak uważam. Mamy 7 sakramentów świętych które nam ułatwiają drogę do Domu Ojca. Niektóre z nich ustanowił sam Jezus, a inne kościół na przestrzeni lat opierając się pismem świętym.
5. Nie wiem czy zdołam policzyć, ale myślę że był to na pewno sakrament pokuty i pojednania, Eucharystii i kapłaństwa tymi samymi słowami, warto dodać. Inne zostały wprowadzone przez kościół opierając się na fragmentach biblijnych.
6. Wtedy więc wkładali [Apostołowie] na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego.
Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym.
A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali.
- Dzieje Apostolskie.
7. A jak myślisz kto teraz uzdrawia, duchowo i fizycznie? św. Jakub pisał tak: Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego. - Mowa tutaj o dwóch sakramentach, o pokucie i pojednaniu i namaszczeniu chorych.

Tyle. ;)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7097
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5529/7220
 76%
EXP: 42/373
 11%
Wysłany: 2014-05-13, 07:48   Re: Sakramenty w KrzK

Czernin napisał/a:
Co ustanowił kościół, ustanawia to Jezus. Jest o tym fragment w biblii. Niestety nie mogę znaleźć, poszperam. [...]

Chrzest u Żydów był symbolem oczyszczenia z grzechu, a Jezus się temu poddał, ale nie musiał, ponieważ On był bezgrzeszny.

Co zdanie to błąd, niewiedza, zwiedzenie. Niestety... :-(
Szukaj tego fragmentu. Dokładnie, a na pewno... nie znajdziesz. :lol:
Co do Żydów.
Kto Tobie powiedział (bo na pewno nie wyczytałeś w Biblii!) że ich grzechy gładził chrzest? :shock:
Okazuje się, że wszystkie ofiary ST były niepotrzebne i bezsensowne. :-?

Brakuje mi czasu (i chęci), aby wszystkie niedorzeczności prostować...
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-13, 08:04   

bartek212701 napisał/a:
David 77 napisał/a:
zapraszam do osłuchanie bardzo ciekawego wykładu odnośnie Sakramentów .
skoro przeszedł do Zielonoświatkowców to chyba wpadł w większe bagno :) nie ma więc czego słuchać, nie sądzisz ?

dlaczego większe :-D ?
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-13, 08:06   

Cytat:
4. Tak. W kościele katolickim jest najłatwiejsza droga do zbawienia moim zdaniem, z resztą nie tylko ja tak uważam

:lol:
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-13, 12:46   

Czernin napisał/a:
Chrzest u Żydów był symbolem oczyszczenia z grzechu, a Jezus się temu poddał, ale nie musiał, ponieważ On był bezgrzeszny.

Owszem ,chociaz nie w tym sensie, nie w sensie zmycia grzechów ,tylko był symbolem nawrócenia i oddania sie Bogu
:

Cytat:
Głos wołającego na pustyni:
Przygotujcie drogę Panu,
Dla Niego prostujcie ścieżki!

[...]
Cytat:
Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając przy tym swe grzechy."

[...]
Cytat:
Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. 1


Mateusza 3

Nawet jeśli głębiej dopatrywać się zmycia grzechu przez Boga, no bo w sumie taka deklaracja ma wieść niejako do bezgrzesznego życia ( a szczegolnie pozniejsza w im. J Chrystusa) nigdzie nie ma nauki ze Chrzest zmywa
akurat ten grzech rdzenny (pierworodny).
Grzech pierworodny zmywa sam Chrystus:
(PRZECZYTAJ -> "ADAM I CHRYSTUS")

http://www.nonpossumus.pl/ps/Rz/5.php
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-13, 13:15   

Chociaz teraz przyszło mi coś do głowy, jak Chrystus powiedział:
Cytat:
"Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"

Więc skoro ludzie juz są Chrzczeni między innymi w imię Chrystusa a Chrystus zmywa grzech pierworodny
to być moze coś tu jest na rzeczy!!

A wy co sądzicie o tym
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-13, 13:33   

Czernin napisał/a:
Tak. W kościele katolickim jest najłatwiejsza droga do zbawienia moim zdaniem, z resztą nie tylko ja tak uważam. Mamy 7 sakramentów świętych które nam ułatwiają drogę do Domu Ojca.


Hmmm, no nie dokońca to tak działa.Nie jako immunited, ze wystarczy przyjmować sakramenty a być pysznym, przykrym dla ludzi na przykład, lub mieć węża pod skórą.

Cytat:
A gdy widział, że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: "Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? 8 Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, 9 a nie myślcie, że możecie sobie mówić: "Abrahama mamy za ojca", bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. 10 Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 11 Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. 12 Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym".
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-13, 14:04   Re: Sakramenty w KrzK

@Henryku, miałem na myśli grzech pierworodny.

Henryk napisał/a:

Kto Tobie powiedział (bo na pewno nie wyczytałeś w Biblii!) że ich grzechy gładził chrzest?


Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan [od Jana Chrzciciela], wyznając przy tym swe grzechy. - podczas chrztu ludzie wyznawali swoje grzechy Janowi. Sam chrzest gładzi tylko grzech pierworodny. Chrzest jest również wstąpieniem do kościoła Jezusa, przyjmujemy Go.

@zion599, kościół również na tym fragmencie biblijnym bazuje, jeśli chodzi o chrzest.

Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata

zion599 napisał/a:


Hmmm, no nie dokońca to tak działa.Nie jako immunited, ze wystarczy przyjmować sakramenty a być pysznym, przykrym dla ludzi na przykład, lub mieć węża pod skórą.


Ja nie mówię, że mamy nienawidzić ludzi, słać bluzgi, żyć w tym grzechu, mimo, iż porzuciliśmy to przy sakramencie pokuty i pojednania. Nie w tym rzecz, to nie tak działa.
Należy żyć tak jak nauczał nas tego Jezus, tak jak naucza nas tego kościół, tylko niestety. Niektórzy ludzie, a raczej większość chodzi do kościoła dla tradycji, a jeśli zapytamy co było czytane, jakie było kazanie, to pustka. Smutne to jest, niestety.

Chrześcijanie powinni złą dobrem zwalczać, a nie złą - złem. Oddaj za oddaj, ząb za ząb.
Powinni żyć według Słowa Bożego - czytać biblię, rozważać, postępować według niej, kochać drugiego człowieka, mieć szacunek do innych.

Przy każdym sakramencie mamy stawiać sobie myślniki, a nie tylko przyjmować to, bo inni tak robią, bo mamy bal, wesele, impreza. Nie o to chodzi.
Przykładowo, przy sakramencie małżeństwa, małżonkowie powinni żyć ze sobą w smutku i w chorobie, do swoich ostatnich dni. Nie cudzołożyć, pożądać innych mężczyzn czy kobiety.
Pokuta, jeśli idziemy oczyścić się z grzechu, to musimy później na ten czyn uważać przez który zgrzeszyliśmy. I po raz kolejny - niestety, niestety, że tak jest, iż ludzie robią to samą, idą przed konfesjonał - i tak w koło Macieju. Oczyszczamy się co do winy, ale nie co do kary. Mało kto ma świadomość tego.

I tak można dalej ciągnąć temat jeśli chodzi o sakramenty, ale ja nie muszę tego pisać. Każdy z Was wie o co chodzi.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7097
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5529/7220
 76%
EXP: 42/373
 11%
Wysłany: 2014-05-13, 14:58   Re: Sakramenty w KrzK

Czernin napisał/a:
Sam chrzest gładzi tylko grzech pierworodny.

Szkoda, że Syn Boży o tym nie wiedział. :-(
Niepotrzebnie umarł...

Wystarczyło by, aby każdy z nas dał się zamoczyć. ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14