FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sakramenty w KrzK
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-05-13, 21:35   

zion599 napisał/a:
Cytat:
Chrzest przez zanurzenie

Skąd wniosek , ze przez zanurzenie?


Efez. 4:5
5. Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;(BG)
------Jest tutaj gr. słowo baptisma----dokładnie znaczy-----zanurzenie---chrzest przez zanurzenie w wodzie
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-13, 21:51   

zion599

Cytat:

Sakrament bierzmowania to sakrament nałożenia rąk , przekazania ducha Świętego ja i czernin podawaliśmy cytaty.


Czy tobie został przekazany dar Ducha św ??? jaki posiadasz dar ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-14, 13:15   

David 77 napisał/a:
zion599

Cytat:

Sakrament bierzmowania to sakrament nałożenia rąk , przekazania ducha Świętego ja i czernin podawaliśmy cytaty.


Czy tobie został przekazany dar Ducha św ??? jaki posiadasz dar ?


Ja byłem bieżmowany w pozniejszym wieku;
Szczerze Ci powiem co zauważyłem : ze zaczałem bardziej rozumieć co w Pismach,
Bo wcześniej to mnie dużo fragmentów denerwowało, omijałem je , ale potem zrozumiałem ich treść, a przede wszystkim Pan nakazał mi właśnie te (pozornie kłopotliwe) fragmenty badać.
To takie wymierne działanie Ducha Św. u mnie
Zreszta tak wprost nie moge powiedzieć dokładnie co jak tych wsyzstkich darów, każdy dostaje jakiś inny charyzmat i nie zawsze jest zauważalny
Apostołowie np dostawali charyzmaty na czas słuszny, czyli prorokowanie , rozumienie języków . To było Bogu potrzebne, dziś bardziej to , zeby ludzie zakochali się w jego pismach , na przykład ,dobroci Boga itp
Na mnie zrobiło to ogromne wrążenie nie wiem czy to zasługa kościelnego bieżmowania :PP
Ale jednak jakiś duch tchnał jakby nie było, nie moge powiedzieć ze nie.
;;

Co pisze Chrystus o tego typu przypadkach, choc mowi tu ogólnie o narodzeniu z ducha to ja dostrzegam podobieństwo:

Cytat:

Jezus odpowiedział: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha"
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-05-14, 23:21   

zion599,

W zborze Korynckim były osoby które rozumiały Pisma a nie posiadały Ducha św więc sam fakt rozumienia Pism nie jest dowodem że ktoś ma Ducha św . Obecnie wielu ludzi się deklaruje że posiadają Ducha św lecz jeżeli chodzi o zrozumienie Słowa Bożego to się różnią w interpretacji a przecież nie może być tak że ten sam Duch św podaje ludziom różne zrozumienia ..

Cytat:
Jezus odpowiedział: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha"


Ponowne narodzenie o którym mówi Pan Jezus jest bardzo istotne na drodze chrześcijanina lecz o człowieku który był bierzmowany a pali papierosy pije alkohol w 100% nie można powiedzieć że taki człowiek jest nowo narodzony ;-)
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-15, 01:48   

David 77 napisał/a:
Obecnie wielu ludzi się deklaruje że posiadają Ducha św lecz jeżeli chodzi o zrozumienie Słowa Bożego to się różnią w interpretacji a przecież nie może być tak że ten sam Duch św podaje ludziom różne zrozumienia ..

No wiem ale mi bardziej chodziło o powołanie,głównie do zgłębiania ,bo wcześniej połowa pism była dla mnie czarna strefą . Miałem jakiś irracjonalny strach
Teraz juz tak nie jest

Tutaj cytat też troche jeszze o czym innym ale podobne miałem odczucia:

Cytat:
A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu".



David 77 napisał/a:

Ponowne narodzenie o którym mówi Pan Jezus jest bardzo istotne na drodze chrześcijanina lecz o człowieku który był bierzmowany a pali papierosy pije alkohol w 100% nie można powiedzieć że taki człowiek jest nowo narodzony

Grzeszyć człowiek będzie całe życie niestety.. całe życie to zmaganie z naturą cielesną o czym piszą tez Pisma.
tyle , ze gdy narodzi się z ducha to i dążenia mu sie zmieniają , jak św. Paweł mówi

Cytat:
Trzeba więc, aby ci, którzy mają żony, tak żyli, jakby byli nieżonaci, 30 a ci, którzy płaczą, tak jakby nie płakali, ci zaś, co się radują, tak jakby się nie radowali; ci, którzy nabywają, jak gdyby nie posiadali; 31 ci, którzy używają tego świata, tak jakby z niego nie korzystali. Przemija bowiem postać tego świata. 32 Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień.


Takze jeśli np korzystasz z życia czekając na Pana i masz przeświadczenie ze to wszystko mozesz w jednej chwili rzucić to jest ok
Jeśli starasz się przy tym nie grzeszyć nie łamać praw Bożych a do tego świadczyć swoim zachowaniem królestwo to jest super.
Natomiast jak zabiegasz , troskasz sie , nie wyobrażasz sobie życia bez...[tu wstaw]
to jeszcze jest troche do dopracowania:)

Polecam przeczytać list do Tytusa , tojest bardzo dobry instruktaż a dopiero niedawno go zgłebiłem:)

http://www.nonpossumus.pl/ps/Tt/
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-15, 12:55   

David 77 napisał/a:
zion599,

W zborze Korynckim były osoby które rozumiały Pisma a nie posiadały Ducha św więc sam fakt rozumienia Pism nie jest dowodem że ktoś ma Ducha św . Obecnie wielu ludzi się deklaruje że posiadają Ducha św lecz jeżeli chodzi o zrozumienie Słowa Bożego to się różnią w interpretacji a przecież nie może być tak że ten sam Duch św podaje ludziom różne zrozumienia ..

Cytat:
Jezus odpowiedział: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. 6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. 7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. 8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha"


Ponowne narodzenie o którym mówi Pan Jezus jest bardzo istotne na drodze chrześcijanina lecz o człowieku który był bierzmowany a pali papierosy pije alkohol w 100% nie można powiedzieć że taki człowiek jest nowo narodzony ;-)

O taki co nie pije i nie palić też :)
Człowiek nowo narodzony też grzeszy...
Picie nie jest grzechem tylko pijaństwo ;) nie demonizujmy :)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 09:35   Re: Sakramenty w KrzK

Krystian:
Cytat:
Na jakiej podstawie biblijnej chrzest zmywa grzech pierworodny ?

Grzech pierworodny w Biblii jest i o tym mówi np. ten werset: "Oto zrodzony jestem w przewinieniu i w grzechu poczęła mnie matka" (Ps 51, 7)

Zgładzenie grzechu pierworodnego polega na udzieleniu przez Boga łaski uświęcającej, która jednoczy człowieka z Bogiem, daje mu udział w Jego życiu i świętości. "Chrzest, dając życie łaski Chrystusa, gładzi grzech pierworodny i na nowo kieruje człowieka do Boga" (KKK 405)

Przez posłuszeństwo jednego człowieka (Chrystusa) zostało odnowione przymierze, które wcześniej było zerwane gdy nasi pierwsi rodzice zgrzeszyli w raju.

Wiadomo, że Jezus Chrystus odkupił nas swoją Krwią z niewoli grzechu. Właśnie odkupienie polega na tym, że zjednoczeni z Chrystusem właśnie przez chrzest jesteśmy wyzwoleni z niewoli nieposłuszeństwa, jaką jest właśnie grzech pierworodny. Jesteśmy w Chrystusie nowym stworzeniem, nowym ludem.

Św. Paweł pisze: "W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski. " (Ef 1, 7)

Krystian, cała odpowiedź na to Twoje pytanie kryje się w znajomości tego czym jest pojęcie "odkupienie".

Cytat:
Na jakiej podstawie biblijnej pokuta dana przez księdza ma znaczenie ?

Jezus wiele razy odpuszczał grzechy i Ty o tym wiesz. Tą władzę otrzymali Apostołowie (na mocy kapłaństwa):
"Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec:" (Łk 22, 29)
"Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" (J 20:23)
"Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 18:18). - to bardzo ważny tutaj werset.

Oczywiście nie wszystkich do tego Jezus powołał. Na początku była dwunastka "oddanych posługiwaniu".
Św. Paweł mówi, że sam Bóg przez Apostołów "udziela napomnień" (2Kor 5:20) i zlecił im "posługę jednania" (2Kor 5:18). Ta posługa wiąże się z odpuszczaniem grzechów. Faktem jest, że św. Jakub zachęca nas do wyznawania sobie nawzajem grzechów, ale fragment Jk 5, 13-16 ("Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny! Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie."), ale ten fragment mówi tylko o chorych i kapłanach.
"Jeżeli wyznajemy nasze grzechy Bóg jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam..." (1J 1:9), - to od św. Jana

Idę na wykłady, więc na resztę pytań wieczorem odpowiem
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 11:40   

o katechizm :)

Wszystko fajnie ale nieświadome kropienie człenia to śmingus dyngus a nie chrzest..
Pozdrawiam Iwonko ;-)
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 12:03   

olus napisał/a:
Wszystko fajnie ale nieświadome kropienie człenia to śmingus dyngus a nie chrzest..


A ty poprawnieś chrzczon?
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 12:06   

obawiam się że nie.
jeśli chodzi o ten chrzest który pytasz..
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 12:32   

olus napisał/a:
obawiam się że nie.
jeśli chodzi o ten chrzest który pytasz..


No to czeka cię piekło... :lol:
A tak serio, nie masz szans na łaskę, zbawienie i zwycięstwo.
Bo skoro nie uznajesz chrztu tego, który masz, a innym wszak
ochrzczon nie jesteś, no to wypadasz z obiegu i nawet nie jesteś
wg swojej terminologii... chrześcijanienm. Kim zatemś? Poganinem...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-05-16, 12:39   

O podoba mi się Iwonka wreszcie zaczęła pisać i to tak jak ja lubię :-D
Iwona napisał/a:
Grzech pierworodny w Biblii jest i o tym mówi np. ten werset: "Oto zrodzony jestem w przewinieniu i w grzechu poczęła mnie matka" (Ps 51, 7)
[
Iwonko mam do ciebie do tego tekstu pytanie czym jest grzech pierworodny?
quote="Iwona"]Zgładzenie grzechu pierworodnego polega na udzieleniu przez Boga łaski uświęcającej, która jednoczy człowieka z Bogiem, daje mu udział w Jego życiu i świętości. "Chrzest, dając życie łaski Chrystusa, gładzi grzech pierworodny i na nowo kieruje człowieka do Boga" (KKK 405) [/quote]
Z tego co piszesz, to każdy musi być ochrzczony, bo inaczej nie zostanie mu zgładzony grzech pierworodny tak?
A co z milionami ludzi, którzy żyli przed Jezusem i nic nie wiedzieli, ani o grzechu pierworodnym, a już na pewno o chrzcie, który zmywa ten grzech, gdzie oni znajda się?
Musisz wiedzieć, że do nich zalicza się też Dawid który ten tekst napisał, on nie był nigdy ochrzczony.
Iwona napisał/a:
Przez posłuszeństwo jednego człowieka (Chrystusa) zostało odnowione przymierze, które wcześniej było zerwane gdy nasi pierwsi rodzice zgrzeszyli w raju

Jakie to przymierze i gdzie o nim mogę poczytać?
Iwona napisał/a:
Św. Paweł pisze: "W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski. " (Ef 1, 7)
Krystian, cała odpowiedź na to Twoje pytanie kryje się w znajomości tego czym jest pojęcie "odkupienie".

Tylko, że tekst Ef.1:7 nic nie mówi o chrzcie na którym ty opierasz swoja wypowiedź, i w związku z tym nastepne moje pytanie czym jest odkupienie?
Iwona napisał/a:
Jezus wiele razy odpuszczał grzechy i Ty o tym wiesz. Tą władzę otrzymali Apostołowie (na mocy kapłaństwa):
"Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec:" (Łk 22, 29)

Zgadzam się, że apostołowie mieli władzę, ale czy pamiętasz, żeby kogoś na ucho spowiadali?

Iwona napisał/a:
"Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane" (J 20:23)
"Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 18:18). - to bardzo ważny tutaj werset.

Tylko, że apostołów już nie ma dwa tysiące lat, a grzechy dalej Są odpuszczane, przez grzeszników, a kto im dał prawo do tego?
Iwona napisał/a:
Oczywiście nie wszystkich do tego Jezus powołał. Na początku była dwunastka "oddanych posługiwaniu".

I na tym chyba koniec prawda?
Iwona napisał/a:
Św. Paweł mówi, że sam Bóg przez Apostołów "udziela napomnień" (2Kor 5:20) i zlecił im "posługę jednania" (2Kor 5:18). Ta posługa wiąże się z odpuszczaniem grzechów. Faktem jest, że św. Jakub zachęca nas do wyznawania sobie nawzajem grzechów, ale fragment Jk 5, 13-16 ("Spotkało kogoś z was nieszczęście? Niech się modli! Jest ktoś radośnie usposobiony? Niech śpiewa hymny! Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.

Owszem powinniśmy prosić jedni drugich o modlitwę [mam na uwadze żywych nie umarłych] i wyznawać przed sobą grzechy, np. zrobiłam tobie krzywdę proszę o odpuszczenie mi jej, ale nie ma nic na ucho.
A jeżeli chodzi o choroby, to i owszem bracia w zborach pomagali sobie nawzajem, głównie to tutaj chodziło o chorobę duchową, zadziej o fizyczna.
Dalej zresztą tak się dzieje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 12:42   

czernin napisał/a:
Co ustanowił kościół, ustanawia to Jezus. Jest o tym fragment w biblii. Niestety nie mogę znaleźć, poszperam.

Znalazłeś ten fragment? Bo ja nie wiem czy to nie jest aby fragment głowotwórczy .
Poszukaj dobrze czernin
(to nie jest złośliwy komentarz tylko nie lubie niedopowiedzeń i jestem ciekaw po prostu)
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 12:47   

ó napisał/a:
No to czeka cię piekło... :lol:

Jakoś przeżyje :lol:
Cytat:
a innym wszak
ochrzczon nie jesteś

O tego to ja już nie napisałem ;-)

napisałem
ja napisał/a:
jeśli chodzi o ten chrzest

Chodziło mi tylko o "chrzest niemowlęcy"(katolicki :) )..
Cytat:
wg swojej terminologii... chrześcijanienm. Kim zatemś? Poganinem..

wg własnej terminologi jestem żydem reformowanym i katolikiem reformującym.. :-D
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-16, 13:46   

olus napisał/a:
wg własnej terminologi jestem żydem reformowanym i katolikiem reformującym.. :-D


Uciachali?
To jakim innym, poza katolickim, chrztem jesteś ochrzczony?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14