FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piąty dogmat Maryjny
Autor Wiadomość
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-23, 03:17   

Krystian napisał/a:
Olus twierdzi tak samo jak wyznawcy Boga Jehowy, że kult maryjny to bałwochwalstwo.
Skoro uważasz inaczej to nic mi do tego, ale nie pisz, że to biblijne.

Nie rozmawiamy o tym czy kult maryjny to bałwochwalstwo, ale o tym czy zostanie wprowadzony 5 dogmat maryjny, co na siłę olus stara się przeforsować
.
olus napisał/a:
katolicy jedzą chlebek w obecności Niebos królowej która jest obecna podczas każdej niedzieli
Skąd ty takie bzdury wynajdujesz. Maria obecna na mszy :roll:
olus napisał/a:
Epifaniusz pisał dalej:

Niektórzy myślą i mówią o Marii pogardliwie; inni jednak, skłaniając się ku przeciwnej stronie, wychwalają ją ponad to, co przystoi. [...] Pod pretekstem, iż jest to słuszne, diabeł skrycie wchodzi do umysłów ludzi i ubóstwia śmiertelną naturę; on kształtuje posągi, które mają ludzkie podobieństwo po to, aby ludzie mogli czcić zmarłych i wprowadzać obrazy dla uwielbienia , popełniając cudzołóstwo z umysłem przeciwko jednemu i jedynemu Bogu. Tak, z pewnością, ciało Marii było święte, lecz ona nie była Bogiem. Tak, istotnie, Dziewica była dziewicą, i czcigodną , ale nie została nam dana po to, by ją uwielbiać . Ona uwielbiała tego, którego urodziła ze swego ciała; tego, który jest z nieba i z łona Ojca. I dla tej przyczyny Ewangelia zapewnia nas w tym, sam Pan oświadcza, że: "O kobieto, co ty masz do mnie? Moja godzina jeszcze nie nadeszła" [Jana 2:4]. I tak, aby nikt nie wywnioskował ze słów, "O kobieto, co ty masz do mnie", że święta Dziewica jest ważniejsza, nazywa ją "kobietą". [...] Słowo, którym jest Bóg, przybrało ciało z Marii, jednak nie po to, aby Dziewica mogła być adorowana , ani też, by on mógł uczynić ją Bogiem. Niechaj Maria będzie poważana, lecz niech Ojciec i Syn i Duch Święty będą czczeni; niech nikt nie czci Marii. [...] Niech te rzeczy zostaną wymazane, które zostały błędnie zapisane w sercach tych, którzy zostali zwiedzeni. Niech pożądanie posążków będzie wytępione z ich oczu. Niech stworzenie znów powróci do Mistrza. Niech Ewa i Adam powrócą do oddawania czci samemu Bogu. Niech nikt nie będzie prowadzony głosem węża. [...] Chociaż Maria jest święta i ma być poważana, jednakże nie jest przeznaczona by ją czcić.
(fragmenty z Panarion 79 - 3.2:4 oraz 3.2:7)[2]

oraz

Kult musi ustać. Albowiem Maria nie jest boginią ani też nie otrzymała swojego ciała z nieba.
(Panarion 78:24)[3]

Pięknie pisał
....a kiedy to było ? co by teraz powiedział ?!
Dlatego kościół katolicki ogłosił go świętym :-D
Epifaniusz z Salaminy występował zarówno przeciw tzw. antidikomarianitom, którzy twierdzili, że Maria po zrodzeniu Chrystusa podjęła pożycie małżeńskie z Józefem, jak i przeciw kollyridianom, którzy składali Marii ofiary jako bogini. Obydwie grupy wpisał do swego rejestru herezji[38]. Epifaniusz wyznawał wiarę, że Maria jest „świętą, wieczystą dziewicą” (e agia aeiparthenos)[39]. Przeciwstawiał Marię Ewie, podkreślając jej duchowo-nadprzyrodzone macierzyństwo jako Matki Odkupiciela, źródła życia nadprzyrodzonego wobec ludzi. Jako jeden z pierwszych poruszył problem śmierci Marii oraz jej chwały pośmiertnej. Wobec milczenia w tej sprawie Pisma Świętego pozostawił ten problem otwartym[40]. Jeśli Maria umarła, śmierć jej była opromieniona największym blaskiem, a jeśli została zabita, na co zdaje się wskazywać Pismo św. w słowach Symeona: „a duszę Twoją przeniknie miecz” (Łk. 2,35) — doznała chwały i wywyższenia wśród męczenników i „święte jej ciało obdarzone zostało pełnią szczęśliwości”[41].
Powinno spodobać Ci się tez inne jego dzieło
Ankyrotos („Zakotwiczony”; (łac.) Ancoratus ), traktat napisany w 374 r. Głównym tematem jest nauka o Trójcy Świętej, szczególnie o Duchu Świętym i o wcieleniu i zmartwychwstaniu Chrystusa. Przedstawiając prawowierną naukę Kościoła o Trójcy Świętej, przeciwstawił się doktrynom Ariusza, Apolinarego z Laodycei, Orygenesa i Manesa, Marcjona i Sabeliusza.

olus napisał/a:
Migdałka zawszę będzie się starała tłumaczyć brednie
swojej denominacji bo jest dla niej jak widać bardzo ważna i nie wiem czy nie najważniejsza :roll: [/quote] Migdałek nigdy nie robił tajemnicy z tego, że jest dzieckiem duszpasterstwa młodzieżowego (biegała w koszulce z hasłem Chcemy zobaczyć Jezusa z Nazaretu i nadal ją ma choć się sprała :cry: ) , gdzie zaszczepili jej ogromną dawke chrystocentryzmu. Nie ukrywa również faktu, że jest wielką fanką soboru watykańskiego II (czyli przeciwniczką tradycjonalizmu) i minimalizmu maryjnego. I właśnie z tych powodów nie może przejśc obojętnie wobec wmawiania takich BZDUR jak 5 dogmat maryjny i Maryja-bogini, bo z doświadczenia wie, że rzeczwistość jest zupełnie inna.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-23, 03:34   

Cytat:
Nie rozmawiamy o tym czy kult maryjny to bałwochwalstwo, ale o tym czy zostanie wprowadzony 5 dogmat maryjny, co na siłę olus stara się przeforsować

To nie ja forsuje tylko zwiedzeni katolicy.
Ja tylko przedstawiam fakty ;-)
Cytat:
Skąd ty takie bzdury wynajdujesz. Maria obecna na mszy :roll:

Pierw bronisz herezji jeszcze większymi herezjami(czytaj fantazje katolików na temat pośrednictwa itd. ) a potem jeszcze walisz taki tekst ?!
TY W OGÓLE CZYTASZ CO JA PISZĘ ? Widać że nie bardzo.ale GOŁOSŁOWNIE
mi coś zarzucać i zaprzeczać to ty doskonale potrafisz.
Zaczynasz mnie wkurzać :-/


a teraz PATRZ !
to już podawałem w temacie obraz Mari który niby czytałaś i się też do mnie rzucałaś z gołosłowna krytyką i nie tylko.

Zawierzam ten List apostolski Najswietszej Maryi Pannie, aby za Jej wstawiennictwem zostal przyjety i wprowadzany w zycie przez chrzescijanska wspólnote. Maryja jest obecna w kazdej niedzieli Kosciola,

Kto to wymyślił?Ja czy Papa?

Cytat:
Dlatego kościół katolicki ogłosił go świętym :-D
Epifaniusz z Salaminy występował zarówno przeciw tzw. antidikomarianitom, którzy twierdzili, że Maria po zrodzeniu Chrystusa podjęła pożycie małżeńskie z Józefem, jak i przeciw kollyridianom, którzy składali Marii ofiary jako bogini. Obydwie grupy wpisał do swego rejestru herezji[38]. Epifaniusz wyznawał wiarę, że Maria jest „świętą, wieczystą dziewicą” (e agia aeiparthenos)[39]. Przeciwstawiał Marię Ewie, podkreślając jej duchowo-nadprzyrodzone macierzyństwo jako Matki Odkupiciela, źródła życia nadprzyrodzonego wobec ludzi. Jako jeden z pierwszych poruszył problem śmierci Marii oraz jej chwały pośmiertnej. Wobec milczenia w tej sprawie Pisma Świętego pozostawił ten problem otwartym[40]. Jeśli Maria umarła, śmierć jej była opromieniona największym blaskiem, a jeśli została zabita, na co zdaje się wskazywać Pismo św. w słowach Symeona: „a duszę Twoją przeniknie miecz” (Łk. 2,35) — doznała chwały i wywyższenia wśród męczenników i „święte jej ciało obdarzone zostało pełnią szczęśliwości”[41].
Powinno spodobać Ci się tez inne jego dzieło
Ankyrotos („Zakotwiczony”; (łac.) Ancoratus ), traktat napisany w 374 r. Głównym tematem jest nauka o Trójcy Świętej, szczególnie o Duchu Świętym i o wcieleniu i zmartwychwstaniu Chrystusa. Przedstawiając prawowierną naukę Kościoła o Trójcy Świętej, przeciwstawił się doktrynom Ariusza, Apolinarego z Laodycei, Orygenesa i Manesa, Marcjona i Sabeliusza.


Niom i co?
Konfrontując to z Biblią wiem że był w błędzie.
To co pisał o kulcie Mari było akurat trafne bo zgadzało się z Pismem.
Rozumiesz? nie na słowo harcerza.. Trójca jest tak samo nieBiblijna jak cały ten kult

Cytat:
Migdałek nigdy nie robił tajemnicy z tego, że jest dzieckiem duszpasterstwa młodzieżowego (biegała w koszulce z hasłem Chcemy zobaczyć Jezusa z Nazaretu i nadal ją ma choć się sprała :cry: ) , gdzie zaszczepili jej ogromną dawke chrystocentryzmu. Nie ukrywa również faktu, że jest wielką fanką soboru watykańskiego II (czyli przeciwniczką tradycjonalizmu) i minimalizmu maryjnego. I właśnie z tych powodów nie może przejśc obojętnie wobec wmawiania takich BZDUR jak 5 dogmat maryjny i Maryja-bogini, bo z doświadczenia wie, że rzeczwistość jest zupełnie inna.


O jejku i co ci jeszcze zaczepili to własnie widać.
To nie ja robie z niej boginie albo nawet kogoś więcej
tylko własnie KK.To nie ja jestem za wprowadzenie tego śmiesznego
dogmatu,To nie ja zbieram głosy i zakładam witryny w tym celu.


TYLKO JEZUS,BÓG I BIBLIA
Czym prędzej to zrozumiesz tym lepiej dla ciebie.
AVE!
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-23, 08:35   

olus napisał/a:
To nie ja robie z niej boginie albo nawet kogoś więcej
tylko własnie KK.To nie ja jestem za wprowadzenie tego śmiesznego
dogmatu,To nie ja zbieram głosy i zakładam witryny w tym celu.


Olus dobrze pisze.

Migdałku zobacz na ten werset:

Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych (25) ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

Widzisz Bóg Jehowa nie potrzebuje figurek, żadnego stworzenia, tak samo figurki Maryji
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-23, 21:53   

Krystian napisał/a:
Migdałku zobacz na ten werset:

Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych (25) ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

Widzisz Bóg Jehowa nie potrzebuje figurek, żadnego stworzenia, tak samo figurki Maryji

Co to ma do tematu?

olus napisał/a:
To nie ja forsuje tylko zwiedzeni katolicy.
Ja tylko przedstawiam fakty ;-)

Chcesz faktów, proszę: :-D

Fragment książki Dzieci soboru zadają pytania:
Mariologia przedsoborowa to przede wszystkim mariologia serca, mariologia entuzjastyczna, pełna gorliwej żarliwości w czci okazywanej Matce Bożej, dążąca do nadawania Jej ciągle nowych tytułów. Niekiedy jednak "grzeszyła" brakiem poprawności teologicznej -- była bezkrytyczna, wyobcowana z chrystologii i eklezjologii, opierała się raczej na nauczaniu papieskim niż na Piśmie Świętym i Tradycji. Dominujący maksymalistyczny nurt przedsoborowej mariologii zdawał się budować dla Matki Pana osobną kapliczkę, kaplicę, bazylikę... o b o k wielkiej świątyni kultu chrześcijańskiego. Istniały też inne nurty, ale nie one grały pierwsze skrzypce. Należy sobie również uświadomić, że ta "przedsoborowa" mariologia jest żywa do dziś; przejawia się np. w ruchu dążącym do dogmatyzacji tytułów Maryi -- Współodkupicielki, Pośredniczki i Orędowniczki.

Mariologia przedsoborowa za wszelką cenę -- także za cenę poprawności teologicznej -- pragnęła przyznawać Maryi nowe tytuły w myśl źle rozumianego hasła "O Maryi nigdy dość". Pismo Święte nie uzasadniało wielkich tez o Maryi Współodkupicielce i Wszechpośredniczce. Oparcie się na rzetelnej egzegezie i poprawnym studium Ojców Kościoła zmuszało do ostrożniejszego formułowania tez, a to niektórzy oceniali jako małoduszność i minimalizm uwłaczający Matce Bożej.

o. Stanisław Celestyn Napiórkowski
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-23, 23:30   

Nie ma żadnej Matki Bożej.
Nie ma żadnej czci specjalnej dla niej.
Nie ma żadnych powodów aby taktować ją jak KK :roll:
 
     
merkaba 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2014-08-24, 21:05   

a wiecie ska sie wzięły kwiaty na bo gdy ludzie przyszli do grobu na następny dzień to zamiast ciała zastali kwiaty i tak powstał dogmat do nieba wzięta tak samo jak Eliasza i Mojżesza
_________________
„Nie każda nauka jest prawdziwa i nie każda prawda jest naukowa”
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-24, 21:49   

Cytat:
wzięta tak samo jak Eliasza i Mojżesza


:lol:
Jak mi pokażesz wersidło na poparcie tegoż zdania to jutro klepnę cały różaniec.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-24, 22:08   

merkaba napisał/a:
a wiecie ska sie wzięły kwiaty na bo gdy ludzie przyszli do grobu na następny dzień to zamiast ciała zastali kwiaty


To chyba z jakiegoś apokryfu, którego nawet KRK nie uznaje.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-24, 22:43   

Wasiczek napisał/a:
To chyba z jakiegoś apokryfu, którego nawet KRK nie uznaje.
czytałeś moją wypowiedź na ten temat i nawet ja komentowałeś.
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-24, 22:49   

Migdałek napisał/a:
czytałeś moją wypowiedź na ten temat i nawet ja komentowałeś.


Przepraszam Cię Migdałku, wiele rzeczy czytam i nie pamiętam wszystkiego. :)
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-24, 22:51   

Luz Wasiaczku. O tym pisał Grzegorz (nie pamiętam jaki :oops: ). są dwie wersje i ta z kwiatami w grobie jest bliższa prawosławnym. KK mówił raczej o tym, że została zabrana przez Jezusa.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-24, 22:54   

Wasiczek napisał/a:
merkaba napisał/a:
a wiecie ska sie wzięły kwiaty na bo gdy ludzie przyszli do grobu na następny dzień to zamiast ciała zastali kwiaty


To chyba z jakiegoś apokryfu, którego nawet KRK nie uznaje.

brednia i tyle.
 
     
merkaba 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 34
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 7/11
 63%
Wysłany: 2014-08-26, 16:58   

a byleś tam jak nie uznaje apokryfów przecież o dziewictwie maryji jest właśnie w apokryfach
_________________
„Nie każda nauka jest prawdziwa i nie każda prawda jest naukowa”
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-27, 10:53   

apokryfy których treść jest sprzeczna z BIblią to bajeczki jedyneczki.
Wieczorynka.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-27, 15:31   

merkaba napisał/a:
a byleś tam jak nie uznaje apokryfów przecież o dziewictwie maryji jest właśnie w apokryfach


No właśnie w apokryfach, ponieważ w Biblii tego nie ma.
Maria nie mogła być wiecznie dziewicą, nawet z biologicznego punktu widzenia.
Skoro z Jej łona wyszedł jej syn Jezus to błona dziewicza się przerwała.
Nawet już nie wspomnę tego, że Maria miała również inne dzieci po Jezusie z Józefem.

Maryja zawsze dziewicą?
Takie pierdoły to może nadawać telewizja Trwam do ludzi, którzy Biblii nigdy nie czytali. :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15