FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"A przecież Pisma nie można unieważnić..."
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-22, 00:06   

David 77 napisał/a:
R von Rudnik zu Rabstein,

masz ciekawe podejście :-D podaj jakiś przykładka z NT że któryś z chrześcijan miał więcej niż jedną żonę ;-)

podaj że nie może i że jeszcze to jest grzechem przy okazji..
jak jesteś taki cfaniak :-D
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-06-22, 07:55   

olus,

Cytat:
podaj że nie może i że jeszcze to jest grzechem przy okazji..
jak jesteś taki cfaniak


Cwaniakiem nie jestem ale ktoś kto twierdzi że chrześcijanie mogli posiadać więcej żon musi to najpierw udowodnić . :-D Na początek do przemyślenia

1 Kor rozd 7 .O ilu żonach jest tam mowa :-D

“Dobrze jest, gdy mężczyzna nie dotyka kobiety. Jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa niechaj każdy ma swoją żonę i każda niechaj ma własnego męża” (1 Kor 7,1.2). Omawiając sytuację chrześcijańskiego, monogamicznego małżeństwa Paweł stwierdza m.in., że związki te będą mieć określone kłopoty. On nie pisze, że osoby żyjące w związkach poligamicznych będą miały kłopoty, ale powiada, że żyjący w związkach monogamicznych będą mieli problemy, i że lepiej byłoby, aby chrześcijanie mogli pozostawać w stanie wolnym.

— O ileż zatem większe problemy musiałyby pokonywać małżeństwa poligamiczne?!

Czas Apostołów był okresem przejściowym w sferze obyczajowości, także w kwestii małżeństw. Do Kościoła przychodzili ludzie pozostający w związkach monogamicznych, ale także ci, którzy już wcześniej założyli małżeństwa poligamiczne. Apostołowie stanęli więc wobec problemu, w jaki sposób pomóc tym ostatnim. Poradzili sobie z tym dość prosto.

— Przede wszystkim, kopiując postawę Pana Jezusa (Mt 19,4-6), nauczali, że małżeństwo powinno być związkiem monogamicznym. Łatwo zauważyć, że wszędzie tam, gdzie mówią czy piszą o małżeństwie, podkreślają, że jest to związek dwojga osób — mężczyzny i kobiety (1Kor 7,1.2.10-14.32-39; Ef 5,22-31; Hbr 13,4).

Paweł pisze w Ef 5,22-33. Omawiając małżeństwo i wzajemne zobowiązania małżonków, czyni związek małżeński obrazem związku Jezusa Chrystusa z Kościołem: “Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła” (w. 31.32)

Zauważ: jak ziemskie małżeństwo tworzy jeden mężczyzna i jedna kobieta, tak ten mistyczny związek tworzy jeden Mesjasz i jedna Oblubienica — Kościół! Jest tylko DWOJE — dla trzeciego (czwartego? piątego?...) nie ma miejsca!

— Jest jeden Oblubieniec i jedna Oblubienica (Obj 19,7.8);

— jeden Pan i jedna wiara (Ef 4,5);

— jeden Chrystus i jeden Kościół (Ef 5,23)!

Czas, kiedy Bóg dopuszczał związki poligamiczne, dawno już przeminął. Podobnie jak praktykowane w Izraelu rozwody; z wyjątkiem cudzołóstwa .

Wolą Bożą było, aby na tej ziemi ludzie zawierali małżeństwa monogamiczne; jednego mężczyzny i jednej kobiety.

— Stwórca ustanowił i błogosławił na początku takie właśnie małżeństwo (1 Mjż 1,27.28).

— Za takim małżeństwem wypowiedział się Pan Jezus Chrystus (Mt 19,4-6).

— Tak związek małżeński rozumieli i traktowali również Apostołowie (1 Kor 7,1.2; Ef 5,31).

Wszystko inne, co na temat małżeństwa znajdujemy w sprawozdaniu biblijnym, było albo wynikiem niewiedzy, albo nadużycia, bądź było podporządkowane doraźnym celom (np. wielodzietności), a Bóg tolerował to jedynie w określonych warunkach i do określonego momentu.

Olusie jeżeli jesteś zainteresowany tematem to odsyłam do argumentacji ShadowLady86

- http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9792
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-22, 11:31   

Davidzie to co napisałeś to jest tylko TEORIA wysnuta na podstawie paru cytatów z pism ,
rownie mądra
jak ja bym na podstawie cytatu :


Cytat:
Wobec obcych postępujcie mądrze, wyzyskując każdą chwilę sposobną.

Wysnuł teorię ze nie jesteśmy sami w kosmosie...

Sam widzisz jakie to poważne jest.. :mrgreen:

Bóg nigdy nie potępił wielożeństwa
I wcale nie mowił ze związek jednego męzczyzny i jednej kobiety to stan docelowy:


Przecież Chrystus wyraźnie tu zaznacza jaki ten stan docelowy naprawdę jest?
Czmu nikt nie bierze pod uwagę mocy Pism??

FAKTY
Cytat:

23 W owym dniu przyszli do Niego saduceusze, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli go 24 w ten sposób: "Nauczycielu, Mojżesz powiedział: Jeśli kto umrze bezdzietnie, niech jego brat weźmie wdowę po nim i wzbudzi potomstwo swemu bratu. 25 Otóż było u nas siedmiu braci. Pierwszy ożenił się i umarł, a ponieważ nie miał potomstwa, zostawił swoją żonę bratu. 26 Tak samo drugi i trzeci - aż do siódmego. 27 W końcu po wszystkich umarła ta kobieta. 28 Do którego więc z tych siedmiu należeć będzie przy zmartwychwstaniu? Bo wszyscy ją mieli [za żonę]". 29 Jezus im odpowiedział: "Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. 31 A co do zmartwychwstania umarłych, nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: 32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba? Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych". 33 A tłumy, słysząc to, zdumiewały się nad Jego nauką.






W raju nie bedzie ani monogamii ani poligamii ani problemow małżeńskich :roll:

Wszyscy będą żyli jako jedna wielka rodzina, i bez kłotni i podziałów https://lh3.ggpht.com/-Zt5FfHknvCEB-xeFRiv9tGrKBs2
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-22, 11:36   

Powiem prościej i zwięźlej
:
To co daje gwarancje i zabezpieczenia (np przed zdradą)tu na ziemi
W raju nie będzie wcale potrzebne.

Przemyślcie (ogolnie ) to pod tym kątem
I nie tylko o małżeństwach
Bo tu potrzeba właśnie tego typu myślenia.

To nie znaczy ze jeśli kochasz swoją żonę za życia i razem w miłości umrzecie, to po śmierci przestaniesz ją kochać,
Mit do obalenia.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-22, 11:43   

Davidzie i Judyto
Pytanie dodatkowe pod rozwagę:

Po co Bóg Jehowa powołął ludziom instytucję małżeństwa?

Zastanówcie się
bo jeśli jak twierdzicie
,,W celu zeby nauczyć ludzi , ze milość jest tylko jedna''

To przeanalizujcie pod kątem cytatu z Mateusza 22 ktory podałem i efektu docelowego?

Odpowiedz jest oczywista po co to nam ofiarował (zresztą odpowiedziałem w poprzednim poście)
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-22, 12:08   

Innymi słowy Dawid z Judytą mają Pana Boga za jakiegoś patologa, albo kogoś kto nie ma pojęcia co jest dobre a co złe.
Uważają poligamię za zło śmiertelne - a Pana Boga za kogoś, kto nie tylko owego hiper-zła nie zakazał - zabronił przecież
wielu rzeczy zarówno dużego kalibru (np. cudzołóstwa) jak i małego (np. nienoszenia szat z dwóch rodzajów włókien) - ale
jeszcze dając prawa, które były doskonałe i uczyły rozróżniać dobro od zła poligamię uregulował a nawet nakazał! :-D

Jak słusznie Olus zacytował Jezusa:
Mają Mojżesza i Proroków - jeśli ich nie słuchają, to choćby ktoś powstał z martwych - nie uwierzą.
Ostatnio zmieniony przez Odbić Konstantynopol! 2014-06-22, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-22, 12:49   

David 77 napisał/a:
Cwaniakiem nie jestem ale ktoś kto twierdzi że chrześcijanie mogli posiadać więcej żon musi to najpierw udowodnić.


Najpierw zastanowiłbyś się co piszesz.

1. Większość chrześcijan była biedna dlatego z reguły posiadała jedną żonę.
2. Odsetek małżeństw poligamicznych jest zawsze bardzo niewielki.
3. Spowodowane jest to pieniędzmi, ograniczoną liczbą kobiet, a także wyborem własnym - większości starczy jeden problem.
4. N.T. skupia się na chrześcijanach z pogan.
5. Oni mieli po jednej żonie dokładnie z tego samego powodu co my.
6. Zarówno Rzymianie jak i Grecy nie byli poligamistami - a to jest 90% chrześcijan z I wieku.
7. Większość Semitów była zhellenizowana - a więc ulegała temu samemu obyczajowi.
8. Biskup jest ograniczony do jednej żony - gdyby nie było poligamii, to po co go ograniczać?
9. To, że jest pisane w l.p. o niczym nie świadczy. W ustawie jak jest mowa o pracowniku w l.p. - nie
znaczy to, że pracodawcy nie wolno zatrudniać więcej niż jednego pracownika. Żona jest po prostu
nazwą rodzajową a nie konkretną liczbą.

Parafrazując twój werset koronny:

“Dobrze jest, gdy pracodawca nie bije pracownika. Jednak ze względu na niebezpieczeństwo deprawacji niechaj
każdy trzyma pracownika krótko i każdy pracownik niechaj ma własnego pracodawcę w poważaniu”


O ilu tu pracownikach mowa?
Czy pracodawcy nie wolno mieć wielu pracowników? :shock:

Cytat:
Wszystko inne, co na temat małżeństwa znajdujemy w sprawozdaniu biblijnym, było albo wynikiem niewiedzy,


Brawo!
Treść Biblii jest skutekiem niewiedzy...
Ba! Prawo Mojżeszowe jest skutkiem niewiedzy....
Ba! BA! Pan Bóg dał prawo Mojżeszowe cierpiąc na niewiedzę! :shock:

Cytat:
albo nadużycia,


Pan Bóg nie dość, ze tkwił w niewiedzy, to jeszcze dopuszczał się nadużyć!?

Cytat:
bądź było podporządkowane doraźnym celom (np. wielodzietności),


To znaczy, ze jak ktoś chce się bardziej rozmnożyć to mu wolno, tak?

Cytat:
- http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9792


Badziewie ukierunkowane na wykazanie, że Biblia to makulatura a jedyna słuszną teologią
jest fairy tail o niewolniczej wiecznej i nieskończonej miłości do patologicznej żony...
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-22, 13:35   

David 77 napisał/a:
olus,

Cytat:
podaj że nie może i że jeszcze to jest grzechem przy okazji..
jak jesteś taki cfaniak


Cwaniakiem nie jestem ale ktoś kto twierdzi że chrześcijanie mogli posiadać więcej żon musi to najpierw udowodnić . :-D Na początek do przemyślenia

1 Kor rozd 7 .O ilu żonach jest tam mowa :-D

“Dobrze jest, gdy mężczyzna nie dotyka kobiety. Jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa niechaj każdy ma swoją żonę i każda niechaj ma własnego męża” (1 Kor 7,1.2). Omawiając sytuację chrześcijańskiego, monogamicznego małżeństwa Paweł stwierdza m.in., że związki te będą mieć określone kłopoty. On nie pisze, że osoby żyjące w związkach poligamicznych będą miały kłopoty, ale powiada, że żyjący w związkach monogamicznych będą mieli problemy, i że lepiej byłoby, aby chrześcijanie mogli pozostawać w stanie wolnym.

— O ileż zatem większe problemy musiałyby pokonywać małżeństwa poligamiczne?!

Czas Apostołów był okresem przejściowym w sferze obyczajowości, także w kwestii małżeństw. Do Kościoła przychodzili ludzie pozostający w związkach monogamicznych, ale także ci, którzy już wcześniej założyli małżeństwa poligamiczne. Apostołowie stanęli więc wobec problemu, w jaki sposób pomóc tym ostatnim. Poradzili sobie z tym dość prosto.

— Przede wszystkim, kopiując postawę Pana Jezusa (Mt 19,4-6), nauczali, że małżeństwo powinno być związkiem monogamicznym. Łatwo zauważyć, że wszędzie tam, gdzie mówią czy piszą o małżeństwie, podkreślają, że jest to związek dwojga osób — mężczyzny i kobiety (1Kor 7,1.2.10-14.32-39; Ef 5,22-31; Hbr 13,4).

Paweł pisze w Ef 5,22-33. Omawiając małżeństwo i wzajemne zobowiązania małżonków, czyni związek małżeński obrazem związku Jezusa Chrystusa z Kościołem: “Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła” (w. 31.32)

Zauważ: jak ziemskie małżeństwo tworzy jeden mężczyzna i jedna kobieta, tak ten mistyczny związek tworzy jeden Mesjasz i jedna Oblubienica — Kościół! Jest tylko DWOJE — dla trzeciego (czwartego? piątego?...) nie ma miejsca!

— Jest jeden Oblubieniec i jedna Oblubienica (Obj 19,7.8);

— jeden Pan i jedna wiara (Ef 4,5);

— jeden Chrystus i jeden Kościół (Ef 5,23)!

Czas, kiedy Bóg dopuszczał związki poligamiczne, dawno już przeminął. Podobnie jak praktykowane w Izraelu rozwody; z wyjątkiem cudzołóstwa .

Wolą Bożą było, aby na tej ziemi ludzie zawierali małżeństwa monogamiczne; jednego mężczyzny i jednej kobiety.

— Stwórca ustanowił i błogosławił na początku takie właśnie małżeństwo (1 Mjż 1,27.28).

— Za takim małżeństwem wypowiedział się Pan Jezus Chrystus (Mt 19,4-6).

— Tak związek małżeński rozumieli i traktowali również Apostołowie (1 Kor 7,1.2; Ef 5,31).

Wszystko inne, co na temat małżeństwa znajdujemy w sprawozdaniu biblijnym, było albo wynikiem niewiedzy, albo nadużycia, bądź było podporządkowane doraźnym celom (np. wielodzietności), a Bóg tolerował to jedynie w określonych warunkach i do określonego momentu.

Olusie jeżeli jesteś zainteresowany tematem to odsyłam do argumentacji ShadowLady86

- http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9792

Weź mnie nie odsyłaj do postów tej gnostyczko-fantastki
oj DavidQ :roll: Nie Bóg tolerował tyllko Bóg błogosławił takim małżeństwom tak samo jak tym monogamicznym..Niechaj każdy ma żone..i gdzie tam widzisz zakaz mówiący tylko jedną ?miałeś pokazać że Bóg zakazuje poligami bo jest ona be :)
NIGDZIE NIE MA TAM POTĘPIENIA POLIGAMII.Zadaj sobie pytanie dlaczego.
aa i poligamia to nie jest żaden związek w trzy osoby.Mezczyzna towrzy daw kościoły..jeden z jedną a drugi z drugą :lol: bo chyba dwie żony przez ślub
z jednym facetem nie stają się mistycznymi lesbami :roll: Zrwesztą już ci RRR odpowiedział to znaczy rozwałkował :-P
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-06-22, 14:38   

R von Rudnik zu Rabstein,

Cytat:
Najpierw zastanowiłbyś się co piszesz.

1. Większość chrześcijan była biedna dlatego z reguły posiadała jedną żonę.
2. Odsetek małżeństw poligamicznych jest zawsze bardzo niewielki.
3. Spowodowane jest to pieniędzmi, ograniczoną liczbą kobiet, a także wyborem własnym - większości starczy jeden problem.
4. N.T. skupia się na chrześcijanach z pogan.
5. Oni mieli po jednej żonie dokładnie z tego samego powodu co my.
6. Zarówno Rzymianie jak i Grecy nie byli poligamistami - a to jest 90% chrześcijan z I wieku.
7. Większość Semitów była zhellenizowana - a więc ulegała temu samemu obyczajowi.
8. Biskup jest ograniczony do jednej żony - gdyby nie było poligamii, to po co go ograniczać?
9. To, że jest pisane w l.p. o niczym nie świadczy. W ustawie jak jest mowa o pracowniku w l.p. - nie
znaczy to, że pracodawcy nie wolno zatrudniać więcej niż jednego pracownika. Żona jest po prostu
nazwą rodzajową a nie konkretną liczbą.

Parafrazując twój werset koronny:

“Dobrze jest, gdy pracodawca nie bije pracownika. Jednak ze względu na niebezpieczeństwo deprawacji niechaj
każdy trzyma pracownika krótko i każdy pracownik niechaj ma własnego pracodawcę w poważaniu”

O ilu tu pracownikach mowa?
Czy pracodawcy nie wolno mieć wielu pracowników?


Rozbawiłeś mnie do łez sam stwierdzasz że pierwsi chrześcijanie posiadali tylko jedną żonę
Cytat:

Innymi słowy Dawid z Judytą mają Pana Boga za jakiegoś patologa, albo kogoś kto nie ma pojęcia co jest dobre a co złe.
Uważają poligamię za zło śmiertelne - a Pana Boga za kogoś, kto nie tylko owego hiper-zła nie zakazał - zabronił przecież
wielu rzeczy zarówno dużego kalibru (np. cudzołóstwa) jak i małego (np. nienoszenia szat z dwóch rodzajów włókien) - ale
jeszcze dając prawa, które były doskonałe i uczyły rozróżniać dobro od zła poligamię uregulował a nawet nakazał!


:mrgreen:

Mieszasz Prawo Boże z twoimi ,, wydaje mi się ''

Nigdy nie czytałeś o tym że byli również bardzo zamożni chrześcijanie ? ci również zgodnie z nauką apostołów posiadali tylko jedną żonę. upsss coś przeoczyłeś

Cytat:
9. To, że jest pisane w l.p. o niczym nie świadczy. W ustawie jak jest mowa o pracowniku w l.p. - nie


Odpowiedź masz tutaj - 1 Kor 7,1.2 więcej lektury Pisma św mnie fantazji .

Wcześniej :
Cytat:
1. Większość chrześcijan była biedna dlatego z reguły posiadała jedną żonę.



Sam podważasz to co napisałeś

:mrgreen:

Dla mnie liczą się konkrety nie bajki , W ST mam przykłady tego że pewne rzeczy Bóg tolerował ale to tylko do pewnego czasu

Olus

Cytat:
Niechaj każdy ma żone..i gdzie tam widzisz zakaz mówiący tylko jedną ?

zonę tak lecz nie żony :-D

Cytat:
miałeś pokazać że Bóg zakazuje poligami bo jest ona be

wykazałem na podstawie słowo Bożego że poligamia nie wyszła od Boga lecz od człowieka ot taka różnica . Czekam na wersety gdzie jest napisane że Bóg w swoim prawie zezwolił na posiadanie więcej żon


Podajecie wersety biblijne gdzie mogę o tym przeczytać :mrgreen:
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14