FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w 1799 r. nastąpił koniec ery Antychrysta ?
Autor Wiadomość
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 08:41   Czy w 1799 r. nastąpił koniec ery Antychrysta ?

Russell podobnie jak adwentyści uważał, że rok 1799 jest początkiem czasu końca. Pisząc o papiestwie i klerze, którego utożsamiał z Antychrystem napisał, że jego " stopniowy rozwój i organizacja, począwszy od ukrytych ambicji, stanowiły stosowną przygrywkę do ukazania straszliwego oblicza tego systemu po zagarnięciu pełni upragnionej władzy – od 539 do 1799 r. n.e. – która znajdowała się w jego rękach przez 1260 lat. " Wykład IX : Człowiek grzechu - Antychryst. § Szybki rozwój Antychrysta, str.296. Papiestwo otrzymało władzę świecką w 539 r. (Tom III, rozdział 3, str. 356)

Russell napisał : "15 lutego 1798 francuski generał Berthier wkroczył do Rzymu i założył tam Republikę, a pięć dni później papież jako więzień został przewieziony do Francji, gdzie też po roku zmarł. Od tamtego czasu papieskie panowanie nad królestwami ziemi jest jedynie cieniem tego, co miało miejsce wcześniej. Odtąd też nie wspomina się nawet o przywłaszczonym przez niego prawie ustanawiania i obalania królów.i/] " - Tom III Wykład II str. 42. W wykładzie II tomu III na str. 50 napisał : " [i]Era kończąca się w 1799 r. n.e., zaznaczonym przez napoleońską wyprawę do Egiptu, przypieczętowała i wyznaczyła kres papieskiego panowania nad narodami. Wtedy to zakończył się wyznaczony czas (1260 lat władzy), a rozpoczął się przepowiedziany sąd tego systemu, który ostatecznie musi być “zniszczony i wytracony aż do końca” (Dan. 7:26). "

Czas władzy papieskiej miał więc trwać 1260 lat. Ale niestety te wyliczanki jak i wszystkie pozostałe wyliczanki Russella są całkowicie błędne, choć matematycznie poprawne. Żadne daty wyznaczone przez Russella się nie sprawdziły. W 1878 r. nie nastąpiło odpadnięcie Babilonu z łaski Bożej ( - tom.III,, s. 217 ), gdyż Babilon nigdy nie był w łasce Bożej, a w 1881 r. Babilon nie upada - jak to Russell przedstawił na wykresie w tomie II na str. 221. Uwięzienie papieża przez Napoleona - to nie był koniec ery Antychrysta, wystarczy poczytać historię papiestwa.

Wyznaczona w Apokalipsie władza papieska 1200 dni traktowanych jako lata zaprowadziła Russella do 539.r. i tyle miała trwać władza '" małego rogu " opisanego w Dan. 7 : 25 - 26.
W 539 r. zdaniem Russella cesarz Justynian wysłał do Italii Belizariusza, który pokonał Ostrogotów, a król Vitiges i jego armia zostali rzuceni u stóp cesarza i " od tego właśnie momentu należy liczyć “postawienie obrzydliwości spustoszenia”. Taki był mały początek papiestwa. Wtedy to właśnie mały, osobliwy “róg” wspomniany w proroctwie Daniela (Dan. 7:8,11,20-22,25) począł wyrastać na rzymskiej bestii. " - Tom III : Wykład III,str .76 Cesarz Justynian według Russella w związku ze sporem nestoriańskim oraz dotyczącym kultu Marii ( Theotokos ) uznał władzę papieża Jana II, gdyż popierał jego stanowisko i tytułując biskupa Rzymu głową wszystkich świętych kościołów i wszystkich świętych kapłanów Bożych, uznał go i wyrażał pragnienie poparcia dla papiestwa w tłumieniu herezji i zaprowadzaniu jedności w kościele.

Żadne daty Charlesa Taze Russella z jego " światłem " nie okazały się Boże. A jeszcze w lipcu 1894 r. pisał on : " Nie ma potrzeby zmieniać wyliczeń, nawet nie powinniśmy tego robić, ponieważ to nie są nasze daty, lecz Boże. " - ( Zion's Watch Tower, lipiec 1894, przedruki, s. 1677. ). Bóg z pewnością nie miał nic wspólnego z jego wyliczeniami i jego datami wyjaśnianymi w świetle poadwentystycznej spuścizny.

Warto się temu przyjrzeć np. w kwestii supremacji papieskiej :

Spora wpadka to rok 538 n.e., który miał być początkiem supremacji papieskiej trwającej 1260 lat do roku 1798. Ten okres miał być szczególną częścią 2300 lat. Od roku 1798 odjęto 1260 dni ( Ap.11 : 2 - 3 ) liczonych jako lata według zasady " dzień za rok " i wyszedł im rok 538. Ale w tym roku nic się nie wydarzyło. Niektórzy twierdzili, że w tym roku przestali istnieć Ostrogoci jako ostatnie państwo ariańskie, a Justynian wydał dekret ( Novela 131 ) na mocy której papież w Rzymie miał stać się głową całego kościoła. Ale prawda jest taka, że Ostrogoci nie zostali pokonani w 538 r., odstąpili tylko od oblężenia Rzymu, ale kiedy Totyla objął władzę stali się potęgą w Italii, najechali Rzym jeszcze w 546 r. i zdobyli go, a papież ze strachu uciekł do Konstantynopola, gdzie był marionetką w rękach cesarza oraz tamtejszego kleru. Nie było więc żadnej supremacji papieskiej od 538 r. Ponadto Novela nr 131 została wydana w roku 545 jak to pokazują dzisiejsze badania. Więcej o tym :

http://jeszcze7000.org/st...data-publikacji

Ostrogoci nie byli też ostatnim państwem ariańskim, bo po nich przyszli Longobardowie, którzy władali Italią ponad 100 lat. W tym czasie papież Sylweriusz ( syn papieża Hormizdasa ) zaledwie kilka miesięcy po swej elekcji w 536 r. został usunięty przez Belizariusza dowódcę wojska cesarskiego, a jego następcą ustanowił cesarz Justynian - Wigiliusza. Ten zaś nie miał właściwie żadnej większej władzy, nie cieszył się popularnością, a na soborze w Konstantynopolu w 553 r. odwołano go z urzędu papieskiego.
A więc rok 538 nie świadczy o żadnym początku supremacji papieskiej. Stąd mały, osobliwy “ róg ” wspomniany w proroctwie Daniela ( Dan. 7 : 8, 11, 20 - 22, 25 ) nie zaczął wtedy wyrastać na rzymskiej bestii. Historia temu zdecydowanie przeczy.

W 1799 r. nie nastąpił więc kres papieskiego panowania nad narodami. Wkroczenie wojsk napoleońskich do Rzymu i uwięzienie papieża Piusa VI przez Napoleona nie stało się końcem ery Antychrysta, ani wtedy ani później w 1844 r. kiedy już w Watykanie od co najmniej od 30 lat rządzili zakulisowo jezuici, którzy aż do chwili obecnej sterują polityką papieską, a teraz już nawet oficjalnie.

Aktualnie papiestwo jest potężne jak nigdy przedtem. Dzięki traktatom laterańskim z faszystowskim rządem Mussoliniego i zawarciu konkordatu z Hitlerem, a po wojnie związaniu się z Białym Domem w Waszyngtonie - papiestwo zaczęło sięgać po coraz większą władzę. Obecni przywódcy państwowi w mniejszym lub większym stopniu są uzależnienie od Wielkiej Nierządnicy czyli rzymsko-katolickiego kleru z papiestwem na czele i tak postępują jak on mówi i chce. Widać to nie tylko w tym kraju. Z Wielką Nierządnicą liczą się byłe kraje protestanckie ( obecnie opanowane przez jezuitów), prawosławne, muzułmańskie i wszelkie pozostałe. Przywódcy politycznie zabiegają o względy papiestwa, o jego poparcie nawet jeśli nie są mu przychylni. To właśnie jest świetną ilustracją tego nierządu i władzy Watykanu. Obecnie Biały Dom w Waszyngtonie jest całkowicie na usługach papiestwa. Już od dawna papiestwo rządzi w USA czego nie wiedzą ci, którzy tego nie śledzą.
Kryzys finansowy wywołany przez bankierów Watykanu, który pociąga w tym wszystkim za sznurki na to jednoznacznie wskazuje.

Aktualnie Watykan stał się inicjatorem utworzenia jednego ogólno-światowego rządu i wszystko wskazuje, że polityka Watykanu do tego właśnie zmierza. Żądza podporządkowania sobie takiego ogólno-światowego rządu jest dosyć dobrze widoczna.
Do czego to wszystko zmierza - nie trudno jest odgadnąć, gdy się zna 17, 18 i 19 rozdział księgi Apokalipsy
, gdzie kres Wielkiej Nierządnicy " strojnej w purpurę i szkarłat " został wyraźnie przepowiedziany.

Od 1799 do 2014 r. mamy już 214 lat i świat się nieco zmienił niestety nie po myśli Russella, Johnsona czy Rutherforda. Czy więc w 1799 r. nastąpił koniec ery Antychrysta - jak głosił Russell ?


http://www.spirituallysmart.com/nazi.html

http://vaticannewworldord...purple-and.html

http://www.scribd.com/doc...-Avro-Manhattan

http://www.reformation.or...nk-of-rome.html

http://www.tvn24.pl/wiado...ego,188464.html

http://wiadomosci.onet.pl...ublicznej/sc320

http://vaticannewworldorder.blogspot.com
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 09:50   

Ze zdumieniem przeczytałem. Zdumienie ma wypływa stąd, że obalając jedne brednie jednocześnie
promuje się następne, nie wiem czy nie gorsze. Obalenie 539 i 1799 roku zajmuje raptem 10 minut.
Natomiast wytłumaczenie nieistnienia wszechmocnych Jezuitów oraz wszechpotężnego Kościoła, jest
bardzo trudne gdy ktoś wbije to sobie do głowy...chociaż, na przykładzie tych którzy ubzdurali sobie,
że w 539 roku coś się rzekomo wydarzyło, widać, że takie całkowicie bezpodstawne urojenie może
być równie silne, pomimo tego, że jest wyssane całkowicie z palca - papier wszystko przyjmie, a są
głupki które w to uwierzą, zarówno w XIX jak i w XXI wieku... A Szatan się śmieje do rozpuku... :lol:

Szok! :shock:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2014-07-12, 10:17   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
a są
głupki które w to uwierzą, zarówno w XIX jak i w XXI wieku... A Szatan się śmieje do rozpuku... :lol:

Jednym z takich głupich byłeś tez ty hehe, a teraz popatrz jaki to madry z ciebie facio jest. i to jest SZOK :-(
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 10:58   

nike napisał/a:
Jednym z takich głupich byłeś tez ty hehe, a teraz popatrz jaki to madry z ciebie facio jest. i to jest SZOK :-(


Przecież ja nigdy ani w 1799 rok ani w rok 539, ani w jezuickie spiski nie wierzyłem!!! :evil:
Czemu mi wpierasz rzeczy nieprawdziwe i kłamliwe? Jedną jedyną datą w jaką kiedyś
wierzyłem był 1914 rok. Jednak ja mogę na swoje usprawiedliwienie powiedzieć to, że
byłem dzieckiem gdy dałem to sobie wmówić, chociaż i tak zajęło to im aż siedem lat...
Ale przecież zbyt długo w to nie wierzyłem... Gorzej, jak ktoś przeżył całe życie, i nadal
nie zdobył na tyle odrobiny rozumu by przestać wierzyć w całe dziesiątki bajkowych dat.
Więc czymże jest efemeryczna wiara w 1-en rok wmówiony dziecku przy kilkudziesięciu
takich datach wyznawanych przez dorosłych, rzekomo będących hominibus sapientibus,
którzy szczycą się częstym ponadprzeciętnym zgłębianiem Biblii... Szkoda tylko, że owo
zgłębianie jest kłamliwe zarówno biblijnie jak i historycznie. Jak mówi Natchnione Słowo:
Lepszy jest młodzieniec ubogi, a mądry niż król stary, a głupi, który
się nie nauczył wystarczająco dużo, by dalej przyjmować ostrzeżenia.
:lol:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2014-07-12, 11:42   

Z małą uwagą mądry człowieku, mnie te daty doskonale się zgadzają i ja wierzę,że są dobre i wszystkie z tych wymienionych przez Baniamina sie wypełniły.
Więc jeżeli ty i Beniamin nie rozumiecie jakichkolwiek dat, to może nie zarzucajcie i nie poniżajcie nas którym te daty odpowiadają. Dyskutujcie z nami udowadniajcie swoje racje, ale nie poniżajcie nas, czego jak zauważyłam to Beniamin nie potrafi bo on tylko mówi, ale nie słucha drugiej osoby, co też chce powiedzieć swoją rację.
Poniżanie i niszczenie nas wam nic na tym forum nie da, tylko co najwyżej to niechęć do was.
Wiec zastanówcie się, nad tym, bo nie do was należą wyroki na nas, tylko do Boga i tylko Bóg będzie sądził Russella a nie wy, bo czasami w swych osadach to możecie pogubić się, jak staniecie przed Bogiem w przyszłoścvi? Rozgoryczeni?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 12:08   

nike napisał/a:
Z małą uwagą mądry człowieku, mnie te daty doskonale się zgadzają


Co się zdarzyło w 539 roku, że Papież stał się władcą świata?
Już kiedyś cię pytałem, to schowałaś uszy po sobie i uciekłaś.
Odpowiedź brzmi: nic się nie zdarzyło. Jest to czysta brednia.

Równie dobrze, mogę sobie wziąć rok 1870 gdy Lacjum zostało
inkorporowane do Królestwa Włoch, ująć 1260 lat i wyznaczyć
sobie rok 610 jako początek władzy papieskiej nad światem?
A może powiązać to z twierdzeniami Beniamina i wplątać w to
Mahometa, który miał w tym roku pierwsze objawienie - jako
początek katolickiego spisku :lol: :lol: :lol:

Pytanie 2: dlaczego 1260 lat a nie 1290 albo 1335?
Równie dobre rzekomo biblijne okresy... :lol:
A zatem wyjdzie mi wówczas 580 lub 535 rok...

Ci, którzy w to uwierzą, tez powiedzą że im się daty zgadzają...
Fakt, matematycznie, wszystko się zgadza, jak napisał Benek... :-D

Cytat:
i ja wierzę,że są dobre i wszystkie z tych wymienionych przez Baniamina sie wypełniły.


I moje propozycje okresów, tez już się wypełniły... :-D

Cytat:
Więc jeżeli ty i Beniamin nie rozumiecie jakichkolwiek dat, to może nie zarzucajcie i nie poniżajcie nas którym te daty odpowiadają. Dyskutujcie z nami udowadniajcie swoje racje, ale nie poniżajcie nas, czego jak zauważyłam to Beniamin nie potrafi bo on tylko mówi, ale nie słucha drugiej osoby, co też chce powiedzieć swoją rację.
Poniżanie i niszczenie nas wam nic na tym forum nie da, tylko co najwyżej to niechęć do was.


Nikt was nie poniża. Sami to robicie. Jak ktoś głosi poniżające
dla rozumu i inteligencji twierdzenia, to sam jest sobie winien.
Jak długo można udowadniać, że brednia jest brednią, komuś,
kto wbrew wszystkiemu, logice, rozsądkowi, historii, Biblii oraz
faktom upiera się, że jest to 'prawda najprawdziwsza' a wszyscy
inni są źli bo tylko atakują i atakują... i poniżają... ?? :roll:

Cytat:
Wiec zastanówcie się, nad tym, bo nie do was należą wyroki na nas, tylko do Boga i tylko Bóg będzie sądził Russella a nie wy, bo czasami w swych osadach to możecie pogubić się, jak staniecie przed Bogiem w przyszłoścvi? Rozgoryczeni?


No patrz, a teraz biednemu Panu Bogu przypisujesz autorstwo tych idiotyzmów? :shock:
A co ty zrobisz, gdy staniesz przed Panem Bogiem w przyszłości i będziesz musiała
odpowiedzieć, za głoszenie w jego imieniu takich bluźnierstw, przypisujących mu
tak głupie, że aż komiczne doktryny, pomimo tego, że każdy normalny człowiek
tłumaczy ci, że te wszystkie wyliczanki są wyssane z palca i są mniej warte niż
papier na którym ktoś to dla zgrywu napisał?

Izajasz napisał:

A Jehowa przemówił do mnie: „Fałszem jest to, co prorocy prorokują w moim imieniu.
Nie posłałem ich ani im nie nakazałem, ani nie mówiłem do nich. To, co proroczo do was
mówią, jest fałszywą wizją i wróżbą, i rzeczą nic niewartą, i oszukaństwem ich serca.


Kiedyś też takie mądrale jak wy byli.
Zostali wyrżnięci. :-|
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-12, 12:14   

R.R.vonRudnik zuRabstein, Kiedy przekonujesz kogoś do swojej racji powinieneś mu/ jej coś zaoferować w zamian. Oferujesz bycie samotnikiem i pustelnikiem, jak Ty? Obserwując Ciebie i Twoje zachowanie dochodzę do wniosku, że osoba, która poszłaby Twoim śladem byłaby bardzo nieszczęśliwa, a żale na poprzednim wyznaniu i wyznawcach topiłaby w przypadkowych ludziach.
Nie przekonuj innych do tej szerokiej drogi :)
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 12:16   

bartek212701 napisał/a:
R.R.vonRudnik zuRabstein, Kiedy przekonujesz kogoś do swojej racji powinieneś mu/ jej coś zaoferować w zamian. Oferujesz bycie samotnikiem i pustelnikiem, jak Ty? Obserwując Ciebie i Twoje zachowanie dochodzę do wniosku, że osoba, która poszłaby Twoim śladem byłaby bardzo nieszczęśliwa, a żale na poprzednim wyznaniu i wyznawcach topiłaby w przypadkowych ludziach.
Nie przekonuj innych do tej szerokiej drogi :)
Pozdrawiam


Rozumiem Bartku, że uważasz 539 rok n.e. za
w pełni biblijną naukę, zgodną także z historią.
Super. Cieszę się twym szczęściem.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2014-07-12, 12:30   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Co się zdarzyło w 539 roku, że Papież stał się władcą świata?

A ja głupi myślałem, że władcą świata jest Szatan. :-(

Około roku 539 biskup Rzymu osiągnął prymat i władzę nad innymi biskupami.
Wiesz... taka równość wszystkich naśladowców Jezusa. :mrgreen:
Tym sposobem stał się niekwestionowanym władcą w (odstępczym już) Kościele.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-12, 12:34   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Cieszę się twym szczęściem.

Ja Twym również :) Najlepszego.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 12:51   

Henryk napisał/a:
Około roku 539 biskup Rzymu osiągnął prymat i władzę nad innymi biskupami. Wiesz... taka równość wszystkich naśladowców Jezusa. :mrgreen:
Tym sposobem stał się niekwestionowanym władcą w (odstępczym już) Kościele.


Może jakieś źródło byś podał? :roll:
Póki co to są gołosłowne twierdzenia wyczytane u Russella.
Widać tez, że podobnie jak twój guru nie znasz historii chrześcijaństwa sprzed VI wieku. :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-12, 12:55   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
podobnie jak twój guru nie znasz historii chrześcijaństwa sprzed VI wieku. :roll:
Najważniejsze, że Ty tę historię znasz.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2014-07-12, 12:56   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Kiedyś też takie mądrale jak wy byli.
Zostali wyrżnięci. :-|

wiec wyrznij nas.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 13:00   

bartek212701 napisał/a:
Najważniejsze, że Ty tę historię znasz.


Nawet, gdyby tak było, że w 539 roku, jak królik z kapelusza wyskoczył Kościół,
który od tego roku miał megapower którego po prostu zazdrościł Karol Russell, i
o którym mógł tylko pomarzyć, to i tak nic by to nie znaczyło, ponieważ okres
na który powołują się Badacze nie ma ani poparcia w Biblii, a to z czego usiłują
wystrugać to i owo, dotyczy zupełnie czegoś innego.

p.s. nie trolluj administratorze, albo daj se warna. :-P
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-12, 13:09   

bartek212701 napisał/a:
Kiedy przekonujesz kogoś do swojej racji powinieneś mu/ jej coś zaoferować w zamian.


A co ty masz do zaoferowania w zamian?
Atakujesz Ciało kierownicze i Kościół?
Co dajesz tym ludziom w zamian?
Głosowanie na Palikota vel LSD
i indywidualny antychrystyzm? :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14