FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tysiąclecie, Dzień Sądu,Restytucja,Królestwo Boże.
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-07-12, 21:06   Tysiąclecie, Dzień Sądu,Restytucja,Królestwo Boże.

W związku z dzisiejszym mini czatem, porozmawiajmy o Królestwie Bożym.
W temacie ujęłam kilka terminów i moje pytanie jest, do jakiego okresu te terminy odnoszą się?
Proszę o cytaty Biblijne.
Zapraszam do poważnej dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-07-13, 00:42   

A ja się dziś zastanawiałem nad pewną rzeczą :) skoro 'jeden dzień, jest jak tysiąc lat' to, czy Dzień sądu nie może być brany, jako Tysiąclecie właśnie? Zastanawiam się właśnie nad tym :-? chociaż jeszcze nie jestem przekonany do tego.

Ten fragment jest ciekawy:
Cytat:
Mat. 25 napisał/a:

Cytat:

31. A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.
32. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.
33. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy.
34. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata.
(BW)


Czas sądzenia wszystkich narodów-w czasie gdy przychodzi Jezus,czyli NA POCZĄTKU Tysiąclecia.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-13, 09:32   

A skoro człowiek to czerw i robak, to czemu nie może to
oznaczać, że nieumierający czerw w Gehennie to człowiek 8-)

Proszę nie spamować i pisać w danym temacie na jego temat.
Ostatnio zmieniony przez bartek212701 2014-07-13, 10:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-07-13, 09:51   

Biblia mówi o dniu sądu:
Dz.Ap. 17:31
31. Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.
(BW)

Sprawa sadowa to cały proces jest, wyrok dopiero jest na końcu, po przebadaniu wszystkich okoliczności, za i przeciw.
Ponieważ Bóg jest sprawiedliwym sędzią wiec i ludzkość proces sadowy musi miec sprawiedliwy, dlatego ja uważam,że cały proces nad ludzkością będzie trwał tysiąc lat.
Ludzkość będzie się restaurowała, aż osiągnie pierwotny stan jaki miał Adam przed zgrzeszeniem. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-10, 18:20   

bartek212701 napisał/a:
A ja się dziś zastanawiałem nad pewną rzeczą :) skoro 'jeden dzień, jest jak tysiąc lat' to, czy Dzień sądu nie może być brany, jako Tysiąclecie właśnie? Zastanawiam się właśnie nad tym :-? chociaż jeszcze nie jestem przekonany do tego.


Twoje myślenie jest błędne. Dlaczego.
Dlatego że w opisach okresu tysiąclecia, ponizej.
"Nie bedzie juz tam niemowlecia, ktore by zylo tylko kilka dni, ani starca, ktory by nie dozyl swojego wieku, gdyz za mlodzienca bedzie uchodzil, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero majac sto lat bedzie dotkniety klatwa."
[Iz 65;20 BW].
Ten fragment wskazuje że Milenium, oznacza bardzo długi okres. Tak więc branie tego dosłownie jako tysiąc lat, jest uzasadnione...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-09-10, 19:31   

Zastanawiające, trzeba nad tym pomyśleć.

Ja jestem osobą, która jest pewna kilku rzeczy: Bóg istnieje, Jezus jest Mesjaszem- tego jestem pewny w 100%, a resztę potrafię zmienić w każdej chwili jesli otrzymam racjonalne uzasadnienie i chyba tak się właśnie stało- trzeba przemyśleć :)

Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-09-10, 21:41   

twardziel,

Iz.65:20 W wieku dziecinnym=> Nie będzie dzieci, które by miały umrzeć w kilka dni po urodzeniu, jak to bywa teraz.
Dni swoich=> Żyć może do końca Tysiąclecia.
Bo dziecię=> Człowiek mający sto lat umrze jako dziecię. Tym sposobem sto lat będzie dane człowiekowi na poprawę. Jeżeli nie będzie chciał, życie będzie mu odebrane przed upływem stu lat.
Grzesznik będzie przeklęty=> Kto po odpowiedniej próbie sprzeciwiałby się prawom Królestwa w jakimkolwiek szczególe, po decyzji w jego sprawie zostanie wytracony spomiędzy żyjących przez tak zwaną wtórą śmierć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-11, 15:21   

nike napisał/a:
twardziel,

Iz.65:20 W wieku dziecinnym=> Nie będzie dzieci, które by miały umrzeć w kilka dni po urodzeniu, jak to bywa teraz.
Dni swoich=> Żyć może do końca Tysiąclecia.
Bo dziecię=> Człowiek mający sto lat umrze jako dziecię. Tym sposobem sto lat będzie dane człowiekowi na poprawę. Jeżeli nie będzie chciał, życie będzie mu odebrane przed upływem stu lat.
Grzesznik będzie przeklęty=> Kto po odpowiedniej próbie sprzeciwiałby się prawom Królestwa w jakimkolwiek szczególe, po decyzji w jego sprawie zostanie wytracony spomiędzy żyjących przez tak zwaną wtórą śmierć.


Jak odczytujesz zapis w którym znajduje się ten wers. Czy jest to opis wiecznego życia na ziemi, jak twierdzą Świadkowie Jehowy.Czy po prostu wyznaczony czas, być może równiutko 1000, lub mniej albo więcej ???

Co do podkreślonej myśli, to z pewnością coś źle rozumiesz.
W Biblii mowa o drugiej śmierci jest jedynie w kontekście osiągnięcia życia wiecznego z Bogiem i potępienia wiecznego w jeziorze ognia. Poczytaj uważnie Ap 21;5-11.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-09-11, 23:13   

twardziel napisał/a:
Jak odczytujesz zapis w którym znajduje się ten wers. Czy jest to opis wiecznego życia na ziemi, jak twierdzą Świadkowie Jehowy.Czy po prostu wyznaczony czas, być może równiutko 1000, lub mniej albo więcej ???


Iz.65:20----Tekst ten według mnie odnosi się do Tysiąclecia na ziemi.

twardziel napisał/a:
W Biblii mowa o drugiej śmierci jest jedynie w kontekście osiągnięcia życia wiecznego z Bogiem i potępienia wiecznego w jeziorze ognia. Poczytaj uważnie Ap 21;5-11.

Tutaj została ukazana Ap.Janowi wizja Królestwa Tysiącletniego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-12, 12:15   

nike napisał/a:


Iz.65:20----Tekst ten według mnie odnosi się do Tysiąclecia na ziemi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tutaj została ukazana Ap.Janowi wizja Królestwa Tysiącletniego.


Tak samo uważam że tekst ten mówi o Milenium.
Wobec tego zapytam Ciebie, tak dla zaspokojenia mojej wiedzy o poglądach użytkowników forum. Czy masz wizję\oczekiwanie wieczności niebiańskiej, gdziekolwiek by to było ? Jak rozumiesz ten zapis "Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny."
[2 Kor 5;1 BW].
Czy rozumiesz ten wers dosłownie ?

Jeśli spojrzeć na cały zapis rozdziału dwudziestego pierwszego Apokalipsy, to jednak trudno jest opis ten przypisać wizji Tysiąclecia na TEJ ziemi. Spójrzmy na tekst :

"(5) I rzekl Ten, ktory siedzial na tronie: Oto wszystko nowym czynie. I mowi: Napisz to, gdyz slowa te sa pewne i prawdziwe. "
Tutaj mamy zapewnienie, że poniższy opis jest Bożym planem.
"(23) A miasto nie potrzebuje ani slonca ani ksiezyca, aby mu swiecily; oswietla je bowiem chwala Boza, a lampa jego jest Baranek. (25) A bramy jego nie beda zamkniete w dzien, bo nocy tam nie bedzie; "
W Tysiącletnim Królestwie, będzie zwyczajne słońce i pory dnia i roku. Tak więc już tutaj widać wyraźną wskazówkę że opis ten NIE ukazuje wizji Milenium. Na potwierdzenie tego czytamy też i to :
"Dopóki ziemia istnieć będzie, nie ustaną siew i żniwo, zimno i gorąco, lato i zima, dzień i noc. " [Gen 8;22 BW].

A ten ostatni wers "(27) I nie wejdzie do niego nic nieczystego ani nikt, kto czyni obrzydliwosc i klamie, tylko ci, ktorzy sa zapisani w ksiedze zywota Baranka. " dobitnie bez cienia wątpliwości wyklucza iż moze to dotyczyć życia w okresie Tysiąclecia , gdyż mamy jeszcze i ten tekst :
" A kiedy uplynie tysiac lat, szatan zostanie uwolniony z wiezienia. I wyjdzie, aby uwodzic narody z czterech stron swiata, Goga i Magoga, aby ich zgromadzic na boj. A byli tak liczni jak piasek nad brzegiem morza. Wyszli wszyscy na rozlegly lad i otoczyli oboz swietych oraz ich umilowane miasto. Lecz oto zstapil z nieba od Boga ogien i pochlonal wszystkich. Diabel zas, uwodziciel, zostal wrzucony do jeziora pelnego ognia i siarki, tam, gdzie przebywaja Bestia i Falszywy Prorok. I tak we dnie i w nocy beda cierpiec meki po wszystkie wieki wiekow."
[Ap 20;7-10 BWP].
Zobacz co będzie przy końcu Milenium. Skoro opis z Ap 21 miałby dotyczyć Tysiąclecia, którym jest powiedziane że : " nic nieczystego do niego nie wejdzie, ani ten, co czyni ohydne rzeczy i popelnia klamstwo, lecz tylko zapisani w ksiedze zycia Baranka. " [BP].
Wniosek jest oczywisty, że w Tysiącleciu ludzie BĘDĄ grzeszyć pomimo że nie będzie kusiciela.
No i ostatni niezwykle istotny punkt. Tam gdzie będzie wrzucony Szatan, Fałszywy Prorok i Zwierzę, oraz ludzie popierający ich, będzie dzień i noc. Natomiast w opisie z Apokalipsy z dwudziestego pierwszego rozdziału, nocy już nie będzie.

Czy jest to przekonujące ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-09-12, 12:54   

twardziel napisał/a:
Tak samo uważam że tekst ten mówi o Milenium.
Wobec tego zapytam Ciebie, tak dla zaspokojenia mojej wiedzy o poglądach użytkowników forum. Czy masz wizję\oczekiwanie wieczności niebiańskiej, gdziekolwiek by to było ? Jak rozumiesz ten zapis "Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny."
[2 Kor 5;1 BW].
Czy rozumiesz ten wers dosłownie ?


Ja nie mam żadnych wizji, od tego byli prorocy. Ja wierzę,że do nieba nie pójdę bo za późno się urodziłam moje miejsce jest w raju na ziemi jeżeli zasłużę sobie na ten raj.

Apokalipsa jest proroctwem i wszystko zależy jak kto sobie dane proroctwo tłumaczy.

Ogólnie mówiąc w tych tekstach z apokalipsy jest wizja Królestwa Bożego niebiańskiego i ziemskiego
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-12, 13:31   

nike napisał/a:

Ja nie mam żadnych wizji, od tego byli prorocy. Ja wierzę,że do nieba nie pójdę bo za późno się urodziłam moje miejsce jest w raju na ziemi jeżeli zasłużę sobie na ten raj.

Apokalipsa jest proroctwem i wszystko zależy jak kto sobie dane proroctwo tłumaczy.

Ogólnie mówiąc w tych tekstach z apokalipsy jest wizja Królestwa Bożego niebiańskiego i ziemskiego


"Ja wierzę,że do nieba nie pójdę bo za późno się urodziłam moje miejsce jest w raju na ziemi jeżeli zasłużę sobie na ten raj."
Smutne to co piszesz !
Gdzie będą pozostawieni ci w tym poniższym opisie i dlaczego ?
Gdzie będą zabrani ci w tym poniższym opisie i dlaczego ?

" Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego. Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie na roli, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie mleć będą na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona."
[Mt 24;37-41 BW].

To drugie stwierdzenie też jest smutne. Spróbuj przekonać, wskazać obietnice, Królestwa Bożego na Tej ziemi... nie na nowej innej ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2015-10-07, 21:32   

Donia napisał/a:
Zależy od sytuacji..No bo spójrzmy na łotra,tam była tylko wiara,lecz czy to może być dla wielu wymówką?
Łotr uwierzył w Syna Bożego w najgorszym z możliwych czasie,widział okrutnie umęczonego i konającego człowieka,no i prawie całkowicie opuszczonego(większość uczniów drży w ukryciu).Złoczyńca ,zbir pomimo to widzi "Króla",nie wiedząc co wydarzy
się za trzy dni ,on widzi Boże synostwo..niesamowite


Czy Jezus powiedział złoczyńcy,że został zbawiony?
Powiedział do niego mówię tobie dziś, będziesz ze mną w raju, o niebie nic i o zbawieniu nic.
Należy tez wspomnieć,ze w grece-koine w tamtych czasach nie stawiano przecinków, a zwyczaj konwersacji, był właśnie taki mówię do was dzisiaj, pójdziemy tam i tam. Warto zastanowić się logicznie dwóch złoczyńców ubliżało Jezusowi, jeden się zreflektował już przed śmiercią i za to tylko ma być zbawiony?
Owszem został zbawiony od śmierci adamowej jak my wszyscy i znajdzie się w Królestwie na ziemi, gdzie królem będzie Jezus.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-07, 21:41   

Gdzie jest raj?
Nie chodzi przecież o przecinek :) nic o nim nie pisałam
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-07, 21:43   

a moze gdzie bedzie ? :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14