FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trudne Sprawy :)
Autor Wiadomość
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 12:57   

jeszcze jest jeden mały niuans . Co do odpowiedzi na Twoje pytanie:
Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom
więc to nie były bezbronne owieczki :mrgreen: mimo ze tak Dawid mowił:P
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 15:25   

1kronik,21,1
(1) Wtedy wystąpił szatan przeciwko Izraelowi, pobudziwszy Dawida do tego, aby policzył Izraelitów. (2)

2samuela
1) Tedy się znowu popędliwość Pańska zapaliła na Izraela, gdy pobudził szatan Dawida przeciwko nim mówiąc: Idź, policz Izraela i Judę.

(10) Potem uderzyło Dawida serce jego, gdy obliczył lud, i rzekł Dawid do Pana: Zgrzeszyłem bardzo, żem to uczynił: ale teraz o Panie!



Tak mówi Pan: Trzyć rzeczy podawam, obierz sobie jednę z tych, abym ci uczynił.] (13) A tak przyszedł Gad do Dawida, i oznajmił mu, a rzekł mu: Albo przyjdzie na cię głód przez siedm lat w ziemi twojej, albo przez trzy miesiące będziesz uciekał przed nieprzyjacioły twymi, a oni cię gonić będą, albo więc przez trzy dni będzie morowe powietrze w ziemi twojej; rozmyśl że się prędko, a obacz, co mam odpowiedzieć temu, który mię posłał. (14) I rzekł Dawid do Gada: Jestem bardzo ściśniony. Niech proszę raczej wpadniemy w rękę Pańską, gdyż wielkie są zlitowania jego; ale w rękę ludzką niech nie wpadam. (15) Tedy przepuścił Pan powietrze morowe na Izraela od poranku aż do czasu naznaczonego, i umarło z ludu od Dan aż do Beerseba siedmdziesiąt tysięcy mężów. (16)



wyjscia 30,12
(12) Gdy zbierzesz główną sumę synów Izraelskich, z tych, którzy mają iść w liczbę, da każdy okup za duszę swą Panu, gdy je liczyć będziesz, aby nie przyszła na nie plaga, gdy zliczeni będą. (13)


David dał się skusić saitanowi :)
Ci co go pogineli raczej nie byli świeci..a poza tym każdy zasługuje na śmierć!
Nikt nie jest bez winy.Bóg jest dawcą życia i on jest może zabrać kiedy chce!.
Dawid miał trzy opcje a że stchórzył i wybrał(nie chciał wziąć zbytnio kary na siebie,dopiero potem..) jak najgorzej
to Bóg dał mu dobrą lekcje!Bóg wcześniej obiecywał mu i wygrywał za niego walki..Jehowa pokzał nam że siła nie leży w liczbach tylko w jego protekcji! WIARA NIE LICZBY.Dawida
się zapomniał i jego serce zostało splamione..poza tym zwrócmy uwage co pisze w K.Wyjscia 12.a poza tym tak to jest niestety..jak np kierowca auta jest pijany i jest wypadke moga zginąć wszyscy a on przeżyć lub jak masz złego stratega to ludzie giną!



trafiłem też na takie tłumaczenie:
This board shows a misunderstanding of Scripture. It was NOT David's census that caused the 70,000 deaths. It was Israel's. You will note that all of those who died were from Israel, and not from Judah. Why? Because way back in Exodus 30:12, God told the Israelites that any time a census was taken, an offering had to be made to God. This is the 3rd census that Israel took after leaving Egypt, and not one offering has been made. Note the wording in Exodus, Each man shall give an offering for himself... that there be no plague among them. Note the punishment from the census David took. A plague. But it wasn't because David took a census. He was simply the instrument that God used. The plague came because God's people refused to do things God's way.

Muszę stwierdzić że jest dość ciekawe :)


albo te

[i]As to why God was angry at David, in those times, a man only had the right to count or number what belonged to him. Israel did not belong to David; Israel belonged to God. In Exodus 30:12 God told Moses, “When you take a census of the Israelites to count them, each one must pay the LORD a ransom for his life at the time he is counted. Then no plague will come on them when you number them.” It was up to God to command a census, and if David counted he should only do it at God's command, receiving a ransom to "atone" for the counting. This is why God was angry again with Israel and is also why David was “conscience-stricken” after he counted Israel. David knew it was wrong and begged God to take away the guilt of his sin (2 Samuel 24:10).


Read more: http://www.gotquestions.o...l#ixzz380vwKksj


Why did all Israel get punished for something David did? Here too there are a number of things for us to consider. But, as an opening disclaimer we ought to admit that there are some mysterious aspects of this incident and we may not be able to fully know the answer, just offer some speculation and issue some parameters. Let’s look at a few thought that emerge from the punishment of all Israel.

The main view emphasizes that the nation was not sin-free in the matter. The census story in 2 Samuel 24:1 begins by saying, The Lord’s anger against Israel flared again and incited David… to number Israel and Judah. Hence God was angry with the whole nation for an undisclosed reason. And thus God permitted David to fall into this sin. Perhaps by way of speculation, the Census was also a matter of national pride, as the people collectively thought with David, “Look how big and prosperous and powerful we have become.” This is only a speculation. But the point is that Israel is NOT sin free according to the text.

Another point must be to emphasize that our western and modern notion of individualism is not essentially a biblical view. We moderns tend to think, “What I do is my business, and what you do is yours.” We are thus outraged at notions that many would suffer for the guilt of one. But in the biblical worldview, we are all interconnected: There should be no division in the body, but that its parts should have equal concern for each other. If one member suffers, every member suffers; if one member is honored, every member rejoices. Now you are the body of Christ, and each one of you is a member of it (1 Cor 12:25-27). Dr. Martin Luther King said famously, Injustice anywhere, is a threat to justice everywhere. This is the biblical vision.

The fact is, the decisions I make, affect people around me for better or worse. Even what we call “private” sins set evil loose, reduce goodness and make future and more public sins likely. We need to rediscover our interconnectedness in the modern Western World. We are our brother’s keeper, and what we do or fail to do affects others.

To those who would say this is not fair and that God is not “fair” in punishing Israel for what David did, there must be this strong advice: Be VERY careful before you ask God to be fair. If God were “fair” we would all be in Hell right now. Rather, it is mercy we should seek. “Fairness” is a bad bet, and will land us in Hell.






http://wayoflife.org/inde...a_paradigm.html


na podsumowanie

Izajasz:

8) Boć zaiste myśli moje nie są jako myśli wasze, ani drogi wasze jako drogi moje, mówi Pan; (9) Ale jako wyższe są niebiosa niż ziemia, tak przewyższają drogi moje drogi wasze, a myśli moje myśli wasze. (10) Bo jako zstępuje deszcz i śnieg z nieba, a tam się więcej nie wraca, ale napawa ziemię, a czyni ją płodną, czyni ją też urodzajną, tak że wydaje nasienie siejącemu, a chleb jedzącemu: (11) Takci będzie słowo moje, które wynijdzie z ust moich; nie wróci się do mnie próżno, ale uczyni to, co mi się podoba, i poszczęści mu się w tem, na co je poślę. (12) Przetoż w weselu wynijdziecie, a w pokoju doprowadzeni będziecie. Góry i pagórki chwałę przed wami głośno zaśpiewają, a wszystkie drzewa polne rękami klaskać będą. (13)

Paweł:

1Nie chciałbym, bracia, żebyście nie wiedzieli, że nasi ojcowie wszyscy, co prawda, zostawali pod obłokiem, wszyscy przeszli przez morze, 2i wszyscy byli ochrzczeni w [imię] Mojżesza, w obłoku i w morzu; 3wszyscy też spożywali ten sam pokarm duchowy 4i pili ten sam duchowy napój. Pili zaś z towarzyszącej im duchowej skały, a ta skała - to był Chrystus. 5Lecz w większości z nich nie upodobał sobie Bóg; polegli bowiem na pustyni. 6Stało się zaś to wszystko, by mogło posłużyć za przykład dla nas, abyśmy nie pożądali złego, tak jak oni pożądali. 7Nie bądźcie też bałwochwalcami jak niektórzy z nich, według tego, co jest napisane: Zasiadł lud, by jeść i pić, i powstali, by się oddawać rozkoszom. 8Nie oddawajmy się też rozpuście, jak to czynili niektórzy spośród nich, i padło ich jednego dnia dwadzieścia trzy tysiące. 9I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów. 10Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez dokonującego zagłady. 11A wszystko to przydarzyło się im jako zapowiedź rzeczy przyszłych, spisane zaś zostało ku pouczeniu nas, których dosięga kres czasów. 12



Powiedz Amen! :-D
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-07-20, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 15:31   

Niom skoro 70 tysi mamy za soba to bierzemy się za syna Davida.
Dlaczego zginął,kto jest temu winny,kto odpowiada za jego smierć czy aby napewno Bóg?To jest cięższa sprawa ale też mam pewne przemyślenia na jej temat.
a więc Go go go
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 21:05   

Cytat:
David dał się skusić saitanowi
Ci co go pogineli raczej nie byli świeci..a poza tym każdy zasługuje na śmierć!
Nikt nie jest bez winy.Bóg jest dawcą życia i on jest może zabrać kiedy chce!.
Dawid miał trzy opcje a że stchórzył i wybrał(nie chciał wziąć zbytnio kary na siebie,dopiero potem..) jak najgorzej
to Bóg dał mu dobrą lekcje!Bóg wcześniej obiecywał mu i wygrywał za niego walki..Jehowa pokzał nam że siła nie leży w liczbach tylko w jego protekcji! WIARA NIE LICZBY.Dawida
się zapomniał i jego serce zostało splamione..poza tym zwrócmy uwage co pisze w K.Wyjscia 12.a poza tym tak to jest niestety..jak np kierowca auta jest pijany i jest wypadke moga zginąć wszyscy a on przeżyć lub jak masz złego stratega to ludzie giną!

I to jest to , dzieki :mrgreen:


A co do mojego pierwszego pytania to ja czytałem to samo z 2 księgi samuela rozdział 24 i tam innaczej napisał ktoś to też ciekawa rzecz
Napisano:
Cytat:
Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom. Pobudził przeciw nim Dawida słowami: "Idź i policz Izraela i Judę".

Czyzby pomyłka w druku ? Fałszerstwo :mrgreen:
pobawie sie w tropiciela :-P


w PNŚ jest to inaczej napisane (w tym samym miejscu):

Cytat:
I znowu gniew Jehowy rozpalił się przeciwko Izraelowi, gdy ktoś pobudził przeciw nim Dawida, mówiąc: "Idź, policz Izraela i Judę".


Widzisz głownie to mi nie grało w tej całej przypowieści
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 21:36   

kurde to ja ukrywam a ty takie cytaty zapodajesz :lol:

Cytat:
w PNŚ jest to inaczej napisane (w tym samym miejscu):


tysiaclatka i nie tylko oddaja tragicznie ten werset i mozna sie lekko zagubic..

Niom ktos ale kto? bo przeciez Bog nie moze kusic :roll:
i potem sam sie wkurzac ze ktos mu sie dal skusicc :)

WYTROPILEM :-P

Przede wszystkim należy wspomnieć, że w tekst z Septuaginty 2 Samuela 24:1 brzmi inaczej – przekład Biblii Gdańskiej tak oddaje ten fragment:
„Tedy się znowu popędliwość Pańska zapaliła na Izraela, gdy pobudził szatan Dawida przeciwko nim mówiąc: Idź, policz Izraela i Judę.”

Bóg „zapłonął gniewem” to skrót myślowy. Co oznaczający? To mianowicie, że nie stawia tamy skutkom zła, które człowiek czyni. Nawet gdybyśmy pozostali przy przekładzie BW księgi Samuela, to poprzez porównanie tego tekstu z księgą Kronik, dowiadujemy się, że Bóg jedynie dopuścił, aby szatan przywiódł Dawida do tego grzechu – z powodów wychowawczych (nauka poprzez nabijanie guza), a szatan uczynił to dla czystej destrukcji.

Ten drugi nie zdawał sobie sprawy, że działa w ramach szerszego planu opatrzności.

To samo dotyczy tekstu Hioba – kiedy czytamy, jak Bóg mówi do szatana „abym go bez przyczyny zgubił” – oczywiste jest, że to nie On był Tym, który sprowadził nieszczęścia na Hioba, ale Jego przeciwnik szatan, któremu Bóg po prostu na to POZWOLIŁ!



a i jeszcze :-D

The account says: “The anger of Jehovah came to be hot against Israel, when one incited David against them, saying: ‘Go, take a count of Israel and Judah.’ So the king said to Joab the chief of the military forces who was with him: ‘ . . . register the people, and I shall certainly know the number of the people.’ But Joab said to the king: ‘May Jehovah your God even add to the people a hundred times as many as they are while the very eyes of my lord the king are seeing it. But as for my lord the king, why has he found delight in this thing?’ Finally the king’s word prevailed upon Joab . . . And David’s heart began to beat him after he had so numbered the people. Consequently David said to Jehovah: ‘I have sinned very much in what I have done.’”—2 Sam. 24:1-10.

Taking a census or registration of the people was not something prohibited in Israel. Not long after the exodus from Egypt, God spoke to Moses about taking “the sum of the sons of Israel as a census of them.” This listed all males who were eligible for military duty, and a head tax was taken for the service of the tabernacle. (Ex. 30:11-16; Num. 1:1-3) Another census was taken shortly before Israel entered the Promised Land.—Num. 26:1-4.

Realizing this, commentators have offered various possible reasons for Jehovah’s viewing David’s census taking as a sin. Some have thought that David erred in not collecting the head tax as God said should be done at such times. Others have felt that the king was showing weakness in trying to find out how large his military force was, instead of depending on God for victory no matter what its size. Yet others say that David might have given in to human pride, wanting to be able to boast over Israel’s importance and glory.

But, as noted, we simply do not know why David’s census was a sin. What he did was definitely wrong, for it was Satan who “proceeded to stand up against Israel and to incite David to number Israel.” (1 Chron. 21:1) Even Joab, who at times put his own passions and ambitions ahead of what was right, recognized the badness of David’s census. We read: “The king’s word had been detestable to Joab.” (1 Chron. 21:6) Today we are far removed from the facts, but if David’s contemporaries knew that this act was absolutely wrong, there must have been a basis for their conclusion. Remember, even David, when he had finished, confessed: “I have sinned very much in what I have done.”—2 Sam. 24:10.

As a punishment for this sin Jehovah brought three days of pestilence that killed 70,000 Israelites. (2 Sam. 24:12-16) Was that unjust? Were 70,000 innocent people dying for the king’s error? The Bible plainly shows that we all are sinners deserving of death; it is only by God’s undeserved kindness that we live. (Rom. 3:23; 6:23; Lam. 3:22, 23) So those who died had no special “right” to life. Additionally, can any human today say for sure that those 70,000 were not guilty of some serious sin not mentioned in the historical record?

Just pause and reflect on how Jehovah has dealt with humans in the past. Did he simply wait until Cain had murdered Abel and then banish him? No, God warned Cain beforehand about the wrong attitude he was developing. (Gen. 4:2-16) Jehovah provided the innocent a way of escape before he destroyed the wicked in Sodom. (Gen. 19:12-25) And in dealing with Israel, God continually sent his servants the prophets to warn the people against their bad ways before he brought punishment.—Jer. 7:25, 26.

These, and many other examples that could be cited, show what fine qualities Jehovah has. With good cause the Israelites could describe him as “a God of acts of forgiveness, gracious and merciful, slow to anger and abundant in loving-kindness.” (Neh. 9:17) In all his dealing Jehovah matches what Moses and Elihu said about him: “All his ways are justice. A God of faithfulness, with whom there is no injustice.” “God himself does not act wickedly, and the Almighty himself does not pervert judgment.”—Deut. 32:4; Job 34:12.

So even though we do not have, at this late date, all of the details concerning David’s sin in taking a census, or the resulting pestilence, we have good reason to acknowledge that the course God took must have been altogether righteous and just, as have been his other activities involving imperfect humans.



Amen
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 21:54   

Cytat:
kurde to ja ukrywam a ty takie cytaty zapodajesz

hehe sorki chociaz ja swoich wcześniejszych wypo. nie ukrywałem i dlatego musiałem walnąć odpowiedz zeby nie przeczytal nikt tylko moich 'ale' a bez tłumaczenia
to dowod ze talenty trza pomnażać , bo jakbym suchelca zostawił to poraz kolejny by było niedopowiedzenie i oskarżanie Boga od nagorszych:(


Cytat:
tysiaclatka i nie tylko oddaja tragicznie ten werset i mozna sie lekko zagubic..


Tu przyznam racje. Tragicznie . Gdańska widze jeszcze dalej poleciała :P
:shock:
:shock: :shock:

Ale pytanie pozostaje tylko czy to autor listu , napisał tym skrótem myślowym
a pnś wyedytowało na zrozumiały czy byóło jako zrozumiały a autorzy pozostałych przekładów przeinaczyli :mrgreen:

W lażdym razie w innych miejscach (np w Ikronik21) jest wyjaśnione o co chodziło i kto tak naprawde podburzył Davida
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 22:03   

Cytat:
hehe sorki chociaz ja swoich wcześniejszych wypo. nie ukrywałem i dlatego musiałem walnąć odpowiedz zeby nie przeczytal nikt tylko moich 'ale' a bez tłumaczenia
to dowod ze talenty trza pomnażać , bo jakbym suchelca zostawił to poraz kolejny by było niedopowiedzenie i oskarżanie Boga od nagorszych:(


Ta bardziej zartem napisalem cytuj co chcesz ile chcesz i gdzie chcesz ;-)
Takie brednie robiace z Boga potwora moga pisac ludzie ktorzy nie maja ani
troche oleju w glowie a do tego sa bez wairy :-/ smutne ale prawdziwe..
Jak czegos nie wiem to staram sie dowiedziec doczytac,poszukac a nie
bluzgac na Boga :-/ i nie robie z innych co rozumieja jakis krwiozerczych wyznawcow a z Jehowy szatana
a freee :-/

Cytat:
Ale pytanie pozostaje tylko czy to autor listu , napisał tym skrótem myślowym
a pnś wyedytowało na zrozumiały czy byóło jako zrozumiały a autorzy pozostałych przekładów przeinaczyli :mrgreen:

W lażdym razie w innych miejscach (np w Ikronik21) jest wyjaśnione o co chodziło i kto tak naprawde podburzył Davida


Sa rozne papirusy,wersje itd..i pamietaj od ilu lat biblia byla przepisywana
przez kopistow ,tlumaczy itd.Do tego dochodzi ludzki blad.ale jak widzisz
dla szukajacego prawdy Bog zawzse mu ja objawi ;-)

===

dobra co z tym dzieckiem Davida?
podpowiem :-D
Ja stwarzam dobre,ja stwarzam zle..
Patrz kto zabil Saula to moze dojdziesz ocb :-P
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 22:37   

Cytat:
Ja stwarzam dobre,ja stwarzam zle..

kminie , czyżby sugerujesz ze wada genetyczna była wrodzona bo z grzechu a Bóg nie udzielił ozdrowienia?

jak nie , podpowiadaj dalej:PP
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-20, 23:09   



zacznijmy od tego ze:Człowiek, który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu, a bezbożność spadnie na bezbożnego.

a nastepnie:
Ja jestem tym, co przygotowuje światło oraz wytwarza ciemność, co sprawia dobro oraz formuje zło – Ja, WIEKUISTY to wszystko czynię. (NBG)


ale w jaki sposob stworzyl to zlo ?
sprowadzajac je na ludzi czy moze nie chroniac ich :) ?
Taki Izrael tez mial pewna obietnice..skonczyc jako narod wybrany badz
skonczyc,rozproszony,potepiony, itd.Niby Jehowa mial ich tak ukarac.
Jednak nalezy zwrocic uwage ze Izrael juz od poczatku jakby Bog
ich nie chronil przez tyle czasu to dawno byliby w niewoili!!Chronil ich przeciez wiele razy przeciw wiele
silniejszym wrogom..pomimo ze lamali Jego przykazania.az w koncu sie wkurzyl
i cofnal reke i koniec protekcji.Pisze ze Bog jest za to odpowiedzialny..niby tak
bo ich nie chroni ale raz ze to ich wina a dwa innych ludow ktore bez protekcji
Jehowy stlamsilby Izraela duzo wczensiej..Wszyscy narzekaja ze Jehowa jest niesprawiedliwy bo
mogl zabic Dawida :roll: ale przeciez ta kara byla gorsza dla Davida niz jego wlasna
smierc ! wiec bylo to laska!? no nie sadze...raczej kolejnga sroga lekcja dla nas i dla niego.
Poza tym jakby Bog wyratowal to dziecko to co pomyslalaby reszta ludu?!


nastepny przyklad




(4) I odezwał się Saul do swego giermka: Dobądź swego miecza i przebij mnie nim, ażeby nie przyszli ci nieobrzezańcy i nie przebili mnie sami, i nie naigrawali się ze mnie. Lecz giermek nie chciał tego uczynić, gdyż bardzo się bał. Saul więc dobył miecza i sam rzucił się na niego. (5


14) a nie zwracał się po rady do Jahwe. Dlatego Jahwe zesłał na niego śmierć, a władzę królewską po nim przekazał Dawidowi, synowi Jessego.


Now, did God actually put Saul to death? Was an angel sent from heaven to force Saul down on his sword against his will, or did Saul choose to end his own life? Then why does the Bible say “the Lord put him to death?” Because at this time in the Bible God is described as doing what He permits.

http://comeandreason.com/...ill-davids-baby

chyba nie musze dalej tlumaczyc :-D

macie jeszcze jakies zagadki :-P ?
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-21, 22:17   

:roll:
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-22, 02:12   

Judyto chodzi o protekcję a nie o karę(w t przypadku karą jest brak protekcji). resztę przeczytaj jak napisano
Pozdrawiam
:-P
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-24, 01:03   

zion599, ale ja wywracam oczami na fakt ukrywania wiadomości a nie na ich treść ;-)
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-25, 09:11   

MM-Magdalenko Migdalkowa

Wystarczy ze pewien idiota czyta SB i potem nadaje dalej i ja musze sluchac ! co to nie ja itd.a na prawde nie mam na to ochoty.Oczywiscie chodzi o glomba na R ktory pewnie jest w ekstazie jak co sie dzieje zwiaznego ze mna :-/

MASZ JESZCZE JAKIES PYTANIA ?
 
     
iza27

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 4
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2014-09-22, 09:54   

no to fakt ale jeste wiecej takich rzeczy zreszta moze to ma jakies drugie dno
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-22, 16:24   

Polska mistrzem świata !!!!!!!!! w piłce siatkowej :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Musiałem coś napisać, aby przeczytać Twoje posty
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14