FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak wiary.
Autor Wiadomość
chasid 

Potwierdzenie wizualne: 1974
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 53
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 2/14
 14%
Wysłany: 2014-10-27, 10:40   

Niestety od ostatniego razu,kiedy pisałem i miało już być lepiej,jest tragicznie.
Dlatego edytowałem mój przedostatni post i go zmieniłem bo to co napisałem było chwilową ułudą.
Nic,pozostaje mi trwać w stanie jakim jestem bez naciskania.
Dziękuję za odpowiedzi. :)
_________________
Codziennie próbować od nowa.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-27, 13:42   

tonowyja napisał/a:
,jest tragicznie.




A we mnie duch mój omdlewa,
serce we mnie zamiera.

5 Pamiętam dni starodawne,
rozmyślam o wszystkich Twych dziełach,
rozważam dzieło rąk Twoich.
6 Wyciągam ręce do Ciebie;
moja dusza pragnie Ciebie jak zeschła ziemia.
7 Prędko wysłuchaj mnie, Panie,
albowiem duch mój omdlewa.


Nie ukrywaj przede mną swego oblicza,
bym się nie stał podobny do tych, co schodzą do grobu.
8 Spraw, bym rychło doznał Twojej łaski,
bo w Tobie pokładam nadzieję.

Oznajmij, jaką drogą mam kroczyć,
bo wznoszę do Ciebie moją duszę.
9 Wybaw mnie, Panie, od moich wrogów,
do Ciebie się uciekam.

10 Naucz mnie czynić Twą wolę,
bo Ty jesteś moim Bogiem.
Twój dobry duch niech mnie prowadzi
po równej ziemi.

11 Przez wzgląd na Twoje imię, Panie, zachowaj mię przy życiu;
w swej sprawiedliwości wyprowadź mnie z utrapień!
Ps 143

Trzymaj się tonowyja, po nocy zawsze przychodzi dzień.
Masz czas na przemyślenia, bo coś jest nie tak jakbyś chciał.
Może za dużo ktoś Ci obiecywał.Nikt nie napisał w Biblii ,że będzie łatwo. Nikt nie ostrzegał ,że wybierając Boga możemy zostać sami.

http://119ministries.com/...igationid=28668

Pozdrawiam
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-27, 16:29   

tonowyja napisał/a:
Niestety od ostatniego razu,kiedy pisałem i miało już być lepiej,jest tragicznie.
Dlatego edytowałem mój przedostatni post i go zmieniłem bo to co napisałem było chwilową ułudą.
Nic,pozostaje mi trwać w stanie jakim jestem bez naciskania.
Dziękuję za odpowiedzi. :)


Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
16 A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust.

17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",
a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,
i biedny i ślepy, i nagi.
18 Radzę ci kupić u mnie
złota w ogniu oczyszczonego,
abyś się wzbogacił,

i białe szaty,
abyś się oblókł,
a nie ujawniła się haniebna twa nagość,
i balsamu do namaszczenia twych oczu,
byś widział.
19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
Bądź więc gorliwy i nawróć się!


Weź sobie te słowa do serca..

bo w końcu może byc za późno!

10 Dalej powiedział do mnie:
«Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi,
bo chwila jest bliska3.
11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi,
i plugawy niech się jeszcze splugawi,
a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,
a święty niechaj się jeszcze uświęci!
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-27, 18:09   

tonowyja, Nic na siłę, może to nie Twój czas. Wiem coś o tym :) Zmuszając się moze być jeszcze gorzej :)
Trzymam kciuki i miłego wieczoru tonowyja :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
chasid 

Potwierdzenie wizualne: 1974
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 53
Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 2/14
 14%
Wysłany: 2014-12-04, 07:44   

Witajcie Drodzy!Dziękuję za słowa pokrzepienia. :-D
Chyba Bóg wskazuje mi drogę.Daje znaki i napełnia duchem swoim.Jest dobrze.Teraz zobaczę co będzie dalej.Wszystkim życzę bożego błogosławieństwa! :)
_________________
Codziennie próbować od nowa.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2014-12-04, 10:43   

tonowyja napisał/a:
Witajcie Drodzy!Dziękuję za słowa pokrzepienia. :-D
Chyba Bóg wskazuje mi drogę.Daje znaki i napełnia duchem swoim.Jest dobrze.Teraz zobaczę co będzie dalej.Wszystkim życzę bożego błogosławieństwa! :)


dalej będą kolejne bitwy, demony nie odpuszczają chrześcijan ale na różne sposoby starają się nas zwieść, odwrócić nasze serca, oczy, uszy od Pana Jezusa. Również pożądliwości walczą abyśmy zajmowali się niepotrzebnymi rzeczami, abyśmy tracili czas na światowe rzeczy zamiast na to co buduje duchowo.


"Pilnujcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, pijaństwem i troską o to życie, aby ten dzień was nie zaskoczył.
35 Jak sidło bowiem przyjdzie na wszystkich, którzy mieszkają na powierzchni całej ziemi.
36 Dlatego czuwajcie, modląc się w każdym czasie, abyście byli godni uniknąć tego wszystkiego, co ma nadejść, i stanąć przed Synem Człowieczym." - Ewangelia Łukasza 21:34-36 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


"Nie miłujcie świata ani tego, co jest na świecie. Jeśli ktoś miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca.
16 Wszystko bowiem, co jest na świecie – pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha życia – nie pochodzi od Ojca, ale od świata.
17 A świat przemija wraz ze swoją pożądliwością, ale kto wypełnia wolę Boga, trwa na wieki." - 1 list Jana 2:15-17 UBG


nie lekceważmy bezbożnego świata i jego rzeczy - wierny Demas, który tyle spędził czasu przy Pawle, służąc Panu Jezusowi, ostatecznie odpadł. Z perspektywy 2000 lat możemy spojrzeć na niego i spytać - po co mu to było ?? , stracił wieczność dla góa kilkudziesięciu lat pożądliwości, światowych rzeczy. Nas też świat chce skusić i wprowadzić w sidła grzechu, abyśmy umiłowali go i zatracili się. Miłość do bezbożnego świata i jego wartości, marzeń, rzeczy, poglądów, trendów to droga zatracenia.

"Demas bowiem mnie opuścił, umiłowawszy ten świat" - 2 Tymoteusza 4:10a

"Cudzołożnicy i cudzołożnice, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeśli więc ktoś chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga" - list Jakuba 4:4 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

coraz więcej wierzących przesiąka poglądami świata, goni za tym za czym goni świat : za pieniędzmi, pustymi rozrywkami, pożądliwościami ciała, oczu, marnują czas na wiele pustych rzeczy i zajęć.
Duchowe rzeczy ich nudzą ale światowe rzeczy i doczesne pociągają ich i dobrze się w nich czują. Demas zapewne nie od razu umiłował świat ale po woli, po woli się nasilało. Niech Pan nas zachowa od grzechów, miłości do świata i przyjaźni z nim
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-12-04, 21:57   

MieczDucha napisał/a:
demony nie odpuszczają chrześcijan ale na różne sposoby starają się nas zwieść, odwrócić nasze serca, oczy, uszy od Pana Jezusa. Również pożądliwości walczą abyśmy zajmowali się niepotrzebnymi rzeczami, abyśmy tracili czas na światowe rzeczy zamiast na to co buduje duchowo.


A słowo Boże mówi inaczej:


1J 5:18 "Wiemy, że ktokolwiek się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie tknie."


:-D :-D :-D
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2014-12-05, 07:25   

nie napisałem o opętaniu ale o wojnie duchowej a ta toczy się wokół również narodzonych na nowo.

" W końcu, moi bracia, umacniajcie się w Panu i w potędze jego mocy.
11 Przywdziejcie pełną zbroję Bożą, abyście mogli się ostać wobec zasadzek diabła.
12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, ale przeciw zwierzchnościom, przeciw władzom, przeciw rządcom ciemności tego świata, przeciw duchowemu złu na wyżynach niebieskich.
13 Dlatego weźcie pełną zbroję Bożą, abyście mogli przeciwstawić się w dzień zły, a wykonawszy wszystko, ostać się " - Efezjan 6:10-13 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

czym wg ciebie są te zasadzki ??

"Bądźcie trzeźwi, czuwajcie, bo wasz przeciwnik, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożreć.
9 Przeciwstawiajcie się mu, mocni w wierze, wiedząc, że te same cierpienia są udziałem waszych braci na świecie" - 1 Piotra 5:8-9 UBG - demony chcą zniszczyć chrześcijan i jest takie zagrożenie, inaczej Piotr nie pisałby bądźcie trzeźwi, czuwajcie, przeciwstawcie się.

oczywiście z samej ludzkiej natury wypływają też zagrożenia, z nimi też trzeba walczyć mocą ducha - "Niech nikt, gdy jest kuszony, nie mówi: Jestem kuszony przez Boga. Bóg bowiem nie może być kuszony do złego ani sam nikogo nie kusi.
14 Lecz każdy jest kuszony przez własną pożądliwość, która go pociąga i nęci.
15 Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a grzech, gdy będzie wykonany, rodzi śmierć." - Jakuba 1:13-15 UBG

"Jeśli bowiem żyjecie według ciała, umrzecie, ale jeśli Duchem uśmiercacie uczynki ciała, będziecie żyć" - Rzymian 8:13 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

wojna toczy się z ciałem, ze światem, z demonami,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-05, 12:40   

nie udawaj ze kochasz ducha
kochasz sądzić.
Owoce Duch święty sam generuje bez ludzkiej ingerencji
Ty po prostu chcesz być świętszy od innych to kręci Cie jak psa ochłap czy kość.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-05, 12:46   

MieczDucha napisał/a:
wojna toczy się z ciałem, ze światem, z demonami,


Pismo Sw. napisał/a:
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich



Ciało nie moze być przyczyną do upadku ducha.
To duch moze doprowadzić do upadku ducha , przez grzechy ciała (np nieczystość)
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-22, 12:14   Odpowiedź dla tonowyji

Z uwagą przeczytałem powyższą wypowiedź (tonowyja)


Zwróciłem uwagę na jedno stwierdzenie autorki: ,,A pewnie przyznasz mi rację --mam nadzieję,że tak-- że większość ludzi wierzących, i nie mam tutaj na myśli tylko chrześcijan ale wyznawców religii w ogóle,tak naprawdę nie przestrzega zasad swojej religii, zwłaszcza jeśli chodzi o tzw.postępowanie z drugim człowiekiem z bliźnim.

W pełni zgadzam się z tą wypowiedzią, co nie oznacza że nie można budować silnej wiary

Uważam że należy mieć realistyczne spojrzenie na drugich ludzi. Apostołowie również byli niedoskonali , jednak budowali swoją wiarę chociaż popełniali błędy i zauważali to u innych. A więc nieprzykładne zachowanie czy mowa innych, nie powinny stanowić przeszkody w zbliżaniu się do Boga i umacnianiu swojej wiary. Przecież niektórzy uczniowie opuścili Mistrza a Judasz go sprzedał. Czy wobec takich okoliczności pozostali potrafili budować wiarę i okazać lojalność wobec Boga i Jezusa? Podobnie sprawa przedstawia się dzisiaj, niedoskonałość innych osób nie powinna stanowić przeszkody w zbliżaniu się do Boga. Jest rzeczą nierealną oczekiwać doskonałości od innych. Chcemy Bogu służyć . Czy zachodzi różnica , między osobą która z właściwych pobudek dokłada wszelkich starań żeby wprowadzać mierniki biblijne w swoje życie, a osobą która tego nie czyni lub robi to z niewłaściwych pobudek? Nie ulega najmniejszej wątpliwości ! Ja również dostrzegam niedoskonałość u swoich współwyznawców, ponieważ wszyscy jesteśmy niedoskonali i tego się nie uniknie. Również zauważam ich wysiłki mające na celu wprowadzanie wymagań Bożych w swoje życie. Nawet jeżeliby się okazało że któryś z moich duchowych braci jest nieszczery i robi to dla ,,oka'', nie osądzam go- Jehowa widzi wszystko bardzo dokładnie i ta osoba zda z tego rachunek . Ja nie obciążam swoich myśli i sumienia i nadal z radością pełnię służbę dla Boga- nigdy dla ludzi czy Organizacji . To nie znaczy że nie kocham współbraci i nie wspieram ich na wszelkie sposoby.
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-01-22, 12:36   

Cytat:
A zobaczcie, że ludzie bywają zbawiani nie trafiając do żadnej religii, że Duch Boży działa w różnych miejscach i ludzie nie trafiając na religie są ratowani, zbawiani. Wychodzą z grzechów, przeżywają oczyszczenie, uwolnienie od nałogów - nie korzystając z żadnej religii. TO JEST właśnie JEZUS CHRYSTUS. "
http://mieczducha888.blog...aja-jezusa.html
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-22, 13:34   

naka napisał/a:
Cytat:
A zobaczcie, że ludzie bywają zbawiani nie trafiając do żadnej religii, że Duch Boży działa w różnych miejscach i ludzie nie trafiając na religie są ratowani, zbawiani. Wychodzą z grzechów, przeżywają oczyszczenie, uwolnienie od nałogów - nie korzystając z żadnej religii. TO JEST właśnie JEZUS CHRYSTUS. "
http://mieczducha888.blog...aja-jezusa.html


Czy ,,naka'' uważasz, że dzisiaj Bóg nie ma swojego ludu na ziemi?

Czy ma podstawy biblijne twierdzenie, że każdy indywidualnie może służyć Bogu, bez zboru chrześcijańskigo?
 
     
naka 


Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 297
Skąd: Bóg wie
Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 5/39
 12%
Wysłany: 2015-01-22, 14:36   

Jefte napisał/a:
Czy ,,naka'' uważasz, że dzisiaj Bóg nie ma swojego ludu na ziemi?

Czy ma podstawy biblijne twierdzenie, że każdy indywidualnie może służyć Bogu, bez zboru chrześcijańskigo?


Zawsze lud Boży był na Ziemi a wygląda to dokładnie tak:



aby zebrać pszenicę trzeba wyrwać chwasty i inne kwiatki

odpowiedź Jezusa niech będzie odpowiedzią:

(Łk 18:8) Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Czy nie świadczy to o tym, że nie będzie zborów, kościołów? Lud Boży będzie rozproszony
_________________
kto ma oczy i uszy szeroko otwarte?
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-23, 08:49   

naka napisał/a:
Jefte napisał/a:
Czy ,,naka'' uważasz, że dzisiaj Bóg nie ma swojego ludu na ziemi?

Czy ma podstawy biblijne twierdzenie, że każdy indywidualnie może służyć Bogu, bez zboru chrześcijańskigo?


Zawsze lud Boży był na Ziemi a wygląda to dokładnie tak:

Obrazek

aby zebrać pszenicę trzeba wyrwać chwasty i inne kwiatki

odpowiedź Jezusa niech będzie odpowiedzią:

(Łk 18:8) Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Czy nie świadczy to o tym, że nie będzie zborów, kościołów? Lud Boży będzie rozproszony



Zaraz,zaraz- jak sobie wyobrażasz spełnienie tych proroctw Mt 24:14, 28:19,20?

Przecież przed zakończeniem świata miało być wykonywane dzieło głoszenia i czynienia uczniów, czy wykonanie tak ogromnej pracy byłoby możliwe w pojedynkę i bez jakiegokolwiek zorganizowania?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14