FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Deklaracja Rutherforda
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-01-22, 13:34   

Jefte napisał/a:
Ja 23 lata jestem SJ, świadomie i dobrowolnie podjąłem taką decyzję


Ja natomiast przestałem być głosicielem jak się zorientowałem, że CK nie jest kanałem łączności.
Dzięki temu odszedłem z organizacji, choć był moment, że myślałem już o chrzcie.
Tutaj opisuje dlaczego nie zostałem ŚJ.

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=562
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-22, 13:53   

Krystian napisał/a:
Jefte napisał/a:
Ja 23 lata jestem SJ, świadomie i dobrowolnie podjąłem taką decyzję


Ja natomiast przestałem być głosicielem jak się zorientowałem, że CK nie jest kanałem łączności.
Dzięki temu odszedłem z organizacji, choć był moment, że myślałem już o chrzcie.
Tutaj opisuje dlaczego nie zostałem ŚJ.

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=562


Dla wielu osób było to próbą a nawet zgorszeniem, niektórzy odeszli z Organizacji SJ. Dla mnie osobiście ta cała sytuacja nie była ,,kamieniem potknięcia''

Dlaczego?

Po pierwsze SJ nie zaprzeczali ani nie negowali, proroctwa o pokoleniu....
Po drugie, nie zmienili nauki czy nie wprowadzili nowej teologii o pokoleniu.




Sprawa rozbija się o czas (czyli biblijną chronologię) Wiemy z przeszłości że uczniowie Jezusa też sądzili że lada moment obejmie władzę jako król w Jerozolimie. Niestety tak się nie stało, nawet nie pojmowali że nigdy w ciele nie będzie królem na ziemi. Nie znaczyło to, że sprawa dotycząca władzy Jezusa była nieaktualna czy przedawniona. Jehowa przez całe wieki dawał nowe światło odnośnie konkretnego proroctwa. Istotą sprawy jest to, że w ustalonym czasie prorocy przekazywali więcej i więcej informacji na ten temat. Dzisiaj jest podobnie, Organizacja SJ jest żywo zainteresowana sprawami czuwania, to pokazuje jak bardzo poważnie traktuje tą sprawę. Nie mam cienia wątpliwości że Jehowa Bóg w stosownym dla siebie czasie przekazywał i przekazuje nadal zrozumienie (duchowe światło) swoim świadkom na ziemi.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-01-22, 16:48   

Jefte napisał/a:
Po pierwsze SJ nie zaprzeczali ani nie negowali, proroctwa o pokoleniu....
Po drugie, nie zmienili nauki czy nie wprowadzili nowej teologii o pokoleniu.

Wydaje mi się, że wprowadzili nową naukę, że Pokolenie to nie jest już to, które widziało wydarzenia roku 1914, a to które doświadczyło kontaktu z pokoleniem, które widziało wydarzenie roku 1914-tzw. Zazębianie się pokoleń, jak ujęła to jedna ze Strażnic :)
Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić, bo nauka o pokoleniu była dla mnie zawsze najtrudniejszą do zrozumienia
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-22, 23:28   

bartek212701 napisał/a:
Jefte napisał/a:
Po pierwsze SJ nie zaprzeczali ani nie negowali, proroctwa o pokoleniu....
Po drugie, nie zmienili nauki czy nie wprowadzili nowej teologii o pokoleniu.

Wydaje mi się, że wprowadzili nową naukę, że Pokolenie to nie jest już to, które widziało wydarzenia roku 1914, a to które doświadczyło kontaktu z pokoleniem, które widziało wydarzenie roku 1914-tzw. Zazębianie się pokoleń, jak ujęła to jedna ze Strażnic :)
Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić, bo nauka o pokoleniu była dla mnie zawsze najtrudniejszą do zrozumienia


Pokolenie zostało nadal pokoleniem, chodzi o okres spełnienia się tego proroctwa a nie nową naukę :) :) :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14