FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maria - czy jest naszą orędowniczką?
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-05, 15:08   

Wiesław S. napisał/a:
Iwona napisał/a:
Ale nasza modlitwa do Maryi polega na tym byśmy my Ją prosili o to, aby Ona się pomodliła w swoich modlitwach, które kieruje do Boga także za nas. To jest podobnie jakbym ja Ciebie teraz poprosiła o modlitwę. Tylko tu kwestia leży w tym, że my wierzymy, iż istnienie życie tam w niebie i że te osoby żyją i są w bliskości z Bogiem tam.


Pewnego razu, uczniowie Jezusa poprosili go, aby nauczył ich się modlić. Pokazał im wzór. Oto on:"9 „Macie więc modlić się w ten sposób:
„‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. 10 Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi. 11 Daj nam dzisiaj naszego chleba na ten dzień; 12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas. 13 I nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca’.
14 „Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich wykroczenia, to wasz Ojciec niebiański i wam przebaczy; 15 jeśli zaś nie przebaczycie ludziom ich wykroczeń, to wasz Ojciec także nie przebaczy waszych wykroczeń"(Mateusza 6:9-15).
Do kogo mamy kierować nasze modlitwy? W którym miejscu Jezus nakazał modlić się do kogokolwiek po za Bogiem, nawet choćby do niego samego? Podaj jeden cytat Biblijny...Dlaczego do ciebie nie docierają najprostsze prawdy pochodzące z Biblii?

Problem nie leży tutaj w samych modlitwach, a raczej w wierze w życie wieczne. Wierzymy, że istnieje królestwo niebieskie, niebo. Tam już wiele osób jest, tam się radują i żyją szczęśliwie. Wierzymy, że oni żyją (choć w innym świecie) i ciągle są członkami wspólnoty naszej. Ale są w domu Ojca naszego. My prosimy ich o to aby oni tam pomodlili się za nas (są bliżej Boga niż my). Podobnie ja mogę poprosić kogoś tu na ziemi o modlitwę. Dla przykładu mogę Ciebie poprosić, ale czy to znaczy, że będę modliła się do Ciebie? Ty pomodlisz się w mojej intencji i w ten sposób staniesz się takim wstawiennikiem. Z Maryją podobnie z tą różnicą, że Ona jest Matką Syna Bożego i jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że Bóg Jej modlitwy wysłucha.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2014-02-05, 16:58   

Iwona napisał/a:
Problem nie leży tutaj w samych modlitwach, a raczej w wierze w życie wieczne. Wierzymy, że istnieje królestwo niebieskie, niebo. Tam już wiele osób jest, tam się radują i żyją szczęśliwie. Wierzymy, że oni żyją (choć w innym świecie) i ciągle są członkami wspólnoty naszej. Ale są w domu Ojca naszego. My prosimy ich o to aby oni tam pomodlili się za nas (są bliżej Boga niż my). Podobnie ja mogę poprosić kogoś tu na ziemi o modlitwę. Dla przykładu mogę Ciebie poprosić, ale czy to znaczy, że będę modliła się do Ciebie? Ty pomodlisz się w mojej intencji i w ten sposób staniesz się takim wstawiennikiem. Z Maryją podobnie z tą różnicą, że Ona jest Matką Syna Bożego i jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że Bóg Jej modlitwy wysłucha.

Iwona...Problem leży cały czas w tym samym miejscu, ale ty nie dopuszczasz do siebie tej myśli, że coś może być inaczej niż cię uczono w twoim Kościele. Biblia tak, a Iwona wie lepiej.... Najwidoczniej, dla ciebie każdy kolor ma inny odcień, niż w istocie jest. Podaję ci Biblijny pogląd na modlitwę, a ty dalej swoje. Nie liczysz się ze Słowem Bożym. Dla ciebie priorytetową wagę odgrywają fałszywe dogmaty twojego zakłamanego Kościoła. Księża wiedzą, że kłamią, Biskupi wiedzą, że kłamią, i w końcu sam Papież wie, że kłamie, ale ty wiesz, że oni mówią prawdę, a Biblia, Bóg i Jezus wraz z apostołami kłamią. Z tobą rozmowa, to odbijanie grochu o ścianę...skutek dokładnie taki sam. Wszyscy święci twojego Kościoła przyznają, że są w błędzie, a dla ciebie to osoby górujące nad samym Bogiem, bo cóż tam modlitwa do Boga,-ważne aby prosić Mariana, który chyba już jest w niebie, bo on wstawi się za tobą. A czy to nie Jezus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi? A przecież on sam nie zalecił swoim uczniom modlić się do niego, tylko do jego Ojca w niebie...Czy tak proste sprawy do ciebie nie docierają?
_________________

 
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-09, 18:35   

Wiesław S. napisał/a:
Iwona napisał/a:
Problem nie leży tutaj w samych modlitwach, a raczej w wierze w życie wieczne. Wierzymy, że istnieje królestwo niebieskie, niebo. Tam już wiele osób jest, tam się radują i żyją szczęśliwie. Wierzymy, że oni żyją (choć w innym świecie) i ciągle są członkami wspólnoty naszej. Ale są w domu Ojca naszego. My prosimy ich o to aby oni tam pomodlili się za nas (są bliżej Boga niż my). Podobnie ja mogę poprosić kogoś tu na ziemi o modlitwę. Dla przykładu mogę Ciebie poprosić, ale czy to znaczy, że będę modliła się do Ciebie? Ty pomodlisz się w mojej intencji i w ten sposób staniesz się takim wstawiennikiem. Z Maryją podobnie z tą różnicą, że Ona jest Matką Syna Bożego i jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że Bóg Jej modlitwy wysłucha.

Iwona...Problem leży cały czas w tym samym miejscu, ale ty nie dopuszczasz do siebie tej myśli, że coś może być inaczej niż cię uczono w twoim Kościele. Biblia tak, a Iwona wie lepiej.... Najwidoczniej, dla ciebie każdy kolor ma inny odcień, niż w istocie jest. Podaję ci Biblijny pogląd na modlitwę, a ty dalej swoje. Nie liczysz się ze Słowem Bożym. Dla ciebie priorytetową wagę odgrywają fałszywe dogmaty twojego zakłamanego Kościoła. Księża wiedzą, że kłamią, Biskupi wiedzą, że kłamią, i w końcu sam Papież wie, że kłamie, ale ty wiesz, że oni mówią prawdę, a Biblia, Bóg i Jezus wraz z apostołami kłamią. Z tobą rozmowa, to odbijanie grochu o ścianę...skutek dokładnie taki sam. Wszyscy święci twojego Kościoła przyznają, że są w błędzie, a dla ciebie to osoby górujące nad samym Bogiem, bo cóż tam modlitwa do Boga,-ważne aby prosić Mariana, który chyba już jest w niebie, bo on wstawi się za tobą. A czy to nie Jezus jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a ludźmi? A przecież on sam nie zalecił swoim uczniom modlić się do niego, tylko do jego Ojca w niebie...Czy tak proste sprawy do ciebie nie docierają?

Ale Ty nie potrafisz zrozumieć, że my uznajemy, że dane osoby w niebie żyją. I tu leży istota modlitwy bo jak ktoś żyje i to na dodatek bliżej Boga to już jest ok i można prosić o modlitwę. Nie wiem jaki mi byś przedstawił dowód na to iż papież lub biskupi "wiedzą, że kłamią", skoro chrześcijanie mieli nie zbłądzić. Podaj dowód na to, że święci Kościoła przyznawali "iż są w błędzie". I czemu mi próbujesz wmówić, że według mnie oni górują nad Bogiem skoro tak nie jest? Jezus jest Pośrednikiem bo pośredniczy w naturze. Ma naturę Boską i ludzką. Rzeczywiście, nie ma drugiej Osoby co by była i Bogiem i Człowiekiem.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-02-09, 18:39   

Iwona napisał/a:

Ale Ty nie potrafisz zrozumieć, że my uznajemy, że dane osoby w niebie żyją.
A Biblia do Lamusa, ważniejsi jesteście 'wy'
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-09, 18:45   

bartek212701 napisał/a:
Iwona napisał/a:

Ale Ty nie potrafisz zrozumieć, że my uznajemy, że dane osoby w niebie żyją.
A Biblia do Lamusa, ważniejsi jesteście 'wy'

Ja piszę do Wiesława bo on nie rozumie w co wierzymy i dlaczego modlimy się za wstawiennictwem tych co są już w niebie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2014-02-09, 18:47   

Iwona, Poprzyj to co piszesz jeszcze Biblią i ja jestem katoliczką od jutra.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-09, 19:04   

nike napisał/a:
Iwona, Poprzyj to co piszesz jeszcze Biblią i ja jestem katoliczką od jutra.

Naprawdę???

"Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: «Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka». A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicza swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu, mówiąc: «Amen. Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków! Amen». A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: «Ci przyodziani w białe szaty
kim są i skąd przybyli?» I powiedziałem do niego: «Panie, ty wiesz». I rzekł do mnie: «To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty,
i w krwi Baranka je wybielili. Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu». "

Tu mamy wielki tłum przed tronem Baranka. Nie jest to tłum tych 144 tys. bo policzyć ich nie można tak więc jeszcze więcej ich jest. Oddają pokłon Bogu. Jak już tam są to mogliby u Boga o coś dla nas uprosić.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2014-02-09, 20:29   

Przedewszystkim nie podałaś, gdzie to jest napisane, czy to jest takie trudne? A po drugie to nie o wielki lud mi chodi, tylko o to:
że dane osoby w niebie żyją. i ,że w Biblii jest napisane,ze do tych co są w niebie mamy się modlić
a tak na marginesie co ty chcesz mi udowodnić, przez ten wyżej post o wielkim tłumie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-09, 21:41   

nike napisał/a:
Przedewszystkim nie podałaś, gdzie to jest napisane, czy to jest takie trudne? A po drugie to nie o wielki lud mi chodi, tylko o to:
że dane osoby w niebie żyją. i ,że w Biblii jest napisane,ze do tych co są w niebie mamy się modlić
a tak na marginesie co ty chcesz mi udowodnić, przez ten wyżej post o wielkim tłumie?

no ten tłum to tamci wszyscy w niebie
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2014-02-09, 21:43   

Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Przedewszystkim nie podałaś, gdzie to jest napisane, czy to jest takie trudne? A po drugie to nie o wielki lud mi chodi, tylko o to:
że dane osoby w niebie żyją. i ,że w Biblii jest napisane,ze do tych co są w niebie mamy się modlić
a tak na marginesie co ty chcesz mi udowodnić, przez ten wyżej post o wielkim tłumie?

no ten tłum to tamci wszyscy w niebie

I co to jest z tobą za dyskusja, sama zobacz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-02-09, 22:11   

nike napisał/a:
Iwona, Poprzyj to co piszesz jeszcze Biblią i ja jestem katoliczką od jutra.


nike, ale Ty masz poczucie humoru :-D :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-09, 23:03   

przepraszam
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-02-09, 23:25   

Iwona napisał/a:
przepraszam


mnie nie musisz
przeproś Boga Prawdziwego i Jego ukochanego syna Jezusa
za to, że twierdzisz, że to ta sama osoba
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-10, 00:30   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
przepraszam


mnie nie musisz
przeproś Boga Prawdziwego i Jego ukochanego syna Jezusa
za to, że twierdzisz, że to ta sama osoba
nie o to chodzi w Trójcy Świętej. A to też nie jest temat na to. Dobranoc.
 
     
Manna z nieba
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-03-10, 21:39   

Iwona napisał/a:
Nie wiem jaki mi byś przedstawił dowód na to iż papież lub biskupi "wiedzą, że kłamią", skoro chrześcijanie mieli nie zbłądzić.


Do chrześcijaństwa to miało wejść odstępstwo...
Coś Ci się chyba pomyliło :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14