FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ ?
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-04, 17:18   

Henryk napisał/a:
Nie widzę, aby Chrystus już królował na ziemi i nad ludzkością...


ŚJ twierdzą, że Pan Jezus już panuje w sposób niewidzialny od 1914 roku.
Jakiś odłam badaczy twierdzi, że od 1874 roku.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-08-04, 17:44   

Krystian napisał/a:
Jakiś odłam badaczy twierdzi, że od 1874 roku.

Mylisz przyjście Pana po Oblubienicę i zabranie Jej do siebie, z Tysiącletnim Królowaniem Chrystusa w raz ze swym uwielbionym Ciałem- 144 000.
Kapłaństwo i królowanie będzie widoczne wszystkim.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-08-04, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-08-04, 21:12   

Krystian napisał/a:
Henryk napisał/a:
Nie widzę, aby Chrystus już królował na ziemi i nad ludzkością...


ŚJ twierdzą, że Pan Jezus już panuje w sposób niewidzialny od 1914 roku.
Jakiś odłam badaczy twierdzi, że od 1874 roku.

Na te daty nie ma absolutnie żadnego dowodu. Wyssane z palca i tyle.
W żaden sposób nie można udowodnić ani przyjścia po Oblubienic w roku xyz, ani panowania 144tys, ani niczego innego.To wręcz uwłacza i logice, i naukom różnych poważnych zgromadzeń, a także jest kpiną z Jezusa. Nie do was należy wyznaczanie dat itd.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-08-05, 20:29   

Krystian napisał/a:

Jakiś odłam badaczy twierdzi, że od 1874 roku.

Krystian źle coś się dowiesz, nie rozumnie przeczytasz i trzymasz się potem błędu jak „rzep starego ogona.” A przecież prawo kończyłeś, to powinieneś być Bardziej rozumnym człowiekiem, a nie jesteś.
Znamy się już bardzo długo a ty ciągle gadasz to samo i po co?
Nigdy żaden Badacz nie powie, że Jezus króluje od 1874 roku, bo żeby król królował to musi mieć nad kim prawda?.
Badacz ci najwyżej powie, że Jezus od 1874 roku jest już w atmosferze ziemskiej jako osoba duchowa i niszczy zły porządek rzeczy i wprowadza rzeczy dobre, które przydadzą się kiedy już król zacznie rządzić, czyli po INAUGURACJI KRÓLESTWA PO WZBUDZENIU NAS Z GROBÓW.
Wiesława napisał/a:

Na te daty nie ma absolutnie żadnego dowodu. Wyssane z palca i tyle.
W żaden sposób nie można udowodnić ani przyjścia po Oblubienic w roku xyz, ani panowania 144tys, ani niczego innego.To wręcz uwłacza i logice, i naukom różnych poważnych zgromadzeń, a także jest kpiną z Jezusa. Nie do was należy wyznaczanie dat itd.

Są dowody w chronologii biblijnej:------
Od czasu stworzenia Adama do roku 1873 n.e. upłynęło sześć tysięcy lat. Prawo dane Izraelowi, ludowi obrazowemu, nakazywało, by po sześciu dniach pracy i trudu miał miejsce jeden dzień przeznaczony na to, by każdy odnowił swe siły i odpoczął od codziennych zajęć. Prawo to zdaje się dobrze ilustrować sześć tysięcy lat, w ciągu których całe stworzenie trudziło się i wzdychało w niewoli grzechu i śmierci (Rzym. 8:22), w bezowocnym usiłowaniu wyzwolenia się.
Widzimy tam też obraz wielkiego Dnia Tysiącletniego, w którym wszyscy spracowani i obciążeni mogą
przyjść do Chrystusa Jezusa, pasterza i biskupa ich dusz, i w Nim znaleźć odpocznienie, odnowienie i restytucję.
W dniu tym, przez zasługę drogocennej krwi Chrystusa mogą znaleźć pokutę i odpuszczenie grzechów.
Na razie tyle. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-08-05, 21:43   

nike napisał/a:

Są dowody w chronologii biblijnej:------
Od czasu stworzenia Adama do roku 1873 n.e. upłynęło sześć tysięcy lat. Prawo dane Izraelowi, ludowi obrazowemu, nakazywało, by po sześciu dniach pracy i trudu miał miejsce jeden dzień przeznaczony na to, by każdy odnowił swe siły i odpoczął od codziennych zajęć. Prawo to zdaje się dobrze ilustrować sześć tysięcy lat, w ciągu których całe stworzenie trudziło się i wzdychało w niewoli grzechu i śmierci (Rzym. 8:22), w bezowocnym usiłowaniu wyzwolenia się.
Widzimy tam też obraz wielkiego Dnia Tysiącletniego, w którym wszyscy spracowani i obciążeni mogą
przyjść do Chrystusa Jezusa, pasterza i biskupa ich dusz, i w Nim znaleźć odpocznienie, odnowienie i restytucję.
W dniu tym, przez zasługę drogocennej krwi Chrystusa mogą znaleźć pokutę i odpuszczenie grzechów.

O tym właśnie mówię, że to kompletnie wyssane z palca datowanie. Ludzkość jest na ziemi ponad 200 tys. lat. Ziemia istnieje kto to wie ile...
Wmawianie ludziom, że pierwszy człowiek powstał 6 tys.lat temu to już nawet nie jest kpina, ale gwałt na rozumie.
Tego nie można poważnie traktować, ale pogadać - czemu nie.
Niestety, na to, że Jezus jest gdzieś w przestrzeni okołoziemskiej od 1874 r.(czy jakiegokolwiek innego - kilka innych dat preferują ŚJ) i coś tam robi... :-/ średnio to brzmi i nic o tym nawet w NT nie pisze, na który tak lubicie się powoływać.
Przyszła ludzkość była, jest i będzie na ziemi. Tak samo, jak jest to od setek tysięcy lat. Po kolejnych resetach, po kolejnych kataklizmach ludzie zaczynali od zera. I teraz też zaczną od początku, do kolejnej globalnej katastrofy.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
.Cyprian. 

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 31
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 4/11
 36%
Wysłany: 2022-08-05, 23:48   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:

Są dowody w chronologii biblijnej:------
Od czasu stworzenia Adama do roku 1873 n.e. upłynęło sześć tysięcy lat. Prawo dane Izraelowi, ludowi obrazowemu, nakazywało, by po sześciu dniach pracy i trudu miał miejsce jeden dzień przeznaczony na to, by każdy odnowił swe siły i odpoczął od codziennych zajęć. Prawo to zdaje się dobrze ilustrować sześć tysięcy lat, w ciągu których całe stworzenie trudziło się i wzdychało w niewoli grzechu i śmierci (Rzym. 8:22), w bezowocnym usiłowaniu wyzwolenia się.
Widzimy tam też obraz wielkiego Dnia Tysiącletniego, w którym wszyscy spracowani i obciążeni mogą
przyjść do Chrystusa Jezusa, pasterza i biskupa ich dusz, i w Nim znaleźć odpocznienie, odnowienie i restytucję.
W dniu tym, przez zasługę drogocennej krwi Chrystusa mogą znaleźć pokutę i odpuszczenie grzechów.

O tym właśnie mówię, że to kompletnie wyssane z palca datowanie. Ludzkość jest na ziemi ponad 200 tys. lat. Ziemia istnieje kto to wie ile...
Wmawianie ludziom, że pierwszy człowiek powstał 6 tys.lat temu to już nawet nie jest kpina, ale gwałt na rozumie.
Tego nie można poważnie traktować, ale pogadać - czemu nie.
...


A jakie datowanie nie jest wyssane z palca? Miliardy lat? Na postawie czego takie datowanie? Odpowie ktoś - na podstawie metod radioizotopowych. Tylko, że te metody nigdy nie pokazują daty, tylko koncentrację danych pierwiastków w danej próbce. Wiek wyciąga się dopiero na podstawie określonego, przyjętego modelu. A z modelami jest różnie.
Ostatnio zmieniony przez .Cyprian. 2022-08-05, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-06, 00:51   

nike napisał/a:
Badacz ci najwyżej powie, że Jezus od 1874 roku jest już w atmosferze ziemskiej jako osoba duchowa i niszczy zły porządek rzeczy


Takie twierdzenie nie ma żadnych podstaw biblijnych.
Dlatego właśnie jestem człowiekiem rozumnym.
Ty natomiast wierzysz w bzdury, które kłócą się z elementarna logiką jak słusznie zauważyła Wieslawa.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-08-06, 00:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-08-06, 06:26   

Krystian napisał/a:
Takie twierdzenie nie ma żadnych podstaw biblijnych.
Dlatego właśnie jestem człowiekiem rozumnym.
Ty natomiast wierzysz w bzdury, które kłócą się z elementarna logiką jak słusznie zauważyła Wieslawa.

Nie każdy człowiek rozumny- homo sapiens- grzeszy nadmiarem logiki...
Bóg dał nam dla przykładu 12-ty rozdział proroctwa Daniela.
Dn 12:9-14 BGN "Wtedy powiedział: Idź, Danielu! Bo te słowa są zamknięte i zapieczętowane, aż do końca czasu. (10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypróbowanych; a bezbożni, będą czynić bezbożnie. Bo wszyscy bezbożni nie zrozumieją – lecz mądrzy zrozumieją. (11) Od czasu usunięcia stałej ofiary i zezwolenia na obrzydliwość spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. (12) Błogosławiony ten, który oczekuje i dosięgnie tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni. (13) Ale ty idź do swojego kresu; odpoczniesz oraz zostaniesz podniesiony w twym udziale przy końcu dni."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-08-06, 08:03   

A jednak Biblia podaje daty, jak Henryk udowodnił, i wiesz co jeszcze mówi:-----
DZIEŃ ZA ROK DAJE TOBIE, PO CO? A może po to żeby nie pomylić się w liczeniu jak myślisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-08-06, 11:05   

.Cyprian. napisał/a:
A jakie datowanie nie jest wyssane z palca? Miliardy lat? Na postawie czego takie datowanie? Odpowie ktoś - na podstawie metod radioizotopowych. Tylko, że te metody nigdy nie pokazują daty, tylko koncentrację danych pierwiastków w danej próbce. Wiek wyciąga się dopiero na podstawie określonego, przyjętego modelu. A z modelami jest różnie.

Wyssane z palca są twoje informacje. Najpierw zapoznaj się z podstawami. Daję link do strony, na której łopatologicznie ujęto podstawy: https://prezi.com/yt1suvk0p1le/metody-datowania-stosowane-w-paleontologii/
Powyższe dotyczy datowania w paleontologii, datowania skał itp.
Są też metody datowania bezwzględnego, np. radiowęglowe
metodą potasowo-argonową
metodą argonową
metodą uranowo-torową
metodą rubidowo-strontową
Można poszerzyć swoją widzę tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Datowanie#:~:text=Metody%20datowania%20bezwzgl%C4%99dnego%201%20radiow%C4%99glowe%202%20metod%C4%85%20potasowo-argonow%C4%85,metod%C4%85%20uranowo-torow%C4%85%205%20metod%C4%85%20rubidowo-strontow%C4%85%206%20metod%C4%85%20trytow%C4%85
Są też metody do których (a właściwie do jednej) sięe odniosłeś: Metody datowania względnego

lingwistyczne
pyłkowe
faunistyczne
na podstawie rdzeni
metodą stratygraficzną
W skrócie - wszystko zależy od stanowiska, od znaleziska i wielu innych czynników.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2022-08-06, 11:11   

Nieważne gdzie. Bo uczniowie nie pytali GDZIE pójdą, ale DO KOGO. Ważne z kim spędzimy wieczność. A ten, który uwierzy w Jezusa i że łaską jesteśmy zbawieni, to jak mówi Ewangelia, spędzi wieczność z Jezusem.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-08-06, 11:12   

Nike:"A jednak Biblia podaje daty,"
ST podaje , ale podobno :roll: Pan Jezus nie poleca wyznaczania dat, o czym otwarcie mówił i ponadto od Niego już "wszystko jest nowe"...
I ponadto - nigdzie nie ma takiej nauki, że w 1874 w powietrzu lata i coś robi.
Nike:"Jezus od 1874 roku jest już w atmosferze ziemskiej jako osoba duchowa i niszczy zły porządek rzeczy i wprowadza rzeczy dobre, które przydadzą się kiedy już król zacznie rządzić, czyli po INAUGURACJI KRÓLESTWA PO WZBUDZENIU NAS Z GROBÓW"
Z takimi stwierdzeniami nawet nie da się dyskutować. Każdy ma prawo wierzyć w co chce i właściwie już domyślam się, dlaczego swoją denominację i jej nauki trzymacie pod korcem. To właściwa postawa.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-08-06, 14:12   

Wiesiu dlaczego nie da się dyskutować? Udowodnij, że nie mam racji.
Nie jeden raz usłyszałam od ciebie, że swoje wyznanie trzymam pod kloszem, teraz mi napisz jak to rozumiesz, bo ja niczego nie trzymam pod kloszem.
Ja mogę ci udowodnić wyliczenie daty przyjścia Jezusa w 1874 roku, a ty mi w jaki sposób udowodnisz, że np. ludzkość pochodzi od małpy? Jeszcze niecałe 100 lat temu to było najmądrzejsze odkrycie WIELKICH GŁÓW, A teraz gdzie te mądre głowy są? Pochowały się?
Podobnie jest z tymi linkami przez ciebie zacytowanymi z VIKI, gdzie każdy może napisać co chce.
Sto lat temu znaleźli kości ludzkie w rzece, uczeni po wszelkich badaniach stwierdzili miliony lat, a po jakimś czasie troszkę głębiej znaleźli łódź, którą w tych miejscach używano 50 lat wcześniej, wyobrażasz sobie jak wyglądały te wielkie głowy???
Tak jest z każdymi wielkimi głowami, obecnie na całym świecie dużo wielkich głów się wycofuje z tej prawdziwej metody badań. Tak, że warto w takich sprawach Bardziej s polegać na BOGU niż na wielkich głowach uczonych, tak jest w każdej dziedzinie.
Wiesiu, dlatego, że ty nienawidzisz Starego Testamentu, bo ci się Ojciec Jezusa nie spodobał, ja nie zaniecham w NIEGO WIERZYĆ.
A to nam nie powinno przeszkadzać w naszej dyskusji.
A czy Pan Jezus polecał daty, czy nie polecał, to nie ma znaczenia, bo na pewno ich nie kazał likwidować, a jeżeli ich nie polecał to widocznie nie było potrzeby, bo już się w Biblii znajdowały.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-08-06, 15:06   

"dlatego, że ty nienawidzisz Starego Testamentu, bo ci się Ojciec Jezusa nie spodobał, ja nie zaniecham w NIEGO WIERZYĆ."

Ojej, ja nie znam uczucia nienawiści. A jak miałaby wyglądać nienawiść do książki to przekracza moją wyobraźnię.
Ojcem Jezusa nie jest Jehowa, a jeśli jest to źle to wszystko widzę. To zostaliśmy oszukani, wykiwani itd.
Nigdy przez myśl mi nie przeszło, że ktokolwiek mógłby zaniechać swojej wiary. Skąd takie pomysły?

"Podobnie jest z tymi linkami przez ciebie zacytowanymi z VIKI, gdzie każdy może napisać co chce."


Ja wiedzy nie czerpię z wiki ani z internetu. Link podałam po to, aby ktoś całkiem zielony w temacie chociaż liznął o co tu biega. Cyprian podał jeden przykład zupełnie nieadekwatny i sądził, że obalił mnie na łopatki. Nie sposób w tym miejscu robić wykłady na temat datowania, bo i tak macie to w nosie i podsumujecie ot...Bibila tego nie uczy, a świat ma 6 tys.lat. :roll: :mrgreen:

Nie wiem o co ci z tymi wilekimi głowami chodzi, ale to już bez znacznia.

"Udowodnij, że nie mam racji."

Ty nie jesteś w stanie udowodnić, że Jezus gdzieś tam krąży wokół ziemi i coś robi. Ja tym bardziej ci tego nie udoodnię, bo nie ma czego udowadniać. To, że ktoś tam pobawił się w wyliczanki i wyszedł mu jakiś rok...i czemu ma to służyć? Gdzie pisze, że w 1874 roku Jezus zacznie krążyć w przestworzach itd. To jest bardzo śmieszne?, głupie? Tym głupsze, że ŚJ wyliczyli kilka innych dat i wykłądają o jakimś tajemnym powrocie. Aż się prosi o zawołanie: UDOWODNIJCIE, bo gadać i wyliczać to sobie można, ale podstaw takiej wiary nie ma żadnej. Tym bardziej, że efektów tej rzekomej pracy Jezusa w atmosferze okołoziemskiej nie ma żadnych.
Faktycznie, chyba równie dobrze można wierzyć w kilo makarony i potwora spagetti.
Tyle. I tak za dużo.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-08-06, 16:12   

Wiesława napisał/a:
Ojej, ja nie znam uczucia nienawiści. A jak miałaby wyglądać nienawiść do książki to przekracza moją wyobraźnię.

O to już piękna jest zaleta, pielęgnuj ją. Jeżeli chodzi o książkę, to wszystko zależy od tego, co to jest za książka, ja uważam, że BIBLIA JEST GODNA, TEJ ZALETY.
Wiesława napisał/a:
Ojcem Jezusa nie jest Jehowa, a jeśli jest to źle to wszystko widzę. To zostaliśmy oszukani, wykiwani itd.

A kto? Nigdy nie podałaś żadnego imienia, Ojca Jezusa, bożki o których niejednokrotnie piszesz, każdy ma jakieś imię, żeby można ich odróżnić, a Ojciec Jezusa nie ma żadnego? Pokarz mi chociaż kogoś z Nowego Testamentu bez imienia, nie dziwi ciebie to?
A, że źle to widzisz, to się tobie nie dziwię, bo w Tysiącleciu będziesz płakać ze wstydu i to gorzko.
Wiesława napisał/a:
Cyprian podał jeden przykład zupełnie nieadekwatny i sądził, że obalił mnie na łopatki. Nie sposób w tym miejscu robić wykłady na temat datowania, bo i tak macie to w nosie i podsumujecie ot...Bibila tego nie uczy, a świat ma 6 tys.lat. :roll: :mrgreen:

Ja uważam, że Cyprian dobrze powiedział Biblia szczegółowo mówi w chronologii, ile świat ma lat i ja wierzę, że w 1873 roku minęło 6000 tysięcy lat od stworzenia Adama a nie, że świat ma tyle lat, warto myśleć co się mówi i dobrze słuchać co kto mówi.
Wiesława napisał/a:
Nie wiem o co ci z tymi wilekimi głowami chodzi, ale to już bez znacznia.

Jak to o co? Na okrągło o nich piszesz, co odkryli, czym badali itd. Kim więc oni są? WIELKIMI GŁOWAMI logiczne chyba to jest.
Wiesława napisał/a:
Tym bardziej, że efektów tej rzekomej pracy Jezusa w atmosferze okołoziemskiej nie ma żadnych.

Nie ma powiadasz, a też mówisz, że znasz Biblię, to jak to jest?
Jezus jest obecnie jako duchowa osoba w atmosferze ziemskiej, przyszedł zabrać swoją OBLUBIENICĘ DO NIEBA i zabrał, a teraz robią razem porządek na ziemi, I tak zauważ od kiedy nie ma królów, szlachty , możnowładców, powstały towarzystwa biblijne i zaczęły wydawać BIBLIĘ w każdym języku, wielka umiejętność, się rozmnożyła czyja to zasługa? Oświecenie, różne wynalazki, dla kogo to wszystko jest? Dla nas, żeby nam było lżej. A od kiedy? Od czasu w którym Jezus drugi raz powrócił, niszczy zły porządek a zakłada nowy dla naszego dobra.
Możesz w to nie wierzyć, wierz sobie w makaron jak to tobie przyjemność sprawia, Ja wierzę w BIBLIĘ UWAŻAM TĘ KSIĘGĘ ZA NATCHNIONĄ W BOGA JHWH I W JEGO SYNA JESZUĘ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13