FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ ?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-06, 21:25   

nike napisał/a:
Jeżeli chodzi o książkę, to wszystko zależy od tego, co to jest za książka, ja uważam, że BIBLIA JEST GODNA, TEJ ZALETY.

Zgoda. Ale tak czy siak nie można książki nienawidzić. Jak się nie zgadzam z treścią jakiejkolwiek pozycji to mogę ją po prostu nie doczytać do końca. Jeśli jest mi do czegoś potrzebna mimo to, to ją czytam i tyle.
nike napisał/a:

A kto? Nigdy nie podałaś żadnego imienia, Ojca Jezusa, bożki o których niejednokrotnie piszesz, każdy ma jakieś imię, żeby można ich odróżnić, a Ojciec Jezusa nie ma żadnego? Pokarz mi chociaż kogoś z Nowego Testamentu bez imienia, nie dziwi ciebie to?
A, że źle to widzisz, to się tobie nie dziwię, bo w Tysiącleciu będziesz płakać ze wstydu i to gorzko.

Nie zrozumiemy się nigdy, niestety. Ty wołasz o imię, tak jakby ważne było jakieś Jasiu czy Stasiu. BÓG nie ma imienia w waszym pojęciu. BÓG JEST WSZYSTKIM. Wszystkim co było, co jest i co będzie; jest wiecznym TERAZ.
Czy będę się wstydzić kiedyś? Teraz się wstydzę, że dałąm się tak ogłupić, bezmyślnie uwierzyć bo "wszyscy" tak wierzą. Całe lata miałam zamknięty umysł i zaufałam ludziom, którzy mienili się znawcami od Boga - pastorom, księżom, wykładowcom, nauczycielom, teologom, biblistom itd. Całe lata straciłam, ale pewnie miało to cel, bo musiałam tego wszystkiego nauczyć się, aby zrozumieć istotę spraw.
nike napisał/a:

Ja uważam, że Cyprian dobrze powiedział Biblia szczegółowo mówi w chronologii, ile świat ma lat i ja wierzę, że w 1873 roku minęło 6000 tysięcy lat od stworzenia Adama a nie, że świat ma tyle lat, warto myśleć co się mówi i dobrze słuchać co kto mówi.

No nie. I ty i Cyprian MOŻECIE tak wierzyć. Możecie nawet w płaską planetę wierzyć, wasza sprawa. Jednak Biblia o takich sprawach nie mówi, a już na pewno nie szczegółowo.
Dokładnie tak, Nike. Warto i nawet trzeba myśleć co kto mówi i pisze. Nie chce mi się sporów toczyć, ale naprawdę głupoty piszecie i urągacie Biblii twierdząc, że pisz w niej o 6 tys.lat istnienia planety. Trochę obiektywizmu by się przydało.
nike napisał/a:
przyszedł zabrać swoją OBLUBIENICĘ DO NIEBA i zabrał,

Kiedy, jak, kto to widział, kto o tym słyszał (oprócz sekt głoszących te rewelacje)? Litości. Naprawdę urągowisku i przykro czytać takie .... tym bardziej, że światli ponoć ludzie to głoszą.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-08-06, 22:11   

Wiesława napisał/a:
Warto i nawet . Nie chce mi się sporów toczyć, ale naprawdę głupoty piszecie i urągacie Biblii twierdząc, że pisz w niej o 6 tys.lat istnienia planety. Trochę obiektywizmu by się przydało.

I z tym się zgodzę,że:---trzeba myśleć co kto mówi i pisze, ja nigdy nie napisałam,że planeta nasza ma 6000 lat. to są twoje słowa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-07, 10:00   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Warto i nawet . Nie chce mi się sporów toczyć, ale naprawdę głupoty piszecie i urągacie Biblii twierdząc, że pisz w niej o 6 tys.lat istnienia planety. Trochę obiektywizmu by się przydało.

I z tym się zgodzę,że:---trzeba myśleć co kto mówi i pisze, ja nigdy nie napisałam,że planeta nasza ma 6000 lat. to są twoje słowa.

Jak to nie pisałaś. Potwierdziłaś wywody Cypriana o młodej ziemi, a w dodatku przedstawiasz wyliczenia od stworzenia pierwszych ludzi do 1874 na 7tysięcy kilka...No więc coś z tym jednak jest nie halo.
Ale, jak już pisałam, po co dowody materialne wy i tak podsumujcie, że w PS tak nie "stoi" i dodacie , że wszyscy są bezmyślni, bo ...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-08-07, 10:25   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Warto i nawet . Nie chce mi się sporów toczyć, ale naprawdę głupoty piszecie i urągacie Biblii twierdząc, że pisz w niej o 6 tys.lat istnienia planety. Trochę obiektywizmu by się przydało.

I z tym się zgodzę,że:---trzeba myśleć co kto mówi i pisze, ja nigdy nie napisałam,że planeta nasza ma 6000 lat. to są twoje słowa.

Jak to nie pisałaś. Potwierdziłaś wywody Cypriana o młodej ziemi, a w dodatku przedstawiasz wyliczenia od stworzenia pierwszych ludzi do 1874 na 7tysięcy kilka...No więc coś z tym jednak jest nie halo.
Ale, jak już pisałam, po co dowody materialne wy i tak podsumujcie, że w PS tak nie "stoi" i dodacie , że wszyscy są bezmyślni, bo ...

Ja zawsze mówię,ze człowiek Adam został stworzony 6000 lat temu, a nie nasza planeta, po co się domyślać, kiedy można dokładnie wszystko co jest w poście przeczytać. :-D

w 1Księdze Mojżesza pisze o tworzeniu planety dla ludzkości i kiedy Bóg uformował i doprowadził naszą ziemię do możliwości życia na niej człowieka, wówczas go stworzył, i od stworzenia człowieka do roku 1873 minęło 6000 lat.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-07, 10:44   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Warto i nawet . Nie chce mi się sporów toczyć, ale naprawdę głupoty piszecie i urągacie Biblii twierdząc, że pisz w niej o 6 tys.lat istnienia planety. Trochę obiektywizmu by się przydało.

I z tym się zgodzę,że:---trzeba myśleć co kto mówi i pisze, ja nigdy nie napisałam,że planeta nasza ma 6000 lat. to są twoje słowa.

Jak to nie pisałaś. Potwierdziłaś wywody Cypriana o młodej ziemi, a w dodatku przedstawiasz wyliczenia od stworzenia pierwszych ludzi do 1874 na 7tysięcy kilka...No więc coś z tym jednak jest nie halo.
Ale, jak już pisałam, po co dowody materialne wy i tak podsumujcie, że w PS tak nie "stoi" i dodacie , że wszyscy są bezmyślni, bo ...

Ja zawsze mówię,ze człowiek Adam został stworzony 6000 lat temu, a nie nasza planeta, po co się domyślać, kiedy można dokładnie wszystko co jest w poście przeczytać. :-D

w 1Księdze Mojżesza pisze o tworzeniu planety dla ludzkości i kiedy Bóg uformował i doprowadził naszą ziemię do możliwości życia na niej człowieka, wówczas go stworzył, i od stworzenia człowieka do roku 1873 minęło 6000 lat.

Na jedno wychodzi. Czyli totalna bzdura. Potop był ok. 11 500 lat temu. Noe=Ziusudra był wobec tego przed Adamem. Cywilizacja Sumeru była 5-6 tysięcy lat prze ne. czyli od dziś licząc 8 tys.lat temu. Co dziwne, znamy tą cywilizację od razu w pełnym rozkwicie, znajomość astronomii, matematyki, inżynierii, system państwowy, prawodawstwo, monetarna polityka itd.itd. od razu w pełnym rozkwicie. Czy nie nasuwa się logiczny wniosek, że ktoś (jakaś starsza i bardziej rozwinięta społeczność) im to podała, ich tego nauczyła?
A kwestia piramid i sfinksa. To takie pierwsze z brzegu przykłady. Klimat na suchszy zaczął się na tamtych terenach kształtować 5-6 tys.pne. Sfinks ma wyraźne ślady podmywania długotrwałego oraz wypłukania powierzchni dolnych przez deszcze. W dolnych partiach. O czym to świadczy? O tym, że jest on prastary. O tym, że powstał przed 12 000 lat.
Ja tak mogę z całego świata przytaczać i przytaczać, ale ... po co?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-08-07, 11:44   

Wiesława napisał/a:
Na jedno wychodzi. Czyli totalna bzdura. Potop był ok. 11 500 lat temu.

Nie wychodzi na jedno, bo za czym Bóg stworzył Adama, to ziemia już była przygotowana do życia wraz z zwierzętami, roślinami, ptakami, rybami itp. Każdy dzień a było ich siedem według chronologii biblijnej trwał 7000 lat a więc, na jedno nie wychodzi.
Jeżeli chodzi o potop, to on był w roku 1656 od stworzenia człowieka, przestań Wiesiu wierzyć tym wielkim głowom, bo oni co i raz wycofują się, ze swoich mądrych wyliczeń.
Wiesława napisał/a:

]Noe=Ziusudra był wobec tego przed Adamem.

O Noe ma też drugie imię, czyli imię jest ważne prawda, a Bóg twój, biedny bez imienia jest.
Wiesiu nie był przed Adamem, bo nie ma na to dowodów, pierwszym człowiekiem był ADAM.
Wiesława napisał/a:

Cywilizacja Sumeru była 5-6 tysięcy lat prze ne. czyli od dziś licząc 8 tys.lat temu. Co dziwne, znamy tą cywilizację od razu w pełnym rozkwicie, znajomość astronomii, matematyki, inżynierii, system państwowy, prawodawstwo, monetarna polityka itd.itd. od razu w pełnym rozkwicie. Czy nie nasuwa się logiczny wniosek, że ktoś (jakaś starsza i bardziej rozwinięta społeczność) im to podała, ich tego nauczyła?

Masz dowód od uczonych dokładnie od kiedy ta cywilizacja się zaczęła? Jeżeli możesz mnie z nią zapoznać, to będę ci wdzięczna. Ja wiem, że była taka cywilizacja po Adamie, czyli dokładnie po potopie.
Wiesława napisał/a:

A kwestia piramid i sfinksa. To takie pierwsze z brzegu przykłady. Klimat na suchszy zaczął się na tamtych terenach kształtować 5-6 tys.pne. Sfinks ma wyraźne ślady podmywania długotrwałego oraz wypłukania powierzchni dolnych przez deszcze. W dolnych partiach. O czym to świadczy? O tym, że jest on prastary. O tym, że powstał przed 12 000 lat.
Ja tak mogę z całego świata przytaczać i przytaczać, ale ... po co?

Ja też potrafię mówić i mówić, tylko dowodów fachowych brak.
Możemy zająć się dowodami uczonych bardzo proszę o dowody, że wielkie głowy mają rację, czekam i zapraszam do dyskusji.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-07, 12:38   

nike napisał/a:
Każdy dzień a było ich siedem według chronologii biblijnej trwał 7000 lat a więc, na jedno nie wychodzi.

Moment. Przecież podobno 1 dzień to 1 000 lat. Od dziś to już 7 tysięcy? Poczekam kilka dni i będziemy zgodne w datowaniu :mrgreen:
nike napisał/a:
potop, to on był w roku 1656 od stworzenia człowieka

Fajnie. Naprawdę fajnie :oops:
nike napisał/a:
Noe ma też drugie imię

Noe na drugie miał...Ziusudra :roll: Fajnie.
nike napisał/a:
nie był przed Adamem, bo nie ma na to dowodów, pierwszym człowiekiem był https://www.youtube.com/watch?v=W-ePDqYIcsYA

No tak, tylko że nie było to 1600lat po stworzeniu świata. Zmiany klimatyczne na ziemi te nam najbliższe miały miejsce 10-12tys.lat temu. Mniej więcej po tym czasie była wielka cywilizacja i potop, no i Ziusudra w roli głównej (w Ameryce środkowej i Południowej jest ten bohater o innym imieniu, a w Azji o innym), a skoro Adam dopiero rzut beretem czasowo został stworzony to...chyba jednak Noe był przed Adamem :roll:
Tak, Nike antropolodzy, geodeci, geolodzy, paleontolodzy, archeolodzy itd.itd. - czyli wszyscy durnie tego świata się mylą, a Badacze mają rację. Wymiękam. Z czym i o czym tu gadać?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-08-07, 21:08   

Wiesława napisał/a:

Moment. Przecież podobno 1 dzień to 1 000 lat. Od dziś to już 7 tysięcy? Poczekam kilka dni i będziemy zgodne w datowaniu :mrgreen:

Ale śmieszne prawda? A czytałaś w Biblii, że DZIEŃ ZA ROK TEŻ JEST?
Ez.4:6------A gdy je wypełnisz, układziesz się powtóre na prawy bok twój, a poniesiesz nieprawość domu Judzkiego przez czterdzieści dni; dzień za rok, dzień, mówię, za rok daję tobie.
Widzisz Wiesiu jeden śmiech, ale co się nie robi dla zdrowia prawda?
Wiesława napisał/a:

No tak, tylko że nie było to 1600lat po stworzeniu świata.

Nie, nie 1600, tylko 1656 lat od stworzenia,
Wiesława napisał/a:

Tak, Nike antropolodzy, geodeci, geolodzy, paleontolodzy, archeolodzy itd.itd. - czyli wszyscy durnie tego świata się mylą, a Badacze mają rację. Wymiękam. Z czym i o czym tu gadać?

Nie mówiłam DURNIE, to są twoje słowa, ja mówię na nich wielkie głowy, Badacze może nie mają we wszystkim racji, ale BIBLIA MA, a na pewno ma rację jeżeli chodzi o archeologię.
Pooglądaj filmiki czy Biblia ma rację, Zakazana archeologia itp. są takie, to zmienisz zdanie, ja życzę ci żebyś zaczęła myśleć, pozytywnie, a nie tylko na NIE.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-07, 21:53   

Czyli...zmieniamy datowanie wedlug biblii w sposob dowolny, taka
wolnoamerykanka. Raz datujemy 1 dzien za 1000 lat, a jak jest potrzeba chwili to 1 dzien za 7000 lat.
Dobre sobie. I to w dodatku wedlug wzoru wskazujacego na istny obled.
A tym wzorem matematycznym jest nakaz waszega boga, aby czlowiek ezechiel lezal 7 lat na jednym boku :mrgreen: . Niestety, ale taki bog chocby mial 100 imion nie moze byc traktowany powaznie. Nie moge wyjsc ze zdumienia, ze powolujesz sie na TAKI przyklad i wywodzisz z niego datowanie na potrzeby powstania planet i czlowieka. Szok. Naprawde szok.
I najmocniej przepraszam za pomylke 56 lat, 2 miesiecy, 8 dni, 7 godzin i 10 minut w kwestii ulepienia Adama. Pewnie korzystalam z kalendarza ludow z Wysp Salomona zamiast pustynnych nomadow, wszak ten jedynie sluszny jest :!: :roll:
Sprawe durnych czy nie glow odkladam na polke. Tak mnie
tym lezeniem 7 lat na boku i hops...zmieniamy bocze :lol: rozwalilas, ze ja juz nie mam wiecej pytan. Jesli wszystko, a widze ze tak, jest tak stale i rzetelne w biblii, jak datowanie wedlug dzien za 1000lat lub za 7000lat to faktycznie...baza ludzi umarlych. Nic poza tym. Dobranoc.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-08-07, 22:14   

Wiesiu te 56 itd to nie dotyczą Adama urodzin, rozmawiałyśmy o potopie i ja powiedziałam,że potop nastał w 1656 lat od stworzenia Adama.
Widzisz jaka jest Biblia trudna do zrozumienia, a kiedyś mówiłaś,że to łatwizna jest. hehehe
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-08, 11:16   

nike napisał/a:
Wiesiu te 56 itd to nie dotyczą Adama urodzin, rozmawiałyśmy o potopie i ja powiedziałam,że potop nastał w 1656 lat od stworzenia Adama.
Widzisz jaka jest Biblia trudna do zrozumienia, a kiedyś mówiłaś,że to łatwizna jest. hehehe

Wiem o czym rozmawiałyśmy. Teraz jeszcze tylko potrzebuję daty powstania świata oraz daty ulepienia Adama. I będę w domu (wariatów - jak sądzę).
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-08-09, 14:37   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesiu te 56 itd to nie dotyczą Adama urodzin, rozmawiałyśmy o potopie i ja powiedziałam,że potop nastał w 1656 lat od stworzenia Adama.
Widzisz jaka jest Biblia trudna do zrozumienia, a kiedyś mówiłaś,że to łatwizna jest. hehehe

Wiem o czym rozmawiałyśmy. Teraz jeszcze tylko potrzebuję daty powstania świata oraz daty ulepienia Adama. I będę w domu (wariatów - jak sądzę).

Kiedy czytamy w 1 Księdze Mojżeszowej: „Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię”, musimy pamiętać, że ten początek odnosi się nie do wszechświata, lecz jedynie do naszej planety.
Wtedy to „wespół śpiewały gwiazdy zaranne” i wszyscy anielscy synowie Boży „weselili się” – kiedy Pan założył grunty ziemi i „położył obłok za szatę jego, a ciemność za pieluchy jego” (Ijoba 38:4-11)
Tutaj już aniołowie w niebie żyli, czyli niebo już było stworzone, kiedy zaczęła być stwarzana czyli udoskonalana ziemia dla człowieka.
Jeżeli chodzi o stworzenie świata, to ja nie znam daty, znam tylko na podstawie chronologii kiedy Adam został stworzony , i kiedy ziemia została PRZYGOTOWYWANA na przyjęcie człowieka.
Zwróciłam uwagę na PRZYGOTOWYWANA A NIE STWORZONA NP. Z NICZEGO, BO JAK PISZE W 1 Moj. 1:1-2 Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.
Tutaj zauważ o niebie nie pisze Mojżesz, ze było pustkowiem, a o ziemi tak pisze, i o ziemi szczegółowo pisze po kolei co i kiedy było na ziemi stwarzane do przyszłego życia.
Adam według chronologii biblijnej został stworzony w 4128 roku, kiedy już wszystko co jest potrzebne do życia człowiekowi zostało stworzone.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-09, 15:09   

nike napisał/a:
Adam według chronologii biblijnej został stworzony w 4128 roku

Zobacz, jakie to oszukańcze i zwodnicze. Nie wiadomo kiedy (data) powstała ziemia, ale wiadomo :shock: , że Adam powstał w 4128 roku.
Jest więc taka możliwość: w 4128 r. przed naszą erą, czyli ziemia powstała 6150 lat temu. Czy tak?
No i wyjaśnij mi raz jeszcze, jak się liczy: 1 dzień za 1 tysiąc lat, czy 1 dzień za 7 tysięcy lat?
Jak godzisz fakt, że państwo Sumer istniało jako wysoko rozwinięta cywilizacja np.6000 pne. a Adama stworzono w 4128?
Wielka katastrofa na ziemi wydarzyła się 11 500-12 000 pne, czyli wtedy, kiedy ziemi jeszcze nie było.
Matrix, czary.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-08-09, 16:07   

Nic nie jest zwodnicze, tylko ty nie wiesz,że w tamtych czasach daty się odejmuje a nie dodaje. Az do Jezusa tak było, od Jezusa się dodaje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-08-09, 18:31   

nike napisał/a:
Nic nie jest zwodnicze, tylko ty nie wiesz,że w tamtych czasach daty się odejmuje a nie dodaje. Az do Jezusa tak było, od Jezusa się dodaje.

Boże, Nike! Nie uwłaczaj mi w taki sposób. Ja nie o odejmowaniu i dodawaniu czasu w zależności, czy mówimy o ne. lub pne.?!
Zniechęca mnie ten brak zrozumienia dla tego o czym piszę. Mam uczucie, że jestem cały czas poddawana jakiemuś linczowaniu.
Sama uporczywie często dopytujesz oponenta i gnębisz i gnębisz o cytaty, o dokładną odpowiedź na swoje pytania - tak czy nie itp. socjotechniki stosujesz.
Tymczasem sama wymigujesz się i wijesz jak piskorz i odwracasz uwagę od spraw ważnych.
Nike, ja wiem w jaki sposób się oblicza. Ja kilka razy publikowałam w Mówią Wieki, lata temu i takich zarzutów nie słyszałam. Chcesz po prostu udowodnić, że z głupią nie gadasz i nie masz obowiązku odpowiedzieć na konkretne pytania. Ja już nawet nie będę ich powtarzać. Są w poprzednim wpisie.
Przykro się tu rozmawia. Nie umiesz przyznać, że błędnie piszesz i rozumujesz. Ktoś ci takie wyliczenia podał, a ty je przyjęłąś myśląc, że to prawda. Biblia się nie myli :roll: Myli się i to w wielu kwestiach, ale przede wszystkim nie jest to księga naukowa, ani o matmie, ani biologii, ani o historiii, ani o astronomii, ani o geologii. To dzieje jednego plemienia i ich boga. Często dzieje wstydliwe i brutalne zarówno tego boga jak i tego narodu (co pokazują do dziś zabijajac i wyrzucając innych ludzi z ich domów), który uważa, że cały świat ma im służyć. To jest już z założenia chore i tylko wiadomo jaki "bóg" mógł im takie coś podsunąć.
Pewnie nie doczekam się odpowiedzi na moje pytania, bo musiałabyś zrewidować swoje poglądy. A tego lepiej nie rób, wszak tak miło jest spokojnie żyć w błogich kłamstwach.Wielkiej odwagi trzeba żeby wyzwolić się z bata religii i samodzielnie podejmować niezależne dcyzje.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13