FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ ?
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7077
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5563/7220
 77%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-08-17, 11:49   

Wiesława napisał/a:
Meritum jest takie, że śmieszne i absurdalne jest nauczać, że 19 dniowy, doskonały, dopiero powstały człowiek, podobny do Boga dał się tak w konia zrobić, że po kilku dniach wyleciał z raju, a do tego my wszyscy z jego bioder :mrgreen:

Może znasz kogoś, kto tak naucza. (?)
Ja nie znam.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-08-17, 17:11   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Meritum jest takie, że śmieszne i absurdalne jest nauczać, że 19 dniowy, doskonały, dopiero powstały człowiek, podobny do Boga dał się tak w konia zrobić, że po kilku dniach wyleciał z raju, a do tego my wszyscy z jego bioder :mrgreen:

Może znasz kogoś, kto tak naucza. (?)
Ja nie znam.

A o czym tu rozmawiamy? Kto popiera i naucza, że świat powstał niedawno, że Adam chwilę po jego powstaniu i że wypad z raju nastąpił po 19 dniach pobytu? Czy nie czasami Nike i ty?
NIe przerzucaj własnej ignorancji na mnie. To są zwykłe brednie, nie mające żadnych podstaw w rzeczywistości. Biblia nie jest podręcznikiem, a już na pewno nie do nauk ścisłych.
Wskazówki dotyczące moralności, to ewentualnie, chociaż też mocno kontrowersyjne. Choćby z jednej strony - nie zabijaj, a z drugiej - idźcie wymordować całe narody, bo ja pan jestem z wami.Jak można poważnie traktować takie polecenia i jeszcze przypisywać je BOGU.
Ja uważam, że wszyscy powinni od nowa i bez uprzedzeń Biblię przeczytać i oddzielić uczciwie to, co BÓG faktycznie przekazał ludziom, od tego co jest wrednym wymysłem złych, chciwych władzy i pieniędzy ludzi. W dodatku mających poczucie narodowej wyjątkowości.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-08-17, 17:19   

nike napisał/a:
Ty nagminnie się naśmiewasz z Boga przez którego żyjesz i to cię nie rusza?

Nie, ja nigdy nie ośmieliłabym się naśmiewać z BOGA. Tego Boga, którego nauki tu przedstawiacie, wykładacie jego polecenia, nakazy, sposoby działąnia nie można traktować poważnie. Nie jest to BÓG, ale istota wykazująca cechy mocno kontrowersyjne. Najprawdopodobniej rację mają ci, którzy starają się dociec jaka to istota i skąd przybyła tu i tak namieszała Izraelitom w głowach.
Jezus, a przed Nim kilku innych, wielkich nauczycieli, przyszli, aby ludziom otworzyć oczy na prawdę. Ale ludzie kochają kłamstwa. Dlatego ci Wielcy byli na wszelkie sposoby prześladowani, aż do zabicia włącznie. A wy takie stare nauki, zwodnicze ze wszystkich sił popieracie i uporczywie naginacie prawdę, byle tylko się zgadzało z Koheletem i innymi bajkami. Dokonujecie wygibasów i usprawiedliwień potwornych działań i rozkazów waszego Boga, jesteście zaślepieni Starym Testamentm i odrzucacie nauki prawdziwego BOGA, który objawił się Chrystusie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7077
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5563/7220
 77%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-08-17, 17:57   

Wiesława napisał/a:
A o czym tu rozmawiamy? Kto popiera i naucza, że świat powstał niedawno, że Adam chwilę po jego powstaniu i że wypad z raju nastąpił po 19 dniach pobytu? Czy nie czasami Nike i ty?
NIe przerzucaj własnej ignorancji na mnie.

Ja jedynie uważam, zgodnie ze Słowem Bożym, że Adam został stworzony około sześć tysiącleci temu.
Nic nie pisałem o powstaniu planety Ziemia, kosmosu, czy w ogóle materii.
Jak już pisałem, nie odrzucam teorii, że sama materia została stworzona około 14 miliardów lat temu, a nasza planeta została uformowana ponad cztery miliardy lat temu.

Podobnie nigdy nie popierałem teorii, że Adam zgrzeszył po 19 dniach pobytu w Raju.
Na dalszą część Twego postu nie mam ochoty nawet pisać...
Z tak zaciekłą ignorantką nie ma to najmniejszego sensu.
Jedynie ostrzegam:
Ga 6:7 WSP "Nie łudźcie się, Bóg nie pozwoli, by się ktoś z niego naśmiewał; a co człowiek zasiał, to samo i zbierać będzie."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-18, 03:05   

nike napisał/a:
Już kiedyś o tym pięknym synu pisałaś, ja ci napisałam kim on jest, a ty dalej tę mantrę ciągniesz, byleby BOGA NAJWYŻSZEGO PONIŻYĆ


A jak nawet Boga Najwyższego, będzie poniżała to co się stanie Wiesławie?
Według Twojej nauki i tak się znajdzie w Tysiącleciu razem np z Hitlerem.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7077
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5563/7220
 77%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-08-18, 06:43   

Krystian napisał/a:
Według Twojej nauki i tak się znajdzie w Tysiącleciu razem np z Hitlerem.

Nie wiem jak Krystian, ale ja Wiesławie na równi z Tobą życzę, abyśmy wszyscy tam spotkali się.
W nowych warunkach, bez Szatana, ale za to z laską żelazną w rękach Chrystusa będziemy uczyć się sprawiedliwego życia w zgodzie z całym Stworzeniem i samym Stwórcą.

Ef 3:18-19 PSZ "byście mogli ogarnąć wraz ze wszystkimi świętymi, jak szeroka, jak długa, jak wysoka i jak głęboka jest Jego miłość, (19) byście poznali ją, choć przekracza ona wszelkie poznanie, i ostatecznie byście byli przepełnieni pełnią samego Boga."
To, co piszesz jest urąganiem Sprawiedliwości i miłości Bożej!
Jk 2:10 WSP "Każdy, kto usiłuje przestrzegać całego Prawa, lecz naruszy je choćby w jednym przypadku, to staje się winny wobec wszystkich przykazań."
Powiesz nam z ręką na sercu, że nigdy nie postąpiłeś wbrew Prawu przyniesionemu przez Jezusa?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-08-18, 09:08   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Już kiedyś o tym pięknym synu pisałaś, ja ci napisałam kim on jest, a ty dalej tę mantrę ciągniesz, byleby BOGA NAJWYŻSZEGO PONIŻYĆ


A jak nawet Boga Najwyższego, będzie poniżała to co się stanie Wiesławie?
Według Twojej nauki i tak się znajdzie w Tysiącleciu razem np z Hitlerem.

Nie wiem z kim się tam znajdzie, ale na pewno się znajdzie, jeżeli będzie chciała w takim królestwie żyć, jakie Jezus Pan, laską żelazną będzie zakładał, to wszyscy z radości będziemy na kolanach Bogu dziękować,że nas obudził i płakać i Wiesia też zapłacze, za własną głupotę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-08-18, 10:42   

nike napisał/a:
Nie wiem z kim się tam znajdzie, ale na pewno się znajdzie, jeżeli będzie chciała w takim królestwie żyć, jakie Jezus Pan, laską żelazną będzie zakładał, to wszyscy z radości będziemy na kolanach Bogu dziękować,że nas obudził i płakać i Wiesia też zapłacze, za własną głupotę.

Dziwne oczekiwania. Paść laską żelazną, czyli zamordyzm i terror. Tego oczekujesz, prawda. W myśl zasady, jak nie bije to nie kocha?! I to pragnienie, aby grzeszni, jak ja otrzymali tą żelazną lachą i to porządnie. Nie dziwię się, że ciągle piszesz, że będziemy plakać.
Ludzie, na co wy liczycie i na co czekacie? Nie cieszcie tak. A może moja głupota zostanie pochwalona? Nie przewidujesz takiego scenariusza, że za rozsądek i myślenie może być nagroda, a za postawę, jaką tu wykazujecie - nagana?
Niby czekasz na raj na ziemi, a jednocześnie wygrażasz zawsze z kijem i płaczem. Jest na co czekać? Trochę konsekwencji.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-08-18, 11:04   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Nie wiem z kim się tam znajdzie, ale na pewno się znajdzie, jeżeli będzie chciała w takim królestwie żyć, jakie Jezus Pan, laską żelazną będzie zakładał, to wszyscy z radości będziemy na kolanach Bogu dziękować,że nas obudził i płakać i Wiesia też zapłacze, za własną głupotę.

Dziwne oczekiwania. Paść laską żelazną, czyli zamordyzm i terror. Tego oczekujesz, prawda. W myśl zasady, jak nie bije to nie kocha?! I to pragnienie, aby grzeszni, jak ja otrzymali tą żelazną lachą i to porządnie. Nie dziwię się, że ciągle piszesz, że będziemy plakać.
Ludzie, na co wy liczycie i na co czekacie? Nie cieszcie tak. A może moja głupota zostanie pochwalona? Nie przewidujesz takiego scenariusza, że za rozsądek i myślenie może być nagroda, a za postawę, jaką tu wykazujecie - nagana?
Niby czekasz na raj na ziemi, a jednocześnie wygrażasz zawsze z kijem i płaczem. Jest na co czekać? Trochę konsekwencji.

HAHAHAH Wiesiu, masz fajną zaletę, potrafisz humor poprawić na cały dzień
Czy czytałaś,że ktoś kogoś w Tysiącleciu będzie żelazną laską bił? Ja nie czytałam, ale czytałam,że BOSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ BĘDZIE BEZWZGLĘDNIE WYMAGAŁA OD CZŁOWIEKA POSŁUSZEŃSTWA I TO JEST SYMBOLIZOWANE W LASCE ŻELAZNEJ. Jeżeli ktoś nie zechce się dostosować to po prostu zostanie unicestwiony czyli umrze już na zawsze. A ty zaraz ZAMORDYZM ITP po co???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-08-18, 13:59   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Nie wiem z kim się tam znajdzie, ale na pewno się znajdzie, jeżeli będzie chciała w takim królestwie żyć, jakie Jezus Pan, laską żelazną będzie zakładał, to wszyscy z radości będziemy na kolanach Bogu dziękować,że nas obudził i płakać i Wiesia też zapłacze, za własną głupotę.

Dziwne oczekiwania. Paść laską żelazną, czyli zamordyzm i terror. Tego oczekujesz, prawda. W myśl zasady, jak nie bije to nie kocha?! I to pragnienie, aby grzeszni, jak ja otrzymali tą żelazną lachą i to porządnie. Nie dziwię się, że ciągle piszesz, że będziemy plakać.
Ludzie, na co wy liczycie i na co czekacie? Nie cieszcie tak. A może moja głupota zostanie pochwalona? Nie przewidujesz takiego scenariusza, że za rozsądek i myślenie może być nagroda, a za postawę, jaką tu wykazujecie - nagana?
Niby czekasz na raj na ziemi, a jednocześnie wygrażasz zawsze z kijem i płaczem. Jest na co czekać? Trochę konsekwencji.

HAHAHAH Wiesiu, masz fajną zaletę, potrafisz humor poprawić na cały dzień
Czy czytałaś,że ktoś kogoś w Tysiącleciu będzie żelazną laską bił? Ja nie czytałam, ale czytałam,że BOSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ BĘDZIE BEZWZGLĘDNIE WYMAGAŁA OD CZŁOWIEKA POSŁUSZEŃSTWA I TO JEST SYMBOLIZOWANE W LASCE ŻELAZNEJ. Jeżeli ktoś nie zechce się dostosować to po prostu zostanie unicestwiony czyli umrze już na zawsze. A ty zaraz ZAMORDYZM ITP po co???

Bardzo się cieszę, że w ogóle mam jakąś zaletę. Najczęściej śmieję się z siebie, ale radość moja jest tym większa, że i innym poprawiam humor. :-D
Nike, czy ta symbolika nie wydaje ci się nieco naciągana? Przez pouczaczy, którzy wiedzą co i jak należy interpretować, aby było policznie - ups -religijnie poprawnie?
Dla każdego czytającego bez tych dogmatycznych bajd jest jasne, że ktoś, kto pasie kogoś laską z żelaza...cóż. W taki sposób jesteśmy pasieni przez wszelkiej maści kler. W stylu: albo przyjmiesz nasze nauki dokładnie tak, jak MY ci mówimy, albo ogień piekielny. Daj na mszę, na dusze czyśćcowe, na nowy pomnik, leć do spowiedzi, opowiedz czy czasami grzesznie z mężem własnym się nie kochasz itd.itd. Marchewka i kij.
Posłuszeństwo - przynajmniej moje - miłość i wdzięczność (moją) można dostać wyłącznie po dobroci. Żadna laska z żelaza, ani nawet ze złota mnie nie przekona. Co to za miłość i miłosierdzie, które trzeba poprzedzić zapowiedzią żelaznych kijów? Czyżby Bóg nie wiedział, że tym sposobem na miłość niczyją nie można liczyć.
A na sprawiedliwość też nie ma co się powoływać. Sprawiedliwość to zrozumienie drugiej osoby i osądzenie jej według darów danych z Góry. Jak je wykorzystaliśmy. Uważasz, że unicestwienie czeka dociekających prawdy, szukających, pytających? Tym bardziej, że w świętej księdze nic nie jest jasne i oczywiste, jednoznaczne. A biorąc pod uwagę manipulacje, których dokonali różni ludzie na jej treści oraz na interpretacji to uważam, że należy dmuchać na zimne. Dziwna to byłaby sprawiedliwość, gdyby Bóg, który obdarza nas rozumem, umysłem dociekliwym, stawia na drodze różne doświadczenia w wyniku których człowiek szuka, pyta i nawet kontrowersyjne poglądy ma, karał za to. Mnie się wydaje, że to BOGU wręcz nie przystoi.
Pożyjemy, zobaczymy, powiedział ślepy ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-18, 15:59   

Henryk napisał/a:
To, co piszesz jest urąganiem Sprawiedliwości i miłości Bożej!


To co piszesz uwłacza Bożej sprawiedliwości nie miłosci.
Hitler i Stalin w okrutny sposób zabili miliony ludzi i będą sobie żyć W Tysiącleciu.
Poczytaj dokładnie Nowy Testament.
Ani Pan Jezus, ani apostołowie, takich bredni nie uczyli.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-08-18, 16:14   

Wiesiu, ale to Jezus będzie z laską, nie Bóg, a dla ciebie to Jezus jest lepszy od Boga.
To jak to w końcu będzie???

Laską żelazną => Wyrażenie „żelazna władza" oznacza siłę, którą Chrystus będzie używał w niszczeniu każdego śladu imperium Szatana i wszelkiego złego postępowania przeciwnego Jego Restytucyjnemu Panowaniu podczas Tysiąclecia.
Ob.Jana 2:27------Biblia Warszawska:
I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-08-18, 16:20   

Krystian napisał/a:
To co piszesz uwłacza Bożej sprawiedliwości nie miłosci.
Hitler i Stalin w okrutny sposób zabili miliony ludzi i będą sobie żyć W Tysiącleciu.
Poczytaj dokładnie Nowy Testament.
Ani Pan Jezus, ani apostołowie, takich bredni nie uczyli.

Krystian to Bóg i Jezus będą rządzić w Tysiącleciu, i co się Bogu spodoba tak zrobi, i ani ty, ani ja żadnego udziału w tym mieć nie będziemy, dlaczego więc się ty irytujesz?
Jeżeli będzie tak jak ty mówisz, to będziesz miał RADOCHĘ Z TEGO A MY SMUTEK
Po co więc ta zajadłość?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7077
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5563/7220
 77%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-08-18, 17:52   

Krystian napisał/a:
Poczytaj dokładnie Nowy Testament.
Ani Pan Jezus, ani apostołowie, takich bredni nie uczyli.

Cóż mogę napisać?...
Może spróbuj sam dokładnie poczytać. :-D
J 5:28 WSP "Nie dziwcie się! Nadchodzi chwila, kiedy wszyscy, co spoczywają w grobach, usłyszą jego głos."
2Kor 5:14 WSP "Bo miłość Chrystusa ma nas w swej mocy; to jest nasze przekonanie, że skoro on jeden poniósł śmierć za wszystkich, to tak, jakby wszyscy umarli."
A jeśli Krystianowi nie dano jeszcze prawa sądzenia, to by jedynie oznaczało, że sam bredzi.
Każdy (z wyjątkiem tych, co zgrzeszyli duchowi świętemu) dostąpi błogosławieństwa Okupu, czyli wzbudzenia ze snu Adamowego.
A czy warunki królestwa Mesjasza będą takiemu odpowiadać i czy im sprosta, to dopiero okaże się. W przeciwnym przypadku czeka ich unicestwienie.
Dopiero wtedy!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-18, 18:08   

nike napisał/a:
Po co więc ta zajadłość?


Jaka zajadłość?
Przeczytaj bez ksiąg Russela Nowy Testament
Pan Jezus naucza co się stanie z grzesznikami
apostołowie też o tym pisali
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-08-18, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13