FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w skład 144 000 wchodzą wyłącznie rodowici Żydzi?
Autor Wiadomość
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-07-31, 04:45   Czy w skład 144 000 wchodzą wyłącznie rodowici Żydzi?

Czy w skład 144 000 wchodzą wyłącznie rodowici Żydzi [Izrael cielesny]?

Księga Objawienia 7:4-8 „Usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące — opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela:

1. (...) Judy

2. (...) Rubena

3. (...) Gada

4. (...) Aszera

5. (...) Naftalego

6. (...) Manassesa

7. (...) Symeona

8. (...) Lewiego

9. (...) Issachara

10. (...) Zebulona

11. (...) Józefa

12. (...) Beniamina”
.

(1) Nie mogą to być plemiona cielesnego Izraela, ponieważ nigdy nie było plemienia Józefa, nie są wymienione plemiona Efraima i Dana,

(2) Lewici zaś byli oddzieleni do służby świątynnej, ale nie uznawano ich za jedno z 12 plemion.

Księga Liczb 1:4-16 "Z wami zaś ma być kilku mężów, po jednym mężu z plemienia; każdy to głowa swego domu patriarchalnego. A oto imiona mężów, którzy staną z wami:

1.___z Rubena

2. (...)z Symeona

3. (...)z Judy

4. (...)z Issachara

5. (...) z Zebulona

z synów Józefa:

6.____z Efraima

7. (...) z Manassesa

8. (...) z Beniamina

9. (...) z Dana

10. (...)z Aszera

11. (...) z Gada Eliasaf

12. (...) z Naftalego


___Oto powołani ze zgromadzenia, naczelnicy plemion ich ojców. Są to zwierzchnicy tysięcy Izraela."

Ponadto liczba podana w Księdze Objawienia 7:4-8 różni się nieco od listy synów Jakuba (obejmującej Lewiego), będących przodkami plemion Izraelacielesnego Księga

Rodzaju 49:28:"

1. Rubenie(...) Zbezcześciłeś wówczas moje posłanie. On na nie wszedł!


2. Symeon

3. i Lewi

4. Judo

5. Zebulon

6. Issachar

7. Dan


8. Gada

9. Z Aszera

10. Naftali

11. Józef

12. Beniamin


Wszyscy oni to dwanaście [12] plemion Izraela(...)"

Różnica ta może wynikać z następujących czynników:

Ruben, pierwszy syn Jakuba, utracił prawo pierworodztwa z powodu swego haniebnego postępku (Rdz 49:3, 4; 1Kn 5:1, 2). Józef (pierworodny syn Jakuba z jego drugiej, lecz bardziej kochanej żony, Racheli) otrzymał przywileje należne pierworodnemu, m.in. prawo do dwóch części dziedzictwa w Izraelu (Rdz 48:21, 22). W zestawieniu podanym w Objawieniu 7:4-8 „plemię Józefa” najwyraźniej zastępuje Efraima. Natomiast Manasses wyobraża drugi dział Józefa w Izraelu duchowym. Wymieniono tam także plemię Lewiego; aby jednak liczba plemion pozostała ta sama, pominięto plemię Dana, choć najwyraźniej nie z powodu jakiejś jego winy. Włączenie do tej listy plemienia Lewiego wskazuje też na to, że w Izraelu duchowym nie ma odrębnego plemienia kapłanów, gdyż cały ten naród jest „królewskim kapłaństwem” (1Pt 2:9). Poza tym wszelkie dokumenty dotyczące przynależności plemiennej Izraelitów zostały bezpowrotnie zniszczone wraz ze świątynią jerozolimską i kapłaństwem na długo przed 96 r. n.e., gdy Jan otrzymał tę wizję.

Czym w takim razie są osoby, ktore wchodzą w skład 144 000? Jeżeli nie jest to Izrael cielesny, to jaki?

List do Rzymian: 2:28, 29: „Nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha, nie zaś przez spisany kodeks”.

List do Galatów 3:26-29: „Doprawdy, wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Chrystusa Jezusa. (...) Nie ma Żyda ani Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety; wy wszyscy bowiem jesteście jedną osobą w jedności z Chrystusem Jezusem. Ponadto jeśli należycie do Chrystusa, to rzeczywiście jesteście potomstwem Abrahama, dziedzicami według obietnicy”.

Izrael Boży [duchowy]:

Wyrażenie to występuje w Piśmie Świętym tylko raz i odnosi się nie do cielesnych potomków Jakuba, któremu zmieniono imię na Izrael, lecz do Izraela duchowego (Księga Rodzaju 32:22-28).

1. Biblia mówi zarówno o „Izraelu w sensie cielesnym":

1List do Koryntian 10:18 "Popatrzcie na to, co jest Izraelem w sensie cielesnym: Czyż ci, co jedzą ofiary, nie mają współudziału z ołtarzem? "

2. Biblia mówi również o Izraelu duchowym, którego członkowie nie muszą pochodzić od Abrahama (Ewangelia Mateusza 3:9). Apostoł Paweł wykazał, że w wypadku „Izraela Bożego” przynależność do obrzezanych potomków tego patriarchy nie ma żadnego znaczenia

List do Galatów 6:15, 16 "Bo ani obrzezanie nie jest czymś, ani nieobrzezanie, tylko nowe stworzenie. A nad wszystkimi, którzy będą porządnie chodzić WEDŁUG TEJ REGUŁY POSTĘPOWANIA— nad IZRAELEM BOŻYM— niech będzie pokój i miłosierdzie."


Czy liczba 144 000 nie jest symboliczna?

Odpowiedź wynika z faktu, że po wymienieniu określonej liczby 144 000 w Objawieniu 7:9 jest mowa o „wielkiej rzeszy, której żaden człowiek nie zdołał policzyć”. Gdyby liczba 144 000 nie była dosłowna, wówczas przeciwstawienie jej „wielkiej rzeszy” nie miałoby sensu. Uznawanie tej liczby za literalną jest zgodne z zapisaną w Mateusza 22:14 wypowiedzią Jezusa, która dotyczy Królestwa Niebios: „Wielu jest zaproszonych, ale mało wybranych”.

1. Jeżeli jednak ktoś sie upiera przy twierdzeniu, że jest to liczba symboliczna, to na jakiej podstawie i ile osob liczy prawdziwa liczba?

2. Jeżeli ktoś uważa, że te 144 000, to to samo, co wielka rzesza, to na jakiej podstawie?

Na koniec dwa pytania:

1. Czy utożsamiacie 144 000 z 24 starszymi opisanymi w tych wersetach:

Księga Objawienia 4: 4-6 " A wokoło tronu są dwadzieścia cztery trony i na tych tronach ujrzałem zasiadających dwudziestu czterech starszych, ubranych w białe szaty wierzchnie, a na ich głowach złote korony."

Czy tych 24 starców, to ci sami, którzy zostali opisani tutaj:

Księga Objawienia 5:9-10 "I śpiewają nową pieśń, mówiąc: „Godzien jesteś wziąć zwój i otworzyć jego pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią”."


Porównaj:

Księga Objawienia 1: 5-6 "Temu, który nas miłuje i który własną krwią uwolnił nas od naszych grzechów — i uczynił nas królestwem, kapłanami dla swego Boga i Ojca — właśnie jemu niech będzie chwała i potęga na wieki. Amen."

Ewangelia Łukasza 12:32 „Nie bój się, mała trzódko, gdyż wasz Ojciec uznał za dobre dać wam królestwo."
Ewangelia Łukasza 22:29 "a ja zawieram z wami przymierze — tak jak mój Ojciec zawarł przymierze ze mną — co do królestwa."

List do Hebrajczyków 12:28 "Skoro więc mamy otrzymać królestwo, którym nie można wstrząsnąć, trwajmy w życzliwości niezasłużonej, dzięki której możemy w sposób godny przyjęcia pełnić dla Boga świętą służbę ze zbożną bojaźnią i lękiem."

Ewangelia Mateusza 21:42-43 "Jezus powiedział im: „Czy nigdy nie czytaliście w Pismach: ‚Kamień, który odrzucili budowniczowie, ten stał się głównym kamieniem narożnym. Pojawił się on za sprawą Jehowy i jest cudowny w naszych oczach’? Właśnie dlatego wam mówię: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane NARODOWI wydającemu jego owoce"

O jaki "NARÓD" chodziło Jezusowi i w jakim sensie miał on otrzymać "Królestwo odebrane Boże"? Skoro Jezus mówił o NARODZIE, to dlaczego w Księdze Objawienia 5: 9-10 napisano o wielu narodach: "(.....) swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią"

Czy nie chodzi tutaj o naród duchowy/ Izrael duchowy/ Izrael Boży, to znaczy 24 starców --->144 000 wykupionych z ziemi?

To znaczy opisanych tutaj:

Księga Objawienia 20:4-6 "I ujrzałem trony, i byli ci, którzy na nich zasiedli, i dano im władzę sądzenia. Tak, ujrzałem dusze tych, których stracono toporem za świadczenie o Jezusie i za mówienie o Bogu, tych, którzy nie oddali czci ani bestii, ani jej wizerunkowi i którzy nie przyjęli znamienia na swe czoło ani na rękę. I ożyli, i królowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (Pozostali z umarłych nie ożyli, aż się skończyło tysiąc lat). To jest pierwsze zmartwychwstanie. Szczęśliwy i święty jest każdy, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad tymi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować przez tysiąc lat."

Czy ci królowie, którzy dostąpili pierwszego zmartwychswtania [jak jest pierwsze, to musi być też drugie] i sądzili z Jezusem przez 1000 lat, to między innymi apostołowie:

Ewangelia Mateusza 19: 27-28 "Wtedy Piotr, odpowiadając, rzekł do niego: „Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy w twoje ślady; co właściwie nam z tego przyjdzie?” Jezus rzekł do nich: „Zaprawdę wam mówię: Przy odtworzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na swym chwalebnym tronie, również wy, którzyście poszli w moje ślady, będziecie zasiadać na dwunastu tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela."

Dlaczego napisałem: "między innymi"? Ponieważ na przykład chrześcijanie z Koryntu też będą sądzić świat, ponieważ należa do Izraela Bożego/Izraela duchowego:

List 1 do Koryntian 6:1-2 "Czy ktoś z was, mając sprawę przeciwko drugiemu, śmie iść do sądu przed ludzi nieprawych, a nie przed świętych? Czy nie wiecie, że święci będą sądzić świat? A jeśli świat ma być przez was sądzony, to czy nie potraficie rozsądzać spraw bardzo błahych?"

A jaki świat będzie sądzony przez te 1000 lat?

Księga Objawienia 20:7-10 "A gdy tylko się skończy tysiąc lat, Szatan zostanie wypuszczony ze swego więzienia i wyjdzie, by wprowadzić w błąd narody na czterech narożnikach ziemi, Goga i Magoga, aby je zgromadzić na wojnę. Liczba ich jak piasek morza. I wystąpili na szerokość ziemi, i okrążyli obóz świętych i miasto umiłowane. Ale z nieba zstąpił ogień i ich pożarł. A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków."

Chyba nikt nie twierdzi, że Szatan będzie wpuszczony do nieba, żeby tam kusić ludzi:

Księga Objawienia 12: 7-9 "I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie, ale nie przemógł ani się już nie znalazło dla nich miejsce w niebie. Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie."

No więc jak twierdzicie: będzie raj na ziemi czy nie będzie? Wszyscy wierni słudzy Boży pójdą do nieba, czy tylko część, aby rządzić z Jezusem, a reszta ludzi będzie żyła na ziemi pod panowaniem tego rządu?

Resztę dowodów na to, że będzie raj na ziemi omowiono na podstawie Księgi Izajasza tutaj:

http://a777b777c777.wordp...we-szwiatla.pdf

Dodatki;

Literalny Syjon był cieniem rzeczy przyszłych;

Psalm 2:6 mówiąc: „Ja ustanowiłem mego króla na Syjonie, mojej świętej górze”.

1 Piotra 2:6 "Bo jest w Piśmie: „Oto kładę na Syjonie kamień — wybrany, fundamentowy kamień narożny, drogocenny; i nikt, kto wierzy, na pewno nie dozna rozczarowania”."

Hebrajczyków 12:22-23 " Ale wy przystąpiliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, Jerozolimy niebiańskiej, i do miriadów aniołów,  w ogólnym zgromadzeniu, i do zboru pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, i do Boga, Sędziego wszystkich, i do życia duchowego prawych, którzy zostali doprowadzeni do doskonałości, 24 i do Jezusa, pośrednika nowego przymierza, i do krwi pokropienia, która przemawia lepiej niż krew Abla."

Właśnie na tej niebiańskiej górze Syjon stoi Baranek, Chrystus Jezus, wraz z gronem 144 000 kupionych z ziemi;


Księga Objawienia 14 "I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. "

Izrael Boży (duchowy)

Za WPP;

'IZRAEL BOŻY

Wyrażenie to występuje w Piśmie Świętym tylko raz i odnosi się nie do cielesnych potomków Jakuba, któremu zmieniono imię na Izrael, lecz do Izraela duchowego (Rdz 32:22-28). Biblia mówi zarówno o „Izraelu w sensie cielesnym” (1Ko 10:18), jak i o Izraelu duchowym, którego członkowie nie muszą pochodzić od Abrahama (Mt 3:9). Apostoł Paweł wykazał, że w wypadku „Izraela Bożego” przynależność do obrzezanych potomków tego patriarchy nie ma żadnego znaczenia (Gal 6:15, 16).
Odrzucenie rodowitego Izraela na rzecz narodu duchowego, obejmującego pogan, zostało zapowiedziane już przez proroka Ozeasza; Bóg oznajmił wtedy: „Do tych, którzy nie są moim ludem, powiem: ‚Jesteście ludem moim’” (Oz 2:23; Rz 9:22-25). W stosownym czasie ‛Królestwo Boże zostało zabrane Żydom i dane narodowi wydającemu jego owoce’ (Mt 21:43). Oczywiście rodowici Żydzi też wchodzą w skład Izraela duchowego. Podczas Pięćdziesiątnicy 33 r. n.e. wyłącznie oni oraz prozelici otrzymali ducha świętego (ok. 120 osób, w tym apostołowie) i zostali ochrzczeni (ok. 3000 osób), a później zwiększyli liczbę samych wierzących mężczyzn do ok. 5000 (Dz 1:13-15; 2:41; 4:4). Ale zgodnie ze słowami Izajasza był to „tylko ostatek” wybawiony z odrzuconego narodu (Iz 10:21, 22; Rz 9:27).
Więcej światła na tę sprawę rzucają jeszcze inne wersety. Z symbolicznego drzewa oliwnego wyłamano niektóre „naturalne gałęzie”, a w ich miejsce wszczepiono ‛dzikie’, czyli nie-Izraelitów, toteż wśród tych, którzy ‛rzeczywiście są potomstwem Abrahama, dziedzicami według obietnicy’, narodowość czy pochodzenie nie mają żadnego znaczenia (Rz 11:17-24; Gal 3:28, 29). „Nie wszyscy, którzy wywodzą się z Izraela, rzeczywiście są ‚Izraelem’”. „Albowiem nie ten jest Żydem, kto jest nim na zewnątrz, ani obrzezaniem nie jest to, które jest na zewnątrz, na ciele. Ale ten jest Żydem, kto jest nim wewnątrz, a jego obrzezaniem jest obrzezanie serca przez ducha” (Rz 2:28, 29; 9:6). Ponieważ rodowity Izrael nie wyłonił odpowiedniej liczby członków Izraela duchowego, Bóg „zwrócił uwagę na narody, aby z nich wziąć lud dla swego imienia” (Dz 15:14), i to o nich powiedziano: „Niegdyś nie byliście ludem, lecz teraz jesteście ludem Bożym” (1Pt 2:10). Apostoł Piotr odniósł do duchowego Izraela Bożego słowa wypowiedziane pierwotnie do Izraela cielesnego: „Wy jesteście ‚rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem na szczególną własność’” (1Pt 2:9; Wj 19:5, 6).
Właśnie o Izraelu duchowym jest niewątpliwie mowa w 7 rozdz. Objawienia, na co wskazuje szereg ważnych szczegółów. Podana tam lista 12 plemion różni się od przedstawionej w 1 rozdz. Liczb, gdzie wyliczono plemiona rodowitego Izraela. Poza tym wszelkie dokumenty dotyczące przynależności plemiennej Izraelitów zostały bezpowrotnie zniszczone wraz ze świątynią jerozolimską i kapłaństwem na długo przed 96 r. n.e., gdy Jan otrzymał tę wizję. Co ważniejsze, musi ona harmonizować z omówionymi powyżej wydarzeniami, które rozegrały się po Pięćdziesiątnicy 33 r. Wynika stąd, że wizja Jana wyjawia liczbę członków Izraela Bożego: składa się on ze 144 000 tych, którzy „zostali kupieni spośród ludzi” i stoją na niebiańskiej górze Syjon razem z Barankiem (odrzuconym przez rodowitych Izraelitów) (Obj 7:4; 14:1, 4).'
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-31, 15:12   

144000 to Izrael duchowy. Liczba jest dosłowna. Tak jak wykazałeś w poście tu nie ma mowy o symbolicznej
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-31, 16:25   

W skład 144 tysięcy wchodzą pierworodni z rodzin ludzi wierzących ze wszystkich narodów w tym i z Izraela cielesnego i Polski.
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-07-31, 18:33   

Krystian napisał/a:
144000 to Izrael duchowy. Liczba jest dosłowna. Tak jak wykazałeś w poście tu nie ma mowy o symbolicznej


Odezwę się jak zaczniecie odnosić się do moich argumentów, bo jak na razie to dyskutujecie z własnymi poglądami nie moimi.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2013-07-31, 18:56   

slawek, Tylko,że te twoje argument moze i dobre są ale zdecydowanie za długie. Wyobraź sobie,że ja chcę się do nich ustosunkować prawie np. do każdego zdania, zgadnij jak długo bedę ci odpisywac na tę wklejkę?
Na taka zabawę to ja nie mam czasu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-31, 22:18   

nike napisał/a:
slawek, Tylko,że te twoje argument moze i dobre są ale zdecydowanie za długie. Wyobraź sobie,że ja chcę się do nich ustosunkować prawie np. do każdego zdania, zgadnij jak długo bedę ci odpisywac na tę wklejkę?
Na taka zabawę to ja nie mam czasu.


Masz rację Nike..Są długie, ale też słuszne. Właściwie Sławek zadał pytanie i odpowiedział. Dlatego nie jesteście w stanie się do tego co napisał odnieść. Bo co jeszcze można dodać? Sławku, im pozostało tylko dyskutować z własnymi poglądami, bo nie dałes nikomu szansy się wypowiedzieć..
_________________

 
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2013-07-31, 22:54   

Ja bym miała co napisać wieśku, o to sie nie martw.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-31, 23:15   

Sławek zadał pytanie "Czy w skład 144 000 wchodzą wyłącznie rodowici Żydzi?"i dostał odpowiedź że ze wszystkich narodów Bóg wybiera 144 tysiące królów i kapłanów. Powinien być zadowolony a nie jest, coś mu brakuje. Niech zada następne pytania.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-07-31, 23:41   

Sławku , takie pytanie do ciebie : Skoro liczbę 144 tyś pojmujesz jako dosłowną to dla czego określenie ,,ze wszystkich Plemion Izraela '' nie rozumiesz dosłownie tylko jako przenośnie ?

Cytat:
Ponadto liczba podana w Księdze Objawienia 7:4-8 różni się nieco od listy synów Jakuba (obejmującej Lewiego), będących przodkami plemion Izraelacielesnego Księga


Sprawdź w jaki sposób Tutaj są przedstawiana Plemiona Izraela

4 Mojż.1:4-16

4 Mojż.2:3-29

4 Mojż.13:4-15

1 Mojż.49:1-28

Joz.13-18

Obj.7:5-8

W większości zestawień brakowało jakiegoś Plemienia czyż by miało być to wskazówką że 12 Plemion cielesnego Izraela nie było cielesnym Izraelem ?

Na koniec pomyśl gdyby Bóg definitywnie odrzucił Izraela Cielesnego czy Paweł pisał by w ten sposób ?

Rz 11: 1,2aPytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmniej! Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył."

wers 25 (25) A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, (26) i w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba. (27) A to będzie przymierze moje z nimi, gdy zgładzę grzechy ich. (28) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców. (29) Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Czy te wersety możemy odnieść do Izraela duchowego ?

1) Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba

2) Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi

3) co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców

Jak myślisz czy Izrael duchowy w oczach Boga jest bezbożny ?

Pozdrawiam ..
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-08-01, 11:56   

Skoro poganie w pełni wejdą w skład 144 tysięcy to i wtedy nie będzie już miejsca dla rodowitych żydów by weszli jeszcze do tej grupy. Wtedy w tysiącleciu mogą jedynie żałować że byli tacy zatwardziali i utracili bezpowrotnie taką szansę.
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 12:05   

Oto link do zmodyfikowanego/ poprawionego/uzupełnionego opracowania:

http://a777b777c777.wordp...we-swiatla1.pdf
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-01, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 12:09   

David 77 napisał/a:
Sławku , takie pytanie do ciebie : Skoro liczbę 144 tyś pojmujesz jako dosłowną to dla czego określenie ,,ze wszystkich Plemion Izraela ''


Skoro chodzi o Izrael duchowy, liczba jest symboliczna, wymienione plemiona nie odpowiadają tym, które wymieniano w Izraelu cielesnym, to i liczba jest symboliczna. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój post.

Cytat:
Sprawdź w jaki sposób Tutaj są przedstawiana Plemiona Izraela

4 Mojż.1:4-16

4 Mojż.2:3-29

4 Mojż.13:4-15

1 Mojż.49:1-28

Joz.13-18

Obj.7:5-8


Ja niczego nie będę sprawdzał i liczył, ponieważ wszystko zostało dawno sprawdzone i policzone. Jeżeli chcesz mi coś udowodnić, to porób takie zestawienia, jakie ja porobiłem i w komentarzu napisz jaka jest istota twojej argumentacji. Mi się po prostu nie chce, a nawet nie mam takiego obowiązku, dochodzić do tego, co masz na myśli i następnie z tym dyskutować.

Cytat:
Czy te wersety możemy odnieść do Izraela duchowego ?

1) Przyjdzie z Syjonu wybawiciel i odwróci bezbożność od Jakuba


A wybawiciel, Jezus, to skąd niby przyszedł, z literalnego Syjonu, czy z Nieba?
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-01, 12:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 12:18   

Wiesław S. napisał/a:
nike napisał/a:
slawek, Tylko,że te twoje argument moze i dobre są ale zdecydowanie za długie. Wyobraź sobie,że ja chcę się do nich ustosunkować prawie np. do każdego zdania, zgadnij jak długo bedę ci odpisywac na tę wklejkę?
Na taka zabawę to ja nie mam czasu.


Masz rację Nike..Są długie, ale też słuszne. Właściwie Sławek zadał pytanie i odpowiedział. Dlatego nie jesteście w stanie się do tego co napisał odnieść. Bo co jeszcze można dodać? Sławku, im pozostało tylko dyskutować z własnymi poglądami, bo nie dałes nikomu szansy się wypowiedzieć..


Chyba jestem zbyt 'okrutny' .... i teraz pozostało mi tylko podać link do nowej wersji artykułu;
http://a777b777c777.wordp...we-swiatla1.pdf
Ostatnio zmieniony przez slawek 2013-08-01, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
slawek 

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 86
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 5/19
 26%
Wysłany: 2013-08-01, 12:41   

nike napisał/a:
Ja bym miała co napisać wieśku, o to sie nie martw.


Nike, to podziel test na kolejne odcinki i zgłaszaj swoje obiekcje, tylko najpierw sprawdź czy odpowiedź nie jest już zawarta w tekście. A ja postaram się udzielać odpowiedzi, a i z pewnością Wiesław mi w tym pomoże.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-08-01, 14:32   

ametyst napisał/a:
Sławek zadał pytanie "Czy w skład 144 000 wchodzą wyłącznie rodowici Żydzi?"i dostał odpowiedź że ze wszystkich narodów Bóg wybiera 144 tysiące królów i kapłanów. Powinien być zadowolony a nie jest, coś mu brakuje. Niech zada następne pytania.


A skąd wiesz czy nie jest zadowolony? Myslę że wszystko ok. Skoro ty nie zaprzeczasz to musi być ok...
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14