FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polemika unitariańsko - trynitarna
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-17, 15:48   

konik polny napisał/a:
----------------


E Ty zasłużony, z kim rozmawiasz, mam dedykować i wczytywać się w tekst. Nie byłoby prościej napisać czyj to jest cytat ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-17, 15:50   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:

w sumie mozna nazwac go naszym ludzkim bogiem(przez male b).
Jednak nie jest on Bogiem jedynym ktory jest od zawsze i swoja niesmiertelnosc ma sam w sobie.Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem :roll:

Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. 12


20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24


Nie widze tu Boga Trojjedynego :lol:



Szkoda że, pisząc "Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem " nie dodałeś słowa "Boga"

Na podkreślenia w zapisach biblijnych, zamieszczę te poniższe:

" A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata. "
[Mt 25;31-33 BW].
Bez sprzecznie Syn Człowieczy (nie Boży, dlaczego?) przyjdzie w SWOJEJ chwale, a nie Ojca.
Zwróć uwagę na zwroty:
- przed nim
- swojej prawicy
A jednak Bóg jest jeden i jedyny, jak więc to pogodzić ???

Szkoda że zwroty "jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie" ORAZ " aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy" nie przekonują Cię o złożoności Boga.

Myślę że i ten poniższy wers też nie wzrusza Cię, pomimo że ewidentnie są DWIE OSOBY, a na końcu, JEDNA (jestem) ???
" i wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje i uwielbiony jestem w nich."
[J 17;10 BW].


bla bla bla
szkoda ze nie czytasz co pisze w temacie,co pisalem wczesniej i czytasz chyba Biblie na wyrywki albo przy niewygodnych fragmentach zaslaniasz oczy :)

22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, baby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24

Jestesmy jedno i co ? Czujesz sie nastepna OSOBA :lol:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-17, 15:54   

[quote="olus"]
twardziel napisał/a:
olus napisał/a:

w sumie mozna nazwac go naszym ludzkim bogiem(przez male b).
Jednak nie jest on Bogiem jedynym ktory jest od zawsze i swoja niesmiertelnosc ma sam w sobie.Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem :roll:

Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. 7 Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. 8 Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. 9 Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. 10 Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. 11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. 12


20 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. 22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24


Nie widze tu Boga Trojjedynego :lol:



Szkoda że, pisząc "Chrystus nie jest Ojcem tylko Synem " nie dodałeś słowa "Boga"

Na podkreślenia w zapisach biblijnych, zamieszczę te poniższe:

" A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata. "
[Mt 25;31-33 BW].
Bez sprzecznie Syn Człowieczy (nie Boży, dlaczego?) przyjdzie w SWOJEJ chwale, a nie Ojca.
Zwróć uwagę na zwroty:
- przed nim
- swojej prawicy
A jednak Bóg jest jeden i jedyny, jak więc to pogodzić ???

Szkoda że zwroty "jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie" ORAZ " aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy" nie przekonują Cię o złożoności Boga.

Myślę że i ten poniższy wers też nie wzrusza Cię, pomimo że ewidentnie są DWIE OSOBY, a na końcu, JEDNA (jestem) ???
" i wszystko moje jest twoje, a twoje jest moje i uwielbiony jestem w nich."
[J 17;10 BW].


bla bla bla
szkoda ze nie czytasz co pisze w temacie,co pisalem wczesniej i czytasz chyba Biblie na wyrywki albo przy niewygodnych fragmentach zaslaniasz oczy :)

22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, baby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24

Jestesmy jedno i co ? Czujesz sie nastepna OSOBA :lol:
Bog jest jedyny i ma swojego Syna ktorego obdarzyl wszystkim co prawie ma
jednak nigdy nie bedzie rowny Ojcu i zawzse bedzie mu poddany bo jest tylko
jeden Bog prawdziwy.Prawice,chwaly i co to ma do rzeczy?
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-17, 17:41   

olus napisał/a:


bla bla bla
szkoda ze nie czytasz co pisze w temacie,co pisalem wczesniej i czytasz chyba Biblie na wyrywki albo przy niewygodnych fragmentach zaslaniasz oczy :)

22 I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, baby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. 23 Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. 24

Jestesmy jedno i co ? Czujesz sie nastepna OSOBA :lol:
Bog jest jedyny i ma swojego Syna ktorego obdarzyl wszystkim co prawie ma
jednak nigdy nie bedzie rowny Ojcu i zawzse bedzie mu poddany bo jest tylko
jeden Bog prawdziwy.Prawice,chwaly i co to ma do rzeczy?



Czy zdajesz sobie sprawę co oznacza myśl "tak jak, tak jakby, niby, na wzór" ? My z naszą jednością mamy się jedynie wzorować na jedności Bożej, która była czymś więcej niż jednością duchową " Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał"
[J 12;45 BW].

Pamiętasz reklamę o tym że słowo "prawie" robi wielką różnicę ?

" ...bez niego nic nie powstało, co powstało. " [J 1;3 BW].
" Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w jego ręce. " [J 3;35 BW].
" Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni..." [J 5;20 BW].
"Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam. "
[J 15;15 BW].
A tutaj poniżej szczególny wers. Ojciec weźmie z tego co ma Syn ? czy nie jest to dziwne ???
"Wszystko, co ma Ojciec, jest rowniez moje. Dlatego powiedzialem, ze z mojego wezmie i wam objawi." [J 16;15 BWP].

Też uważam że nigdy nie będzie swoim Ojcem, a jednak kto widział Syna to tym samym widział Ojca. Nie ma określenia "kto widział Jezusa to tak jakby widział Ojca". Subtelna różnica, a jednak...

Zobaczmy na to poddaństwo :
" A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim."
[1 Kor 15;28 BW].
Tak więc Twoja teza że "zawzse bedzie mu poddany" nie pochodzi z Biblii !!!

Ps. co robią baby w Twoim cytacie ? :lol:
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-17, 17:58   

Cytat:
Czy zdajesz sobie sprawę co oznacza myśl "tak jak, tak jakby, niby, na wzór" ? My z naszą jednością mamy się jedynie wzorować na jedności Bożej, która była czymś więcej niż jednością duchową " Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał"
[J 12;45 BW].

Mamy byc jedno jak Chrystus.
a ta jednosc nie czyni z nas Bogow Ojcow jak z Chrystusa nie robi Ojca :roll:
Widzi odbicie chwaly Boga niewidzialnego.Jego Obraz.Nie Jego samego.
Jak namaluje obraz i ci go pokaze bedziesz twierdzil ze to ja stoje przed toba
czy moja obraz ?Chrystus nigdy nie byl i nie bedzie Ojcem czy tez jego ludzkim sobowtorem..jest jego odbiciem.W Nim zamieszkala pelnia boskosci a nie stal sie drugim Bogiem.To duza roznica.Chrystus jest,byl i bedzie tylko i az czlowiekiem.

Cytat:
Pamiętasz reklamę o tym że słowo "prawie" robi wielką różnicę ?

" ...bez niego nic nie powstało, co powstało. " [J 1;3 BW].
" Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w jego ręce. " [J 3;35 BW].
" Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni..." [J 5;20 BW].
"Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam. "
[J 15;15 BW].
A tutaj poniżej szczególny wers. Ojciec weźmie z tego co ma Syn ? czy nie jest to dziwne ???
"Wszystko, co ma Ojciec, jest rowniez moje. Dlatego powiedzialem, ze z mojego wezmie i wam objawi." [J 16;15 BWP].

Też uważam że nigdy nie będzie swoim Ojcem, a jednak kto widział Syna to tym samym widział Ojca. Nie ma określenia "kto widział Jezusa to tak jakby widział Ojca". Subtelna różnica, a jednak...

No to widzisz Jego obraz ale nie ponad materialny byt ktory jest eee w niebiosach :) JW

Cytat:
Zobaczmy na to poddaństwo :
" A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim."
[1 Kor 15;28 BW].
Tak więc Twoja teza że "zawzse bedzie mu poddany" nie pochodzi z Biblii !!!

wers wczesniej.Ciekawe czy celowo wyrywasz wersidla :roll:

27 Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał.
28 A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.

i co widzisz tu jakas rownosc?
Wszystko poddal mu Bog Jedyny procz siebie.
Jezus zawsze mial nad soba Boga i zawsze bedzie mial.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-17, 20:41   

twardziel napisał/a:
konik polny napisał/a:
----------------


E Ty zasłużony, z kim rozmawiasz, mam dedykować i wczytywać się w tekst. Nie byłoby prościej napisać czyj to jest cytat ?


Cytaty są podpisane - jest to Biblia.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-18, 09:09   

olus napisał/a:

Mamy byc jedno jak Chrystus.
a ta jednosc nie czyni z nas Bogow Ojcow jak z Chrystusa nie robi Ojca :roll:
Widzi odbicie chwaly Boga niewidzialnego.Jego Obraz.[u]Nie Jego samego.[/u]
Jak namaluje obraz i ci go pokaze bedziesz twierdzil ze to ja stoje przed toba
czy moja obraz ?Chrystus nigdy nie byl i nie bedzie Ojcem czy tez jego ludzkim sobowtorem..jest jego odbiciem.W Nim zamieszkala pelnia boskosci a nie stal sie drugim Bogiem.To duza roznica.Chrystus jest,byl i bedzie tylko i az czlowiekiem.


Powiadasz że obraz Boga nie jest TYM samym Bogiem, ale TAKIM SAMYM w sensie rodzaju już tak. Popatrzmy na tekst " A kto Mnie widzi, widzi i Tego, ktory Mnie poslal. "
[J 12;45 BP].
Wers ten tak jakby sugerował dwóch Bogów. A jednak Bóg jeden. Jak widać, normalnym ludzkim postrzeganiem, tego się nie pojmie...
Nie prościej przyjąć to na wiarę ?

Powiadasz że Syn Boży był Synem Człowieczym, i będzie Nim nadal. Bardzo trafna uwaga, gdyż Powróci jako Syn Człowieczy. Tak jak wstąpił w ciele Uwielbionym, w takim też Powróci. Dobitnie widać DWIE NATURY. Tego też nie sposób po ludzku zrozumieć. Nie mamy wyjścia jak tylko uwierzyć. Na oglądanie i pełne zrozumienie tego przyjdzie czas. Już wkrótce... :-D

olus napisał/a:
Jezus zawsze mial nad soba Boga i zawsze bedzie mial.


A co powiesz na te słowa Jezusa " Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego." [J 20;17 BW] ???

Jak widać mamy wspólnego Boga. A jednak Bóg jest JEDEN i JEDYNY !!!
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-18, 11:02   

twardziel napisał/a:
A co powiesz na te słowa Jezusa " Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego." [J 20;17 BW] ???


Z tego wersetu wyraźnie widać, że dla Jezusa jak i dla nas Bóg JHWH jest naszym Ojcem Niebieskim.
Są to dwie osoby, gdzie Jezus jest podporządkowany Bogu. Jak wstąpił to zasiadł po prawicy swojego Ojca. Podobnie jak było z Józefem w Egipcie.

(40) Ty będziesz zarządzał domem moim, a do poleceń twoich będzie się stosował cały lud mój, tylko tronem będę większy od ciebie.

Faraon poddał Józefowi wszystko, ale nie uczynił go sobie równym.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-18, 13:20   

Cytat:
Powiadasz że obraz Boga nie jest TYM samym Bogiem, ale TAKIM SAMYM w sensie rodzaju już tak. Popatrzmy na tekst " A kto Mnie widzi, widzi i Tego, ktory Mnie poslal. "
[J 12;45 BP].
Wers ten tak jakby sugerował dwóch Bogów. A jednak Bóg jeden. Jak widać, normalnym ludzkim postrzeganiem, tego się nie pojmie...
Nie prościej przyjąć to na wiarę ?

Powiadasz że Syn Boży był Synem Człowieczym, i będzie Nim nadal. Bardzo trafna uwaga, gdyż Powróci jako Syn Człowieczy. Tak jak wstąpił w ciele Uwielbionym, w takim też Powróci. Dobitnie widać DWIE NATURY. Tego też nie sposób po ludzku zrozumieć. Nie mamy wyjścia jak tylko uwierzyć. Na oglądanie i pełne zrozumienie tego przyjdzie czas. Już wkrótce... :-D


Zaczynasz pisac jak potluczony nawiedzeniec :roll:
mialem cie za ogarnietego czlowieka..Jakich dwoch Bogow?
Odbicie Boga a nie sam Bog ktory poslal swoje odbicie
to znaczym Syna :) .Jakie dwie natury? to ze Chrystus byl pelen
mocy Boze(boskosci) itd.Nie oznacza ze mial rozdwojenie jazni.
Zaczynasz tworzyc gorsze brednie od katolikow(wlasciwie to bzdura katolicka)...ZENADA.
Jak mowi Pismo jeden Jest Bog i jeden posrednik czlowiek
Jezus Chrystus..

Cytat:
A co powiesz na te słowa Jezusa " Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego." [J 20;17 BW] ???

Jak widać mamy wspólnego Boga. A jednak Bóg jest JEDEN i JEDYNY !!!

Twoje logika chyba nie istnijee :lol:
przeciez wlasnie tym cytatem potwierdziles co caly czas ci tlumacze :roll:
ze Chrystus zawsze mial Boga i zawzse bedzie mial.
Oszczedz mi czasu i nie wypisuj bredni..
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-18, 18:39   

JEDEN BÓG KONTRA TRÓJCA - POLSKIE NAPISY
https://www.youtube.com/watch?v=hpi5YaNfl1U

:roll:

The Origin Of The Trinity by William Chalfant
https://www.youtube.com/watch?v=mPnAw-O8B_M

:)
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-22, 11:38   

To co opowiada brzuchaty Robert Sabin, że Jeszua Mesjasz jest Bogiem Wszechmocnym - to są kłamstwa i kompletne bzdury nie mające żadnego poparcia w wersetach Biblijnych. Tak samo nieprawdą jest, że Syn Boży jest Duchem Świętym. Mówca typowy branhamowiec - przekręca wersety biblijne, cytuje typowe zafałszowane wersety jak np. 1 Tym.3 : 16.
Ponadto myli podstawowe pojęcia jak np. stworzenie świata z założeniem świata. Chrystus był przewidziany przed założeniem świata - 1 Moj. 3 : 15 A NIE PRZED JEGO STWORZENIEM !


Mesjasz nigdy nie był Bogiem Wszechmocnym ( hebr. El Szaddaj ), a w proroctwie Izajasza jest nazwany nie El Szaddaj lecz El Gibbor - a to oznacza coś zupełnie innego. Nie jest nazwany Abi olam lecz Abi Ad - " odtąd Ojciec " ( t.zn. od czasu odkąd odkupił ludzi poprzez swoją śmierć ).
Bogiem Wszechmocnym jest tylko JEHOWAH ! Mesjasz to nie JEHOWAH !


____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-22, 14:16   

Cytat:
brzuchaty


:lol: :-D

https://www.youtube.com/watch?v=oj8QyvxjWgY
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-25, 10:37   

No cóż skoro takie zapisy jak te poniższe nie przekonują, to niech każdy pozostanie przy swoim stanowisku.

" Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa[...]Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen. "
[Jud 3;4 i 24-25 BT]
Jedyny Bóg, Zbawca i Władca

"Niegdyś bowiem i my byliśmy nierozumni, oporni, błądzący, służyliśmy różnym żądzom i rozkoszom, żyjąc w złości i zawiści, godni obrzydzenia, pełni nienawiści jedni ku drugim. Gdy zaś ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga, do ludzi, nie ze względu na spórawiedliwe uczynki, jakie spełniliśmy, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego"
[Tyt 3;3-6 BT]
Zbawicielem jest Ojciec i Syn, tego żaden ludzki umysł nie pojmie. Pozostaje więc tylko wiara...

" Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, świadkiem mi jest w sumieniu Duch Święty: odczuwam ogromny smutek i ustawiczny ból w moim sercu. Gotów byłbym dla braci moich być wyłączony i pozostawać z dala od Chrystusa. Są to przecież rodacy moi według ciała. Izraelici, którzy się cieszą przybranym synostwem i chwałą, i przymierzem, i Prawem, i pełnieniem służby Bożej, i obietnicami. Ich są ojcowie, z nich narodził się według ciała Chrystus, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen."
[Rz 9;1-4 BWP]
ORAZ
" Lecz kiedy uczynił to postanowienie, ukazał mu się we śnie anioł Pański i powiedział: Józefie, synu Dawida, nie bój się przyjąć do siebie Maryi, małżonki twojej; to bowiem, co się w niej poczęło, pochodzi od Ducha Świętego. Właśnie ona porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus; On to bowiem uwolni lud swój od jego grzechów."
[Mt 1;20-21 BWP]
Dla mnie te zapisy są wystarczające, żeby Ojca i Syna uznać za jednego i jedynego Boga. Lecz jeśli kogoś to nie przekonuje, niech tak zostanie. Mamy przecież wolny wybór...
A ten poniższy wers przekonuje mnie całkowicie, że Ojciec i Syn są JEDNYM I JEDYNYM BOGIEM. Pomimo że tego nie rozumiem...

" aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał"
[J 5;23 BW]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-25, 15:00   

Cytat:
Dla mnie te zapisy są wystarczające, żeby Ojca i Syna uznać za jednego i jedynego Boga. Lecz jeśli kogoś to nie przekonuje, niech tak zostanie. Mamy przecież wolny wybór...
A ten poniższy wers przekonuje mnie całkowicie, że Ojciec i Syn są JEDNYM I JEDYNYM BOGIEM. Pomimo że tego nie rozumiem...

Brednia totalna ten werset wcale takiego czegoś nie sugeruje..
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-09-25, 17:38   

twardziel,
Cytat:

Dla mnie te zapisy są wystarczające, żeby Ojca i Syna uznać za jednego i jedynego Boga. Lecz jeśli kogoś to nie przekonuje, niech tak zostanie. Mamy przecież wolny wybór...
A ten poniższy wers przekonuje mnie całkowicie, że Ojciec i Syn są JEDNYM I JEDYNYM BOGIEM. Pomimo że tego nie rozumiem...


Hmmm ? Skoro wcześniej stwierdziłeś że Ojciec przekazał wszystko Synowi to jak Syn z Ojcem mogą być tym samym Bogiem ? Czy uważasz że Bóg potrzebował by sobie coś samemu przekazywać ? skoro zawsze wszystko posiadał .
Prawdą jest tak jak to napisał apostoł Paweł Bóg Ojciec przekazał władzę swemu Synowi i wszystko w związku z tym podlega Synowi z Wyjątkiem samego Boga Ojca ,a to z kolei przeczy temu jakoby Syn był z Ojcem jednym i tym samym Bogiem .

1 Kor 15 :28 Wszystko bowiem poddał ( Bóg ) pod stopy ( Syna )jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego ( Boga ) , który mu wszystko poddał.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13