FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyściec
Autor Wiadomość
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-08, 23:49   

Olus napisał/a:
Gdzie te odpowiedzi? :shock: kogo ty chcesz oszukac?sama siebie? :lol:



A teraz czekam na odpowiedz

American Standard Version
Deuteronomy 6:4
Hear, O Israel: Jehovah our God is one Jehovah

Aramaic Bible in Plain English
Mark 12:29
Yeshua said to him, “The first of all the commandments: 'Hear Israel, THE LORD JEHOVAH your God, THE LORD JEHOVAH, he is One.' “

Kogo tutaj Jezus nazywa Jedynym Bogiem?
Kogo Pawel nazywa Jedenym Bogiem od ktorego wszystko pochodzi.
Kto byl/jest Bogiem Jezusa?Do kogo Jezus sie modlil?Kto poddal wszystko Jezusowi procz siebie?[/size]


Dostałeś mnóstwo wersetów, ale wypaczasz je na swoje nieszczęście. Tak jak z Janem gdzie jest wszystko dokładnie. Masz Słowo, które jednocześnie było Bogiem i u Boga, które stało sie ciałem i zaczątkiem wszystkiego. Jest proroctwo Izajasza, że dziecię nazwą Bogiem i Ojcem, zapewnienie Jana chrzciciela, że przyjdzie ten co był długo przed nim i stwierdzenie, że Jan jest głosem wołającym na pustyni a ten głos wg ST miął prostować ścieżki przed jahwe. Syn staje się posłuszny uniża się do śmierci i za to zostaje wywyższony przez Ojca. Do Ojca zwraca się też w modlitwie dając nam przykład jak powinniśmy z Nim rozmawiać i jednocześnie dając przykład pokory.

A co najważniejsze Jezus zapowiada, że On odbuduje świątynie swojego ciała w trzy dni a w innym wersecie pada stwierdzenie, ze wskrzesił go Bóg. Więc albo Jezus mówiąc o świątyni swego ciała kłamał albo coś innego jest na rzeczy. Ja wierzę, że mówił prawdę a jak ty z tym sobie radzisz?

Jeśli potrzebujesz więcej znaków/wersetów by uwierzyc w Jezusa takim jakim był naprawdę to jesteś jak Żydzi, którzy mnóstwo znaków a i tak nie uwierzyli.

To jest moja ostateczna odpowiedź
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-08, 23:56   

Cytat:
Jest proroctwo Izajasza, że dziecię nazwą Bogiem i Ojcem

To proroctwo mowi zupelnie cos innego ;-)
Wystarczy pochylic sie na hebrajskim.
Zydzi nie wierzyli ze przyjdzie Bog/Jahwe
tylko Mesjasz/Czlowiek ktory wyzwoili ich z niewoli i zaprowadzi porzadek
ku chwale Jedynego Boga.


Hebrajczycy czytają to wyrażenie na dwa sposoby;
1) Cudownym Doradcą jest Mocny Bóg, Ojciec Wieczności jest Księciem Pokoju
2) Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.
W obu przypadkach jest to imię teoforyczne nadane zwykłemu śmiertelnikowi jak Elkana - Bóg dał, Eliasz - Bóg Panem czy też inni Bogiem jest YHWH etc...

Myślę, że istotne jest to co napisał Kamil, że żydzi odczytywali to w aspekcie przyszłego wieku co sugeruje LXX. Autor listu do Hebrajczyków 1,2 mówi, iż Bóg wieki uczynił za pośrednictwem tego przez, którego przemówił w dniach ostatnich i którego posadził po swej prawicy tj. człowieka Jezusa. W tym kontekście Jezus staje się Ojcem Wieczności.

Cytat:
Syn staje się posłuszny uniża się do śmierci i za to zostaje wywyższony przez Ojca. Do Ojca zwraca się też w modlitwie dając nam przykład jak powinniśmy z Nim rozmawiać i jednocześnie dając przykład pokory.

To unizenie nie bylo unizenie z bycia Bogiem jakbys chciala :lol:
Cytat:
A co najważniejsze Jezus zapowiada, że On odbuduje świątynie swojego ciała w trzy dni a w innym wersecie pada stwierdzenie, ze wskrzesił go Bóg

Dzieki komu odbuduje? dzieki Jego Bogu
Bog nie moze umrzec,Bog Go wskrzesil,odkupic winny mogl
taki sam Adam ktory zawinil a nie jakas hybryda bogo-czlowiek :lol:
kolejny raz strzelasz sobie kolano :-)
Cytat:

Ile jeszcze razy powtórzysz swoje pseudologiczne argumenty?


Ja powtarzam proste pytania na ktore nabierasz wody w usta
i sa one w oparciu o Pismo


Cytat:
Słowo, które jednocześnie było Bogiem i u Boga, które stało sie ciałem i zaczątkiem wszystkiego.

Niektore tlumaczenia oddaja to boskie slowo itp.
Nie ma tam napisanego ze DRUGA OSOBA BOSKA BYLA U BOGA :)
Cytat:
myślisz, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy stanie się prawdą

Ok slowa Jezusa ze ma Boga i Jest tylko Jeden Bog Jehowa to klamstwa :lol:
Widzisz jak sie dalas urobic swojemu bozkowi?pleciesz taki bzdury ze az mozg trzeszczy.



A teraz czekam na odpowiedz


American Standard Version
Deuteronomy 6:4
Hear, O Israel: Jehovah our God is one Jehovah

Aramaic Bible in Plain English
Mark 12:29
Yeshua said to him, “The first of all the commandments: 'Hear Israel, THE LORD JEHOVAH your God, THE LORD JEHOVAH, he is One.' “


Kogo tutaj Jezus nazywa Jedynym Bogiem?
Kogo Pawel nazywa Jedenym Bogiem od ktorego wszystko pochodzi.
Kto byl/jest Bogiem Jezusa?Do kogo Jezus sie modlil?Kto poddal wszystko Jezusowi procz siebie?[/size]

I co gdzie masz tam napisane ze Jezus jest trzecia osoba boska i tworzy jednego Boga z Jahwe czy tam jest Jahwe?
Nigdzie!Opierasz sie na lipnych tlumaczeniach i dopisujesz do wersetow cos czego tam nie ma.Twoja wiara jest oparta na slomie a nie Slowie Bozym.Ignorujesz fundamentalne prawdy i slowa samego Jezusa wraz z wieksza polowa Biblii(Tanach) w ktorej nie ma slowa o zadnej trojcy i taki politeizm trynitarny jest pietnowany.Biblia sobie nie przeczy
a jesli by przyjac doktryne trojcy to by oznaczalo ze Bog jest jakims oszolomem i Jezus tez.Polecam wiecej badania na wzor berejeczykow a mniej lykania jak pelikan rzymskich basni..
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 00:10   

Olus napisał/a:
A teraz czekam na odpowiedz

American Standard Version
Deuteronomy 6:4
Hear, O Israel: Jehovah our God is one Jehovah

Aramaic Bible in Plain English
Mark 12:29
Yeshua said to him, “The first of all the commandments: 'Hear Israel, THE LORD JEHOVAH your God, THE LORD JEHOVAH, he is One.' “

Kogo tutaj Jezus nazywa Jedynym Bogiem?
Kogo Pawel nazywa Jedenym Bogiem od ktorego wszystko pochodzi.
Kto byl/jest Bogiem Jezusa?Do kogo Jezus sie modlil?Kto poddal wszystko Jezusowi procz siebie?[/size]

I co gdzie masz tam napisane ze Jezus jest trzecia osoba boska i tworzy jednego Boga z Jahwe czy tam jest Jahwe?
Nigdzie!Opierasz sie na lipnych tlumaczeniach i dopisujesz do wersetow cos czego tam nie ma.Twoja wiara jest oparta na slomie a nie Slowie Bozym.Ignorujesz fundamentalne prawdy i slowa samego Jezusa wraz z wieksza polowa Biblii(Tanach) w ktorej nie ma slowa o zadnej trojcy i taki politeizm trynitarny jest pietnowany.Biblia sobie nie przeczy
a jesli by przyjac doktryne trojcy to by oznaczalo ze Bog jest jakims oszolomem i Jezus tez.Polecam wiecej badania na wzor berejeczykow a mniej lykania jak pelikan rzymskich basni..


Dostałeś mnóstwo wersetów, ale wypaczasz je na swoje nieszczęście. Tak jak z Janem gdzie jest wszystko dokładnie. Masz Słowo, które jednocześnie było Bogiem i u Boga, które stało sie ciałem i zaczątkiem wszystkiego. Jest proroctwo Izajasza, że dziecię nazwą Bogiem i Ojcem, zapewnienie Jana chrzciciela, że przyjdzie ten co był długo przed nim i stwierdzenie, że Jan jest głosem wołającym na pustyni a ten głos wg ST miął prostować ścieżki przed jahwe. Syn staje się posłuszny uniża się do śmierci i za to zostaje wywyższony przez Ojca. Do Ojca zwraca się też w modlitwie dając nam przykład jak powinniśmy z Nim rozmawiać i jednocześnie dając przykład pokory.

A co najważniejsze Jezus zapowiada, że On odbuduje świątynie swojego ciała w trzy dni a w innym wersecie pada stwierdzenie, ze wskrzesił go Bóg. Więc albo Jezus mówiąc o świątyni swego ciała kłamał albo coś innego jest na rzeczy. Ja wierzę, że mówił prawdę a jak ty z tym sobie radzisz?

Jeśli potrzebujesz więcej znaków/wersetów by uwierzyc w Jezusa takim jakim był naprawdę to jesteś jak Żydzi, którzy mnóstwo znaków a i tak nie uwierzyli.

To jest moja ostateczna odpowiedź
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 00:18   

Migdalek nie rob wiochy..co mozna to mozna ale bez przesady :roll:
nie znasz odpowiedzi to nie odpowiadaj ale nie wklejaj 10 razy tego
samego posta do ktorego sie odnioslem :roll:

Nie potrafisz odpowiedziec na proste pytania to milcz
Jak to pisalas powtarzanie klamstw nic nie da.


Jezus: 17 Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego"

Jezus jest/byl/bedzie az i tylko Synem czlowieczym a nie Jahwe.
Zawsze podkreslal za ma Boga i jest nim Bog Ojciec/Jahwe/Jehowa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2015-07-09, 00:25   

Migdałek napisał/a:
Słowo, które jednocześnie było Bogiem i u Boga, które stało sie ciałem i zaczątkiem wszystkiego.

Już ten temat był wałkowany na tym forum i ty dalej rozumiesz,ze słowo to Bóg JHWH? Nie przekonały ciebie nawet dowody z pisowni greckiej?

Migdałek napisał/a:
A co najważniejsze Jezus zapowiada, że On odbuduje świątynie swojego ciała w trzy dni


Możesz trochę rozwinąć te trzy dni? Bardzo mnie to interesuje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 00:36   

Jakbys zacytowala jej katechizm to moze by cos z tego bylo a tak marnujesz czas.
Zresza widzisz ze nic do niej niedociera :roll: na proste pytania nie odpowie.
A zion to juz w ogole ... rzucil tekst bez poparcia,napisal amen
i mysli ze blyszczy i stanie sie on prawda :lol:
sa siebie warci :-D


 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:04   

Olus napisał/a:
Nie potrafisz odpowiedziec na proste pytania to milcz
Jak to pisalas powtarzanie klamstw nic nie da.


Już nawet pogrubiłam Ci odpowiedź na Twoje pytania, ale ty nadal jej nie dostrzegasz. Albo po prostu przyjąłes zasadę, ze póki nie odpowiem zgodnie z Twoim tokiem myślania to będziesz mi zarzucał, że nie odpowiedziałam.

Jak nie interesują Cię moje odpowiedzi to nie pytaj a nie urządzasz szopki.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:06   

To nie jest odpowiedz na moje pytanie tylko twoje slabe argumenty ktore runely jak domek z kart.

American Standard Version
Deuteronomy 6:4
Hear, O Israel: Jehovah our God is one Jehovah

Aramaic Bible in Plain English
Mark 12:29
Yeshua said to him, “The first of all the commandments: 'Hear Israel, THE LORD JEHOVAH your God, THE LORD JEHOVAH, he is One.' “

Kogo tutaj Jezus nazywa Jedynym Bogiem?
Kogo Pawel nazywa Jedenym Bogiem od ktorego wszystko pochodzi.
Kto byl/jest Bogiem Jezusa?Do kogo Jezus sie modlil?Kto poddal wszystko Jezusowi procz siebie


Jesli teraz nie dostane odpowiedzi na te dziecinne pytania jak do kogo modlil
sie Jezus,kto mu wszystko poddal,kto jest Bogiem od ktorego wszysytko
pochodzi,i kto byl JEGO BOGIEM to koncze z toba wszelkie dyskusje
i mozesz sie juz tylko pomodlic o brak ignora i tak to nic nie da


ave/adios
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-07-09, 02:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:08   

nike napisał/a:
Już ten temat był wałkowany na tym forum i ty dalej rozumiesz,ze słowo to Bóg JHWH? Nie przekonały ciebie nawet dowody z pisowni greckiej?


Jeśli rozumienie Biblii zależałoby od znajomości pisowni greckiej to oznaczało by, że Biblii nie powinny czytać i interpretować osoby nie znające Greki i mogłaby ona być dostępna tylko dla nielicznego grona uczonych. Wydawało mi się nike, że uparcie dyskredytowałaś taki model twierdząc, że Biblia jest dla wszystkich i każdy sam ma ją czytać i interpretować.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:15   

Olus napisał/a:
To nie jest odpowiedz na moje pytanie tylko twoje slabe argumenty ktore runely jak domek z kart.

American Standard Version
Deuteronomy 6:4
Hear, O Israel: Jehovah our God is one Jehovah

Aramaic Bible in Plain English
Mark 12:29
Yeshua said to him, “The first of all the commandments: 'Hear Israel, THE LORD JEHOVAH your God, THE LORD JEHOVAH, he is One.' “

Kogo tutaj Jezus nazywa Jedynym Bogiem?
Kogo Pawel nazywa Jedenym Bogiem od ktorego wszystko pochodzi.
Kto byl/jest Bogiem Jezusa?Do kogo Jezus sie modlil?Kto poddal wszystko Jezusowi procz siebie


Zaakceptujesz odpowiedź tylko wówczas jak będzie zgadzała się się z Twoimi przekonaniami. A ja Ci takiej nie dam.

Napisałam wprost. Jezus modli się i zwraca do swojego Ojca jako uniżony Syn, który stał się cżłowiekiem/ciałem/ . Jego uniżenie nie zmienia tego kim Bóg był od wieków. Tak samo jak nie zmienia tego powiekszanie liter
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:18   

Olus napisał/a:
To nie jest odpowiedz na moje pytanie tylko twoje slabe argumenty ktore runely jak domek z kart.


Oluś nie zauważył byś prawdy, choćby Cię w tyłek ugryzła. Każdy argument, który nie będzie zgodny z Twoimi przekonaniami będzie Twoim zdaniem słaby.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:20   

Jego uniezenie polegalo na zupelnie czym innym jak podaje tekst
Chcesz byc madrzejsza od tekstu prosze bardzo ale nie pisz ze wierzysz Biblijnie
Jezus mowil ze ma Boga i jest nim Jahwe/Jehowa.Cytowal Tanach na potwierdzenie.
A mimo to niektorzy robia z Jednego Jahwe trzech Jahwe toz to debilizm do potegi :roll:


badz tak dobra i nie pisz do mnie wiecej :) odpowiedzi i tak nie bedzie

don omar- adios
https://www.youtube.com/watch?v=GEaVO8tpmmw

:)
Ostatnio zmieniony przez Olus 2015-07-09, 02:36, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:21   

Olus napisał/a:
Jesli teraz nie dostane odpowiedzi na te dziecinne pytania jak do kogo modlil
sie Jezus,kto mu wszystko poddal,kto jest Bogiem od ktorego wszysytko
pochodzi,i kto byl JEGO BOGIEM to koncze z toba wszelkie dyskusje
i mozesz sie juz tylko pomodlic o brak ignora i tak to nic nie da


Przestań zachowywać się jak rozkapryszony dzieciak. Grozisz mi igorem, bo nie podoba Ci się moja interpretacja Biblii i nie przyjęłam Twojej nauki? I jeszcze profanujesz tak piękny stan jakim jest modlitwa. Naprawdę myślisz, ze mogłabym się modlić o brak ignora :shock: Mogę pomodlić się o twoje nawrócenie
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:23   

Olus napisał/a:

dalej nic...ok
badz tak dobra i nie pisz do mnie wiecej :) odpowiedzi i tak nie bedzie


I tak już spaprałeś mi cały temat przymuszaniem bym odpowiedziała tak jak Ci sie podoba. Tyle stron zmarnowanych.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 02:23   

Użytkownik został dodany do twojej listy ignorowanych. Kliknij Tutaj żeby zobaczyć jego post.
Kliknij Tutaj żeby przejść do swojej listy ignorowanych

szkoda nawet klikac :roll:
nie produkuj sie :-/

https://www.youtube.com/watch?v=GEaVO8tpmmw
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13