FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JEDNA CZY DWIE NADZIEJE ?
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-18, 16:25   JEDNA CZY DWIE NADZIEJE ?

Uwagę moją zwrócił fakt iż mówi się o dwóch nadziejach. Jest to bardzo istotne zagadnienie, rzutujące na to jaka jest nasza nadzieja, świetlana czy nie ?

Podstawą niech będzie te poniższy tekst :

" Prosze was zatem ja, wiezien dla sprawy Pana, zebyscie postepowali w sposob godny powolania, jakie zostalo do was skierowane. Badzcie zawsze pokorni, lagodni, cierpliwi. Znoscie jedni drugich z [prawdziwa] miloscia. Starajcie sie trwac w jednosci, ktora zapewnia wam Duch [Swiety], troszczac sie nawzajem o zachowanie pokoju. Jedno bowiem [stanowicie] cialo, jeden jest tez Duch [Swiety], podobnie jak jedna tylko jest nadzieja, ktora zyjecie dzieki waszemu powolaniu. Jeden jest rowniez Pan, jedna wiara, jeden chrzest; jeden Bog i Ojciec wszystkich. On to rzadzi wszystkimi, dziala przez wszystkich i trwa we wszystkich. Kazdy zas z nas otrzymal jakas szczegolna laske jako dar udzielony mu przez Chrystusa"
[Ef 4;1-7 BWP].

Być może pytanie jakie nasuwa ten fragment jest dość osobiste, jednak jeżeli apostoł Paweł napomina ten zbór, żeby dbali o swoje powołanie. Dlatego i ja zadam pytanie do współczesnych. Czy czujemy się powołani i do czego ?
Pytam tak gdyż ma to bezpośredni związek z nadzieją. No właśnie, nadzieja czego ?

Może w formie krótkiego świadectwa, jest ktoś w stanie napisać, czy widzi u siebie coś co może służyć bratu\siostrze ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-18, 17:09   

Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27)
Juz chyba byl podobny temat.
Oczywiscie ze jedna :) chociaz niektore denominacje twierdza ze poniekad dwie.
Powolani? heh chyba wszyscy sa powolani do jakis tam celow a przede wszystkim zbaiwenia.Jednak nie wszyscy beda zbawieni.Powolani do zbawienia?
gloszenia?a moze jezykow?chyba jednak nie kazdy ma dar :roll:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-18, 17:22   

olus napisał/a:
Postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd (Hbr 9, 27)
Juz chyba byl podobny temat.
Oczywiscie ze jedna :) chociaz niektore denominacje twierdza ze poniekad dwie.
Powolani? heh chyba wszyscy sa powolani do jakis tam celow a przede wszystkim zbaiwenia.Jednak nie wszyscy beda zbawieni.Powolani do zbawienia?
gloszenia?a moze jezykow?chyba jednak nie kazdy ma dar :roll:


Mile i pozytywnie mnie zaskoczyłeś, pisząc o jednej nadziei.

Ja czuje się powołany żeby zwiastować żywego (nie w Tabernakulum) Chrystusa. Gdyż darmo otrzymałem zbawienie, dlatego darmo pragnę go przekazać innym.

No właśnie, chodzi mi o te inne...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-18, 18:21   

Wypracować sobie trzeba to zbawienie, wytrwać do końca.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-18, 19:22   

Cytat:
No właśnie, chodzi mi o te inne...

Te inne twierdza ze nie kazdy mial do konca szanse :roll: (czy jakos tak)
Sa tu na forum takie osoby..ciekawe czy sie wypowiedza :)
Cytat:
Mile i pozytywnie mnie zaskoczyłeś, pisząc o jednej nadziei.

Biblia raczej nie daje podstaw aby myslec inaczej.
Cytat:
Ja czuje się powołany żeby zwiastować żywego (nie w Tabernakulum) Chrystusa. Gdyż darmo otrzymałem zbawienie, dlatego darmo pragnę go przekazać innym.

adoracja Jezusa w monatrancji i do tego online jest calkiem ok.

„Dziś adoracja nocna. Nie mogłam brać udziału w niej z powodu słabego zdrowia, jednak nim zasnęłam, łączyłam się z siostrami adorującymi. W godzinie od czwartej do piątej nagle zostałam zbudzona, usłyszałam głos, abym wzięła udział w modlitwie z tymi osobami, które teraz adorują. Poznałam, że jest wśród adorujących dusza, która się za mnie modli. Kiedy się pogrążyłam w modlitwie, zostałam w duchu przeniesiona do kaplicy i ujrzałam Pana Jezusa wystawionego w monstrancji; na miejscu monstrancji widziałam chwalebne oblicze Pana i powiedział mi Pan: co ty widzisz w rzeczywistości, dusze te widzą przez wiarę. O, jak bardzo mi jest miła ich wielka wiara. Widzisz, że choć na pozór nie ma we mnie śladu życia, to jednak w rzeczywistości ono jest w całej pełni i to w każdej Hostii zawarte; jednak abym mógł działać w duszy, dusza musi mieć wiarę. O, jak miła Mi jest żywa wiara.” (św. s. Faustyna Kowalska]

www.adoracja.net/zakladka...kaplica-on-line

http://www.navanparish.ie/chapel-live.html

http://www.fortheloveofgo...-online-rosary/

dobra starczy tych okropienstw :lol:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-19, 10:11   

konik polny napisał/a:
Wypracować sobie trzeba to zbawienie, wytrwać do końca.


Wypracować to inaczej, osiągnąć. Zaś Słowo Boże jednoznacznie mówi :
" gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę..."
[Rz 3;23-25 BW].
Tak więc nie ma nawet wzmianki o zasłużeniu sobie, wykonał to Syn Boży - Syn Człowieczy. A naszą powinnością jest tylko wiara i wytrwanie w tej ufności do końca, jakikolwiek on by nie był.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-19, 10:22   

olus napisał/a:
Cytat:
Mile i pozytywnie mnie zaskoczyłeś, pisząc o jednej nadziei.

Biblia raczej nie daje podstaw aby myslec inaczej.


W tym punkcie mówię okej. Chwała Bogu !
Jednak to o czym piszesz poniżej, już nie mogę tak powiedzieć, gdyż Biblia nie daje podstaw żeby tak myśleć. Jednak w tym wątku o tym nie rozmawiajmy.

olus napisał/a:
adoracja Jezusa w monatrancji i do tego online jest calkiem ok.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-19, 14:39   

twardziel napisał/a:
Jednak to o czym piszesz poniżej, już nie mogę tak powiedzieć, gdyż Biblia nie daje podstaw żeby tak myśleć. Jednak w tym wątku o tym nie rozmawiajmy.


Twardzielu źle zrozumiałeś Olusa. Zobacz jakim zdaniem kończy swój post :

olus napisał/a:
dobra starczy tych okropienstw
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-19, 14:43   

twardziel napisał/a:
Jest to bardzo istotne zagadnienie, rzutujące na to jaka jest nasza nadzieja, świetlana czy nie ?

Moim zdaniem, jeśli są dwie to obie są świetlane :-)
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-19, 16:39   

twardziel napisał/a:
konik polny napisał/a:
Wypracować sobie trzeba to zbawienie, wytrwać do końca.


Wypracować to inaczej, osiągnąć. Zaś Słowo Boże jednoznacznie mówi :
" gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę..."
[Rz 3;23-25 BW].
Tak więc nie ma nawet wzmianki o zasłużeniu sobie, wykonał to Syn Boży - Syn Człowieczy. A naszą powinnością jest tylko wiara i wytrwanie w tej ufności do końca, jakikolwiek on by nie był.


Cytat:
Właśnie za sprawą tej życzliwości niezasłużonej zostaliście wybawieni przez wiarę; i nie stało się to dzięki wam — jest to dar Boży.


(Rzymian 5:17) Bo jeśli wskutek wykroczenia jednego człowieka śmierć królowała przez tego jednego, to tym bardziej ci, którzy otrzymują obfitość niezasłużonej życzliwości i wspaniałomyślnego daru prawości, będą królować w życiu przez jednego — Jezusa Chrystusa.
(Rzymian 6:23) Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć, lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana.
(Efezjan 1:7) Przez niego dostępujemy uwolnienia na podstawie okupu dzięki jego krwi, owszem, przebaczenia naszych wykroczeń, stosownie do bogactwa jego niezasłużonej życzliwości.

Teraz o wytrwaniu.
Ale kto wytrwa do końca, ten zostanie wybawiony.

Mateusza 24:13
Skoro więc otacza nas tak wielki obłok świadków, my też odłóżmy wszelki ciężar i grzech, który nas łatwo omotuje, i biegnijmy wytrwale w wyznaczonym nam wyścigu, 2 uważnie wpatrując się w Naczelnego Pełnomocnika i Udoskonaliciela naszej wiary, Jezusa. Dla zgotowanej mu radości zniósł on pal męki, gardząc hańbą, i zasiadł po prawicy tronu Boga. 3 Istotnie, zważajcie bacznie na tego, który zniósł tak nieprzyjazną mowę grzeszników, przeciwną ich własnemu dobru, abyście się nie znużyli i nie ustali w waszych duszach

Hebrajczyków 12:1-3
. 23 Sługami Chrystusa są? Odpowiadam jak szaleniec — ja jestem wybitniejszym: w trudach częściej, w więzieniach częściej, w razach nad miarę, często bliski śmierci. 24 Od Żydów otrzymałem pięć razy po czterdzieści uderzeń bez jednego, 25 trzy razy byłem bity rózgami, raz kamienowany, trzy razy przeżyłem rozbicie się statku, noc i dzień spędziłem na głębinie; 26 często w wędrówkach, w niebezpieczeństwach na rzekach, w niebezpieczeństwach ze strony rozbójników na drogach, w niebezpieczeństwach ze strony własnego rodu, w niebezpieczeństwach ze strony narodów, w niebezpieczeństwach w mieście, w niebezpieczeństwach na pustkowiu, w niebezpieczeństwach na morzu, w niebezpieczeństwach między fałszywymi braćmi, 27 w trudzie i mozole, często w bezsennych nocach, w głodzie i pragnieniu, wielekroć w powstrzymywaniu się od pokarmu, w zimnie i nagości

2 Kor 11:23-27
 Oby więc Bóg, który udziela wytrwałości i pociechy, sprawił, abyście mieli między sobą takie samo nastawienie umysłu, jakie miał Chrystus Jezus

Rzymian 15:5
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-19, 17:11   

Bobo napisał/a:

Moim zdaniem, jeśli są dwie to obie są świetlane :-)


Jesteśmy wolnymi ludźmi i każdy może mieć swoje osobiste zdanie. lecz zdaniem Bożej woli jest JEDNA NADZIEJA !!!
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-19, 17:18   

konik polny napisał/a:
WERSETY...


Koniku wersety te są mi bardzo dobrze znane. Napisz jak rozumiesz każdy z nich z osobna !
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-19, 17:54   

twardziel napisał/a:
lecz zdaniem Bożej woli jest JEDNA NADZIEJA !!!


Jak więc wyjaśniasz dwa miejsca zbawienia:

Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze. (Ps 37:29)
Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię (Mat 5:5)

z niebem? Gdyż zdaje się pisząc o 'jednej nadziei' sprowadzasz ją tylko do nieba?
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-19, 18:49   

twardziel napisał/a:
konik polny napisał/a:
WERSETY...


Koniku wersety te są mi bardzo dobrze znane. Napisz jak rozumiesz każdy z nich z osobna !

Tu chodzi o wytrwałość. Wytrwałość jest cechą która do czegoś zobowiązuje. Bez jakiegoś celu wytrwałość jest niepotrzebna, bo do niczego nie obliguje.
Natomiast wytężanie się, trwanie w wierze i inne rzeczy są wyznacznikiem jakieś celu.
Celem jest wytrwanie do końca - w czym - w wierze. Nagroda za to życie wieczne.
Na życie wieczne musimy sobie zasłużyć, a nie mamy go z łaski. Łaska to to, że mamy taką możliwość. Możliwość to brama, a nasze życie oparte na wierze i uczynkach to klucz do tej bramy, albo nie.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-19, 19:04   

Bobo napisał/a:


Jak więc wyjaśniasz dwa miejsca zbawienia:

Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze. (Ps 37:29)
Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię (Mat 5:5)

z niebem? Gdyż zdaje się pisząc o 'jednej nadziei' sprowadzasz ją tylko do nieba?


Jakie dwa miejsca zbawienia ?

Co oznacza słowo "niebo" ? Czyż nie obecność Boga ? Tak więc niebo najprawdopodobniej będzie na NOWEJ ZIEMI. Gdyż stara\aktualna będzie zniszczona.
Ogród Eden też był umiejscowiony na ziemi, a mimo to był tam Bóg. Myślę że dywagacje na kwestia gdzie Bóg umieści swoje dzieci, jest bezcelowa. Istotne jest że mamy obietnicę : " ...Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. "
[J 14;2-3 BW]. :-D
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14