FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JEDNA CZY DWIE NADZIEJE ?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2014-09-20, 18:34   

twardziel napisał/a:
Nie można budować doktryn na podstawie swoich przemyśleń.

Nie swoich,-- biblijnych. Sam na tej stronie piszesz tak:
twardziel napisał/a:
Klasą niewybranych są potępieni. Natomiast klasa niebiańska\wybranych, to ci co oczekują życia wiecznego. W Piśmie Świętym znaleźć można jedynie takie podziały Jest tylko DOBRO i ZŁO. Służyć można jedynie Bogu, lub Szatanowi. Nie ma trzeciej alternatywy !!!
A jeśli już nawet, to ta niby szansa jest osiągnięciem tego samego co ci którzy już teraz są wierzący. To tak czy siak, wychodzi że Biblia ma słuszność, że jest jedna nadzieja.

Piszesz na raz o wszystkim, i jest to bardzo nie spójne co pisze, warto pisać posty krótsze i do konkretnego tematu, czy tekstu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-20, 18:38   

od 607 do 537 roku p.n.e., Izraelici byli pozbawieni usług arcykapłana z rodu Aarona, nie pełnili też służby podkapłani i pomagający im lewici, ponieważ świątynia, w której ci poprzednio sprawowali swoje funkcje, leżała w gruzach
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-20, 18:46   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:


Co takiego ? druga szansa dla tych co odrzucili Jezusa?
watpie :roll:

Pan Jezus objawi się z nieba... w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa” (2 Tes. 1,7-8).


Napisałem 'Będą mieć jeszcze szansę (tak jakby drugą szansę) w okresie Milenium. Tak ja to widzę i rozumiem" tak więc jest to mój prywatny wniosek. Jednak oparty na biblijnych przesłankach. Takich że w okresie milenijnym, będą składane ofiary.

Boża Miłość jest WIELKA...Pomyśl jakie wielkie rzesze ludzi nie uznają Boga i też sporo jest "chrześcijan" którzy mają ładną wizytówkę, ale żyją po swojemu. I chciałbyś ich od razu wtrącić do jeziora ognistego ? Przecież to miejsce nie jest przygotowane dla ludzi, lecz dla Diabła...

Milosc ale i sprawiedliwosc.


(41) A potem powie do tych z lewej strony: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i aniołom jego. (42) Byłem bowiem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić. (43) Byłem bez domu, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i uwięziony, a nie przyszliście do Mnie. (44) A wtedy ci znów zapytają Go: Panie, kiedyż widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, bezdomnym albo nagim, chorym lub uwięzionym, a nie przyszliśmy Ci z pomocą? (45) A On im odpowie: Zaprawdę mówię wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu spośród najmniejszych, nie uczyniliście tego i Mnie. (46) I pójdą stamtąd: ci na wieczne potępienie, a sprawiedliwi do życia wiecznego.


"Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie." ( Rzym 2, 5-8).


Nie widze tu miejsca na druga szanse.
albo odrzucasz laske albo nie.Grzesznikow nie spokta nic dobrego.
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-20, 19:05   

olus napisał/a:
albo odrzucasz laske albo nie


Jak 'laska' jest brzydka to trza odrzucić :mrgreen:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 19:15   

olus napisał/a:

Milosc ale i sprawiedliwosc.


(41) A potem powie do tych z lewej strony: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i aniołom jego. (42) Byłem bowiem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić. (43) Byłem bez domu, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i uwięziony, a nie przyszliście do Mnie. (44) A wtedy ci znów zapytają Go: Panie, kiedyż widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, bezdomnym albo nagim, chorym lub uwięzionym, a nie przyszliśmy Ci z pomocą? (45) A On im odpowie: Zaprawdę mówię wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu spośród najmniejszych, nie uczyniliście tego i Mnie. (46) I pójdą stamtąd: ci na wieczne potępienie, a sprawiedliwi do życia wiecznego.


"Oto przez swoją zatwardziałość i serce nieskłonne do nawrócenia skarbisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia się sprawiedliwego sądu Boga, który odda każdemu według uczynków jego: tym, którzy przez wytrwałość w dobrych uczynkach szukają chwały, czci i nieśmiertelności - życie wieczne; tym zaś, którzy są przekorni, za prawdą pójść nie chcą, a oddają się nieprawości - gniew i oburzenie." ( Rzym 2, 5-8).


Nie widze tu miejsca na druga szanse.
albo odrzucasz laske albo nie.Grzesznikow nie spokta nic dobrego.



Oczywiście masz rację. Nie myśl sobie że należę do grupy wierzących co tylko widzą jeden Boży atrybut. Niezaprzeczalnie, Bóg jest Ogniem Trawiącym.
Jednak myślę sobie o Wielkim Ucisku. Tam też będą święci omyci Krwią Baranka, chociaż będą musieli przepłacić to oddaniem życia fizycznego. Bo przecież Kościoła już na ziemi nie będzie, a jednak ludzie jeszcze będą zbawiani.

" Zobaczyłem też trony, na których zasiadali posiadający władzę sądzenia. I ujrzałem dusze wszystkich ściętych za to, że świadczyli o Jezusie i o słowie Bożym, oraz dusze tych, którzy zginęli, ponieważ nie chcieli złożyć hołdu Bestii ani jej obrazowi, ani nie pozwolili wycisnąć znamienia na swym czole albo ręce. Wszyscy oni zmartwychwstali i przez tysiąc lat królowali z Chrystusem."
[Ap 20;4 BWP].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-20, 20:41   

no nie wiem czy nie bedzie :roll:

http://gizycko.baptysci.p...zas_ucisku.html

w koncu ci ludzie tez naleza do kosciola i bedzie to raczej pierwsza szansa.

Cytat:

Jak 'laska' jest brzydka to trza odrzucić


racja :)
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-21, 10:52   

olus napisał/a:
no nie wiem czy nie bedzie :roll:

http://gizycko.baptysci.p...zas_ucisku.html

w koncu ci ludzie tez naleza do kosciola i bedzie to raczej pierwsza szansa.


Bardzo dobry artykuł, dzięki. Rozumiem że Ty preferujesz opcje drugą w tym artykule ?

Uważam że chrześcijanie którzy poniosą śmierć swoim ziemskich ciał, nie będą stanowić Kościoła\Oblubienicy Jezusa Chrystusa. A dlaczego to myślę że to poniższe jest znamienne :

" Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona."
[Łuk 17;34-35 BT].
ORAZ
" Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą. Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona."
[Mt 24;35-41 BT].

Jeśli porwanie\pochwycenie Kościoła miałoby być po Wielkim Ucisku. To gdzie drugi\druga mieliby zostać i w jakim celu ?
Przy okazji też widać tę JEDNĄ NADZIEJĘ, mam na myśli tych zabranych. Bo gdzie zostaną zabrani z ziemi ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-21, 15:28   

Cytat:
i w jakim celu ?


Objawienie 7:9 Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. 10 I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.... 14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

To juz nie jest kosciol Bozy i Obluubienica ? :-D

„przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego”? (Dzieje 14,22).

Cytat:
Ty preferujesz opcje drugą w tym artykule ?

sklaniam sie ku drugiej ale rozwazam obie :)

http://purytanin.wordpres...rzez-heretykow/
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-21, 19:26   

olus napisał/a:
Cytat:
i w jakim celu ?


Objawienie 7:9 Potem widziałem, a oto tłum wielki, którego nikt nie mógł zliczyć, z każdego narodu i ze wszystkich plemion, i ludów, i języków, którzy stali przed tronem i przed Barankiem, odzianych w szaty białe, z palmami w swych rękach. 10 I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.... 14 I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.

To juz nie jest kosciol Bozy i Obluubienica ? :-D

„przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego”? (Dzieje 14,22).



Zauważ że ci święci w Wielkim ucisku, wszyscy poniosą śmierć fizyczną :

" I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. "

[Ap 13;15 BW].
ORAZ
" I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. "
[Ap 20;4 BW].

Natomiast w opisie zabranych i pozostawionych, mowa jest o żywych ludziach. Tak wiec z tego faktu płynie wniosek że święci zabici, którzy ożyją w Milenium, nie mogą stanowić Kościoła...

Natomiast to co cytujesz w Dz 14;22, nie jest Wielkim Uciskiem, o jakim mówi Pan Jezus i prorok Daniel :
" Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie."
[Mt 24;21 BW]

"Trzeciego roku Cyrusa, króla perskiego, objawiło się słowo Danielowi, zwanemu Baltazarem. To słowo jest prawdziwe, a treścią jego wielki ucisk. I zważał na słowo, a w widzeniu dane mu było zrozumienie."
[Dan 10;1 BW].

Opcje Pochwyceń Kościoła zapewne można rozważać w innych wątkach... ewntualnie wskaż mi.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-22, 02:19   

Jedni sa z malych usciskow inni z duzych :)



„I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.” Obj. 15:2


“Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych.”


to co stanowia? swieci to chyba raczej w kosciele?

https://www.youtube.com/watch?v=MN7i0U4GMt0
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-22, 13:05   

olus napisał/a:
Jedni sa z malych usciskow inni z duzych :)



„I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.” Obj. 15:2


“Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych.”


to co stanowia? swieci to chyba raczej w kosciele?


Myślę iż ten poniższy wers jest dostateczną wskazówką że jednak Kościół Jezusa Chrystusa ominie Wielki Ucisk - Dzień Pański...

" Skoro bowiem zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja ciebie zachowam od godziny próby, która ma przyjść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować tych, co mieszkają na ziemi."
[Ap 3;10 BP]
" Abowiemeś zachował słowo cierpliwości mojej, ja też ciebie wybawię z czasu pokusy, co przyjdź ma na wszytek świat, ku doświadczeniu obywatelów ziemie. "
[BB]
" Żeś zachował słowo cierpliwości mojej, ja też cię zachowam od godziny pokuszenia, która przyjdzie na wszystek świat, aby doświadczyła mieszkających na ziemi; "
[BG]
"Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi."
[BT]
"Ponieważ zachowałeś nakaz o mojej wytrwałości, i Ja zachowam cię od godziny próby, która ma nadejść na cały zamieszkały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi."
[INTERLINIA]

Bądź uprzejmy odnieść się do mojego wniosku, że skoro ci święci odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem oraz nad liczbą imienia jego i ponieśli śmierć fizyczną. Zaś kiedy jedni zostaną zabrani a drudzy będą pozostawieni. To zapewne chodzi o żywych ludzi.
Coś tu nie gra, nie sądzisz ?






Natomiast w opisie zabranych i pozostawionych, mowa jest o żywych ludziach. Tak wiec z tego faktu płynie wniosek że święci zabici, którzy ożyją w Milenium, nie mogą stanowić Kościoła...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-09-22, 13:07   

Jak to wreszcie jest?

1. Część ludzi żyć będzie na ziemi, część w niebie
2. Wszyscy w niebie
3. Wszyscy na ziemi
4. Wszyscy na nowej ziemi i w nowym niebie, jako całości

Który z podpunktów jest prawidłowy?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-22, 13:26   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:
Jedni sa z malych usciskow inni z duzych :)



„I widziałem jakby morze szkliste zmieszane z ogniem, i tych, którzy odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem, i nad liczbą imienia jego; ci stali nad morzem szklistym, trzymając harfy Boże.” Obj. 15:2


“Jeśli kto do niewoli jest przeznaczony, idzie do niewoli, jeśli kto na zabicie mieczem – musi być mieczem zabity. Tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych.”


to co stanowia? swieci to chyba raczej w kosciele?


Myślę iż ten poniższy wers jest dostateczną wskazówką że jednak Kościół Jezusa Chrystusa ominie Wielki Ucisk - Dzień Pański...

" Skoro bowiem zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja ciebie zachowam od godziny próby, która ma przyjść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować tych, co mieszkają na ziemi."
[Ap 3;10 BP]
" Abowiemeś zachował słowo cierpliwości mojej, ja też ciebie wybawię z czasu pokusy, co przyjdź ma na wszytek świat, ku doświadczeniu obywatelów ziemie. "
[BB]
" Żeś zachował słowo cierpliwości mojej, ja też cię zachowam od godziny pokuszenia, która przyjdzie na wszystek świat, aby doświadczyła mieszkających na ziemi; "
[BG]
"Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości i Ja cię zachowam od próby, która ma nadejść na cały obszar zamieszkany, by wypróbować mieszkańców ziemi."
[BT]
"Ponieważ zachowałeś nakaz o mojej wytrwałości, i Ja zachowam cię od godziny próby, która ma nadejść na cały zamieszkały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi."
[INTERLINIA]

Bądź uprzejmy odnieść się do mojego wniosku, że skoro ci święci odnieśli zwycięstwo nad zwierzęciem i jego posągiem oraz nad liczbą imienia jego i ponieśli śmierć fizyczną. Zaś kiedy jedni zostaną zabrani a drudzy będą pozostawieni. To zapewne chodzi o żywych ludzi.
Coś tu nie gra, nie sądzisz ?






Natomiast w opisie zabranych i pozostawionych, mowa jest o żywych ludziach. Tak wiec z tego faktu płynie wniosek że święci zabici, którzy ożyją w Milenium, nie mogą stanowić Kościoła...


a moze ty sie w koncu odniesiesz a nie bedziesz zapodowal dalej swoja wesola tworczosc :) Czy swieci z wielkiego ucisku to juz nie kosciol?to jakis pod gatunek?
Nie ogladales filma i bredzisz! a kto zostanie zabrany i w jakim celu?
zbawiony czuy potepiony?
radze wlaczaj filma ktorego zapodalem bo to juz jest szczyt szczytow obludy krazacej w kosciolach w 21 wieku a mi sie nie chce wszystkie pisac.Jezus nie obiecywal zabrania tylko ochrone i o
to tez sie modlil.Kiedy na egipt spadaly plagi to lud bozy nie byl zabrany tylko chroniony...tak bylo zawsze!

BartkuJa obstawiam 4 :)
to pochwycenie niby do nieba roznie mozna interpretowac.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-27, 15:00   

olus napisał/a:


a moze ty sie w koncu odniesiesz a nie bedziesz zapodowal dalej swoja wesola tworczosc :) Czy swieci z wielkiego ucisku to juz nie kosciol?to jakis pod gatunek?
Nie ogladales filma i bredzisz! a kto zostanie zabrany i w jakim celu?
zbawiony czuy potepiony?
radze wlaczaj filma ktorego zapodalem bo to juz jest szczyt szczytow obludy krazacej w kosciolach w 21 wieku a mi sie nie chce wszystkie pisac.Jezus nie obiecywal zabrania tylko ochrone i o
to tez sie modlil.Kiedy na egipt spadaly plagi to lud bozy nie byl zabrany tylko chroniony...tak bylo zawsze!


Obejrzałem film i gdybym nie stał mocno w wierze, to dopiero zacząłbym bredzić. Szatan jest bardzo przebiegły i też zna Biblię. Podobnie jak ten gość w tym materiale.
Lecz na szczęście mamy wolną wolę...i możemy sami decydować. Posłuchałem (a raczej poczytałem) już jedną naukę tego gościa i wydała mi się okej. Lecz z tym co jest tutaj to już niestety nie moge się zgodzić.
Przykładowo:

1.12 38- do 40 MINUTA
"kąkol zostanie zabrany a pszenica pozostawiona by jaśnieć "
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-27, 16:48   

no co?

(29) Lecz On odpowiedział: Nie, żebyście wyrywając kąkol nie zniszczyli przypadkiem i pszenicy. (30) Pozwólcie jednemu i drugiemu rosnąć aż do żniwa. A podczas żniw powiem robotnikom: Zbierzcie naprzód kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a potem zniesiecie pszenicę do mojego spichlerza.

O jakich żniwach mowa? Tych ostatecznych. I znowu, kto jest zabrany? Kąkol (niesprawiedliwi)


A potem zostawiając rzesze, przybył do domu. Wtedy uczniowie przyszli do Niego i powiedzieli:
Wytłumacz nam przypowieść o kąkolu na roli. A On odpowiadając im rzekł: Tym, który zasiewa
dobre ziarno, jest Syn Człowieczy. Rolą jest świat, dobrym ziarnem są poddani królestwa.
Kąkolem są synowie diabła, ów nieprzyjaciel, który zasiał kąkol, to szatan. Żniwem jest koniec
świata, a żniwiarzami aniołowie. Podobnie jak zbiera się kąkol i spala w ogniu, tak też będzie przy
końcu świata. Syn Człowieczy wyśle swoich aniołów, a ci zgromadzą z Jego królestwa wszystkie
zgorszenia i wszystkich, którzy się dopuszczają nieprawości. I wrzucą ich do ognistego pieca,
gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów. Tymczasem sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w
królestwie ich Ojca. Kto ma uszy, niech słucha.


I znowu widzimy, że kąkol (niesprawiedliwi) jest zabrany, a pszenica (sprawiedliwi) pozostają, by
jaśnieć. Spójrzmy na inne potwierdzenie – Łuk 17:23-35

I będą wam mówić: Oto jest tu lub tam. Nie chodźcie tam i nie naśladujcie ich. Jak błyskawica
ukazując się na niebie, oświetla całe niebo, tak też będzie z Synem Człowieczym w Jego dniu.
Lecz najpierw musi wiele wycierpieć i być odrzuconym przez to pokolenie. I jak było w czasach
Noego, tak też będzie za dni Syna Człowieczego: jedli, pili, żenili się, wychodziły za mąż - aż do
chwili, kiedy to Noe wszedł do arki. Potem przyszedł potop i zniszczył wszystkich. Podobnie
zresztą działo się za czasów Lota: jedli, pili, kupowali, sprzedawali, uprawiali pola i budowali.
Tego zaś dnia, kiedy to Lot wyszedł z Sodomy, spadły z nieba ogień i siarka i wytraciły
wszystkich. Tak też będzie wtedy, kiedy pojawi się Syn Człowieczy. Gdy ktoś będzie się
znajdował w owym czasie na dachu, mając jeszcze swoje rzeczy wewnątrz domu, niech nie wraca,
żeby je zabrać. Podobnie też gdy ktoś będzie się znajdował na polu, niech nie wraca.
Przypomnijcie sobie żonę Lota. Ktokolwiek usiłuje ocalić swoje życie, straci je; ten zaś, kto by je
stracił, znów będzie żył. Mówię wam, że owej nocy będą dwaj na tym samym posłaniu: jeden
będzie zabrany, a drugi zostanie. Dwie kobiety będą obracały żarna: jedną zabiorą, a druga
pozostanie.


I znowu, kto jest zabrany? Źli. A kto zostaje? Sprawiedliwi.
Przeczytajmy Przyp 10:29-30


Niewinni u Pana znajdują schronienie, a dla złoczyńców zaś Pan gotuje zgubę. Sprawiedliwy
nigdy nie zastanie wykorzeniony, zły nie ostanie się na ziemi.



Amen!

https://koscioldrogi.files.wordpress.com/2014/06/pochwycenie-pl.pdf
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14