FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dieta biblijna
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-23, 23:11   

Bobo napisał/a:
Listek napisał/a:
Jeśli Bóg Cię nie przekonał to ja na pewno tego nie zrobię.


Bóg mnie nie przekonuje do niespożywania wieprzowiny. Czytaj wyżej. Co najwyżej Ty mylnie a nawet rzekłbym, pokrętnie, interpretujesz Biblię. Kompletnie nie rozumiesz NT i postanowień jakie tam padają.
Na innym forum jesteś u mnie w Ignorze, gdyż nie mam ochoty babrać się w udowadnianiu, ze Prawo Mojżeszowe przeminęło. Jeśli listy Pawła Cię o tym nie przekonały to... próżna gadka.

Prawo było Boże.
Mojżesz był tylko pośrednikiem.
Przez Mojzesza przyszło Prawo ale przez Chrystusa łaska i prawda a nie nowe Prawo.
Po zmianie kapłaństwa system ofiarniczy i wszystko co się z nim wizało straciło na waznosci ale reszta jest bez zmian.Poganie(chrzescijanie) nie mają od Boga taryfy ulgowej dlatego pisze ze nie wazne jest obrzezanie ale przestrzeganie przykazań Bożych.Paweł nie podwazał Prawa Bożego.Radze ci dobrze przestudiować temat.
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=34997#34997

Niestety ŚJ mylą sie w paru kwestiach chociaż żyją zazwyczaj w zgodzie prawie z całym prawem czyli poboznie(nie lubicie sabatu :-D )
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-23, 23:11   

Listek napisał/a:
A fe.Znaczy,ze to Ty zostawiasz swoje odchody nie zasypane gdy jesteś w plenerze?


Mowa o kołku a nie o tym, co zrobisz z odchodami. Myśl logicznie i z sensem pisz.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-23, 23:13   

Cytat:
Albo składanie ofiar


Chrystus złożył ofiarę doskonałą,której zapowiedzią był baranek paschalny.

:-D :-D :-D
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-23, 23:13   

Bobo napisał/a:
olus napisał/a:
ale podcierasz pupke i spuszczasz wode? więc łopatka ci niepotrzebna


Prawo mówiło wyraźnie o kołku. Nie ściemniaj.

olus napisał/a:
Nie ma ofiar,obrzezania ale to co było grzeszne w oczach Boga nadal jest.


Skoro współżycie czyniło cię kiedyś nieczystym to... powiedz uczciwie, jesteś nim po 'bara-bara' z żoną?
Tylko nie gadaj, że nie masz wytrysku! :crazy:

z łopatką i wiaderkiem też coś chyba było :-P
Nieczystym ale w jakim sensie? świątynnym.
Kobieta po urodzeniu była nieczysta ale w jakim sensie?
no właśnie :)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-23, 23:20   

Bobo napisał/a:
Mowa o kołku a nie o tym, co zrobisz z odchodami.


Mowa o kołku, którym trzeba zrobić dołek na odchody, a następnie trzeba nieczystość zasypać.Oczywiście gdy jesteśmy w lesie lub na pustyni.

olus napisał/a:
Przez Mojzesza przyszło Prawo ale przez Chrystusa łaska i prawda a nie nowe Prawo.


J 1:17 "Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przez Jezusa Chrystusa spełniły się.."


:-D :-D :-D
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-24, 01:31   

Próbuję znaleźć źródło tej wiadomości i wyskakują mi same fora internetowe :-(
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-24, 02:00   

a propo tej kupy :)
bo znalazłem wersidło :-P


(14) Wśród swoich przyborów będziesz miał łopatkę, a gdy przykucniesz na zewnątrz, wykopiesz nią dołek, po przykucnięciu przykryjesz to, co z ciebie wyszło, (15) gdyż Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie, aby cię ratować i wydać tobie twoich nieprzyjaciół. Więc twój obóz powinien być święty, aby nie ujrzał u ciebie nic niechlujnego i nie odwrócił się od ciebie.
(Ks. Powt. Prawa 23:14-16, Biblia Warszawska)


nadal przydatne


Powołana do życia w 2001 roku World Toilet Organisation od razu, tego samego roku, ustanowiła Światowy Dzień Toalet, wyznaczając go na 19 listopada. Sprawa w wielu miejscach na ziemi wygląda na bardzo 'śmierdzącą'. Od dziewięciu lat WTO organizuje doroczną konferencję pod nazwą World Toilet Summit i łączy wszystkie możliwe siły, aby temu zaradzić. Czyni starania o podwyższanie standardów ubikacji na świecie ze szczególnym uwzględnieniem szaletów publicznych.

Prawdopodobnie niektórym z nas, w pierwszym odruchu temat wydaje się zupełnie niegodny tego, by o nim w ogóle wspominać. Zmienimy może jednak zdanie, gdy uświadomimy sobie, że aż 2,5 miliarda ludzi na świecie w ogóle nie ma dostępu do normalnej ubikacji, a obyczaje niektórych narodów i złe rozwiązania techniczne, wciąż czynią tę sprawę niezwykle przykrą na co dzień. Na przykład, na Ukrainie albo na Litwie zużytego papieru toaletowego zasadniczo nie spłukuje się w sedesie. Z powodu małego przekroju rur kanalizacyjnych należy go wrzucać do stojącego obok sedesu pojemnika. Wiadomo, co to oznacza dla kolejnego użytkownika ubikacji.

Nie wszyscy wiedzą, że Biblia porusza także i tego rodzaju sprawy. Bez większego wysiłku intelektualnego można sobie wyobrazić, jak wyglądałoby otoczenie obozu Izraelitów na pustyni, gdyby kwestie higieny zostały tam pozostawione samym sobie. Unaocznia to niejeden przydrożny parking leśny w Polsce. Bóg zapobiegł takim problemom, wydając konkretne rozporządzenie:

Poza obozem będziesz miał pewne miejsce i tam na zewnątrz będziesz wychodził. Wśród swoich przyborów będziesz miał łopatkę, a gdy przykucniesz na zewnątrz, wykopiesz nią dołek, po przykucnięciu przykryjesz to, co z ciebie wyszło, gdyż Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie, aby cię ratować i wydać tobie twoich nieprzyjaciół. Więc twój obóz powinien być święty, aby nie ujrzał u ciebie nic niechlujnego i nie odwrócił się od ciebie [5Mo 23,13–15].

Dzięki tej prostej praktyce, zarówno w obozie ludu Bożego, jak i w najbliższym jego otoczeniu, pomimo bardzo prowizorycznych warunków sanitarnych, zachowana była konieczna higiena, utrzymana należyta czystość, a i powietrze było jakby mniej zatrute... ;)

Pismo Święte nałożyło na Żydów obowiązek dbania o higienę osobistą i utrzymanie czystości w ich otoczeniu. Oto tajemnica, dlaczego przez czterdzieści lat obozowania na pustyni, wśród Izraelitów nie było żadnych infekcji ani epidemii. Rygory sanitarne, być może dla niektórych flejtuchów bardzo uciążliwe, okazały się zbawienne dla wszystkich


http://dzisiajwswietlebib...01_archive.html
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-24, 08:13   

Bobo napisał/a:
Bóg mnie nie przekonuje do niespożywania wieprzowiny.


III Mojż.11,(1) Następnie Pan powiedział do Mojżesza i Aarona:
(2) Tak mówcie do Izraelitów:
Oto zwierzęta, które będziecie jeść spośród wszystkich zwierząt, które są na ziemi:
(3) Będziecie jedli każde zwierzę czworonożne, które ma rozdzielone kopyta, to jest racice, i które przeżuwa. (4) Ale [następujących zwierząt], mających rozdzielone kopyto i przeżuwających nie będziecie jedli: wielbłąd, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty; (5) świstak, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty; (6) zając, ponieważ przeżuwa, ale nie ma rozdzielonego kopyta - będzie dla was nieczysty;
(7) wieprz, ponieważ ma rozdzielone kopyto, ale nie przeżuwa - będzie dla was nieczysty.


Bądźcie więc świętymi, bo Ja jestem święty!
(46) To jest prawo dotyczące zwierząt, ptaków i wszelkich istot żyjących, które poruszają się w wodzie, i wszelkich stworzeń pełzających po ziemi, (47) abyście rozróżniali między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, między zwierzętami jadalnymi a tymi, których jeść nie wolno.

Apostoł Piotr 10 lat po zmartwychwstaniu Chrystusa mówi, że nigdy nie jadł nic nieczystego i skażonego. To jest mocne świadectwo,że pewnych pokarmów jeść nam nie wolno, gdyz są szkodliwe i zagrażają świętości.

Dz 10:14 bp "Piotr odpowiedział: "Panie, za nic w świecie, nigdy bowiem nie jadłem czegoś nieczystego i skażonego"."



:-D :-D :-D
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-24, 12:05   

Listek napisał/a:
Apostoł Piotr 10 lat po zmartwychwstaniu Chrystusa mówi, że nigdy nie jadł nic nieczystego i skażonego. To jest mocne świadectwo,że pewnych pokarmów jeść nam nie wolno, gdyz są szkodliwe i zagrażają świętości.

Dz 10:14 bp "Piotr odpowiedział: "Panie, za nic w świecie, nigdy bowiem nie jadłem czegoś nieczystego i skażonego"."


Przypomnij, w jakich okolicznościach Piotr wyrzekł te słowa? I jaka padła odpowiedź Boga? ;-)
Zacytuj... bo wtedy miała miejsce zmiana, którą przegapiłeś. Ta wypowiedź Piotra został wtedy skorygowana. Dlaczego Ty swojego zdanie też nie korygujesz?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-24, 15:55   

Listek napisał/a:
Tak mówcie do Izraelitów:


Listku zwróciłeś uwagę na te słowa z wersetu, który przytoczyłeś.
Czy tam jest napisane
Tak mówię do wszystkich narodów?
Odnośnie Piotra, dlaczego wyrwałeś jedno zdanie na poparcie swojego stanowiska?
Przecież wiesz co Bóg mu odpowiedział 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-24, 19:13   

Krystian napisał/a:
Przecież wiesz co Bóg mu odpowiedział


Rozmawiamy o diecie biblijnej a nie o tym,ze Bóg pokazał ap.Piotrowi by żadnego człowieka nie traktować jako nieczystego czy skalanego.

Ap Piotr powiedział:

Dz 10:28 bpd
Bóg pokazał, abym żadnego człowieka nie nazywał skalanym lub nieczystym;"


Krystianie, Bóg wybrał Izraela aby objawić Siebie wobec wszystkich narodów ziemi.

Joz 4:24 br "Niech się dowiedzą w ten sposób wszystkie narody ziemi, że prawica Jahwe jest potężna, a was niech ogarnie na zawsze bojaźń waszego Boga Jahwe."



:-D :-D :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-24, 22:12   

Bobo napisał/a:
Listek napisał/a:
Apostoł Piotr 10 lat po zmartwychwstaniu Chrystusa mówi, że nigdy nie jadł nic nieczystego i skażonego. To jest mocne świadectwo,że pewnych pokarmów jeść nam nie wolno, gdyz są szkodliwe i zagrażają świętości.

Dz 10:14 bp "Piotr odpowiedział: "Panie, za nic w świecie, nigdy bowiem nie jadłem czegoś nieczystego i skażonego"."


Przypomnij, w jakich okolicznościach Piotr wyrzekł te słowa? I jaka padła odpowiedź Boga? ;-)
Zacytuj... bo wtedy miała miejsce zmiana, którą przegapiłeś. Ta wypowiedź Piotra został wtedy skorygowana. Dlaczego Ty swojego zdanie też nie korygujesz?


a co powiesz na taką interpretacje :)

wierszu 28., kiedy Piotr otrzymuje zrozumienie, że widzenie nie dotyczy pokarmów, lecz za pomocą obrazu zwierząt czystych i nieczystych Bóg daje mu coś ważnego do zrozumienia. Otóż, do tej pory apostołowie nie głosili Ewangelii poganom, ponieważ uważali ich za "nieczystych" (nie mających prawa do zbawienia). Kiedy przyszło w widzeniu zrozumienie, Piotr powiedział: "I Bóg dał mi znak, abym żadnego człowieka nie uważał za skalanego lub nieczystego". Myśl tę powtarza w wierszu 34: "Teraz pojmuję prawdę, że Bóg nie ma względu na osobę...". A to co najpiękniejsze, czytamy dopiero w wierszu 48: "I rozkazał ich (pogan) ochrzcić w imię Jezusa ...". I tak, za sprawą widzenia Piotra, pierwsi poganie stają się chrześcijanami.

Z kontekstu 10. rozdziału Dziejów Apostolskich wynika, że Bóg nie zmienia zdania, bo to Bogu przecież nie przystoi. Nie znosi On starotestamentalnego prawa o niezdrowych pokarmach. Widzenie nie dotyczyło więc zwierząt nieczystych, lecz pogan, ludzi, którzy w oczach ówczesnych Żydów uchodzili za nieczystych i nie godnych zbawienia. Aktualna wiedza medyczna w pełni potwierdza zasadność Bożego podziału zwierząt na czyste-nieczyste.

http://www.mesjasz.info/k...ieje-ap-1010-16
http://blog.siegnijpozdro...jesc-mieso.html
http://pismoswiete.republ...iaazdrowie.html

Taka interpretacja wydaje mi się bardziej trafna :-P

Sam jednak szamam wszystko bo jestem słaby :( i potrzebuję nawet czasami krwistego stejka :-P
należy pamioętać też 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął.

https://www.youtube.com/watch?v=xc8f5yKNVz8
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-25, 10:17   

olus napisał/a:
Widzenie nie dotyczyło więc zwierząt nieczystych, lecz pogan, ludzi, którzy w oczach ówczesnych Żydów uchodzili za nieczystych i nie godnych zbawienia.


Oczywiście,że w wizji ap.Piotra chodzi o nawracających się ludzi z pogan.Sam ap.Piotr stwierdza:

Bóg pokazał, abym żadnego człowieka nie nazywał skalanym lub nieczystym;"

Dz 10:28 bpd


Dieta biblijna jest poleconym przez Boga sposobem zdrowego żywienia.

Jeśli jesteśmy posłuszni wszystkim Bożym przykazaniom ,jak mieszkający w nas żydowski Mesjasz, to Bóg jest naszym lekarzem.

"żyję zaś już nie ja, żyje we mnie Chrystus; teraz natomiast żyjąc w ciele, żyję w wierze Syna Bożego, który mnie pokochał i wydał samego siebie za mnie." Ga 2:20 bpd


"i rzekł: Jeżeli pilnie słuchać będziesz głosu Pana, Boga twego, i czynić będziesz to, co prawe w oczach jego, i jeżeli zważać będziesz na przykazania jego, i strzec będziesz wszystkich przepisów jego, to żadną chorobą, którą dotknąłem Egipt, nie dotknę ciebie, bom Ja, Pan, twój lekarz." Wj 15:26 bw

:-D :lol:

:lol:
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-25, 12:53   

olus napisał/a:
I tak, za sprawą widzenia Piotra, pierwsi poganie stają się chrześcijanami.


Interpretacja raczej wynikająca z osobistego stylu życia niż racjonalnych przesłanek Biblijnych.
Pierwsi poganie, gdy stali się chrześcijanami zderzyli się nie tylko z Jezusem ale i chrześcijanami pochodzenia żydowskiego. Jaki problem to generowało?
Ano taki:

Wszyscy, którzy chcą się przypodobać w ciele — właśnie ci próbują was przymusić do obrzezania, byle tylko nie znosić prześladowania z powodu pala męki Chrystusa, Jezusa. (Gal 6:12)

Dlatego niech was nikt nie osądza co do jedzenia i picia bądź w odniesieniu do jakiegoś święta lub przestrzegania nowiu albo sabatu (Kol 2:16)

Paweł w listach potępia wracanie do Prawa Mojżeszowego. Kiedy w końcu zatarg zrobił się spory, udano się do apostołów, którzy rozstrzygnęli problem tak:

Albowiem duch święty i my sami uznaliśmy za słuszne nie nakładać na was dodatkowego brzemienia, z wyjątkiem następujących rzeczy koniecznych: 29 macie powstrzymywać się od tego, co ofiarowano bożkom, i od krwi, i od tego, co uduszone, i od rozpusty. Jeśli będziecie się tego starannie wystrzegać, dobrze się wam powiedzie. Bądźcie zdrowi!” (Dzieje 15:28,29)

Nie co dywagować i się upierać, że Ty czy ja dzisiaj musimy przestrzegać prawa, które było dane żydom i które wraz ze śmiercią Jezusa przeminęło.
Piotr kiedyś też się zapędził w tym żydowskim sposobie bycia ale Paweł ostro go skarcił i to publicznie:

 Kiedy jednak Kefas przyszedł do Antiochii, sprzeciwiłem mu się w twarz, ponieważ zasłużył na potępienie. 12 Bo zanim przybyli niektórzy od Jakuba, jadał z ludźmi z narodów, ale gdy oni przybyli, zaczął się odsuwać i oddzielać, bojąc się tych z klasy obrzezanych. 13 Również pozostali Żydzi przyłączyli się do niego w tym udawaniu, tak iż nawet Barnabas został z nimi wciągnięty w to ich udawanie. 14 Ale gdy ujrzałem, że nie chodzą prosto zgodnie z prawdą dobrej nowiny, rzekłem wobec wszystkich do Kefasa: „Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz tak, jak narody, a nie jak Żydzi, to czemu przymuszasz ludzi z narodów, by żyli na sposób żydowski?

A Ty? Dopuszczasz dowolność czy robi z tego nakaz?
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-25, 13:03   

Listek napisał/a:
Dieta biblijna jest poleconym przez Boga sposobem zdrowego żywienia.


W kwestii zdrowia nie tylko żywienie miało znaczenie ale i inne ceremonie.
Np. pies. Nie jedzono psów, ale zwierze było nieczyste i raczej ich nie trzymano. Masz psa?
Dlaczego tylko korzyść dostrzegasz tylko w żywieniu? A np. w obrzezaniu? Było złe? Do dziś zwolennicy tego zabiegu będą cię do upadłego przekonywać jakie dobroczynne dla zdrowia ma znaczenie. A jednak faktem jest, że Bóg usunął ten wymóg.

W kwestii zdrowia powinieneś też przestrzegać kwarantanny. Np. odosabniasz się po współżyciu z żoną? Jeśli ją masz ;-)

itd. itp.

Paranoja jakaś upierać się przy jakiejś 'diecie biblijnej' skoro Biblia tego tak nie stawia. No chyba, że komuś się pomieszały Prawa, stare przymierze z nowym i zrobi sobie osobisty mix. Ale to już nie ma nic wspólnego ze służbą dla Boga.

dlaczego — jak gdybyście żyli w świecie — dalej podporządkowujecie się postanowieniom:  „Nie ruszaj ani nie kosztuj, ani nie dotykaj”,  odnoszącym się do rzeczy, które są wszystkie przeznaczone na zniszczenie w wyniku zużycia — postanowieniom zgodnym z nakazami i naukami ludzi?  Rzeczy te mają wprawdzie pozór mądrości w samowolnie ustanowionej formie oddawania czci i w udawanej pokorze, surowym traktowaniu ciała, ale nie mają żadnej wartości w walce z dogadzaniem ciału. (Kol 2:20-23)

Prosty wykład :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13