FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kabalista
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-29, 04:40   Kabalista

o Nostradamusie,kabale,liczbach i illuminatach ...
czyli świrlandia :-D

http://tagen.tv/vod/2014/09/kabalista/
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-01, 03:03   Re: Kabalista

olus napisał/a:
o Nostradamusie,kabale,liczbach i illuminatach ...
czyli świrlandia :-D

http://tagen.tv/vod/2014/09/kabalista/


Obejrzałem do 14 minuty, szkoda czasu.
Po drugie jako wyznawcy Boga Prawdziwego powinniśmy trzymać się proroctw biblijnych,a nie
kabalistów czy różnej maści przepowiadaczy.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-01, 03:40   

dobrze prawisz Krystian, nie tylko proroctw, ale uczyć się od ''najlepszych'' czyli duchowych biblijnych przewodników, oni to nas uczyli jak nikt , jak zmagać się ze złem.
Także jak ''solić'' ziemię.

Gdy ktoś dodaje wlasną naukę - tzn przesadza w jedną (talmud) lub drugą (rozwiązłość) stronę ,
moze nie trafić tam gdzie trzeba.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-01, 06:15   

no cóż za zgodność :roll:
nie wrzuciłem tego po to żeby ktoś uwierzył w proroctwa nostardamusa :roll:
tylko pokazać jak to można fajnie odjechać kabalistycznie,mistycznie..
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2014-10-01, 12:18   

Nostradamus ma tyle wspólnego z kabałą co Twardowski z lotami na księżyc .
Kabała to nie religia , nie kościół , nie związek wyznaniowy , nie organizacja religijna
ale nauka , zdrowa nauka

Tora to Słowo Boże i w j. hebrajskim znaczy pouczenie , wskazówka , nauka

Kabała w j. hebrajskim znaczy otrzymywanie , przyjmowanie.

Słowo Boże jako nauka , wskazówki , pouczenie Boże jest skierowane do człowieka
jako duszy i przez tegoż człowieka może być rozumiane w czworaki sposób ;
pszat – rozumienie proste bezpośrednie
remez - aluzja
drasz – interpretacja
sod – tajemnica
a kabała jest tym czwartym sposobem rozumienia Słowa Bożego .
Ewolucja cywilizacyjna jest faktem i faktem jest ewolucja duchowa człowieka jako duszy a obrazem tej duchowej ewolucji jest drabina którą ujrzał Jakub .
Nie ma innej drogi dla duszy jak zwrócenie się w stronę kabały gdyż zwrócenie się w stronę kabały jest naturalnym prawem rozwoju duchowego człowieka jako duszy
Ale egocentryczni przywódcy duchowi wszystkich kościołów , związków wyznaniowych , organizacji religijnych są temu przeciwni
bo tracą tym samym swoje wpływy , panowanie i władzę nad swymi „owieczkami” i podobnie rzecz ma się z przywódcami politycznymi ,
więc by nie tracić swoich stref wpływów , prędzej czy później zawrą ze sobą sojusz na rzecz powstrzymania rozpowszechniania tej zdrowej nauki której nie cierpią i nie ścierpią gdyż odbiera im ona ich chleb a duszę człowieka czyni wolną .

Raw Laitman , nauczyciel kabały pisze ; „Wkraczamy w nową epokę. Jesteśmy skonfrontowani z koniecznością zmian naszych relacji: powinniśmy przejść z egoistycznej konkurencji we wzajemne poręczycielstwo, a później do ogólnej miłości.
Początkowo dzieje się to pod przymusem, pod wpływem naszego obecnego stanu i presją natury, lecz później dobrowolnie przejdziemy do wzajemnego ustępstwa i poręczycielstwa.
Dlatego też odpowiednio do tego powinniśmy zbudować nasz system edukacji i wychowania i system wyjaśniający. Systemy te powinny długoterminowo wpływać na ludzi, grupy, społeczeństwo, naród, kraj i wszystkie kraje, aż stopniowo wprowadzimy jednolitą edukacje i nauczymy się żyć szczęśliwie razem w jednym duchu.”
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-01, 13:04   

efroni napisał/a:
kabała jest tym czwartym sposobem rozumienia Słowa Bożego .


Kabała to okultyzm.Stopnie duchowości- 25.
Naszą drogą do wyzwolenia z grzechu i śmierci jest podążać za Jezusem , żyjąc według Ducha, a nie według ciała.

Zamiarem Boga było dać ludziom do ich wnętrza Ducha Bożego. Otrzymujemy go podczas nowego narodzenia, gdy stary Adam zrywa z grzechem i rodzi się nowe stworzenie w Chrystusie. Jezus jest Panem i jedynym naszym Zbawicielem. Wszelkie inne drogi doskonalenia to okult. Prawidłowo, za naszą zgodą, mocą Bożą zgładzany jest każdy nasz grzech.Z naszej strony potrzebna jest dobra wola.To Chrystus w nas dokonuje dzieła zgładzenia grzechów. na naszą wyraźną i szczegółową prośbę..

Dz 4:12 "Nie ma zbawienia w nikim innym. Bo nie dano ludziom pod niebem innego imienia [ tylko Jahuszua, Jezus], dzięki któremu moglibyśmy być zbawieni"."

Pozdrawiam
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-01, 14:33   

Przyjmuje się, że kabała jest to mistyczno-filozoficzna nauka izraelickiego pochodzenia. Kabała określa, że materialny świat oraz światy duchowe, które znajdują się nad nim, zostały stworzone przez Stwórcę w celu sprawienia maksymalnej radości i zadowolenia stworzeniom, co w kabale określa się terminem "zamysł stworzenia". Jednak cel nie może być osiągnięty bez udziału stworzeń (dusz ludzi), które inkarnują się w materialnym świecie, dopóki poprzez odmianę swojej natury nie staną się godne całej tej błogości, którą Stwórca pragnie im dać zgodnie z "zamysłem stworzenia".

Widać tu wpływ filozofii neoplatońskiej i pitagorejskiej.
Apostoł Paweł nas przestrzega :

Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;

Ponadto zgadzam się z Listkiem, że kabała ma znamiona okultyzmu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2014-10-02, 11:27   

Odpowiedzi Listka i Krystiana tylko potwierdzają że "egocentryczni przywódcy duchowi wszystkich kościołów , związków wyznaniowych , organizacji religijnych są przeciwni rozpowszechnianiu kabały bo tracą tym samym swoje wpływy , panowanie i władzę nad swymi „owieczkami”

Szamati 18 - W ciemnościach płacz duszo moja
Autor: Baal Sulam

Kiedy przychodzi do człowieka ukrycie duchowego i wchodzi on w takie stany, że nie odczuwa żadnego smaku w duchowej pracy, i w żaden sposób nie jest w stanie wyobrazić sobie i odczuć miłość i lęku, i nie jest w stanie nic uczynić z zamiarem oddawania – nie ma u niego innego wyjścia, jak tylko płakać i wzywać do Stwórcy, żeby pożałował go i zdjął zasłonę z jego oczu i serca.

W duchowej pracy płacz – to bardzo ważny stan. Powiedziane jest, że wszystkie bramy do Stwórcy są zamknięte, oprócz Wrót Łez. Lecz jeżeli Wrota Łez są otwarte, to dlaczego potrzebna reszta wrót?

Podobnie do tego jak człowiek prosi drugiego człowieka o coś bardzo dla siebie ważnego, i kiedy widzi, że ten pozostaje nieprzystępny i nie ma sensu dalej prosić, wtedy zaczyna płakać. Stąd zrozumiałe, że kiedy wszystkie wrota są zamknięte, wtedy staje się widoczne, że Wrota Łez są otwarte, a dopóki nie jest jasne, że wszystkie inne wrota są zamknięte – nie widać również, że otwarte Wrota Łez, gdyż człowiek myśli, że jest jeszcze wyjście z jego stanu.

Dlatego powiedziano: „W ciemności płacz duszo moja”. Kiedy człowiek sięga całkowitej duchowej ciemności, wtedy dusza jego zaczyna płakać, dlatego że nie ma żadnego wyjścia. Dlatego powiedziano: „Wszystko, co jest w twoich siłach uczynić – uczyń!”

Szamati 23 - Kochający Stwórcę nienawidzą zła
Autor: Baal Sulam

Odnośnie wyrazu: „Kochający Stwórcę nienawidzą zła. Chroni On dusze Swoich sprawiedliwych, od ręki nieczystych ratuje ich.” (Psalmy 97:10). I wytłumaczono, że nie jest wystarczające to, że człowiek kocha Stwórcę, chcąc stać się godnym zlania się z Nim, on powinien również nienawidzić zła. I objawia się to w nienawiści do zła, które nazywa się życzenie otrzymywać. Człowiek widzi, że nie posiada żadnych środków, żeby pozbyć się zła, i razem z tym on nie chce godzić się z takim biegiem wydarzeń. On odczuwa straty, które zło przyciąga do niego, jak również widzi rzeczywistość: sam człowiek nie jest na siłach zlikwidować zła, gdyż jest to naturalna siła od Stwórcy, która wyrzeźbiła w człowieku życzenie otrzymywać. I dlatego ten wyraz wskazuje nam na to, co człowiek jest w stanie uczynić – znienawidzić zło. I dzięki temu Stwórca uchroni go od tego zła, jak powiedziano: „Chroni on dusze Swoich sprawiedliwych”. W czym jest ochrona? „Od rąk złośliwych uratuje ich”. I wtedy, ponieważ jest u człowieka jakiś kontakt ze Stwórcą, choćby nawet najmniejszy - on już osiągnął powodzenie.

A w rzeczywistości zło nadal istnieje i służy odwrotną stroną parcufa, przy czym wyłącznie za pośrednictwem naprawienia człowieka. Bezwzględnie nienawidząc zło, człowiek za pośrednictwem tego naprawia się z odwrotnej strony. Nienawiść wychodzi z tego, że człowiek pragnie stać się godnym połączenia ze Stwórcą, i jest to podobne do zwyczajów pomiędzy przyjaciółmi. Innymi słowy, jeżeli dwoje ludzi dochodzi do uświadomienia tego, że każdy z nich nienawidzi tego samego, co nienawidzi inny, i lubi to samo i Tego, kogo lubi inny – wtedy oni osiągają stałe połączenie, jak powiedziano: „Upór, który nigdy się nie poruszy”. A na skutek tego, ponieważ Stwórca lubi oddawać, więc i niżsi powinni przyzwyczaić się do tego, żeby pragnąć wyłącznie oddawania. A oprócz tego, Stwórca nienawidzi być otrzymującym, gdyż jest absolutnie doskonały i nie potrzebuje niczego – również i człowiek w podobny sposób powinien nienawidzić otrzymywania dla siebie.

Z wyżej powiedzianego wynika, że człowiek powinien absolutnie nienawidzić życzenia otrzymywać, przecież wszystkie zniszczenia w świecie wychodzą wyłącznie od życzenia otrzymywać. Za pośrednictwem nienawiści on naprawia je i kłania się przed Świętością.

:::::::::::::::::::

To są teksty kabalistyczne .
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-02, 15:03   

Kabała to nic innego jak jakiś gnoscytyzm i Żydowskie basnie
przed którymi ostrzega nas Biblia.Doszkuiwanie się ukrytych
znaczeń,liczenie,dzrewka życia itd.Oj nie nie to nie jest dobra
droga dla chrzescijanina.Jak kogś uraziłem to sryy :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-02, 15:31   

efroni,

Przypominam Ci pkt. 8 regulaminu forum.

W przypadku posługiwania się cytatami należy wyraźne zaznaczyć cytowany tekst kursywą lub kolorem.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-02, 20:05   

efroni napisał/a:
człowiek powinien absolutnie nienawidzić życzenia otrzymywać


efroni, to Jeszua, gdy pragniemy odwrócić się od wszystkich grzechów, dokonuje w nas dzieła oczyszczenia.. Moc z wysoka zgładza każdy grzech u człowieka, który wyznaje konkretny grzech i prosi o pomoc swego Zbawiciela.

J 15:5 bpd "Ja jestem winoroślą — wy pędami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze Mnie nie możecie nic uczynić."
- powiedział Jeszua.

:-D
:-D :-D
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2014-10-03, 09:34   

Kabała to okultyzm , gnostycyzm i to jest traktowane jako zarzut
mający odstraszyć ludzi od kabały .

Okultyzm - (łac. occulo – ukrywać, trzymać w tajemnicy; occultus – schowany, ukryty, tajemny)

Kabała jest nauką jawną już od wielu , wielu lat i może ją studiować każdy .

Gnostycyzm - (z stgr. γνωστικός gnostikos „dotyczący wiedzy, służący poznaniu”)

Naczelną zasadę , metodykę rozwoju duchowego człowieka jako
duszy , kabała podaje zasadę " wiara przed rozumem"
a gnostycyzm jak się wydaje opiera się głównie na rozumie .

Nauczyciel kabały mówi do studentów - nie wierz w ani jedno moje słowo
ale sam badaj , sprawdzaj , doświadczaj czy się rzeczy aby tak mają .

Czy jakiekolwiek kierownictwo duchowe jakiegokolwiek kościoła
zwraca się w ten sposób do członków swego kościoła ?

W kabale wszystko co dotyczy duszy człowieka jest oparte na pragnieniu.
" to czego pragnie twoja dusza to stanie się twoim udziałem "
i to jest jedyne prawo gwarantujące wolność sumienia , wyznania , wiary
Kabałę może studiować każdy i ateista i chrześcijanin i judaista .

"I wytłumaczono, że nie jest wystarczające to, że człowiek kocha Stwórcę, chcąc stać się godnym zlania się z Nim, on powinien również nienawidzić zła. I objawia się to w nienawiści do zła, które nazywa się życzenie otrzymywać".

Listek , czy tak zwyczajnie , po ludzku zastanowiłeś się chociaż co znaczy
dla człowieka "życzenie otrzymywać " zanim napisałeś co napisałeś ?
W którym miejscu to zdanie (dwa zdania) sprzeciwia się nauce Jezusa z Nazaretu ?
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-03, 12:05   

efroni napisał/a:
człowiek powinien absolutnie nienawidzić życzenia otrzymywać,


Według PŚ człowiek ma wzrastać w bojaźni Bożej i nienawidzić zła, grzechu.

Hi 28:28 br "A do człowieka powiedział: Pamiętaj, że bojaźń Boża to mądrość, a unikanie zła to wiedza prawdziwa."

Prz 2:5 br "wtedy zrozumiesz, czym jest bojaźń Boża, i będzie ci dane poznanie Boga."

Prz 8:13 br "Bojaźń Boża żąda, by zła nienawidzić. Nie znoszę więc pychy i wszelkiej wyniosłości, złego postępowania i obłudnej mowy."

Prz 9:10 br "Bojaźń Boża jest początkiem mądrości, a wiedza o Świętym - to roztropność prawdziwa!"

Prz 10:27 br "Bojaźń Boża zapewnia każdemu długie życie, skrócone zaś lata bezbożnych."

Prz 14:27 br "Bojaźń Boża jest źródłem życia i sideł śmierci pozwala uniknąć."

Prz 15:33 br "Bojaźń Boża sama ku mądrości wiedzie, a pokora idzie przed sławą."

Prz 19:23 br "Bojaźń Boża prowadzi do życia, zapewnia jedzenie i spokój, i wolność od wszelkich nieszczęść."


efroni,

Pwt 29:28 bw "To, co jest zakryte, należy do Pana, Boga naszego, a co jest jawne, do nas i do naszych synów po wieczne czasy, abyśmy wypełniali wszystkie słowa tego zakonu."


Do Żydów 9,(27) bt A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.
:-D :-D :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-03, 17:04   

Efroni napisał/a:
Kabała to okultyzm , gnostycyzm i to jest traktowane jako zarzut
mający odstraszyć ludzi od kabały .

Okultyzm - (łac. occulo – ukrywać, trzymać w tajemnicy; occultus – schowany, ukryty, tajemny)

Kabała jest nauką jawną już od wielu , wielu lat i może ją studiować każdy .



"Pszat" – rozumienie proste, bezpośrednie,
"Remez" – aluzja,
"Drasz" – interpretacja,
"Sod" – tajemnica


Judaizm rozpatruje Kabałę jako czwarty, najgłębszy poziom rozumienia Tory. Według tego studiować Kabałę może tylko ten, kto pojął wszystkie poprzednie poziomy: poznał Torę Pisaną i Ustną (Talmud). Dla tego, kto jeszcze nie osiągnął tego poziomu, przeznaczone jest stopniowe zaznajomienie z podstawami Kabały, pod warunkiem, że ono towarzyszy przestrzeganiu innych dziedzin żydowskiego Prawa. Studiowanie Kabały prawidłowo odbywa się w religijnych centrach: jesziwach i bejt midraszach.


Osiągnąłeś już czwarty stopień wtajemniczenia :)
drzewko życia już rośnie?
 
     
efroni 

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 30 razy
Wiek: 66
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 153
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 11/25
 44%
Wysłany: 2014-10-04, 10:13   

Listek ,choćbyś zacytował całą Biblię to nie znajdziesz tam sprzeczności
z powiedzianym ; "I wytłumaczono, że nie jest wystarczające to, że człowiek kocha Stwórcę, chcąc stać się godnym zlania się z Nim, on powinien również nienawidzić zła. I objawia się to w nienawiści do zła, które nazywa się życzenie otrzymywać".

jeżeli widzisz sprzeczność to powiedz to swoimi słowami .

Olus , być może w Jedi są stopnie wtajemniczenia i mówisz to z autopsji ,
ale kabała jest nauką jawną a jeżeli coś jest jawne to nie można mówić tu o stopniach wtajemniczenia
W jawnym nie ma tajemnic a ortodoksyjny judaizm był i jest przeciwny
rozpowszechnianiu kabały i to co napisałeś o tym kto może studiować kabałę
jest stanowiskiem judaizmu a nie nauki zwanej kabałą .

"drzewko życia już rośnie?"- ten sarkazm jest nie na miejscu , nie uważasz ??
_________________
..ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim..

Rozmawiam z Wami jak uczeń na przerwie który tak zrozumiał wykład nauczyciela
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15