FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia słowo Boże czy ludzkie
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-15, 01:40   

twardziel napisał/a:
Doskonale to wiesz, na podstawie swojej wyobraźni ?


Nie na podstawie manuskrypt.

twardziel napisał/a:
Tak twierdzą księża Rzymsko Katoliccy, że Biblia zawiera Słowo Boże. Lecz jako całość nim nie jest. Jak więc zaufać takiej mieszance. I co wybrać jako Boże, a co jako ludzkie.


Istnieje chyba jak się nie mylę okolo 1700 odpisów różnych wersetów Starego Testamentu.
Jednak zrobione błędy kopistów , można zauważyć i sprostować.
Jednak wprowadzania próby do Słowa Bożego podejmowano np. tutaj:

Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. (8) A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są.
[code]

Słów tych nie ma w żadnym przekładzie Biblii.Tylko Gdańskiej z 1632

twardziel napisał/a:
Czy to co popiera doktryny Twojej religii ?


Jakiej mojej religii :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2014-10-15, 01:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-15, 01:54   

Krystian napisał/a:
Istnieje chyba jak się nie mylę okolo 1700 odpisków różnych wersetów Starego Testamentu.
Jednak zrobione błędy kopistów , można zauważyc np. tutaj

Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. (8) A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są.

Piszesz o 1700 dopiskach a podajesz jeden przykład o to w dodatku powszechnie znany :roll:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-15, 02:01   

Migdałek napisał/a:
Piszesz o 1700 dopiskach a podajesz jeden przykład o to w dodatku powszechnie znany


Migdałku już poprawiłem.
Miało być odpisów

Za zwrócenie uwagi dziękuję :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-15, 09:03   

Powiem że jestem zbudowany Waszą postawą w stosunku do Biblii, pomimo wielkich różnic religijnych. Poniżej zamieszczam wypowiedzi, które szczególnie zwróciły moją uwagę.
Cytat:

To, że Biblia ma pewne nieścisłości to jest dowód, że jest wiarygodna.
Jeśli dwóch świadków zeznaje identycznie przed sądem to jest dowód, że sprawę ukartowali.
Pisarze Biblii tego nie czynili
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Słowo Boze przenika raz twardą rózgą , raz słowem pokrzepienia, gdy czyta się je , to dowód ze jest żywe.

Jeszcze od strony też praktycznej - wyprzedzała Swoją epokę zarówno w sprawach moralnych jak i naukowych
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Właściwie to nie ma nieścisłości, bo one uzupełniają się, innymi tekstami.
Mogę tylko dodać,ze w porównaniu np z Żywotami świetych to Biblia jest prawdomówna, bo nie zataja grzechów np. grzech Dawida. W Żywotach Świętych to każdy z tych ludzi, to nawet oddychał jak święty.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
W Biblii są odpowiedzi na wszystkie ważne pytania dotyczące żywota człowieka, tylko trzeba dokładnie poszukać.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Archeologia udowodniła i wielokrotnie zweryfikowała dokładność i autentyczność Biblii.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
teraz gdy poznałem Boże Słowo (ponad 30 lat temu) stwierdzam ,że jest jedynym wyznacznikiem wiary chrześcijańskiej, jedynym autorytetem dla mojego życia . ... Stąd kraje katolickie w każdej dziedzinie życia, daleko są za protestanckimi ,które uczyniły Biblię autorytetem i odwróciły się od bałwanów.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Slowo Boze nie jest dla kazdego, to twardy chleb ktory nie kazdy moze strawic dlatego Biblia jest tak cudownym pismem, lecz zeby go zrozumiec wpierw trzeba o to zrozumienie sie pomodlic do Boga bo bez niego nic nie mozemy
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jest bowiem tylko jedna osoba ,która może wprowadzić nas we wszelką Prawdę.
I jest to DUCH ŚWIĘTY.
Uniezależnienie się od NIEGO ,powoduje zejście z Dogi Prawdy ,i poddanie się madrości zmysłowej demonicznej.
Wszystko zatem w życiu chrześcijańskim powinniśmy "przepuszczać przez pryzmat "Słowa Bożego .
Nie ma bowiem dziedziny życia , co do której Słowo Boże zachowało by milczenie.
Na wszystko możemy znależć odpowiedź w tej wiecznej Księdze Mądrości. ... Chyba ,że nie uznajemy autorytetu Słowa Bożego , zatem nie jesteśmy NOWYM STWORZENIEM zrodzonym z WODY I DUCHA.
Nie jesteśmy Dziećmi Bożymi


Spotkałem się z zarzutem że Biblię traktuję jak Boga. I pewnym sensie jest to trafne, ponieważ jest to list - instrukcje pozostawione przez Boga. Bo to On jest faktycznym Autorem. Poprzez Ducha Świętego dał myśl tak wielu ludziom różnych zawodów i różnego poziomu wykształcenia. Spójność wszystkich współautorów, jest zadziwiająca i stanowi największy atut, że Autorem musi być ktoś znacznie inteligentny od geniuszy ludzkich.
Z tym Bożym listem to jest podobnie jak niegdyś Żona dawała mi wytyczne będąc za granicą kraju. Co mam zrobić, wietrzyć mieszkanie, podlewać kwiaty, odwiedzić tych i tamtych i etc. Było to jeszcze przed powszechnością internetu, więc wszystko otrzymywałem w formie pisanej na papierze. Pamiętam jak z wykonaniem niektórych poleceń miałem trudności. Zwracałem się więc z prośbą o więcej szczegółów.
W wypełnianiu Bożych Przykazań, też możemy otrzymywać dodatkowe wskazówki poprzez Ducha Świętego. Który też może użyć i inny ludzi w celu lepszego zrozumienia jakiegoś zagadnienia.

Biblia-Słowo Boże-Pismo Święte, jest jak lampa kiedy znajduję się w nocy w lesie lub w mieszkaniu. Świat w którym żyjemy jest taką duchową nocą. Dlatego bez światła Słowa Bożego, wpada się w różnego rodzaju trudności...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-15, 09:27   

Krystian napisał/a:

Istnieje chyba jak się nie mylę okolo 1700 odpisów różnych wersetów Starego Testamentu.
Jednak zrobione błędy kopistów , można zauważyć i sprostować.
Jednak wprowadzania próby do Słowa Bożego podejmowano np. tutaj:

Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są. (8) A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew, a ci trzej ku jednemu są.
[code]

Słów tych nie ma w żadnym przekładzie Biblii.Tylko Gdańskiej z 1632

-------------------------------
Jakiej mojej religii :roll:

Oj chyba się mylisz :
"(7) Albowiem trzech jest świadków: (8) Duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni."
[BW]
"(7) Trzej bowiem dają świadectwo: (8) Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą"
[BT]
"(7) Trzej bowiem dają świadectwo: (8) Duch, woda i krew, a ci trzej stanowią jedność."
[BWP]
"(7) Albowiem trzej dają świadectwo: (8) Duch i woda, i krew, a ci trzej stanowią jedno."

Mam na myśli religię\społeczność w jakiej uczestniczysz. Skoro twierdzisz że w Słowie Bożym są dopiski ludzkie wykrzywiające Bożą Prawdę. To oznacza że tkwisz w dziwnej religii...nie wiadomo na czym się opierającej ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-15, 09:52   

twardziel napisał/a:
A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew,


A gdzie słowo na ziemi i w nas, które ma moc zbawić nasze dusze ?


Jk 1:21 bt "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

:-D :-D :-D
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-15, 11:00   

Listek napisał/a:
twardziel napisał/a:
A trzej są, którzy świadczą na ziemi: Duch i woda, i krew,


A gdzie słowo na ziemi i w nas, które ma moc zbawić nasze dusze ?


Jk 1:21 bt "Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze."

:-D :-D :-D


" My jesteśmy z Boga; kto zna Boga, słucha nas, kto nie jest z Boga, nie słucha nas. Po tym poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu."
[1 J 4;6 BW]
Nauka apostolska JEST nauką Bożą...a oni świadczą o jednym i jedynym Bogu, a jednak w trzech Osobach.

Myślę że chodzi o głos Boga Ojca, który był słyszalne podczas chrztu Jezusa i Jego przemienienia na górze. Oraz głos Jego Syna. A także głos Ducha Świętego, od dnia zesłania w dniu Zielonych Świat...
I masz trzech świadków..
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-15, 11:56   

twardziel napisał/a:
Myślę że chodzi o głos Boga Ojca, który był słyszalne podczas chrztu Jezusa i Jego przemienienia na górze


A może jednak chodzi o to,że :


J 6:63 bpd "Duch ożywia, ciało nic nie pomaga; słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem."


Słowa Jezusa są duchem.

Jezus mówił do Boga:


J 17:8 bgn "gdyż dałem im słowa, które mi dałeś; a oni je wzięli oraz prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że Ty mnie posłałeś."

J 17:14 bgn "Ja im dałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził, bowiem nie są ze świata, jak ja nie jestem ze świata."

J 17:22 bgn "Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jesteśmy jedno,"




Ef 1:10 bpd "dla planu (obejmującego) pełnię czasów, aby połączyć wszystko w Chrystusie — to, co na niebiosach, i to, co na ziemi — w Nim samym."
:-D :-D :-D
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-15, 12:43   

Listek napisał/a:


A może jednak chodzi o to,że :


J 6:63 bpd "Duch ożywia, ciało nic nie pomaga; słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem."


Słowa Jezusa są duchem.

Jezus mówił do Boga:


J 17:8 bgn "gdyż dałem im słowa, które mi dałeś; a oni je wzięli oraz prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, i uwierzyli, że Ty mnie posłałeś."

J 17:14 bgn "Ja im dałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził, bowiem nie są ze świata, jak ja nie jestem ze świata."

J 17:22 bgn "Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jesteśmy jedno,"




Ef 1:10 bpd "dla planu (obejmującego) pełnię czasów, aby połączyć wszystko w Chrystusie — to, co na niebiosach, i to, co na ziemi — w Nim samym."
:-D :-D :-D



Myślę że masz rację, tutaj też można dostrzec TRZY OSOBY.
-Słowa Jezusa
-są Duchem
- są Życiem

Natomiast wersy z Ewangelii Jana 17 też dowodzą ścisłej współzależności Ojca i Syna. Tak dalece żeby widzieli Ich jedność. Bo kto widzi Syna, jednocześnie widzi Ojca. No i nakaz uwielbiania Syna w IDENTYCZNY sposób jak Ojca, wskazuje iż stanowią wraz z Duchem Świętym, JEDNEGO BOGA...

Natomiast wers z listu (drogi Listku) :) do Efezjan 1;10. Dotyczy Żydów i pogan. Spójrz w kontekst i zapis z J 10 o owczarni...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-15, 14:03   

twardziel napisał/a:
Bo kto widzi Syna, jednocześnie widzi Ojca.


Syn jest obrazem Boga niewidzialnego i odblaskiem Jego chwały .Jednak tylko Bóg Ojciec jest nieśmiertelny. Natomiast Syn Boży umarł ,a Bóg wskrzesił Go z martwych.


Dz 13:30 nbg-pl "Ale Bóg wskrzesił go z martwych."
Dz 13:34 nbg-pl "A że go wskrzesił z martwych jako tego, który już nie ma powracać do zepsucia, tak powiedział: Dam wam święte Dawida, wierne."
Ga 1:1 nbg-pl "Paweł, apostoł (nie od ludzi, ani przez człowieka, ale przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wskrzesił z martwych),"
Ef 1:20 nbg-pl "Mocy, którą okazał w Chrystusie, kiedy wskrzesił go z martwych i posadził na Jego prawicy w niebiosach,"
Kol 2:12 nbg-pl "Razem z nim pogrzebani w chrzcie także w nim zostaliście ożywieni dla wiary w działanie Boga, który go wskrzesił z martwych."
1P 1:21 nbg-pl "Dla was, wierzących poprzez niego względem Boga, który go wskrzesił z martwych, a nadto dał mu chwałę. Tak więc wasza wiara oraz nadzieja jest ku Bogu."


Rz 5:19 bg "Bo jako przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wiele się ich stało grzesznymi; tak przez posłuszeństwo jednego człowieka wiele się ich stało sprawiedliwymi."


Bardzo jest ważne postrzegać Jezusa jako człowieka doskonałego, w którym zamieszkała Pełnia, bowiem tylko przez człowieka dokonało się nasze odkupienie.


:-D :-D :-D
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-15, 17:07   

Listek napisał/a:


Syn jest obrazem Boga niewidzialnego i odblaskiem Jego chwały .Jednak tylko Bóg Ojciec jest nieśmiertelny. Natomiast Syn Boży umarł ,a Bóg wskrzesił Go z martwych.


Dz 13:30 nbg-pl "Ale Bóg wskrzesił go z martwych."
Dz 13:34 nbg-pl "A że go wskrzesił z martwych jako tego, który już nie ma powracać do zepsucia, tak powiedział: Dam wam święte Dawida, wierne."
Ga 1:1 nbg-pl "Paweł, apostoł (nie od ludzi, ani przez człowieka, ale przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wskrzesił z martwych),"
Ef 1:20 nbg-pl "Mocy, którą okazał w Chrystusie, kiedy wskrzesił go z martwych i posadził na Jego prawicy w niebiosach,"
Kol 2:12 nbg-pl "Razem z nim pogrzebani w chrzcie także w nim zostaliście ożywieni dla wiary w działanie Boga, który go wskrzesił z martwych."
1P 1:21 nbg-pl "Dla was, wierzących poprzez niego względem Boga, który go wskrzesił z martwych, a nadto dał mu chwałę. Tak więc wasza wiara oraz nadzieja jest ku Bogu."


Rz 5:19 bg "Bo jako przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wiele się ich stało grzesznymi; tak przez posłuszeństwo jednego człowieka wiele się ich stało sprawiedliwymi."


Bardzo jest ważne postrzegać Jezusa jako człowieka doskonałego, w którym zamieszkała Pełnia, bowiem tylko przez człowieka dokonało się nasze odkupienie.


:-D :-D :-D


Zobaczmy na kwestię śmierci Syna Bożego :

" Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi, nauczając nas, abyśmy wyrzekli się bezbożności i światowych pożądliwości i na tym doczesnym świecie wstrzemięźliwie, sprawiedliwie i pobożnie żyli, oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa, który dał samego siebie za nas, aby nas wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na własność, gorliwy w dobrych uczynkach."
[Tyt 2;11-14]

Powiadasz że Kto inny umarł i Ktoś inny Go wskrzesił. I masz rację. Lecz zobacz na ten powyższy tekst, a szczególnie na tę myśl "Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa, który dał samego siebie za nas".
Dał samego siebie w tym celu żeby przygotować sobie Lud. Nie sądzisz że takie stwierdzenie jest tak jakby sprzeczne z tezą jaką podkreślasz ??? Nie jest prościej uznać że Ojciec i Syn to jedna Osoba, jeden Bóg ??? Lecz to nie mieści się w logice, prawda ???

Zobaczmy też na kwestię tego że Bóg Ojciec wskrzesił Go z martwych :

"Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach. A gdy się zatrwożyły i schyliły twarze ku ziemi, oni rzekli do nich: Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma go tu, ale wstał z martwych. Wspomnijcie, jak mówił wam, będąc jeszcze w Galilei, że Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzesznych ludzi i musi być ukrzyżowany, a dnia trzeciego powstać. I wspomniały na jego słowa"
[Łuk 24;4-8]
Wzbudzenie Jezusa z martwych, było częścią planu zbawienia. Podobnie jak Jego Wcielenie i Śmierć jako Człowieka z krwi i kości. Jeśli to nie Bóg umarł za nasze grzechy, to kto ??? Użyj logicznego myślenia...

Posłuszeństwo musiał wyrazić Syn Boży będąc Człowiekiem. Po prost nikt inny nie mógł wykupić człowieka, jedynie drugi Człowiek. Według ówcześnie panującego zwyczaju. To właśnie stanowi zagadkę. Kim jest ten Jezus Chrystus, który umarł za grzechy nasze i kim jest Ten co Go wskrzesił. Skoro Bóg jest jeden i jedyny ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-15, 17:32   

twardziel napisał/a:
Po prost nikt inny nie mógł wykupić człowieka, jedynie drugi Człowiek.


Rz 8:34 Czyż Jezus Chrystus, który poniósł śmierć; więcej, który z martwych powstał, który siedzi po prawicy Bożej, który wstawia się za nami?"


Kol 3:1 "Jeżeli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze jest, gdzie Chrystus siedzi po prawicy Boga."

Hbr 12:2 "Utkwijmy swój wzrok w Jezusie, przez którego doszliśmy do wiary i który doprowadził nas do jej celu. Przed nim była radość i wesele; zamiast tego, nie zważając na pohańbienie, wybrał śmierć krzyżową. Teraz siedzi po prawicy Boga

1P 3:22 "który [zwyciężywszy śmierć, abyśmy się stali dziedzicami żywota wiecznego] wstąpił na niebiosa i siedzi po prawicy Bożej, gdzie poddani mu są aniołowie, zwierzchności i moce."

Chrystus siedzi po prawicy Boga.


Flp.2,6) On, istniejąc na obraz Boży, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.

(9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. (11) I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.


Lucyfer chciał być równy Bogu i źle skończył.

:-D :-D :-D
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-10-15, 18:54   

Cytat:
Lucyfer chciał być równy Bogu i źle skończył.


Określenie Lucyfer nie odnosi się do tej osoby, o której myślisz :)
Szatan wzbudził w królu Babilonu chęć zapanowania nad całym światem, nawet nad „tronem Jehowy” (1Kn 29:23) i „gwiazdami Bożymi”, czyli władcami z rodu Dawida, zasiadającymi na tronie na górze Moria (w szerszym znaczeniu: na Syjonie). Ten babiloński „król” — oznaczający całą dynastię — uniósł się w swym sercu pychą. We własnych oczach i w oczach swych zwolenników uchodził za „jaśniejącego, syna jutrzenki” (Iz 14:4-21). (W niektórych przekładach zachowano tu pochodzące z Wulgaty słowo „Lucyfer”. Jest ono tłumaczeniem hebrajskiego wyrazu helél: „jaśniejący”, który nie był jednak imieniem ani tytułem, lecz opisywał wyniosłą postawę monarchów z rodu Nebukadneccara). Ów „król” odzwierciedlał dumne pragnienia Szatana, skoro ten używał Babilonu jako swego narzędzia. Ale Jehowa znów ocalił swój lud — przyprowadził go z powrotem do ojczyzny, żeby z czasem mógł się tam pojawić obiecany Potomek (Ezd 1:1-6).
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-15, 20:42   

konik polny napisał/a:
Szatan wzbudził w królu Babilonu chęć zapanowania nad całym światem, nawet nad „tronem Jehowy” (1Kn 29:23)


Masz rację .To bardziej pasuje.


:-D :-D :-D
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-16, 09:07   

Listek napisał/a:


Chrystus siedzi po prawicy Boga.



Lucyfer chciał być równy Bogu i źle skończył.


Listku jak chcesz ze mną porozmawiać, to proszę o komentarz pod cytatem. Jak go rozumiesz i interpretujesz ? Wklejanie samych wersetów wyrwanych z kontekstu, jest bezcelowe... Ja również je znam, lecz one inaczej do mnie przemawiają.
Mam też jeszcze jedną prośbę, bądź uprzejmy i szanuj gościa który wstawia pytajnik...

Odnośnie Twojego OBFITEGO KOMENTARZA, dotyczącego faktu iż Syn Boga jest po prawicy tronu swojego Ojca.

Jak myślisz, dlaczego jest podkreślony fakt strony Tronu, a nie np. "zasiadł obok Boga swojego" ?
Jeśli przez Niego doszliśmy do wiary w Boga i Jedynie On ma bezpośredni dostęp do Ojca. Oraz poddani Mu są aniołowie. To kim jest Syn Boży, jeśli nie Bogiem. Czy aniołowie mają dwóch Szefów ??? I jak to pogodzić z dobitnym biblijnym stwierdzeniem iż jest tylko jeden Bóg ???
Jeśli na to pytanie OBFICIE (ale nie w cudzymsłowiu) i rzetelnie nie odpowiesz, to pożegnamy się !

A teraz odnośnie bycia równym Bogu.

Syn Boga nie skorzystał z okazji aby na równi być z Bogiem. Pomimo faktu że " ogołocił samego siebie". Moje pytanie brzmi : z czego się ogołocił ???
Natomiast najdoskonalszy anioł (stworzenie) nie ogołocił się, a mimo tego powiedział " zrównam się z Najwyższym".
Z Twoje krótkie wypowiedzi, wyciągam wniosek. Że gdyby Jezus chciał być równym Bogu, to źle by skończył.
Na czym polegało wywyższenie Syna Bożego. Przecież miał już chwałę ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14