FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblia słowo Boże czy ludzkie
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-02, 02:41   

To nie tak Mruczku :)
nie w grocie :-D w grocie to sie urodzil mitra ;-)

A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. 10 Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. 11 Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; upadli na twarz i oddali Mu pokłon.I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. 12

Pisalem ze Lukasza 2,7 jest zle przetlumaczone slowo Kataluma
zachecam do zbadania dokladnie tematu..

and she gave birth to her first child, a son. She wrapped him in strips of cloth and laid him in a feeding trough, because there was no place for them in the guest quarters.

http://biblehub.com/greek/2646.htm

http://biblehub.com/luke/2-7.htm



http://www.bible.ca/D-Xmas-story.htm



grota:

dom:
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2015-01-13, 09:11   

Dla mnie biblia to nie Chrystus i nie bardzo wierzę w to, że przy kompletowaniu jej składu był Bóg. Za dużo w tej nawet miejscami dość mądrej księdze sprzeczności i wzajemnie wykluczających się prawd o naszym Bogu i kimś kto za Boga się podaje. Jak jeszcze dodasz do tego np. to że wiele jest „zapożyczeń” z Wed i pism egipskich to wyjdzie, że to po prostu plagiat różnych wierzeń, tradycji i obyczajów. Studiowałem historię i historia to mój konik. Zawsze fascynowała mnie kultura dawnych narodów. Szczególnie interesuje mnie kultura słowiańska, więc trochę się oczytałem. Jak czyta się wierzenia dawnych Słowian i wzajemne relacje to jestem zszokowany jak wiele z tego przeniknęło do biblii. Nie wierzę, że to był przypadek, iż najmądrzejsze słowa w biblii są przyjęte z dawnych wierzeń. Nie wiem czy czytaliście o bogach Egiptu, a szczególnie o Ozyrysie i księdze „umarłych”, a w niej „Modlitwę ślepca”? Fascynujące teksty, ale to nie wątek o wierzeniach dawnych ludów sprzed czasów zanim powstał judaizm i jakakolwiek kultura słowiańscy władcy latali na wimanach po całym świecie.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2015-01-13, 10:40   

Majak napisał/a:
Dla mnie biblia to nie Chrystus i nie bardzo wierzę w to, że przy kompletowaniu jej składu był Bóg. Za dużo w tej nawet miejscami dość mądrej księdze sprzeczności i wzajemnie wykluczających się prawd o naszym Bogu i kimś kto za Boga się podaje. Jak jeszcze dodasz do tego np. to że wiele jest „zapożyczeń” z Wed i pism egipskich to wyjdzie, że to po prostu plagiat różnych wierzeń, tradycji i obyczajów. Studiowałem historię i historia to mój konik. Zawsze fascynowała mnie kultura dawnych narodów. Szczególnie interesuje mnie kultura słowiańska, więc trochę się oczytałem. Jak czyta się wierzenia dawnych Słowian i wzajemne relacje to jestem zszokowany jak wiele z tego przeniknęło do biblii. Nie wierzę, że to był przypadek, iż najmądrzejsze słowa w biblii są przyjęte z dawnych wierzeń. Nie wiem czy czytaliście o bogach Egiptu, a szczególnie o Ozyrysie i księdze „umarłych”, a w niej „Modlitwę ślepca”? Fascynujące teksty, ale to nie wątek o wierzeniach dawnych ludów sprzed czasów zanim powstał judaizm i jakakolwiek kultura słowiańscy władcy latali na wimanach po całym świecie.



zostałeś zwiedziony.
"Uważajcie, żeby was ktoś nie obrócił na własną korzyść przez filozofię i próżne oszustwo, oparte na ludzkiej tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. 9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa " - Kolosan 2:8-9 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

,,Abyśmy już nie byli dziećmi miotanymi i unoszonymi każdym powiewem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp prowadzący na manowce błędu. 15 Lecz będąc szczerymi w miłości, wzrastajmy we wszystkim w tego, który jest głową – w Chrystusa " - Efezjan 4:14-15 UBG

nie ma w Biblii sprzeczności i wykluczająch się prawg są tylko ludzie nieutwierdzeni albo niedouczeni jak napisał Piotr którzy przekręcają Pisma

pozorne błędy i sprzeczności w Biblii : http://mieczducha888.blog...i-w-biblii.html

, poza tym niewiara albo umiłowanie grzeszenia, pieniędzy i bezbożnego świata stoi często za błędnymi przekonaniami ludzi odnośnie Biblii
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4543/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2015-01-13, 23:11   

Majak napisał/a:
Dla mnie biblia to nie Chrystus i nie bardzo wierzę w to, że przy kompletowaniu jej składu był Bóg. Za dużo w tej nawet miejscami dość mądrej księdze sprzeczności i wzajemnie wykluczających się prawd o naszym Bogu i kimś kto za Boga się podaje.


Jeśli zechcesz, to proszę podaj tylko jeden, najbardziej dla Ciebie sprzeczny fragment Biblii i omów na czym ta sprzeczność według Ciebie polega.

Pismo Święte dla wierzącego jest szczególną księgą. Jest wypadkową wszelkich mądrości, która była odkrywana na podobnej zasadzie jak prawa natury. W nim nie jest zawarta dowolna mądrość, skoro tak wielu nadal nie potrafi się z nią zmierzyć. Są jednak czynione bezustanne wysiłki, aby ją poprawnie zrozumieć. Ludzie wierzący w niej samej znajdują odpowiedzi na pozornie sprzeczne dla innych, rożne kwestie.

Jeżeli przy współudziale rozumu, sercem poczujesz jak Bóg działa, to poczujesz też w jaki sposób on jest w naszym życiu, a w szczególności przy spisywaniu Pisma Świętego. Przeciwnik jego nieustannie działał, a teraz przez rozpuszczonych swoich zwolenników, aby ten fakt zmarginalizować, a nawet wyeliminować z serc ludzkich.

Napisane jest że:

Cytat:
[...] niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, (10) i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. (11) I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, (12) aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. 2Tes. 2:9-12
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-14, 00:40   

Majak napisał/a:
Jak jeszcze dodasz do tego np. to że wiele jest „zapożyczeń” z Wed i pism egipskich to wyjdzie, że to po prostu plagiat różnych wierzeń, tradycji i obyczajów. Studiowałem historię i historia to mój konik. Zawsze fascynowała mnie kultura dawnych narodów. Szczególnie interesuje mnie kultura słowiańska, więc trochę się oczytałem. Jak czyta się wierzenia dawnych Słowian i wzajemne relacje to jestem zszokowany jak wiele z tego przeniknęło do biblii. Nie wierzę, że to był przypadek, iż najmądrzejsze słowa w biblii są przyjęte z dawnych wierzeń.

Witaj :-D :-D

Kontakty z światem egipskim mogą być ewentualnie dyskusyjne i rozpalają wyobraźnię wielu chrześcijan. Jednak nie wiem jak sobie wyobrażasz na kilka wieków przed nasza erą przenikanie się tak odległych kultur jak słowianie i żydzi czy hindusi i żydzi. Dzieliło je tysiące kilometrów, a podróżowano na pieszo. Słowianie mieli pierwszy kontakt z żydami w IX wieku n.e. Trochę nierealne to przenikanie
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2015-01-14, 07:00   

Majak napisał/a:
Jak czyta się wierzenia dawnych Słowian i wzajemne relacje to jestem zszokowany jak wiele z tego przeniknęło do biblii. Nie wierzę, że to był przypadek, iż najmądrzejsze słowa w biblii są przyjęte z dawnych wierzeń.

Majaku.
Wykazywała to już "Migdałek" z kotem. :lol: Ja tylko powtórzę.
O Słowianach było słychać wiele wieków po ustaleniu kanonu NT.
Tak więc nie ma w Biblii miejsca na Swarożyca, Peruna, Marzannę czy Śiętowida. :lol:
Co do drugiego zdania, to jest akurat odwrotnie.
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2015-01-14, 09:13   

Henryk napisał/a:
Majak napisał/a:
Jak czyta się wierzenia dawnych Słowian i wzajemne relacje to jestem zszokowany jak wiele z tego przeniknęło do biblii. Nie wierzę, że to był przypadek, iż najmądrzejsze słowa w biblii są przyjęte z dawnych wierzeń.

Majaku.
Wykazywała to już "Migdałek" z kotem. :lol: Ja tylko powtórzę.
O Słowianach było słychać wiele wieków po ustaleniu kanonu NT.
Tak więc nie ma w Biblii miejsca na Swarożyca, Peruna, Marzannę czy Śiętowida. :lol:
Co do drugiego zdania, to jest akurat odwrotnie.

Widzę Henryku, że nie za bardzo znasz historię swych praojców. Nie wiem czy jesteś nawet gotów ją poznać. Wielu Polaków przez ponad tysiąc lat wynarodawiania i indoktrynacji papistów watykańskich zatraciło prawie bezpowrotnie swą przynależność narodową. Od przyjęcia katolicyzmu Polska zaczęła upadać, a gorliwi kapłani i zakonnicy katoliccy niszczyli wszystko w co wierzyli nasi przodkowie. Jak byś nie wiedział to napiszę ci, że przed chrztem Polski wszyscy bili równi sobie wzajemnie. Nie było u nas nigdy niewolnictwa, zbrodni, ani złodziejstwa. Odwiedzający nas wtedy biskupi dziwili się bardzo, że wszystko jest dostępne każdemu i nikt niczego nie zamykał, a kradzieże nigdy się nie zdarzały. Polska szlachta śmiała się z tych biskupów, że zamykają na kłódki swe nędzne kufry. Słowianie wierzyli w jednego Boga, boginię matkę i ich syna, a więc bardzo podobnie jak w biblii. Wedy Henryku nie przyszły na słowiańszczyznę z Indii, a odwrotnie. Podobnie z kulturą Etruską, która zbudowała Grecję i Rzym. Tak więc jak nomadzi ze wschodu pasali owce i nic o świecie nie wiedzieli Słowianie byli wielką kulturą i narodem. Nowa era Słowiańska zaczęła się po wielkiej wojnie wyzwoleńczej 7420 lat temu. Kto słyszał wtedy o bogu Izraela? Co byś nie powiedział Henryku to biblia jest kiepską przeróbką Słowiańskich już zubożonych prze Hindusów dawnych Wed Słowiańskich. Jest na to mnóstwo dowodów historycznych, a nawet biblijnych o których to dowodach niebawem trochę napiszę, a jak znajdą się chętni to czytać i poznać naszą historię prawdziwą temat rozwinę. Coś się w latach drugiej połowy IX wieku stało i doprowadziło to do rozpadu Polski wielu narodów. Ostatnio wydano książkę Piotra Makucha „Od Ariów do Sarmatów”. Nie jest to pozycja szczególnie wartościowa, ponieważ jest zbyt delikatna. Myślę, że stało się to z tą książką tak dlatego, że sponsorowało jej wydanie środowisko akademickie, ale i tak dla wielu książka będzie szokiem. To opracowanie naukowe. Brakuje sporo do prawdy historycznej, ale mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto napisze jeszcze więcej i Polacy dowiedzą się gdzie ich korzenie.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-14, 10:09   

1. skoro wszyscy byli równi to skąd szlachta? Słowianie o ile pamiętam byli zgrupowani w rody.
2. Kto był tym jednym bogiem i którego plemienia?
3. Jakim cudem w epoce chodzenia na piechotę i unikania takich wędrówek jak się żyło w puszczy i miało wszystkiego pod dostatkiem słowiańskie wierzenia przebyły tysiące kilometrów do Indi?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-01-14, 23:05   

Majak napisał/a:
Od przyjęcia katolicyzmu Polska zaczęła upadać, a gorliwi kapłani i zakonnicy katoliccy niszczyli wszystko w co wierzyli nasi przodkowie. Jak byś nie wiedział to napiszę ci, że przed chrztem Polski wszyscy bili równi sobie wzajemnie.


ale co ma to wspólnego z Biblią Majaku ?
wiadomo, że katolicyzm niszczył chrześcijaństwo
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-15, 00:08   

Obawiam się Krystian, że Majak ma pretensję o zniszczenie wiary słowian a nie chrześcijaństwo
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4543/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2015-01-15, 00:43   

Krystian napisał/a:
Majak napisał/a:
Od przyjęcia katolicyzmu Polska zaczęła upadać, a gorliwi kapłani i zakonnicy katoliccy niszczyli wszystko w co wierzyli nasi przodkowie. Jak byś nie wiedział to napiszę ci, że przed chrztem Polski wszyscy bili równi sobie wzajemnie.


ale co ma to wspólnego z Biblią Majaku ?
wiadomo, że katolicyzm niszczył chrześcijaństwo


Był czas, kiedy Europa była kształtowana pod wpływem arianizmu, czego śladem jeszcze w późniejszym czasie w Polsce byli Bracia Polscy. Katolicyzm zakorzeniając się w Polsce od IX wieku niszczył to. Być może to ma na uwadze Majak. Pierwotne Chrześcijaństwo nie niszczyło rodzimej kultury (Rz. 14:17; J. 20:22,23), ani nie narzucało tego, co miał jeden naród, dla drugiego narodu. Katolicyzm jednak, pod wpływem papiestwa narzucał, czyniąc z kultu religijnego skostniały system ceremonii i procesji.

Ponawiam też prośbę:

Cytat:
Jeśli zechcesz, to proszę podaj tylko jeden, najbardziej dla Ciebie sprzeczny fragment Biblii i omów na czym ta sprzeczność według Ciebie polega.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4543/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2015-01-16, 01:13   

Krystian napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeśli zechcesz, to proszę podaj tylko jeden, najbardziej dla Ciebie sprzeczny fragment Biblii i omów na czym ta sprzeczność według Ciebie polega.


Też na to czekam Pokoja :)


Warto jest wniknąć, przeciwko komu Majak tak naprawdę występuje. Czy przeciwko Słowu Bożemu, jakie otrzymali pierwotni Chrześcijanie, czy przeciwko dogmatom, narzuconym przez KRK.
Może nie dostrzega on, że Słowianie żyjący poza oddziaływaniem KRK, też byli pod wpływem nauk ariańskich, które KRK ostro zwalczał, dlatego uznając ich możne za pogan, rozpoznaje i docenia, to, co reprezentowali.

Czekajmy :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Majak 
Wieczny uczeń

Pomógł: 5 razy
Wiek: 67
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 7/13
 53%
Wysłany: 2015-01-18, 21:52   

Migdałek napisał/a:
1. skoro wszyscy byli równi to skąd szlachta? Słowianie o ile pamiętam byli zgrupowani w rody.

Władza nad innymi sprawowana była przez radę starszych, a ta na czas jak ich napadano powoływała mądrych i walecznych dowódców, którzy mieli tą władze tylko w czasie działań wojennych. Szlachta powstała pod koniec świetności Słowian, a jak to się skończyło wszyscy wiemy. Rozpad i wzajemne niesnaski spowodowały całkowity upadek tego wielkiego narodu.
Migdałek napisał/a:
2. Kto był tym jednym bogiem i którego plemienia?

O bogu napiszę za parę dni.
Migdałek napisał/a:
3. Jakim cudem w epoce chodzenia na piechotę i unikania takich wędrówek jak się żyło w puszczy i miało wszystkiego pod dostatkiem słowiańskie wierzenia przebyły tysiące kilometrów do Indi?

Cała Europa, Indie i daleki wschód byli poddanymi Słowian. Władza nad nimi mogła być sprawowana poprzez ustanowionych przez nich namiestników. Nawet wtedy jadąc na koniu można było bez trudu pokonać dziennie 30-40 km. Biorąc pod uwagę to, że czasem trzeba odpocząć jakiś dzień to podróż trwająca 90 dni miałaby ogromny zasięg, co było wtedy powszechne. Były również wyprawy które trwały latami, więc nie rozumiem czemu cię to dziwi.
No i wartałoby jeszcze rozwiązać sprawę Wiman.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-03-08, 17:29   

Mam znajomego, który jest prokuratorem.
Kiedyś go zapytałem czy jak przesłuchujesz świadków i zeznają identycznie czy im wierzysz.
Odpowiedział, że wtedy właśnie staje się podejrzliwy, ponieważ sądzi, że to ukartowane.
Dlatego w Biblii dane wydarzenie nie jest napisane identycznie.
Dlatego to jest Słowo Boga Prawdziwego.
To jak RN go neguje na webdzie to woła o pomstę do nieba
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4543/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2015-03-24, 22:54   

Krystian napisał/a:
Mam znajomego, który jest prokuratorem.
Kiedyś go zapytałem czy jak przesłuchujesz świadków i zeznają identycznie czy im wierzysz.
Odpowiedział, że wtedy właśnie staje się podejrzliwy, ponieważ sądzi, że to ukartowane.
Dlatego w Biblii dane wydarzenie nie jest napisane identycznie.
Dlatego to jest Słowo Boga Prawdziwego.
To jak RN go neguje na webdzie to woła o pomstę do nieba


Z tego też powodu, czterej Ewangeliści ukazują nam dzieło Chrystusa z czterech różnych punktów widzenia:

1. Ewangelia Jana - Logos u Boga, jako wykonawca jego dzieła w początku stworzenia i Baranek (amnos) Boży, przejrzany przed założeniem świata J. 1:1-3,29,36 (1Pio. 1:19,20)
2. Ewangelia Łukasza - Jezus doskonały według ciała, potomek od Bożego Adama, Łk. 3:23,38
3. Ewangelia Mateusza - Jezus Chrystus, potomek obietnicy; syn Dawidowy, syn Abrahamowy, Mt. 1:1,16
4. Ewangelia Marka - Jezus Chrystus, Syn Boży z misją od Jana Chrzciciela, Mr. 1:1.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14