FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg zabiera dzieci, by stały się aniołkami?
Autor Wiadomość
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 20:59   

Odpowiedziałam w tym temacie, bo doświadczyłam śmierci własnego dziecka. Córka umierała na mych rękach, widziałam jej uśmiech na buzi wykrzywionej bólem. Dotykałam niepojętej chwili jaką była śmierć. Tylko wiara w to, że córka będzie aniołkiem pozwoliła mi przez to przejść. I teraz jak spojrzę w Niebo to z takim uczuciem, że Tam mam swego małego Aniołka. Tak samo jak i ja mówią inne mamy, które straciły swe dzieci, matki, które nawet nie widziały swego dzieciątka bo poroniły, czy tuż po porodzie nie pokazano im. I błagam Was nie odbierajcie nam tego. My, matki, wierzymy, że nasze dzieci są w Niebie Aniołkami. Miejcie serce dla nas i nie starajcie się tego tłumaczyć cytatami z Pisma Świętego.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-13, 21:07   

Pozwolę sobie zacytować Biblię w inny sposób:

(46) Pewnego razu zaczęli się zastanawiać nad tym, który też z nich jest największy. (47) A wtedy Jezus, znając dobrze ich ukryte pragnienia, wziął dziecko, kazał mu stanąć koło siebie, (48) a potem rzekł do nich: Kto przyjmuje takie oto dziecko w imię moje, Mnie samego przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto jest bowiem najmniejszy wśród was wszystkich, ten jest naprawdę wielki. [Łk 9, 46-48]

(1) Wtedy przyszli do Jezusa uczniowie i zapytali: Kto jest największy w królestwie niebieskim? (2) [A Jezus] zawołał dziecko, postawił je pomiędzy nimi (3) i powiedział: Zaprawdę mówię wam, jeśli się nie staniecie ponownie jako dzieci, nie będziecie mogli wejść do królestwa niebieskiego. (4) Kto będzie mały jak to dziecko, ten okaże się największym w królestwie niebieskim. (5) Ktokolwiek przygarnie w moje imię takie oto dziecię, Mnie samego przygarnie. (6) Lecz kto by miał zgorszyć jedno z tych małych, którzy wierzą we Mnie, lepiej byłoby dla niego, aby mu uwiązano u szyi kamień młyński i utopiono go w głębinie morskiej. (7) Biada światu z powodu zgorszenia. Zgorszenia przyjść muszą, lecz biada człowiekowi, przez którego przychodzi zgorszenie. [Mt 18, 1-7]

Dlatego można mieć nadzieję, że twoja córeczka jest tam gdzieś w Niebie, pod czujnym okiem Ojca i wciąż o tobie pamięta. Kiedyś nadejdzie taki dzień kiedy znów będziecie razem.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 21:08   

Ale powiedz Menia. Czy lepiej karmić się nieprawdą lub iluzją? Czy nie piękniejsza jest nadzieja zmartwychwstania, która mówi, że będziesz mogła spotkać się ze swoim dzieckiem i cieszyć się nim przez całą wieczność. Czy Jezus chciałby żebyś pokrzepiała się ułudą? Po co więc mówił o zmartwychwstaniu a nie o aniołkach w niebie? Tylko prawda potrafi trwale umacniac i pokrzepiać.
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 21:19   

Makarios napisał/a:
Ale powiedz Menia. Czy lepiej karmić się nieprawdą lub iluzją? Czy nie piękniejsza jest nadzieja zmartwychwstania, która mówi, że będziesz mogła spotkać się ze swoim dzieckiem i cieszyć się nim przez całą wieczność. Czy Jezus chciałby żebyś pokrzepiała się ułudą? Po co więc mówił o zmartwychwstaniu a nie o aniołkach w niebie? Tylko prawda potrafi trwale umacniac i pokrzepiać.


Wybacz ale ja nie karmię się iluzją. Wierzę, w Zmartwychwstanie i życie wieczne. I wierzę, że spotkam się z córką w niebie.

Przepraszam, ale to nie jest chyba miejsce dla mnie.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-13, 21:53   

Menia napisał/a:

Przepraszam, ale to nie jest chyba miejsce dla mnie.

ja sie dziwie, ze tak straszna tragedia nie popycha do zblizenia sie do Boga, go poznania Go, do studiowania jego Slowa dzien i noc, aby zrozumiec bol, smierc i swoj los... Bardzo, bardzo wspolczuje...
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 22:04   

Axanna napisał/a:
Menia napisał/a:

Przepraszam, ale to nie jest chyba miejsce dla mnie.

ja sie dziwie, ze tak straszna tragedia nie popycha do zblizenia sie do Boga, go poznania Go, do studiowania jego Slowa dzien i noc, aby zrozumiec bol, smierc i swoj los... Bardzo, bardzo wspolczuje...


Teraz to mnie wkurzyłaś Axanna. Za kogo Ty się uważasz??? Jakim prawem mnie oceniasz? Nic o mnie nie wiesz. Wysilasz się na słowo "wspólczuje" które dla Ciebie nic nie znaczy. Obyś nigdy nie zaznała tego co ja. I tego Ci nawet nie życzę.
Ja nie rozumiem, jak to możesz wiedzieć czy mnie ta tragedia nie popycha w stronę Boga. To ja byłam przy córce przez te wszystkie lata choroby, to ja ją przygotowałam do odejścia. Umierała świadomie, pożegnała się ze wszystkimi, odeszła pełna naszej miłości i nadziei, że Tam w Niebie się spotkamy. A Ty mi zarzucasz, że ja nie staram się poznać Boga. Gdyby nie Bóg nie przeszłabym przez te lata choroby. Wiec zanim coś napiszesz to zastanów się. Bo teraz przemawia przez Ciebie pycha....a to jest chyba i w Twej religii grzechem. Pomyśl trochę nad sobą.
A teraz możesz zrobic co chcesz, usunąć mój profil, moje posty. To nie jest miejsce dla mnie. Żegnam.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-13, 22:30   

Ty oszukujesz sama siebie, nie starasz sie poznac Boga - ja to wnioskuje po Twoich wypowiedziach, nie musze Cie znac, ani Twojego zycia, ani tej tragedii. Staralam sie przyblizyc do Ciebie swiatlo Slowa Bozego, ale Ty sie odsuwasz, az do agresji - a co ja Tobie zrobilam, za co na mnie tak naskakujesz, z taka wrogosia, ublizasz mi, za co? Ja mysle, ze dlatego, ze prawda Cie dotyka i mam nadzieje, ze kiedys pomyslisz o tym spokojnie.
Byloby dobrze, gdybys zostala, ale rob jak chcesz.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 10:01   

Menia napisał/a:
Wierzę, w Zmartwychwstanie i życie wieczne.

I bardzo dobrze. Tego właśnie uczy Biblia.

Menia napisał/a:
I wierzę, że spotkam się z córką w niebie.

Mogłoby tak być, gdyby ludzie po śmierci szli do nieba. Przed narodzinami Jezusa wiele osób żyjących na ziemi zmarło. Wiele dzieci również. Czy te dzieci trafiły do nieba? Jezus mówi:

"I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego" (Jana 3:13).

Z Biblii wynika, że jeśli ktoś umiera, to po prostu przestaje istnieć i czeka na zmartwychwstanie. W stosownym czasie Bóg obudzi takie osoby ze stanu śmierci.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-14, 14:14   

Axanna napisał/a:
Menia napisał/a:

Przepraszam, ale to nie jest chyba miejsce dla mnie.

ja sie dziwie, ze tak straszna tragedia nie popycha do zblizenia sie do Boga, go poznania Go, do studiowania jego Slowa dzien i noc, aby zrozumiec bol, smierc i swoj los... Bardzo, bardzo wspolczuje...


Jak to powiedział Jezus? A, tak: "Nie osądzajcie, a nie będziecie osądzeni", czy coś w tym stylu.
Piękne słowa, ale mam wrażenie, że tylko katolicy się do tego stosują.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-14, 20:46   

a ja sie z tym nawet zgodze. Faktycznie katolicy niczego nie osadzaja, dlatego sie tam krzewia praktyki zakazane Pismem Swietym. Zdolnosc wlasciwego osadzania u katolikow doszla do stanu calkowitego zaniku, tak ze nie wiedza co jest dobrem, a co zlem, ani tez nie chca tego wiedziec, byleby zycie sie toczylo swoja utarta koleja, bo sie boja zmian, boja sie swiatla, boja sie reakcji otoczenia.

Ty, Alex, nawet nie potrafisz wlasciwie zrozumiec proste teksty biblijne, ktore cytujesz. Ot wedlug Ciebie Jezus kazal nie osadzac, wiec musi to oznaczac, ze masz byc slepa i glucha, grunt bys sie usmiechala. Nie mysl jednak, ze strus ze lbem w piachu ma sie lepiej, niz ci co maja na gorze - to calkowicie bledne zludzenie tego strusia. On nie ma sie lepiej, tylko znacznie gorzej.

A tu werset ku rozwaeniu, aczkolwiek ci, komu nie wolno niczego osadzac, niech moze nie czytaja w ogole...

Isa 5:20 bw "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz."
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-14, 21:34   

Axanna napisał/a:
a ja sie z tym nawet zgodze. Faktycznie katolicy niczego nie osadzaja, dlatego sie tam krzewia praktyki zakazane Pismem Swietym. Zdolnosc wlasciwego osadzania u katolikow doszla do stanu calkowitego zaniku, tak ze nie wiedza co jest dobrem, a co zlem, ani tez nie chca tego wiedziec, byleby zycie sie toczylo swoja utarta koleja, bo sie boja zmian, boja sie swiatla, boja sie reakcji otoczenia.

Ty, Alex, nawet nie potrafisz wlasciwie zrozumiec proste teksty biblijne, ktore cytujesz. Ot wedlug Ciebie Jezus kazal nie osadzac, wiec musi to oznaczac, ze masz byc slepa i glucha, grunt bys sie usmiechala. Nie mysl jednak, ze strus ze lbem w piachu ma sie lepiej, niz ci co maja na gorze - to calkowicie bledne zludzenie tego strusia. On nie ma sie lepiej, tylko znacznie gorzej.

A tu werset ku rozwaeniu, aczkolwiek ci, komu nie wolno niczego osadzac, niech moze nie czytaja w ogole...

Isa 5:20 bw "Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność, zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz."

No dobrze, ale co widzisz złego w postępowaniu Meni? To raz.
Dwa: gdyby było tak z nami tak jak mówisz, to już dawno byśmy zalegalizowali aborcję, in vitro itp, itd, a mimo wszystko większość katolików jest temu przeciwna.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-14, 21:42   

nie chcialabym omawiac szczegoly postepowania Meni podczas jej nieobecnosci, bo sie wydaje, ze poszla sobie. Co wiecej w postach, skierowanych do niej, powiedzialam co widze zlego - mozesz je przeczytac :)

Fakt, ze ktos obstaje przy czyms dobrym, jeszcze nie oznacza, ze jest dobry... aborcje nie legalizujecie, a pedofilstwo ukrywacie. Wszak i szatan przybiera postac aniola swiatlosci - pomysl nad tym.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-14, 21:45   

...pedofilstwo ukrywacie... Może zejdźmy z tematu księży, a wróćmy do Biblii, tym bardziej, że księża-pedofile to zaledwie garstka - co nie znaczy, że próbuję ich usprawiedliwić.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2013-02-14, 21:45   

Czy Bóg zabiera dzieci, by stały się aniołkami?

Po co Bogu małe dzieci za aniołków? Co one tam maja robić?
Bóg na samym początku kiedy stwarzał razem z Logosem aniołów i cały wszechświat, stworzył dostateczną liczbę aniołów, którzy są pomocni Bogu w różnych sprawach.
O małych dzieciach idących do nieba nie ma nic w Piśmie Świętym.
Pismo Święte mówi jednak,że wszyscy którzy umierają obojętnie, czy to są dzieci, czy dorośli idą do ziemi i tam czekają na wzbudzenie z grobu.
Przy z martwych wzbudzeniu dzieci będą wstawać i rodzice będą wstawać i być może,że spotkamy swoich zmarłych i będziemy sie cieszyć,ze znowu żyjemy, tutaj na ziemi, już bez szatana będziemy odrestaurowywać się aż pod koniec dojdziemy do doskonałości. to jest piękna perspektywa dla rodzaju ludzkiego, najpiękniejsza jaką człowiek mógł się spodziewać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-14, 21:49   

14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. [Mk 10, 14]
Sam Jezus mówi, że Królestwo należy do nich, więc czemu sugerujecie, że nie mogą od razu wstąpić do nieba?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13