FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg zabiera dzieci, by stały się aniołkami?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-14, 22:00   

AlexK napisał/a:
14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. [Mk 10, 14]
Sam Jezus mówi, że Królestwo należy do nich, więc czemu sugerujecie, że nie mogą od razu wstąpić do nieba?


Owszem ale czy powiedział,że zabierze je do nieba?
W innym miejscu jest taki tekst:
Mat.18:3
Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.


jaka tutaj jest myśl? Dziecko jest prawdomówne, nie jest zawistne, nie umie być złym. Wiec każdy dorosły, musi w charakterze swoim stać sie jak to małe dziecko, wydaje mi się,ze myśl jest taka jak ja przedstawiłam. masz inne zdanie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-14, 22:13   

Też mam zdanie, że Jezus pokazuje ludziom na przykładzie dziecka jak ludzie powinni się zachowywać, aby dostąpić zbawienia. Ale co do dzieci... Podejdźmy do tego z innej strony:
Czy sądzisz, że dzieci zabite w aborcji dostąpią zbawienia? Tylko nie pytam jak mówi Biblia, bo chyba nic nie mówi.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-14, 22:24   

AlexK, nie jestem bogiem, więc nie wiem, myslę jednak,że płód to nie dziecko. Dziecko jako czlowiek liczy się od pierwszego oddechu. A jak będzie to nie wiem.
nie ma żadnej wzmianki w Piśmie Świętym na ten temat, chyba,ze nie wiem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 22:51   

W Jr 1,5 pisze: "Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię". Pokazuje, że już wtedy w łonie matki jest człowiek (nie tylko płód) ukształtowany przez Boga
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-14, 23:05   

Iwona, Jeremiasz nie pisze,że wszystkie płody sa kształtowane przez Boga, bo co to za Bóg, że niektore kobiety rodzą dzieci kalekie, więc jak to dziecko Bóg ukształtował?
Jeżeli chodzi o Jeremiasza to ja wiem,że Bóg nad nim miał szczególna pieczę, jak również i nad innymi prorokami.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-15, 07:57   

To jeżeli nie Bóg tworzy dzieci kalekie, to kto?
Gdzie jest napisane w Biblii, że Bóg nie ukształtował wszystkie płody?
Bo według mnie, jeżeli na początku był tylko Adam i Ewa, to wszyscy od nich pochodzimy, czyli wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.

(20) Mężczyzna dał swej żonie imię Ewa, bo ona stała się matką wszystkich żyjących. [Rdz 3, 20]

Jeżeli jest tak jak piszę, to czemu sugerujesz, że dzieci kalekie nie są dziećmi Bożymi?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-15, 11:08   

AlexK napisał/a:
To jeżeli nie Bóg tworzy dzieci kalekie, to kto?
Gdzie jest napisane w Biblii, że Bóg nie ukształtował wszystkie płody?
Bo według mnie, jeżeli na początku był tylko Adam i Ewa, to wszyscy od nich pochodzimy, czyli wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.

(20) Mężczyzna dał swej żonie imię Ewa, bo ona stała się matką wszystkich żyjących. [Rdz 3, 20]

Jeżeli jest tak jak piszę, to czemu sugerujesz, że dzieci kalekie nie są dziećmi Bożymi?


A gdzie ja napisałam,że dzieci kalekie nie są dziećmi Boga? Proszę wskaż mi. Proszę nie wkładaj w moje usta słów, których ja nie wypowiedziałam.
Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga przez Adama, bo Bóg bezpośrednio stworzył Adama.
nie stwarza bezpośrednio wszystkich płodów, bo to jest robota matki i ojca bezpośrednia.
My stwarzamy nasze dzieci, ze wszystkimi wadami i kalectwem, uroda , zdolnościami itp.Przez sześć tysięcy lat życia człowieka na ziemi, nastąpiła tak mocna degradacja człowieka,ze skutki widzimy prawie codziennie. Kalectwa, choroby, mściwość, zawiść jeden drugiego gdyby mógł, to by w łyżce wody utopił, to są skutki degradacji. Czy takich ludzi Bóg stwarza??? NIE !!! to my rodzice stwarzamy nasze dzieci, na wzór nasz, przekazujemy w genach nasze skażenie.
Dlatego też Bóg JHWH [Jehowa, Jahwe] w swojej MIŁOŚCI i swoim chwalebnym planie obiecał nam RESTYTUCJĘ żeby człowiek z tej degradacji mógł się podnieść i niech będzie BOGU Najwyższemu za to chwała.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-15, 12:35   

nike napisał/a:
Iwona, Jeremiasz nie pisze,że wszystkie płody sa kształtowane przez Boga, bo co to za Bóg, że niektore kobiety rodzą dzieci kalekie, więc jak to dziecko Bóg ukształtował?
Jeżeli chodzi o Jeremiasza to ja wiem,że Bóg nad nim miał szczególna pieczę, jak również i nad innymi prorokami.

Czyli prorocy byli jakimiś innymi ludźmi niż my?
Kiedy więc płód staje się człowiekiem? Przecież już w łonie matki się porusza, bije mu serce, pobiera pokarm niezbędny do rozwoju, słyszy (bo słuch się wtedy kształci już), czuje. To właśnie świadczy o człowieku.

Przyznam, że jeżeli kiedykolwiek w ciążę zajdę to nigdy aborcji nie dokonam bo to będzie moje dziecko, w moim łonie, ja będę za nie odpowiedzialna i będę je kochać już wtedy. Nie pozwolę by mu stała się jakakolwiek krzywda nawet wtedy gdy jeszcze nie będzie na świecie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-15, 13:54   

[quote="Iwona"]
nike napisał/a:
Iwona, Jeremiasz nie pisze,że wszystkie płody sa kształtowane przez Boga, bo co to za Bóg, że niektore kobiety rodzą dzieci kalekie, więc jak to dziecko Bóg ukształtował?
Jeżeli chodzi o Jeremiasza to ja wiem,że Bóg nad nim miał szczególna pieczę, jak również i nad innymi prorokami.


Cytat:
Czyli prorocy byli jakimiś innymi ludźmi niż my?


Nie. Jako ludzie to tacy sami, ale chyba jako mądrzy ludzie, to nie tacy sami jak my. bo my to im do piet nie dosięgamy, prawda?

Cytat:
Kiedy więc płód staje się człowiekiem?


O to zapytaj się lekarza obiektywnego. Moge ja tylko napisać, i zapytać przy okazji: Czy wyprawia ksiądz pogrzeb np. dwutygodniowemu płodowi? skoro jest to człowiek już.

Cytat:
Przyznam, że jeżeli kiedykolwiek w ciążę zajdę to nigdy aborcji nie dokonam bo to będzie moje dziecko, w moim łonie, ja będę za nie odpowiedzialna i będę je kochać już wtedy. Nie pozwolę by mu stała się jakakolwiek krzywda nawet wtedy gdy jeszcze nie będzie na świecie.


Bardzo piękne postanowienie
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-15, 15:04   

AlexK napisał/a:

Sam Jezus mówi, że Królestwo należy do nich, więc czemu sugerujecie, że nie mogą od razu wstąpić do nieba?

Już o tym pisałem, ale napiszę jeszcze raz...

Dzieci umierają już od najdawniejszych czasów. Czy idą po śmieci do nieba? Jesli tak, to co znaczą słowa Jezusa:

"I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego" (Jana 3:13).

Jezus nie powiedział, ze do dzieci należy Królestwo, tylko, że do takich należy Królestwo. A to oznacza, że jeśli ktoś chce mieć udział w Królestwie powinien stać się tak ufny i pokorny jak dzieci, które przejawiają właśnie takie cechy.

Królestwo jednak, to sprawa przyszłości.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-15, 16:01   

nike napisał/a:

A gdzie ja napisałam,że dzieci kalekie nie są dziećmi Boga? Proszę wskaż mi. Proszę nie wkładaj w moje usta słów, których ja nie wypowiedziałam.

A choćby tu:
Cytat:
Iwona, Jeremiasz nie pisze,że wszystkie płody sa kształtowane przez Boga, bo co to za Bóg, że niektore kobiety rodzą dzieci kalekie, więc jak to dziecko Bóg ukształtował?

Cytat:
Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga przez Adama, bo Bóg bezpośrednio stworzył Adama.
nie stwarza bezpośrednio wszystkich płodów, bo to jest robota matki i ojca bezpośrednia.
My stwarzamy nasze dzieci, ze wszystkimi wadami i kalectwem, uroda , zdolnościami itp.Przez sześć tysięcy lat życia człowieka na ziemi, nastąpiła tak mocna degradacja człowieka,ze skutki widzimy prawie codziennie. Kalectwa, choroby, mściwość, zawiść jeden drugiego gdyby mógł, to by w łyżce wody utopił, to są skutki degradacji. Czy takich ludzi Bóg stwarza??? NIE !!! to my rodzice stwarzamy nasze dzieci, na wzór nasz, przekazujemy w genach nasze skażenie.
Dlatego też Bóg JHWH [Jehowa, Jahwe] w swojej MIŁOŚCI i swoim chwalebnym planie obiecał nam RESTYTUCJĘ żeby człowiek z tej degradacji mógł się podnieść i niech będzie BOGU Najwyższemu za to chwała.

No więc Bóg stworzył nas wszystkich pośrednio przez pierwszych ludzi - także dzieci kalekie.

Makarios - nikt przed nim nie wstąpił. Pokaż mi przykład z Biblii, który mówi, że nikt po nim również.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-15, 16:08   

AlexK napisał/a:
Makarios - nikt przed nim nie wstąpił. Pokaż mi przykład z Biblii, który mówi, że nikt po nim również.

Hehehe. Ty mi pokaż, gdzie w Biblii jest napisane, ze Bóg od czasów Jezusa zabiera dzieci do nieba!
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-15, 16:09   

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:
Makarios - nikt przed nim nie wstąpił. Pokaż mi przykład z Biblii, który mówi, że nikt po nim również.

Hehehe. Ty mi pokaż, gdzie w Biblii jest napisane, ze Bóg od czasów Jezusa zabiera dzieci do nieba!

Jeżeli ty mi pokażesz, to ja tobie również. :-P
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13647
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 426/608
 70%
Wysłany: 2013-02-15, 16:13   

[quote="AlexK"]
nike napisał/a:

A gdzie ja napisałam,że dzieci kalekie nie są dziećmi Boga? Proszę wskaż mi. Proszę nie wkładaj w moje usta słów, których ja nie wypowiedziałam.

A choćby tu:
Cytat:
Iwona, Jeremiasz nie pisze,że wszystkie płody sa kształtowane przez Boga, bo co to za Bóg, że niektore kobiety rodzą dzieci kalekie, więc jak to dziecko Bóg ukształtował?


Czy ja w tym miejscu napisałam,że kalekie dzieci, nie są dziećmi Boga??? Proszę czytaj i myśl oki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-15, 16:13   

Proszę bardzo. Zobacz, co dzieje się z każdym człowiekiem po śmierci - również z dziećmi:

"Każdego dzieła, które twa ręka napotka, podejmij się według twych sił! Bo nie ma żadnej czynności ni rozumienia, ani poznania, ani mądrości w Szeolu, do którego ty zdążasz" (Kazn. 9:10).

Człowiek po śmierci leży w grobie i czeka na zmartwychwstanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14