FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ra-Jezus
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-01, 04:37   

To jest "Horus".
3000 lat p. n. e. był Bogiem Słońca w Egipcie.
Jest on uczłowieczeniem Słońca, a jego życie to seria alegorii
związanych z ruchem Słońca po niebie.
Ze hieroglifów wiemy dużo o tym słonecznym mesjaszu.
Na przykład HORUS będąc słońcem, światłem,
miał wroga zwanego SET będącego uosobieniem ciemności czy nocy.
I mówiąc metaforycznie - każdego ranka HORUS wygrywał walkę z SETEM
a kiedy nastawał wieczór, SET wygrywał walkę
i wysyłał HORUSA do świata podziemi.
Warto odnotować, że Ciemność i Światło, czy Dobro i Zło
- to jedne z najważniejszych
mitologicznych dualizmów, obecnych i wyrażanych
na wielu płaszczyznach po dziś dzień.

Co ciekawe konflikt między Horusem a Setem niekoniecznie dotyczył panowania na niebie, którego bogiem początkowo był Horus, ale władzy w Egipcie. Kult Horusa był rozwinięty w Górnym Egipcie podczas gdy Dolnym Egiptem opiekował się Set. W okresie kiedy obie te krainy były zjednoczone obydwa bóstwa były ukazywane razem jako faraonowie Egiptu. Walka między nimi związana jest z podbojem Egiptu Dolnego przez Górny, wówczas w mitologii egipskiej pojawił się motyw Seta jako złego brata Horusa i ich konflikt[10]. Tak więc ten pozorny astrologiczny dualizm, o którym mówi autor filmu ma w rzeczywistości zdecydowanie bardziej przyziemne źródła. Teraz zajmijmy się podobieństwami:

Najogólniej mówiąc, historia Horusa jest następująca:
Horus narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25-go grudnia
Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie
za wskazaniem której szło 3 królów
by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy.
W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego,
a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną ANUP
i tak zaczął się jego stan duchowny.
Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował,
czyniąc cuda takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie.
Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży
Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.
Po tym jak został zdradzony przez TYPHONA, Horus został ukrzyżowany,
pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał.
Te atrybuty Horusa, oryginalne czy nie, wydają się przenikać
wiele światowych kultur, a dla wielu innych bogów
mitologigczna struktura jest taka sama.

Przyjrzyjmy się jednak uważnie tym cechom Horusa:

1. Horus nie urodził się z dziewicy, nie ma o tym żadnej wzmianki. Jego poczęcie jest związane z kontaktem jego matki - Izydy z ciałem jego zmarłego ojca - Ozyrysa[11]. Informacja jest nieprawdziwa.

2. Faktycznie święto narodzin Horusa obchodzono 25 grudnia.
JEZUS NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. Jego narodzinom nie towarzyszyła gwiazda na wschodzie, taki motyw nie pojawia się w żadnej wersji mitu o Horusie. Informacja jest nieprawdziwa.

4. Horusa też nie odwiedziło trzech królów, nie ma o tym wzmianki w mitach, tak więc informacja nieprawdziwa.

5. W mitach o Horusie nie ma żadnej wzmianki o tym aby uczył jakiegokolwiek syna marnotrawnego. Informacja ta jest nieprawdziwa.

6. Nie ma żadnych informacji aby bóstwo Anup ochrzciło Horusa, tak naprawdę nie ma żadnych źródeł mówiących o tym aby Horus kiedykolwiek został ochrzczony. Ten motyw nie pojawia się w żadnym z mitów. Tak więc informacja nieprawdziwa.

7. Horus nie miał 12 uczniów, z którymi podróżował. Miał ich za to czterech, byli to Hapi, Tuamutef, Mestha/Amset i Qebhsennuf[12]. Tak więc informacja jest nieprawdziwa.

8. Horus wprawdzie czynił cuda, co jest dość naturalne, skoro był bogiem, lecz nie chodził po wodzie, w żadnym z dostępnych mitów nie ma nic na ten temat. Tak więc informacja połowicznie nieprawdziwa.

9. Takie tytuły były popularne wśród bóstw tamtego (i nie tylko) regionu, także wśród tych, które nie miały związku z kultem solarnym.

10. Nie ma żadnych mitów dotyczących tego aby Horus został zdradzony przez Typhona. Informacja nieprawdziwa.

11. Horus nie został ukrzyżowany. Według Księgi Umarłych kapłana pisarza Neferhotepa został on poćwiartowany przez Izydę i wrzucony do wody[13]. Jako ciekawostkę można dodać, że papirus ten znajduje się w Muzeum Czartoryskich w Krakowie. W każdym razie informacja jest nieprawdziwa.

12. Wprawdzie Horus powstał z martwych, ale w żadnym micie nie ma mowy o trzech dniach. Tak naprawdę bóg-krokodyl Sebek zebrał szczątki Horusa i Ra ożywił je na nowo, dając mu we władanie miasto Nechen i dwóch synów. Ożywianie zmarłych było dość popularnym elementem mitów nie zawsze związanym z kultem solarnym. Najbliższym przykładem jest ojciec Horusa - Ozyrys, tak więc ten element mitu nie jest w żaden sposób wyjątkowy.


Polecam reszte
http://antyzeitgeist.weebly.com/

a ciemny lud i bezmozgi lyakaja wszystkie
WIELKIE odkrycia i sfalszowane czy tez urojone
dowody.

 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-01, 05:26   

olus napisał/a:
To jest "Horus".
3000 lat p. n. e. był Bogiem Słońca w Egipcie.
Jest on uczłowieczeniem Słońca, a jego życie to seria alegorii
związanych z ruchem Słońca po niebie.
Ze hieroglifów wiemy dużo o tym słonecznym mesjaszu.
Na przykład HORUS będąc słońcem, światłem,
miał wroga zwanego SET będącego uosobieniem ciemności czy nocy.
I mówiąc metaforycznie - każdego ranka HORUS wygrywał walkę z SETEM
a kiedy nastawał wieczór, SET wygrywał walkę
i wysyłał HORUSA do świata podziemi.
Warto odnotować, że Ciemność i Światło, czy Dobro i Zło
- to jedne z najważniejszych
mitologicznych dualizmów, obecnych i wyrażanych
na wielu płaszczyznach po dziś dzień

Horus nie był bogiem słońca a nieba. Jego jednym okiem było słońce a drugim księżyc. Walczył z Setem o władzę po śmierci swojego ojca ozyrysa.
był też bogiem wojny i polowania.

olus napisał/a:
Co ciekawe konflikt między Horusem a Setem niekoniecznie dotyczył panowania na niebie, którego bogiem początkowo był Horus, ale władzy w Egipcie. Kult Horusa był rozwinięty w Górnym Egipcie podczas gdy Dolnym Egiptem opiekował się Set. W okresie kiedy obie te krainy były zjednoczone obydwa bóstwa były ukazywane razem jako faraonowie Egiptu. Walka między nimi związana jest z podbojem Egiptu Dolnego przez Górny, wówczas w mitologii egipskiej pojawił się motyw Seta jako złego brata Horusa i ich konflikt[10]

Zgadza się poza faktem, że bratem Seta był Ozyrys, ojciec Horusa. I z oboma set walczył o władzę.

olus napisał/a:
Faktycznie święto narodzin Horusa obchodzono 25 grudnia.
JEZUS NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Horusa też nie.

olus napisał/a:
7. Horus nie miał 12 uczniów, z którymi podróżował. Miał ich za to czterech, byli to Hapi, Tuamutef, Mestha/Amset i Qebhsennuf

To nie uczniowie lecz synowie. Ich zadaniem było ochranianie narządów faraona (wcielenia horusa, Żyjącego Horusa).

olus napisał/a:
Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży
9. Takie tytuły były popularne wśród bóstw tamtego (i nie tylko) regionu, także wśród tych, które nie miały związku z kultem solarnym.

Horus nie nosił takich tytułów.

olus napisał/a:
11. Horus nie został ukrzyżowany. Według Księgi Umarłych kapłana pisarza Neferhotepa został on poćwiartowany przez Izydę i wrzucony do wody[13]. Jako ciekawostkę można dodać, że papirus ten znajduje się w Muzeum Czartoryskich w Krakowie. W każdym razie informacja jest nieprawdziwa.

12. Wprawdzie Horus powstał z martwych, ale w żadnym micie nie ma mowy o trzech dniach. Tak naprawdę bóg-krokodyl Sebek zebrał szczątki Horusa i Ra ożywił je na nowo, dając mu we władanie miasto Nechen i dwóch synów. Ożywianie zmarłych było dość popularnym elementem mitów nie zawsze związanym z kultem solarnym. Najbliższym przykładem jest ojciec Horusa - Ozyrys, tak więc ten element mitu nie jest w żaden sposób wyjątkowy.

Poćwiatowany był Ozyrys i nie przez Izydę a Seta. Izyda zebrała kawałki i albo sama go ożywiła albo z innymi bogami.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-01, 05:36   

Przeczytaj lepiej post z poprzedniej strony i zgrom ta blond idiotke....
Mialas nie pisac do heretyka :roll: wiedzialem ze nie wytrzymasz :-P
to byl cytat a nie olus..ale co mi tam.

He raised Asar from the dead. “Asar” translates to “Lazarus.”
The name Osirus is a Greek transliteration of the Egyptian name Asar. As I mentioned earlier, Osirus is the father of Horus, and, according to the myth, he was killed by Seth and briefly brought back to life by Isis in order to conceive Horus. It was not Horus who raised “Asar” from the dead. It was his mother.

The name Lazarus is actually derived from the Hebrew word Eleazar meaning “God has helped.” This name was common among the Jews of Jesus’ time. In fact, two figures in the New Testament bear this name (cf. John 11, Luke 16:19-31).


http://www.jonsorensen.ne...rus-connection/

Horus was born to Isis; there is no mention in history of her being called “Mary.” Moreover, “Mary” is our Anglicized form of her real name, Miryam or Miriam. “Mary” was not even used in the original texts of Scripture.
• Isis was not a virgin; she was the widow of Osiris and conceived Horus with Osiris.
• Horus was born during month of Khoiak (Oct/Nov), not December 25. Further, there is no mention in the Bible as to Christ’s actual birth date.
• There is no record of three kings visiting Horus at his birth. The Bible never states the actual number of magi that came to see Christ.
• Horus is not a “savior” in any way; he did not die for anyone.
• There are no accounts of Horus being a teacher at the age of 12.
• Horus was not “baptized.” The only account of Horus that involves water is one story where Horus is torn to pieces, with Isis requesting the crocodile god to fish him out of the water.
• Horus did not have a “ministry.”
• Horus did not have 12 disciples. According to the Horus accounts, Horus had four demigods that followed him, and there are some indications of 16 human followers and an unknown number of blacksmiths that went into battle with him.
• There is no account of Horus being betrayed by a friend.
• Horus did not die by crucifixion. There are various accounts of Horus’ death, but none of them involve crucifixion.
• There is no account of Horus being buried for three days.
• Horus was not resurrected. There is no account of Horus coming out of the grave with the body he went in with. Some accounts have Horus/Osiris being brought back to life by Isis and then becoming the lord of the underworld.


CRUCIFIXION AND RESURRECTION Horus is never said to have been crucified, nevertheless to have died. The only connection we can
make to Horus being resurrected is if we consider the eventual merger of Horus and Osiris. But such a theory results in an catch 22,
apparently noticed by the Egyptians as they later altered their beliefs to fix the contradictions. In the Egyptian tale, Osiris is either
dismembered by Set in battle or sealed in a chest and drowned in the Nile. Isis then pieces Osiris' body back together and resurrects Osiris to
conceive an heir that will avenge Osiris' death (although technically Osiris is never actually resurrected as he is forbidden to return to the world
of the living

http://www.sacred-texts.com/egy/pyt/pyt54.htm
http://www.pantheon.org/articles/o/osiris.html

http://thedevineevidence....milarities.html
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-12-01, 07:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-01, 06:55   

Zeitgeist REFUTED & DEBUNKED! (Religious Portion)
http://www.youtube.com/watch?v=JFI6m6Icav4

moze zerknac na

Obalenie fragmentu filmu Zeitgeist cz.1/8 - duch epoki [dobra wersja]
http://www.youtube.com/wa...216A1205087C710

Ozyrys, Izyda,Horus,Set-Mity Egipskie-Film Dokumentalny Lektor
https://www.youtube.com/watch?v=HnTV0KERxJY

i jeszcze

http://www.kosciol.pl/art...070129232607667

======
Frazer stwierdza, że Horus urodził się na bagnach i nie wie nic o żadnej gwieździe ani mędrcach w jakiejkolwiek liczbie.
`Horus NIE został zrodzony z dziewicy. Jeden ze starożytnych egipskich reliefów obrazuje to, ukazując jego matkę, Isis, w postaci sokoła, unoszącą się nad wyprostowanym fallusem martwego Ozyrysa w podziemiach.(...)'
We wzmiance o narodzinach Horusa, którą udało mi się znaleźć, zawarta jest data 31 egipskiego miesiąca Khoiak - jedna szansa na 365, że pokrywa się z 25 grudnia! Achy dodaje, prawdopodobnie wzorując się na Masseyu, że na ścianach świątyni Luksor znajduje się scena ukazująca `Zwiastowanie, Niepokalane Poczęcie, Narodziny i Adorowanie Horusa, gdzie Thoth zwiastuje Dziewicy Isis, że pocznie Jezusa, a Kenph jest `Duchem Świętym', zapładniającym dziewicę', razem z trzema mędrcami. Z jakiegoś powodu jednak ani Achy, ani Massey nie podają nazwy czy numeru, ani nawet bardziej dokładnego położenia tej sceny niż świątynia Luksor, która jest dużym miejscem, niedostępnym dla większości czytelników Achy.(...)

`Jego ziemski ojciec nazywał się Seb (Józef).'.
Seb był bogiem-ziemią, nie ziemskim, lecz raczej samą ziemią (tak jak Nut była niebem) i był ojcem Ozyrysa, nie Horusa, choć jeden z moich pomocnych badaczy powiedział mi, że jest wersja, w której Horus był synem Seba. Nie daj się nabrać na etymologiczną sztuczkę: nie uzyska się Józefa z Seba po prostu przez umieszczenie jednej nazwy obok drugiej.

`W wieku 12 lat jako dziecko nauczał w świątyni, a w wieku 30 został ochrzczony po zniknięciu na 18 lat.
Został ochrzczony w rzece Erydan, lub Iaurutana (Jordan) przez `Anupa Chrzciciela' (Jana Chrzciciela), któremu ucięto później głowę.
Miał 12 apostołów, a dwóch z nich było jego `świadkami' - Anup i AAn (dwóch `Janów').'
Uczeni w religii egipskiej nic o tym wszystkim nie wiedzą. Odnośnie ostatniego tematu, Miller zaznacza:
`...moje poszukiwania w literaturze akademickiej nie wydobyły niczego takiego na powierzchnię. Odnalazłem odniesienia do CZTERECH `apostołów' - zwanymi pół-boskimi HERU-SHEMSU (Podążający za Horusem)[Uczniowie Horusa?] [GOE:1.491]. Znalazłem także odniesienia do SZESNASTU takich ludzi (GOE:1.196). Prócz tego odnalazłem wzmiankę o grupie o nieznanej liczbie, znanej jako mesniu/mesnitu (kowale), którzy towarzyszyli Horusowi w niektórych z jego bitew [GOE:1.475f; choć można ich też identyfikować z HERU-SHEMSU w GOE:1.84]. Ale nigdzie nie znalazłem DWUNASTU. Horus NIE jest bogiem-słońcem (tym jest Re), więc nie można tu użyć formułki `wszyscy słoneczni bogowie mają dwunastu apostołów w Zodiaku'.'

`Czynił cuda, egzorcyzmował demony i wskrzesił El-Azarusa (El-Ozyrysa) ze zmarłych.'. Miller zauważa:
`Historii o cudach jest wiele, nawet pośród grup religijnych, które w żaden sposób nie mogły na siebie wpływać, jak grupy Ameryki Łacińskiej (Aztekowie) i rzymskie tajemne religie, więc to `podobieństwo' nic tu nie wnosi. Odniesień do tego wskrzeszenia nie mogłem odnaleźć NIGDZIE pośród uczonej literatury. Szukałem bez skutku pod wszystkimi formami tej nazwy. Fakt, że rzecz tak istotna nie jest wspomniana w żadnym z dzieł nowoczesnej egiptologii wskazuje na jej wątpliwy status. Nie może zostać uznana za dane bez prawdziwej treści.(...)'.

`Horus chodził po wodzie.' Nic takiego nie znalazłem, ale został wrzucony do wody (o tym niżej).

`Zwany był `Iusa', `Syn Wieczysty' `Ptaha', `Ojca'. Był zwany `Świętym Dziecięciem'.'
Miller stwierdza:
`Ten fakt najprawdopodobniej umknął moim poszukiwaniom. Sprawdzałem około 50 rozmaitych nazw różnych bóstw Horusa, a także większość najważniejszych indeksów standardowych prac egiptologii zawierających odniesienia, ale skończyłem z niczym. Znalazłem miasto zwane `Iusaas' [GOE:1.85], przedislamskie bóstwo arabskie zwane `Iusaas', przez niektórych uważane za tożsame z egipskim Tehuti/Thoth [GOE:2.289], a także żeńską towarzyszkę Tema, zwaną `Iusaaset' [GOE:1.354]. Ale żadnych wzmianek o tym, że Horusa zwano `Iusa'...'

`Wygłosił `Kazanie na Górze', a jego uczniowie przekazywali `Słowa Iusy'.'
`Horus został przemieniony na Górze.'
`Został ukrzyżowany pomiędzy dwoma złodziejami, pogrzebany na trzy dni w grobowcu, potem wskrzeszony.'
Nie ma też wzmianki o żadnym z tych trzech wydarzeń. Odnosząc się do ostatniego, Miller pisze:
`Nie odnalazłem żadnego wspomnienia o śmierci Horusa, aż do chwili kiedy łączy się z bogiem-słońcem Re, kiedy `umiera' i na nowo `rodzi się' każdego dnia. I nawet w tej śmierci nie ma ani słowa o grobowcu...'
W Budge znalazłem pomysł, według którego Horus umarł i został wrzucony w kawałkach do wody, a jego fragmenty zostały wyłowione przez Sebeka, boga-krokodyla, na życzenie Isis. Ale to w najlepszym przypadku dość zabawna forma chrztu (patrz wyżej). Inne źródło mówi o historii, w której Horus zostaje ukąszony przez węża i wskrzeszony, ale to wciąż słaba analogia.

`Jego tytuły: Droga, Prawda, Światło; Mesjasz; Namaszczony Syn Boży; Syn Człowieczy; Dobry Pasterz; Boża Owca; Słowo stające się ciałem; Słowo prawdy.'
Znalazłem takie tytuły Horusa: [Bud.ERR, 78] Wielki Bóg, Wódz Mocy, Pan Nieba, Mściciel Swego Ojca (pobił Seta, który `zabił' Ozyrysa). Mógł być zwany Synem Człowieczym jako królewsko urodzony, ale nie znalazłem na to dowodów.

`Był Rybakiem i był kojarzony z Rybą (Ichthys), Owcą i Lwem.'
`Przybył, aby wypełnić Prawo.'
`Był zwany `KRST', lub `Pomazańcem'.'
`Miał rządzić przez tysiąc lat.'
Nie znalazłem dowodów na żadne z powyższych.

Comparing Osiris, Horus, and Jesus
James Patrick Holding






Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją. (2 Tym. 4,3-5)



Umie Pan wyrwać pobożnych z pokuszenia, bezbożnych zaś zachować na dzień sądu celem ukarania, szczególnie zaś tych, którzy oddają się niecnym pożądliwościom cielesnym, a zwierzchnością pogardzają. Zuchwali, zarozumiali, nie lękają się nawet bluźnić mocom niebieskim. Chociaż aniołowie siłą i mocą są więksi od nich, nie wydają na nich przed Panem wyroku potępienia. (2 Piotra 2,10)

Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć. Przeciwstawcie mu się, mocni w wierze, wiedząc, że te same cierpienia są udziałem braci waszych w świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który was powołał do wiecznej swej chwały w Chrystusie, po krótkotrwałych cierpieniach waszych, sam was do niej przysposobi, utwierdzi, umocni, na trwałym postawi gruncie. (1 Piotra 5,8-10)


Amen
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-02, 00:40   

olus napisał/a:
Przeczytaj lepiej post z poprzedniej strony i zgrom ta blond idiotke....
Mialas nie pisac do heretyka :roll: wiedzialem ze nie wytrzymasz :-P
to byl cytat a nie olus..ale co mi tam.

Nie piszę do ciebie tylko do tych co kiedyś będą ten lekko pomieszany link czytali.Widzę, że to cytat. Autor oryginału miał szlachetny zamiar zdementowania, ale sam się pomieszał.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-02, 00:48   

olus napisał/a:
i jeszcze

http://www.kosciol.pl/art...070129232607667

Ale tu Cię muszę pochwalić, bardzo ciekawy link :-D Wklejałam Ci go w tematach o okultyzmie, ale wówczas czytać nie chciałeś :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-02, 02:46   

Migdalek napisał/a:
Nie piszę do ciebie


Migdalek napisał/a:
Ale tu Cię muszę pochwalić,



czyli jednak piszesz :)

moze jednak jestem jakims dobrym heretykiem :-P

i po co te kombinacje Mruczku :-D :-D :-D


czytalem Migdalciu...to ze ktos ma racje
w jednej sprawie nie oznacza ze we wszyskich
bedzie ja mial...jak z ta data 25 heh.



:-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-02, 23:31   

co do slepca to trafilem jeszcze na takie info



Spotkałem kilka własnych wersji tłumaczonych przez laików i przez kosciół. Tekst tłumaczenia został dopasowany do modlitwy "Ojcze nasz",niby ułozonej przez Jezusa. Kłamstwo,bo Jezus jej nie utworzył,tylko ukradli ją ci ,co pisali nt .

My, nie odnosiłem się przyjacielu do napisanego w języku demotycznym tekstu, jak również do przekazanego nam przez L. Pujola modlitwy Ślepca. Pujol nagiął fakty do założonej przez siebie tezy jakoby "Modlitwa ślepca" była niemal idealnym pierwowzorem modlitwy "Ojcze nasz". Jest to po prostu nieprawda. Oto tłumaczenie polskie dokonane przez prof. dr Hauzińskiego, arabisty - byłego rektora WSP w Słupsku: Bóg z ziemi jest władca na horyzoncie, Bóg jest, aby Jego imię wielkie, przeznaczyć do kultu. On sprawi, że na firmamencie, i na Ziemi jest jego podobizna Bóg znajduje się kadzidle i codziennych ofiarach. Bóg osądzi prawdziwie i szczerze i odpuści nam gdy my odpuszczamy naszym winowajcom, Ochroni przed złem, bowiem nie nienawidzi nas. Bóg jest królem horyzontu, i jego jest moc i chwała, Wstaje, wstaje, kto to? Pozwól mi być jutro, jak dzisiaj. Modlitwę ślepców - nie ślepca (w sensie ślepych duchowo a nie fizycznie) Dopiero w XIX w po częściowym zdeformowaniu jej treści poprzez dodanie urywków tekstu demotycznego z 550 r zaczęto porównywać z Chrześcijańskim "Ojcze nasz". Zrobili to na dodatek muzułmanie, co wykorzystał Pujol w swej książce. Oczywiście jest szereg zbieżności w obu tych modlitwach, ale są one wynikiem przejmowania i wykorzystywania wcześniejszych wierzeń i zwyczajów przez nowo powstałe religie. Przytoczyłem tu jako skrót myślowy opowieść Satmiego, gdyż nie można sobie wyobrazić chrześcijaństwa bez owego "łaskiś pełna"! Istotą bowiem chrześcijaństwa poza obietnicą zmartwychwstania (gdyby Jezus nie zmartwychwstał to religia ta nie ma najmniejszego sensu), jest właśnie narodzenie Jezusa w sposób cudowny poprzez ową pełną łaski rodzicielkę-dziewicę. Jak widzę mój skrót myślowy nie został zrozumiany, ale to już problem tego, któremu wydaje się, że słyszy dzwonienie w cudzych uszach, nie bacząc na to, że jego własne zostały zapchane przez woskowinę.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-02, 23:55   

dobre :-D jakbyś jeszcze link podał to bym na webd wrzuciła, chyba, ze sam to zrobisz
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-02, 23:59   

olus napisał/a:
czytalem Migdalciu...to ze ktos ma racje
w jednej sprawie nie oznacza ze we wszyskich
bedzie ja mial...jak z ta data 25 heh.

Nie masz racji z tą datą to kolejny fajk by katolikom dokopać :-D


Horus urodził się w miesiącu Khoiak (przełom października i listopada), a nie 25 grudnia.

Czytaj więcej: http://www.gotquestions.o...l#ixzz3Kmg8tByw
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-03, 00:01   

Przeciez napisalem ze jest nieprawdziwa :roll:
i nawet podalem sprostowanie..nie czytasz co pisze :-/
i nie ja..

• Horus was born during month of Khoiak (Oct/Nov), not December 25. Further, there is no mention in the Bible as to Christ’s actual birth date.
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-12-03, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-03, 00:02   

Migdałek napisał/a:
dobre :-D jakbyś jeszcze link podał to bym na webd wrzuciła, chyba, ze sam to zrobisz


http://ciekawe.onet.pl/pi...e=106&AppID=389
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-03, 00:40   

strasznie wiarygodne źródło :roll: Muszę poszukać oryginału
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-03, 00:42   

Widac ze wie co pisze...
podaj mi angielska nazwe tego syfu to tez poszukam.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-03, 00:53   

Czego nazwę?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13