FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze zmartwychwstanie
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-10-25, 10:06   

Listek napisał/a:
Biblia nic nie mówi o tym żeby Adam pokutował i odwrócił się od nieposłuszeństwa Bogu.Nie weźmie więc udziału w pierwszym zmartwychwstaniu świętych .


Nie w pierwszym nie, bo takie już się odbyło. ale w drugim ogólnym dla świata i tez dla nas wszystkich z tego forum weźmie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-25, 10:19   

nike napisał/a:
Listek napisał/a:
Biblia nic nie mówi o tym żeby Adam pokutował i odwrócił się od nieposłuszeństwa Bogu.Nie weźmie więc udziału w pierwszym zmartwychwstaniu świętych .


Nie w pierwszym nie, bo takie już się odbyło. ale w drugim ogólnym dla świata i tez dla nas wszystkich z tego forum weźmie.


Jak to się odbyło? Nie było ono widzialne dla ludzkości? Czemu?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-10-25, 10:40   

bartek212701 napisał/a:
Jak to się odbyło? Nie było ono widzialne dla ludzkości? Czemu?


Gdyby było widziane dla ludzkiego wzroku, byłoby zmartwychwstaniem ziemskim i do królestwa ziemskiego. znasz tekst ciało i krew królestwa Bożego nie odziedziczy
Pierwsze zmartwychwstanie dotyczy klasy Oblubienicy Chrystusowej i oni już są w niebie w duchowej naturze. przed nami jest ziemska natura, i żebyśmy sie tylko z naszymi różnymi ułomnościami zalapali na to przecudne ziemskie Królestw.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-25, 10:45   

nike, Myślałem, ze tak wierzą TYLKO BPŚ, ale i ŚJ też, zaskoczyło mnie to, musze się temu przyjrzeć bliżej:
Cytat:
Czy już się odbywa?

9 Kiedy miało nastąpić owo pierwsze zmartwychwstanie? Istnieją dobitne dowody na to, że już się odbywa. Porównajmy na przykład dwa rozdziały Księgi Objawienia. Zacznijmy od rozdziału 12. Opisano tam, jak wkrótce po objęciu tronu Jezus Chrystus, wspierany przez świętych aniołów, toczy wojnę z Szatanem i demonami (Objawienie 12:7-9). Na łamach tego czasopisma niejednokrotnie wskazywano, iż walka ta rozpoczęła się w roku 1914.* Zauważmy jednak, że nie powiedziano, by Chrystusowi towarzyszył w niej którykolwiek z jego namaszczonych naśladowców. A teraz przejdźmy do 17 rozdziału Księgi Objawienia. Czytamy tam, że po zagładzie „Babilonu Wielkiego” Baranek zwycięży narody. Następnie dodano: „Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni” (Objawienie 17:5, 14). „Powołani i wybrani, i wierni” muszą już być wzbudzeni z martwych, jeśli mają razem z Jezusem zadać ostateczną klęskę światu Szatana. Rozsądny jest zatem wniosek, że pomazańcy, którzy umierają przed Armagedonem, są wskrzeszani w okresie między rokiem 1914 a samym Armagedonem.

10 Czy można dokładniej ustalić, kiedy się rozpoczęło pierwsze zmartwychwstanie? Ciekawą wskazówkę zawiera Księga Objawienia 7:9-15, gdzie apostoł Jan opisał wizję „wielkiej rzeszy, której żaden człowiek nie zdołał policzyć”. Tożsamość tej grupy wyjawił Janowi jeden z 24 starszych, wyobrażających 144 000 współdziedziców Chrystusa wyniesionych do chwały niebiańskiej (Łukasza 22:28-30; Objawienie 4:4).* Jan także spodziewał się żyć w niebie. Ponieważ jednak w trakcie rozmowy z tym starszym wciąż przebywał na ziemi, więc w tej wizji wyobrażał pomazańców żyjących na naszym globie, którzy jeszcze nie otrzymali nagrody niebiańskiej.

11 Jaki zatem wniosek można wyciągnąć z faktu, że jeden z 24 starszych odsłonił Janowi tożsamość wielkiej rzeszy? Wygląda na to, że wskrzeszeni członkowie grupy 24 starszych mogą obecnie uczestniczyć w przekazywaniu prawd Bożych. Dlaczego ta informacja jest istotna? Ponieważ poprawne zrozumienie, kim jest wielka rzesza, wyjawiono namaszczonym sługom Bożym na ziemi w roku 1935. Skoro tę ważną prawdę przekazał jeden z 24 starszych, musiał zostać wskrzeszony do życia w niebie najpóźniej w roku 1935. Z tego by wynikało, że pierwsze zmartwychwstanie rozpoczęło się między rokiem 1914 a 1935. Czy jego początek da się ustalić jeszcze dokładniej?

12 W tym miejscu warto rozważyć coś, co można uznać za biblijną analogię. Jezus Chrystus został namaszczony na przyszłego Władcę w Królestwie Bożym jesienią 29 roku n.e. Trzy i pół roku później, wiosną 33 roku, zmartwychwstał jako potężna osoba duchowa. Czy można zatem przyjąć, że skoro Jezus zasiadł na tronie jesienią 1914, to jego wierni namaszczeni naśladowcy zaczęli powstawać do życia trzy i pół roku później, wiosną 1918 roku? Istnieje taka możliwość. Chociaż nie znajduje bezpośredniego potwierdzenia w Biblii, pozostaje w zgodzie z wersetami wskazującymi, że pierwsze zmartwychwstanie zaczęło się odbywać wkrótce po rozpoczęciu się obecności Chrystusa.

13 Na przykład apostoł Paweł napisał: „My, żyjący, którzy pozostaniemy przy życiu aż do obecności Pana [nie zaś do końca jego obecności], w żaden sposób nie wyprzedzimy tych, którzy zapadli w sen śmierci; ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą i ci, co umarli w jedności z Chrystusem, powstaną pierwsi. Potem my, żyjący, którzy pozostaniemy przy życiu, będziemy wraz z nimi porwani w obłokach, aby spotkać Pana w powietrzu; i tak zawsze będziemy z Panem” (1 Tesaloniczan 4:15-17). Tak więc namaszczeni chrześcijanie, którzy zmarli przed rozpoczęciem się obecności Chrystusa, zostali wskrzeszeni do życia w niebie wcześniej niż ci, którzy doczekali jej żywo. Oznacza to, że pierwsze zmartwychwstanie zaczęło się w początkowym okresie obecności Chrystusa i odbywa się w jej trakcie (1 Koryntian 15:23). Nie nastąpiło w jednym momencie, lecz jest rozłożone w czasie.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-27, 02:35   

Nie kupuje tego.

Po pierwsze

"Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia." J 5,28-29

Po drugie oblubienica to kościół który nie został skompletowany
i jak podaje pismo nikt nikogo nie wyprzedzi.

Po trzecie mamy mieć CIAŁA LITERALNE podobne do Jezusa który
mógł jeść i dotykać :-P
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-27, 15:24   

Mnie też się nie zgadza .

Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. 1 Kor.15,23-24

To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. (16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
(17) Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.
1Tes.4,15-17

:-D

:-D :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 09:31   

Wlasnie !
nagroda,zmartwychstanie dopiero przy ponownym widzialnym,cielesnym,powrocie Jezusa!

Mt 16,24-27;
Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania.


:-P
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-10-28, 11:14   

olus napisał/a:
Nie kupuje tego.

A ja nie sprzedaję :-D
olus napisał/a:
"Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia." J 5,28-29


W grece nie ma w tym tekście POTĘPIENIA podobnie jak nie ma w BG, BW ,
jest tutaj słowo----- krisis----sąd, oddzielenie, odróżnienie, śledztwo, proces, sprawa sadowa, badanie, próba.

Proponuję nie korzystaj za bardzo Tysiąclatce i nie polegaj na niej.

olus napisał/a:
Po drugie oblubienica to kościół który nie został skompletowany
i jak podaje pismo nikt nikogo nie wyprzedzi.


Jeżeli chodzi o skompletowanie Oblubienicy to co wyznanie inny komplet. Ja twierdzę,ze jest juz w niebie. A ty mi udowodnij,ze ja się mylę.

olus napisał/a:
Po trzecie mamy mieć CIAŁA LITERALNE podobne do Jezusa który
mógł jeść i dotykać :-P


My na ziemi na pewno, innych nie dostaniemy.

Listek napisał/a:
Mnie też się nie zgadza .

Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. 1 Kor.15,23-24


Tylko,ze przekazanie królestwa nastąpi dopiero po 1000--cu lat.
Tekst ten do tematu to chyba raczej nie pasuje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 11:42   

Cytat:
A ty mi udowodnij,ze ja się mylę.

Napisałem dwa posty wyżej.podważ je..proszę nie każ mi
się powtarzać.nagroda i wszelkie(do zycia wiecznego) i wszystkich zmartwychstanie
dopiero przy paruzji.i to w jednym momencie..

I Koryntian 15:51
"Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci ale wszyscy będziemy przemienieni w jednym momencie w mgnieniu oka podczas ostatniej trąby.Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegajacy skażeniu ,a my będziemy przemienieni".


Widzisz :)
wwskrzeszenie i przemienie wszystkich w tym samym jendym momencie ;-)

Cytat:
My na ziemi na pewno, innych nie dostaniemy


Nie dostaniemy innych ? :mrgreen:
no bez jajów :-P przecież mamy miec podobne ciała
do Chrystusa..niesmiertelne itp,uitd.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-10-28, 13:03   

Na początku uwaga: prosiłam,żeby pisać czyj post cytujemy i co nic.

olus napisał/a:
Napisałem dwa posty wyżej.podważ je..proszę nie każ mi
się powtarzać.nagroda i wszelkie(do zycia wiecznego) i wszystkich zmartwychstanie
dopiero przy paruzji.i to w jednym momencie..


Przecież na każdy twój post odpowiadam, proszę powiedz na jakie zdanie nie odpowiedziałam?

Chyba nie ma tekstu w jednym momencie, jak jest to chętnie go przeczytam

olus napisał/a:
I Koryntian 15:51
"Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci ale wszyscy będziemy przemienieni w jednym momencie w mgnieniu oka podczas ostatniej trąby.Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegajacy skażeniu ,a my będziemy przemienieni".

Ten tekst nie mówi, że ci co będą jeszcze żyli na ziemi po zmartwychwstaniu Oblubienicy to przy swojej śmierci momentalnie zostaną przemienieni z natury ziemskiej do duchowej, nie znaczy to jednak,że ja, ty, i tysiące nas w tym samym czasie będziemy umierać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 13:15   

"Nike napisał/a:
Ten tekst nie mówi, że ci co będą jeszcze żyli na ziemi po zmartwychwstaniu Oblubienicy to przy swojej śmierci momentalnie zostaną przemienieni z natury ziemskiej do duchowej, nie znaczy to jednak,że ja, ty, i tysiące nas w tym samym czasie będziemy umierać.


NIEPRAWDA!
tekst mówi ze w tym samym momencie odbędzie się zmartwychstanie a ci co bedą zyli
zostaną w tym samym przemieni.Oblubienica to kościól Chrystusa a nie jakies osobne
"plemie" które wczesniej trafi do nieba :roll:

I Koryntian 15:51
"Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci ale wszyscy będziemy przemienieni w jednym momencie w mgnieniu oka podczas ostatniej trąby.Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegajacy skażeniu ,a my będziemy przemienieni

To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. (16) Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.

Mt 16,24-27;
Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania.


Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia." J 5,28-29



Widzisz tu jakies zmartwychstanie podzielone na czesci?
NIE PISZE JAK BYK ze WSZYSCY ZOSTANA WKRZESZENI
LUB PRZEMIENIENI W TYM SAMYM MOMENCIE :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-10-29, 00:50   

1 Kor. 15:51
51. Oto ja tajemnicę wam powiadam; nie wszyscyć zaśniemy, ale wszyscy przemienieni będziemy, bardzo prędko w okamgnieniu, na trąbę ostateczną.(BG)

1 Kor 15:51
51. Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni.
(BT)


Te teksty nic tak dokładnie nie mówi o zmartwychwstaniu, tylko o przemienieniu.
wiec nie wiem tak dokładnie o co tobie chodzi?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-29, 01:02   

1.Zacytowałem więcej tekstów które się doskonale uzupełniają i harmonizują
nie będe powtarzał bo są wyżej.

2.Nie wyrywaj z kontekstu..

całość

pns
51) Oto wam mówię świętą tajemnicę: Nie wszyscy zapadniemy w sen śmierci, ale wszyscy będziemy Przemienieni, (52) w jednym momencie, w mgnieniu oka, podczas ostatniej trąby. Bo trąba zabrzmi i umarli zostaną wskrzeszeni jako nie podlegający skażeniu, a my Będziemy przemienieni. (53) Albowiem to, co podlega skażeniu, musi się przyoblec w nieskażoność, a to, co śmiertelne, musi się przyoblec w nieśmiertelność. (54

3.Jak już wspominałem ten werset jak i pozstałe mówią że odbędzie
się to przy powrocie Jezusa.Ci co dożyją zostaną przemieni a reszta
wskzeszono.Jezus powiedział WTEDY.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2014-10-29, 10:13   

Ty olus uważasz,ze ci co w grobach wstaja, a tysiace w tej samej sekundzie sie przemieniają? Taki był film, że piloci z samolotu znikali, kierowcy samochodów matka od dzieci, dzieci od matki itp, to byl horror i ty tak rozumiesz,ze będzie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-29, 13:46   

Czytam to co pisze a nie chciałbym widziieć czy głosi moja denominacja :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13