FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus jest Bogiem?
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 11:18   Re: Bluznierstwo przebciw Duchowi (Mt 12)

Andung napisał/a:
1.
Jesli Duch swiety nie jest Bogiem, dlaczego nie wybaczy sie bluznierstwa przeciw Duchowi? (Mt 12)
Idąc tym tokiem rozumowania, to Ojciec Jezusa nie jest Bogiem, bo o Nim nie powiedziano, że nie wybaczy sie bluznierstwa przeciw Ojcu.

Samo stwierdzenie, że nie wybaczy się grzechu przeciw duchowi świętemu nie sprawia, że duch św. jest Bogiem.Chyba, ze zacytujesz werset, w którym to wyraźnie powiedziano.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-13, 13:06   Re: Bluznierstwo przebciw Duchowi (Mt 12)

Andung napisał/a:
1.
Jesli Duch swiety nie jest Bogiem, dlaczego nie wybaczy sie bluznierstwa przeciw Duchowi? (Mt 12)
2.

Ten tekst tak brzmi:
Mat.12:2
(2) A ujrzawszy to Faryzeuszowie, rzekli mu: Oto uczniowie twoi czynią, czego się nie godzi czynić w sabat.


Jak ten tekst ma się do Ducha Świętego?


Cytat:
Mozna sobie wypisac z Biblii wszystkie cechy Ducha i korzystajac z Bozego daru rozumu zastanowic sie, KOGO czy CO te cechy przedstawiaja.


wypisz i podyskutujemy :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-13, 15:17   Re: Bluznierstwo przebciw Duchowi (Mt 12)

nike napisał/a:
Andung napisał/a:
1.
Jesli Duch swiety nie jest Bogiem, dlaczego nie wybaczy sie bluznierstwa przeciw Duchowi? (Mt 12)
2.

Ten tekst tak brzmi:
Mat.12:2
(2) A ujrzawszy to Faryzeuszowie, rzekli mu: Oto uczniowie twoi czynią, czego się nie godzi czynić w sabat.


Jak ten tekst ma się do Ducha Świętego?


A nie chodzi Ci o ten tekst?:

(32) Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. [Mt 12, 32]
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 12:48   Re: Bluznierstwo przebciw Duchowi (Mt 12)

Andung napisał/a:
1.
Jesli Duch swiety nie jest Bogiem, dlaczego nie wybaczy sie bluznierstwa przeciw Duchowi? (Mt 12)
2.
Mozna sobie wypisac z Biblii wszystkie cechy Ducha i korzystajac z Bozego daru rozumu zastanowic sie, KOGO czy CO te cechy przedstawiaja.

Pozdrawiam


Ja już wypisałam wersety i to dużo w których widac że Duch Świety jest osobą a nie jakąś siłą ale nawet nie zwrócono na nie uwagi nikt się nie zastanowił czy mozna zasmucić siłę lub moc , zy siła ma wolna wolę bo czegoś zabrania, czy siła ma mądrosć bo naucza, .Nikogo to nie obchodzi ze wszystkie znane duchy są osobami a tylko ten jeden Najswiętszy Duch Boga to jest bezosobowy. Nikt nie słucha co mówi Biblia a woli to co mówią mu ludzie wiec po co to znów pisać. Tylko obrażając Ducha można popełnić właśnie ten niewybac\zalny błąd i stracić zycie wieczne, czy warto wierzyć nauce ludzkiej w takim wypadku.. Czy lepiej się zastanowić komu zalezy zeby człowiek popełnił ten grzech i kto tego naucza.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-14, 13:00   Re: Bluznierstwo przebciw Duchowi (Mt 12)

Magda napisał/a:
[nikt się nie zastanowił czy mozna zasmucić siłę lub moc , zy siła ma wolna wolę bo czegoś zabrania, czy siła ma mądrosć bo naucza, .Nikogo to nie obchodzi ze wszystkie znane duchy są osobami a tylko ten jeden Najswiętszy Duch Boga to jest bezosobowy. Nikt nie słucha co mówi Biblia a woli to co mówią mu ludzie wiec po co to znów pisać. Tylko obrażając Ducha można popełnić właśnie ten niewybac\zalny błąd i stracić zycie wieczne, czy warto wierzyć nauce ludzkiej w takim wypadku.. Czy lepiej się zastanowić komu zalezy zeby człowiek popełnił ten grzech i kto tego naucza.

Duch Boży - jak sama nazwa wskazuje należy do Boga. Właśnie nim nasz Stwórca posługuje się na różne sposoby. Dlatego można go zasmucić itp.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 11:58   Bóstwo Jezusa

Jeżeli uważacie, że Jezus nie jest Bogiem i jednocześnie wierzycie Biblii, to jak odniesiecie się do tych fragmentów?

(1) Lud, który chodził w ciemnościach zobaczył światłość wielką. Nad mieszkańcami krainy ciemności wzeszła światłość ogromna. (2) To Ty pomnożyłeś ich radość Ty sprawiłeś, że tak się weselą, cieszą się wszyscy na Twoich oczach, jak zwykli cieszyć się ludzie czasu żniwa, jak się radują ci, co rozdzielają łupy. (3) Bo uwolniłeś ich jak za dni Madianu od brzemienia, które ich ugniatało, od jarzma gniotącego ich karki i od kija oprawcy. (4) Spalone zostały, strawione w ogniu wszystkie ich wojenne sandały i płaszcz cały we krwi ubroczony. (5) Narodziło się nam bowiem dziecię, syn został dany. Na jego barkach królewska władza i oto Jego imiona: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książe Pokoju. (6) Wielkie jest jego królestwo i nic nie zakłóca jego spokoju, gdy na tronie Dawidowym zasiądzie, by rządzić swoim królestwem, które ustanowił na nowo i utwierdził w sprawiedliwości i prawie. [Iz 9, 1-6]

(1) Niech się cieszy pustynia i wysuszona ziemia, niech się uradują i zazielenią stepy. (2) Niech rosną na nich kwiaty jak lilie, niech wszystko się raduje i woła ze szczęścia. Pan zsyła na nich chwałę jak ongiś na Liban, jak majestat na Karmel i na ziemię Saron. I ukaże się im chwała Pańska, i wielkość Boga naszego. (3) Umocnijcie znów już omdlałe ręce, opanujcie wasze chwiejące się kolana. (4) Powiedzcie ludziom o zbolałych sercach: Odwagi, nie bójcie się! Popatrzcie, oto wasz Bóg, oto już pomsta nadchodzi, oto zapłata, którą Bóg niesie, to On przychodzi, aby was zbawić. (5) I otworzą się wtedy oczy niewidomych, i znów będą słyszały uszy niesłyszących, (6) kulawi biegać znów zaczną jak jelenie, a języki oniemiałych będą krzyczeć ze szczęścia. [Iz 35, 1-6]

(1) Pocieszcie, pocieszcie mój lud, mówi to wasz [Pan] Bóg! (2) Przemówcie do serca Jerozolimie, wołajcie do niej na głos cały: Oto skończył się już czas jej zniewolenia, zostały już odpokutowane jej winy, otrzymała już także z rąk Pana podwójną karę za wszystkie swe grzechy. (3) Oto głos wołający: Przygotujcie dla Pana waszego drogę szeroką na pustkowiu! Wytyczajcie poprzez pustynię drogę prostą dla [Pana] i Boga naszego. (4) Niech będą wypełnione wszystkie doliny, niech będą zrównane wszystkie wzgórza i szczyty. Niech wszelka przepaść stanie się równiną, a gwałtowne urwiska tylko dolinami. (5) I wtedy objawi się chwała Pana, i ujrzy ją wszelkie stworzenie, bo Pan przemówił swoimi ustami. (6) A wtedy głos dał się słyszeć: Wołaj! Zapytałem więc: Co mam wołać? Wszelkie ciało jest niby trawa, a cały wdzięk jego jest jak kwiat polny. (7) Trawa z czasem usycha, a kwiaty więdną, gdy przejdzie nad nimi tchnienie Pana. [Zaprawdę, tylko trawą jest cały naród.] (8) Trawa z czasem usycha, a kwiaty więdną, lecz słowa Boga naszego trwać będą na wieki. (9) Wstępuj na górę wysoką, zwiastunie nowiny dobrej dla Syjonu. Wołaj głośno, jak możesz, zwiastunie dobrej nowiny dla Jeruzalem. Podnoś głos, niczego się nie bój i donoś wszystkim miastom judzkim, że oto nasz Bóg nadchodzi. (10) Oto Pan i Bóg idący z całą potęgą, wszystko sobie poddający swoją własną prawicą. A z Nim już idzie nagroda za Jego wielkie zwycięstwo. (11) Jest On jak pasterz, co swej trzody pilnuje i nosi jagnięta na swych własnych rękach, i sam je układa na swych własnych piersiach, i matki karmiące do spoczynku układa. [Iz 40, 1-11]

Ciekawa jestem, co wy na to? Czy mało wam dowodów, że Jezus jest Bogiem?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 13:17   

Albo jeszcze ciekawy fragment znalazłam:

(17) Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. (18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.[J 1, 17-18]
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-24, 18:28   Re: Bóstwo Jezusa

AlexK napisał/a:
Ciekawa jestem, co wy na to? Czy mało wam dowodów, że Jezus jest Bogiem?

Nigdy nie twierdziłem, ze Jezus nie został nazwany w Biblii bogiem (gr. theos). Ale wyraz "theos" nie określa tylko prawdziwego Boga. Może oznaczać fałszywych bogów, kogoś obdarzonego władzą, czy nawet ludzkich sędziów. Theos został nazwany nawet Diabeł. Czy on też wchodzi w skład Trójcy?

Zobacz co sam Jezus powiedział:

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Biblia mówi, że prawdziwy Bóg jest tylko jeden. Jest w jednej osobie i nie ma żadnego innego. Twierdzenie więc, że Jezus jest Bogiem lub duch święty jest niebiblijne!
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 20:00   Re: Bóstwo Jezusa

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:
Ciekawa jestem, co wy na to? Czy mało wam dowodów, że Jezus jest Bogiem?

Nigdy nie twierdziłem, ze Jezus nie został nazwany w Biblii bogiem (gr. theos). Ale wyraz "theos" nie określa tylko prawdziwego Boga. Może oznaczać fałszywych bogów, kogoś obdarzonego władzą, czy nawet ludzkich sędziów. Theos został nazwany nawet Diabeł. Czy on też wchodzi w skład Trójcy?

Zobacz co sam Jezus powiedział:

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Biblia mówi, że prawdziwy Bóg jest tylko jeden. Jest w jednej osobie i nie ma żadnego innego. Twierdzenie więc, że Jezus jest Bogiem lub duch święty jest niebiblijne!

Oj Makariosie... Więc wyjaśnij mi, czemu i do Boga i do Jezusa jest zastosowana ta sama pisownia z wielkiej litery?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-24, 20:47   

A co z tym?
"Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec
, Książę Pokoju" (Iz 9,5)

No tu pisze, że się Dziecko narodziło. Później jest nazwane Bogiem Mocnym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-24, 21:18   Re: Bóstwo Jezusa

AlexK napisał/a:
Jeżeli uważacie, że Jezus nie jest Bogiem i jednocześnie wierzycie Biblii, to jak odniesiecie się do tych fragmentów?


Mam wrażenie,ze cofnęłaś się do czasów które już minęły, bo piszesz:
uważacie, wiecie, pomożecie, to już było w Polsce przerabiane.

Cytat:
( (5) Narodziło się nam bowiem dziecię, syn został dany. Na jego barkach królewska władza i oto Jego imiona: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książe Pokoju. (6) Wielkie jest jego królestwo i nic nie zakłóca jego spokoju, gdy na tronie Dawidowym zasiądzie, by rządzić swoim królestwem, które ustanowił na nowo i utwierdził w sprawiedliwości i prawie. [Iz 9:5]

Cytat:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książe Pokoju.

W Biblii hebrajskiej,--Przedziwny Doradca, Bóg Potężny,Ojciec na wieki, [nie ma odwieczny]
Książę pokoju,

Krótki komentarz:
Dziecię narodziło się=> Prorok mówił w przenośni czasu o przyszłości narodzeniu się Jezusa.
A syn=> Dar Boży, jaki uczynił ze Swego Syna od Jordanu, a kończąc na krzyżu.
Dany jest=> "Darem Bożym jest żywot wieczny w Chrystusie", Rzym.6:23.
Panowanie będzie=> Jezusa nad ziemią w Tysiącleciu.
Na ramieniu jego=> Władza i sława spoczywać będzie na Jezusie Chrystusie.
Imię jego=> W oczach tych ludzi, którzy Go odrzucili, będzie:
Dziwny, radny=> On jest najwspanialszym w całej rodzinie Bożej istot duchowych. Jest On wodzem, nauczycielem, cudownym wzorem do naśladowania Go.
Bóg mocny=> Władca. "Powstań o Boże, a sądź ziemię [społeczeństwo]", Psalm 82:8. "Stolica Twoja o Boże na wieki wieków", Psalm 45:7. "Przeto i doskonale zbawić może tych, którzy przez Niego przystępują do Boga", Żyd.7:25.
Ojciec wieczności=> Tak nazwany jest Chrystus - Głowa i Ciało - który udzieli żywot wieczny ludzkości.
Książę pokoju=> Ten, który ustanowi trwały pokój. w Tysiącleciu.

Cytat:
(1) Niech się cieszy pustynia i wysuszona ziemia, niech się uradują i zazielenią stepy. (2) Niech rosną na nich kwiaty jak lilie, niech wszystko się raduje i woła ze szczęścia. Pan zsyła na nich chwałę jak ongiś na Liban, jak majestat na Karmel i na ziemię Saron. I ukaże się im chwała Pańska, i wielkość Boga naszego. (3) Umocnijcie znów już omdlałe ręce, opanujcie wasze chwiejące się kolana. (4) Powiedzcie ludziom o zbolałych sercach: Odwagi, nie bójcie się! Popatrzcie, oto wasz Bóg, oto już pomsta nadchodzi, oto zapłata, którą Bóg niesie, to On przychodzi, aby was zbawić. (5) I otworzą się wtedy oczy niewidomych, i znów będą słyszały uszy niesłyszących, (6) kulawi biegać znów zaczną jak jelenie, a języki oniemiałych będą krzyczeć ze szczęścia. [Iz 35, 1-6]


W tych tekstach jest opisane Tysiącletnie Królestwo, którym władać będzie Jezus z swoją Oblubienicą.

(
Cytat:
1) Pocieszcie, pocieszcie mój lud, mówi to wasz [Pan] Bóg! (2) Przemówcie do serca Jerozolimie, wołajcie do niej na głos cały: Oto skończył się już czas jej zniewolenia, zostały już odpokutowane jej winy, otrzymała już także z rąk Pana podwójną karę za wszystkie swe grzechy. (3) Oto głos wołający: Przygotujcie dla Pana waszego drogę szeroką na pustkowiu! Wytyczajcie poprzez pustynię drogę prostą dla [Pana] i Boga naszego. (4) Niech będą wypełnione wszystkie doliny, niech będą zrównane wszystkie wzgórza i szczyty. Niech wszelka przepaść stanie się równiną, a gwałtowne urwiska tylko dolinami. (5) I wtedy objawi się chwała Pana, i ujrzy ją wszelkie stworzenie, bo Pan przemówił swoimi ustami. (6) A wtedy głos dał się słyszeć: Wołaj! Zapytałem więc: Co mam wołać? Wszelkie ciało jest niby trawa, a cały wdzięk jego jest jak kwiat polny. (7) Trawa z czasem usycha, a kwiaty więdną, gdy przejdzie nad nimi tchnienie Pana. [Zaprawdę, tylko trawą jest cały naród.] (8) Trawa z czasem usycha, a kwiaty więdną, lecz słowa Boga naszego trwać będą na wieki. (9) Wstępuj na górę wysoką, zwiastunie nowiny dobrej dla Syjonu. Wołaj głośno, jak możesz, zwiastunie dobrej nowiny dla Jeruzalem. Podnoś głos, niczego się nie bój i donoś wszystkim miastom judzkim, że oto nasz Bóg nadchodzi. (10) Oto Pan i Bóg idący z całą potęgą, wszystko sobie poddający swoją własną prawicą. A z Nim już idzie nagroda za Jego wielkie zwycięstwo. (11) Jest On jak pasterz, co swej trzody pilnuje i nosi jagnięta na swych własnych rękach, i sam je układa na swych własnych piersiach, i matki karmiące do spoczynku układa. [Iz 40, 1-11]


Teksty te w większości odnoszą się do literalnego Narodu Izraelskiego.
W tych tekstach jest dalej opisane Tysiąclecie, z tym,że teksty te odnoszą się bardziej do Boga Ojca JHWH, ponieważ w Biblii hebrajskiej występuje Tetragram. W tekstach poprzednich imię Jahwe nie występowało, bo w całości odnosił się do Jezusa [Jeszua]

Cytat:
Ciekawa jestem, co wy na to? Czy mało wam dowodów, że Jezus jest Bogiem?

Ja na to jak wyżej napisałam, a ty?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-24, 21:22   

Fajnie to wytłumaczyłaś. Jednakże spróbuj te swoje komentarze poskładać w jakąś logiczną całość bo chyba się ja trochę pogubiłam już
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 21:27   

Iwona napisał/a:
Fajnie to wytłumaczyłaś. Jednakże spróbuj te swoje komentarze poskładać w jakąś logiczną całość bo chyba się ja trochę pogubiłam już

Tak samo ja. Przedstawię swoje logiczne wytłumaczenie, kiedy zobaczę twoje nike logicznie poukładane.
Nie jestem komunistka i nigdy nie będę. Rozumiem, że ty uważasz Jezusa jako Boga?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-24, 21:39   

AlexK napisał/a:
Iwona napisał/a:
Fajnie to wytłumaczyłaś. Jednakże spróbuj te swoje komentarze poskładać w jakąś logiczną całość bo chyba się ja trochę pogubiłam już

Tak samo ja. Przedstawię swoje logiczne wytłumaczenie, kiedy zobaczę twoje nike logicznie poukładane.
Nie jestem komunistka i nigdy nie będę. Rozumiem, że ty uważasz Jezusa jako Boga?


Jako Syna Boga Jahwe,
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 21:59   

Eh, no dobra, bo się chyba nie doczekam.

(1) Lud, który chodził w ciemnościach zobaczył światłość wielką. Nad mieszkańcami krainy ciemności wzeszła światłość ogromna. (2) To Ty pomnożyłeś ich radość Ty sprawiłeś, że tak się weselą, cieszą się wszyscy na Twoich oczach, jak zwykli cieszyć się ludzie czasu żniwa, jak się radują ci, co rozdzielają łupy. (3) Bo uwolniłeś ich jak za dni Madianu od brzemienia, które ich ugniatało, od jarzma gniotącego ich karki i od kija oprawcy. (4) Spalone zostały, strawione w ogniu wszystkie ich wojenne sandały i płaszcz cały we krwi ubroczony. (5) Narodziło się nam bowiem dziecię, syn został dany. Na jego barkach królewska władza i oto Jego imiona: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książe Pokoju. (6) Wielkie jest jego królestwo i nic nie zakłóca jego spokoju, gdy na tronie Dawidowym zasiądzie, by rządzić swoim królestwem, które ustanowił na nowo i utwierdził w sprawiedliwości i prawie. [Iz 9, 1-6]

W Ewangelii Jana tą światłością jest nazwany Jezus:
(6) Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. (7) Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. (8) Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. (9) Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. [J 1, 6-9]
Następnie w księdze Izajasza jest podane, że Dziecię się narodziło. Już sama pisownia z wielkiej litery wskazuje, że jest to dziecko niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju - tym dzieckiem jest Jezus, który jest światłością. A światłość jest Bogiem, co czytamy dalej:

(1) Niech się cieszy pustynia i wysuszona ziemia, niech się uradują i zazielenią stepy. (2) Niech rosną na nich kwiaty jak lilie, niech wszystko się raduje i woła ze szczęścia. Pan zsyła na nich chwałę jak ongiś na Liban, jak majestat na Karmel i na ziemię Saron. I ukaże się im chwała Pańska, i wielkość Boga naszego. (3) Umocnijcie znów już omdlałe ręce, opanujcie wasze chwiejące się kolana. (4) Powiedzcie ludziom o zbolałych sercach: Odwagi, nie bójcie się! Popatrzcie, oto wasz Bóg, oto już pomsta nadchodzi, oto zapłata, którą Bóg niesie, to On przychodzi, aby was zbawić. (5) I otworzą się wtedy oczy niewidomych, i znów będą słyszały uszy niesłyszących, (6) kulawi biegać znów zaczną jak jelenie, a języki oniemiałych będą krzyczeć ze szczęścia. [Iz 35, 1-6]

Jest tu napisane, że Bóg przyjdzie zbawić. Przecież sam Bóg Ojciec nigdy na ziemię nie zszedł. Zszedł za to jego Syn Jezus i przez niego otrzymaliśmy zbawienie. "oto Bóg wasz". Tym Bogiem jest Jezus. Ponad to dalej są opisane cuda, które Jezus czynił.
Dalej czytamy:

(1) Pocieszcie, pocieszcie mój lud, mówi to wasz [Pan] Bóg! (2) Przemówcie do serca Jerozolimie, wołajcie do niej na głos cały: Oto skończył się już czas jej zniewolenia, zostały już odpokutowane jej winy, otrzymała już także z rąk Pana podwójną karę za wszystkie swe grzechy. (3) Oto głos wołający: Przygotujcie dla Pana waszego drogę szeroką na pustkowiu! Wytyczajcie poprzez pustynię drogę prostą dla [Pana] i Boga naszego. (4) Niech będą wypełnione wszystkie doliny, niech będą zrównane wszystkie wzgórza i szczyty. Niech wszelka przepaść stanie się równiną, a gwałtowne urwiska tylko dolinami. (5) I wtedy objawi się chwała Pana, i ujrzy ją wszelkie stworzenie, bo Pan przemówił swoimi ustami. (6) A wtedy głos dał się słyszeć: Wołaj! Zapytałem więc: Co mam wołać? Wszelkie ciało jest niby trawa, a cały wdzięk jego jest jak kwiat polny. (7) Trawa z czasem usycha, a kwiaty więdną, gdy przejdzie nad nimi tchnienie Pana. [Zaprawdę, tylko trawą jest cały naród.] (8) Trawa z czasem usycha, a kwiaty więdną, lecz słowa Boga naszego trwać będą na wieki. (9) Wstępuj na górę wysoką, zwiastunie nowiny dobrej dla Syjonu. Wołaj głośno, jak możesz, zwiastunie dobrej nowiny dla Jeruzalem. Podnoś głos, niczego się nie bój i donoś wszystkim miastom judzkim, że oto nasz Bóg nadchodzi. (10) Oto Pan i Bóg idący z całą potęgą, wszystko sobie poddający swoją własną prawicą. A z Nim już idzie nagroda za Jego wielkie zwycięstwo. (11) Jest On jak pasterz, co swej trzody pilnuje i nosi jagnięta na swych własnych rękach, i sam je układa na swych własnych piersiach, i matki karmiące do spoczynku układa. [Iz 40, 1-11]

Bóg mówił własnymi ustami. Przecież Jahwe jest duchem, nie ma ciała jak ludzie. Mówił ustami swoimi, czyli ustami Jezusa, bo to Jezus jest Bogiem.
"Oto nasz Bóg nadchodzi (...) idzie nagroda za Jego wielkie zwycięstwo". O jaką nagrodę chodzi? Oczywiście o życie wieczne, które otrzymaliśmy dzięki zwycięstwu Jezusa nad śmiercią. Dalej pisze, że on jest jak pasterz. Jeżeli dobrze znamy Biblię, to wiemy, że to określenie Jezus odnosił do siebie.
Tak więc te 3 fragmenty dobitnie pokazują, że Jezus jest Bogiem. Ponad to:

(17) Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. (18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył. [J 1, 17-18]

O Jezusie mówimy, że jest Jednorodzonym Synem. A tu jest napisane, że jest też Bogiem. Skąd wiem, że to odnosi się do Jezusa? Bo dalej jest napisane, że on o Ojcu nauczał. A nauczał o nim Jezus, czyli Jezus jest Bogiem.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

Ostatnio zmieniony przez AlexK 2013-02-24, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13