FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus jest Bogiem?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2013-02-24, 22:07   

AlexK, S powrotem te same teksty podajesz? Czy o tym logicznym poukładaniu to było do mnie? Jeżeli do mnie to ja już bardziej logicznie nie potrafię.
Takich długich tasiemców nie wklejaj, wystarczy jak podasz cytat to tekstu. Jeżeli jest tekst bardzo ważny to ewentualnie podajemy, albo jak jest jeden, czy dwa a nie taka ilość.
Widze,ze czyjąś pracę dyplomową wklejasz partiami hehehe.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-24, 22:14   

nike napisał/a:
AlexK, S powrotem te same teksty podajesz? Czy o tym logicznym poukładaniu to było do mnie? Jeżeli do mnie to ja już bardziej logicznie nie potrafię.
Takich długich tasiemców nie wklejaj, wystarczy jak podasz cytat to tekstu. Jeżeli jest tekst bardzo ważny to ewentualnie podajemy, albo jak jest jeden, czy dwa a nie taka ilość.
Widze,ze czyjąś pracę dyplomową wklejasz partiami hehehe.

No teraz to już mnie obraziłaś. Żadnej pracy dyplomowej nie wklejam. Co, jestem katoliczką, ale ponieważ to co piszę, nie mieści się według ciebie w wiedzy posiadanej przez katolików to znaczy, że wklejam czyjeś dzieło? Dziękuję bardzo, za zrównanie mnie poziomem z bezmyślnymi katolikami, którzy myślą, że Pana Boga za nogi złapali, bo potrafią odmówić Ojcze nasz, a fragmentu w Biblii znaleźć nie potrafią. Przepraszam za mój wybuch złości, ale to już przekracza ludzkie pojęcie....
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-02-25, 00:22   

Jak to bywa w takich dyskusjach, na dowód nie ma co liczyć, jest tylko siła argumentów za lub przeciw. Które z nich bardziej przekonują to zależy od wielu czynników. Warto poznać rację stron ale nabranie przekonania to i tak indywidualna sprawa.
Że Jezus jest bogiem (greka biblijna nie zna dużych i małych liter) to oczywiste, pytanie jest jedynie o to, czy Najwyższym ?
Mnie przekonują argumenty, że Jezus nie jest najwyższym Bogiem. Szkoda czasu na dowodzenia, są całe fora trynitarne i antytrinitarne.
Dla mnie najważniejszym argumentem jest to, że ludzie są na obraz Boży i zgodnie z tym obrazem wiem co to jest ojciec, wiem co to jest syn ale co to jest trójca, nie wiem. Każdy czuje, że oprócz ciała ma jakiegoś ducha. Bóg też ma ducha który przenika Jego głębokości i mogę wyobrazić sobie, że Bóg udziela nam swego ducha, ale że jest to "osoba" tego też mój umysł nie akceptuje, zwłaszcza po przeczytaniu wielu, wielu, wielu, argumentów stron tego wielowiekowego sporu.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-25, 15:08   

Quo napisał/a:
Jak to bywa w takich dyskusjach, na dowód nie ma co liczyć, jest tylko siła argumentów za lub przeciw. Które z nich bardziej przekonują to zależy od wielu czynników. Warto poznać rację stron ale nabranie przekonania to i tak indywidualna sprawa.
Że Jezus jest bogiem (greka biblijna nie zna dużych i małych liter) to oczywiste, pytanie jest jedynie o to, czy Najwyższym ?
Mnie przekonują argumenty, że Jezus nie jest najwyższym Bogiem. Szkoda czasu na dowodzenia, są całe fora trynitarne i antytrinitarne.
Dla mnie najważniejszym argumentem jest to, że ludzie są na obraz Boży i zgodnie z tym obrazem wiem co to jest ojciec, wiem co to jest syn ale co to jest trójca, nie wiem. Każdy czuje, że oprócz ciała ma jakiegoś ducha. Bóg też ma ducha który przenika Jego głębokości i mogę wyobrazić sobie, że Bóg udziela nam swego ducha, ale że jest to "osoba" tego też mój umysł nie akceptuje, zwłaszcza po przeczytaniu wielu, wielu, wielu, argumentów stron tego wielowiekowego sporu.

Jeżeli wierzysz w jednego Boga, to jak możesz mówić, że Jezus jest mniejszym bogiem? To nie jest logiczne.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-02-25, 16:14   

Jeden nie oznacza jedyny lecz najwyższy, najważniejsz.
Widać to gdy np. apostoł mówi o szatanie -2 Koryntian 4:4  dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata ( nie mów mi tylko o dużej i małej literze, bo jak wiemy ani greka, ani hebrajski, ani aramejski takich rozróżnień nie stosowały)
Tak samo dzisiaj choć jest jeden Ojciec Święty, ten w niebie, to przypuszczam, że papieża właśnie tak nazywasz :) i do swojego ojca też używałeś tego określenia choć Jezus wyraźnie powiedział "nikogo nie nazywajcie ojcem bo jeden jest..."
Jeżeli w Biblii jest jakieś słowo to trzeba dotrzeć co Biblia przez nie rozumie bo często mija się to z rozumieniem potocznym. Biblia, jak gdyby, ma swój język.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-25, 16:25   

Quo napisał/a:
Jeden nie oznacza jedyny lecz najwyższy, najważniejsz.
Widać to gdy np. apostoł mówi o szatanie -2 Koryntian 4:4  dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata ( nie mów mi tylko o dużej i małej literze, bo jak wiemy ani greka, ani hebrajski, ani aramejski takich rozróżnień nie stosowały)
Tak samo dzisiaj choć jest jeden Ojciec Święty, ten w niebie, to przypuszczam, że papieża właśnie tak nazywasz :) i do swojego ojca też używałeś tego określenia choć Jezus wyraźnie powiedział "nikogo nie nazywajcie ojcem bo jeden jest..."
Jeżeli w Biblii jest jakieś słowo to trzeba dotrzeć co Biblia przez nie rozumie bo często mija się to z rozumieniem potocznym. Biblia, jak gdyby, ma swój język.

Człowieku małej wiary... brak słów.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-25, 16:26   

AlexK napisał/a:

O Jezusie mówimy, że jest Jednorodzonym Synem. A tu jest napisane, że jest też Bogiem. Skąd wiem, że to odnosi się do Jezusa? Bo dalej jest napisane, że on o Ojcu nauczał. A nauczał o nim Jezus, czyli Jezus jest Bogiem.

Ludzie! Kiedy wy przestaniecie kombinować z wersetami i dopasowywać je do ludzkich wyobrażeń? Dlaczego nie wierzycie Jezusowi? Przecież zacytowałem Wam jego słowa:

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Sam Jezus Wam mówi, że jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec! Nie ma innego! Uwierzcie Jezusowi!!!

Jeszcze jeden fragment Wam zapodam:

"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg" (Obj. 1:1).

Skoro Bóg dał Jezusowi objawienie, to jak Jezus może być Bogiem???
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-25, 16:31   

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:

O Jezusie mówimy, że jest Jednorodzonym Synem. A tu jest napisane, że jest też Bogiem. Skąd wiem, że to odnosi się do Jezusa? Bo dalej jest napisane, że on o Ojcu nauczał. A nauczał o nim Jezus, czyli Jezus jest Bogiem.

Ludzie! Kiedy wy przestaniecie kombinować z wersetami i dopasowywać je do ludzkich wyobrażeń? Dlaczego nie wierzycie Jezusowi? Przecież zacytowałem Wam jego słowa:

"A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa" (Jana 17:3).

Sam Jezus Wam mówi, że jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec! Nie ma innego! Uwierzcie Jezusowi!!!

Jeszcze jeden fragment Wam zapodam:

"Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg" (Obj. 1:1).

Skoro Bóg dał Jezusowi objawienie, to jak Jezus może być Bogiem???

Jeju... W NT masz opisane co Jezus robił, w ST masz proroctwa o Nim. Jeżeli je porównasz, to zauważysz, że Jezus jest Bogiem.
Żydzi zauważyli to czego wy nie potraficie (lub nie chcecie) zauważyć, że Jezus jest Bogiem...
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-25, 16:41   

Alex! Ile razy będziesz pisała to samo. Co dla Ciebie znaczą słowa Jezusa, że jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec? Bardzo Cię proszę o odpowiedź!
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-25, 16:52   

Makarios napisał/a:
Alex! Ile razy będziesz pisała to samo. Co dla Ciebie znaczą słowa Jezusa, że jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec? Bardzo Cię proszę o odpowiedź!

Bo Ojciec jest jedynym Bogiem. Ale w innym miejscu Jezus mówi, że: "ja i Ojciec jedno jesteśmy", czyli mówi, że on też jest Bogiem. Tego nie da się zrozumieć, jak to możliwe, że jest jeden Bóg w trzech osobach. W to trzeba uwierzyć.

A ty wytłumaczysz mi jak rozumiesz wersety zacytowane przeze mnie?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-02-25, 16:54   

AlexK , jest taka metoda negocjacji, która mówi, że jak nie masz argumentów, to chociaż zacznij znieważać przeciwnika :) widzę że właśnie taką metodę przyjąłeś.
Radzę Ci przemyśl jeszcze temat, może przynajmniej przestaniesz odsądzać innych od czci i wiary.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-25, 16:56   

Czy Ty rozumiesz, co napisałaś, Alex???

Napisałaś, że Ojciec jest jedynym Bogiem, a zaraz potem napisałaś, że Bóg jest w trzech osobach. Czy Ty się dobrze czujesz. Przecież już Ci kiedyś podałem werset, że Bóg jest w jednej osobie:

"Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden" (Gal. 3:20).

Możesz sobie wierzyć w co chcesz. Ale nie pisz bzdur, że wierzysz Bogu i Biblii, bo to jest kłamstwo z Twojej strony!!!
Ostatnio zmieniony przez Makarios 2013-02-25, 16:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-25, 16:59   

Makarios napisał/a:
Czy Ty rozumiesz, co napisałaś, Alex???

Napisałaś, że Ojciec jest jedynym Bogiem, a zaraz potem napisałaś, że Bóg jest w trzech osobach. Czy Ty się dobrze czujesz. Przecież już Ci kiedyś podałem werset, że Bóg jest w jednej osobie:

"Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden" (Gal. 3:20).

Możesz sobie wierzyć w co chcesz. Ale nie pisz bzdur, że wierzysz Bogu i Biblii, bo to jest kłamstwo z Twojej strony!!!

To w takim razie wytłumacz mi wersety, które podałam, bo najwyraźniej jestem niepełna rozwoju...
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Quo 

Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 68
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 3/16
 18%
Wysłany: 2013-02-25, 17:00   

Jana 10:30  Ja i Ojciec jedno jesteśmy. ...
Jana 17:22  I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.
To ile jest tych bogów trzech czy piętnastu ?
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-25, 17:04   

Quo napisał/a:
Jana 10:30  Ja i Ojciec jedno jesteśmy. ...
Jana 17:22  I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.
To ile jest tych bogów trzech czy piętnastu ?

Jest jeden Bóg w trzech osobach. Według mnie w tym drugim fragmencie jest wyrażona wola Jezusa, aby jego uczniowie i wyznawcy byli zgodni ze sobą.

(17) Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. (18) Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. (19) A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie. (20) Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; (21) aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. (22) I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. (23) Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. (24) Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. (25) Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. (26) Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13