FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto jest Zbawicielem ludzkości ?
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 08:59   Kto jest Zbawicielem ludzkości ?

Pytanie jak w tytule wątku.

Ten który posłał Syna Bożego-Syna Człowieczego, czyli Bóg Ojciec ?
Czy raczej Ten który wykonał Jego wolę, czyli Syn Boga ?

Jak myślicie w tej kwestii ? :)
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 09:23   

Bog dal,poswiecil swojego syna...
Jezus umarl za nasze grzechy.
Jednak to Bog jest zbawicielem.
Oczywiscie szacun dla Jezusa bo wypelnil wole Ojca. :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2014-10-28, 10:04   

Ps. 25:5
5. Daj, abym chodził w prawdzie twojej, i naucz mię; boś ty jest Bóg zbawienia mego; ciebie oczekuję dnia każdego.
(BG)

1Tm 4:10 bg "Albowiem przeto też pracujemy i lżeni bywamy, że nadzieję mamy w Bogu żywym, który jest zbawicielem wszystkich ludzi, a najwięcej wiernych."

Bóg JHWH jest zbawicielem Jezus jest wykonawcą tego zbawienia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 10:08   

olus napisał/a:
Bog dal,poswiecil swojego syna...
Jezus umarl za nasze grzechy.
Jednak to Bog jest zbawicielem.
Oczywiscie szacun dla Jezusa bo wypelnil wole Ojca. :)


Przecież umarł Syn Boga. Czy nie jest logiczniej uważać za Zbawiciela Tego który cierpiał bezpośrednio i był pozostawiony i opuszczony nawet przez swego Ojca ?

Myślę że za Zbawiciela należy uważać raczej Wykonawcę. Lecz poczekajmy na inne głosy.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 10:13   

hmm raczej nie.
Zwroc uwage na slowa Jezusa.
Prosil Boga aby zabral od niego ten kielich..
Jednak zgodzil sie z wola Ojca i umarl za nasze grzechy.
Gdyby nie Bog nie byloby Jezusa.Gdyby Bog nie chcial smierci to Jezus by nie umarl...
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 10:41   

nike napisał/a:
Ps. 25:5
5. Daj, abym chodził w prawdzie twojej, i naucz mię; boś ty jest Bóg zbawienia mego; ciebie oczekuję dnia każdego.
(BG)

1Tm 4:10 bg "Albowiem przeto też pracujemy i lżeni bywamy, że nadzieję mamy w Bogu żywym, który jest zbawicielem wszystkich ludzi, a najwięcej wiernych."

Bóg JHWH jest zbawicielem Jezus jest wykonawcą tego zbawienia.


Powiedz mi droga Nike jak należy rozumieć ten poniższy zapis ???

" A byli w tej krainie pasterze w polu czuwający i trzymający nocne straże nad stadem swoim. I anioł Pański stanął przy nich, a chwała Pańska zewsząd ich oświeciła; i ogarnęła ich bojaźń wielka. I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym. A to będzie dla was znakiem: Znajdziecie niemowlątko owinięte w pieluszki i położone w żłobie. I zaraz z aniołem zjawiło się mnóstwo wojsk niebieskich, chwalących Boga i mówiących: Chwała "
[Łuk 2;8-14 BW]

Albo i ten poniższy zapis. Czy przekonanie mieszkańców tego miasta było mylne ?

" Wielu Samarytan z owego miasta zaczęło w Niego wierzyć dzięki słowu kobiety świadczącej: Powiedział mi wszystko, co uczyniłam. Kiedy więc Samarytanie przybyli do Niego, prosili Go, aby u nich pozostał. Pozostał tam zatem dwa dni. I o wiele więcej ich uwierzyło na Jego słowo, a do tej kobiety mówili: Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, na własne bowiem uszy usłyszeliśmy i jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata."[
[J 4;39-42 BT]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2014-10-28, 10:48   

Bóg JHWH jest architektem całego planu zbawienia człowieka.
Jezus w swoim przedludzkim stanie był u Boga jako pierwsze Jego stworzenie Logos i mysle,ze Ojciec niebiański konsultował ze swoim Synem wtedy jeszcze Logosem o planie zbawienia, ponieważ wszystko co stało sie na ziemi i we wszechświecie stało się przez Jezusa, ---Logosa
I ja myślę,ze JHWH konsultował z Logosem, to,że będzie musiał zmienić naturę i umrzeć na drzewie [haniebną śmiercią], tez myślę,że Logos musiał wyrazić na to zgodę. A,ze Logos był oddanym Synem i kochającym, to zgodził się.
Ale zauważmy w jaki sposób modlił się przed śmiercia do swojego Ojca ODEJMIJ ODEMNIE TEN KIELICH, chyba bał się,ze nie zwycięży tej próby.
Ja zgadzam sie,ze mówimy Jezu zbawicielu, no bo umarł za nas , ale jeżeli chcemy wgłębić się w słowo Boże, to JHWH jest naszym zbawicielem.

Podobnie jest z obrazem namalowanym przez malarza, pędzel maluje, ale mózgiem jest malarz, pędzel tylko wykonuje to co malarz chce.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 11:15   

jakim znowu logosem :roll: obietnica :)
jaka zmiana natur :roll:
Jezus zgodził się dopiero na ziemi..

co do reszty się zgadzam.
Jezusa mozna nazwac zbawicielem ale nie ze tak powiem glownym.
Wysle kogos aby puscil mi toto lotka..on go pusci i jest wygrana..czyja?
puszczajcego czy placacego :-D ? oczywiscie ze moja !
ale poniekad za puszczenie losu odpowiedzialni jestesmy oboje...
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 11:33   

twardziel napisał/a:
nike napisał/a:
Ps. 25:5
5. Daj, abym chodził w prawdzie twojej, i naucz mię; boś ty jest Bóg zbawienia mego; ciebie oczekuję dnia każdego.
(BG)

1Tm 4:10 bg "Albowiem przeto też pracujemy i lżeni bywamy, że nadzieję mamy w Bogu żywym, który jest zbawicielem wszystkich ludzi, a najwięcej wiernych."

Bóg JHWH jest zbawicielem Jezus jest wykonawcą tego zbawienia.


Powiedz mi droga Nike jak należy rozumieć ten poniższy zapis ???

" A byli w tej krainie pasterze w polu czuwający i trzymający nocne straże nad stadem swoim. I anioł Pański stanął przy nich, a chwała Pańska zewsząd ich oświeciła; i ogarnęła ich bojaźń wielka. I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu, gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym. A to będzie dla was znakiem: Znajdziecie niemowlątko owinięte w pieluszki i położone w żłobie. I zaraz z aniołem zjawiło się mnóstwo wojsk niebieskich, chwalących Boga i mówiących: Chwała "
[Łuk 2;8-14 BW]

Albo i ten poniższy zapis. Czy przekonanie mieszkańców tego miasta było mylne ?

" Wielu Samarytan z owego miasta zaczęło w Niego wierzyć dzięki słowu kobiety świadczącej: Powiedział mi wszystko, co uczyniłam. Kiedy więc Samarytanie przybyli do Niego, prosili Go, aby u nich pozostał. Pozostał tam zatem dwa dni. I o wiele więcej ich uwierzyło na Jego słowo, a do tej kobiety mówili: Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, na własne bowiem uszy usłyszeliśmy i jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata."[
[J 4;39-42 BT]


Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego Boga prócz Mnie? Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną. (22
(Ks. Izajasza 45:21


(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: (2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. (3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, (4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy. (5)
1list tymoteusa


Co tutaj widzimy?
Jedynym zbawcą jest Bóg..
a więc jak pogodzić to z reszta ?

bo jest jeszcze np : 2 Timothy 1:10,Philippians 3:20,John 4:14,Acts 13:23 itd.



o tak :-D
(25) jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.


Tak jak Bóg przemawiał przez Jezuas(to znaczy Jezus przekazywał Jego nauke)
Tak jak Bóg będzie przez Jezusa sądził ludzi.
Tak samo Bóg zbawia PRZEZ Jezusa!!!!

czyż nie jestem genialny ? :-D

Niech ktoś w końcu powie Amen !! :-P
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 12:04   

nike napisał/a:
Bóg JHWH jest architektem całego planu zbawienia człowieka.
Jezus w swoim przedludzkim stanie był u Boga jako pierwsze Jego stworzenie Logos i mysle,ze Ojciec niebiański konsultował ze swoim Synem wtedy jeszcze Logosem o planie zbawienia, ponieważ wszystko co stało sie na ziemi i we wszechświecie stało się przez Jezusa, ---Logosa
I ja myślę,ze JHWH konsultował z Logosem, to,że będzie musiał zmienić naturę i umrzeć na drzewie [haniebną śmiercią], tez myślę,że Logos musiał wyrazić na to zgodę. A,ze Logos był oddanym Synem i kochającym, to zgodził się.
Ale zauważmy w jaki sposób modlił się przed śmiercia do swojego Ojca ODEJMIJ ODEMNIE TEN KIELICH, chyba bał się,ze nie zwycięży tej próby.
Ja zgadzam sie,ze mówimy Jezu zbawicielu, no bo umarł za nas , ale jeżeli chcemy wgłębić się w słowo Boże, to JHWH jest naszym zbawicielem.

Podobnie jest z obrazem namalowanym przez malarza, pędzel maluje, ale mózgiem jest malarz, pędzel tylko wykonuje to co malarz chce.


Rozumiem Twoje przemyślenia. Przy oazji tego o czym napisałaś, to należy jeszcze powiązać takie oto fakty :
"...Ojcze, jeśli chcesz, oddal ten kielich ode mnie; wszakże nie moja, lecz twoja wola niech się stanie"
[Łuk 22;42]
ORAZ
" Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć. Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego. Tedy znowu powstał rozłam między Żydami z powodu tych słów."
[J 10;17-19]
I dzisiaj też jest rozłam...z powodu tych samych zapisów biblijnych...

Jednak nie odpowiedziałaś wprost na pytanie. Dlatego powtórzę myśli co do których prosiłbym o komentarz.

"...dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan..."
ORAZ
"...jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata."
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 12:16   

olus napisał/a:

Jezusa mozna nazwac zbawicielem ale nie ze tak powiem glownym.
Wysle kogos aby puscil mi toto lotka..on go pusci i jest wygrana..czyja?
puszczajcego czy placacego :-D ? oczywiscie ze moja !
ale poniekad za puszczenie losu odpowiedzialni jestesmy oboje...


Czyli sugerujesz dwóch Zbawicieli :-/

Myślę iż Twoje ziemskie porównanie do sfery niebiańskiej jest delikatnie mówiąc, NIE ADEKWATNE...
Nie prościej jest uznać Ich (Ojca i Syna) jako jednego i jedynego Boga. Bynajmniej ja nie mam zachłostki z tymi zapisami...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 12:23   

Cytat:
Jednak nie odpowiedziałaś wprost na pytanie. Dlatego powtórzę myśli co do których prosiłbym o komentarz.

Jeju no pzrecież masz wytłumaczenie podane wyżej na tacy...

(25) jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.[/b]
to moze ja jeszcze raz :-D
Bez ofiary Jezusa zbawienie byloby niemozliwe...

dlatego pisze

Dzieje Ap 4:10 To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. 11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. 12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.


Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny
ludzkie według mojej Ewangelii. 17


a teraz tamtarantam tam :-D

25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi

:mrgreen:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 12:26   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:

Jezusa mozna nazwac zbawicielem ale nie ze tak powiem glownym.
Wysle kogos aby puscil mi toto lotka..on go pusci i jest wygrana..czyja?
puszczajcego czy placacego :-D ? oczywiscie ze moja !
ale poniekad za puszczenie losu odpowiedzialni jestesmy oboje...


Czyli sugerujesz dwóch Zbawicieli :-/

Myślę iż Twoje ziemskie porównanie do sfery niebiańskiej jest delikatnie mówiąc, NIE ADEKWATNE...
Nie prościej jest uznać Ich (Ojca i Syna) jako jednego i jedynego Boga. Bynajmniej ja nie mam zachłostki z tymi zapisami...


Nie wykrecaj tego co napisalem i powtarzam czytaj ze ZROZUMIENIEM!
Wiem do czego zmierzasz :! :D ze to pewnie niby trojca czy dwojca.
Bo zbawia i zbawia.ale to nie tak ! :-P Jezus jest narzedziem Bozym !
Jak udowodnilem wyzej i masz po zawodach ;-) twardzielu :-P
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2014-10-28, 12:32   

olus napisał/a:
jakim znowu logosem :roll: obietnica :)
jaka zmiana natur :roll:
Jezus zgodził się dopiero na ziemi..


A skąd o tym wiesz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 12:33   

A dlaczego jest we wszystkich fragmentach, słowo PRZEZ ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13