FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto jest Zbawicielem ludzkości ?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-10-28, 12:36   

twardziel napisał/a:
A dlaczego jest we wszystkich fragmentach, słowo PRZEZ ?

Nie wiem do czego zmierzasz i do kogo ten post.?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 12:38   

Nike napisał/a:
A skąd o tym wiesz?

z Biblii :-P
twardziel napisał/a:
A dlaczego jest we wszystkich fragmentach, słowo PRZEZ ?


Bo Bóg sam nie zszedł na ziemie :)
Bo to jest klucz!
Bo Bóg działa i będzie działał przez Jezusa.

to takie oczywiste a ty mędrkujesz :mrgreen:

ale przecież nie o to chodziło..tylko o trójce no nie ? ;-)

sory ale trójca tio hellenski filozofia która przesiąkneła do chrześcijanstwa..
Bóg jest tylko jeden w jednej Osobie.Jezus był Mesjaszem któy miał BOga
i zawsze będzie miał,..to tyle z mojej strony.Możecie mędrkować dalej choć
według mnie nie ma już o czym ;-)
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 12:43   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
A dlaczego jest we wszystkich fragmentach, słowo PRZEZ ?

Nie wiem do czego zmierzasz i do kogo ten post.?


Kierowałem to pytanie do OLUSA.
Cytat:
(25) jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.[/b]
to moze ja jeszcze raz :-D
Bez ofiary Jezusa zbawienie byloby niemozliwe...

dlatego pisze

Dzieje Ap 4:10 To niech wam wszystkim i całemu ludowi izraelskiemu wiadome będzie, że stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. 11 On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. 12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.


Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny
ludzkie według mojej Ewangelii. 17

a teraz tamtarantam tam :-D

25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 13:01   

olus napisał/a:


Bo Bóg sam nie zszedł na ziemie :)
Bo to jest klucz!
Bo Bóg działa i będzie działał przez Jezusa.

to takie oczywiste a ty mędrkujesz :mrgreen:

ale przecież nie o to chodziło..tylko o trójce no nie ? ;-)

sory ale trójca tio hellenski filozofia która przesiąkneła do chrześcijanstwa..
Bóg jest tylko jeden w jednej Osobie.Jezus był Mesjaszem któy miał BOga
i zawsze będzie miał,..to tyle z mojej strony.Możecie mędrkować dalej choć
według mnie nie ma już o czym ;-)


Sam Sobie odpowiadasz tym że Bóg sam nie zszedł na ziemię. I faktycznie to jest klucz. Powiedz dlaczego trzymasz się przekonania że Bóg jest samotnikiem ? Przecież gdbyś uznał że Jezus przez którego JEST WSZYSTKO oraz Jego Ojciec do ten sam Bóg. To moglibyśmy rozmawiać o Jego Wielkości, Dobroci i itp.

Czy dlatego tak zaciekle boisz sie uznać Boga w trójcy jedynego. Dlatego że wierzy tak kościół Rzymsko Katolicki który dominuje ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 13:08   

Jezus jest odpowiedzialny za WSZYSTKO ...ale w nowym stworzeniu.Jak mówi Tora Bóg sam stworzył świat i człowieka :) (ale to mędrkowanie na inny temat..)Zbawicielem jest Bóg przez Jezusa CHrystusa.Co nie umniejsa jego roli..
Kiedyś jak ty wierzyłem w trójce(bładziłem po protestantyzmie..)
Jednak Biblijne i historyczne fakty,argumenty wybiły mi ją z głowy.alleluja.
Instytucja katolicka nie ma tu nic do rzeczy..Chociaż poniekad masz
racje ta filozofia zakorzeniła się przez nią...nawet protestanci którzy
uznają sola scriptura nie ogarneli tego :-/ bardzo to smutne..
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 13:37   

olus napisał/a:

Kiedyś jak ty wierzyłem w trójce(bładziłem po protestantyzmie..)
Jednak Biblijne i historyczne fakty,argumenty wybiły mi ją z głowy.alleluja.
Instytucja katolicka nie ma tu nic do rzeczy..Chociaż poniekad masz
racje ta filozofia zakorzeniła się przez nią...nawet protestanci którzy
uznają sola scriptura nie ogarneli tego :-/ bardzo to smutne..


Spotykam kolejną osobę która zmieniła zdanie. Wnioskuję że nie doświadczyłeś narodzenia na nowo.
Natomiast ja od ponad trzech dekad, upewniam się iż droga którą podążam jest biblijna. Nie zamierzam zmieniać zdania, bo wciąż na nowo przekonuje mnie Duch Święty. Daje mi pewność, radość i pokój.
W związku ze zmianą Twoich poglądów, zapytam o kwestię zbawienia. Czy posiadasz pewność\przekonanie że w duchu już jesteś zbawiony. A dopełni się ono w chwili Powrotu Syna Człowieczego, zmartwychwstania i przemiany ciał ? Czy może jesteś zbawiany ? Gdzie byś się znalazł, gdybyś nagle rozstał się z tym światem ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 13:42   

twardziel napisał/a:
olus napisał/a:

Kiedyś jak ty wierzyłem w trójce(bładziłem po protestantyzmie..)
Jednak Biblijne i historyczne fakty,argumenty wybiły mi ją z głowy.alleluja.
Instytucja katolicka nie ma tu nic do rzeczy..Chociaż poniekad masz
racje ta filozofia zakorzeniła się przez nią...nawet protestanci którzy
uznają sola scriptura nie ogarneli tego :-/ bardzo to smutne..


Spotykam kolejną osobę która zmieniła zdanie. Wnioskuję że nie doświadczyłeś narodzenia na nowo.
Natomiast ja od ponad trzech dekad, upewniam się iż droga którą podążam jest biblijna. Nie zamierzam zmieniać zdania, bo wciąż na nowo przekonuje mnie Duch Święty. Daje mi pewność, radość i pokój.
W związku ze zmianą Twoich poglądów, zapytam o kwestię zbawienia. Czy posiadasz pewność\przekonanie że w duchu już jesteś zbawiony. A dopełni się ono w chwili Powrotu Syna Człowieczego, zmartwychwstania i przemiany ciał ? Czy może jesteś zbawiany ? Gdzie byś się znalazł, gdybyś nagle rozstał się z tym światem ?

Kiedy wierzyłem w trójce nie zniałem dobrze treści Pisma...w sumie wcale jej nie znałem :roll: Przekonywać masz sie za pomocą Pisma jak Berejczycy a nie jakiegoś ducha.
Duch nie może przeczyć Pismu a według mnie twój przeczy.To że nie wierze w trójce nie czyni mnie gorszym ani lepszym.Wierze w ofiare Jezusa i staram się żyć w zgodzie z Pismem..Jednak sam nie bede wyrokował na temat swojej osoby czy też przyszlosci bo nie jestem od tego.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-28, 14:05   

olus napisał/a:

Kiedy wierzyłem w trójce nie zniałem dobrze treści Pisma...w sumie wcale jej nie znałem :roll: Przekonywać masz sie za pomocą Pisma jak Berejczycy a nie jakiegoś ducha.
Duch nie może przeczyć Pismu a według mnie twój przeczy.To że nie wierze w trójce nie czyni mnie gorszym ani lepszym.Wierze w ofiare Jezusa i staram się żyć w zgodzie z Pismem..Jednak sam nie bede wyrokował na temat swojej osoby czy też przyszlosci bo nie jestem od tego.


Badałeś już zagadnienie zbawienia jak berejczyk, czy można być pewnym swego zbawienia ? ale to już inny wątek...

Odnośnie tego co napisałeś o byciu lepszym czy gorszym. Wklejam swoją wypowiedź z innego wątku. I pytam czy zgadzasz się z konkluzją na końcu ?

Cytat:
Według mojego zrozumienia Biblii, to jeśli w każdych okolicznościach (dobrych i złych) Jezus Chrystus jest najważniejszy, i do Niego w pierwszej kolejności się zwracamy. To wówczas jest On Panem.
Jest to istotne, gdyż jedynie w imieniu Jezusa Chrystusa jest zbawienie. A także przyjmowanie i wykonywanie Jego Słów. Ponieważ ono będzie nas sądzić w dniu ostatecznym.
Ważne też jest ufanie Mu, oraz głośne wyznanie wiary w Niego. Czyli chrzest wiary w wyniku doświadczonej pokuty. Bo ta prosta zasada jest mocno wyartykułowana w Słowie Bożym. Mianowicie, kto uwierzy i zostanie ochrzczony, będzie zbawiony.
Moim zdaniem to, poglądy na Istotę Boga, czy jest On jedno czy wieloosobowy, nie są decydujące o zbawieniu. Lecz przestrzeganie WSZYSTKICH zaleceń Chrystusa, apostołów i proroków.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 14:14   

Cytat:
Badałeś już zagadnienie zbawienia jak berejczyk, czy można być pewnym swego zbawienia ?


odpowiem cytatem i może zakończymy nasze zwierzenia :)
nie lubie o sobie mówić..tym bardziej na forum.

(3) I to uczynimy, jeśli tylko Bóg Pozwoli. (4) Jest bowiem niemożliwe - jeśli chodzi o tych, którzy raz na zawsze zostali oświeceni i którzy zakosztowali wspaniałomyślnego daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami ducha świętego, (5) i zakosztowali wybornego słowa Bożego oraz mocy nadchodzącego systemu rzeczy, (6) a jednak odpadli - żeby ich znowu ożywić do skruchy, gdyż oni sami dla siebie na nowo zawieszają Syna Bożego na palu i wystawiają Go na publiczną hańbę. (7)

11 1 Nauka to zasługująca na wiarę:
Jeżeliśmy bowiem z Nim współumarli,
wespół z Nim i żyć będziemy.
12 Jeśli trwamy w cierpliwości,
wespół z Nim też królować będziemy.
Jeśli się będziemy Go zapierali,
to i On nas się zaprze.
13 Jeśli my odmawiamy wierności,
On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego.


http://podprad.org/archiw...WERSETY%20cz.15
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-28, 18:51   

1J 4:14 bp "A my widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec posłał Syna, który jest Zbawicielem świata."

J 4:42 bp "A do kobiety mówili: Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, ale dlatego, żeśmy Go sami usłyszeli i przekonaliśmy się, że On jest naprawdę Zbawicielem świata."


Rz 5:19 bp "Jak bowiem przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak dzięki posłuszeństwu Jednego wielu stało się sprawiedliwymi."

J 5:30 bp "Sam z siebie nic uczynić nie mogę. Osądzam według tego, co słyszę, a wyrok mój jest sprawiedliwy, bo nie szukam swojej woli, ale woli Tego, który Mnie posłał."

:-D :-D :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-28, 18:59   

Listek napisał/a:
1J 4:14 bp "A my widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec posłał Syna, który jest Zbawicielem świata."

J 4:42 bp "A do kobiety mówili: Wierzymy już nie dzięki twemu opowiadaniu, ale dlatego, żeśmy Go sami usłyszeli i przekonaliśmy się, że On jest naprawdę Zbawicielem świata."


Rz 5:19 bp "Jak bowiem przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wielu stało się grzesznikami, tak dzięki posłuszeństwu Jednego wielu stało się sprawiedliwymi."

:-D :-D :-D


Nie do końca..

(25) jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.

25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi


Zbawił nas Bóg przez Chrystusa który że tak powiem był/jest Jego reką,wykonawca woli..(żeby nie powiedzieć narzedziem zbawczym).Tak samo Chrystus głosił swoja nauke a jednak była to nauka Boża tylko podadana przez Chrystusa jak i zbawienie.Tak samo Bóg będzie sądz przez Chrystusa :)

30 Ja sam z siebie nic czynić nie mogę7. Tak, jak słyszę, sądzę, a sąd mój jest sprawiedliwy; nie szukam bowiem własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-10-29, 00:40   

twardziel napisał/a:
"...dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan..."
ORAZ
"...jesteśmy przekonani, że On prawdziwie jest Zbawicielem świata."


Możesz podać tekst?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-29, 17:44   

olus napisał/a:
Bo Bóg działa i będzie działał przez Jezusa.

to takie oczywiste a ty mędrkujesz


Przez mistyczne ciało Jezusa też Bóg działa, czyli działa przez cały oddany Mu lud Boży-Żydów i wszczepionych do drzewa oliwnego wierzących z narodów.

Rz 12:5 bug "Tak my, [chociaż] liczni, jesteśmy jednym ciałem w Chrystusie, ale z osobna jesteśmy członkami jedni drugich."

Jezus powiedział do Ojca:
J 17:22 bg "A ja tę chwałę, którąś mi dał, dałem im, aby byli jedno, jako my jedno jesteśmy;"


A ap. Paweł pisze:

Rz 11:14 bp "abym w ten sposób wzbudził zazdrość braci z mego narodu i zbawił choćby niektórych z nich."

:-D :-D :-D
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-03-06, 17:28   

Po przeliczeniu liczby imienia Bestii, niebo znalazło osobę dla której warto zbawić iloczyn dwukrotności każdej z cyfr pozostałej liczby, pomnożony przez drugą potęgę dziesiątki

"6" * 2 * "6" * 2 + "6-1" * 2 * ((6-1)*2)^2 = "144000"
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
Ostatnio zmieniony przez radek 2023-03-06, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-03-07, 09:03   

Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13