Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Henoch
Author Message
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:    Henoch [ !!! ]

[quote]Hebr. 11:5
5. Przez wiarę [b]zabrany został Henoch, aby nie oglądał śmierci i nie znaleziono go, gdyż zabrał go Bóg.[/b] Zanim jednak został zabrany, otrzymał świadectwo, że się podobał Bogu.
(BW)
[/quote]

Jak to 'zabrał go Bóg'? Gdzie? Dlaczego?
 
 
Al-Wasik
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Tak jak pisze, czyli za wierność i zapewne za dobre postępowanie wyróżniające się ponad innych. Za to Bóg uchronił go od śmierci i można domniemywać, że zabrał go do Nieba.

Rdz 5:21-24
[b] Gdy Henoch miał sześćdziesiąt pięć lat, urodził mu się syn Metuszelach. Henoch po urodzeniu się Metuszelacha żył w przyjaźni z Bogiem trzysta lat i miał synów i córki. Ogólna liczba lat życia Henocha: trzysta sześćdziesiąt pięć. Żył więc Henoch w przyjaźni z Bogiem, a następnie znikł, bo zabrał go Bóg. [/b]
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[b]Wasiczek[/b], Ale w niebie nie może znaleźc się to co ziemskie, to co skalane. Ziemska krew nie może mieć przystępu do nieba. Ciało i krew nie odziedzicza nieba, więc w przypadku Henocha było to możliwe? Czemu w przypadku Marii nie?
[quote="Wasiczek"]Żył więc Henoch w przyjaźni z Bogiem, a następnie znikł, bo zabrał go Bóg. [/quote] Czy można domniemywać, że Bóg zabił Henocha i zabrał Go do nieba, albo przeniósł Henocha do innego miejsca na ziemi, by w starości dokończył swego żywota?
 
 
Al-Wasik
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="bartek212701"] Ale w niebie nie może znaleźc się to co ziemskie, to co skalane. Ziemska krew nie może mieć przystępu do nieba. Ciało i krew nie odziedzicza nieba, więc w przypadku Henocha było to możliwe?[/quote]

Wtedy nie było, aż takiego skażenia moralnego jak i genetycznego. Skoro napisano, że został zabrany, by nie oglądać śmierci, to tak było i nie umarł.

[quote="bartek212701"]Czemu w przypadku Marii nie? [/quote]

O tym nic nie wiadomo. Nie zostało takie wydarzenie opisane w Biblii.
Napisano za to o zabraniu Eliasza.
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[quote="Wasiczek"] Wtedy nie było, aż takiego skażenia moralnego jak i genetycznego. Skoro napisano, że został zabrany, by nie oglądać śmierci, to tak było i nie umarł. [/quote]
A to zastanawiające, zadam pytanie:
Jak mógł zostać zabrany do nieba, by nie oglądać swojej śmierci tu na ziemi?
Na ziemi widzi się swoją smierć? Nigdy nie słyszałem by w czasie smierci ktoś widział swoją smierć. W niebie się smierci nie widzi?
[quote="Wasiczek"] Napisano za to o zabraniu Eliasza.[/quote]
O zabraniu i owszem, ale nie napisano gdzie Bóg Go zabrał, a może zabrał Go do innego miejsca na ziemi, albo do grobu, by inni Go nie zabili?

Na pewno nie zabrał go z tego powodu, by nie oglądał swojej śmierci, bo na ziemi też jej by nie widział :)
 
 
Bobo

Posted:     [ !!! ]

Gdyby Henoch został zabrany faktycznie do nieba, Jezus nie miałby racji mówiąc:

[b]Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba zstąpił — Syna Człowieczego.[/b] (Jana 3:13)

:D
 
 
nike
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Posted:     [ !!! ]

O Henochu za dużo w Biblii nie ma więc trudno jest zdecydowanie mówić gdzie poszedł i po co, Bóg go zabrał.
Do nieba na pewno nie poszedł po pierwsze,że Henoch był zabrany jeszcze przed potopem, a Jezus wyraźnie powiedział, co Bobo zacytował. wiec to jedno wiemy na pewno.
Tak sobie pogdybałam, może Bóg przeniósł Henocha z dala od swojej rodziny, Noe jest prawnukiem Henocha, a reszta rodziny? zginęła w potopie. Może Bóg sprawiedliwemu Henochowi chciał zaoszczędzić, żeby nie patrzył na degradację swoich dzieci i potomków.

A jeżeli chodzi o Eliasza, to wiemy,że chyba po 7 latach przysłał list do Jorama, więc tez nie mogł być w niebie.
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[quote="Bobo"]Gdyby Henoch został zabrany faktycznie do nieba, Jezus nie miałby racji mówiąc: [/quote]
[quote="nike"] A jeżeli chodzi o Eliasza, to wiemy,że chyba po 7 latach przysłał list do Jorama, więc tez nie mogł być w niebie.[/quote]
No właśnie, zgadzam się z Wami, ale jakbyście mieli możliwość podywagowania, takiej wolnej od odpowiedzialności teorii co się z nim stało?
Ja myślę, ze było podobnie jak z Eliaszem, został przeniesiony do innego miejsca gdzie mógł nie przejmowac się sprawami ziemskimi, a skupić na Bogu- jakieś inne miejsce na ziemi, miejsce odosobnienia.
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="Bobo"]Gdyby Henoch został zabrany faktycznie do nieba, Jezus nie miałby racji mówiąc:

[b]Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego, który z nieba zstąpił — Syna Człowieczego.[/b] (Jana 3:13)

:D[/quote]

sprawa jest prosta-
widocznie
henoch (sam)nie wstąpił do nieba, tylko został [u]zabrany[/u](przez Boga).
I wszystko jasne
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote]Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. 3 Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła. 4 [b]I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.[/b][/quote]

Dziwne zjawisko , prawda
?
Raczej nikomu z poziomu życia na pustelni , czy innych wiankach nie udałoby się ukazać ale cóż.
Bo chyba nikt tu nie odważy się powiedzieć tym razem ,że to demon sie podszył pod Eliasza i Mojżesza :mrgreen:
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[quote="zion599"]sprawa jest [b]prosta[/b]-
widocznie
henoch (sam)nie wstąpił do nieba, tylko został zabrany(przez Boga).
I wszystko jasne[/quote]
:-D no nie wiem, czy to jest proste, jakoś Eliasza też zabrał, a napisał list, może z nieba?
[quote="zion599"]
Dziwne zjawisko , prawda
?
Raczej nikomu z poziomu życia na pustelni , czy innych wiankach nie udałoby się ukazać ale cóż.
Bo chyba nikt tu nie odważy się powiedzieć tym razem ,że to demon sie podszył pod Eliasza i Mojżesza :mrgreen:[/quote]
gr. Horama[wizja] nie oznacza widzenia realnych rzeczy, więc Eliasz i Mojżesz nie mogli być realni w owej wizji. Dlaczego, bo Jezus ZAKAZAŁ o niej mówić innym, bo by jeszcze opacznie to zrozumieli, że ZOSTALI ZABRANI PRZEZ BOGA DO NIEBA I BYLI JAKO PIERWSI ZMARTWYCHWSTALI. :)

To jest proste! Bo Twoje wyjasnienia były specyficzne.
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote] no nie wiem, czy to jest proste, jakoś Eliasza też zabrał, a napisał list, może z nieba?[/quote]
A czemu nie? List od wyroczni, Żydom była to moc :)
Myslisz ze w niebie nikt nie żyje:P?
A moze przemienia się w tajemniczą mase pierwiastków (chociaż to też- patrząc z perspektywy ziemskiej)

[quote]gr. Horama[wizja] nie oznacza widzenia realnych rzeczy, więc Eliasz i Mojżesz nie mogli być realni w owej wizji.
Dlaczego, bo Jezus ZAKAZAŁ o niej mówić innym, bo by jeszcze opacznie to zrozumieli, że ZOSTALI ZABRANI PRZEZ BOGA DO NIEBA I BYLI JAKO PIERWSI ZMARTWYCHWSTALI. [/quote]
A to już Twoje żarty a nie wlasciwa motywacja:P Gdyby tak było realnie, to
z całą pewnością by to zaznaczył :lol:
Jeszcze pokazalby im przyszłość a w niej wiernych Świadków Broklyynu ktorzy własciwie zrozumieli tą nauke 8-)
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[b]zion599[/b], Odsyłam do wyjaśnień: http://bibliaslowoboze.blogspot.com/2011/08/horamaodpowiedz-na-zarzuty-strony.html

Pierworodnym z umarłych nie był Eliasz, czy Mojżesz tylko Jezus :)
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

na stronie piszą:
"Kto jest waszym Panem,kto jest według was pierwszym zmartwychwstałym? Mojżesz czy Eliasz?Bo Jezus na pewno nie!"
odpowiada więc Biblia:

[quote]Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. 14 Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim. 15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. 16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. 17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. 18 Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami![/quote]
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[b]zion599[/b], Każdy kto uznaje, ze Eliasz i Mojżesz byli zmartwychwstali i przyszli w wizji z nieba przeczy pierworództwu w zmartwychwstaniu Jezusa.
Mi się zdaje, ze Eliasz i Mojżesz byli typami zmartwychwstania, jeden ukazywał życie w niebie, a drugi na ziemi. Mojżesz nie poszedł do Nieba, a Eliasz został przez Boga zabrany, może to ma takie znaczenie? Po coś Oni się jednak 'ukazali' na górze. Jeśli nie po to, to po co?
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

bartek ale ja nie powiedziałem ze zmartwychwstali ,tylko ze byli wzięci do nieba.
Wizja równie dobrze mogłabyć z przyszłości
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[quote="zion599"]bartek ale ja nie powiedziałem ze zmartwychwstali ,tylko ze byli wzięci do nieba. [/quote]
Za życia? ;-) Mojżesz? Przecież miał inne 'plany'
 
 
zion599
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Mojżesz to był w wizji aby , jw.
 
 
oluss
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[i]Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza[/i]

hmmn :roll:
 
 
Al-Wasik
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Skoro napisano, że Henoch i Eliasz zostali zabrani przez Boga, to tak było. I na pewno nie umarli.
 
 
Al-Wasik
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Podejrzewam nawet, że to właśnie Henoch i Eliasz będą tymi dwoma świadkami, którzy są opisani w Apokalipsie św. Jana.
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[quote="Wasiczek"]Podejrzewam nawet, że to właśnie Henoch i Eliasz będą tymi dwoma świadkami, którzy są opisani w Apokalipsie św. Jana.[/quote]
A to Oni jeszcze wrócą tak? Maja być zabici na oczach ludzi.
[quote="Wasiczek"]Skoro napisano, że Henoch i Eliasz zostali zabrani przez Boga, to tak było. I na pewno nie umarli.[/quote]
Eliasz po 7 latach napisał list, pewnie z nieba.
 
 
Al-Wasik
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="bartek212701"]Eliasz po 7 latach napisał list, pewnie z nieba.[/quote]

I co w tym dziwnego? :roll:

[quote="bartek212701"]
A to Oni jeszcze wrócą tak? Maja być zabici na oczach ludzi. [/quote]

To tylko podejrzenia, ale to właśnie oni mogą być tymi zapowiadanymi świadkami. Wtedy też zmartwychwstaną i zostaną przemienieni.
 
 
bartek212701
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Posted:     [ !!! ]

[quote="Wasiczek"] I co w tym dziwnego? :roll: [/quote]
Czekaj na list od prapradziadka :) a tak nawiasem mówiąc, znasz kod pocztowy do nieba? Napisałbym :)
[quote="Wasiczek"] To tylko podejrzenia, ale to właśnie oni mogą być tymi zapowiadanymi świadkami. Wtedy też zmartwychwstaną i zostaną przemienieni.[/quote]
To jest temat odrębny i myślę, ze warto do niego wrócić, przynajmniej kiedyś- juz taki temat jest założony zdaje się :)
Nie dyskredytuje tej opinii, może i słuszna.
 
 
Al-Wasik
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[quote="bartek212701"]Czekaj na list od prapradziadka :) a tak nawiasem mówiąc, znasz kod pocztowy do nieba? Napisałbym :)[/quote]

Mój prapradziadek nie został zabrany do nieba, ale Eliasz już tak. Ja tam w liście nie widzę nic nadzwyczajnego. Bóg wysłał wiadomość od Eliasza poprzez list i tyle. Albo Eliasz zostawił przed zabraniem komuś zaufanemu list i kazał wysłać po 7 latach.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group