FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
*A co jeśli Boga nie ma?
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-07, 01:33   *A co jeśli Boga nie ma?

Co jeśli Boga nie ma?
Jeśli pozbywamy się przyjemności tego życia w ramach życia gdzieś gdzie niczego tak naprawdę nie ma?
Jesli tak naprawdę to wszystko o czym uczy nas Biblia jest tylko ludzkim wymysłem?
Po co tak żyć? W ascezie, w czystości, bez korzystania z rozrywek, które w głębi serca sprawiłyby nam radość?
Po co to odrzucać jeśli to wszystko jest tylko mrzonką, tylko literą na papierze?

*Temat jest czysto hipotetyczny i nie tyczy się bezpośrednio moich 'wątpliwości'. Zastanawiam się, jak osoba wierząca zareagowałaby na taki cios?

Pozdrawiam :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-07, 03:08   

jakto
uważasz że Chrześcijanie nie mają rozrywek :mrgreen: ?
No chyba ze jacyś świadkopodobni co mają zaradczy talmud
nad normę i są traktowani jak fabryka do roznoszenia ulotek;-)
(bez urazy ale tak troche jest)

co do czystości to tylko na zdrowie moze wyjsc :-P
Rozrywka w ramach czystości ? Nie łamania Prawa Bozego?
Mniej nieszczęść, mniej rannych, bo np jak ktoś ćpi na imprezach
to potem w koncu wchodzi w życie rodzinne
i... tragedia za tragedia taka prawda
kolejna sprawa - np dawanie daje wymiernie wiecej przyjemności
niż tylko branie, najlepsza jest milosc czyli ja daje imi dają
:P
Po chrześcijansku
A gdy mi nie dają a ja daję jeszce bardziej po Chrześcijansku;)
Wtedy niejako czlowiek staje sie budowniczym Bożego świata na ziemi.

No i te rozważania o Bogu :-P
Biblia, szukanie , badanie, wiara, kazania, wspolnoty:)
Sam miód :P

No jedyne w czym mi ''ulżyło'' (mi osobiście)
to wyrzuty sumienia , tego nie lubie...*
przykładowo powiedzmy pojechaleś komuś po dziecinnemu
, kto przeskrobal na przykład czy robi głupoty
a powinieneś sprytniej jak Jezus do tych kramerow
co go chcieli podpuścic na monety Cezara
8-)
juz nie mowiąc o grzechach , ktore zdarzają się każdemu.

No to teraz juz zostalo pytanie-
czy Bóg moze nie istniec :?: :mrgreen:
:-P



*mimo ze tak naprawde to zastępuje (ożywia) martwe tkanki
to przyjemne nie jest.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-07, 03:45   Re: *A co jeśli Boga nie ma?

bartek212701 napisał/a:
Co jeśli Boga nie ma?


Jeśli Boga nie ma to i tak się nigdy o tym nie dowiemy.

Jednak przestrzegając 'bożych' przykazań (i to nawet jeżeli stworzyli je ludzie)
będziemy nie tylko lepszymi ludźmi - dla bliźnich czyniącymi wiele dobra - lecz
także społeczeństwo na tym skorzysta, choćby z tego powodu, ze będzie miało
dobry wzór do naśladowania i dobre zasady, które sprawdziły się przez kilkaset
lat - a to "ewolucyjny" dowód na to, ze są dobre, zwłaszcza, ze wartości biblijne
są osnową i fundamentem najwspanialszej cywilizacji jaka kiedykolwiek istniała.

Poza tym, propagując (jednostkowo oraz grupowo) wiarę w Boga nadajemy milionom
osób sens w życiu, celowość i "ograbiamy" ich z poczucia bezsensu sekundowej niemal
egzystencji i nicości po anihilacji jakie towarzyszyć musi tym, którzy wierzą w wielkie NIC.

Wystarczy popatrzeć na taki obrazek:



By zrozumieć jak wielka wartość ma wiara w Boga.
Ateista wierzący w NIC ludziom pokrzywdzonym przez los albo złych ludzi
ma do zaoferowania... NIC. To, że ma poczucie swej własnej intelektualnej
wyższości nad wierzącymi w "zabobony" nijak nie pomoże takim ludziom,
nie da nadziei ani nie zmobilizuje ich do polepszenia swojego losu - jeżeli
to od nich zależy. W takich sytuacjach wszelka rzekoma wyższość ateizmu
znika, bowiem nie jest do niczego przydatny ergo ewolucyjnie musi wyginąć.

Nawet najgorsza/najgłupsza religia jest lepsza od ateizmu.
Nawet najprymitywniejsze zasady są lepsze od ich braku.

Jak mówiło porzekadło z okresu rewolucyj XIX i XX wiecznych:
Boga niet - otcu w mordu można.
Rzeczywiście, jeżeli nie ma Boga, to wszystko wolno.
Bo dlaczego nie?
Dlaczego nie wolno zabić sąsiada, skoro i tak nie ma
to znaczenia, a może mi przynieść wiele korzyści?
Bo kto mi co zabroni? Nikt, ponieważ istnieje nic.
Ewentualnie będzie badacystyczne millennium. :-D
Więc co za różnica?

Natomiast, jeżeli Bóg jest, to z pewnością jest szansa dowiedzieć się o tym, tyle, że
można zasięgnąć tej informacji wylądowawszy w piekle - a to już jest odstraszająca
dosyć perspektywa, która może wielu przekonanych do istnienia wyższego wymiaru
przekonać do czynienia dobra - a przynajmniej do zaniechania zła. :)

Zatem jeżeli Boga nie ma, to i tak lepiej propagować jego istnienie bo są same plusy.

A jeżeli ktoś nie wierzy, to jak znajomemu umiera dziecko niech powie: nie martw się, i
tak tam nie ma nic, a ważne jest, by najsilniejszy przetrwał. Ten twój dzieciak był słaby,
nie nadawał się do egzystencji więc musiał przegrać w walce o byt i teraz już nie istnieje.
idziem napić się piwa bo i my jutro pomrzemy - trzeba korzystać ile się da. Really? :shock:
A jeszcze lepiej małemu dziecku, które straciło rodzeństwo lub rodziców. Co powie ateista? :roll:
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-12-07, 10:05   

bartek212701 napisał/a:
Co jeśli Boga nie ma?



Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła Rz.1,20


Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
(58) Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
(59) Niebiosa, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
(60) Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (61) Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (62) Słońce i księżycu, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (63)
Gwiazdy nieba, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (64)
Deszcze i rosy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (65)
Wszystkie wichry niebieskie, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (66)
Ogniu i żarze, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (67)
Chłodzie i upale, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (68) Rosy i szrony, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (69)
Mrozy i zima, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (70)

Lody i śniegi, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (71)
Dni i noce, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (72)

Światło i ciemności, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (73) Błyskawice i chmury, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (74)

Niech ziemia błogosławi Pana, niech Go chwali i wywyższa na wieki! (75) Góry i pagórki, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (76)

Wszystkie rośliny ziemi, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (77) źródła, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (78) Morza i rzeki, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (79) Wieloryby i stworzenia morskie, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (80) Wszelkie ptaki powietrzne, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (81) Zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki! (82) Synowie ludzcy, błogosławcie Pana, chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
Daniel 3



:!: :!: :!:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-07, 12:11   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:

Poza tym, propagując (jednostkowo oraz grupowo) wiarę w Boga nadajemy milionom
osób sens w życiu, celowość i "ograbiamy" ich z poczucia bezsensu sekundowej niemal
egzystencji i nicości po anihilacji jakie towarzyszyć musi tym, którzy wierzą w wielkie NIC.

A jeśli ich okłamujemy to czy to jest moralne?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-07, 14:46   

bartek212701 napisał/a:
A jeśli ich okłamujemy to czy to jest moralne?


Nie możesz okłamać, bo nie wiesz jak jest :-P
Gdybyś miał pewność na 100% że Boga niet, a
twierdził, ze jest to byłoby kłamstwo, ale tego
nawet najzatwardzialszy Dawkins nie wie. :-P

A nawet jeśli, to akurat dla dobra wyższego jakim jest
ład społeczny i dobre samopoczucie bliźnich - można...
Tak jak dla dobra wyższego jakim jest życie żyda, trzeba
naziście skłamać, że go w piwnicy brak.

Listek napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Co jeśli Boga nie ma?


(...)

:!: :!: :!:


Głowię się nad tym Listku, głowię i nijak nie mogę pojąć jak twoja
wersetobotyczna odpowiedź ma się do zadanego przez Bartka pytania... :roll:
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-07, 15:02   

bartek212701 napisał/a:

Co jeśli Boga nie ma?


To i tak lepiej jest wierzyć.

Wiara w Boga przynosi więcej korzyści, aniżeli
bycie ateistą.
Człowiek wierzący ma jakiś cel.
Chcąc podobać się Bogu, stara się wypełniać
Jego prawo, które powiedzmy sobie szczerze
jest doskonałe.

Człowiek prawdziwie wierzący będzie się starał
żyć w zgodzie z bliźnimi, co może sprawić, że
w społeczeństwie zapanuje radość i spokój.
Taki człowiek też, o ile ma możliwości będzie
próbował dbać o dobro ogółu.
Przy tam należy pamiętać, że służbę Bogu
trzeba traktować jak przyjemność, a nie jak
konieczność, którą niechętnie czynimy.
Ale to już temat na inny raz :-D

Wierząc, zyskujemy nadzieję, że po śmierci
możemy zostać nagrodzeni za dobre sprawowanie
Co też wpływa na to, że za życia na Ziemi możemy
być użyteczni.

Samo Prawo Boże jest doskonałe i każdy jego
punkt jest ważny i potrzebny. Choćby taka kara
śmierci. Dzięki niej można pozbyć się ze społeczeństwa
degeneratów, którzy mogliby cnotliwych ludzi sprowadzić
na złą drogę i przez to zachwiać spokój w społeczeństwie.

Także lepiej wierzyć. :-D
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-07, 19:03   Re: *A co jeśli Boga nie ma?

bartek212701 napisał/a:
Co jeśli Boga nie ma?
Jeśli pozbywamy się przyjemności tego życia w ramach życia gdzieś gdzie niczego tak naprawdę nie ma?
Jesli tak naprawdę to wszystko o czym uczy nas Biblia jest tylko ludzkim wymysłem?
Po co tak żyć? W ascezie, w czystości, bez korzystania z rozrywek, które w głębi serca sprawiłyby nam radość?
Po co to odrzucać jeśli to wszystko jest tylko mrzonką, tylko literą na papierze?

*Temat jest czysto hipotetyczny i nie tyczy się bezpośrednio moich 'wątpliwości'. Zastanawiam się, jak osoba wierząca zareagowałaby na taki cios?

Pozdrawiam :)

Ja wątpliwości nie mam. Bóg istnieje
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-07, 19:19   

Iwona napisał/a:
Ja wątpliwości nie mam. Bóg istnieje


Ale pytanie nie brzmi, czy masz wątpliwości
czy Bóg istnieje, lecz: co jeśli Boha nietu? :->
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-07, 22:06   

R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Iwona napisał/a:
Ja wątpliwości nie mam. Bóg istnieje


Ale pytanie nie brzmi, czy masz wątpliwości
czy Bóg istnieje, lecz: co jeśli Boha nietu? :->

to jak wytłumaczyć mam różne wydarzenia z mojego życia.....
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6308
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4465/6115
 73%
EXP: 286/330
 86%
Wysłany: 2014-12-07, 22:09   Re: *A co jeśli Boga nie ma?

bartek212701 napisał/a:
Co jeśli Boga nie ma?
Jeśli pozbywamy się przyjemności tego życia w ramach życia gdzieś gdzie niczego tak naprawdę nie ma?
Jesli tak naprawdę to wszystko o czym uczy nas Biblia jest tylko ludzkim wymysłem?
Po co tak żyć? W ascezie, w czystości, bez korzystania z rozrywek, które w głębi serca sprawiłyby nam radość?
Po co to odrzucać jeśli to wszystko jest tylko mrzonką, tylko literą na papierze?


Dobrą odpowiedź na tak postawione pytanie daje Ap. Paweł i ja się z nią zgadzam:

Cytat:
A jeśli się o Chrystusie opowiada, że został z martwych wzbudzony, jakże mogą mówić niektórzy między wami, że zmartwychwstania nie ma? (13) Bo jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie został wzbudzony; (14) a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, tedy i kazanie nasze daremne, daremna też wasza wiara; (15) wówczas też byliśmy fałszywymi świadkami Bożymi, bo świadczyliśmy o Bogu, że Chrystusa wzbudził, którego nie wzbudził, skoro umarli nie bywają wzbudzeni. (16) Jeśli bowiem umarli nie bywają wzbudzeni, to i Chrystus nie został wzbudzony; (17) a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, daremna jest wiara wasza; jesteście jeszcze w swoich grzechach. (18) Zatem i ci, którzy zasnęli w Chrystusie, poginęli. (19) Jeśli tylko w tym życiu pokładamy nadzieję w Chrystusie, jesteśmy ze wszystkich ludzi najbardziej pożałowania godni. (20) A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli. (21) Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć, przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie. (22) Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. 1Kor. 15:12-22
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-08, 00:12   

Iwona napisał/a:
R.R.vonRudnik zuRabstein napisał/a:
Iwona napisał/a:
Ja wątpliwości nie mam. Bóg istnieje


Ale pytanie nie brzmi, czy masz wątpliwości
czy Bóg istnieje, lecz: co jeśli Boha nietu? :->

to jak wytłumaczyć mam różne wydarzenia z mojego życia.....


Może przypadkiem? Ewentualnie sama sobie wmawiasz, ze to Bóg.
Przypominam, że to temat czysto hipotetyczny
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-08, 00:13   Re: *A co jeśli Boga nie ma?

Pokoja napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Co jeśli Boga nie ma?
Jeśli pozbywamy się przyjemności tego życia w ramach życia gdzieś gdzie niczego tak naprawdę nie ma?
Jesli tak naprawdę to wszystko o czym uczy nas Biblia jest tylko ludzkim wymysłem?
Po co tak żyć? W ascezie, w czystości, bez korzystania z rozrywek, które w głębi serca sprawiłyby nam radość?
Po co to odrzucać jeśli to wszystko jest tylko mrzonką, tylko literą na papierze?


Dobrą odpowiedź na tak postawione pytanie daje Ap. Paweł i ja się z nią zgadzam:

Cytat:
A jeśli się o Chrystusie opowiada, że został z martwych wzbudzony, jakże mogą mówić niektórzy między wami, że zmartwychwstania nie ma? (13) Bo jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie został wzbudzony; (14) a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, tedy i kazanie nasze daremne, daremna też wasza wiara; (15) wówczas też byliśmy fałszywymi świadkami Bożymi, bo świadczyliśmy o Bogu, że Chrystusa wzbudził, którego nie wzbudził, skoro umarli nie bywają wzbudzeni. (16) Jeśli bowiem umarli nie bywają wzbudzeni, to i Chrystus nie został wzbudzony; (17) a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, daremna jest wiara wasza; jesteście jeszcze w swoich grzechach. (18) Zatem i ci, którzy zasnęli w Chrystusie, poginęli. (19) Jeśli tylko w tym życiu pokładamy nadzieję w Chrystusie, jesteśmy ze wszystkich ludzi najbardziej pożałowania godni. (20) A jednak Chrystus został wzbudzony z martwych i jest pierwiastkiem tych, którzy zasnęli. (21) Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć, przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie. (22) Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni. 1Kor. 15:12-22


Kolejna osoba nie rozumie tematu.
Rzeczywiście Biblią wyjaśnisz niewierzącemu istnienie Boga. Bardzo to obiektywne.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2014-12-08, 12:17   

Jest taki dowcip żydowski:
Poganin mówi do Żyda pokaż mi twojego Boga to ja w niego uwierzę, Żyd mu odpowiada, ja nie mogę ci pokazać mojego Boga, bo umrzesz jak go zobaczysz. Poganin nalegał wiec Żyd wyprowadził go na pustynie i mówi podnieś głowę otwórz oczy i patrz , poganin podniósł głowę i mówi jak można patrzeć na słońce??????? Na to Żyd NIE MOŻESZ PATRZYĆ NA STWORZENIE BOGA, A BOGA CHCESZ ZOBACZYĆ ???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-12-08, 17:43   

nike, dobre :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13